۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

مشهد یکی از پرطرف‌دارترین شهرهای ایران، هم برای ایرانیان و هم برای مسلمانان کشورهای خارجی، به‌ویژه کشورهای همسایه‌، است. بنا بر آمارها تعداد گردشگرانی که در هر سال به این شهر سفر می‌کنند نزدیک به ۲۹ میلیون نفر است که بخش عمده‌ی آنان را مسافران ایرانی تشکیل می‌دهند. علاوه‌براین مشهد به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای ایران شناخته می‌شود و نزدیک به ۳ میلیون نفر جمعیت دارد. شمار بالای گردشگرانی که تقریباً در تمامی فصول سال به این شهر سفر می‌کنند، در کنار نیاز جمعیت زیاد این شهر به تردد به دیگر شهرهای کشور، خصوصاً تهران، با درنظرگرفتن موقعیت مکانی شهر، همگی باعث شده‌اند تا سفرهای هوایی با مبدأ و مقصد این شهر رونق و تقاضای زیادی داشته باشند. گسترش سفرهای هوایی بین مشهد و دیگر شهرهای ایران موضوع رزرو بلیط هواپیما مشهد را، به‌خصوص برای افرادی که تردد نسبتاً زیادی بین این شهر و شهرهای دیگر دارند، پیش می‌کشد.

در این نوشتار قصد دارم به مهم‌ترین نکاتی که لازم است هنگام خرید و رزرو بلیط هواپیما مشهد به خاطر داشته باشید اشاره کنم و راهنمایی تا حد امکان جامع برای انتخاب بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط هواپیما برای این شهر را در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد می‌کنیم چنان‌چه در حال تحقیق در مورد انتخاب، خرید و رزرو مناسب‌ترین بلیط برای مشهد هستید، این مطلب را تا پایان دنبال کنید. شما عزیزان همچنین می‌توانید تمامی پرسش‌های خود در این زمینه را با کارشناسان مرکز ساحل شنی درخشان در میان بگذارید و اطلاعات کامل در خصوص چندوچون خرید بلیط هواپیما مشهد را کسب نمایید. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ به همین منظور در اختیار شما مخاطبان محترم قرار گرفته است.

بلیط هواپیما مشهد

خرید بلیط هواپیما مشهد

برای این‌که بتوانید مناسب‌ترین بلیط هواپیما برای مشهد را، با توجه به زمان سفر، بودجه‌ی خود، کلاس پرواز، امکان تغییر زمان و کنسل‌کردن بلیط و بسیاری موارد دیگر، خریداری کنید، لازم است با نکات کلی‌ای که در انتخاب مناسب‌ترین بلیط، با هر مقصدی، حائز اهمیت هستند آشنا باشید. هنگام انتخاب بلیط هواپیما مشهد با اصطلاحات و آپشن‌های مختلفی مواجه می‌شوید و مسلماً چنان‌چه نسبت به آن‌ها آگاهی کامل داشته باشید، خواهید توانست مناسب‌ترین بلیط را انتخاب و خریداری کنید. در ادامه‌ی نوشته به نکات مهمی که توجه به آن‌ها هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد ضروری ست می‌پردازیم و در این بین به راه‌کارهای مؤثر برای خرید ارزان بلیط هواپیما مشهد و همچنین تعاریف برخی از اصطلاحاتی که در ارتباط با فروش بلیط‌های هواپیمایی با آن‌ها مواجه می‌شوید اشاره خواهیم کرد.

قیمت بلیط هواپیما مشهد

از نظر بسیاری از مسافران قیمت بلیط هواپیما مشهد از مهم‌ترین فاکتورهایی ست که لازم است هنگام انتخاب بلیط مورد توجه قرار گیرد. در حقیقت بیشتر مسافرانی که قصد خرید و رزرو بلیط هواپیمای مشهد را دارند تلاش می‌کنند که تا حد امکان ارزان‌ترین بلیط با بهترین کیفیت را پیدا کنند. اما قیمت بلیط هواپیمای مشهد خود تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد و این عوامل آن‌قدر زیاد هستند که گستره‌ی قیمت وسیعی را بین ارزان‌ترین و گران‌ترین بلیط هواپیما به مقصد مشهد ایجاد کنند. بنابراین لازم است برای خرید مناسب‌ترین بلیط هواپیما برای مشهد، فاکتورهای مختلفی را مدنظر داشته باشید. در ادامه به مهم‌ترین این فاکتورها اشاره خواهیم کرد.

چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط هواپیما مشهد

در بیشتر مواقع چارتری یا سیستمی‌بودن بلیطی که قصد خرید و رزرو آن را دارید تأثیر بسیاری بر قیمت بلیط دارد. اگرچه عموماً بلیط‌های چارتری را ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی می‌دانند اما این یک قاعده‌ی کلی نیست و ارزان‌تر یا گران‌تربودن این دو نسبت به هم تابع شرایط خاصی ست که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

منظور از بلیط‌های چارتر بلیط‌های مربوط به پروازهای چارتر است و پروازهای چارتر پروازهایی هستند که توسط آژانس‌های مسافرتی صورت می‌گیرند. در واقع آژانس‌های مسافرتی با پرداخت مبلغی، بخشی از پروازهای یک ایرلاین را برای یک مدت مشخص اجاره کرده و پس از آن خود نسبت به فروش بلیط‌های پروازهای اجاره‌شده اقدام می‌کنند. بنابراین در پروازهای چارتری این چارترکننده‌ها یا همان آژانس‌های مسافرتی هستند که با توجه به شرایط، قیمت بلیط‌ها را تعیین می‌کنند. آژانس‌های هواپیمایی می‌توانند در زمان‌های پیک سفر بلیط‌های خود را حتی گران‌تر از بلیط‌های سیستمی، که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد، بفروشند. درشرایطی که صندلی‌های یک پرواز چارتری تا زمانی نزدیک به زمان پرواز پر نشده باشند، چارترکننده ترجیح می‌دهد با کاهش قیمت بلیط هواپیما، تا حد امکان بدون صندلی خالی پرواز را انجام دهد و این‌چنین است که بلیط‌های چارتری در زمان‌های خارج از زمان‌های پیک سفر نسبتاً ارزان هستند.

با توجه به توضیحات ارائه‌شده می‌توان دریافت که قیمت بلیط پروازهای چارتر همیشه ارزان‌تر از پروازهای سیستمی نیست و نباید با چنین تصوری نسبت به خرید بلیط هواپیما مشهد اقدام کرد. یکی از دیگر معایب پروازهای چارتری این است که پس از خرید بلیط امکان کنسل‌کردن پرواز و استرداد پول وجود ندارد و همچنین در فروش بلیط‌های چارتری تخفیفی برای کودکان بالای ۲ سال درنظر گرفته نشده است. اما در مقابل، بلیط‌های چارتری چنان‌چه در موعد  و تحت شرایط مناسبی خریداری شوند، قیمت کم‌تری نسبت به بلیط‌های سیستمی دارند و استفاده از آن‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

بلیط‌های سیستمی بلیط‌های مربوط به پروازهایی هستند که زمان‌بندی، قیمت‌گذاری و تعیین شرایط کلی آن‌ها توسط ایرلاین مجری پرواز معین می‌شود و آژانس‌های مسافرتی محدودیتی برای فروش بلیط‌های آن‌ها تا حد امکان برای جلوگیری از متضررشدن آژانس ندارند. امکان خرید بلیط‌های سیستمی در فاصله‌ی بیشتری تا زمان پرواز وجود دارد و علاوه‌براین مسافران می‌توانند درصورت نیاز زمان پرواز خود را تغییر دهند یا حتی با پرداخت مبلغی به‌عنوان خسارت یا جریمه مبلغی را که بابت خرید بلیط پرداخت کرده‌اند پس بگیرند. بلیط‌های سیستمی همچنین دارای این مزیت هستند که خرید آن‌ها برای کودکان مشمول تخفیف‌های خوبی می‌شود.

برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین بلیط هواپیما مشهد بایستی مجموع شرایط خود را درنظر بگیرید. مثلاً درصورتی‌که سفرتان در فصل تابستان و در زمانی ست که متقاضیان زیادی برای سفر به مشهد وجود دارند، احتمال این‌که بتوانید بلیط چارتری ارزان‌قیمت پیدا کنید بسیار کم است و درصورت امکان تغییر زمان پرواز و کنسل‌کردن آن شاید حتی بهتر باشد بلیط سیستمی خریداری کنید. تصور کنید در چنین شرایطی یک یا چند کودک نیز همراه خود داشته باشید، در این حالت، با توجه به تخفیف‌هایی که در بلیط‌های سیستمی برای کودکان در نظر گرفته شده، مسلماً استفاده از بلیط سیستمی مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد شد.

کلاس پروازی بلیط پرواز مشهد

کلاس پروازی هم فاکتوری ست که توجه به آن در خرید بلیط هواپیما برای مشهد دارای اهمیت است و قیمت آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. کلاس‌های پروازی درجه‌بندی قسمت‌های مختلف هواپیما با توجه به کیفیت سرویس‌دهی، شرایط صندلی‌ها و … هستند و مطابق قوانین سازمان حمل‌ونقل بین‌المللی هوایی تعریف شده‌اند. بیشتر پروازهای داخلی اکونومی یا بیزنس کلاس هستند و شما نیز هنگام انتخاب بلیط هواپیما مشهد احتمالاً با همین گزینه‌ها روبرو خواهید شد، اما برای آشنایی بیشتر، در ادامه به معرفی تمامی کلاس‌های پروازی به‌صورت مختصر می‌پردازیم.

۱- کلاس پروازی فرست کلاس یا درجه یک (First Class)

این کلاس پروازی به‌اختصار F نامیده می‌شود و همان‌طور که از نام آن پیدا ست بهتر از تمامی کلاس‌های پروازی ست. مسافرانی که دارای بلیط فرست کلاس هستند از امکانات ویژه‌ای مانند کانتر جدا برای پذیرش، اولویت در ورود به هواپیما و خروج از آن، امکان انتقال از فرودگاه به هواپیما و همچنین از هواپیما به هتل با استفاده از خودروهای ویژه، اتاق‌های کاملاً جدا و مخصوص داخل هواپیما، منوی غذای متنوع، مبلمان و … برخوردارند.

۲- کلاس پروازی تجاری یا بیزنس (Business Class)

کلاس پروازی بیزنس یا C رتبه‌ی پایین‌تری نسبت به کلاس پروازی درجه‌یک دارد، مسافران آن اتاق‌های مخصوص ندارند و کیفیت سرویس‌دهی به آن‌ها به کیفیت بلیط‌های فرست کلاس نیست؛ اما مسافران کلاس تجاری دارای صندلی‌های باکیفیت و با فاصله نسبت به هم هستند، منوی غذایی متنوع‌تر و بهتری نسبت به کلاس‌های پایین‌تر خود داشته و به سیستم‌های صوتی و تصویری نیز دسترسی دارند.

۳- کلاس پروازی پریمیوم اکونومی (Premium Class)

کلاس پروازی پریمیوم اکونومی بین کلاس‌های بیزنس و اکونومی قرار دارد و از نظر کیفیت بهتر از کلاس پروازی اکونومی، که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت، است.

ساحل شنی درخشان بلیط‌های این کلاس را برای شماری از پروازهای برخی ایرلاین‌ها در اختیار مسافران محترم قرار می‌دهد و بدین‌ترتیب شما می‌توانید با پرداخت مبلغی کمی بیشتر از کلاس‌های اکونومی، از خدمات بهتری برخوردار شوید.

۴- کلاس پروازی اکونومی (Economy Class)

کلاس پروازی اکونومی یا کلاس پروازی Y پرطرف‌دارترین کلاس پروازی در ایران و البته ارزان‌ترین آن‌ها است. صندلی‌های مسافران این کلاس پروازی فاصله‌ی کم‌تری با یک‌دیگر دارند و در طراحی این قسمت هواپیما جای پای کم‌تری برای هر مسافر در نظر گرفته شده است. مسافران کلاس اکونومی معمولاً تنها یک وعده‌ی غذایی، بدون منوی انتخابی، دریافت می‌کنند و به‌ندرت به سیستم‌های صوتی و تصویری دسترسی دارند. اما درمجموع این کلاس پروازی با توجه به قیمت پایین‌تر نسبت به دیگر کلاس‌ها، به‌خصوص برای سفرهای کوتاه‌مدت، مقرون‌به‌صرفه تلقی می‌شود. ساحل شنی درخشان بلیط‌های کلاس Y را برای اکثر سفرهای داخلی و خارجی تقریباً همه‌ی ایرلاین‌ها در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

رزرو بلیط هواپیما مشهد

انواع بلیط هواپیما مشهد از نظر مبدأ و مقصد

در نظر داشتن نوع بلیط خریداری‌شده از نظر تعداد مبدأ و مقصد نیز فاکتوری ست که باید هنگام خرید بلیط هوپیما مشهد مورد توجه قرار گیرد و بر مجموع هزینه‌های سفر نیز اثرگذار است. انواع بلیط‌هایی که از این نظر می‌توانید برای سفر هوایی به مشهد انتخاب کنید شامل موارد زیر هستند:

۱- بلیط یک‌طرفه به مشهد

این نوع بلیط همان‌طور که از نام آن پیدا ست فقط یک پرواز به مقصد مشهد را در اختیارتان قرار می‌دهد.

۲- بلیط‌های دوطرفه یا بلیط‌های رفت‌وبرگشت

این بلیط‌ها دو پرواز را در اختیارتان قرار می‌دهند. به‌عنوان مثال چنان‌چه تصمیم داشته باشید از تهران به مشهد رفته و پس از مدت مشخصی به تهران بازگردید، می‌توانید با خرید بلیط رفت‌وبرگشت از زحمت دوباره‌ی خرید بلیط برای بازگشت به تهران معاف شوید. علاوه‌براین معمولاً قیمت بلیط‌های رفت‌وبرگشت کمتر از مجموع دو بلیط جداگانه، یکی برای رفت و یکی برای برگشت، خواهد بود. بهتر است از این نوع بلیط در شرایطی استفاده کنید که از تاریخ برگشت خود اطمینان داشته باشید.

زمان خرید بلیط هواپیما مشهد

بهتر است هنگامی که قصد سفر هوایی به مشهد را دارید بلیط این پرواز را در زمان مناسبی خریداری کنید تا بدین‌ترتیب حداقل هزینه و بهترین کیفیت پرواز را تجربه کنید. همان‌طور که می‌دانید سفر به مشهد در برخی از فصول سال، خصوصاً تابستان، در بعضی شرایط ویژه مانند زمان تولد یا شهادت امام هشتم شیعیان، اعیاد شعبانیه و همچنین در تعطیلات آخر سال بیشتر از دیگر زمان‌ها ست و به‌تبع افزایش تقاضا برای بلیط‌ جهت پرواز به این شهر افزایش قیمت بلیط‌ها را در پی خواهد داشت.

درصورتی‌که می‌توانید سفر زیارتی و تفریحی خود به این شهر را به زمانی خارج از آن‌چه ذکر شد موکول کنید، می‌توانید بلیط‌های ارزان‌تری بخرید، اما چنان‌چه قصد دارید درست در همین روزهایی که گفتیم به مشهد سفر کنید، باید پرداخت مبلغ بیشتر برای پرواز را بپذیرید. با این حال در این شرایط نیز می‌توانید با درنظرداشتن چند نکته تا حد امکان هزینه‌ی پرواز خود را کاهش دهید. مثلاً همان‌گونه که گفتیم می‌توانید با پیگیری اخبار برنامه‌ی سفرهای چارتری آژانس‌های مسافرتی، بلیط چارتری نزدیک به زمانی که می‌توانید به سفر بروید را خریداری کنید. البته می‌دانید که در چنین شرایطی احتمال این‌که بلیط چارتر پیدا کنید کم است، اما به هر صورت محال نیست و این راهی برای کاهش هزینه‌های سفر شما ست.

درصورتی‌که قصد دارید بلیط‌های پروازهای سیستمی را خریداری کنید بهتر است خرید بلیط را هرچه سریع‌تر انجام دهید و از واگذارکردن این کار به روزهای نزدیک به سفر اجتناب کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر توضیحات مربوط به انتخاب بین بلیط‌های چارتری و سیستمی را مطالعه نکرده یا فراموش کرده‌اید، بار دیگر به چند عنوان بالاتر بازگشته و این بخش را دوباره مطالعه کنید.

یکی از دیگر راه‌های داشتن سفری ارزان‌تر به مشهد استفاده از خدمات تور مشهد است. ساحل شنی درخشان با ارائه‌ی خدمات تور مشهد سفری کم‌هزینه‌تر با کیفیت پرواز بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص ارزان‌ترین و بهترین تور مشهد و همچنین اطلاع از سفرهای چارتری به مشهد می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و به قسمت مربوط به تورهای ساحل شنی درخشان در همین وب‌سایت نیز سری بزنید.

mashhad air ticket

ارزان‌ترین بلیط هواپیما مشهد | رزرو بلیط هواپیما مشهد

کیفیت وسیله‌ی حمل‌ونقل برون‌شهری، هر چه که باشد، و همچنین قیمت آن فاکتورهایی هستند که برای کم‌تر مسافری فاقد اهمیت اند. بیشتر افرادی که تصمیم می‌گیرند با استفاده از هواپیما به مشهد سفر کنند ترجیح می‌دهند پروازی به‌موقع، با صندلی‌های راحت و باکیفیت، سرویس‌دهی خوب و قیمت مناسب داشته باشند و به‌احتمال زیاد شما نیز چنین توقعاتی از یک سفر هوایی به مشهد دارید. برای داشتن سفری با امکانات یاد شده تنها کافی ست با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کرده و بهترین پیشنهادها برای رزرو بلیط هواپیما مشهد را از همکاران ما دریافت کنید. مرکز ساحل شنی درخشان با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی همکاری دارد و می‌تواند بهترین و ارزان‌ترین پرواز مشهد را، با توجه به موقعیت و شرایط شما، در اختیارتان قرار داده و برای شما رزرو کند.

مرکز ما افزون‌براین خدمات فروش بلیط به سایر مقصدها، هم داخلی و هم خارجی، برگزاری تورهای مختلف داخلی و خارجی، رزرو بلیط‌های هواپیما و قطار داخل اروپا، دریافت وقت سفارت، دریافت ویزا و بسیاری خدمات دیگر را در اختیار مراجعان محترم خود قرار می‌دهد.

ارسال پاسخ

2 × 2 =