۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

فرودگاه بین‌المللی دشت ناز ساری یکی از فرودگاه‌های پرتردد در شمال کشور است و مسافران بسیاری از این فرودگاه برای سفر به این شهر استفاده می‌کنند. شمار زیادی از افرادی که قصد سفر به سایر شهرهای استان مازندران و حتی استان‌های مجاور آن، یا از مبدأ این شهرها، را دارند هم می‌توانند با استفاده از پروازهای این فرودگاه مسیر خود را کوتاه‌تر کنند و سفری راحت‌تر داشته باشند. در این نوشته قصد داریم راهنمایی برای خرید و رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما ساری بپردازیم، امری که از اقدمات اولیه‌ی هر سفر هوایی ست و دقت در آن می‌تواند در داشتن سفری آسوده بسیار مهم باشد. ضمناً برای رزرو بلیط هواپیما ساری می‌توانید از خدمات ساحل شنی استفاده کنید. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اخنتیار شماست.

بلیط هواپیما ساری

آشنایی با فرودگاه ساری و پروازهای آن

پروازهای مسافربری فرودگاه بین‌المللی دشت ناز ساری از سال ۱۳۷۲ آغاز شده و در حال حاضر به بیش از ۹۰ پرواز در هر هفته رسیده‌اند. هم‌اکنون بیش از ۱۰ ایرلاین مختلف داخلی و خارجی در این فرودگاه تردد دارند که مقصد شماری از پروازهای آن‌ها کشورهای خارجی هستند. هواپیمایی قشم، هواپیمایی ماهان، فلای بغداد، ایران ایر و هواپیمای سعودی ایرلاین‌های مجری پروازهای خارجی در این فرودگاه هستند و هواپیمایی آتا، ایران ایر، هواپیمایی آسمان، ایران ایرتور، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی کیش، هواپیمایی تابان، هواپیمایی وارش و هواپیمایی قشم ایرلاین‌هایی هستند که از این فرودگاه به شهرهای مختلف کشور، و برعکس، پرواز دارند.

مقصد پروازهای خارجی از این فرودگاه، و برعکس، شهرهای بغداد، مدینه، نجف و جده هستند و پروازهای داخلی فرودگاه ساری نیز بین این شهر و شهرهای مشهد، تهران، عسلویه، بندرعباس، شیراز، اصفهان، اهواز، کیش، قشم، تبریز و رشت برگزار می‌شوند.

پروازهای مشهد-ساری و ساری-مشهد پرشمارترین پروازهای فرودگاه ساری هستند و پس از آن پروازهای رفت‌وبرگشت به تهران بیشترین تعداد را دارند. پروازهای ساری-مشهد در تمامی روزهای هفته انجام می‌شوند و پروازهای ساری-تهران نیز در تمامی روزهای هفته به‌غیر از یک‌شنبه‌ها برقرار هستند.

فرودگاه ساری

برنامه‌ی پروازهای ساری-مشهد طی روزهای هفته

شنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج ۲۰:۱۵ و ورود ۲۱:۱۵) | ایران ایر (شماره پرواز: ۳۳۶۸، خروج: ۱۶:۲۰ و ورود ۱۷:۵۵)

یک‌شنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج: ۰۶:۳۰ و ورود ۰۷:۳۰) | آتا (شماره پرواز ۵۶۳۸، خروج:۱۵:۰۰)

دوشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج: ۱۳:۱۵ و ورود ۱۴:۱۵) | آتا (شماره پرواز ۵۶۳۸، خروج: ۱۵:۴۰)

سه‌شنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۶۸، خروج: ۱۶:۳۵ و ورود ۱۸:۱۰) | وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج: ۱۹:۳۰ و ورود ۲۰:۳۰)

چهارشنبه‌ها:

آتا (خروج: ۱۵:۳۰) | آسمان (شماره پرواز ۳۹۷۳، خروج: ۱۹:۳۵ و ورود ۲۰:۴۵) | وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج: ۲۱:۰۰ و ورورد ۲۲:۰۰)

پنجشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج: ۰۶:۵۰ و ورود ۰۷:۵۰) | آتا (شماره پرواز ،۵۶۳۸ خروج: ۱۵:۰۰)

جمعه‌ها:

آتا (شماره پرواز ۵۶۳۸، خروج: ۱۵:۰۰) | وارش (شماره پرواز ۵۸۰۳، خروج: ۱۹:۳۰ و ورود ۲۰:۳۰)

برنامه‌ی پروازهای مشهد-ساری در روزهای هفته

شنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۲، خروج ۰۳:۰۰ و ورود ۰۴:۰۰) | ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۶۹، خروج ۲۱:۰۰ و ورود ۲۲:۰۰)

یک‌شنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۲، خروج ۰۳:۴۵ و ورود ۰۴:۴۵) | آتا (شماره پرواز ۵۶۳۷، خروج ۱۵:۰۰ و ورود ۱۶:۰۰)

دوشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۲، خروج ۱۱:۰۵ و ورود ۱۲:۰۵) | آتا (شماره پرواز ۵۶۳۷، ورود ۱۳:۴۰ و ورود ۱۴:۴۰)

سه‌شنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۶۹، خروج ۲۱:۱۰ و ورود ۲۲:۱۰)

چهارشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۲، خروج ۰۳:۰۰ و ورود ۰۴:۰۰) | آتا (شماره پرواز ۵۶۳۷، خروج۱۳:۳۰ و ورود ۱۴:۳۰) | آسمان (شماره پرواز ۳۹۷۳، خروج ۱۷:۳۵ و ورود ۱۸:۳۵)

پنج‌شنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۸۸، خروج ۰۴:۳۰ و ورود ۰۵:۳۰) | آتا (شماره پرواز ۵۶۳۷، خروج ۱۳:۰۰ و ورود ۱۴:۰۰) | وارش (شماره پرواز ۵۸۰۲، خروج ۱۵:۱۵ و ورود ۱۶:۱۵)

جمعه‌ها:

آتا (شماره پرواز ۵۶۳۷، خروج ۱۳:۰۰ و ورود ۱۴:۰۰)

برنامه‌ی پروازهای ساری-تهران در روزهای هفته

شنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۱، خروج ۰۶:۳۰ و ورود ۰۷:۲۵) | ایران ایر (شماره پرواز ۳۲۲۱، خروج: ۲۱:۰۰ و ورود ۲۲:۰۰)

یکشنبه‌ها:

دوشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۱، خروج ۰۶:۳۰ و ورود: ۰۷:۱۵)

سه‌شنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۲۲۱، خروج ۱۹:۳۰ و ورود ۲۰:۳۰)

چهارشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۱، خروج ۰۶:۳۰ و وورد ۰۷:۱۵) | ایران ایر (شماره پرواز ۳۲۲۱، خروج ۲۱:۴۰ و ورود ۲۲:۴۰)

پنجشنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۱۹، خروج ۱۷:۵۵ و ورود ۱۸:۵۵)

جمعه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۲۲۱، خروج ۲۱:۰۵ و ورود ۲۲:۰۵)

برنامه‌ی پروازهای تهران-ساری در روزهای هفته

شنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۲۰، خروج ۱۴:۴۵ و ورود ۱۵:۴۵) | وارش (شماره پرواز ۵۸۰۰، خروج ۱۸:۲۰ و ورود ۱۹:۰۰)

یک‌شنبه‌ها:

دوشنبه‌ها:

وارش (شماره پرواز ۵۸۰۰، خروج ۱۸:۰۵ و ورود ۱۸:۴۵)

سه‌شنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۲۰، خروج ۱۵:۰۰ و ورود ۱۶:۰۰)

چهارشنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۲۰، خروج ۱۴:۴۵ و ورود ۱۵:۴۵) | وارش (شماره پرواز ۵۸۰۰، خروج ۱۹:۰۰ و ورود ۱۴:۴۰)

پنج‌شنبه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۱۸، خروج ۱۶:۲۰ و ورود ۱۷:۲۰)

جمعه‌ها:

ایران ایر (شماره پرواز ۳۳۲۰، خروج ۱۹:۳۰ و ورود ۲۰:۳۰)

سایر پروازهای داخلی فرودگاه ساری

 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای شنبه شامل مسیرهای ساری-بندرعباس و بندرعباس-ساری هستند.
 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای یک‌شنبه شامل مسیرهای ساری-شیراز، شیراز-ساری، عسلویه-ساری و ساری-عسلویه هستند.
 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای دوشنبه شامل مسیرهای ساری-اهواز و اهواز-ساری هستند.
 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای سه‌شنبه شامل مسیرهای ساری-کیش، کیش-ساری و اصفهان-ساری هستند.
 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای چهارشنبه شامل مسیرهای ساری-تبریز و تبریز ساری هستند.
 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای پنج‌شنبه شامل مسیرهای ساری-شیراز و ساری-اصفهان هستند.
 • پروازهای داخلی فرودگاه ساری در روزهای جمعه شامل مسیرهای اصفهان-ساری، ساری-کیش، کیش-ساری، اهواز-ساری و ساری-اهواز هستند.

توجه داشته باشید که روزها و ساعت‌های ذکرشده مربوط به تابستان ۱۳۹۸ هستند و ممکن است در آینده تغییر داشته باشند. همچنین احتمال اضافه‌شدن چند پرواز کم‌شمار به لیست فوق یا کم‌شدن از آن‌ها وجود دارد.

بلیط هواپیما ساری

فاصله‌ی ساری با شهرهایی که به فرودگاه دشت‌ناز این شهر پرواز دارند

با توجه به زمان ورود و خروج پروازهای ساری-مشهد و مشهد-ساری و همچنین ساری-تهران و تهران-ساری حتماً متوجه شده‌اید که فاصله‌ی زمانی در مسیرهای هوایی بین ساری و مشهد و ساری و تهران نزدیک به یک ساعت است و البته عموماً پروازهای ساری-تهران و تهران-ساری کمی کوتاه‌تر از پروازهای ساری-مشهد و مشهد-ساری هستند. در ادامه فاصله‌ی زمانی بین ساری و شهرهای دیگری که به این شهر پرواز دارند را مشاهده می‌کنید:

 • ساری-بندرعباس و بالعکس: حدود ۲ ساعت
 • ساری شیراز و بالعکس: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • ساری عسلویه و بالعکس: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • ساری اهواز و بالعکس: حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • ساری اصفهان و بالعکس: حدود ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
 • ساری کیش و بالعکس: حدود ۲ ساعت
 • ساری-تبریز و بالعکس: حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه

راهنمای خرید بلیط هواپیما ساری

درنظرداشتن پاره‌ای نکات به شما کمک خواهد کرد که مناسب‌ترین بلیط هواپیما به مقصد ساری یا از مبدأ این شهر را رزرو کنید و پروازی آسوده و بدون مشکل را تجربه کنید. در ادامه به‌طور مختصر به بعضی از این نکات اشاره خواهیم کرد، اما پیش از ادامه‌ی بحث بهتر است متذکر شویم که تهیه‌ی یک بلیط هواپیما ساری با قیمت مناسب و کیفیت پرواز قابل قبول مستلزم خرید بلیط از مراکز و مراجع معتبر است و پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام به رزرو بلیط هواپیما ساری از اعتبار فروشنده‌ی بلیط اطمینان حاصل نمایید، خصوصاً اگر خیلی با سفرهای هوایی و جزئیات آن‌ها آشنایی ندارید.

ساحل شنی مرکز معتبر صدور و رزرو انواع بلیط برای پروازهای داخلی و خارجی با سال‌ها تجربه آماده است تا به پرسش‌های شما در مورد بلیط هواپیما ساری و پروازهای این شهر پاسخ دهد و به شما در رزرو مناسب‌ترین بلیط کمک کند.

چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما ساری تأثیر می‌گذارند؟

یکی از موارد مهمی که تقریباً تمامی مسافران هنگام خرید بلیط هواپیما به آن توجه می‌کنند قیمت بلیط هواپیما ست. با آشنایی با فاکتورهایی که بر قیمت بلیط هواپیما اثرگذار هستند می‌توانید مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید. چارتری یا سیستمی‌بودن پرواز و کلاس پروازی دو فاکتور مهم مؤثر بر قیمت بلیط هستند. اگرچه در حال حاضر بیشتر پروازهای فرودگاه ساری با کلاس پروازی اکونومی و به صورت سیستمی برگزار می‌شوند با این حال آشنایی کلی با این مفاهیم می‌تواند در انتخاب بهترین بلیط هواپیما مؤثر باشد و ما نیز مختصر اشاره‌ای به آن‌ها خواهیم داشت.

منظور از بلیط چارتری و بلیط سیستمی چیست؟

بلیط‌های چارتری مربوط به پروازهایی هستند که توسط یک آژانس مسافرتی از یک ایرلاین اجاره شده‌اند. زمانی که آژانس مسافرتی قسمتی از پروازهای یک ایرلاین را با پرداخت مبلغی مشخص اجاره می‌کند، خود فروش بلیط‌های آن را بر عهده می‌گیرد و از آن پس سود و زیان فروش بلیط‌ها نیز متوجه خود آژانس مسافرتی خواهد بود. قیمت بلیط پروازهای چارتری با توجه به تقاضا برای پروازهای مختلف تغییر می‌کند، درصورت کاهش تقاضا برای پروازها، قیمت بلیط‌ها کاهش می‌یابد و بالعکس. بنابراین در شرایط رکود سفر به نقطه‌ای خاص، می‌توان با پیگیری برنامه‌های چارتری پروازهای مختلف، پروازی با قیمتی مناسب‌تر از دیگر زمان‌ها پیدا کرد. بلیط‌های چارتری قابل استرداد نیستند و قیمت آن‌ها برای تمام مسافران، به غیر از نوزادان زیر ۲ سال، یکسان است.

اما پروازهای سیستمی پروازهایی هستند که در روزها و ساعات مشخصی از سوی ایرلاین مجری پرواز برگزار می‌شوند و قیمت آن‌ها در کوتاه‌مدت تحت تأثیر تقاضای بازار نیست. در شرایط رکود سفرها عموماً قیمت بلیط‌های سیستمی بیشتر از بلیط‌های چارتری است. بلیط‌های چارتری قابل استرداد هستند و قیمت آن‌ها برای نوزادان، کودکان و بزرگ‌سالان یکسان نیست.

برای تهیه‌ی مناسب‌ترین بلیط‌های چارتری و سیستمی به مقصد ساری یا از مبدأ این شهر و همچنین دیگر مسیرهای هوایی داخلی و خارجی با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

منظور از از کلاس‌های پروازی چیست؟

هنگام خرید بلیط هواپیما درصورتی‌که پروازهای مختلفی با کلاس‌های متفاوت به مقصد مورد نظر شما وجود داشته باشند فروشنده از شما خواهد خواست تا کلاس پروازی مورد نظر خود را انتخاب کنید. کلاس پروازی اثر مستقیم بر قیمت بلیط و البته کیفیت پرواز دارد. همان‌طور که گفتیم بیشتر پروازهای فرودگاه ساری به صورت اکونومی هستند اما ما در این قسمت به‌طور مختصر به معرفی تمامی کلاس‌های پروازی می‌پردازیم.

 • کلاس پروازی درجه‌اول یا فرست کلاس (First Class)

کلاس پروازی درجه‌یک (F) گران‌ترین و باکیفیت‌ترین کلاس پروازی ست و عموماً در پروازهای خارجی اجرا می‌شود. مسافرانی که با این بلیط‌ها سفر می‌کنند دارای اتاق‌های مجزا با تجهیزات و خدمات ویژه هستند و مبلغی که برای خرید بلیط می‌پردازند به مراتب بیشتر از قیمت بلیط کلاس‌های بیزنس و پایین‌تر است.

 • کلاس پروازی تجاری یا بیزنس کلاس (Business Class)

کلاس پروازی تجاری (C) پایین‌تر از کلاس درجه یک است اما کیفیت آن به اندازه‌ای خوب هست که بیشتر مسافران سخت‌پسند از آن راضی باشند. مسافرانی که با این کلاس پروازی سفر می‌کنند صندلی‌هایی با فاصله‌ی بیشتر از کلاس‌های پایین‌تر دارند و به امکاناتی مانند تجهیزات صوتی و تصویری دسترسی دارند.

 • کلاس پروازی پیریموم اکونومی (Premium Economy Class)

این کلاس پروازی که توسط برخی از ایرلاین‌ها ارائه می‌شود کیفیتی بالاتر از کلاس پایین‌تر خود یعنی کلاس اکونومی دارد.

شما عزیزان می‌توانید برای شماری از پروازهای خود بلیط‌های پریمیوم اکونومی را از ساحل شنی تهیه کنید.

 • کلاس اکونومی یا اقتصادی (Economy Class)

کلاس اکونومی (Y) پایین‌ترین کلاس پروازی ست و مسافران آن نسبت به سایر کلاس‌ها از امکانات کمتری برخوردار هستند، اما قیمت پایین‌تر آن باعث شده تا بسیاری از مسافران، خصوصاً در سفرهای کوتاه‌مدت، از کلاس اکونومی استفاده کنند.

 بلیط یک‌طرفه خریداری کنیم یا بلیط رفت‌وبرگشت؟

هنگام خرید بلیط هواپیما می‌توانید یا بلیطی یک‌طرفه برای یک پرواز به مقصد بخرید یا بلیط دوطرفه برای رفتن به شهر مورد نظر و بازگشت به مبدأ اولیه تهیه کنید. مزیت خریداری بلیط رفت‌وبرگشت این است که شما از رزروبودن بلیط برای بازگشت‌تان مطمئن هستید و علاوه‌براین مجبور نیستید بار دیگر هنگام بازگشت نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. مسلماً درصورتی‌که از تاریخ بازگشت خود اطمینان ندارید و یا قصد دارید برای مدتی نسبتاً طولانی در مقصد اقامت داشته باشید، بهتر است بلیط یک‌طرفه بخرید. تمامی پروازهای ساری به شهرهای دیگر دارای پرواز برگشت هم هستند و شما می‌توانید موقع خرید بلیط برای سفر به شهر مورد نظرتان بلیط برگشت به ساری را هم رزرو کنید.

کلاس نرخی یا شناسه‌ی نرخی چیست؟

مورد دیگری که بر قیمت بلیط هواپیما اثر می‌گذارد و توجه به آن هنگام خرید بلیط توصیه می‌شود کلاس نرخی است. کلاس‌های نرخی ایرلاین‌های مختلف نشان‌دهنده‌ی فاکتورهای مختلف مرتبط با آن بلیط از جمله قیمت بلیط، شرایط کنسل‌کردن بلیط و استرداد آن، میزان بار مجاز برای مسافر و برخی موارد دیگر است. کلاس‌های نرخی مختلف یک ایرلاین دارای قیمت‌های مختلفی هستند و این قیمت‌ها در کوتاه‌مدت تغییر نمی‌کنند. کیفیت خدمات ارائه‌شده به مسافران یک پرواز تحت تأثیر کلاس نرخی نیست و همان‌طور که گفتیم کلاس پروازی ست که از این نظر حائز اهمیت است. پیشنهاد می‌کنیم اگر احتمال لغوشدن سفرتان را کم نمی‌دانید یا با چمدان‌های به‌نسبت سنگینی سفر می‌کنید حتماً پیش از رزرو بلیط هواپیما ساری به کلاس نرخی بلیط توجه کنید. لازم به ذکر است که آن‌چه در مورد کلاس نرخی گفتیم در مورد بلیط‌های سیستمی صادق است و عموماً در مورد بلیط‌های چارتری کاربرد ندارد.

بلیط هواپیما ساری

آیا ایرلاین مجری پرواز مهم است؟

پاسخ این پرسش در مجموع مثبت است اما این اهمیت بیشتر در پروازهای خارجی و در بلیط‌های چندمسیره درخور توجه است و خدمات بیشتر ایرلاین‌ها در مسیرهای داخلی و کیفیت آن‌ها مشابه هم هستند. به هر صورت ما پیش‌تر ایرلاین‌های مختلف مجری پروازهای با مبدأ و مقصد ساری را معرفی کرده‌ایم و چنان‌چه این فاکتور برای شما حائز اهمیت است می‌توانید هنگام خرید بلیط یکی از آن‌ها را، البته با توجه به روز و زمان پرواز، انتخاب کنید.

با کد فرودگاهی یاتا آشنا شوید

ممکن است هنگام خرید و رزرو بلیط هواپیما ساری به جای اسامی کامل فرودگاه‌های مبدأ و مقصد با کدهایی که از سه حرف انگلیسی بزرگ مشخص شده‌اند مواجه شوید؛ به‌عنوان مثال کد یاتا برای فرودگاه دشت‌ناز ساری SRY است. این سه حرف انگلیسی اصطلاحاً کد فرودگاهی یاتا نامیده می‌شوند و از سوی سازمان بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی برای هر فرودگاه در نظر گرفته شده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که از فرودگاه مبدأ یا مقصد اطمینان ندارید با استفاده از کد یاتا نام کامل آن را پیدا کنید و از انطباق آن با آن‌چه مدنظر شما ست مطمئن شوید.

خرید بلیط هواپیما ساری

برای خرید و رزرو بلیط هواپیما ساری می‌توانید از خدمات ساحل شنی استفاده کنید. ضمناً ساحل شنی علاوه بر ارائه‌ی انواع بلیط هواپیما ساری، بلیط‌های هواپیما برای سایر مسیرهای داخلی و همچنین بسیاری مسیرهای خارجی را با بهترین کیفیت پرواز و مناسب‌ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. این مرکز علاوه بر این با برگزاری تورهای داخلی و خارجی با قیمت‌های مناسب فرصت خوبی برای سفرهای تفریحی با قیمتی مناسب را در اختیار مراجعان محترم خود فراهم می‌سازد. گذشته از این ساحل شنی برای انجام بسیاری از امور مربوط به دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف، دریافت ویزا، پیکاپ ویزا و … در اختیار شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات کامل در خصوص جزئیات خدمات ما می‌توانید علاوه بر مراجعه به سایر قسمت‌های این وب‌سایت با استفاده از شماره‌تلفن  ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره‌ی کارشناسان قسمت‌های مختلف ساحل شنی استفاده کنید.

ارسال پاسخ

پنج + دوازده =