۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تهران پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایران است. واقع‌شدن بیش‌تر وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های مرتبط، دانشگاه‌های معتبر، فرصت‌های شغلی و بسیاری عوامل دیگر باعث شده‌اند تا ایرانیان ساکن در دیگر شهرهای کشور تردد پرشماری را، چه به قصد سفر کوتاه‌مدت و چه با هدف اقامت طولانی‌مدت و مهاجرت، به این شهر داشته باشند. گذشته از این تهران مقصد اولیه‌ی بسیاری از افرادی ست که از خارج از کشور وارد ایران می‌شوند. تمامی این عوامل، ایجاد و توسعه‌ی زیرساخت‌های حمل‌ونقل، به‌ویژه حمل‌ونقل هوایی، را می‌طلبند و احداث فرودگاه مهرآباد در سال ۱۳۱۷ و فرودگاه امام خمینی در سال ۱۳۸۳ در همین راستا صورت پذیرفته است. این دو فرودگاه پرترددترین فرودگاه‌های کشور هستند و مسافران بسیاری برای سفر به شهرهای مختلف سراسر جهان از پروازهای این دو استفاده می‌کنند. در این نوشته قصد داریم راهنمایی برای رزرو بلیط هواپیما تهران برای داشتن بهترین سفر هوایی از این دو فرودگاه ارائه دهیم.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل درخصوص تمامی پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی و رزرو انواع بلیط هواپیما تهران علاوه بر مطالعه‌ی این مطلب، با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸با ما تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما در ساحل شنی در این زمینه استفاده کنید.

رزرو بلیط هواپیما تهران

همان‌طور که گفتیم دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی تهران پرترددترین فرودگاه‌های کشور هستند. این دو فرودگاه علاوه بر این‌که مسیری برای سفرهای هوایی مسافران هستند در جابه‌جایی بار نیز کاربرد دارند و همین شمار پروازهای آن‌ها را بیش‌تر می‌کند. فرودگاه مهرآباد در سال ۲۰۱۵، ۱۳۲۲۴۵ پرواز ورودی و خروجی داشته و بیش از ۱۶ میلیون نفر در آن سال از طریق این فرودگاه به شهرهای دیگر یا به تهران پرواز کرده‌اند. این رقم در مورد فرودگاه امام خمینی در سال ۲۰۱۶ برابر با ۵۳٫۳۵۹ پرواز و بیش از ۱۴۸ میلیون مسافر بوده است.

این حجم زیاد پرواز برای دو فرودگاه اصلی تهران به موضوع خرید و رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما تهران اهمیت خاصی می‌بخشد. بسیاری از مسافرانی که قصد دارند با هواپیما سفر کنند و سفر آن‌ها به‌نوعی به این دو فرودگاه مرتبط است با موضوع خرید بلیط هواپیما از مبدأ تهران و یا به مقصد آن مواجه هستند. اما برای انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما درنظرداشتن پاره‌ای نکات ضروری ست و توجه به آن‌ها در نهایت سفری آسوده و مطلوب را به همراه خواهد داشت. در ادامه به مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید و رزرو بلیط هواپیما تهران حائز اهمیت هستند خواهیم پرداخت.

بلیط هواپیما تهران

قیمت بلیط هواپیما تهران

بدیهی ست که یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب و خرید بلیط هواپیما قیمت آن است. اکثر مسافران ترجیح می‌دهند بلیط‌هایی با حداقل قیمت و بهترین کیفیت پرواز را رزرو کنند و به اصطلاح خریدی مقرون‌به‌صرفه داشته باشند. شمار زیاد پروازهای دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی گزینه‌های متعددی را پیش روی مسافران قرار می‌دهند و هر مسافر می‌تواند با توجه به نیازها و شرایط خود مناسب‌ترین و البته ارزان‌ترین بلیط هواپیما را رزرو کند. فاکتورهای متفاوتی بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر دارند که مهم‌ترین آن‌ها مسیر پرواز، کلاس پروازی، کلاس نرخی، سیستمی یا چارتری‌بودن پرواز و برخی موارد جزئی دیگر است. برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما تهران باید به مجموع این نکات توجه داشته باشید و با درنظرگرفتن تمامی جوانب بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مسیر پرواز

در اکثر قریب‌به‌اتفاق موارد با طولانی‌شدن مسیر بین مبدأ و مقصد قیمت بلیط هواپیما نیز افزایش می‌یابد.

 مدت زمان پرواز

در پروازهای مستقیم و بدون توقف، عموماً مدت زمان پرواز با طول مسیر پرواز ارتباط مستقیم دارد، اما چنان‌چه پروازها دارای توقف باشند احتمال این‌که مدت زمان پرواز با زمانی که برای طی مسیر پرواز مستقیم انتظار می‌رود هم‌خوانی نداشته باشد وجود دارد و گاه این عدم هماهنگی بیش از حد زیاد می‌شود. توقف‌های طولانی‌مدت در مسیر پرواز می‌تواند بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر بگذارد. به‌عنوان مثال پروازهای مستقیم کوالالامپور به تهران حدود ۸ ساعته هستند اما درصورت توقف هواپیما در یکی از شهرهای مسیر ممکن است این زمان به حدود ۲۰ ساعت برسد.

در بسیاری موارد پروازهای غیرمستقیم، خصوصاً با چند توقف طولانی‌مدت، قیمت‌های پایین‌تر نسبت به پروازهای مستقیم یا پروازهای دارای توقف کوتاه‌تر هستند. بنابراین چنان‌چه عجله‌ای برای رسیدن به مقصد نداشته و با طولانی‌شدن زمان رسیدن به مقصد مشکلی ندارید می‌توانید با انتخاب بلیط مربوط به پروازهای غیرمستقیم در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید. همان‌طور که گفتیم بهتر است هنگام انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما تهران تمامی فاکتورها و جوانب را در نظر بگیرید و از مقایسه‌ی بلیط‌ها تنها در یک بُعد خودداری کنید.

دقت داشته باشید که پروازهای دارای توقف در شهرهای خارجی احتمالاً مشمول قوانین مربوط به ویزای ترانزیت هستند. درصورتی‌که پرواز شما در یکی از شهرهایی که ورود به آن نیاز به ویزا دارد توقف داشته باشد، بایستی پیش از سفر نسبت به دریافت ویزای ترانزیت کشوری که شهر توقف در آن واقع شده اقدام نمایید.

درصورتی‌که در مورد ویزای ترانزیت سؤالی در ذهن دارید می‌توانید آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید و اطلاعات کامل در خصوص این ویزا را دریافت کنید.

کلاس پروازی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر قیمت بلیط هواپیما تهران و کیفیت پروازی اثر می‌گذارد کلاس پرواز است. زمانی که برای رزرو بلیط هواپیما تهران اقدام می‌کنید، آژانس مسافرتی یا هر فروشنده‌ی دیگری از شما در مورد کلاس پروازی مدنظرتان برای پرواز خواهد پرسید. دسته‌بندی کلاس‌های پروازی با توجه به استاندارد سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی به‌صورت زیر است:

  •  کلاس درجه‌یک یا فرست ‌کلاس (First Class)

کلاس پروازی درجه‌یک (F) بهترین کلاس پروازی و بلیط‌های آن‌ بسیار گران‌تر از سایر کلاس‌ها اند. اتاق مخصوص مبله، منوی غذایی، کانتر پذیرش جدا، سرویس بهداشتی مجزا، خدمات ویژه‌ی ترانسفر و … از جمله امکانات ویژه‌ای هستند که مسافران فرست کلاس از آن‌ها بهره‌مند هستند. تعداد زیادی از پروازهای خارجی از تهران و بالعکس، از جمله پروازهای ایرلاین لوفت‌هانزا، که از این نظر شناخته‌شده است، دارای کلاس درجه‌یک هستند، اما در پروازهای داخلی به‌ندرت از این کلاس استفاده می‌شود. بد نیست اشاره کنیم که خدمات پروازهای فرست‌ کلاس تمامی ایراین‌ها مشابه هم نیستند و برخی ایرلاین‌ها، مثل ایرلاین امارات، خدمات بسیار تجملاتی‌تری برای مسافران این کلاس پروازی در نظر گرفته‌اند.

  •  کلاس پروازی تجاری یا بیزنس کلاس (Business Class)

کلاس پروازی تجاری (C) از پرطرف‌دارترین کلاس‌های پروازی چه در پروازهای داخلی و چه در پروازهای خارجی ست. بلیط‌های این کلاس پروازی به‌مراتب ارزان‌تر از بلیط‌های درجه‌یک هستند، اما امکانات آن در حدی هستند که بتوان آن را لوکس به شمار آورد. صندلی‌های راحت تخت‌خواب‌شو و با فاصله از هم، منوی غذایی متنوع، تجهیزات صوتی و تصویری، اینترنت و … از جمله امکاناتی هستند که در اختیار مسافران این کلاس قرار داده می‌شوند.

  •  کلاس پروازی پریمیوم اکونومی (Premium Economy Class)

در حال حاضر برخی از ایرلاین‌ها کلاسی به نام پریمیوم اکونومی را در پروازهای خود در نظر گرفته‌اند که امکاناتی بهتر از کلاس پایین‌تر خود دارد و در عین حال قیمت بلیط آن کم‌تر از بلیط بیزنس است. مهم‌ترین تفاوت کلاس پروازی پریمیوم اکونومی با کلاس اکونومی در فاصله‌ی بیش‌تر صندلی‌ها از هم و جای پای بیش‌تر است.

برخی از پروازها با مقصد تهران یا از مبدأ این شهر دارای کلاس پریمیوم اکونومی هستند و شما عزیزان می‌توانید برای تجربه‌ی سفری راحت‌تر، از این کلاس پروازی استفاده کنید. برای رزرو بلیط‌های پریمیوم اکونومی با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

  •   کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy Class)

کلاس پروازی اکونومی (Y) ارزان‌ترین کلاس پروازی ست و امکاناتی که در اختیار مسافران آن قرار می‌گیرند در کم‌ترین حد نسبت به دیگر کلاس‌ها قرار دارند. قیمت پایین بلیط‌های این کلاس پروازی باعث شده تا بسیاری از مسافران، به‌ویژه در پروازهای کوتاه‌مدت، از آن استفاده کنند. بیشتر پروازهای داخلی به تهران یا از مبدأ این شهر با کلاس اکونومی انجام می‌شوند. البته باید توجه داشت که امکانات کلاس اکونومی تمامی ایرلاین‌ها مشابه هم نیستند و ممکن است برخی ایرلاین‌ها امکاناتی در حد کلاس پریمیوم یا حتی بیزنس ِدیگر ایرلاین‌ها را در اختیار مسافران خود قرار دهد. علاوه بر این برخی ایرلاین‌ها، مانند هواپیمایی هما، کلاس‌های پروازی ویژه‌ای مانند هماکلاس را طراحی کرده‌اند و به مسافران این کلاس‌ها خدمات نسبتاً متفاوتی از کلاس‌های اکونومی را ارائه می‌دهند. همچنین این امکان وجود دارد که برخی از ایرلاین‌ها خدمات مختلفی مانند اجازه‌ی حمل بار، دسترسی به تجهیزات صوتی و تصویری و اینترنت، منوی غذا و … را با دریافت مقداری پول اضافه در اختیار مسافران کلاس‌های پایین هم قرار دهند.

************************************

کدام کلاس پروازی را انتخاب کنیم؟

مسلماً یکی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب کلاس پروازی دخیل است مقدار پولی ست که شما برای خرید بلیط هواپیما در نظر گرفته‌اید یا در هر صورت توانایی پرداخت آن را دارید. اما قیمت بلیط تنها فاکتور حائز اهمیت نیست، به‌عنوان مثال ممکن است برخی از مسافران با شرایط خاص، مثل بیماران، سالمندان، زنان باردار و … درصورت استفاده از صندلی‌های کلاس اکونومی، آن هم در پروازهای طولانی، دچار مشکل شوند. در این شرایط بهتر است با پرداخت مبلغی بیش‌تر از کلاس‌های بالاتر استفاده کرد و سلامت این دسته افراد را به خطر نیانداخت. از سوی دیگر هنگام انتخاب کلاس پروازی به ایرلاین مجری پرواز هم توجه داشته باشید. همان‌طور که به‌طور ضمنی گفتیم کلاس‌های پروازها در ایرلاین‌های مختلف کیفیت‌های متفاوتی دارند.

بلیط هواپیما تهران

کلاس نرخی

فاکتور دیگری که توجه به آن در انتخاب بلیط هواپیما تهران توصیه می‌شود کلاس نرخی است. در برخی شرایط دو صندلی از یک کلاس پروازی در یک پرواز واحد دارای قیمت‌های متفاوتی هستند و این تفاوت خود را در کلاس نرخی پروازها نشان می‌دهد. کلاس‌های نرخی مشخص‌کننده‌ی فاکتورهای مختلفی هستند و هر ایرلاین از طریق آن‌ها به جزئیات مرتبط با بلیط پی می‌برد، به‌عنوان مثال قوانین استرداد بلیط یا میزان بار مجاز برای هر مسافر در کلاس‌های نرخی لحاظ می‌شوند. درصورتی‌که با چمدان‌ها و به‌طور کلی بار زیادی سفر می‌کنید بهتر است حتماً هنگام خرید بلیط هواپیما تهران به کلاس نرخی بلیط توجه کنید چرا که در بسیاری موارد امکان تغییر میزان بار مجاز پیش از پرواز حتی با پرداخت مبلغ اضافه وجود ندارد.

چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط هواپیما

اصطلاح بلیط چارتری یکی از اصطلاحات پرکاربرد به‌خصوص در پروازهای با هدف گردشگری است. بلیط‌های چارتری مربوط به پروازهای چارتری است و پروازهای چارتری پروازهایی هستند که توسط چارترکننده اجرا می‌شوند. زمانی که یک آژانس مسافرتی قسمتی از پروازهای یک ایرلاین را با پرداخت مبلغی اجاره می‌کند، و به آن چارترکننده می‌گویند، خود مسئول فروش بلیط آن پروازها ست و سود و زیان فروش بلیط‌ها نیز متوجه چارترکننده است.

در شرایطی که تقاضا برای صندلی‌های پروازهای اجاره‌شده کم باشد و تعدادی از صندلی‌ها خالی بمانند، چارترکننده با نزدیک‌شدن زمان پرواز با کاهش قیمت بلیط‌ها تلاش می‌کند تا حد امکان با ظرفیت کامل پرواز کند و از متضررشدن بابت اجاره‌ای که برای صندلی‌های خالی پرداخت کرده جلوگیری نماید. در چنینی شرایطی است قیمت بلیط‌های چارتری کاهش می‌یابد، اما درصورتی‌که تقاضا برای پروازهای چارتری زیاد باشد آژانس مسافرتی قیمت بلیط‌ها را کاهش نخواهد داد و حتی این امکان وجود دارد که در این شرایط قیمت بلیط‌ها افزایش قابل توجه نیز داشته باشند. بلیط‌های چارتری قابلیت استرداد ندارند و از سویی قیمت آن‌ها برای تمامی مسافران، از جمله کودکان، به غیر از نوزادان زیر ۲ سال یکسان است.

برخی از پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی به شهرهای مختلف، مانند شماری از پروازهای هواپیمایی‌های قشم، معراج، تابان و …، به‌صورت چارتری برگزار می‌شوند و فرصت‌های خوبی برای سفر به کشورهای مختلف هستند؛ برای کسب اطلاع در این زمینه با ما تماس بگیرید.

بلیط‌های سیستمی بلیط‌های مربوط به پروازهای سیستمی ایرلاین‌های مختلف هستند که طبق زمان‌بندی مشخص و با قیمت‌های ثابت اجرا می‌شوند و ایرلاین‌ها خود از طرق مختلف نسبت به فروش آن‌ها اقدام و سود و زیان آن‌ها را دریافت می‌کنند. قیمت بلیط‌های سیستمی در کوتاه‌مدت تحت تأثیر تقاضای بازار نیست. بلیط‌های سیستمی در روزها و ساعات نزدیک به پرواز بالاترین قیمت خود را دارند و از سویی قابلیت استرداد دارند و مسافران می‌توانند با پرداخت مقداری جریمه مبلغ پرداختی خود را بازپس‌گیرند. بلیط‌های سیستمی برای کودکان و نوزادان تخفیف‌های قابل توجهی دارند و مقدار تخفیف‌ها به ایرلاین مجری پرواز بستگی دارد.

با توجه به این تعاریف این شما هستید که بایستی در مورد مناسب‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط هواپیما تهران تصمیم بگیرید. به‌عنوان مثال درصورتی‌که همراهان شما چند کودک هستند شاید بهتر باشد به جای استفاده از بلیط‌های چارتری، علی‌رغم  این که به ارزان‌بودن شهرت دارند، از بلیط‌های سیستمی استفاده کنید.

 ایرلاین مجری پرواز

همان‌گونه که اشاره کردیم کیفیت پروازها و خدماتی که ایرلاین‌های مختلف در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند در موارد مختلف یکسان نیستند و قیمت بلیط‌های آن‌ها به مقصدهای واحد نیز برابر نخواهند بود. به‌عنوان مثال برخی از ایرلاین‌ها مانند هواپیمایی امارات و هواپیمایی لوفتهانزا به کیفیت بسیار بالای خدمات مشهور هستند و قیمت بلیط‌های آن‌ها خصوصاً در کلاس‌های بالاتر با ایرلاین‌ها سطح پایین‌تر تفاوت دارد. البته در حال حاضر ایرلاین‌های مربوط به کشورهای سنگاپور، استرالیا و آمریکا از این نظر شهرت بیش‌تری دارند، اما متأسفانه این ایرلاین‌ها با فرودگاه‌های ایران همکاری ندارند. برای کسب اطلاع از رتبه‌بندی ایرلاین‌های مختلف می‌توانید به وب‌سایت ایرلاین ریتینگز مراجعه کنید.

ایرلاین مجری پرواز به‌ویژه در سفر از تهران به یکی از شهرهای خارج از کشور یا عکس آن مهم است و پیشنهاد می‌شود هنگام خرید بلیط هواپیما این فاکتور را هم در نظر داشته باشید.

شرکت‌های هواپیمایی‌ای که با فرودگاه مهرآباد تهران همکاری دارند شامل موارد زیر هستند:

·        شرکت هواپیمایی کیش

·        هواپیمایی آتاهواپیمایی اترک

·        ایران ایر

·        هواپیمایی کاسپین

·        هواپیمایی آسمان

·        هواپیمایی ایران ایرتور

·        هواپیمایی ماهان

·        هواپیمایی کارون

·        هواپیمایی زاگرس

·        هواپیمایی معراج

·        هواپیمایی قشم

·        هواپیمایی تابان

فهرست فوق ایرلاین‌های مجری پروازهای مسافری فرودگاه مهرآباد هستند و نه پروازهای باری. تمامی پروازهای انجام‌شده در فرودگاه مهرآباد بین تهران و سایر شهرهای کشور هستند و اکثر قریب‌به‌اتفاق پروازهای خارجی در فرودگاه امام خمینی صورت می‌پذیرند.

ایرلاین‌هایی که با فرودگاه امام خمینی همکاری می‌کنند شامل موارد زیر هستند:

ایرلاین‌های داخلی:

·        هواپیمایی آتا (دنیزلی، استانبول، باکو، نجف، یاتومی)

·        هواپیمایی کاسپین (نجف، دبی، اسپارتا)

·        ایران ایر (آمستردام، وین، اسن‌بوغا، بیروت، بغداد، آرلاندا، رم، استکهلم، کلن‌بن، کپنهاگ، دمشق، پاریس، نجف، بمبئی، مسکو، شرمتیوو، دبی، گوتنبرگ، فرانکفورت، مالپنسا، لاندوتر، استانبول، هامبورگ، میلان، لندن، کراچی و جده و مدینه در ایام حج)

·        کیش ایر (باکو، ایروان، دنیزلی، استانبول، اسپارتا، ازمیر، کیف، تفلیس)

·        هواپیمایی ماهان (آلماتی، ایروان، شانگهای، آنکارا، بانکوک، پاریس، مونیخ، مسکو، میلان، کوالالامپور، سووارنابومی، بارسلونا، باکو، پکن، بیروت، کیف، نجف، کابل، دمشق، دهلی، دبی، دوسلدورف، اربیل، استانبول،گوآنجو)

·        هواپیمایی معراج (استانبول، ازمیر، نجف)

·        هواپیمایی قشم (بغداد، بروکسل، دبی، ازمیر، نجف، سلیمانیه)

·        هواپیمایی تابان (باتومی، بغداد، استانبول، ازمیر، نجف، تفلیس)

·        هواپیمایی زاگرس (ازمیر، بغداد، نجف، استانبول، تفلیس)

·        هواپیمایی آسمان (دبی، نجف، استانبول، ایروان)

ایرلاین‌های نام‌برده‌شده دارای تعداد نه‌چندان زیادی پرواز چارتری و فصلی به شهرهای دیگر نیز هستند که در این نوشته از ذکر آن‌ها صرف نظر کردیم. گذشته از این، پروازهای با مبدأ یا به مقصد فرودگاه‌های امام خمینی از فرودگاه‌های متفاوتی در شهرهای خارج از کشور انجام می‌شوند؛ درصورتی‌که فرودگاه مبدأ یا مقصد برای شما اهمیت دارد پیش از خرید بلیط در این مورد اطلاعات بیشتری به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما استفاده کنید.

ایرلاین‌های خارجی:

·        وینگز آو لبنان (بیروت)

·        هواپیمایی بین‌المللی اوکراین (کیف)

·        یوام ایر (کیف)

·        ترکیش ایرلاینز (استانبول، آنکارا، ازمیر)

·        تاجیک ایر (دوشنبه)

·        تای ایرویز اینترنشنال (بانکوک)

·        تیلویند ایرلاینز (آدانا، آنتالیا)

·        سان اکسپرس (آدانا، آنتالیا، ازمیر)

·        اس ۷ ایرلاینز (مسکو)

·        پگاسوس ایرلاینز (استانبول، آدانا)

·        انور ایر (آدانا، آنتالیا)

·        عمان ایر (مسقط)

·        نوول ایر (تونس)

·        نوردویند ایرلاینز (مسکو، سنت‌پترزبورگ)

·        کام ایر (مزارشریف)

·        کویت ایرویز (کویت)

·        لوفت‌هانزا (فرانکفورت)

·        هواپیمایی قطر (دوحه)

·        هواپیمایی امارات (دبی)

·        فلای دبی (دبی)

·        فری‌برد ایرلاینز (آدانا، آنتالیا، استانبول، ازمیر)

·        جرمنیا (برلین)

·        جورجین ایرویز (تفلیس، باتومی)

·        کرندون ایرلاینز (آنتالیا، قیصریه)

·        هواپیمایی جنوب چین (اورومچی)

·        یوتا ایرویز (باکو)

·        شام وینگز ایرلاینز (دمشق)

·        بورجات (آدانا، آنتالیا)

·        بلغاریا ایرلاینز (وارنا)

·        آسترین ایرلاینز (وین)

·        آذربایجان ایرلاینز (باکو)

·        اطلس گلوبال (استانبول، آنادانا، آنتالیا، ازمیر)

·        شرکت هواپیمایی آرمنیا (ایروان)

·        آلیتالیا (رم)

·        النصر ایرلاینز (بغداد)

·        ایر آستانه (آلماتی)

·        ایر عربیا (شارجه)

·        ایرآسیا ایکس (کوالالامپور)

·        آئروفلوت (مسکو)

·        ایجین ایرلایز (آتن)

شماری از پروازهای فوق به‌صورت فصلی و برخی به‌شکل چارتر هستند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد پروازهای فصلی و چارتری فرودگاه امام خمینی از مشاوره‌ی همکاران ما استفاده کنید.

بلیط هواپیما تهران

 توقف‌های بین مسیر

تعداد توقف‌های هواپیما در مسیر و مدت زمان هر یک بر قیمت بلیط هواپیما اثرگذار هستند و توجه به آن‌ها، خصوصاً در پروازهای خارجی می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین و بهترین بلیط هواپیما تهران مفید باشد. تقریباً تمامی پروازهای معمول بین تهران و دیگر شهرهای کشور بدون توقف انجام می‌شوند و این فاکتور بر قیمت بلیط پروازهای داخلی نقشی ندارد. اما پروازهای خارجی بین فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه‌های دیگر شهرها در کشورهای خارجی احتمالاً با یک یا چند توقف اجرا می‌شوند. هرچه تعداد توقف‌های یک مسیرِ مشخص کم‌تر و مدت زمان هر توقف در همان مسیر کوتاه‌تر باشند، قیمت بلیط هواپیما تهران برای آن مسیر بیش‌تر خواهد بود. پیرامون موضوع توقف‌های بین مسیر هواپیما نکات زیر را به یاد داشته باشید:

·        توقف‌ها در برخی از پروازها بسیار طولانی‌مدت هستند و گاه زمان سفر را به چندین برابر زمان پرواز مستقیم می‌رسانند. درصورتی‌که شما یا یکی از همراهان‌تان به هر علتی، مثلاً بیماری، قادر به سفرهای طولانی‌مدت نیستید، بهتر است از پروازهایی استفاده کنید که توقف کم‌تری دارند.

·        درصورتی‌که شهری که هواپیما یه مقصد تهران یا از مبدأ این شهر در آن توقف می‌کند در کشوری باشد که ورود ایرانیان به آن مستلزم داشتن ویزا باشد، باید پیش از سفر نسبت به دریافت ویزای ترانزیت آن کشور اقدام نمایید.

·        چنان‌چه مدت زمان سفر برای شما مهم نیست می‌توانید با انتخاب پروازهایی که توقف‌های زیاد و طولانی‌مدت دارند مبلغ کم‌تری را برای خرید بلیط هواپیما تهران بپردازید و در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید.

·        اگر حضور شما در شهر مقصد در روز و یا ساعت مشخصی ضروری ست بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما تهران حتماً به توقف‌های هواپیما توجه کنید تا از این نظر به مشکل برنخورید.

·        زمانی که چند ایرلاین مجری پرواز از مقصد به مبدأ هستند، احتمالاً توقف‌ها بیش‌تر خواهند شد و در بیشتر موارد درمجموع مدت زمان سفر نیز افزایش می‌یابد.

 پروازهای چندمسیره

منظور از پروازهای چندمسیره پروازهایی هستند که دارای حداقل دو مقصد اند. مثلاً شما می‌توانید ابتدا از ونکوور به استانبول بروید و پس از چند روز اقامت در این شهر به تهران بیایید. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از پروازهای چندمسیره این است که با تهیه‌ی آن‌ها، پس از پرواز به مقصد اول، نیازی به خرید بلیط برای مقصد دوم ندارید، چرا که آن را هنگام خرید بلیط رزرو کرده‌اید. دقت داشته باشید که بیش‌تر نکاتی که در مورد بلیط‌های دارای توقف گفته شد در موردبلیط‌های چند مسیره نیز صادق هستند.

پروازهای چندمسیره عموماً در پروازهای خارجی مطرح می‌شوند و در اکثر پروازهای داخلی امکان خرید بلیط چند مسیره وجود ندارد.

 بلیط‌های یک‌طرفه و دوطرفه

زمانی که قصد انتخاب و خرید بلیط هواپیما تهران را دارید بهتر است به‌خوبی در مورد یک‌طرفه یا دوطرفه‌بودن بلیط فکر کنید. درصورتی‌که قصد دارید پس از مدتی توقف در مقصد مجدداً به مبدأ اولیه بازگردید بهتر است از بلیط‌های دوطرفه استفاده کنید؛ اما اگر زمان بازگشت‌تان مشخص نیست بلیط‌های یک‌طرفه مناسب‌تر هستند. دقت در خرید بلیط‌های یک طرفه‌ی چارتری از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که این امکان وجود دارد که پس از خرید بلیطی ارزان‌قیمت برای رفت و پایان اقامت نه تنها بلیط چارتری برای بازگشت پیدا نکنید، بلکه به‌سبب تقاضای زیاد برای مبدأِ مدنظر شما مجبور باشید پول بیش‌تری را برای خرید بلیط برگشت نسبت به مواقع عادی پرداخت کنید.

 فرودگاه‌های مبدأ و مقصد

 توجه به فرودگاه‌های مبدأ و مقصد هنگام رزرو بلیط هواپیما تهران علاوه بر این‌که می‌تواند در رسیدن شما به فرودگاه مبدأ یا محل اقامت در مقصد بسیار مهم باشد، بر قیمت بلیط هواپیما هم اثر می‌گذارد. به‌طور کلی بلیط‌هایی که مربوط به هواپیماهایی هستند که از فرودگاه‌های کوچک‌تر پرواز و در فرودگاه‌های کوچک‌تری فرود می‌آیند ارزان‌تر از فرودگاه‌های بزرگ‌تر هستند و بنابراین گاه می‌توانید با انتخاب درست فرودگاه نیز در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید. مسلماً انتخاب فرودگاه مبدأ و مقصد تحت تأثیر ملاحظات دیگری مانند نزدیکی به محل اقامت نیز هست.

 زمان خرید بلیط هواپیما تهران

گفتیم که قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز بیش‌تر می‌شود و با توجه به این نکته پیشنهاد می‌شود که بلیط خود را بلافاصله پس از قطعی‌شدن زمان پرواز رزرو کنید، چرا که حتی یک روز تعلل بی‌مورد می‌تواند هزینه‌ی بیش‌تری برای خرید بلیط همان پرواز را به شما تحمیل کند. درصورتی‌که عجله‌ای برای پرواز به تهران، یا از تهران، ندارید و در آف‌سیزنِ مقصد خود هستید می‌توانید با اندکی صبر و پیگیری پروازهای چارتری ایرلاین‌های مختلف، بلیطی با قیمت پایین‌تر را خریداری کنید. دقت داشته باشید که از آن‌جا که قیمت بلیط‌های چارتری با نزدیک‌شدن به زمان پرواز کاهش می‌یابند و در آخرین روزهای نزدیک به یک پرواز است که به حداقل خود می‌رسند، برای خرید ارزان‌ترین بلیط چارتریِ ممکن، باید آمادگی سفر در زمان بسیار کوتاهی پس از خرید بلیط را داشته باشید.

درصورتی‌که با پرواز در شب مشکلی ندارید می‌توانید با انتخاب پروازهای شبانه، به‌ویژه در پروازهای خارجی، پول کم‌تری را برای رزرو بلیط هواپیما تهران پرداخت کنید. در برخی موارد بلیط پروازهایی که دارای تأخیر هستند با قیمت کم‌تری به فروش می‌روند و شما می‌توانید این مشکل را به‌عنوان فرصتی برای کاهش هزینه‌های خود درنظر بگیرید.

گذشته از این موارد با انتخاب درست روزهای هفته در تعداد زیادی از پروازهای می‌توانید قیمت کم‌تری برای خرید بلیط هواپیما، خصوصاً در پروازهای خارجی به مقصد تهران، رزرو کنید. عموماً بلیط‌های هواپیما در روزهای پایان هفته گران‌تر از روزهای میانی هستند.

بلیط هواپیما تهران

مختصری در مورد دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی تهران و پروازهای آن‌ها

در مورد دو فرودگاه اصلی تهران یعنی فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی توضیحاتی ارائه دادیم و به ایرلاین‌هایی که با این دو همکاری دارند اشاره کردیم. علاوه بر آن‌چه تا این‌جا در ارتباط با این دو فرودگاه بیان کرده‌ایم آگاهی از نکات زیر نیز می‌تواند در خرید مناسب‌ترین بلیط هواپیما تهران به شما کمک کند.

فرودگاه مهرآباد دارای چهار ترمینال است. پروازهای شماری از ایرلاین‌ها از فرودگاه‌های برخی از شهرها، مانند پروازهای فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با هواپیمایی آتا، فرودگاه بین‌المللی اهواز با ایران ایر، فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز با ایران ایرتور و …، از طریق یک ترمینال، که در مثال‌های ذکرشده ترمینال ۲ است، صورت می‌پذیرند. اما ورود شماری از پروازها به یک ترمینال و خروج همان پرواز از ترمینال دیگر است. به‌عنوان نمونه پروازهای هواپیمایی کیش ایر از فرودگاه بین‌المللی کیش در ترمینال ۲ وارد و از ترمینال ۱ خارج می‌شوند.

فرودگاه مهرآباد تهران
فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه امام خمینی خدمات ویژه‌ای را برای سالمندانی که دارای محدودیت‌های حرکتی هستند در نظر گرفته است. این دسته از مسافران باید پس از واردشدن به فرودگاه به قسمت مربوط در ضلع شرقی سالن خروجی مراجعه کنند و شرایط خود را به مسئولان توضیح دهند. برای انتقال این دسته مسافران به هواپیما از بالابرها و ویلچرهای مخصوص استفاده خواهد شد. مسافران باید دقت کنند که حتماً شرایط خاص جسمی خود را هنگام تهیه‌ی بلیط و پس از مراجعه به فرودگاه به مسئولان امر اعلام نمایند.

درصورتی‌که بلیط امکان حمل بار زیادی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد، می‌توانید برای کاهش هزینه‌های حمل بار اضافی به قسمت فریت بار فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و از خدمات این قسمت استفاده کنید.

مسافران فرودگاه امام خمینی تهران می‌توانند انجام کلیه‌ی امور مربوط به گذرنامه، حمل‌ونقل، امور بانکی و … را به CIP فرودگاه بسپارند و خود در محیطی اختصاصی به استراحت بپردازند. بدیهی ست که استفاده از خدمات سی‌آی‌پی فرودگاه امام خمینی مستلزم پرداخت مبالغ اضافه است.

مسافران بسیاری از کشورهای خارجی می‌توانند تنها با تهیه‌ی بلیط هواپیما فرودگاه امام خمینی تهران و بدون نیاز به دریافت ویزا پیش از سفر، به ایران سفر کنند.

درصورتی‌که هر پرسش دیگری در مورد فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی تهران دارید می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸با ما تماس بگیرید و پرسش‌های خود را با همکاران ما در میان بگذارید.

رزرو بلیط هواپیما تهران

رزرو بلیط هواپیما تهران

شما عزیزان می‌توانید انواع بلیط هواپیما تهران را با ارزان‌ترین قیمت‌ها و بهترین کیفیت‌های پرواز از ساحل شنی تهیه کنید. همکاری ما با تقریباً تمامی ایرلاین‌ها داخلی و خارجی این امکان را برای‌مان فراهم ساخته تا گزینه‌های متعددی را پیش روی شما قرار دهیم و به شما در انتخاب بهترین گزینه با توجه به مجموع شرایط‌تان کمک کنیم.

درصورتی‌که یکی از مقصدهای شما پس از پرواز از تهران، یا پرواز به تهران، یکی از شهرهای اروپایی ست می‌توانید با استفاده از خدمات ما، بلیط‌های هواپیما و قطار برای سفرهای داخل اروپا را رزرو کرده و بدون هیچ دغدغه‌ای از این نظر، خصوصاً با داشتن ویزای شنگن، به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کنید.

شرکت ساحل شنی گذشته از تمامی این موارد خدمات متعدد دیگری از جمله دریافت ویزا برای کشورهای مختلف، پیکاپ ویزا و پاسپورت، دریافت وقت سفارت، دریافت وقت فوری سفارت، برگزاری تورهای متعدد داخلی و خارجی ارزان‌قیمت، فروش بلیط‌های چارتری و سیستمی برای اکثر مسیرهای داخلی و خارجی و بسیاری موارد دیگر را در اختیار شما مراجعان محترم قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات کامل در خصوص خدمات ما می‌توانید به سایر صفحات وب‌سایت ما مراجعه کرده و یا با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

ارسال پاسخ

5 × سه =