بازگشایی اماکن دیدنی در سراسر جهان، آیا می‌توان مجدد به سفر رفت؟

چندین ماه است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، صنعت گردشگری در سراسر جهان به بن بست برخورد کرده است. اماکن دیدنی در سراسر جهان یکی پس از دیگری به روی علاقه مندان به سفر بسته شدند و مرزهای کشورها نیز ماه‌ها بسته بود. اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد این اتفاق دائمی نبوده و  با وارد شدن به فصل تابستان، که برای بسیاری از گردشگران فصل سفر است، خبر از بازگشایی اماکن دیدنی در سراسر جهان به گوش می‌رسد. هرچند باید انتظار تغییراتی در بازدید این مقاصد گردشگری داشت. از جمله تغییر در تردد در فرودگاه‌ها، یا تغییر در سفرهای هوایی با لباس‌هایی خاص که شما را قرار است به یاد کارکنان یک آزمایشگاه بیندازد. با تمام این اوصاف، بدون شک عده‌ای انتظار چنین خبری را می‌کشیدند و آماده هستند تا با بازگشایی اماکن دیدنی به سفر بپردازند.

  • پرتغال، اولین مقصد اروپایی که به روی گردشگران باز می‌شود

فصل تابستان فصل محبوب علاقه‌مندان به سفر به پرتغال است. پرتغال و سواحل زیبای آن در این فصل دلرباتر شده و افراد زیادی را به سمت خود می‌کشاند. برخلاف برخی کشورها که هنوز معتقدند مسافرانشان باید دو هفته در قرنطینه بمانند، پرتغال آماده حضور گردشگران است و برای تضمین سالم بودن آن‌ها چک کردن مسافران در فرودگاه را در برنامه کار خود قرار داده است. مرز بین کشور پرتغال و همسایه آن اسپانیا از ۱۵ ژوئن باز می‌شود و پروازهای بین‌المللی نیز از اوایل ژوئن آغاز خواهد شد.

اما همانطور که گفته شد همه چیز همانند قبل نیست، یکی از محدودیت‌های اعمال شده در این بازگشایی‌ها، محدود شدن تعداد مسافران هتل‌هاست. حالا هتل‌ها و ریزورت‌های کشور پرتغال از ۳۱ ماه می آماده پذیرش مسافر می‌شوند اما فقط دو سوم از ظرفیتشان قابل پر شدن است و همچنان یک سوم اتاق‌ها باید خالی بماند. سواحل پرتغال، که احتمالا مهم‌ترین بخش سفر گردشگران به این کشور است، از ششم ژوئن باز می‌شوند اما هنوز اطلاعاتی درباره اینکه آیا محدودیتی در تردد در ساحل وجود دارد یا خیر ارائه نشده است.

سواحل زیبای مادیرا از ۱ جولای به روی گردشگران باز می‌شوند. افرادی که به فرودگاه این جزیره زیبا وارد می‌شوند یا باید ۷۲ ساعت پیش از سفر تست داده باشند و منفی باشند، یا با پرداخت مبلغی در فرودگاه از آن‌ها تست گرفته می‌شود. هرچند صحبت‌هایی نیز مبنی بر گرفتن آزمایش رایگان از مسافران به میان آمده که احتمالا از اواسط ماه جولای عملی شود.

بازگشایی اماکن دیدنی در سراسر جهان، آیا می‌توان مجدد به سفر رفت؟
پرتغال و سواحل آرام و زیبای آن از جمله محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در فصل تابستان هستند.
  • بازگشایی اماکن دیدنی یونان از تاریخ ۱۵ ژوئن

یونان از جمله کشورهایی بود که با بسته شدن مرزهایش به روی گردشگران با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه شد. حالا این کشور در نظر دارد از ۱۵ ژوئن مرزهای خود را برای حضور مجدد گردشگران باز کند تا بتواند خیلی زود از این طوفان اقتصادی که درگیر آن شده جان سالم به در ببرد. در یونان تقریبا ۱۷۰ نفر در اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و حدود ۳۰۰۰ مورد مبتلا به این بیماری در این کشور تحت مداوا قرار گرفت. همین مساله این کشور را به مدت دو ماه وارد قرنطینه کرد. اما حالا با بازگشایی اماکن دیدنی یونان و مرزهایش، قوانین جدیدی را برای حضور گردشگران در نظر گرفته است. حالا افرادی که به یونان سفر می‌کنند نیاز به مدرکی به نام «پاسپورت سلامتی» دارند که پیش از سفر آن را تهیه می‌کنند که مشخص می‌شود این افراد ناقل ویروس نیستند.

افرادی که بدون این آزمایش وارد یونان شوند باید در قرنطینه بمانند.

سال گذشته بیش از ۳۳ میلیون توریست از یونان دیدن کردند و پیش بینی می‌شود با بازگشایی مجدد این کشور به روی گردشگران، رکورد دیگری به جای بماند. سواحل یونان آخر هفته‌ها باز بوده و آکروپلیس در آتن همراه با ۲۰۰ سایت باستانی دیگر نیز از روز دوشنبه به روی گردشگران داخلی و از ۱۵ ژوئن به روی گردشگران خارجی باز می‌شوند.

بازگشایی اماکن دیدنی در سراسر جهان، آیا می‌توان مجدد به سفر رفت؟
آکروپلیس از جمله پربازدیدترین اماکن دیدنی جهان است که در شهر آتن یونان قرار گرفته است.
  • هتل‌های وین آماده پذیرش گردشگران هستند

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور اتریش روز به روز کمتر می‌شود و این مساله فضا را برای بازگشت به کار هتل‌ها و رستوران‌ها آماده می‌سازد. از ۲۹ ماه می، هتل‌های شهر وین درب‌های خود را به روی مسافران باز می‌کنند و صنعت گردشگری در این شهر به حالت نرمال بازخواهد گشت. با توجه به ثبات اقتصادی که کسب و کارهای این کشور در این دوران داشتند، پیش‌بینی می‌شود این روال عادی به سرعت پیش برود و علاقه‌مندان به بازدید از اماکن دیدنی وین بتوانند در تابستان پیش رو سفری به این مقصد زیبای اروپایی داشته باشند.

بازگشایی اماکن دیدنی در سراسر جهان، آیا می‌توان مجدد به سفر رفت؟
کاخ شونبرون در وین از بزرگ‌ترین کاخ‌های جهان است که عظمت آن را با کاخ ورسای در فرانسه مقایسه می‌کنند.
  • ایسلند با کمترین میزان مبتلا، مرزهایش را باز می‌کند

همانند سایر کشورهای اروپایی، ایسلند نیز از تاریخ ۱۵ ژوئن مرزهایش را برای تردد مسافران باز می‌کند. این کشور از جمله کشورهایی بود که تا به امروز کمترین میزان مبتلایان به ویروس کرونا را داشت که تعداد آن‌ها در حال حاضر ۱۵ نفر است. محدودیت‌های سفر در این کشور از ۲۰ مارچ آغاز شد و حالا با ثابت ماندن و روند نزولی که این ویروس در این کشور پیش گرفته مرزهای این کشور به روی مسافران باز خواهد شد. صنعت گردشگری در احیای اقتصاد این کشور نقش بسیار مهمی داشته است. برای بهبود هرچه بیشتر این وضعیت، دولت ایسلند اعلام کرد از مسافرانی که وارد خاک ایسلند شوند در مرزهای مختلف تست رایگان کووید-۱۹ گرفته می‌شود که در صورت مثبت بودن باید فرد ۱۴ روز در خانه یا هتل خود قرنطینه بماند.

هرچند این موضوع در حال حاضر فقط درباره مسافرانی که پاسپورت شنگن دارند صدق می‌کند و شامل تمامی مسافران نمی‌شود. سایر مسافران باید مدارکی مبنی بر ناقل نبودن خود ارائه کنند که شامل تست‌هایی که در تاریخی نزدیک به سفر گرفته‌اند و نتیجه آن منفی بوده می‌شود.

ایسلند و جاذبه‌های دیدنی آن
ایسلند پر از جاذبه‌های طبیعی و آبشارهای زیبا است.
  • اسپانیا با پروتکل‌های بهداشتی جدید میزبان گردشگران خواهد بود

کشور اسپانیا یکی از درگیرترین کشورهای اروپایی در زمینه کرونا بود. در این کشور حدود ۲۷۰۰۰ مرگ در اثر کرونا ثبت شده است و همین مساله چند ماه همه چیز را در این کشور به تعلیق در آورد. اما حالا که تعداد مبتلایان کم شده و مرگ در اثر ابتلا به این ویروس تقریبا متوقف شده است، این کشور در نظر دارد از اول جولای از قرنطینه خارج شده و مرزهایش را به روی گردشگران باز کند. هرچند در حال حاضر از ۸ ژوئن فقط مسافران بریتانیایی می‌توانند وارد اسپانیا شوند که باید پس از ورود دو هفته در قرنطینه بمانند. اما از یکم جولای با پروتکل‌های جدیدی که در اختیار اماکن گردشگری، رستوران‌ها، و هتل‌ها قرار می‌گیرد، دیگر مسافران می‌توانند بدون نیاز به قرنطینه ماندن به این کشور سفر کنند.

قرنطینه در کشور اسپانیا از ۱۴ مارچ آغاز شد. این کشور بخش عظیمی از گردشگرانش را در سه ماه فصل زیبای بهار از دست داد این در حالیست که تقریبا سالانه ۸۰ میلیون نفر به اسپانیا سفر می‌کردند و بهار یکی از محبوب‌ترین فصول برای سفر به این مقصد اروپایی بود.

اسپانیا و کلیسای ساگرادا فامیلیا
تابستان پیش رو فرصت بازدید از کلیسای محبوب ساگرادا فامیلیا را خواهید داشت.

سخن پایانی

همانطور که انتظار می‌رفت علاقه‌مندان به سفر با وجود از دست دادن بهار ۲۰۲۰ این فرصت را داشته باشند که بتوانند تابستان ۲۰۲۰ به سفر بروند و از مقاصد محبوبشان دیدن کنند و گرمای آفتاب را در سواحل زیبا و آرامش‌بخش احساس کنند. با بازگشایی اماکن دیدنی در سراسر جهان کم کم همه چیز با رعایت نکات ایمنی به حالت عادی باز می‌گردد. در حال حاضر کشورهای اروپایی تابستان آماده پذیرش گردشگران هستند هرچند باید منتظر قوانین و مدارک جدیدی که برای اخذ ویزای شینگن لازم است باشیم.

ارسال پاسخ