۱۰ تا از اپلیکیشن‌هایی که هر مسافری باید روی گوشی داشته باشد

سفر با تمام لذاتی که دارد یک سری زحمات هم دارد اما خوشبختانه در دنیای جدید از راه‌های مختلف می‌توان این زحمات سفر را کم کرد. یکی از روش‌های کاهش این زحمات استفاده از اپلیکیشن‌های گوناگونی است که به‌سادگی روی گوشی نصب می‌شوند و به‌صورت رایگان می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. لیستی از بهترین اپلیکیشن‌های سفر را در ادامه با هم خواهیم دید و پیشنهاد می‌کنم اگر قصد سفر دارید هر کدام از اپلیکیشن‌هایی که فکر می‌کنید حتی ممکن است ۱۰ درصد به کارتان بیایند را روی گوشی نصب کنید.

ضمناً برای سفر به کشورهای اروپایی و آسیایی می‌توانید از تورهای خارجی ما استفاده کنید. لیست تورها را در لینک تورهای خارجی می‌بینید و برای اطلاعات بیش‌تر در مورد هر یک از تورها و رزرو آن‌ها می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

بهترین اپلیکیشن‌های سفر | اپلیکیشن‌های کاربردی سفر

۱- گوگل ترنسلیت

اگر به زبان کشور یا شهر مقصدتان تسلط دارید که عالی است اما اگر تسلط ندارید بهتر است اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را روی گوشی نصب کنید. اپلیکیشن گوگل ترنسلیت امکان ترجمه‌ی بسیاری از زبان‌ها به بسیاری از زبان‌های دیگر را فراهم ساخته. به تایلند اگر سفر کنید می‌توانید زبان مبدأ را روی فارسی و زبان مقصد را روی تایلندی بگذارید. هر کلمه‌ای که می‌خواهید را در فیلد زبان مبدأ وارد می‌کنید و ترجمه‌ی آن را همراه با تلفظ دریافت می‌کنید.

اپلیکیشنِ گوگل ترنسلیت رابط کاربری ساده‌ای دارد و همچنین کاملاً رایگان است. نکته‌ی مثبت دیگری آن که می‌توانید یک سری جمله‌ها را قبل از سفر در اپلیکیشن وارد کنید و زمان‌هایی که اینترنت ندارید به صورت آفلاین از ترجمه‌ی آن جمله‌ها بهره ببرید.

لینک دانلود گوگل ترنسلیت برای ios

لینک دانلود گوگل ترنسلیت برای android

بهترین اپلیکیشن‌های سفر

۲- XE Currency

اپلیکیشن‌های زیادی برای تبدیل ارز وجود دارند اما هیچ‌یک به پای XE Currency نمی‌رسند. کافی است ارز مبدأ را انتخاب کنید و سپس مقدار مبلغ را وارد کنید. پس از آن می‌بینید که این اپلیکیشن راحت نرخ ارز شما را به نرخ سایر ارزها تبدیل کرده و برای شما نمایش می‌دهد.

خوبی این اپلیکیشن این است که برای تبدیل ارزها نیازی به اینترنت ندارد، اما در زمان انتخاب اولیه‌ی ارز مبدأ نیاز است که اینترنت داشته باشید تا اطلاعات را دانلود کند. بنابراین قبل از سفر نسبت به نصب و وارد کردن ارز مبدأ در این اپلیکیشن اقدام کنید.

لینک دانلود XE Currency برای ios

لینک دانلود XE Currency برای android

۳- گوگل مپ

گوگل مپ از بهترین اپلیکیشن‌هایی است که باید در طی سفر از آن‌ها استفاده کنید. البته اکثر گوشی‌ها گوگل مپ را روی خود دارند و هدف ما از آوردن این اپلیکیشن در فهرست تأکید روی استفاده از آن در طی سفر است. با گوپل مپ می‌توانید بفهمید که در موقعیت شما بانک‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، مقرهای پلیس و کلی مکان دیگر که احتمالاً پیدا کردن آن‌ها ضروری می‎شود کجا هستند و خیلی سریع و راحت می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

البته که برای یافتن مکان‌های جدید در گوگل مپ به اینترنت نیاز دارید، ولی یک سری مکان‌ها را که فکر می‌کنید در طی سفر حتماً به آن‌ها خواهید رفت می‌توانید در گوگل مپ ذخیره کنید و به صورت آفلاین آدرس و مسیر آن‌ها را داشته باشید.

اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر

۴- سیتی‌مپر [Citymapper]

سیتی‌مپر اپلیکیشنی عالی برای دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در بسیاری از شهرهای اروپا و آسیا است. با نصب این اپلیکیشن می‌توانید حتی نرخ بلیط هر یک از وسایل حمل و نقل عمومی شهرهای بزرگ آسیایی و اروپایی را  ببینید و تصمیم بگیرید که از کدام وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی برای تردد در سطح شهر استفاده کنید.

همچنین هر جا که باشید می‌توانید آدرس مقصدتان را تایپ کنید تا مسیر و بهترین روش برای رسیدن به مقصد را به شما نشان دهد. مثلاً اگر به پاریس سفر کرده باشید و در موزه‌ی اورسی باشید و بخواهید به هتل برگردید، کافی است نام هتل‌تان را تایپ کنید تا سیتی‌مپر به شما بگوید که با چه وسیله‌ای و از چه مسیری می‌توانید از موزه‌ی اورسی به خانه بازگردید.

لینک دانلود سیتی‌مپر برای ios

دانلود سیتی‌مپر برای android

۵-  تریپ‌ایت [Tripit]

این اپلیکیشن هم از بهترین اپلیکیشن‌های سفر است. آن را که روی گوشی نصب کنید می‌تواند ایمیل‌های تأییدی بلیط‌های هواپیما، قطار، هتل، اجاره‌ی خودرو، رزرو رستوران و … را بررسی کند و با جمع‌کردن آن‌ها روی هم یک برنامه‌ی سفر کوتاه و مفید به شما عرضه کند.

البته این اپلیکیشن کاربردهای دیگری هم دارد، هرچند که باید آن‌ها را از نسخه‌ی پرمیومِ این اپلیکیشن که ۴۹ دلار قیمت دارد بخواهید. اما نسخه‌ی رایگان این اپلیکیشن هم آنقدر قابلیت دارد که برای اکثر گردشگران کاربردی باشد.

لینک دانلود Tripit برای ios

لینک دانلود Tripit برای android

۶- تریپوسو  [Triposo]

تریپوسو با اطلاعاتی که از ویکی‌ترول و ویکی‌پدیا می‌گیرد می‌تواند راهنمایی برای رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری، هتل‌ها و خلاصه مکان‌های مفید هر مقصد را به شما ارائه کند. البته هدف ما هم در مجله‌ی ساحل شنی دقیقاً همین است که با استفاده از مطالب ما بتوانید بهترین جاذبه‌های گردشگری هر شهر، بهترین رستوران‌ها و بهترین هتل‌های آن شهر را پیدا کنید، اما این اپلیکیشن فرصت آن که به صورت آفلاین از آن بهره ببرید را فراهم کرده و از این رو آن را در این فهرست آوردیم.

لینک دانلود تریپوسو برای ios

لینک دانلود تریپوسو برای android

اپلیکیشن‌های کاربردی سفر

۷- Pocket

Pocket کلی راهنمای سفر دارد که به راحتی می‌توان آن‌ها را ذخیره کرد و به صورت آفلاین در حین سفر از آن‌ها بهره برد. البته که مقالات این اپلیکیشن به زبان انگلیسی هستند.

لینک دانلود Pocket برای ios و android و سایر پلتفرم‌ها

۸- WiFi Map

وای‌فای مپ یکی از بهترین اپلیکیشن‌های سفر است و پیشنهاد می‌کنم که حتماً قبل از سفر آن را روی گوشی نصب کنید. این اپلیکیشن تمامی مکان‌هایی که وای‌فای دارند را به شما نمایش می‌دهد. البته نسخه‌ی رایگان آن تا شعاع یک مایل را به صورت آنلاین نمایش می‌دهد ولی نسخه‌ی پرمیوم آن می‌تواند تمامی وای‌فای‌های مقصدی که در پیش دارید را به شما نمایش دهد و شما نیز آن‌ها را ذخیره کنید تا بتوانید در زمان‌هایی که آفلاین هستید این مکان‌ها را به سادگی پیدا کنید.

ضمناً این اپلیکیشن پسوورد وای‌فای‌ها را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع اکثر این وای‌فای‌ها را خود صاحبان‌شان در اپلیکیشن ثبت کرده‌اند.

لینک دانلود وای‌فای مپ برای ios

لینک دانلود وای‌فای مپ برای android

۹- Sit or Squat

این اپلیکیشن ممکن است در نگاه نخست چندان کاربردی به نظر نرسد ولی واقعاً برای دسته‌ای از گردشگران می‌تواند کاربردی باشد. اپلیکیشن Sit or Squat همانند اپلیکیشن قبلی عمل می‌کند منتها کار آن نمایش‌دادن توالت‌عمومی‌های اطراف است. زمان‌هایی که به شدت نیازمند دستشویی هستید این اپلیکیشن می‌تواند به کارتان بیاید. خوبیِ آن این است که کاربران زیادی در زیر هر یک از توالت عمومی‌ها با عبارات Sit یا Squat نشان داده‌اند که این توالت می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد یا خیر. واژه‌ی Sit اگر در کنار هر توالت بود یعنی آن توالت خوب است و واژه‌ی Squat به معنای بد بودن آن دستشویی است.

لینک دانلود اپلیکیشن Sit or Squat برای ios

لینک دانلود اپلیکیشن Sit or Squat برای android

بهترین اپلیکیشن‌های سفر

۱۰- PackPoint

این اپلیکیشن به شما می‌گوید که برای مقصدی که در پیش دارید چه وسایلی را در چمدان قرار دهید. شما مقصدی که می‌خواهید به آن سفر کنید را [به همراه مدتی که می‌مانید، کارهایی که می‌کنید و …] در اپلیکیشن وارد می‌کنید و اپلیکیشن به طور خودکار بر اساس بررسی‌هایی که در مورد آب و هوای مقصد، فرهنگ مقصد و موارد این قبیل انجام می‌دهد لیستی از وسایلی که نیاز دارید را به شما می‌دهد.

فکر می‌کنم این اپلیکیشن هم یکی از بهترین اپلیکیشن‌های کاربردی سفر است و بهتر است آن را روی گوشی خود نصب داشته باشید. کاربرد این اپلیکیشن البته پیش از سفر است، ولی در حین سفر هم ممکن است بخواهید از شهری به شهری دیگر بروید و در چنین موقعی است که باز این اپلیکیشن به کار می‌آید.

مثلاً یکی از تورهای آژانس ساحل شنی تور فرانسه+ایتالیا+مجارستان است. شما قبل از سفر به فرانسه می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کنید. زمانی که روزهای سفر به فرانسه تمام شد و نوبت به سفر به ایتالیا رسید هم می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کنید و به همین ترتیب.

سخن آخر

۱۰ تا از بهترین اپلیکیشن‌های کاربردی سفر را با هم مرور کردیم. اگر شما هم پیشنهادی دارید قطعاً به ما لطف می‌کنید اگر آن را از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران در میان بگذارید.

منابع: tripsavvy | afar

ارسال پاسخ

پنج × پنج =