۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

در این نوشتار به مرور مهم‌ترین نکات برای رزرو و خرید بلیط هواپیما اهواز می‌پردازیم. با مطالعه‌ی این مطلب خواهید توانست با آگاهی بیش‌تری نسبت به خرید و رزرو بلیط هواپیما اهواز اقدام کنید.

فرودگاه بین‌المللی اهواز، با کد یاتا AWZ، از جمله فرودگاه‌های پرتردد کشور خصوصاً در مسیرهای داخلی ست و به‌طور میانگین روزانه ۷۰ پرواز ورودی و خروجی به مقصدها و از مبدأهای تهران، اصفهان، شیراز، یزد، مشهد، کیش، رشت، ساری، کرمان، کیش، خارک، بندرعباس، عسلویه، تبریز، سیری، دبی و کویت دارد. این فرودگاه علاوه بر این در ماه ذوالقعده چند پرواز به مقصد فرودگاه مدینه دارد.

شما می‌توانید ارزان‌ترین بلیط هواپیما اهواز را با بهترین کیفیت پرواز از طریق شرکت ساحل شنی خریداری و رزرو کنید. همکاری ما با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی کمک می‌کند تا بتوانیم گزینه‌های متعددی را پیش روی شما قرار دهیم و مناسب‌ترین بلیط با توجه به مجموع شرایط‌تان را به شما پیشنهاد دهیم. برای کسب اطلاعات کامل درباره‌ی بلیط هواپیما اهواز می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما در بخش فروش بلیط پروازهای داخلی استفاده کنید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما اهواز

همان‌طور که گفتیم هنگام رزرو و خرید بلیط هواپیما اهواز همکاران ما به شما در انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما به مقصد فرودگاه بین‌المللی اهواز، و یا از مبدأ این فرودگاه به دیگر مقصدها، کمک خواهند کرد، اما مسلماً آگاهی از نکاتی که در زمان خرید بلیط هواپیما اهواز مؤثر هستند می‌تواند در انتخاب بهترین گزینه کمک‌کننده باشد. به همین منظور در ادامه راهنمایی کلی برای خرید بلیط هواپیما اهواز را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم و به نکات مهمی که باید در این خصوص به آن‌ها توجه کنید می‌پردازیم.

نکته‌ای که توجه به آن‌ برای انتخاب مناسب بلیط هواپیمای اهواز ضروری بوده، و البته ضرورت آن بر کسی پوشیده نیست، قیمت بلیط هواپیما اهواز است. زمانی که قصد دارید برای رزرو بلیط هواپیما به مقصد اهواز، یا از مبدأ این شهر، اقدام کنید با پروازهای مختلف و قیمت‌های متفاوتی مواجه می‌شوید. دقت داشته باشید که ارزان‌ترین بلیط هواپیما اهواز لزوماً بهترین انتخاب نیست و درواقع در موارد نه‌چندان کمی این احتمال وجود دارد که شما نتوانید از ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد اهواز استفاده کنید چرا که ممکن است شرایط شما با شرایط آن بلیط تطابق نداشته باشد. فاکتورهای مختلفی بر قیمت بلیط هواپیما اثرگذار هستند، کلاس پروازی، کلاس نرخی، زمان خرید بلیط هواپیما، چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط و چند مورد دیگر فاکتورهایی هستند که باعث تغییر قیمت بلیط هواپیما می‌شوند – مواردی که در ادامه به توضیح آن‌ها پرداخته خواهد شد.

خرید بلیط هواپیما اهواز

نقش کلاس پروازی بر قیمت بلیط هواپیما اهواز

کلاس پروازی نشان‌دهنده‌ی کیفیت پرواز و امکانات و سرویس‌هایی ست که مسافر حین پرواز در اختیار دارد. کلاس‌های پروازی با توجه به استانداردهای سازمان بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی به‌صورت کلاس درجه‌یک یا فرست، کلاس تجاری یا بیزنس، کلاس پریمیوم اکونومی و کلاس اکونومی یا اقتصادی تعریف شده‌اند. اکثر قریب‌به‌اتفاق پروازهای داخلی فرودگاه بین‌المللی اهواز به‌صورت اکونومی، بیزنس و گاه پریمیوم اکونومی برگزار می‌شوند.

کلاس درجه‌یک (F) بهترین کلاس پروازی ست، قیمت بلیط آن به‌مراتب از سایر کلاس‌ها بیش‌تر است و مسافران آن از اتاق‌های خصوصی در هواپیما استفاده می‌کنند. استفاده از این کلاس پروازی در مسیرهای داخلی، گذشته از موارد خاص، بسیار کم است.

کلاس بیزنس (C) در رتبه‌ی دوم از نظر کیفیت خدمات حین پرواز قرار دارد و مسافرانی که با بلیط‌های این کلاس پرواز می‌کنند به امکاناتی مانند سیستم‌های صوتی و تصویری، صندلی‌های بافاصله و تخت‌خواب‌شو، منوی غذای نسبتاً متنوع و برخی موارد دیگر دسترسی دارند. مشخص است که قیمت بلیط این کلاس از کلاس‌های پایین‌تر بیش‌تر است.

کلاس پروازی پریمیوم اکونومی کلاسی بالاتر از کلاس اکونومی ست و اگرچه قیمت بلیط آن مقداری بالاتر از کلاس اکونومی است با این حال امکانات بیش‌تری را در اختیار مسافران قرار می‌دهد و در بسیاری از موارد انتخاب آن بهتر از انتخاب دو کلاس بیزنس و اکونومی ست.

کلاس پروازی اکونومی (Y) پایین‌ترین کلاس پروازی است و قیمت بلیط‌های آن کم‌تر از کلاس‌های دیگر است. مسافران این کلاس از امکانات زیادی برخوردار نیستند و فاصله‌ی بین صندلی‌های آ‌ن‌ها چندان زیاد نیست.

بسیاری از مسافران برای پروازهای داخلی، به‌ویژه پروازهای کوتاه‌مدت، به‌سبب قیمت پایین کلاس اکونومی از بلیط‌های این کلاس استفاده می‌کنند. شمار زیادی از پروازهای داخلی، از جمله پروازهایی که به مقصد اهواز انجام می‌شوند اکونومی هستند و البته برخی از مسافرانی که تمایل به استفاده از امکانات بیش‌تری حین سفر هستند بلیط‌های پریمیوم اکونومی و بیزنس را خریداری می‌کنند.

توجه داشته باشید که توجه صرف به قیمت در انتخاب کلاس پروازی ممکن است باعث بروز مشکلاتی حین سفرتان شود و بهتر است پیش از انتخاب کلاس پرواز از مناسب‌بودن آن اطمینان حاصل کنید. به‌عنوان نمونه اگر دچار مشکل در ناحیه‌ی زانو یا کمر هستید یا همسفرتان فردی با شرایط ویژه است، مثل افراد سالمند، زنان باردار، کودکان با بیماری‌های خاص و موارد این‌چنینی، شاید بهتر باشد به جای استفاده از صندلی‌های بلیط اکونومی با پرداخت مبلغی بیش‌تر از کلاس‌های بیزنس یا دست‌کم پریمیوم اکونومی، با صندلی‌های مناسب‌تر، استفاده کنید.

از جمله نکات دیگری که بهتر است هنگام انتخاب کلاس پروازی به آن توجه داشته باشید این است که کیفیت خدمات کلاس‌های مختلف در تمامی ایرلاین‌ها مشابه نیست و این امکان وجود دارد که امکانات کلاس اکونومی یک ایرلاین به اندازه‌ی بلیط بیزنس ایرلاین دیگر باشد. با توجه به این موضوع پیشنهاد می‌کنیم هنگام انتخاب بلیط هواپیما اهواز به ایرلاین مجری پرواز نیز دقت کرده و در مورد آن تا حد امکان کسب اطلاع نمایید.

درصورتی‌که علی‌رغم مطالعه‌ی توضیحاتی که درباره‌ی کلاس‌های پروازی دادیم هنوز در انتخاب بهترین گزینه مطمئن نیستید می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و پرسش‌های خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

تأثیر زمان خرید بلیط هواپیما اهواز بر قیمت آن

زمان خرید بلیط هواپیما و همچنین زمان سفر فاکتورهای دیگری هستند که بر قیمت بلیط هواپیما اهواز تأثیر می‌گذارند.

چنان‌چه پرواز شما به اهواز در روزهایی باشد که در آن‌ها تقاضا برای سفر به مقصد فرودگاه این شهر کم است، مثلاً در روزهای گرم تابستان، این امکان وجود دارد که بتوانید با خرید یک بلیط چارتر، با هزینه‌ی بسیار کم‌تری نسبت به شرایط عادی سفر کنید. پروازهای چارتر پروازهایی هستند که توسط یک چارترکننده، که بخشی از پروازهای یک ایرلاین را اجاره کرده، اجرا می‌شوند. از آن‌جا که چارترکننده برای اجاره‌ی پروازها پول پرداخت کرده، مسلماً ترجیح می‌دهد که تمامی بلیط‌های اجاره‌شده فروخته شوند و به همین سبب است که درصورت کاهش تقاضا برای یک پرواز اجاره‌شده، چارترکننده قیمت بلیط‌ها را کاهش می‌دهد و اصطلاحاً آن را به نام بلیط چارتری یا لحظه آخری به فروش می‌رساند. قیمت بلیط‌های چارتر تحت تأثیر تقاضای بازار، و در نوسان، هستند و مسلماً درصورت افزایش تقاضا برای سفرها چارترشده مبلغ آن‌ها افزایش می‌یابد و حتی در برخی شرایط از بلیط‌های سیستمی هم گران‌تر می‌شوند.

فروش بلیط‌ها و سود و زیان مربوط به آن‌ها در پروازهای سیستمی متوجه ایرلاین مجری پرواز است. قیمت بلیط‌های سیستمی در کوتاه‌مدت تحت تأثیر تقاضای بازار نیست و ایرلاین‌ها نمی‌توانند بدون توجه به قوانین وضع‌شده آن‌ها را تغییر دهند.

توجه داشته باشید که فاکتورهای مختلفی بر قیمت بلیط هواپیما اثر می‌گذارند و بنابراین این امکان وجود دارد که دو مسافر که در یک هواپیما در کنار یک‌دیگر نشسته‌اند دو بلیط سیستمی، یا حتی چارتری، با قیمت‌های مختلفی خریده باشند و به عبارت دیگر قیمت تمامی بلیط‌های چارتر و سیستمی برای یک پرواز خاص یکسان نیست.

از سوی دیگر علاوه بر توجه به قیمت بهتر است عوامل دیگر را نیز برای انتخاب بلیط چارتری و سیستمی در نظر بگیرید. مثلاً از آن‌جا که بلیط‌های چارتری، در اکثر موارد، قابل استرداد نیستند بهتر است درصورتی‌که احتمال کنسل‌شدن سفرتان را کم نمی‌دانید از بلیط‌های سیستمی استفاده کنید تا بتوانید با پرداخت مبلغی خسارت مابقی پول پرداخت‌شده را بازپس‌بگیرید. از سوی دیگر قیمت بلیط‌های چارتری برای تمامی مسافران، به‌غیر از نوزادان زیر ۲ سال، برابر است اما بلیط‌های سیستمی برای گروه‌های سنی مختلف قیمت‌های مختلفی دارد و از این روی پیشنهاد می‌کنیم چنان‌چه قصد خرید بلیط برای کودکان را دارید بیش‌تر درباره‌ی صرفه‌ی اقتصادی بلیط‌های چارتری‌ تحقیق کنید چرا که شاید بهتر باشد به جای بلیط چارتری یک بلیط سیستمی بخرید.

همان‌گونه که اشاره کردیم زمان خرید بلیط هواپیما اهواز نیز بر قیمت آن اثرگذار است. مثلاً درصورتی‌که قصد رزرو بلیط سیستمی برای سفر به اهواز را دارید بهتر است هر چه زودتر بلیط خود را رزرو کنید و خرید بلیط را به روزهای نزدیک به سفر موکول نکنید، زیرا قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن به زمان پرواز افزایش می‌بایند. درصورتی‌که قصد دارید برای تفریح به اهواز بروید یا به هر صورتی حضور شما در یک روز مشخص در اهواز ضروری نیست می‌توانید زمان رزرو بلیط هواپیما اهواز را تا پیداکردن بلیط چارتری با حداقل قیمت به تعویق بیندازید.

خرید بلیط هواپیما اهواز

نقش کلاس نرخی بر قیمت بلیط هواپیما اهواز

کلاس نرخی بلیط فاکتوری ست که بر قیمت بلیط هواپیما اهواز اثر می‌گذارد و به‌علاوه محدودیت‌ها و امکانات متفاوتی را در اختیار مسافران مختلف قرار می‌دهد. به‌عنوان نمونه شما می‌توانید با انتخاب بلیطی با یک کلاس نرخی برای یک پرواز ۲۰ کیلوگرم بار و با انتخاب کلاس نرخی دیگری برای همان پرواز ۳۰ کیلوگرم بار همراه داشته باشید. شرایط استرداد بلیط‌های سیستمی نیز از جمله دیگر مواردی هستند که با توجه به کلاس نرخی تعیین می‌شوند. اگرچه کلاس‌های نرخی ایرلاین‌های مختلف شباهت‌هایی به هم دارند اما هر ایرلاین کلاس‌های نرخی تعریف‌شده‌ی خود را دارد و از آن برای تمایز بلیط‌های مختلف از هم استفاده می‌کند.

پروازهای فرودگاه بین‌المللی اهواز

همان‌طور که گفتیم فرودگاه بین‌المللی اهواز به بسیاری از فرودگاه‌های داخلی و چند فرودگاه خارجی پرواز دارد. پروازهای فرودگاه بین‌المللی اهواز از طریق شرکت هواپیمایی هما، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی آتا، هواپیمایی ایرتور، هواپیمایی اترک، هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی نفت، هواپیمایی تابان و هواپیمایی زاگرس انجام می‌شوند. بیش‌تر پروازهای این فرودگاه بین این شهر و شهرهای تهران، مشهد، اصفهان و شیراز هستند.

مدت زمان پرواز بین اهواز و شهرهای پردتردد به‌صورت زیر است:

  • تهران-اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت
  • شیراز- اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت
  • بندرعباس-اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
  • مشهد-اهواز و برعکس: حدود ۲ ساعت
  • اصفهان-اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت
  • تبریز- اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
  • کیش-اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
  • رشت-اهواز و برعکس: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه

مختصری درباره‌ی فرودگاه بین‌المللی اهواز

بر اساس آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری کشور در سال ۲۰۱۶، ۲۳۷۳۱ پرواز در این فرودگاه نشست یا از آن برخاست داشته‌اند و در این بین مجموع مسافران جا‌به‌جاشده ۲۶۷۱۶۲۲ نفر بوده‌اند. این شمار مسافر نسبت به سال قبل خود ۲۴ درصد افزایش داشته است و با توجه به طرح‌های توسعه‌ی این فرودگاه شمار مسافران آن بیش‌تر هم خواهند شد. فراهم آوردن شرایط مناسب برای مسافران لازمه‌ی توسعه‌ی سفرهای هوایی ست، برقراری امکان رزرو بلیط هواپیما به‌صورت آنلاین، فراهم‌کردن امکان خرید سریع بلیط‌ها در پایانه‌های داخل شهر و همچنین داخل فرودگاه، وضع قیمت‌های مناسب برای هر پرواز، افزایش کیفیت پروازها و بسیاری موارد دیگر فاکتورهایی هستند که می‌توانند باعث توسعه‌ی هرچه بیش‌تر فرودگاه بین‌المللی اهواز شوند و البته بسیاری از آن‌ها در دستور کار طرح‌های توسعه‌ی کوتاه‌مدت فرودگاه قرار دارند.

خرید بلیط هواپیما اهواز

معرفی برخی از خدمات ساحل شنی

ساحل شنی علاوه بر ارائه‌ی خدمات مختلف برای رزرو بلیط هواپیما اهواز و سایر مسیرهای داخلی به شما در انتخاب و رزرو ارزان‌ترین و بهترین بلیط‌های مسیرهای خارجی کمک می‌کند. شما می‌توانید برای اطلاع از به‌روزترین آفرهای ایرلاین‌های مختلف برای مسیرهای خارجی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را با مشاوره‌ی کارشناسان ما به دست آورید.

رزرو بلیط قطار و هواپیما برای مسیرهای داخل اروپا، برگزاری تورهای متنوع و ارزان‌قیمت داخلی و خارجی، دریافت ویزا برای کشورهای مختلف، دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف، پیکاپ ویزا، رزرو هتل و بسیاری موارد دیگر از جمله خدماتی هستند که ساحل شنی در اختیار شما مراجعان محترم قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی این خدمات می‌توانید با شماره‌تلفن ذکرشده تماس بگیرید و یا به سایر صفحات همین وب‌سایت مراجعه کنید.

ارسال پاسخ

بیست + هشت =