۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشتی در باغ دریاچه کوالالامپور

باغ دریاچه کوالالامپور – که به عنوان پارک میراث تون عبدالرزاق هم شناخته می‌شود – یکی از دیدنی‌های کوالالامپورِ مالزی است که در سال‌های اخیر توانسته درصد عمده‌ای از گردشگران مالزی را به خود بخواند و با توجه که دیدنی‌هایی که در خود دارد موجب شود که گردشگران ساعات خوشی را در آن منطقه سپری کنند. در این نوشتار در مورد باغ دریاچه کوالالامپور صحبت خواهم کرد و خواهم گفت که در درون این منطقه چه موارد دیدنی‌ای وجود دارند.

باغ دریاچه کوالالامپور

دیدنی‌های باغ دریاچه کوالالامپور

۱- باغ گیاه‌شناسی پردانا

باغ گیاه‌شناسی پردانا

باغ گیاه‌شناسی پردانا یکی از بهترین دیدنی‌های موجود در پارک میراث تون عبدالرزاق است. این محوطه، جوی دارد که به‌واسطه‌ی آن می‌توان محوطه را از بهترین انتخاب‌ها برای رهایی از استرس‌های هرروزه و غرق‌شدن در دنیای طبیعی معرفی کرد. در این باغ انواع گیاهان و گل‌ها با شکل و ظاهر و بوهای مختلف وجود دارند و فضا برای کسب آرامش از راه حواس بینایی و بویایی بسیار مناسب است. به کوالالامپور و خصوصاً باغ دریاچه کوالالامپور اگر رفتید، حتماً به دیدن این باغ گیاه‌شناسی هم بروید.

آدرس: Jalan Perdana, Kuala Lumpur

ساعات بازدید: ۹ تا ۱۸

تلفن: ۰۰۶۰۳۲۶۹۳۵۳۹۹

۲- مسجد ملی مالزی

مسجد ملی مالزی

مسجد ملی مالزی از مشهورترین مسجدهای مالزی است و به عنوان نمادی برای حضور  دین اسلام در این کشور شناخته می‌شود. این مسجد، که گاه آن را با عنوان مسجد نگارا می‌شناسند، از ۴۸ گنبد کوچک، ۷۳ متر ارتفاع و دیوارهایی آکنده از نقش و نقوش مختلف است. بر روی دیوارهای داخلی مسجد، آیات قرآن به شکلی زیبا به نگارش درآمده‌اند. بسیاری از مسلمانان آن منطقه برای ادای نماز و سایر مناسبات مذهبی به این مسجد مراجعه می‌کنند، با این حال کم نیستند گردشگرانی هم که برای دیدن از زیبایی‌های این مسجد وارد آن می‌شوند. نکته‌ای که در ارتباط با مسجد ملی مالزی وجود دارد این است که صرفاً در یک سری ساعات مشخص در روز گردشگران می‌توانند وارد مسجد شوند و همچنین طبق قانون هر مسجد دیگری در جهان، زنان و مردان برای ورود به مسجد باید از لباس مناسب برخوردار باشند. در ورودی مسجد امکان قرض‌گرفتن لباس توسط زنان و مردان وجود دارد.

آدرس: Jalan Perdana, Kuala Lumpur

تلفن: ۰۰۶۳۲۶۹۳۷۷۸۴

۳- موزه‌ی هنر اسلامی

موزه‌ی هنر اسلامی

این نمایشگاه از ۳۰ هزار متر مربع مساحت برخوردار است. موزه‌ی هنر اسلامی از پربازدیدترین جاذبه‌های دیدنی اندونزی و کوالالامپور بوده و طراحی و معماری آن کاملاً اسلامی است. گنبد آبی فیروزه‌ای آن در کنار تزئینات اسلامی موجب شده‌اند زمانی که به موزه وارد شوید و بی آن که چشم‌تان به آثار هنری این موزه بیافتد می‌توانید حدس بزنید که در مکانی مذهبی به سر می‌برید. این موزه در فاصله‌ای اندک از مسجد ملی مالزی قرار گرفته و بهترین آثار هنری اسلامی از سرتاسر جهان را به نمایش گذاشته است.

آدرس:  Jalan Lembah Perdana, Kuala Lumpur

ساعات بازدید: هر روز بین ساعات ۱۰ تا ۱۸

تلفن: ۰۰۶۰۳۲۲۷۴۲۰۲۰

۴- بنای یادبود ملی

بنای یادبود ملی

این بنا در سال ۱۹۶۶ ساخته شد و هدف از آن احترام به مردم مالزی که در جنگ جهانی اول جان از کف داده بودند، بود. این بنا نمایان‌گر ۷ سرباز ایستاده است که در حال کمک‌کردن به سربازی دیگر اند که بر اثر جراحت ناشی از جنگ سقوط کرده است.

آدرس: ضلع شمالی باغ دریاچه

ساعات بازدید: هر روزه از ۷ تا ۱۸

۵- پلانتاریوم یا آسمان‌نمای ملی

پلانتاریوم یا آسمان‌نمای ملی | باغ دریاچه کوالالامپور

آسمان‌نمای ملی، که به عنوان آسمان‌نمای نگارا هم شناخته می‌شود، یکی دیگر از دیدنی‌های باغ دریاچه کوالالامپور است. این منطقه تماماً به نجوم و اخترشناسی مرتبط است و خصوصاً برای کودکان جهت آشنایی با ستاره‌ها و سیاره‌ها نماسب است. این منطقه در قسمت شرقی باغ دریاچه کوالالامپور واقع بوده و از فاصله‌ی دور هم با آن گنبد آبی‌شکل‌اش به خوبی قابل تشخیص است.

این پلانتاریوم از لحاظ مدرن‌بودن، هم‌پای پلانتاریوم لندن یا نیویورک نیست، اما با این حال مکان مناسبی برای بازدید کودکان و همچنین بزرگسالانی که به دنیای نجوم علاقه دارند است.

آدرس: ۵۳, Jalan Perdana, Kuala Lumpur

تلفن: ۰۰۶۰۳۲۲۷۳۴۳۰۴

ساعات بازدید: یکشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۶:۳۰

۶- موزه‌ی ملی مالزی

باغ دریاچه کوالالامپور

 

موزه‌ی ملی مالزی در قسمت جنوبی باغ دریاچه کوالالامپور واقع است و از دیدنی‌های این باغ به شمار می‌رود. این مکان می‌تواند مکانی عالی برای آشنایی با کلیت کشور مالزی، از تاریخ و صنایع دستی آن گرفته تا فرهنگ و اقتصاد و هنر آن باشد. موزه‌ی ملی ملازی در سال ۱۹۶۳ ساخته شده و در سه طبقه، نمایش‌‌دهنده‌ی عناصر مربوط به فرهنگ و تاریخ و جغرافیا و هنر کشور مالزی است. خبر خوب این است که برخی تورها برای گشت و گذار در موزه‌ی ملی مالزی در آن قسمت قابل رزرو اند و اگر مایل باشید می‌توانید همراه یکی از آن تورها وارد موزه شوید و به شکلی استاندارد با فرهنگ و تاریخ و جغرافیا و هنر مالزی آشنا شوید.

آدرس: Jalan Damansara, Taman Tasik Perdana, Kuala Lumpur

تلفن: ۰۰۶۳۲۲۶۷۱۱۱۱

ساعات بازدید: هر روز بین ساعات ۹ تا ۱۸

۷- پارک پرنده کوالالامپور

باغ دریاچه کوالالامپور

پارک پرنده یکی دیگر از دیدنی‌های باغ دریاچه کوالالامپور است. این پارک مساحتی بزرگ دارد و انواع پرنده در آن نگهداری می‎شوند. اگر به دنیای پرنده‌ها علاقه دارید بد نیست سری هم به این پارک بزنید و از دیدنی‌های آن لذت ببرید.

آدرس: ۹۲۰, Jalan Cenderawasih, Taman Tasik Perdana, Kuala Lumpur
تلفن: ۰۰۶۰۳۲۲۷۲۱۰۱۰

۸- پارک پروانه

باغ دریاچه کوالالامپور

افزون بر پارک پرنده، یک پارک دیگر درون باغ دریاچه در کوالامپور وجود دارد که به پارک پروانه شهره است. ۶ هزار پروانه از بیش از ۱۲۰ گونه پروانه در این پارک نگهداری می‌شوند و نمای بسیار زیبایی به آن منطقه بخشیده‌اند. افزون بر پروانه، از برخی دیگر از گونه‌های حشرات ریز هم در این پارک نگهداری می‌شود.

آدرس: Jalan Cenderasari, Taman Botani Perdana, Kuala Lumpur

تلفن: ۰۰۶۰۳۲۶۹۳۴۷۹۹

ساعات بازدید: ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر

دسترسی به باغ دریاچه کوالالامپور

این باغ در مرکز شهر کوالالامپور واقع است و بنابراین هیچ مشکلی از بابت دسترسی به آن وجود ندارد. اتوبوس‌های B101، B112 و B115 هر یک مقصدشان نقطه‌ای است که تا باغ دریاچه صرفاً ۵ دقیقه پیاده فاصله دارد. بنابراین هر جای کوالالامپور که باشید، اگر با این اتوبوس‌ها حرکت کنید می‌توانید به باغ دریاچه کوالالامپور برسید.

نکته‌ی دیگری که بد نیست در این نوشتار به آن اشاره کنم این است که درون باغ، سگ‌وی‌هایی برای اجاره‌گرفتن وجود دارند. با استفاده از این سگ‌وی‌ها می‌توان محیط درونی باغ را بدون نیاز به پیاده‌روی طی کرد و به تماشا و بازدید مناظر و مناطق دیدنی باغ دریاچه پرداخت.

باغ دریاچه کوالالامپور

سخن آخر

در این نوشتار به طور مختصر به همراه یکدیگر نگاهی به درون باغ دریاچه کوالالامپور داشتیم و دیدیم که درون آن برای گردشگران چه چیزهایی برای تفریح دارد. اگر تا کنون به این باغ سفر کرده‌اید لطفاً تجربیات‌تان را با ما و کاربران در میان بگذارید. برای آن دسته از عزیزانی هم که تا کنون به کوالالامپور سفر نکرده‌اند و بنابراین تا کنون بازدیدی از این باغ نداشته‌اند، این نوید را دارم که می‌توانند به بهترین شکل از یکی از بهترین تورهای مالزی یعنی تور مالزی مرکز ساحل شنی استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات لازم می‌توانید تلفن را بردارید و از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

منابع: tripsavvy | kuala-lumpur

ارسال پاسخ

نه − دو =