۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

فرودگاه بین‌المللی شهدای ایلام (ITL) یکی از فرودگاه‌های پرتردد غرب کشور است و در هفته بیش از هفتاد پرواز به مقصد فرودگاه‌های مهرآباد تهران (THR) و فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد (MHD) دارد. هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان و ایران ایر شرکت‌های هواپیمایی‌ای هستند که با این فرودگاه همکاری دارند. مسلماً یکی از مقدمات سفرهای هوایی بین ایلام و شهرهای تهران و مشهد رزرو بلیط هواپیما ایلام است و ما در این نوشته به همین موضوع خواهیم پرداخت.

شما می‌توانید برای رزرو بلیط ایلام-تهران، ایلام-مشهد، تهران-ایلام و مشهد-ایلام از خدمات ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات کامل درخصوص پروازهای بین ایلام و دو شهر تهران و مشهد با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی همکاران ما برای انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما ایلام استفاده کنید.

بلیط هواپیما ایلام

راهنمای انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما ایلام

بیشتر مسافرانی که قصد دارند به‌صورت هوایی سفر کنند سعی می‌کنند تا پیش از رزرو بلیط با بررسی پروازهای مختلف بهترین گزینه‌ی مناسب با توجه به شرایطی که دارند را انتخاب کنند. در این بین یکی از مهم‌ترین نکات، مراجعه به مراکز و مراجع مجاز و معتبر فروش بلیط هواپیما ایلام است. با مراجعه به مراکز معتبر شما مطمئن خواهید بود که هیچ مشکلی در سفر شما ایجاد نخواهد شد و پروازی با کیفیت و آسوده را تجربه خواهید کرد و از همین روی پیشنهاد می‌کنیم تا پیش از خرید و رزرو بلیط هواپیما ایلام یا هر شهر دیگر در درجه‌ی نخست از اعتبار فروشنده‌ی بلیط اطمینان حاصل نمایید.

زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارید با اصطلاحاتی مواجه می‌شوید که مسلماً آشنایی با آن‌ها می‌تواند در انتخابی بهتر مؤثر باشد. در ادامه به بعضی از این اصطلاحات و تعاریف مختصر آن‌ها می‌پردازیم.

بلیط هواپیما ایلام

۱- بلیط و پرواز چارتری

منظور از بلیط چارتری بلیط مربوط به پرواز چارتری است. زمانی که یک آژانس مسافرتی قسمتی از پروازهای یک ایرلاین را اجاره می‌کند، خود مسئولیت قیمت‌گذاری و فروش بلیط‌های آن را بر عهده می‌گیرد و به‌تبع سود و زیان مربوط به این پروازها نیز تنها متوجه آژانس مسافرتی چارترکننده است. درصورتی‌که تقاضا برای پروازهای چارترشده (اجاره‌شده) کم باشد آژانس مسافرتی سعی می‌کند با کاهش قیمت بلیط‌های آن پرواز تا حد امکان با ظرفیت کامل پرواز را اجرا کند. اما از آن‌جا که قیمت‌گذاری بلیط‌های چارتری در اختیار آژانس مسافرتی چارترکننده است، این احتمال وجود دارد که در شرایط افزایش تقاضا برای پروازهای چارترشده آژانس تصمیم به افزایش قیمت بلیط‌ها بگیرد. پس می‌توان گفت که اکثر پروازهای ارزان‌قیمت‌تر، پروازهای چارتری هستند اما چارتری‌بودن یک پرواز لزوماً به معنی ارزان‌بودن بلیط آن نیست. قیمت بلیط پروازهای چارتری برای تمامی افراد، به غیر از کودکان زیر دو سال، یکسان است و علاوه بر این درصورت خرید و رزرو بلیط چارتری امکان کنسل‌کردن پرواز و دریافت وجه پرداخت‌شده وجود ندارد.

۲- بلیط و پرواز سیستمی

پروازهای سیستمی پروازهایی هستند که در روزها و ساعت‌های مشخصی توسط ایرلاین‌های مختلف اجرا می‌شوند و قیمت‌گذاری و فروش بلیط‌های آن‌ها بر عهده‌ی ایرلاین مجری پرواز است. ایرلاین‌های ایرانی در قیمت‌گذاری بلیط پروازهای سیستمی دارای محدودیت‌های قانونی هستند و قیمت بلیط‌های سیستمی در کوتاه‌مدت نوسان زیادی ندارد. به بیان دیگر کاهش یا افزایش تقاضا برای پرواز به یک شهر خاص در کوتاه‌مدت بر قیمت بلیط‌ پروازهای سیستمی به آن شهر بی‌تأثیر هستند. قیمت بلیط‌های سیستمی برای کودکان کمتر از بزرگ‌سالان است و همچنین مسافران از این امتیاز بهره‌مند هستند که بلیط خریداری‌شده را با پرداخت درصدی به‌عنوان جریمه کنسل کنند و وجه پرداخت‌شده را پس بگیرند. از جمله دیگر ویژگی‌های بلیط‌های سیستمی افزایش قیمت آن‌ها با نزدیک‌شدن زمان پرواز است.

۳- کلاس پروازی

کلاس‌های پروازی که به طور کلی به سه حالت درجه‌یک یا فرست (F)، تجاری یا بیزنس (C) و اکونومی (Y) تعریف شده‌اند، نشان‌دهنده‌ی امکانات و سرویس‌هایی هستند که مسافران حین پرواز به آن‌ها دسترسی دارند. بلیط پروازهای فرست بسیار گران‌قیمت هستند و مسافرانی که با بلیط این کلاس پرواز می‌کنند اتاق‌های جداگانه‌ای داشته و به خدمات رفاهی متعددی دسترسی دارند. قیما بلیط کلاس تجاری فاصله‌ی نسبتاً زیادی با کلاس فرست دارد، اما سرویس‌های مختلف آن، شامل صندلی‌هایی با فاصله‌ی زیاد از هم، قابل قبول و نسبتاً باکیفیت هستند. کلاس اکونومی پایین‌ترین کلاس پروازی و ارزان‌قیمت‌ترین آن‌ها است و مسافرانی که با بلیط این کلاس پرواز می‌کنند به سرویس خاصی دسترسی ندارند. در این میان برخی از ایرلاین‌ها کلاسی به نام کلاس پریمیوم اکونومی را نیز، که بالاتر از کلاس اکونومی و پایین‌تر از کلاس بیزنس است، در پروازهای خود جای داده‌اند.

در حال حاضر اکثر قریب‌به‌اتفاق پروازهای ایلام با کلاس اکونومی برگزار می‌شوند و هدف ما از تعریف کلاس‌های مختلف صرفاً آشنایی بیشتر با آن‌ها بود.

بلیط هواپیما ایلام

۴- کلاس نرخی

کلاس‌های نرخی، که با حروف انگلیسی مثل V، Y، X و … مشخص می‌شوند، نشان‌گر موارد متعددی هستند که اگرچه ممکن است در ایرلاین‌های مختلف اشتراکاتی داشته باشند اما می‌توان گفت به‌طور کلی برای هر ایرلاین تعاریف خاص خود را دارند. کلاس‌های نرخی تعیین‌کننده‌ی میزان بار مجاز هر مسافر، میزان جریمه در صورت استرداد بلیط و … هستند و بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما مورد توجه قرار گیرند.

۵- ایرلاین مجری پرواز

خدماتی که ایرلاین‌های مختلف در اختیار مسافران قرار می‌دهند یکسان نیستند و این احتمال وجود دارد که یک مسافر قصد داشته باشد تا از پروازهای یک ایرلاین خاص استفاده کند. همان‌طور که گفتیم در حال حاضر تنها هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان و ایران ایر با فرودگاه ایلام همکاری می‌کنند. در هر صورت چنان‌چه ایرلاین مجری پرواز برای شما اهمیت دارد، بهتر است هنگام خرید و رزرو بلیط هواپیما ایلام این فاکتور را در نظر بگیرید.

۶- بلیط هواپیما یک‌طرفه یا دوطرفه

بلیط هواپیما یک‌طرفه تنها برای یک پرواز صادر می‌شود و بلیط دوطرفه برای دو پرواز رفت‌وبرگشت. درصورتی‌که قصد سفر به ایلام یا از مقصد ایلام را دارید و از زمان بازگشت خود مطمئن هستید بهتر است از بلیط‌های دوطرفه استفاده کنید. درصورتی‌که قصد اقامت نسبتاً بلندمدت در این شهر را دارید یا از زمان بازگشت خود اطمینان ندارید بلیط یک‌طرفه گزینه‌ی مناسب‌تری است.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ایلام

زمان خرید بلیط هواپیما ایلام بر قیمت آن اثرگذار است و به همین سبب پیشنهاد می‌کنیم برای رزرو مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط را، مناسب‌ترین زمان، با توجه به مجموع شرایط خود، برای رزرو بلیط هواپیما ایلام انتخاب کنید. به‌عنوان مثال همان‌طور که گفتیم قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز افزایش می‌یابد، پس درصورتی‌که قصد دارید با استفاده از یک پرواز سیستمی به ایلام سفر کنید بهتر است تا جای امکان هر چه سریع‌تر نسبت به رزرو بلیط هواپیما ایلام اقدام کنید.

بلیط هواپیما ایلام

ارزان‌ترین بلیط هواپیما ایلام | بلیط چارتری ایلام

شما عزیزان می‌توانید برای خرید و رزرو مناسب‌ترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما ایلام با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما در این زمینه استفاده کنید. ساحل شنی با همکاری با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی، علاوه بر صدور بلیط هواپیما ایلام انواع بلیط هواپیما برای سایر مسیرهای داخلی و همچنین اکثر مسیرهای خارجی را با مناسب‌ترین قیمت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلیط هواپیما برای دیگر مقصدها و همچنین آشنایی با سایر خدمات مرکز ساحل شنی می‌توانید از دیگر صفحات وب‌سایت ما دیدن کنید.

ارسال پاسخ

19 − 13 =