برترین فستیوال‌های غذای بریتانیا در سال ۲۰۲۰

در بریتانیا در طول سال فستیوال‌های متنوعی برگزار می‌شود. فستیوال‌های غذا از جمله محبوب‌ترین آن‌ها هستند که در هر ماه از سال در شهر خاصی در بریتانیا برگزار می‌شوند. فستیوالی که بسیار پرطرفدار است بخصوص بین گردشگرانی که دوست دارند غذاهای متنوع را امتحان کنند. اگر شما هم دوست دارید در سال پیش رو بتوانید در برخی از فستیوال‌های غذای بریتانیا شرکت کنید باید بدانید در هر فصل و ماه این فستیوال‌ها در کدام شهر برگزار می‌شوند.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه آوریل

 • فستیوال قهوه لندن

۲-۵ آوریل ۲۰۲۰- هر سال در یک هفته از ماه آوریل که معمولا بین دوم تا پنجم این ماه است، علاقه‌مندان به قهوه در شهر لندن در کنار یک قهوه سازی قدیمی در این شهر که اولد ترومن (Old Truman) نام دارد صف می‌کشند تا بهترین قهوه‌ها و تازه‌ترین طعم‌ها را بچشند، درباره طعم‌های مختلف قهوه اطلاعات کسب کنند و همچنین آموزشی ببینند که چطور بهترین قهوه را دم کنند.

 • فستیوال غذا و نوشیدنی چشیر (Cheshire Food And Drink Festival)

۱۱-۱۳ آوریل ۲۰۲۰- فستیوال غذا و نوشیدنی چشیر هر سال جمعیتی حدود ۳۰۰۰۰ نفر را از سراسر کشور به این شهر می‌آورد. در این فستیوال بسیاری از آشپزهای سرشناس انگلیسی نیز حضور دارند. همچنین ۱۵۰ غرفه دار که محصولات منطقه‌ای و محلی خودشان را به نمایش می‌گذارند. در این فستیوال می‌توانید طعم‌هایی را بچشید که شاید در هیچ جای دیگری پیدا نکنید.

 • بازی‌ شرقی انگلیسی (East Anglain Game)

۲۵-۲۶ آوریل- این فستیوال که به شکل مسابقه در دو روز برگزار می‌شود یک جشن مفرح و سرگرم کننده است که با غذاهای متنوعی نیز همراه است. در این جشن که در نورفولک (Norfolk) برگزار می‌شود هرچیزی که مرتبط با این کشور است را خواهید یافت، از داستانسرایی گرفته تا چیدن پشم گوسفندان، تیراندازی به مجسمه‌ها، همچنین نمایش اسب سواری. تماشای این برنامه‌های مفرح با خوردن غذاهای خوشمزه این منطره همراه است که آن را لذتبخش‌تر می‌کند.

 • فستیوال غذای سوری (Surrey Food Festival)

۲۵-۲۶ آوریل- سوری یک استان در جنوب شرقی انگلیس است که در آن فستیوال‌های بسیار جذابی برگزار می‌شود. فستیوال غذای سوری محبوب‌ترین جشن در این منطقه محسوب می‌شود که هر سال در طی دو روز برگزار می‌شود. این فستیوال با امتحان کردن غذاهای مختلف، گفتگو، موسیقی زنده و خرید هدیه همراه است. فستیوال در پارکی به نام Richmond’s Old Deer برگزار می‌شود. این فستیوال یک بازارچه نیز دارد که برای خرید کردن بسیار مناسب است. همچنین فستیوال غذای سوری در بین کودکان نیز پرطرفدار است چرا که می‌توانند غذاهای متنوعی را امتحان کنند.

 • فستیوال بریتانیایی آسپاراگوس (British Asparagus Festival)

۲۳ آوریل- ۲۱ ژوئن ۲۰۲۰- این جشن به مناسبت شروع فصل مارچوبه یا آسپاراگوس برگزار می‌شود. در این فستیوال به تاریخچه این سبزیجات، زمان کاشت آن، غذاهایی که با آن تهیه می‌شود و نحوه پرورش آن پرداخته می‌شود. در این مراسم یک مسابقه نیز برگزار می‌شود که به دویدن با مارچوبه شهرت دارد. که همانطور که از نامش پیداست محلی‌ها با یک دسته مارچوبه در دست باید مسیری را بدوند.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه می

 • فستیوال واترکرس (Watercress Festival)

۱۷ می ۲۰۲۰- یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های غذای بریتانیا در خیابان Arlesford هامپشیر برگزار می‌شود. این فستیوال با موسیقی زنده جز و رقص و پایکوبی همراه است. این فستیوال به منظور جشن برداشت آب تره (Watercress) برگزار می‌شود. یک بازار غذای بسیار بزرگ در میدان شهر برقرار می‌شود که انواع غذایی که با این سبزیجات تهیه می‌شود را سرو می‌کند.

 • فستیوال لابستر شرینگهام و کرومر (Cromer & Sheringham Lobster Festival)

۱۶-۱۷ می ۲۰۲۰- در یک رویداد سه روزه دو شهرک کوچک ماهیگیری در انگلستان گرد هم جمع می‌شوند و مطرح‌ترین آشپزهای این دو منطقه غذاهای محبوب دریایی که اغلب با لابستر تهیه می‌شوند را سرو می‌کنند. فستیوال لابستر یکی از فستیوال‌های غذای بریتانیا است که به غذاهایی که با خرچنگ و لابستر تهیه می‌شود اختصاص دارد.

 • فستیوال غذا و نوشیدنی انگلیسی (English Food Festival)

۳۰-۳۱ می ۲۰۲۰- هفته آخر ماه می زمان برداشت تاکستان‌های جنوب انگلستان است. این هفته را هفته نوشیدنی انگلیسی می‌نامند. جشن تهیه این نوشیدنی‌های محلی طی دو روز برگزار می‌شود. بنابراین در این دو روز علاقه‌مندان به امتحان کردن طعم‌های متنوع غذا و نوشیدنی می‌توانند به این تاکستان‌ها بروند و غذاها و نوشیدنی‌های محلی را امتحان کنند.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه ژوئن

فستیوال تیست آو لندن
فستیوال تیست آو لندن یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های غذا در شهر لندن است.
 • فستیوال نوشیدنی و غذای چلتنهام (Cheltenham Food and Drink Festival)

۱۹-۲۱ ژوئن ۲۰۲۰- این فستیوال غذا در شهر باغ زیبای مونتپلیر (Montpellier Garden) در شهر چلتنهام برگزار می‌شود. در این فستیوال به جنبه‌های مختلف تهیه غذا از جمله مواد غذایی که مفید هستند همانند روغن زیتون اورگانیک یا موضوعاتی نظیر نحوه پرورش عسل و نگهداری از کندوهای طبیعی پرداخته می‌شود.

 • فستیوال مزه لندن (Taste of London)

۱۷-۲۱ ژوئن ۲۰۲۰- فستیوال محبوب و پرطرفدار مزه لندن در پارک ریجنت (Regent Park) در شهر لندن برگزار می‌شود. در این فستیوال رستوران‌های مختلف و خوشنام شهر شرکت دارند و محبوب‌ترین غذاهایشان را در این فستیوال رونمایی می‌کنند. بازدیدکنندگان نیز می‌توانند غذاهای محبوب خودشان را از رستوران‌های سراسر شهر که حالا در یکجا جمع شده‌اند سفارش دهند. همچنین کلاس‌های  آشپزی که فقط چند نکته کلیدی درباره تهیه غذا را آموزش می‌دهد در باغ مخفی این پارک برگزار می‌شود که می‌تواند تجربه خوبی برای بسیاری از بازدیدکنندگان باشد چرا که حالا می‌توانند با برترین آشپزهای شهر روبرو شوند و سوالاتشان را از آن‌ها بپرسند.

 • فستیوال ماهی پمبروکشیر (Pembrokeshire Fish Festival)

این فستیوال همانطور که از نامش پیداست به غذاهای دریایی و بخصوص ماهی اختصاص دارد. زمان دقیق آن هر سال در نزدیکی موعد آن مشخص می‌شود. در این فستیوال، رستوران‌های سراسر منطقه یک منوی اختصاصی از غذاهای دریایی تهیه می‌‎کنند. علاوه بر اینها، این فستیوال برای کودکان نیز تفریحات و سرگرمی‌هایی دارد، از جمله داستانسرایی، بازی و سرگرمی که با پختن غذا همراه است و همچنین نمایش‌های متنوعی که به بازگو کردن افسانه‌هایی که مربوط به ماهی‌ها می‌شود می‌پردازد.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه جولای

فستیوال غذای دورست
فستیوال غذای دریایی دورست درکنار بندرگاه برگزار می‌شود و تمامی غذاهای دریایی با تازه‌ترین ماهی‌ها تهیه می‌شود.
 • فستیوال غذای دریایی نیتیمبر دورست (Nyetimber Dorset Seafood Festival)

۱۱-۱۲ جولای ۲۰۲۰- این فستیوال غذا، بزرگترین جشن غذاهای دریایی در بریتانیا محسوب می‌شود. در این جشن به معرفی گونه‌های مختلف ماهی‌ها و انواع غذاهای دریایی پرداخته می‌شود و به نوعی شرکت کنندگان را به مصرف غذاهای دریایی تشویق می‌کند. با غذاهای دریایی بسیار متنوعی در این فستیوال آشنا خواهید شد.

 • نمایش پنیر بین المللی (International Cheese Show)

۲۹ جولای ۲۰۲۰- این بزرگترین جشنواره پنیر در جهان است که در آن بیش از ۵۵۰۰ پنیر از ۲۴ کشور مختلف به نمایش گذاشته می‌شوند. این جشن هر سال باشکوه‌تر و بزرگتر از سال قبل برگزار می‌شود و محبوبیت آن نیز روز به روز افزایش می‌یابد.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه آگوست

 • فستیوال بزرگ (The Big Festival)

۲۸-۳۰ آگوست ۲۰۲۰- فستیوال بزرگ شهر آکسفوردشیر توسط دو تن از نامدارترین آشپزهای این منطقه برگزار می‌شود. این فستیوال شامل فستیوال غذا، موسیقی زنده و صنایع دستی می‌شود که در بین گردشگران بسیار پرطرفدار است.

 • فستیوال بزرگ غذای بریتانیایی (Great British Food Festival)

۲۹-۳۱ آگوست ۲۰۲۰- این فستیوال بسیار سرگرم کننده است چرا که شرکت کنندگان باید آماده باشند تا در این جشن چیزی بپزند. این جشن فقط هم برای بزرگسالان نیست بلکه کودکان نیز می‌توانند در بخش مربوط به خودشان شرکت کنند و سرگرم شوند. علاوه بر اینها، غرفه‌های غذا برای امتحان کردن انواع غذا و نوشیدنی نیز وجود دارد.

 • فستیوال ریور کوتاج (The River Cottage Festival)

این فستیوال یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های غذای بریتانیا است که در پایتخت آن یعنی لندن برگزار می‌شود. اگرچه مشخص است که فستیوال در ماه آگوست برگزار میشود اما تاریخ دقیق آن هر سال اعلام می‌شود. در این گردهمایی می‌توانید نحوه پخت انواع غذاها را از نزدیک ببینید. غذاهای خیابانی شهر لندن را امتحان کنید، انواع شیرینیجات، دونات، ژلاتو و قهوه نیز در این فستیوال وجود دارد که می‌تواند آن را برایتان لذیذتر کند.

 • فستیوال غذای پارک ویمبلدون (Wimbeldon Park Food Festival)

۲۹-۳۱ آگوست- یکی دیگر از فستیوال‌های غذای بریتانیا که در شهر پرجمعیت و پرتردد لندن برگزار می‌شود. امسال هفتمین سال برگزاری این جشن بزرگ غذا در پارک ویمبلدون است. در این فستیوال ۵۰ غرفه وجود دارد که غذاهای متنوعی را برای بازدیدکنندگان تهیه می‌کنند.

 • فستیوال ماهی نیولین (Newlyn Fish Festival)

یکی از بزرگترین فستیوال‌های بریتانیا که به ماهی‌ها اختصاص یافته در شهر کورنول و در کنار بندر نیولین برگزار می‌شود. علاوه بر  فروش ماهی در این فستیوال موسیقی زنده نیز برگزار می‌شود. سال ۲۰۲۰ بیست و نهمین سال برگزاری این فستیوال غذا در شهر کورنول بریتانیا است.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه سپتامبر

فستیوال غذای ابرگاونی یکی از شلوغ‌ترین فستیوال‌ها در بریتانیا در ماه سپتامبر است.
 • برانچ فست (Brunch Fest)

اولین فستیوالی که به میان وعده بین صبحانه تا نهار انگلیسی اختصاص یافته. این فستیوال هم در Brick Lane به مدت یک هفته برگزار می‌شود اما تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نیست.

 • میتوپیا (Meatopia)

۴-۶ سپتامبر ۲۰۲۰- میتوپیا یک فستیوال مخصوص علاقه مندان به غذاهای گوشتی است. اغلب غذاهای این فستیوال غذاهای محلی و سنتی هستند که با گوشت پخته می‌شوند.

 • فود راکس (Food Rocks)

۵-۶ سپتامبر ۲۰۲۰- فود راکس در شهر دورست انگلستان برگزار می‌شود. اغلب مردم روستایی محصولات محلی خودشان را در این فستیوال به نمایش می‌گذارند، آشپزها غذاهای محبوبشان را تهیه کرده و در غرفه‌های غذا به فروش می‌رسانند و انواع غذاهای دریایی دورست و همچنین غذاهای خیابانی مراکشی در این فستیوال سرو می‌شوند.

 • فستیوال غذای لودلو (Ludlow Food Festival)

۱۱-۱۳ سپتامبر- شهر لودلو بعنوان دومین پایتخت خوراکی در بریتانیا شناخته شده است. همین مساله موجب شده جشن سالانه‌ای که با حضور ۱۸۰ غرفه‌دار در کنار قلعه لودلو برگزار می‌شود نیز از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. علاقه مندان به غذا در این فستیوال می‌توانند انواع غذاهای محلی را امتحان کنند و اگر به غذایی علاقه مند بودند آن را برای خودشان تهیه کنند.

 • فستیوال غذای ابرگاونی (Abergavenny Food Festival)

۱۹-۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰- چندین سال است که فستیوال غذای ابرگاونی در شهر ولز برگزار می‌شود. همانند هر فستیوال غذای دیگری، در این جشن سالانه نیز قرار است با آشپزهای معتبر منطقه و غذاهای محبوبشان مواجه شوید.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه اکتبر

فستیوال‌های بریتانیا
فستیوال غذای ریموند بلانک در یک منطقه روستایی و خوش منظره برگزار می‌شود.
 • فستیوال غذا و موسیقی ریموند بلانک (Raymond Blanc Festival of Music)

به مدت ۲۷ سال است که این فستیوال غذا و موسیقی در یک خانه محلی برگزار می‌شود. امتحان کردن غذاهای محلی و محبوب در کنار گوش دادن به موسیقی زنده از جمله مواردیست که در این فستیوال غذا دیده می‌شود. در سال گذشته یکی از محبوب‌ترین خوانندگان اوپرا در این مراسم شرکت کرده بود. اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان برگزاری این مراسم در سال ۲۰۲۰ در دست نیست.

 • فستیوال فراملینگهام سوسیج (Framlingham Sausage Fest)

۱۱ اکتبر ۲۰۲۰- این فستیوال که در شهر سوفولک (Suffolk) برگزار می‌شود به فستیوال سوسیس شهرت دارد. فستیوالی که در آن انواع سوسیس با طعم‌های مختلف در غرفه‌های آن به فروش می‌رسد. علاقه مندان به این غذای گوشتی این فرصت را دارند که عجیب‌ترین طعم‌های سوسیس را در این فستیوال امتحان کنند.

 • فستیوال غذای لانگولن (Llangollen Food Festival)- ولز

۱۷-۱۸ اکتبر ۲۰۲۰- تاکید در این فستیوال به روی غذاهای خانگی است. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند درباره نحوه نگهداری کندوی عسل و تهیه عسل نیز اطلاعات کسب کنند. در نهایت عسل محلی، انواع ترشی و خیارشور و سایر غذاهای خانگی را امتحان کرده و برای خودشان تهیه کنند. این فستیوال یکی از فستیوال‌های محبوب در ولز است.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه نوامبر

 • مستر چف لایو (Masterchef Live)

در این فستیوال که بیشتر شکل یک مسابقه به خود گرفته است، آشپزهای محبوب و پرطرفدار بیرمنگهام جمع می‌شوند تا بهترین غذایشان را برای تیسترها تهیه کنند و امتیاز بگیرند. در نهایت بازدیدکنندگان نیز می‌توانند از این غذاهای تهیه شده میل کرده و آن‌ها را امتحان کنند. تاریخ مسابقه هر سال تغییر می‌کنند همچنین شرکت کنندگان و داوران نیز هر سال متفاوت هستند.

فستیوال‌های غذای بریتانیا در ماه دسامبر

فستیوال پادستو
پادستو از جمله فستیوال‌هاییست که کنار رودخانه برگزار می‌شود.
 • فستیوال پاداستو کریسمس (Padstow Christmas Festival)

۳-۶ دسامبر ۲۰۲۰- یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های غذای بریتانیا که در ماه دسامبر و هنگام کریسمس برگزار می‌شود فستیوال غذای پادستو است. در این فستیوال که با بازارچه کریسمس همراه است، آشپزها غذاهای خوشمزه و متنوعی تهیه می‌کنند و در بازار به فروش می‌رسانند. بازدیدکنندگان از این بازارچه می‌توانند نحوه تهیه هر غذا را از نزدیک ببینند.

ارسال پاسخ