۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

شیراز، یکی از کلان‌شهرهای ایران، با برخورداری از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، تفریحی و طبیعی بسیار، از جمله پربازدیدترین شهرهای ایران، هم برای گردشگران داخلی و هم برای گردشگران خارجی است. این شهر دارای یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین فرودگاه‌های بین‌المللی کشور، یعنی فرودگاه شهید دستغیب است. پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب در حال حاضر شامل مسیرهای خارجی کشورهای انگلستان، روسیه، ترکیه، امارات متحده‌ی عربی، کویت، بحرین، مالزی، قطر، عربستان و … هستند و همچنین بسیاری از مسافران ایرانی و خارجی این فرودگاه را برای سفرهای بین‌المللی هوایی خود انتخاب می‌کنند. علاوه بر این فرودگاه شهید دستغیب دارای پروازهای داخلی بسیاری بین شیراز و شهرهایی مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، کیش، قشم، اهواز، آبادان، ساری، رشت، عسلویه، کرمان، بندرعباس و … است و این، دسترسی آسان مسافران به شیراز، شهرهای نام برده‌شده و همچنین شهرهای نزدیک به آن‌ها، که دارای فرودگاه یا پرواز به شیراز نیستند، را میسر می‌سازد. در این نوشته قصد داریم به جزئیات خرید و رزرو بلیط هواپیما شیراز و خدمات ساحل شنی برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما شیراز بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات نسبتاً جامع در این خصوص، به‌ویژه چنان‌چه قصد پرواز با مبدأ یا مقصد شهر شیراز را دارید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

شما عزیزان می‌توانید علاوه بر مطالعه‌ی این مطلب برای کسب اطلاعات کامل در زمینه‌ی رزرو بلیط هواپیما شیراز با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی ارتباط برقرار کنید و پرسش‌های خود درخصوص جزئیات پروازهای شیراز را با همکاران ما در میان بگذارید.

رزرو بلیط هواپیما شیراز

خرید بلیط هواپیما شیراز

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز یکی از پرترددترین فرودگاه‌های کشور است و از این نظر پس از فرودگاه‌های امام خمینی و مهرآباد تهران و فرودگاه مشهد در رتبه‌ی چهارم در کشور قرار دارد و بسیاری از ایرلاین‌های بین‌المللی از جمله هواپیمایی ایرعریبا، فلای دبی، ایران ایر، ترکیش ایرلاینز، هواپیمای سعودی و تعداد زیادی از ایرلاین‌های داخلی در این فرودگاه پرواز دارند. اما برای استفاده‌ی هرچه بهتر از پروازهای این فرودگاه، و خرید بلیط هواپیمایی که بتواند انتظارات شما را از یک پرواز مناسب برآورده سازد، لازم است هنگام رزرو بلیط هواپیما شیراز نکاتی را مدنظر داشته باشید و با توجه به آن‌ها بهترین گزینه‌ی پیش روی خود را انتخاب کنید. خرید بلیط با کم‌ترین قیمت و بهترین کیفیتِ پرواز، ایده‌آل بسیاری از مسافرانی ست که از خطوط هوایی برای سفرهای خود استفاده می‌کنند. در ادامه به نکات مهم هنگام خرید بلیط هواپیمای شیراز برای هرچه نزدیک‌ترشدن به این ایده‌آل خواهیم پرداخت.

پیش از ادامه‌ی مطلب بهتر است به نکته‌ای در مورد خرید مناسب‌ترین بلیط هواپیما شیراز اشاره داشته باشیم و آن این که لازمه‌ی خرید مناسب‌ترین بلیط هواپیما شیراز استفاده از خدمات مراکز و مراجع معتبر ارائه‌ی بلیط هواپیمای این شهر است. پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام به رزرو بلیط هواپیما شیراز از اعتبار مرکزی که قصد تهیه‌ی بلیط از آن را دارید مطمئن شوید. کارشناسان ما در ساحل شنی، با تجربه‌ی بسیار در زمینه‌ی صدور و رزرو انواع بلیط برای پروازهای داخلی و خارجی، آماده‌ی رزرو بلیط هواپیما شیراز و ارائه‌ی مشاوره‌ در زمینه‌ی انتخاب مناسب‌ترین بلیط با توجه به شرایط شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

قیمت بلیط هواپیما شیراز

از جمله نکات مهمی که لازم است هنگام خرید بلیط هواپیما شیراز مورد توجه قرار گیرد، قیمت بلیط است. مسلماً این نکته‌ای نیست که بر کسی پوشیده باشد و قیمت بلیط هواپیما یکی از اولین فاکتورهایی ست که بیشتر مسافران هنگام رزرو بلیط به آن توجه می‌کنند، اما پرسش اصلی این‌جا ست که چه عواملی بر قیمت بلیط هواپیما شیراز تأثیر می‌گذارند و بهتر است تصمیم‌گیری مسافران در رزرو بلیط هواپیما تحت شرایط مختلف به چه صورتی باشد؟ در ادامه به عواملی اشاره خواهیم کرد که قیمت بلیط هواپیما شیراز را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

۱- چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط هواپیما

چارتری یا سیستمی‌بودن پرواز از جمله عواملی هستند که بر قیمت بلیط هواپیما شیراز اثر می‌گذارند و توجه به آن‌ها می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین بلیط نقش مهمی داشته باشد. احتمالاً اصطلاح «بلیط چارتری» را شنیده‌اید و شاید شما هم مانند بسیاری از مسافران، به اشتباه، گمان می‌کنید که این نوع بلیط‌ها همواره ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی هستند. درواقع آن‌چه باعث کاهش قیمت بلیط‌های چارتری می‌شود، رکود سفر و خالی‌ماندن صندلی‌ها ست و در روزهایی که سفرها زیاد هستند و صندلی خالی‌ای در هواپیماها وجود ندارد، قیمت پروازهای چارتری نه تنها کمتر از پروازهای سیستمی نیست که ممکن است بیشتر هم باشد.

هنگامی که یک آژانس مسافرتی بخشی از پروازهای یک ایرلاین را اجاره می‌کند، خود وظیفه‌ی فروش بلیط‌های آن را بر عهده می‌گیرد و قیمت‌گذاری روی بلیط‌ها نیز در اختیار آژانس مسافرتی اجاره‌کننده، چارترکننده، است. چارترکننده هنگام اجاره‌ی بخشی از پروازهای یک ایرلاین مبلغی را در ازای اجاره پرداخت می‌کند و به‌همین خاطر است که آژانس ترجیح می‌دهد تمامی پروازهای تحت اجاره‌ی آن با حداکثر ظرفیت انجام شوند. بدین ترتیب درصورتی‌که شماری از بلیط‌های یک هواپیما تا زمان نسبتاً کمی باقیمانده به پرواز فروخته نشده باشند، آژانس هواپیمایی بلیط‌ها را با قیمت پایین‌تری به‌فروش می‌رساند تا ظرفیت هواپیما را تا حد امکان پر کند. به‌طور کلی امکان کنسل‌کردن بلیط‌های چارتری وجود ندارد و علاوه بر این، جز برای کودکان زیر ۲ سال، در بلیط‌های چارتری تخفیفی برای کودکان در نظر گرفته نمی‌شود.

در مقابل پروازهای سیستمی پروازهایی هستند که قیمت‌گذاری بلیط‌های آن‌ها در اختیار ایرلاین مجری پروازها است و البته این قیمت‌گذاری تحت تأثیر قوانین رسمی مختلفی که در این خصوص به تصویب می‌رسند هم هست. اساساً قیمت بلیط پروازهای سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز بیشتر می‌شود. افزون بر این مسافران می‌توانند با پرداخت مقداری خسارت بلیط سیستمی را کنسل کنند و وجه پرداخت‌شده را پس بگیرند. مسافرانی که بلیط سیستمی دارند می‌توانند در صورت تغییر زمان سفر، زمان پرواز خود را تغییر دهند، اما امکان تغییر زمان پرواز برای دارندگان بلیط‌های چارتری وجود ندارد. علاوه بر تمامی این موارد در قیمت‌گذاری بلیط‌های سیستمی تخفیف‌های مختلفی برای کودکان در نظر گرفته می‌شود.

با توجه به آن‌چه گفته شد و با درنظر گرفتن شرایط خود می‌توانید بهترین بلیط هواپیما از نظر چارتری یا سیستمی‌بودن را انتخاب و رزرو کنید. به‌عنوان مثال درصورتی‌که پرواز شما به شیراز در دوره‌ی پیک سفرها باشد، احتمال این‌که پرواز چارتری با قیمتی کمتر از پروازهای سیستمی پیدا کنید پایین است و اگر لازم است تا در روزی مشخص در شیراز حضور داشته باشید بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به خرید یک بلیط سیستمی اقدام نمایید؛ بدین ترتیب علاوه بر این‌که با افزایش قیمت بلیط‌ها با نزدیک‌شدن زمان پرواز مواجه نخواهید شد، امکان تغییر زمان پرواز یا کنسل‌کردن آن را هم خواهید داشت. به عنوان مثالی دیگر اگر هدف شما از سفر به شیراز گردشگری است، می‌توانید سفر خود را به زمانی موکول کنید که مسافران کمتری به شیراز می‌روند و در نتیجه خواهید توانست بلیط‌های چارتری با قیمت پایین‌تری نسبت به روزهای دیگر پیدا کنید و سفر ارزان‌تری داشته باشید. دقت داشته باشید که در چنین شرایطی برای بازگشت‌تان هم برنامه‌ریزی کنید؛ کم نیستند مسافرانی که با استفاده از یک بلیط چارتری ارزان‌قیمت به مقصد خود رفته‌اند اما هنگام برگشت با افزایش تقاضا برای پروازها مواجه شده‌ و درنتیجه مجبور به پرداخت مبلغی بیشتر از صرفه‌جویی اولیه‌ باشند.

۲- کلاس‌های مختلف پروازی

فاکتور دیگری که بر قیمت بلیط هواپیما شیراز اثرگذار است کلاس پروازی بلیط است. پروازهای مختلف یا قسمت‌های مختلف یک هواپیما به کلاس‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند و این دسته‌بندی‌ها کیفیت سرویس‌دهی به مسافران طی سفر را مشخص می‌کند. کلاس‌بندی پروازها عموماً بر اساس استانداردهای سازمان حمل و نقل بین‌المللی انجام می‌شود و به‌صورت زیر است:

  • کلاس پروازی درجه‌یک یا F (First class)

این کلاس پروازی همان‌طور که از نام آن پیدا ست بهترین کلاس پروازی از نظر سرویس‌ها و خدماتی ست که به دارندگان آن ارائه می‌شوند. مسافرانی که با کلاس پروازی درجه‌یک سفر می‌کنند دارای اتاقی جدا در هواپیما هستند و به امکاناتی که دیگر کلاس‌ها به آن‌ها دسترسی ندارند، مانند منوی غذای گرم متنوع، سرویس بهداشتی شخصی، مبلمان و …، دسترسی دارند. قیمت این کلاس پروازی بسیار بالا ست و عموماً افرادی که از نظر مالی قدرت بیشتری دارند قادر به خرید آن هستند.

  • کلاس پروازی تجاری یا C (Bussiness Class)

کلاس پروازی تجاری از کلاس‌های پراستفاده در پروازهای ایرانی ست و اگرچه اختلاف سطح آن با کلاس درجه‌یک بسیار زیاد است، اما سرویس‌ها و امکانات آن به اندازه‌ای خوب هستند که انتظارات اکثر مسافران از یک پرواز خوب را برآورده سازند. صندلی‌های این کلاس پروازی دارای فضای خوبی در اطراف هستند و مسافران از نظر جای پا مشکلی نخواهند داشت. مسافران کلاس پروازی C به امکاناتی مانند سیستم صوتی و تصویری و منوی غذایی قابل قبول دسترسی دارند.

  • کلاس پروازی پریمیوم اکونومی (Premium Economy)

کلاس پروازی پریمیوم اکنومی بین دو کلاس تجاری و اکونومی، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، قرار دارد. امکانات این کلاس پروازی کم‌تر از کلاس پروازی تجاری اما بهتر از کلاس اکونومی ست. مسافران می‌توانند با پرداخت مبلغی جزئی، نسبت به بلیط‌های کلاس اکونومی، از خدمات کم‌وبیش بهتری برخوردار شده و سفر آسوده‌تری داشته باشند.

  • کلاس پروازی اکونومی یا Y (Economy Class)

کلاس اکونومی پایین‌ترین کلاس پروازی از نظر خدماتی ست که در اختیار مسافران قرار می‌دهد. مسافرانی که بلیط این کلاس پروازی را خریداری می‌کنند به امکاناتی مانند سیستم صوتی و تصویری و منوی غذایی نسبتاً متنوع دسترسی ندارند و البته گاهی می‌توانند با پرداخت مبلغی بیشتر از سیستم‌های صوتی و تصویری هواپیما استفاده کنند. فضای بین صندلی‌های این کلاس پروازی نسبت به دیگر کلاس‌ها کمتر است و مسافران جای پای کمتری دارند. کلاس پرواز اوکونومی همراه با کلاس تجاری پرکاربردترین کلاس‌های پروازی در ایران هستند.

*************

با بهبود کلاس پروازی قیمت بلیط هواپیما نیز بیشتر می‌شود و این فاکتور اثر مستقیم بر قیمت بلیط هواپیما شیراز دارد. اگرچه قیمت بلیط‌های کلاس‌های پروازی مختلف در انتخاب و رزرو آن‌ها نقشی اساسی دارد، اما قیمت تنها فاکتور درخور توجه نیست. به‌عنوان مثال درصورتی‌که همراه با کودکان، سالمندان یا افراد کم‌توان سفر می‌کنید و پروازی طولانی پیش روی دارید بهتر است با پرداخت مبلغی بیشتر، از کلاس‌های پریمیوم اکونومی و بیزنس کلاس استفاده کنید. به‌عنوان مثال می‌توان برای مقرون‌به‌صرفه‌کردن پروازها، در شرایطی که مجبور هستید پروازهای مکرری بین شیراز و شهری دیگر داشته باشید، در سفرهای کوتاه‌مدت داخلی از کلاس‌های اکونومی استفاده کنید.

به‌خاطر داشته باشید که در سفرهای چند مقصدی، که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، مسافران گاه می‌توانند برای هر پرواز کلاس‌های پروازی مختلفی را انتخاب کنند. در چنین شرایطی بهترین راه برای کاهش هزینه‌های پرواز استفاده از کلاس اکونومی در پروازهای نسبتاً کوتاه‌مدت و کلاس‌های بالاتر برای پروازهای بلند‌مدت‌تر است.

رزرو بلیط هواپیما شیراز

انواع بلیط هواپیما از نظر مبدأ و مقصد

تعیین درست مبدأها و مقصدها هنگام خرید و رزرو بلیط هواپیما شیراز از جمله دیگر موارد قابل توجه است. بررسی بلیط هواپیمای شیراز از این نظر را می‌توان به‌صورت زیر انجام داد:

۱- بلیط‌های یک‌طرفه

بلیط‌های یک‌طرفه شامل تنها یک پرواز به مقصد شیراز، یا از مبدأ شیراز، هستند. بلیط‌های یک‌طرفه به‌طور کلی مناسب افرادی هستند که قصد اقامت طولانی‌مدت در شیراز را دارند و یا از زمان بازگشت خود مطمئن نیستند.

۲- بلیط‌های دوطرفه

این بلیط‌ها دارای دو پرواز رفت‌وبرگشت بین شیراز و یک شهر دیگر هستند. بلیط‌های دوطرفه برای مسافرانی که به قصد گردشگری به شیراز سفر می‌کنند مناسب‌تر از بلیط‌های یک‌طرفه هستند چرا که آنان را از خرید مجدد بلیط برای بازگشت معاف می‌سازند؛ این در مورد افرادی که از شیراز به قصد گردشگری به دیگر شهرها می‌روند هم صادق است.

۳- بلیط با توقف برنامه‌ریزی‌شده

این پروازها دارای توقفی برنامه‌ریزی‌شده بین مبدأ و مقصد هستند. به‌عنوان مثال در پرواز با مبدأ شیراز و مقصد شهر استانبول ممکن است هواپیما در فرودگاه‌های امام خمینی تهران، بندرعباس یا فرودگاه‌های دیگر توقف داشته باشد. افزایش مدت زمان پرواز و نیاز به دریافت ویزای ترانزیت از جمله مسائلی هستند که در این پروازها مطرح می‌شوند و توجه به آن‌ها برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، خصوصاً در مورد اخذ ویزای ترانزیت، ضروری ست. لازم به ذکر است که در مورد بعضی از کشورها توقف فرودگاهی هم نیاز به ویزا دارد و مسافران باید برای حضور در فرودگاه‌های این شهر درخواست صدور ویزای ترانزیت را به مسئولان صدور ویزا برای آن کشور خاص ارائه دهند.

۴- بلیط رفت‌وبرگشت با مقصد متغیر

این بلیط‌ها شامل دو پرواز هستند اما در آن‌ها مقصد پرواز دوم مبدأ پرواز اول نیست. به‌عنوان مثال مسافری که قصد دارد از کیش به استانبول رفته و پس از مدتی از استانبول به تهران برود می‌تواند از بلیط‌های رفت‌وبرگشت با مقصد متغیر استفاده کند.

۵- بلیط رفت‌وبرگشت دومقصدی

پروازهای مربوط به این بلیط‌ها به‌صورتی هستند که امکان اقامت در دو مقصد را به مسافران می‌دهند و درواقع دارای سه پرواز هستند. به‌عنوان مثال مسافر می‌تواند با پرواز اول از فرودگاه امام خمینی به استانبول پرواز کند، پس از مدتی اقامت از استانبول به دبی رفته و پس از چند روز از دبی به شیراز برود. در این پروازها می‌توان مبدأ اولیه و مقصد نهایی را مشابه انتخاب کرد و بدین‌ترتیب پس از اقامت در دو مقصد به مبدأ اولیه بازگشت. بدیهی ست که درصورت نیاز به اخذ ویزا برای حضور در هر یک از شهرهای مقصد و اقامت‌های فرودگاهی بایستی اقدامات لازم نسبت به ارائه‌ی درخواست صدور ویزا، متناسب با شرایط سفر، انجام شوند.

۶- بلیط‌های رفت‌برگشت چندمقصدی

این پروازها مشابه حالت قبل هستند و تفاوت آن‌ها در تعداد مقصدها ست.

رزرو بلیط هواپیما شیراز

زمان رزرو بلیط هواپیما شیراز

همان‌طور که اشاره کردیم قیمت بلیط‌های هواپیما در روزهایی که تقاضا برای سفر زیاد است بیش‌تر و در روزهای رکود سفرها کم‌تر می‌شود و با توجه به این نکته می‌توان به‌راحتی نتیجه گرفت که چنان‌چه بتوان سفر به شیراز یا سفر از شیراز را به زمان رکود سفرها موکول کرد، مبلغ کم‌تری برای خرید بلیط مورد نیاز خواهد بود. اما چنان‌چه قصد سفر به شیراز یا از شیراز را در زمان پیک سفرها دارید و نمی‌توانید تاریخ سفر را تغییر دهید بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به خرید بلیط اقدام کنید چرا که در چنین شرایطی با هرچه نزدیک‌تر شدن به زمان پرواز قیمت‌های بلیط‌های سیستمی افزایش خواهند یافت و این درحالی است که احتمال به‌دست‌نیاوردن بلیط‌های چارتری نیز چندان کم نیست.

معرفی برخی از خدمات ساحل شنی

۱- صدور بلیط پرواز و قطارهای داخل اروپا

درصورتی‌که قصد سفر از فرودگاه شیراز به مقصدی در اروپا را داشته و نیاز به خرید بلیط هواپیما و یا قطار در اروپا را دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات ساحل شنی درخشان نسبت به رزرو بلیط‌های مورد نظر خود در اروپا اقدام کرده و بدون نگرانی در مورد چگونگی خرید و قیمت این بلیط‌ها سفری آسوده‌تر داشته باشید. برای کسب اطلاعات کامل درخصوص قیمت‌ها و شرایط سفرهای هوایی و ترنی داخل اروپا با کارشناسان ما در ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کنید.

۲- به‌روزترین نرخ‌های آفری ایرلاین‌ها برای مسیرهای خارجی

ساحل شنی درخشان با همکاری با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی می‌تواند به‌روزترین نرخ‌های آفری ایرلاین‌های مختلف را برای مسیرهای خارجی در اختیار مراجعان محترم قرار دهد. برای کسب اطلاعات در مورد قیمت و دیگر جزئیات آفرها با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.

ارزان‌ترین بلیط هواپیما شیراز | رزرو بلیط هواپیما شیراز

ساحل شنی درخشان انواع بلیط‌های هواپیما شیراز، شامل چارتری یا سیستمی و بلیط‌های دو یا چندمقصدی، را در کلاس‌های پروازی مختلف، از جمله کلاس پریمیوم اکونومی، با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت پرواز در اختیار شما قرار می‌دهد. افزون بر این شما می‌توانید برای داشتن یک سفر گردشگری خوب و مقرون‌به‌صرفه در شیراز از تورها و پکیج‌های ساحل شنی استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات کامل درخصوص پروازها و تورهای شیراز و همچنین دیگر خدمات ساحل شنی مانند دریافت ویزا، دریافت وقت سفارت، تورهای داخلی و خارجی دیگر و … با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با همکاران ما تماس بگیرید و پرسش‌های خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال پاسخ

سه × یک =