۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

در این نوشتار قصد داریم نگاهی به فرودگاه زاهدان و پروازهای آن داشته باشیم و خصوصاً به نکاتی برای خرید و رزرو بلیط هواپیما زاهدان با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت پرواز بپردازیم.

زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایران است و در زمره‌ی کلان‌شهرهای غیررسمی قرار دارد. موقعیت استراتژیک این شهر، مجاورت آن با کشورهای پاکستان و افغانستان، دسترسی به آب‌های آزاد و نزدیکی به دو شهر مهم مشهد و چابهار، شرایط خاص تجاری و موقعیت تحصیلی بسیار خوب در کنار شماری از دیگر عوامل از جمله طبیعت دیدنی و مراکز فرهنگی و تاریخی باعث شده‌اند تا فرودگاه بین‌المللی این شهر یکی از پرترددترین فرودگاه‌های کشور باشد.

در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی زاهدان بین شهرهای تهران، مشهد، شیراز، گرگان، چابهار و … پرواز دارد و علاوه‌براین پروازهایی به دبی، دمشق، بغداد، جده و نجف نیز به‌صورت غیربرنامه‌ای از این فرودگاه صورت می‌پذیرند. ایران‌ایر، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمایی قشم، هواپیمایی زاگرس، هواپیمایی کاسپین و هواپیمایی عراق ایرلاین‌هایی هستند که در حال حاضر با این فرودگاه همکاری دارند.

بلیط هواپیما زاهدان

نکاتی برای خرید بلیط هواپیما زاهدان

۱- آشنایی با کلاس‌های پروازی

از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما زاهدان و یا هر شهر دیگری به آن توجه داشته باشید کلاس پروازی بلیط است. کلاس پروازی مشخص‌کننده‌ی کیفیت پرواز است و به‌طور مستقیم بر قیمت بلیط اثر می‌گذارد. کلاس‌های پروازی توسط سازمان بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی تعریف شده‌اند و شامل موارد زیر هستند:

  • کلاس درجه‌یک یا فرست کلاس (F)
  • کلاس تجاری یا بیزنس کلاس (C)
  • کلاس پریمیوم اکونومی
  • کلاس اقتصادی یا اکونومی (Y)

کلاس پرواز درجه‌یک بهترین کلاس پروازی است و مسافران آن دارای اتاق‌های خصوصی در هواپیما و امکانات ویژه هستند؛ این کلاس پروازی بیش‌تر در پروازهای خارجی کاربرد دارد.

کلاس پروازی تجاری کیفیت بسیار پایین‌تری نسبت به کلاس درجه‌یک دارد اما همچنان کیفیت پروازی عالی‌ای دارد و مسافران آن به امکاناتی مانند تجهیزات صوتی و تصویری، منوی غذای متنوع، صندلی‌های راحت و … دسترسی دارند.

کلاس اکونومی پایین‌ترین کلاس پروازی است. فاصله‌ی صندلی‌های این کلاس کم‌تر از دیگر کلاس‌هاست و مسافران آن عموماً به‌غیر از یک وعده غذا و چند مجله از امکانات دیگری، دست‌کم به‌صورت رایگان، برخوردار نیستند. کلاس پروازی پریمیوم اکونومی کلاسی ست بین دو کلاس بیزنس و اکونومی که از سوی برخی از ایرلاین‌ها ارائه می‌شود و درحالی‌که قیمت بلیط آن کمی از کلاس اکونومی بیش‌تر است امکانات به‌نسبت بیش‌تری از آن‌چه انتظار می‌رود دارد.

هنگام خرید بلیط هواپیما زاهدان بیش‌تر با دو گزینه‌ی اکونومی و بیزنس مواجه می‌شوید. همان‌طور که گفتیم بلیط‌های کلاس بیزنس گران‌تر از بلیط‌های اکونومی هستند اما صندلی‌های آن‌ها راحت‌تر و امکانات‌شان بیش‌تر است. درصورتی‌که قصد پرداخت حداقل هزینه را برای پرواز به زاهدان یا از این شهر دارید بهتر است از پروازهای اکونومی استفاده کنید. مسافرانی که شرایط خاص دارند، مانند کودکان، بیماران، سالمندان، زنان باردار و … بهتر است علاوه بر قیمت، شرایط صندلی‌ها و امکانات کلاس‌های پروازی را نیز مورد توجه قرار دهند و با توجه به مجموع شرایط نسبت به رزرو بلیط هواپیما زاهدان اقدام نمایند.

فرودگاه زاهدان

۲- آشنایی با کلاس نرخی

نکته‌ی مهم دیگری که توجه به آن هنگام خرید بلیط هواپیما زاهدان پیشنهاد می‌شود کلاس نرخی است. کلاس نرخی مشخص‌کننده‌ی فاکتورهای مختلفی مانند میزان بار مجاز برای هر مسافر، شرایط استرداد بلیط و … است. بهتر است درصورتی‌که با چمدان‌های سنگین سفر می‌کنید، احتمال کنسل‌کردن پرواز خود را خیلی کم نمی‌دانید و … حتماً حین رزرو بلیط به کلاس پروازی بلیط دقت کنید. درصورتی‌که از مفهوم کلاس نرخی ایرلاینی که قصد خرید بلیط از آن را دارید اطلاع ندارید می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما برای خرید بهترین بلیط هواپیما زاهدان با کلاس نرخی مناسب برای شرایط شما استفاده کنید.

۳- آشنایی با بلیط‌های سیستمی و چارتری

یکی از فاکتورهایی که تأثیر مهمی بر قیمت بلیط هواپیما دارد سیستمی یا چارتری‌بودن بلیط است. بلیط‌های چارتری بلیط‌های مربوط به پروازهای چارتری هستند. پروازهای چارتری پروازهایی هستند که توسط یک آژانس مسافرتی از یک ایرلاین اجاره شده‌اند و بنابراین فروش بلیط این پروازها برعهده‌ی آژانس مسافرتی اجاره کننده بوده و سود و زیان فروش بلیط‌ها نیز متوجه همین شرکت است. درصورتی‌که تقاضا برای پروازهای چارترشده، به هر علتی کم شود، چارترکننده مجبور خواهد شد بلیط‌های خود را با قیمت کم‌تری به فروش برساند و در چنین شرایطی قیمت بلیط‌های چارتری از بلیط‌های سیستمی کم‌تر خواهد شد. مسلماً درصورت افزایش تقاضا برای پروازهای چارتر تغییر قیمت‌ها معکوس خواهد بود. بلیط‌های چارتری با نزدیک‌شدن زمان پرواز کاهش قیمت دارند، قابل استرداد نیستند و برای تمامی مسافران، به‌غیر از نوزادان زیر دو سال، قیمت واحدی دارند.

بلیط‌های سیستمی بلیط‌هایی هستند که ایرلاین‌های مختلف مطابق برنامه‌ریزی‌های خود و طبق تعرفه‌های از پیش تعیین‌شده اجرا می‌کنند و سود و زیان آن‌ها هم به ایرلاین مجری پرواز برمی‌گردد. قیمت بلیط‌های سیستمی در کوتاه‌مدت تحت تأثیر تقاضا نیست و مقررات خاصی برای تعیین آن تصویب شده و می‌شوند. قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز افزایش پیدا می‌کند، این بلیط‌ها با پرداخت مبلغی به‌عنوان خسارت قابل استرداد هستند و قیمت‌شان برای کودکان کم‌تر از بزرگ‌سالان است. در نظر گرفتن تعداد کودکان برای انتخاب بین پروازهای چارتری و سیستمی مهم است چرا که، با توجه به تخفیف‌های بلیط‌های سیستمی برای کودکان، این امکان وجود دارد که خرید بلیط‌های سیستمی مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.

بلیط هواپیما زاهدان

۴- زمان رزرو بلیط هواپیما زاهدان

با توجه به آن‌چه تا کنون گفته‌ایم می‌توان تا حدی مناسب‌ترین زمان برای خرید بلیط هواپیما زاهدان را تشخیص داد. به‌عنوان مثال درصوتی‌که باید در زمانی مشخص در زاهدان حاضر باشید، انتظار برای پیداکردن پرواز چارتری ارزان‌قیمت می‌تواند در نهایت به تحمیل هزینه‌های بیش‌تر منجر شود، چرا که درصورت نیافتن بلیط چارتر برای روز مدنظر خود مجبور خواهید بود بلیط سیستمی تهیه کنید و همان‌طور که گفتیم قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز افزایش پیدا می‌کند. قیمت بلیط‌های سیستمی گاه حتی از روزی به روز دیگر هم متفاوت است و از همین روی پیشنهاد ما این است که بدون دلیل موجه رزرو بلیط هواپیما زاهدان را به تأخیر نیندازید. مسلماً درصورتی‌که تاریخ مشخصی برای حضور در زاهدان ندارید انتظار برای پیداکردن پرواز چارتر با قیمتی مناسب معقول‌تر است.

۵- درنظرداشتن فاصله‌ی زمانی بین مبدأ و مقصد (زمان خروج و ورود)

توجه به فاصله‌ی زمانی بین مبدأ و مقصد در برخی شرایط حائز اهمیت می‌شود. به‌عنوان مثال ممکن است شما دوست نداشته باشید که شب‌هنگام به مقصد برسید. بنابراین بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما برای زاهدان هم به ساعت خروج و ورود و هم به فاصله‌ی زمانی مبدأ و مقصد توجه کنید. در ادامه فاصله‌ی زمانی بین زاهدان و برخی از شهرهای پرتردد ایران را مشاهده می‌کنید:

  • زاهدان-تهران: حدود ۲ ساعت
  • زاهدان-شیراز: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
  • زاهدان- مشهد: حدود ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
  • زاهدان-چابهار: حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه

۶- ایرلاین مجری پرواز

خدماتی که ایرلاین‌های مختلف در اختیار مسافران قرار می‌دهند کاملاً مشابه هم نیستند. به‌عنوان مثال کیفیت خدمات در کلاس‌های مختلف پروازی در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است. منوی غذایی برخی از ایرلاین‌ها، خصوصاً برای کلاس تجاری، تنوع زیادی دارد و حتی مسافران می‌توانند پیش از پرواز محدودیت‌های غذایی خود را به اطلاع مجری پرواز برسانند تا در طول پرواز با غذاهای مناسبی از آن‌ها پذیرایی شود؛ گیاه‌خواران، بیماران مبتلا به دیابت، کودکان و … از جمله گروه‌هایی هستند که می‌توانند به‌خوبی از این سرویس برخی از ایرلاین‌ها استفاده کنند. بعضی از ایرلاین‌ها خدمات ویژه‌ای به کودکانی که به‌تنهایی سفر می‌کنند ارائه می‌کنند و این برای بسیاری از والدین و سرپرستان کودکان مزیت بسیار بزرگی است. درصورتی‌که ایرلاین مجری پرواز برای شما اهمیت دارد بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما زاهدان به ایرلاین مجری پرواز دقت کنید و درباره‌ی آن اطلاعات کافی به دست آورید.

بلیط هواپیما زاهدان

رزرو بلیط هواپیما زاهدان

شما عزیزان می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیما به مقصد زاهدان یا بلیط هواپیما از مبدأ این شهر از خدمات مرکز ساحل شنی در رزرو بلیط‌های داخلی استفاده کنید. همکاران ما مناسب‌ترین و ارزان‌ترین بلیط‌های هواپیما زاهدان را به شما پیشنهاد می‌دهند و در انتخاب بهترین گزینه با توجه به مجموع شرایط‌تان به شما کمک می‌کنند. برای کسب اطلاع از روزها و ساعت‌های پرواز از نزدیک‌ترین فرودگاه به محل سکونت‌تان به مقصد شهر زاهدان یا از مبدأ این شهر به مقصد مورد نظرتان می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی همکاران ما در بخش فروش بلیط‌های داخلی استفاده کنید.

دیگر خدمات ساحل شنی

ساحل شنی علاوه بر رزرو انواع بلیط هواپیما زاهدان، بلیط‌های چارتر و سیستمی را برای دیگر مسیرهای داخلی برای شما رزرو کرده و به شما در انتخاب مناسب‌ترین گزینه‌ها کمک می‌کند. همکاری ما با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی این امکان را میسر ساخته تا بتوانیم بلیط‌های متنوعی با شرایط مختلف را برای بیش‌تر مسیرهای داخلی و خارجی برای شما رزرو کنیم. ساحل شنی علاوه بر رزرو بلیط هواپیما برای مسیرهای داخلی و خارجی طیف گسترده‌ای از خدمات از جمله برگزاری تورهای متنوع و ارزان‌قیمت داخلی، دریافت وقت سفارت، پیکاپ ویزا، دریافت ویزا، برگزاری تورهای خارجی و بسیاری موارد دیگر را در اختیار مراجعان محترم قرار می‌دهد.

برای کسب اطلاع از دیگر خدمات ما می‌توانید به دیگر صفحات این وب‌سایت مراجعه کنید و یا با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

سه × 1 =