۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

فروش بلیط هواپیما با کم‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت پرواز برای پروازهای داخلی از جمله خدماتی است که ساحل شنی در اختیار مراجعان محترم خود قرار می‌دهد. شما می‌‎توانید برای رزرو بلیط هواپیما برای مسیرهای داخلی، از جمله بلیط هواپیما قشم با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

در ادامه‌ی این نوشتار در مورد بلیط هواپیما قشم و نکات مربوط به رزرو آن صحبت خواهد شد.

بلیط هواپیما قشم

مقدمه در مورد بلیط هواپیما قشم

جزیره قشم یکی از جزایر استان هرمزگان و بزرگ‌ترین جزیره‌ی ایران است. این جزیره‌ دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و تفریحی بسیاری است و در حال حاضر به‌عنوان یکی از بهترین نقاط ایران برای گردشگری شناخته می‌شود.

جزیره‌ی قشم دارای یک فرودگاه بین‌المللی به نام فرودگاه دیرستان است که هواپیماهای ایرلاین‌های ایران ایر، ماهان، آسمان، قشم ایر، آتا، زاگرس، تابان، کاسپین، معراج، کیش و ساها در آن تردد دارند. در حال حاضر امکان پرواز از قشم به جزیره‌های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و دبی برعکس میسر است.

فرودگاه قشم

در این نوشتار قصد داریم به پروازهای فرودگاه دیرستان نگاهی بیندازیم و علاوه بر این راهنمایی برای خرید مناسب‌ترین بلیط هواپیما برای سفر به قشم، یا از مبدأ این جزیره، را در اختیار شما قرار دهیم. با مطالعه‌ی این نوشتار بهتر می‌توانید یک بلیط هواپیما را با کم‌ترین قیمت و بهترین کیفیت رزرو کنید. پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که قصد سفر به قشم، یا سفر از این جزیره به دیگر نقاط کشور و یا دبی، را دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات جزئی‌تر درباره‌ی پروازهای قشم و رزرو بلیط هواپیما قشم با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید و رزرو بلیط هواپیما قشم

خرید و رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما قشم مستلزم درنظرداشتن نکاتی ست که بی‌توجهی به آن‌ها ممکن است به انتخاب بلیط و تجربه‌ی سفری نامطلوب بینجامد. در ادامه به مهم‌ترین نکاتی که در خرید و رزرو بلیط هواپیما قشم حائز اهمیت هستند خواهیم پرداخت:

۱- قیمت بلیط هواپیما

 مسلماً قیمت بلیط هواپیما قشم یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید هنگام رزرو بلیط به مقصد این جزیره به آن توجه داشته باشید. کم‌تر مسافری هست که بدون توجه به قیمت بلیط آن را انتخاب کند و یا به فکر کاهش هزینه‌های سفر، البته تا حد امکان، نباشد. اما توجه به قیمت بلیط هواپیما قشم و تلاش برای به حداقل رساندن آن به معنای انتخاب و رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما نیست.

شما می‌توانید با مشاهده‌ی فهرست پروازهای فرودگاه قشم و قیمت بلیط‌های آن، ارزان‌ترین بلیط را پیدا کرده و آن را رزرو کنید، اما چنین انتخابی به احتمال زیاد فاقد بیش‌تر ویژگی‌هایی ست که شما از یک پرواز خوب انتظار دارید. بهتر است پیش از رزرو بلیط هواپیما قشم جدا از قیمت بلیط، سایر فاکتورها را نیز، که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، مورد توجه قرار دهید. بسیاری از این فاکتورها گذشته از قیمت بلیط هواپیما کیفیت و چگونگی پرواز را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند و ضمن آشنایی با آن‌ها بهتر خواهید توانست بلیطی با ارزان‌ترین قیمت و در عین حال با کیفیت پرواز مناسب رزرو کنید.

شما می‌توانید برای رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما قشم با بهترین امکانات پرواز، با توجه به بودجه و شرایط خودتان، با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ساحل شنی تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما در قسمت فروش بلیط پروازهای داخلی استفاده کنید.

۲- کلاس پرواز

کلاس پرواز از جمله فاکتورهایی است که هم قیمت بلیط هواپیما و هم کیفیت پرواز را تحت تأثیر قرار می‌دهند. صندلی‌هایی که در یک هواپیما قرار دارند همگی دارای کیفیت و امکانات مشابه نیستند و امکانات برخی نسبت به برخی دیگر بهتر و البته قیمت بلیط آن‌ها هم بیش‌تر است. بلیط‌های هواپیما بر این اساس و با توجه به استانداردهای سازمان بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی به صورت زیر طبقه‌بندی شده‌اند:

·        کلاس اکونومی یا اقتصادی (Y)

·        کلاس پریمیوم اکونومی

·        کلاس بیزنس یا تجاری (C)

·        کلاس فرست یا درجه‌یک (F)

کلاس اکونومی پایین‌ترین کلاس پروازی و قیمت بلیط آن ارزان‌تر از دیگر کلاس‌ها است. قیمت پایین‌تر بلیط‌های این کلاس با توجه به فاصله‌ی زمانی نسبتاً کم باعث شده تا شمار زیادی از مسافرانی که از شهرهای مختلف به قشم، و برعکس، سفر می‌کنند بلیط‌های اکونومی را خرید و رزرو کنند. مسافرانی که از بلیط‌های اکونومی استفاده می‌کنند به امکانات خاصی دسترسی ندارند، به‌غیر یک وعده غذای سرد و گاهی چند مجله. فاصله‌ی صندلی‌های کلاس اکونومی کم‌تر از صندلی‌های دیگر کلاس‌ها ست و مسافران جای پای کم‌تری دارند.

کلاس پریمیوم اکونومی در درجه‌ی بالاتری نسبت به کلاس اکونومی قرار دارد. قیمت بلیط‌های کلاس پریمیوم مقداری بیش‌تر از کلاس اکونومی است اما این کلاس امکانات بیش‌تری را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. شاید بتوان کلاس پروازی پیریموم اکونومی را بهترین کلاس پروازی در سفرهای داخلی برای افرادی که می‌خواهند بدون پرداخت مبلغ بسیار زیاد سفری به‌نسبت آسوده داشته باشند تلقی کرد. البته در حال حاضر تنها برخی از ایرلاین‌ها از کلاس پریمیوم اکونومی استفاده می‌کنند و استفاده از این کلاس فراگیری کم‌تری نسبت به سه کلاس دیگر دارد.

کلاس بیزنس بهتر از کلاس پریمیوم اکونومی و قیمت بلیط‌های آن نیز بیش‌تر است. صندلی‌های کلاس بیزنس فاصله‌ی بیش‌تری با هم دارند و مسافران می‌توانند مدت زمان پرواز خود را با آسایش بیش‌تری طی کنند. مسافران کلاس بیزنس به تجهیزات صوتی و تصویری دسترسی دارند و می‌توانند از منوی غذای نسبتاً متنوعی استفاده کنند. این مسافران عموماً در سوار و پیاده‌شدن از هواپیما نسبت به کلاس‌های پایین‌تر اولویت دارند.

کلاس فرست یا درجه‌یک بهترین کلاس پروازی است و بلیط‌های آن بیش‌ترین قیمت را دارند. کلاس فرست، مگر در موارد خاص، بیش‌تر در پروازهای خارجی مطرح است و خیلی کم از کلاس فرست در پروازهای داخلی استفاده می‌شود.

همان‌طور که گفتیم کلاس پرواز بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می‌‌گذارد. بدیهی است که برای به حداقل رساندن قیمت بلیط و هزینه‌های سفر باید از کلاس اکونومی استفاده شود، اما همان‌طور که گفتیم قیمت بلیط تنها فاکتور مهم در این بین نیست. به‌عنوان مثال درصورتی‌که شما یا همراهان‌تان نیاز به فضای نسبتاً زیادی داشته باشید و نتوانید برای مدت تقریباً طولانی روی صندلی‌های کم‌جا بنشینید، مثلاً به‌خاطر به بیماری‌های مفصلی، درصورت استفاده از بلیط‌های اکونومی با مشکل مواجه خواهید شد. در چنین شرایطی بهتر است به جای رزرو بلیط اکونومی از بلیط‌های پریمیوم اکونومی یا بیزنس استفاده کنید. به‌طور کلی افرادی که شرایط خاصی دارند، مانند سالمندان، بیماران، کم‌توانان جسمی و روانی، کودکان، زنان باردار، افراد با رژیم غذایی خاص و …، بهتر است پیش از انتخاب کلاس پرواز دقت بیش‌تری به خرج دهند.

نکته‌ی مهم دیگر در انتخاب کلاس پرواز مناسب، توجه به ایرلاین مجری پرواز است چرا که کیفیت کلاس‌های پروازی در ایرلاین‌های مختلف کاملاً مشابه نیستند و ممکن است حتی امکانات کلاس بیزنس یک ایرلاین از امکانات کلاس اکونومی ایرلاین دیگر هم پایین‌تر باشد و برعکس. با توجه به ایرلاین مجری پرواز می‌توانید کلاس پرواز مناسب‌تری را خریداری کنید، به‌عنوان مثال ممکن است کیفیت کلاس اکونومی یک ایرلاین آن‌قدر خوب باشد که حتی درصورت بیماری و … نیز بتوان با این کلاس سفری خوب داشت.

هواپیمای قشم ایرلاین

۳- چارتری و سیستمی‌بودن بلیط هواپیما

فاکتور دیگری که بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می‌گذارد و توجه به آن در رزرو بلیط هواپیما با قیمتی مناسب ضروری ست چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط است. با آگاهی از ویژگی‌های پروازهای چارتری و سیستمی می‌توانید بهتر نسبت به انتخاب و رزرو هر یک تصمیم‌گیری کنید.

ویژگی‌های بلیط‌های چارتری:

·        در شرایط پایین‌بودن تقاضا برای یک پرواز قیمت بلیط چارتری آن با نزدیک‌شدن زمان پرواز کاهش می‌یابد.

·        بلیط‌های چارتری عموماً قابل استرداد نیستند.

·        قیمت بلیط‌های چارتری برای تمامی گروه‌های سنی یکسان است.

ویژگی‌های بلیط‌های سیستمی:

·        قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز افزایش می‌یابد.

·        بلیط‌های سیستمی قابل استرداد هستند و خریداران می‌توانند پس از کسر مبلغی به عنوان جریمه مابقی وجه پرداختی خود را پس بگیرند.

·        قیمت بلیط‌های سیستمی برای گروه‌های سنی زیر ۲ سال، ۲ تا ۱۲ سال و بالاتر از ۱۲ سال متفاوت، و به‌ترتیب ذکر شده بیش‌تر است.

با توجه به این ویژگی‌ها می‌توانید مناسب‌ترین بلیط هواپیما با توجه به شرایط خود را انتخاب و رزرو کنید. به‌عنوان مثال درصورتی‌که همرا‌هان شما چند کودک هستند احتمالاً مجموع هزینه‌ی خرید بلیط درصورت انتخاب بلیط سیستمی کم‌تر از خرید بلیط چارتری است.

 بعنوان مثالی دیگر همان‌طور که گفتیم بلیط‌های چارتری، درصورت پایین‌بودن تقاضا، در چند روز باقیمانده به پرواز پایین‌ترین قیمت را دارند، اما برای استفاده از این بلیط‌ها باید مطمئن باشید که می‌توانید ظرف فاصله‌ی زمانی بین رزرو بلیط چارتری قشم و زمان پرواز آماده‌ی سفر شوید چرا که در غیر این صورت، در بیش‌تر موارد، نمی‌توانید پرواز خود را کنسل کنید و وجه پرداختی را پس بگیرید به بیان دیگر بلیط‌های چارتری مناسب افرادی است که نیاز به برنامه‌ریزی و مقدمه‌چینی زیادی برای سفر ندارند. در شرایطی که از زمان پرواز خود اطمینان ندارید و یا مطمئن نیستید که برای یک روز خاص آمادگی سفر داشته باشید بهتر است به جای استفاده از بلیط چارتری از بلیط سیستمی پرواز قشم استفاده کنید.

انتخاب بهترین گزینه بین بلیط‌های چارتری و سیستمی بستگی به مجموع شرایط شما دارد و این شما هستید که با توجه به ویژگی‌های بلیط‌های چارتری و سیستمی باید موقعیت خود را بسنجید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما قشم از نظر سیستمی یا چارتری‌بودن و همچنین رزرو ارزان ترین بلیط چارتری قشم با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ساحل شنی تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

بلیط هواپیما قشم

۴- زمان رزرو بلیط هواپیما قشم

این‌که شما بلیط هواپیما قشم را در چه زمانی رزرو می‌کنید می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت بلیط شود. به‌عنوان مثال همان‌طور که گفتیم قیمت بلیط‌های سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز افزایش می‌یابد و در چند ساعت مانده به پرواز به حداکثر خود می‌رسد. با توجه به این نکته بهتر است پس از تصمیم برای سفر به قشم، درصورت تصمیم به رزرو بلیط سیستمی، هرچه سریع‌تر نسبت به رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید.

قیمت بلیط هواپیما قشم در تعطیلات آخر هفته و دیگر تعطیلات رسمی بیش‌تر از دیگر روزها ست و بنابراین، درصورت امکان، بهتر است سفر به قشم را به روزهایی خارج از این روزها موکول کنید و برای روزهای غیرتعطیل بلیط رزرو کنید.

افزون بر این قیمت بلیط هواپیما قشم در روزهای میانی هفته کم‌تر از قیمت بلیط در روزهای ابتدایی و پایانی هفته است و برای کاهش هزینه‌ها بهتر است تا حد امکان در شب سفر کنید. البته برای انتخاب بین پرواز شب و پرواز روز تنها در نظر گرفتن قیمت بلیط کافی نیست و بهتر است در این بین فاکتورهای دیگر را نیز لحاظ کنید. به‌عنوان مثال درصورتی‌که رسیدن به قشم پیش از تاریک‌شدن هوا برای شما مهم است بهتر است تا حد امکان بلیط‌هایی را رزرو کنید که فاصله‌ی زمانی بیش‌تری با غروب آفتاب داشته باشند  و علاوه بر مدت زمان بین مبدأ و مقصد، زمان کافی برای اتفاقات احتمالی مانند تأخیر در پرواز و حتی کنسل‌شدن آن را نیز در نظر بگیرید.

۵- ایرلاین مجری پرواز

همان‌طور که گفتیم بهتر است هنگام انتخاب کلاس پروازی به ایرلاین مجری پرواز توجه کنید. توجه به ایرلاین مجری پرواز علاوه بر این بر قیمت بلیط هواپیما هم تأثیر می‌گذارد. قیمت بلیط هواپیما قشم برخی از ایرلاین‌ها از یک مبدأ نسبت به قیمت بلیط هواپیما قشم از همان مبدأ بیش‌تر است. تقاضای زیاد برای پروازهای آن ایرلاین، اعتبار بیش‌تر ایرلاین و … باعث این اختلاف قیمت می‌شوند. بنابراین بهتر است پیش از رزرو بلیط هواپیما قشم قیمت بلیط هواپیما در ایرلاین‌های مختلف را با هم مقایسه کنید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. مسماً در این ارتباط نیز قیمت تنها فاکتور مهم نیست و بهتر است خدمات و کیفیت پرواز ایرلاین مجری پرواز هم مورد توجه قرار گیرند.

بلیط هواپیما قشم

۶- کلاس نرخی

کلاس نرخی فاکتور دیگری است که هم بر قیمت بلیط هواپیما قشم و هم بر کیفیت پرواز اثرگذار است. ممکن است دو بلیط برای یک پرواز در یک کلاس پروازی مشابه، مثلاً اکونومی، قیمت‌های متفاوتی داشته باشند و یکی از عواملی که باعث این تفاوت می‌شود کلاس نرخی ست. کلاس نرخی بلیط هواپیما با حروفی مانند A ،Q، X و … مشخص می‌شوند و ایرلاین‌های مختلف برای تشخیص بلیط‌های مختلف از آن‌ها استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال ممکن است میزان بار مجاز یک کلاس نرخی برای یک پرواز با میزان بار مجاز کلاس نرخی دیگر برای همان پرواز تفاوت داشته باشد. گذشته از این کلاس نرخی شرایط استرداد بلیط و درصد جریمه‌ی لغو پرواز را هم مشخص می‌کند.

کلاس‌های نرخی اگرچه شباهت‌هایی با هم دارند اما ممکن است در ایرلاین‌های مختلف معانی متفاوتی داشته باشند. اطلاع دقیق از تمامی جزئیات یک کلاس نرخی کاری دشوار است و حتی گاه پرسنل پرواز هم دقیقاً از آن آگاه نیستند، اما پیشنهاد می‌کنیم هنگام رزرو بلیط هواپیما قشم به کلاس نرخی بلیط توجه کنید و تا حد امکان درباره‌ی آن کلاس نرخی برای ایرلان مجری پرواز اطلاع کسب نمایید. برای آگاهی بیش‌تر درباره‌ی کلاس‌های نرخی می‌توانید از راهنمایی همکاران ما استفاده کنید.

****************

مواردی که در این نوشتار به آن‌ها اشاره شد مهم‌ترین نکاتی هستند که دقت به آن‌ها در اکثر مواقع به انتخاب و رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما کمک می‌کند اما هر مسافر شرایط خاص خود را دارد و برای رزرو مناسب‌ترین بلیط هواپیما قشم باید مجموع شرایط خود را در نظر بگیرد و بر آن اساس تصمیم‌گیری کند.

شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی برای انتخاب بهترین و در عین حال ارزان ترین بلیط هواپیما قشم با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

مختصری درباره‌ی پروازهای قشم

در ابتدای مطلب با ایرلاین‌هایی که در فرودگاه دیرستان قشم تردد دارند و مقصدهای پروازی از قشم آشنا شدیم. در ادامه به‌صورت جزئی‌تر به پروازهای قشم می‌پردازیم.

هواپیمایی قشم بیش‌ترین تعداد پرواز از فرودگاه‌های مختلف داخلی و خارجی به فرودگاه دیرستان قشم را برگزار می‌کند و فرودگاه بین‌المللی دیرستان یکی از قطب‌های هواپیمایی قشم است. هواپیمایی قشم از قشم به فرودگاه‌های بین‌المللی دبی، شهید بهشتی اصفهان، شهید دستغیب شیراز، مهرآباد تهران و کیش پرواز دارد. پروازهای بین تهران و قشم و برعکس توسط هواپیمایی قشم همه‌روزه برقرار هستند.

 • هواپیمایی ایران ایر پروازهای متعددی را از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه دیرستان قشم و برعکس اجرا می‌کند. هواپیمایی ایران ایر علاوه بر این مجری برخی از پروازهای بین قشم و شیراز و برعکس است.
 • هواپیمایی ایران ایرتور از فرودگاه بین‌المللی دیرستان قشم به فرودگاه‌های بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد و مهرآباد تهران و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی کیش ایر بین قشم و دبی و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی آسمان بین قشم و شیراز و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی کاسپین از تهران به قشم و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی معراج بین تهران و قشم و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی تابان بین قشم و اصفهان و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی ماهان بین تهران و قشم و برعکس پرواز دارد.
 • هواپیمایی آتا بین تهران و قشم و برعکس پرواز دارد.

فاصله‌ی زمانی بین قشم و شهرهای نام‌برده‌شده به‌صورت زیر است:

 • قشم-تهران و برعکس: ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
 • قشم-شیراز و برعکس: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 • قشم-اصفهان و برعکس: ۱ ساعت و ۲۸ دقیقه
 • قشم-مشهد و برعکس: حدود ۲ ساعت
 • قشم-دبی و برعکس: ۴۰ دقیقه

رزرو ارزان ترین بلیط چارتری قشم | رزرو بلیط هواپیما قشم با کمترین قیمت

همکاری ساحل شنی با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی این امکان را برای ما فراهم ساخته تا بتوانیم ارزان‌ترین و مناسب‌ترین بلیط هواپیما قشم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ساحل شنی علاوه بر این با برگزاری تور قشم با مناسب‌ترین قیمت، امکان سفر شما به این جزیره‌ی زیبا را با کم‌ترین قیمت و مناسب‌ترین امکانات پرواز و هتل فراهم ساخته است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی بلیط هواپیما قشم و تورهای ارزان قشم و رزرو بلیط هواپیما و تور با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

20 − هفت =