۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ارائه‌ی بلیط هواپیما برای مسیرهای داخلی، از جمله به مقصد رشت یا از مبدأ این شهر، با قیمت مناسب و بهترین کیفیت پرواز از جمله خدماتی است که ساحل شنی در اختیار مراجعان محترم قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیما برای تمامی مسیرهای داخلی از جمله بلیط هواپیما رشت با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ساحل شنی تماس بگیرید و با راهنمایی کارشناسان ما بهترین بلیط هواپیما را با توجه به شرایط خود انتخاب و رزرو کنید.

در این نوشتار تماماً در مورد بلیط هواپیما رشت صحبت خواهد شد.

فرودگاه سردار جنگل رشت سیزدهمین فرودگاه کشور از نظر تعداد تردد است و پروازهای متعددی از طریق این فرودگاه از رشت به شهرهای تهران، اهواز، تبریز، اصفهان، شیراز، عسلویه، بندرعباس، کیش، اهواز و مشهد و برعکس برگزار می‌شوند. ایرلاین‌های ایران ایر، آسمان، کیش ایر، وارش، کارون و ایرتور ایرلاین‌هایی هستند که در فرودگاه سردار جنگل رشت تردد دارند و بیش از ۵۰ پرواز داخلی و ۵۰ پرواز خارجی در هفته در این فرودگاه برگزار می‌شود.

فرودگاه سردار جنگل رشت

خرید بلیط هواپیمای مناسب از ضروریات داشتن سفری آسوده به رشت یا از مبدأ این شهر به شهرهایی که نام بردیم است و درصورت رزرو بلیطی نامناسب، با توجه به شرایط هر مسافر، به احتمال بسیار مشکلات کم‌وبیش قابل توجهی برای مسافر پیش خواهد آمد. نامناسب‌بودن زمان پرواز، عدم تناسب امکانات ایرلاین مجری پرواز با انتظارات و نیازهای مسافران، ایجاد مشکلاتی برای حمل بار و استرداد بلیط و … از جمله مشکلاتی هستند که احتمالاً درصورت انتخاب بلیطی نامناسب برای مسافران پیش خواهند آمد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی درنظرداشتن پاره‌ای نکات ضروری ست و ما در ادامه نگاهی به همین نکات خواهیم داشت. آگاهی از این نکات می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما رشت کمک کند و از همین روی پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که قصد رزرو بلیط هواپیما رشت را دارید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

شما می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیما رشت به‌صورت چارتری و سیستمی و با ارزان‌ترین قیمت با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما رشت

همان‌طور که گفتیم برای رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما رشت لازم است تا پیش از انتخاب بلیط پاره‌ای نکات را در نظر گرفت و سپس نسبت به رزرو بلیط اقدام کرد. موارد زیر مهم‌ترین نکاتی هستند که در این بین مهم اند:

۱- انتخاب درست بین بلیط‌های چارتری و سیستمی

یکی از فاکتورهای مهمی که باید هنگام رزرو بلیط هواپیما رشت مورد توجه قرار گیرد چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط هواپیما است. گرچه بیش‌تر مسافران بلیط‌های چارتری را بلیط‌های ارزان‌تری می‌دانند و تلاش می‌کنند تا حد امکان از این نوع بلیط هواپیما استفاده کنند اما حقیقت این است که بلیط‌های چارتری لزوماً ارزان‌ترین نیستند و گذشته از قیمت همواره بهترین گزینه نیز نیستند. بلیط‌های چارتری زمانی قیمتی به نسبت کم‌تر دارند که تقاضا برای پروازهای مرتبط با آن‌ها کم باشد و به‌سبب کم‌بود تقاضا تعدادی از بلیط‌های این پروازها به فروش نرفته باشند. در این شرایط مجری پرواز چارتری با کاهش قیمت بلیط آن پرواز تلاش می‌کند تا از متضررشدن جلوگیری کند. در مقابل بلیط‌های سیستمی مربوط به پروازهای روتین و مطابق برنامه‌ی ایرلاین‌های مختلف در مسیرهای مختلف هستند و تغییرات قیمت آن‌ها از قوانین بلیط‌های چارتری تبعیت نمی‌کند و البته با محدودیت‌های قانونی بیش‌تری هم مواجه است.

با توجه به آن‌چه گفتیم نتیجه می‌گیریم که بلیط چارتری همیشه بهترین گزینه‌ی ممکن نیست و در برخی شرایط، مثلاً در صورت افزایش تقاضا برای پرواز چارتری، خرید بلیط چارتری به‌صرفه نیست. اما بلیط‌های چارتری و سیستمی علاوه بر این دارای مشخصه‌های دیگری هم هستند که در انتخاب بین این دو حائز اهمیت اند. بلیط‌های چارتری با نزدیک‌شدن زمان پرواز ارزان‌تر می‌شوند و قیمت آن‌ها برای تمامی افراد، به‌غیر از کودکان زیر ۲ سال، یکسان است. گذشته از این مسافرانی که بلیط‌های چارتری رزرو می‌کنند عموماً امکان استرداد بلیط و کنسل‌کردن سفر خود را ندارند. قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز، خصوصاً در چند ساعت مانده به پرواز، افزایش قیمت پیدا می‌کنند. بلیط‌های سیستمی برای نوزادان و خردسالان ارزان‌تر از بزرگ‌سالان هستند و همچنین مسافرانی که این نوع بلیط را رزرو می‌کنند می‌توانند پس از کسر مبلغی به‌عنوان جریمه مابقی پول خود را پس بگیرند.

برای انتخاب درست بین بلیط‌های چارتری و سیستمی توجه به ویژگی‌های این دو بسیار مفید خواهد بود. به‌عنوان مثال ممکن است به علت کم‌تر بودن سن بیش‌تر همراهان شما از ۱۲ سال، حتی درصورت کم‌بودن تقاضا برای یک پرواز خاص، استفاده از بلیط سیستمی و تخفیف‌هایی که برای خردسالان در نظر گرفته شده مقرون‌به‌صرفه‌تر از بلیط‌های چارتری باشد. درمجموع پیشنهاد می‌کنیم هنگام رزرو بلیط هواپیما رشت به چارتری و سیستمی‌بودن بلیط دقت کنید و البته بلافاصله پس از یافتن یک بلیط چارتری، و بدون درنظرگرفتن ویژگی‌های این نوع بلیط، نسبت به خرید آن اقدام نکنید.

۲- توجه به کلاس پرواز

بلیط‌های هواپیما از نظر کیفیت پرواز بر اساس دسته‌بندی سازمان بین‌المللی حمل و نقل هوایی به ترتیب به چند دسته‌ی زیر تقسیم می‌شوند:

 • کلاس درجه‌یک یا فرست (F)
 • کلاس تجاری یا بیزنس (C)
 • کلاس پریمیوم اکونومی
 • کلاس اقتصادی یا اکونومی (Y)

در حال حاضر بیش‌تر پروازهای داخلی کشور به‌صورت بیزنس، پریمیوم اکونومی و اکونومی برگزار می‌شوند و اگرچه کلاس فرست در پروازهای داخلی هم کاربرد دارد اما بیش‌تر هنگام انتخاب بلیط هواپیما برای مسیرهای خارجی مطرح می‌شود. به‌طور کلی قیمت بلیط‌های کلاس فرست بسیار بالا ست و عده‌ی کمی از مسافران توانایی خرید بلیط‌های این کلاس را دارند.

کلاس پرواز بیزنس یا تجاری، که بر خلاف نام‌اش تنها مخصوص تاجران نیست و تمامی مسافران امکان استفاده از آن را دارند، در رتبه‌ی پایین‌تری نسبت به کلاس فرست قرار دارد و قیمت بلیط‌های آن با کلاس فرست فاصله‌ی بسیار دارد، اما امکاناتی که در کلاس پروازی بیزنس در اختیار مسافران قرار داده می‌شوند آن‌قدر خوب هستند که نیازها و انتظارات بیش‌تر مسافرانی که می‌خواهند سفری راحت و باکیفیت داشته باشند را برآورده کند. مسافرانی که با کلاس بیزنس سفر می‌کنند در قسمتی از هواپیما با صندلی‌های با فاصله از هم جای داده می‌شوند و از امکاناتی مانند منوی غذای نسبتاً متنوع، صندلی‌های تخت‌خواب‌شو، فضایی آرام برای استراحت، مطالعه و …، اولویت در ورود و خروج، تجهیزات صوتی و تصویری و … برخوردار هستند.

کلاس اکونومی یا اقتصادی پایین‌ترین رتبه را دارا ست و بلیط آن نیز از دیگر کلاس‌های پروازی ارزان‌قیمت‌تر است. مسافرانی که با بلیط‌های اکونومی سفر می‌کنند به امکانات خاصی دسترسی ندارند، فاصله‌ی صندلی‌های‌شان با هم زیاد نیست و عموماً تنها با یک وعده غذای سرد از آن‌ها پذیرایی می‌شود. در برخی از موارد مسافران اکونومی می‌توانند با پرداخت مبالغ اضافه از برخی از امکانات کلاس‌های بالاتر، مانند استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری، برخوردار خواهند شد. قیمت پایین‌تر بلیط‌های کلاس اکونومی باعث محبوبیت بسیار این کلاس در پروازهای کوتاه‌مدت داخلی شده است.

کلاس پریمیوم اکونومی کلاسی بین دو کلاس اکونومی و بیزنس است. امکانات این کلاس پروازی بهتر از کلاس اکونومی هستند اما در درجه‌ی پایین‌تری نسبت به کلاس بیزنس قرار دارند. صندلی‌های کلاس پریمیوم اکونومی، نسبت به کلاس اکونومی، فاصله‌ی بیش‌تری با هم دارند و راحت‌تر هم هستند. مسافران این کلاس پروازی به برخی از امکاناتی که مسافران اکونومی از آن بی‌بهره هستند دسترسی دارند. در حال حاضر برخی از ایرلاین‌ها کلاس پریمیوم اکونومی را در پروازهای خود درنظر گرفته‌اند و ساحل شنی بلیط‌های این کلاس پروازی را برای تمامی این ایرلاین‌ها در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. برای اطلاع از قیمت و امکانات کلاس پریمیوم اکونومی، آشنایی با ایرلاین‌هایی که از این کلاس پروازی استفاده می‌کنند و در نهایت زررو بلیط هواپیما رشت با کلاس پریمویم اکونومی از طریق شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

همان‌طور که اشاره کردیم توجه به کلاس پروازی و انتخاب درست آن پیش از رزرو بلیط هواپیما رشت از اهمیت بسیاری برخوردار است. کلاس پروازی هم بر قیمت بلیط هواپیما و هم بر کیفیت پرواز اثرگذار است و به‌سبب همین تأثیر بسیار، بهتر است پیش از رزرو بلیط درباره‌ی آن خوب بیندیشید. همان‌طور که گفتیم بیش‌تر مسافرانی که قصد صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر را دارند از کلاس اکونومی استفاده می‌کنند و البته برای به‌حداقل‌رساندن هزینه‌های سفر راهی جز این وجود ندارد. اما آن‌چه مهم است این است که کاهش هزینه همیشه در اولویت قرار ندارد و نمی‌باید کیفیت را، به بهای پرداخت مبلغ کم‌تر، به‌کلی نادیده گرفت.

در برخی شرایط توجه به امکانات و کیفیت پرواز نه تنها اهمیت بلکه ضرورت پیدا می‌کند، به‌عنوان مثال درصورتی‌که خودِ شما یا یکی از همراهان‌تان دچار بیماری‌ای در ناحیه‌ی زانو، کمر و … هستید و نمی‌توانید برای مدت نسبتاً طولانی روی صندلی‌های کم‌جا بنشینید بهتر است، یا شاید ضرورت داشته باشد، به جای استفاده از کلاس اکونومی از کلاسی با صندلی‌های راحت‌تر مانند کلاس‌های پریمیوم اکونومی و بیزنس استفاده کنید. سالمندان، کم‌توانان جسمی و ذهنی، کودکان، زنان باردار و تمامی افراد با شرایط خاص بهتر است پیش از رزرو بلیط هواپیما به کلاس پروازی آن توجه ویژه داشته باشند.

بلیط هواپیما رشت

۳- دقت به ایرلاین مجری پرواز

شاید نه همیشه، اما در بسیاری از موارد ایرلاین مجری پرواز مهم است و توجه به آن هنگام رزرو بلیط هواپیما پیشنهاد می‌شود. خدماتی که ایرلاین‌های مختلف، در کلاس‌های پروازی مختلف، ارائه می‌دهند یکسان نیستند. هر ایرلاین دارای شرایط و ضوابط خاصی ست که مسافران ملزم به تبعیت از آن‌ها هستند، قوانین مربوط به همراه‌داشتن حیوانات خانگی، شرایط مربوط به غذاهای مخصوص افراد با رژیم غذایی خاص، امکانات درنظرگرفته‌شده برای کم‌توانان، امکانات درنظرگرفته‌شده برای سفر کودکان به تنهایی و … نمونه‌هایی هستند از شرایطی که ایرلاین‌های مختلف با رویکردهای متفاوتی با آن‌ها برخورد می‌کنند.

در مجموع پیشنهاد می‌کنیم همواره، خصوصاً اگر دارای شرایط ویژه‌ای هستید، پیش از رزرو بلیط هواپیما درباره‌ی ایرلاین مجری پرواز اطلاعات کافی به دست آورید. پیش‌تر اسامی هواپیمایی‌هایی که در فرودگاه رشت تردد دارند را نام برده‌ایم، اگرچه تمامی این ایرلاین‌ها دارای امکانات بسیار خوبی اند و به بهترین صورت از مسافران پذیرایی می‌کنند اما به هرصورت این امکان وجود دارد که شرایط یک ایرلاین با آن‌چه مورد نیاز شما ست هماهنگ نباشد. درصورتی‌که در این زمینه پرسشی دارید می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و پرسش‌های خود را با ما در میان بگذارید.

۴- توجه به کلاس نرخی

تمامی بلیط‌های هواپیما دارای یک کلاس نرخی هستند که با حروفی مانند A، Q، X و … نشان داده می‌شوند و مشخص‌کننده‌ی برخی شرایط پرواز هستند و در ایرلاین‌های مختلف برای تشخیص بلیط‌ها از هم کاربرد دارند. به‌عنوان نمونه ممکن است مقدار بار مجاز برای سفر با یک کلاس نرخی متفاوت از مقدار بار مجاز برای همان پرواز با همان ایرلاین با کلاس نرخی دیگر باشد. پیشنهاد می‌کنیم هنگام رزرو بلیط به کلاس نرخی آن توجه کنید و درباره‌ی مفهوم آن کلاس نرخی برای ایرلاینی که قصد پرواز با آن را دارید تحقیق کنید.

فرودگاه سردار جنگل رشت

۵-  درنظرداشتن فاصله‌ی زمانی بین مبدأ و مقصد

درنظرداشتن فاصله‌ی زمانی بین مبدأ و مقصد، و به عبارت دیگر مدت زمان پرواز، جهت برنامه‌ریزی برای پرواز ضروری ست. با اطلاع از ساعت خروج از فرودگاه مبدأ و ورود به فرودگاه مقصد می‌توانید برای نحوه‌ی رسیدن به فرودگاه مبدأ، نحوه‌ی رسیدن به محل اقامت از فرودگاه مقصد، لوازم مورد نیاز برای همراه‌داشتن در کابین هواپیما حین سفر و … تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنید. توجه به فاصله‌ی زمانی بین مبدأ و مقصد در شرایطی اهمیت بیش‌تری می‌کند که شما یا حداقل یکی از همراهان‌تان شرایط ویژه‌ای مانند ابتلا به بیماری‌ای که امکان حضور طولانی‌مدت در پرواز را محدود می‌کند، بارداری و … داشته باشید. در لیست زیر فاصله‌ی زمانی بین رشت و شهرهایی که به آن پرواز دارند، و برعکس، در ایرلاین‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

 • رشت-تهران و برعکس (ایران ایر): ۱ ساعت
 • رشت-عسلویه و برعکس (کاسپین): ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
 • رشت-شیراز و برعکس (آسمان): ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
 • رشت-مشهد و برعکس (ایرتور): ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • رشت-مشهد و برعکس (وارش): ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • رشت-کیش و برعکس (کیش ایر): ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
 • رشت-بندرعباس و برعکس (آسمان): ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
 • رشت-اصفهان و برعکس (ایران ایر): ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
 • رشت-اهواز و برعکس (کارون): ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • رشت-تبریز و برعکس (ایران ایر): ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه

***********************************

نکاتی که در این نوشته به آن‌ها اشاره شد مهم‌ترین نکاتی هستند که بهتر است هر مسافری پیش از رزرو بلیط هواپیما رشت به آن‌ها توجه داشته باشد، اما مسلماً این نکات تمامی موارد مهم را در بر نمی‌گیرند و اساساً هر مسافر دارای شرایط ویژه‌ای ست و با درنظرداشتن مجموع جوانب است که می‌تواند بلیطی مناسب برای داشتن پروازی خوب را خریداری کند.

شما می‌توانید برای انتخاب و رزرو بهترین و ارزان‌قیمت‌ترین بلیط هواپیما رشت با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ساحل شنی تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید. همکاران ما با درنظرگرفتن مجموع شرایط شما کمک خواهند کرد تا مناسب‌ترین بلیط هواپیما به مقصد رشت و یا از مبدأ این شهر را انتخاب کنید و بدون مواجهه با هیچ‌گونه مشکلی سفری آسوده و ارزان داشته باشید.

بلیط هواپیما رشت

معرفی سایر خدمات ساحل شنی

ساحل شنی علاوه بر صدور و رزرو بلیط هواپیما برای مسیرهای داخلی خدمات متنوع دیگری را نیز در اختیار مراجعان محترم خود قرار می‌دهد. موارد زیر برخی از دیگر خدمات ساحل شنی هستند:

بلیط هواپیما رشت

رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما رشت | رزرو بلیط چارتری و سیستمی هواپیما رشت

همکاری ساحل شنی با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی این فرصت را فراهم آورده تا بتوانیم ارزان‌ترین بلیط هواپیما برای مسیرهای داخلی از جمله بلیط هواپیما رشت را در اختیار مراجعان محترم خود قرار دهیم. برای رزرو بلیط‌های چارتری رشت و همچنین بلیط‌های سیستمی ارزان رشت با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و با مشورت کارشناسان ما مناسب‌ترین بلیط هواپیما رشت را خریداری و رزرو کنید.

ارسال پاسخ

19 − 2 =