۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

سفری مجازی به ارتفاعات کامرون مالزی | کامرون هایلندز

جنوب شرق آسیا به‌لطف مالزی و اندونزی و سنگاپور تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری جهان شده. چند سالی است که میلیون‌ها گردشگر از جای‌جای جهان چمدان می‌بندند و عازم اندونزی و مالزی و سنگاپور می‌شوند. اگر از تک‌تک این گردشگران پس از سفر به این کشورها بپرسید آیا از سفرشان راضی بودند و کشورهای مالزی، اندونزی یا سنگاپور توانستند توقعات‌شان را برآورده کنند، به احتمال بسیار زیاد پاسخ‌شان مثبت خواهد بود. این امر به سبب آن است که این کشورها پیشرفت بسیاری در صنعت گردشگری داشته‌اند و امکانات خوبی برای پذیرایی از گردشگران دارند و همچنین طبیعت و تاریخ‌شان اجازه می‌دهند که گردشگران بتوانند از سفرشان لذت ببرند و مکان‌هایی را ببینند و قدم‌زدن در جاهایی را تجربه کنند که پیش از آن در فیلم‌ها و رؤیاهای‌شان دیده بودند. یکی از این مکان‌ها، ارتفاعات کامرون مالزی یا کامرون هایلندز است.

در این نوشتار می‌خواهم به همراه شما گشت‌وگذاری داشته باشم در کامرون هایلندز یا ارتفاعات کامرون مالزی تا به همراه یکدیگر ببینیم این منطقه از مالزی چه در خود دارد و چگونه می‌تواند آنان که واردش می‎شوند را راضی کند.

Cameron Highlands

کلیت ارتفاعات کامرون مالزی

کمرون هایلندز در شمال کوالالامپور، پایتخت مالزی، در ایالت Pahang، واقع شده و حدود ۲۰۰ کیلومتر با کوالالامپور فاصله دارد. ارتفاعات کامرون را به عنوان بلندترین نقاط مالزی می‌شناسند و به سبب جغرافیا و طبیعت بسیار خاصی که دارد توانسته به یکی از معروف‌ترین و اصلی‌ترین مکان‌های گردشگری مالزی تبدیل شود.

کامرون هایلندز در زمانی که بریتانیا بر مالزی تسلط داشت کشف شد و به مکانی برای لذت‌بردن مقامات بریتانیایی در این کشور تبدیل گردید. از آن‌جا که یکی از افسران ارشد بریتانیا با نام ویلیام کامرون این مکان را کشف کرد و سایر بریتانیایی‌های مالزی را به آن‌جا آورد، نام او روی این مکان گذاشته شد و تا به امروز هم باقی مانده است.

همانطور که گفتم، طبیعت و موقعیت جغرفیایی این منطقه عالی اند و موجب شده‌اند که ارتفاعات کامرون به مکان‌هایی برای فارغ‌شدن از هیاهوی زندگی شهری تبدیل شوند و موقعیتی عالی برای دریافت هوایی تازه، غرق‌شدن در آرامش طبیعت و لذت‌بردن از کوهستان باشند. در ادامه بیش‌تر در باب طبیعت و در کل مکان‌های دیدنی این منطقه از مالزی خواهم گفت.

کارهایی که در ارتفاعات کامرون می‌توانید انجام دهید

ارتفاعات کامرون هم طبیعتی فوق‌العاده دارند و هم آن که امکانات بسیار مناسبی در آن منطقه تعبیه شده. به‌واسطه‌ی این دو عامل می‌توانید کارهای زیاد و البته لذت‌آوری در ارتفاعات کامرون انجام دهید از جمله:

۱- گشت‌وگذار در مزرعه چای Boh

Boh Tea Plantation

طبیعت فوق‌العاده‌ی کامرون هایلندز یا کمرون هایلندز اجازه داده که چای و اسطوخودوس و رز از نمادهای ارتفاعات کامرون باشند. در مزرعه‌های چای bOH که بگردید می‌توانید روحی تازه کنید و انرژی‌ای جدید و پاک بگیرید و رها شوید از استرس‌ها و دلهره‌های روزمره. همانطور که در تصویر می‌بینید، طبیعت مزارع چای oh دل‌انگیز است و موقعیت عالی برای قدم‌زدن به شمار می‌رود. ضمناً در مالزی برند boh یکی از مشهورترین برندهای چای است و این مزارع مربوط به محصولات همین برند هستند. در همین راستا، در کنار مزارع چای چند فروشگاه چای هم وجود دارند و بنابراین امکان خرید چای هم برای‌تان میسر است.

۲- استشمام عطر گل رز در باغ رز خانم رابرتسون

باغ رز ارتفاعات کامرون

همانطور که در بالا گفتم، جز چای یکی دیگر از مواردی که نام‌اش با ارتفاعات کامرون گره خورده، رُز است. در این سرزمین می‌توانید از دیدن و بوییدن گل رز حظ کنید و لذت ببرید. بهترین مکان برای این امر، باغ رز خانم رابرتسون است. این باغ رز در دامنه‌ی کوه واقع شده و بنابراین هم می‌توانید از خود باغ و محتویات‌اش لذت ببرید و هم از طبیعت فوق‌العاده‌ی اطراف‌اش.

باغ رز خانم رابرتسون دربردارنده‌ی انواع گل در اندازه‌های مختلف است. با ورودتان به این باغ رز ممکن است از اندازه‌ی بزرگ برخی گل‌ها شگفت‌زده شوید. ضمناً در اطراف این باغ هم کافه وجود دارد و هم فروشگاه برای خرید سوغاتی.

۳- بالا رفتن از کوه برینچانگ [Brinchang]

Mount Brinchang

کوه بریچانگ از مشهورترین کوه‌های مالزی و بهترین نقطه‌ی کامرون هایلندز برای کوهنوردی است. این کوه ۶۶۶۶ فوت از سطح دریا فاصله دارد و بلندترین نقطه‌ی کامرون هایلندز به شمار می‌رود. جاده‌ی مارپیچ منتهی به آن امکان رانندگی‌کردن را مهیا کرده و در خود کوه نیز می‌توان کوهنوردی خوب و متفاوتی را تجربه کرد. کسانی که اهل کوهنوردی هستند می‌توانند با صعود به نوک کوه برینچانگ هم از کوهنوردی لذت ببرید و هم از تماشای مناطق اطراف حظ کنند.

۴- خوردن توت‌فرنگی در مزرعه‌ی توت‌فرنگی Raaju

مزرعه‌ی توت‌فرنگی Raaju

یکی دیگر از کارهایی که می‌توان در کامرون هایلندز انجام داد و لذتی متفاوت تجربه کرد، خوردن توت‌فرنگی در مزرعه‌ی توت‌فرنگی Raaju است. طبیعت و موقعیت جغرفیایی ارتفاعات کامرون مالزی کاری کرده که توت‌فرنگی‌های این منطقه به بهترین توت‌فرنگی‌های جهان تبدیل شوند و طعمی خوش و متفاوت داشته باشند. مزرعه‌ی Raaju از بهترین مناطق ارتفاعات کامرون برای خوردن توت‌فرنگی است و اکثر کسانی که به کمرون هایلندز سفر می‌کنند این مکان را برای خرید توت‌فرنگی برمی‌گزینند.

در اطراف این مزرعه هم کافه‌هایی وجود دارند که برخی از خوردنی‌های‌شان، فرآورده‌های توت‌فرنگی هستند از جمله مربا توت‌فرنگی.

۵- پیاده‌روی در جنگل ارتفاعات کامرون

cameron highlands jungle trekking

افزون بر آن که شرایط برای پیاده‌روی در مزارع چای برقرار است، می‌توان در جنگل فوق‌العاده زیبای کامرون هایلندز نیز پیاده‌روی‌ای فراموش‌نشدنی تجربه کرد. در جنگل طبیعتی عالی، رزهای خوش‌بو، حیوانات اقلیمی و هوایی خارق‌العاده برقرار است و می‌توان از طریق مسیرهای ده‌گانه‌ای که از پیش مشخص شده‌اند به پیاده‌روی پرداخت و عکس گرفت و روزی فراموش‌نشدنی را تجربه کرد.

۶- حظ کردن از معبد سام پوه [Sam Poh]

معبد سام پوه در ارتفاعات کامرون

معبد سام پوه در یک کیلومتری بریچنانگ واقع شده و یکی از زیباترین و در عین حال عجیب‌ترین معابد مالزی است. این معبد از آن رو عجیب است که در دل کوه و خارج از فضای شهر احداث شده و همچنین معماری‌ای فوق‌العاده دارد. در سفرتان به ارتفاعات کامرون می‌توانید به دیدن از این معبد بروید و از دیدن آن لذت ببرید.

۷- خوردن هات پات یا استیم‌بات [Steamboat]

ارتفاعات کامرون مشهور اند به خوراک هات پات یا استیم بات. این نوع غذا یک غذای چینی است که در سرتاسر جهان از جمله ایران طرفداران زیادی دارد. هات پات یا استیم‌بات دلالت دارد بر قابلمه‌ای جوشان در وسط میز و این امکان وجود دارد که هر یک از مصرف‌کنندگان آن‌چه که خود می‌خواهند را به قابلمه اضافه کنند از جمله گوشت، سبزیجات، توفو، رشته و … .

پس از پیاده‌روی در جنگل یا کوهنوردی در ارتفاعات کوه برینچانگ می‌توانید در رستوران‌های اطراف برینچانگ مشغول خوردن هات پات شوید و خستگی از تن در کنید.

۸-  لذت‌بردن از مزرعه‌ی زنبور عسل Ee Feng Gu

مزرعه‌ی زنبور عسل ارتفاعات کامرون | کامرون هایلندز

سفری شاداب‌تر و البته متفاوت تجربه خواهید کرد اگر در سفر به ارتفاعات کامرون مالزی سری هم به مزرعه‌ی زنبور عسل Ee Feng Gu بزنید. داخل مزرعه مناظری زیبا در انتظارتان هستند و همچنین چند فروشگاه هم بهترین نوع عسل را با قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه می‌فروشند.

۹- گذراندن صبح در Pasar Pagi

Pasar Pagi ارتفاعات کامرون

در آن منطقه Pasar Pagi را به عنوان بازار صبحانه می‌شناسند. اول صبح که به این بازار بروید انواع و اقسام خوردنی‌های خوش‌طعم مخصوص صبح را می‌بینید و آن‌قدر گزینه‌های انتخابی پیش‌روی‌تان زیاد اند که شاید اصلاً نتوانید خیلی دقیق تصمیم بگیرید که کدام خوردنی یا خوردنی‌ها را برای صبحانه انتخاب کنید.  افزون بر خوراکی، امکان خرید برخی از صنایع دستی منطقه‌ی برینچانگ هم میسر است.

۱۰- گشت‌وگذار در اطراف مزارع اسطوخودوس ارتفاعات کامرون

مزارع اسطوخودوس ارتفاعات کامرون

در اوایل نوشتار اشاره کردم که ارتفاعات کامرون از بهترین چای‌ها و رزها و اسطوخودوس‌ها برخوردار اند. در بالا به چای و رز اشاره کردم  و این بار نوبت به اسطوخودوس رسیده است. در اطراف مزارع اسطوخودوس که گام بردارید می‌توانید از عطر گل اسطوخودوس حظ کنید، از زیبایی‌های  اطراف مزرعه لذت ببرید و پس از یک پیاده‌روی درست و حسابی به کافه‌ای که در همان نزدیکی وجود دارد بروید و با نوشیدن نوشیدنی‌های خاص آن کافه خستگی از تن بیرون کنید.

۱۱- گشت‌وگذار در پارک فناوری کشاورزی

در این پارک – که خود از طبیعت و فضای سبز فوق‌العاده‌ای برخوردار است – می‌توانید از مرکبات و گیاهان و گل‌های فراوانی دیدن کنید و همچنین به مشاهده‌ی ابزارهای جدید کشاورزی بروید. گشت و گذار در پارک فناوری کشاورزی برای کسانی که به دنیای کشاورزی علاقه دارند تجربه‌ای خاص و منحصر به فرد خواهد بود.

۱۲- مراجعه به موزه‌ی تونل زمان

تونل زمان ارتفاعات کامرون | کامرون هایلندز

موزه‌ای کوچک اما در عین حال جالب در کامرون هایلندز وجود دارد که به موزه‌ی تونل زمان مشهور است. این موزه محل نگهداری کارت‌پستال‌ها، اشیای کوچک، تصاویر و بسیار موارد دیگر مربوط به تاریخ مالزی است. قدیمی‌بودن اشیایی که در این موزه نگهداری می‌شوند و خصوصاً تصاویر و کارت‌پستال‌های سیاه‌سفید آن موجب شده‌اند تا نام این موزه را تونل زمان بگذارند.

به ارتفاعات کامرون که سفر کنید، حتماً از ای موزه نیز دیدن خواهید کرد چون هم نزدیک سایر مکان‌های دیدنی است و هم آن که حیف‌تان خواهد آمد که به کامرون هایلندز سفر کنید و سَری به این موزه‌ی جالب نزنید.

۱۳- حظ کردن از مزرعه‌ی پروانه

مزرعه‌ی پروانه ارتفاعات کامرون

مزرعه‌ی پروانه ارتفاعات کامرون

همچون مزرعه‌ی زنبور عسل، این مزرعه محل نگهداری انواع پروانه در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف است. چه بهتر که از هر دو مزرعه‌ی پروانه و زنبور عسل دیدن کنید، اما اگر به هر دلیلی امکان دیدن این دو مزرعه نبود بهتر است اولویت‌تان دیدن از مزرعه‌ی پروانه باشد.

در این مزرعه می‌توانید حال و هوایی متفاوت را تجربه کنید و در کنار گونه‌هایی زیبا از پروانه‌ها به عکاسی مشغول شوید. ضمناً درون مزرعه می‌توانید یک تور گشت و گذار در مزرعه را انتخاب کنید تا کارشناس با شما همراه شود و یک به یک بهترین انواع پروانه‌ها را از نزدیک‌ترین فاصله به شما معرفی کند.

۱۴- گشت‌وگذار در جنگل Mossy

cameron highlands mossy forest

جنگل Mossy مقداری از کامرون هایلندز فاصله دارد، اما ارزش آن را دارد که به دیدن از آن و گشت‌وگذار در آن بروید. این جنگل پر است از انواع خزه و درخت‌های بلندبالا و فضایی آرامش‌بخش و ساکت دارد. صدای پرندگان، هوای عالی و سرسبزی فوق‌العاده زیبا از جمله چیزهایی اند که در این جنگل منتظرتان هستند.

۱۵- آبشارها

robinson falls cameron highlands

مکانی همچون کامرون هایلندز با آن طبیعت فوق‌العاده نمی‌شود بدون آبشار و رودخانه باشد. در این مکان می‌توانید از زیبایی‌های آبشار، خنکای آن و البته صدای آرامش‌بخش آبشار لذت ببرید. هم آبشارهای رابینسون می‌توانند گزینه‌هایی عالی برای دیدن باشند و هم آبشار پریت. از آن مسیرهایی ده‌گانه‌ی جنگل اگر مسیر نهم را در پیش بگیرید می‌توانید به آبشارهای رابینسون برسید و از خنکا و صدا و زیبایی آن‌ها لذت ببرید.

چند نکته در ارتباط با ارتفاعات کامرون مالزی

  • طبیعت این منطقه فوق‌العاده است. بنابراین آن‌چه که در بالا در باب طبیعت این منطقه آمد صرفاً بخشی از کل بود. پرندگان بسیار زیبایی هم در این منطقه در میان درختان جنگل هستند و دیدن از آن‌ها هم می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده باشد.
  • یک باشگاه گلف مشهور در این منطقه وجود دارد و میزبان بازی بسیاری از گردشگران آماتور و حرفه‌ای گلف‌باز است. اگر به گلف علاقه دارید می‌توانید ساعاتی را هم در این باشگاه سَر کنید. ضمناً هیچ نیازی به هیچ یک از تجهیزات گلف نیست چراکه تمامی وسایل مورد نیاز در این باشگاه فراهم هستند.
  • چند رستوران در این منطقه هستند و انواع غذاهای شرقی را ارائه می‌دهند. از بابت رستوران خیالی آسوده داشته باشید.
  • هتل‌ها و مسافرخانه‌های منطقه‌ی ارتفاعات کامرون از لحاظ هزینه در وضعیتی عالی قرار دارند. هزینه‌ی اقامت یک‌شبه در بهترین هتل‌های این منطقه خیلی زیاد نیست و بنابراین این امکان برای‌تان فراهم خواهد بود که در بهترین هتل‌ها اقامت گزینید و مجبور به خرج‌کردن پولی هنگفت نباشید. ضمناً هتل‌ها با هزینه‌ای بسیار ناچیز دوچرخه هم کرایه می‌دهند. می‌توانید دوچرخه هم کرایه کنید و در طبیعت فوق‌العاده‌ی ارتفاعات کامرون به دوچرخه‌سواری بپردازید.

ارتفاعات کامرون مالزی

سخن آخر

مالزی کشوری فوق‌العاده با طبیعت عالی، محیط شهری فوق‌العاده، مکان‌های تاریخی دیدنی و فرهنگی خوب است. سفر به این کشور می‌تواند تجربه‌ای متفاوت و فوق‌العاده باشد و تا سال‌های سال در ذهن‌تان بماند. برای دیدن از دیدنی‌های مالزی و تجربه‌ی سفری فوق‌العاده می‌توانید از خدمات تور مالزی مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید. برای این امر یا روی لینک کلیک کنید و یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ما در باب تور مالزی راهنمایی‌تان کنند.

منابع: thecrazytourist | theculturetrip | en.wikipedia

ارسال پاسخ

ده + هفت =