۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ارائه‌ی بلیط هواپیما برای مسیرهای خارجی از ایرلاین‌های مختلف، در تمامی کلاس‌های پروازی به هر دو صورت سیستمی و چارتری از جمله خدمات شرکت ساحل شنی است. شما می‌توانید بلیط هواپیما برای تقریباً تمامی پروازهای خارجی، از جمله بلیط هواپیما پاریس ، از مبدأ شهرهای مختلف کشور یا برعکس را با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت پرواز از طریق ساحل شنی رزرو کنید. برای کسب اطلاعات کامل درباره‌ی پروازهای خارجی، از جمله پرواز به پاریس و برعکس، و رزرو بلیط با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید. ضمناً در این نوشتار در مورد بلیط هواپیما پاریس و هرآن‌چه که به آن مربوط است بحث خواهد شد.پ

مقدمه در مورد بحث

پاریس، پایتخت کشور فرانسه، یکی از مهم‌ترین شهرهای اروپایی در زمینه‌های اقتصاد، سیاست، صنعت و علم است و همواره از نظر فرهنگی و هنری جایگاه خاصی داشته. دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه سوربن، دانشگاه دکارت، دانشگاه دیدرو، مدرسه عالی نرمال و دانش‌سرای عالی ملی هنرهای زیبای پاریس در پاریس هستند و شمار زیادی از دانشجویان از سراسر جهان تمایل دارند در این دانشگاه‌ها تحصیل کنند. پاریس علاوه بر این یکی از توریست‌پذیرترین شهرهای جهان است و همواره از نظر تعداد گردشگران در هر سال رتبه‌ی بالایی دارد. جاذبه‌های گردشگری متعدد هنری، تاریخی، طبیعی و تفریحی پاریس باعث شده‌اند تا گردشگران از تمامی کشورهای جهان، با هر سلیقه‌ای، دست‌کم یک بار به این شهر سفر کنند. شرایط مناسب زندگی در پاریس سبب شده تا شمار زیادی از افرادی که قصد مهاجرت دارند این شهر را برای اقامت برگزینند.

بلیط هواپیما پاریس

تمامی این ویژگی‌ها سفر به پاریس و همچنین سفر از مبدأ این شهر را بسیار پرشمار می‌کنند و از آن‌جا که مسیرهای هوایی یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به پاریس است، ناگزیر هواپیماهای زیادی در فرودگاه‌های آن به زمین می‌نشینند یا از این فرودگاه‌ها به مقصد دیگر فرودگاه‌ها پرواز می‌کنند. پاریس دارای بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت است و این شمار زیاد شهروندان خود ضرورت یک سیستم گسترده‌ی حمل‌ونقل هوایی را بیش‌تر عیان می‌سازد. در حال حاضر بسیاری از ایرلاین‌ها از سراسر کشورهای جهان در فرودگاه‌های پاریس تردد دارند تا جایی که تنها فرودگاه شارل دوگل در سال گذشته (۲۰۱۸) ۴۸۰٫۹۴۵ پرواز ورودی و خروجی داشته و ۷۲٫۲۲۹٫۷۲۳ نفر از طریق آن سفر کرده‌اند.

تعداد بسیار زیاد ایرلاین‌هایی که به پاریس پرواز دارند مسافران را وامی‌دارد تا پیش از رزرو بلیط هواپیما پاریس درباره‌ی ایرلاین‌هایی که امکان پرواز با آن‌ها را دارند تحقیق کنند و با بررسی قیمت‌ها و کیفیت پروازها مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایند. پروازهایی که بین شهرهای مختلف ایران و پاریس برگزار می‌شوند هم آن‌قدر تنوع دارند که چنین ضرورتی را پیش بکشند. با توجه به این سخنان بهتر است شما نیز درصورتی‌که تصمیم دارید با هواپیما به پاریس سفر کنید پیش از رزرو بلیط به‌خوبی درباره‌ی گزینه‌هایی که پیش روی دارید تحقیق کنید. هدف ما نیز در این نوشته ارائه‌ی راهنمایی کلی برای زررو مناسب‌ترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما پاریس است. پیشنهاد می‌کنیم اگر در جست‌وجوی بلیط مناسب برای پاریس هستید و قصد سفر به این شهر را دارید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

شما عزیزان می‌توانید علاوه بر مطالعه‌ی این مطلب با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ساحل شنی تماس بگیرید، پرسش‌های خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و با راهنمایی همکاران ما بهترین و ارزان ترین بلیط هواپیما پاریس را انتخاب و رزرو کنید.

راهنمای رزرو بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما پاریس

برای رزرو بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد پاریس یا از مبدأ این شهر لازم است مجموعه‌ای از فاکتورهای مؤثر بر قیمت بلیط و کیفیت پرواز را درنظر بگیرید و با توجه به آن‌ها مناسب‌ترین گزینه‌ی ممکن را انتخاب کنید. با توجه به فاصله‌ی زمانی بین ایران و فرانسه، خصوصاً با لحاظ‌کردن توقف‌های بین مسیر، بهتر است با دقت کامل نسبت به رزرو بلیط هواپیما پاریس اقدام کنید تا سفری آسوده را تجربه کنید. در ادامه به مهم‌ترین فاکتورهایی که در این بین مهم هستند اشاره خواهیم کرد.

۱- قیمت بلیط

قیمت بلیط هواپیما پاریس یکی از مهم‌ترین نکاتی ست که تقریباً هر مسافری پیش از رزروکردن بلیط به آن توجه می‌کند. اکثر قریب‌به‌اتفاق مسافرانی که قصد دارند با هواپیما به پاریس سفر کنند، مانند مسافران تمامی خطوط هوایی دیگر، تلاش می‌کنند تا حد امکان با رزرو بلیطی ارزان‌تر از هزینه‌های سفر خود بکاهند. قیمت بلیط هواپیما خود تحت تأثیر فاکتورهایی مانند چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط، زمان سفر، توقف‌ها، ایرلاین مجری پرواز، کلاس پرواز و … است و مجموع این عوامل هستند که قیمت نهایی بلیط را مشخص می‌کنند. بنابراین برای آن‌که بتوانید ارزان‌ترین بلیط هواپیما پاریس را رزرو کنید باید تا حد امکان تمامی این عوامل را درنظر داشته باشید.

نکته‌ی مهم در این بین این است که رزرو ارزان ترین بلیط هواپیما پاریس بدون توجه به مشخصات پرواز اقدامی نادرست است، چرا که چنین انتخابی به احتمال زیاد شرایطی را حین سفر به شما تحمیل خواهد کرد که مطلوب شما نیستند. کلاس پرواز نامناسب، توقف‌های زیاد، میزان بار مجاز کم و … نمونه‌هایی از مشکلاتی هستند که ممکن است در این شرایط با آن مواجه شوید. در ادامه بیش‌تر درباره‌ی فاکتورهای مؤثر بر قیمت بلیط هواپیما پاریس توضیح خواهیم داد.

۲- کلاس پرواز

کلاس پرواز فاکتوری ست که بر قیمت بلیط هواپیما پاریس و کیفیت پرواز اثرگذار است. قسمت‌های مختلف یک هواپیما، بر اساس استانداردهای سازمان حمل‌ونقل جهانی، به شکل زیر رتبه‌بندی می‌شوند:

·       کلاس فرست یا درجه‌یک

·       کلاس بیزنس یا تجاری

·       کلاس پریمیوم اکونومی

·       کلاس اکونومی یا اقتصادی

کلاس درجه‌یک یا فرست‌کلاس بهترین کلاس پروازی است و بلیط‌های آن به‌مراتب از دیگر کلا‌س‌ها گران‌تر است. بیش‌تر ایرلاین‌هایی که دارای کلاس درجه‌یک هستند برای مسافران درجه‌یک خود اتاق‌هایی مجزا در قسمت جلویی هواپیما درنظر می‌گیرند. این مسافران از امکانات و سرویس‌هایی مانند اتاق مبله، منوی غذای متنوع، سرویس بهداشتی مجزا، وسایل رفاهی حین سفر، گیت‌های ورود مجزا، ترانسفر ویژه و … برخوردار هستند.

هواپیمایی ایرفرانس که یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌های فرانسه است در تمامی پروازهای ایرباس A380-800 خود و همچنین در برخی از پروازهای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER کلاس درجه‌یک دارد. هواپیمایی‌های بریتیش ایرویز، لوفت‌هانزا و سوئیس اینترنشنال ایرلاینز هواپیمایی‌های اروپایی دیگری هستند که در فرودگاه شارل دوگل فرانسه تردد دارند و دارای هواپیماهایی با کلاس درجه‌یک هستند. علاوه بر هواپیمایی‌های اروپایی برخی از هواپیمایی‌های آسیایی و آمریکایی که دارای هواپیماهای دارای کلاس درجه‌یک هستند هم به پاریس پرواز دارند. هواپیمایی امارات، قطر ایرویز و امریکن ایرلاینز از جمله این هواپیمایی‌ها هستند.

کلاس تجاری در رتبه‌ی پایین‌تری نسبت به کلاس فرست قرار دارد، اما قیمت مناسب بلیط‌های آن در کنار امکانات خوبی که در اختیار مسافران قرار می‌دهد باعث شده‌اند تا کلاس تجاری یا بیزنس، خصوصاً در پروازهای طولانی‌مدت، طرف‌داران زیادی داشته باشد. مسافرانی که با کلاس تجاری سفر می‌کنند صندلی‌های راحت‌تر و جادارتری نسبت به کلاس‌های پایین‌تر دارند، امکان سفارش غذاهای نسبتاً متنوعی را دارند، به وسایل صوتی و تصویری دسترسی دارند و از برخی امتیازات دیگر، بسته به ایرلاین مجری پرواز، مثل پاروبانک، تلفن، پذیرایی حین ورود و … بهره‌مند می‌شوند.

کلاس تجاری همواره به این نام خوانده نمی‌شود و برخی از ایرلاین‌ها از نام‌های آپر کلاس، اکسکیوتیو کلاس، گراند کلاس و … برای نامیدن این کلاس استفاده می‌کنند. در برخی از ایرلاین‌ها کلاس بیزنس بهترین کلاس پروازی است و  ممکن است به همین خاطر آن را فرست کلاس بنامند. شماری از ایرلاین‌ها نیز از نام‌های مخصوص خود برای این کلاس استفاده می‌کنند، به‌عنوان مثال هواپیمایی ایران ایر (هما) از واژه‌ی «هما کلاس» به‌جای کلاس بیزنس استفاده می‌کنند.

کلاس پریمیوم اکونومی کلاسی است که در حال حاضر برخی از ایرلاین‌ها آن را در رتبه‌بندی بلیط‌های خود جای داده‌اند و امکانات به‌نسبت خوب همراه با قیمت مناسب بلیط‌های آن باعث استقبال زیاد مسافران، به‌ویژه در پروازهای میان‌مدت تا طولانی‌مدت، شده‌اند. مسافرانی که بلیط‌های پریمیوم اکونومی را خریداری می‌کنند به برخی از امکانات و سرویس‌هایی که مسافران بیزنس در اختیار دارند، و پیش‌تر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، دسترسی دارند. در حال حاضر برخی از ایرلاین‌ها دارای کلاس پریمیوم اکونومی نیستند و استفاده از آن فراگیری دیگر کلاس‌ها را ندارد. هواپیمایی‌های ایر فرانس، لوفت‌هانزا و هواپیمایی سنگاپور از جمله ایرلاین‌هایی هستند که در فرودگاه شارل دوگل پاریس تردد دارند و دارای کلاس پریمیوم هم هستند.

کلاس اکونومی یا اقتصادی پایین‌ترین کلاس پروازی و ارزان‌ترین آن‌ها ست. مسافرانی که بلیط‌های اکونومی خریداری می‌کنند به حداقل امکانات نسبت به دیگر کلاس‌ها دسترسی دارند. قیمت پایین‌تر بلیط‌های اکونومی مشوق بسیاری از مسافران برای استفاده از این کلاس است. صندلی‌های کلاس اکونومی به اندازه‌ی کلاس‌های دیگر راحت نیستند و فاصله‌ی بین صندلی‌ها هم کم‌تر است. کلاس اکونومی در برخی از ایرلاین‌ها کلاس استاندارد، کلاس درجه‌ی چهار، کلاس عادی و … نیز نامیده می‌شود.

دقت داشته باشید که این دسته‌بندی بیش‌تر برای شناسایی امکانات و سرویس‌های کلاس‌ها مختلف هواپیماهای یک ایرلاین نسبت به یکدیگر است نه برای مقایسه‌ی کلاس‌های مشابه ایرلاین‌های مختلف با هم. به بیان دیگر، به‌عنوان مثال، امکانات کلاس اکونومی یک ایرلاین ضرورتاً مشابه و در سطح کلاس اکونومی ایرلاین دیگر نیست و ممکن است کلاس اکونومی یک ایرلاین حتی از کلاس بیزنس ایرلاین دیگر هم بهتر باشد. با توجه به این نکته بدیهی است که هنگام انتخاب کلاس پرواز باید ایرلاین مجری پرواز را نیز در نظر داشت.

اگرچه رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما پاریس مطلوب اکثر مسافران است و برای رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما باید از کلاس اکونومی استفاده کرد، اما در بعضی شرایط استفاده از کلاس اکونومی نه تنها به‌صرفه نیست بلکه باعث واردآمدن هزینه‌های مالی و غیرمالی مضاعفی هم برای مسافران می‌شود. به‌عنوان نمونه مسافران کم‌توان جسمی و روانی ممکن است در صندلی‌های کم‌جا و کم‌فاصله‌ی کلاس اکونومی احساس ناراحتی کنند و حتی مشکلاتی برای‌شان پیش آید. بروز چنین مشکلاتی برای سالمندان، کودکان، بیماران، زنان باردار و … نیز محتمل است. بنابراین هنگام انتخاب کلاس پروازی توجه صرف به قیمت کافی نیست و باید مجموع شرایط را سنجید و مورد بررسی قرار داد.

بلیط هواپیما پاریس

۳- ایرلاین مجری پرواز

همان‌گونه که اشاره کردیم درنظر داشتن ایرلاین مجری پرواز هم هنگام انتخاب و رزرو بلیط هواپیما پاریس با اهمیت است. توجه به ایرلاین مجری پرواز علاوه بر اهمیتی که در ارتباط با کلاس‌های پروازی دارد، از بابت قیمت بلیط هواپیما، توقف‌های بین مسیر، مدت زمان پرواز و … نیز حائز اهمیت است. به‌عنوان مثال برخی از ایرلاین‌ها در مسیر پرواز خود به پاریس در شهری بین مسیر توقف دارند که ایرانیان برای ورود به آن‌ها باید دست‌کم ویزای ترانزیت داشته باشند. بی‌توجهی به این نکته ممکن است باعث ایجاد اختلال در سفر شود و حتی شما را وادارد که از فرودگاه محل توقف به ایران برگردید. گذشته از این، قیمت بلیط هواپیما در برخی از ایرلاین‌ها بیش‌تر از بقیه است و از همین روی درنظر داشتن ایرلاین مجری پرواز برای مدیریت هزینه‌ها ضروری ست. هواپیمایی لوفت‌هانزا، هواپیمایی امارات و قطر ایرویز از گران‌ترین ایرلاین‌هایی هستند که از بعضی از فرودگاه‌های بین‌المللی ایران به پاریس پرواز دارند.

ترکیش ایرلاین، هواپیمایی پگاسوس، هواپیمایی اطلس گلوبال، آسترین ایرلاینز، هواپیمایی آئروفلوت، ایران ایر و هواپیمایی ماهان از جمله سایر شرکت‌ها هواپیمایی‌‌ای هستند که از ایران به مقصد پاریس پرواز دارند. هواپیمایی‌های ماهان و ایران تنها هواپیمایی‌های داخلی‌ای هستند که به پاریس پرواز دارند. این هواپیمایی‌ها تنها دارای کلاس‌های اکونومی و بیزنس هستند. از بین ایرلاین‌هایی که بین ایران و پاریس پرواز دارند هواپیمایی‌های ایران ایر، ماهان، ایرفرانس، اکراین ایرلاینز، اطلس گلوبال، پگاسوس، ترکیش، آزال و ایرفلوت از جمله ارزان‌ترین‌ها هستند.

۴- چارتری یا سیستمی‌بودن

بلیط‌های هواپیما به دو صورت چارتری و سیستمی به فروش می‌روند و هر یک از این دو دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. بلیط‌های چارتری، درصورت پایین‌بودن تقاضا برای یک پرواز خاص، با نزدیک‌شدن زمان پرواز کاهش قیمت خواهند داشت و برعکس پروازهای سیستمی با نزدیک‌شدن زمان پرواز افزایش قیمت دارند. مسافرانی که بلیط پروازهای چارتری را رزرو می‌کنند عموماً امکان استرداد بلیط و دریافت وجه پرداختی خود را ندارند درحالی‌که مسافرانی که بلیط‌های سیستمی رزرو کرده‌اند می‌توانند پس از کسر مبلغی به‌عنوان جریمه، باقی وجه پرداختی خود را پس بگیرند. قیمت بلیط پروازهای چارتری برای تمامی مسافران، به غیر از کودکان زیر ۲ سال، برابر است اما بلیط‌های سیستمی برای نوزادان زیر ۲ سال، خردسالان بین ۲ تا ۱۲ سال و بزرگ‌سالان بالای ۱۲ سال قیمت‌های متفاوتی دارند.

انتخاب بین پروازهای چارتری و سیستمی بستگی به شرایط شما دارد و نمی‌توان با قطعیت گفت که پروازهای چارتری همواره بهترین انتخاب هستند. به‌عنوان مثال درصورتی‌که شما از آن دسته مسافرانی هستید که برای سفر مقدمه‌چینی و برنامه‌ریزی بسیار می‌کنند، بهتر است از بلیط‌های سیستمی استفاده کنید، چرا که اصولاً هدف از انتخاب بلیط‌های چارتری استفاده از قیمت پایین‌تر آن‌ها به‌سبب نزدیک‌بودن زمان پرواز است اما چنان‌چه شما موفق نشوید خود را برای سفر آماده کنید امکان کنسل‌کردن بلیط و دریافت وجه پرداختی خود را نخواهید داشت. درصورتی‌که با مشکلاتی مانند مشکل ویزا و رزرو هتل مواجه هستید هم بهتر است از پروازهای سیستمی استفاده کنید.

۵- توقف‌های بین مسیر

در قسمت مربوط به ایرلاین‌های مجری پرواز به ضرورت توجه به ایرلاین مجری پرواز برای آگاهی از تعداد توقف‌ها و شهرهایی که هواپیما در آن‌ها توقف دارد اشاره کردیم. بسیاری از ایرلاین‌هایی که از ایران به پاریس پرواز دارند دارای دست‌کم یک توقف بین مسیر هستند. توقف بین مسیر برخی از این ایرلاین‌ها به‌صورت زیر است:

 • ایرلاین اوکراین: ۱ توقف در فرودگاه بوریسپیل اوکراین
 • هواپیمایی پگاسوس: ۱ توقف در فرودگاه صبیحا گوکچن استانبول
 • آژین ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه آتن
 • قطر ایرویز: ۱ توقف در فرودگاه دوحه
 • ایر فلوت ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه مسکو
 • ترکیش ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه آتاترک استانبول
 • امارات ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه دبی
 • بریتیش ایرویز: ۱ توقف در فرودگاه هیترو لندن
 • آذربایجان ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه حیدر علی اف باکو
 • لوفت‌هانزا ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه فرانکفورت
 • ایتالین ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه فیومیچینو رم
 • عمان ایر ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه مسقط
 • آسترین ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه وین
 • گلف ایر ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه بحرین
 • اطلس‌جت ایرلاینز: ۱ توقف در فرودگاه آتاترک استانبول

فاصله‌ی زمانی بین تهران و پاریس تقریباً ۵ ساعت و ۵۰ دقیقه است اما در حال حاضر تنها ایرلاین‌های ایران ایر، ماهان و فرانس ایر از ایران به پاریس پرواز مستقیم دارند. توقف‌های برخی از ایرلاین‌ها گاه مجموع زمان سفر را به بیش از ۲۴ ساعت هم می‌رسانند.

در برخی شرایط، مانند محدودیت‌های پزشکی برای سفرهای طولانی‌مدت، بهتر است پروازهای مستقیم یا تا حد امکان پروازهای کوتاه‌مدت‌تر را انتخاب کنید. درنظرداشتن زمان پرواز هنگامی که باید در روز و ساعت مشخصی در پاریس باشید هم ضروری ست. از سویی معمولاً قیمت بلیط هواپیما پاریس در پروازهایی که دارای توقف‌های بیش‌تر و طولانی‌مدت‌تر هستند کم‌تر است و چنان‌چه شما یا همراهان‌تان مشکلی با افزایش طول زمان پرواز ندارید می‌توانید برای کاهش هزینه‌های سفر خود از این دسته پروازها استفاده کنید.

نکته‌ی قابل توجه دیگر در پروازهای دارای توقف توجه به آنلاین‌بودن و اینترلاین‌بودن پرواز است. پروازهایی که توسط دو یا چند ایرلاین اجرا می‌شوند حداقل یک توقف، و معمولاً بیش از یک توقف، دارند. مسافران این پروازها پس از فرود هواپیما، وارد هواپیمای دیگری که متعلق به یک ایرلاین دیگر است می‌شوند و سفر خود را ادامه می‌دهند. به چنین پروازهایی پروازهای اینترلاین گفته می‌شود. اما گاهی پس از توقف هواپیما مسافران سوار هواپیمای دیگری از همان ایرلاین می‌شود و تنها شماره‌ی پرواز تغییر می‌کند نه ایرلاین مجری پرواز؛ به این قسم پروازهای توقف‌دار پروازهای آنلاین گفته می‌شود.

به‌عنوان نمونه یکی از پروازهای توقف‌دار آنلاین از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه شارل دوگل پاریس با هواپیمایی قطر ایرویز به‌صورت زیر برگزار می‌شود:

حرکت از فرودگاه امام خمینی با پرواز شماره‌ی ۴۸۳ به مقصد فرودگاه دوحه و سپس حرکت از فرودگاه دوحه با پرواز شماره‌ی ۳۷ به مقصد فرودگاه شارل دوگل پاریس.

به‌عنوان نمونه‌ای از پروازهای اینترلاین پرواز زیر از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه شارل دوگل فرانسه را درنظر بگیرید:

پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران با پرواز شماره‌ی TK873 با هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به مقصد فرودگاه استانبول، سپس پرواز از فرودگاه استانبول با پرواز شماره‌ی SK3405 با هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به مقصد فرودگاه کوپنهاگ دانمارک و در آخر پرواز از فرودگاه کوپنهاگ دانمارک با پرواز شماره‌ی SK567 با هواپیمایی اسکاندیناوی به مقصد فرودگاه شارل دوگل پاریس

همان‌طور که می‌بینید این پرواز توسط دو ایرلاین مختلف به‌صورت آنلاین (ترکیش ایرلاینز) و اینترلاین برگزار می‌شود.

مدت زمان پروازهای مختلف از فرودگاه‌های ایران به پاریس به‌صورت زیر است:

 • تهران-پاریس: ۵ ساعت و ۵۰ دقیقه
 • شیراز-پاریس: ۶ ساعت و ۴۵ دقیقه
 • اصفهان-پاریس: ۶ ساعت و ۲۵ دقیقه
 • مشهد-پاریس: ۷ ساعت
 • تبریز-پاریس: ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه

البته طول زمان پرواز بستگی به شرایط مختلف از جمله شرایط آب‌وهوایی دارد و همچنین ممکن است تا حدی از ایرلاینی به ایرلاین دیگر متفاوت باشد. زمان‌های ذکرشده برای پروازهای مستقیم است اما در حال حاضر به غیر از تهران هیچ شهر دیگری به پاریس پرواز مستقیم ندارد.

بلیط هواپیما پاریس

۶- زمان رزرو بلیط هواپیما

زمان رزرو بلیط هواپیما از فاکتورهایی است که بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می‌گذارد و با دقت به آن می‌توان هزینه‌های سفر را کم کرد. به‌عنوان نمونه درصورتی‌که تصمیم دارید از پروازهای سیستمی استفاده کنید بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به رزرو بلیط اقدام نمایید چرا که حتی گذشت یک روز زمان می‌تواند باعث افزایش قیمت همان پروازی شود که می‌توانستید در روز قبل به قیمتی پایین‌تر رزرو کنید. چنان‌چه می‌خواهید با رزرو بلیط چارتری در هزینه‌های سفر خود صرفه‌جویی کنید بهتر است تا حد امکان بلیطی نزدیک به زمان پرواز را انتخاب کنید؛ البته درصورتی‌که مطمئن باشید در آن مدت زمانی محدود می‌توانید برای سفر به پاریس آماده شوید.

گذشته از این اگر قصد دارید با هدف گردشگری به پاریس بروید بهتر است، در صورت امکان، سفر خود را به روزهایی موکول کنید که تقاضا برای سفر به این شهر کم‌تر است. به‌عنوان مثال در ماه‌های ژوئن تا اکتبر، با توجه به شرایط آب‌وهوایی بهتر، مسافران بیش‌تری متقاضی سفر به پاریس هستند و تبعاً قیمت بلیط‌ها و هتل‌ها در این ماه‌ها افزایش خواهد داشت. درصورتی‌که شرایط آب‌وهوایی چندان برای شما مهم نیست می‌توانید با سفر در اواخر پاییز و زمستان از هزینه‌های خود بکاهید.

علاوه بر موارد فوق چنان‌چه می‌خواهید بلیط ارزان‌تری به پاریس رزرو کنید بهتر است تاریخ پرواز خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که شروع سفر شما در روزهای میانی هفته، سه‌شنبه تا پنج‌شنبه، باشد. همچنین رزرو بلیط پروازهای شبانه می‌تواند در کاهش هزینه‌های سفر شما مؤثر باشد.

۷- کلاس نرخی

کلاس نرخی هم بر قیمت بلیط هواپیما و هم بر کیفیت پرواز تأثیر می‌گذارد. کلاس نرخی با حروفی مانند A، Q، M و … نشان داده می‌شود و ایرلاین‌های مختلف از آن برای تشخیص بلیط‌های مختلف استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال هواپیمایی ایران ایر (هما) در کلاس بیزنس (هما کلاس) دارای کلاس نرخی‌ای به نام O است که مخصوص جانبازان، خانواده‌های شهدا و معلولان سازمان بهزیستی ست یا هواپیمایی ماهان دارای کلاس نرخی‌ای به نام C است که شرایط استرداد بلیط در آن به‌صورت زیر تعریف شده است:

·       تا ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز: ۳۰ درصد

·       تا ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز: ۳۰ درصد

·       تا ۳ ساعت قبل از پرواز: ۴۰ درصد

·       تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز: ۷۰ درصد

·       تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز به بعد: ۷۰ درصد

این درحالی ست که همین هواپیمایی برای کلاس پروازی N خود در دو حالت اول ۲۰ درصد و برای حالت سوم ۵۰ درصد جریمه اعمال می‌کند.

به‌عنوان نمونه‌ای دیگر هواپیمایی ایرا ایر (هما) دارای کلاس نرخی‌ای به نام V است که در آن مسافران می‌توانند تا ۲۵ کیلوگرم بار به‌صورت رایگان همراه داشته باشند. مقدار بار مجاز رایگان در همین ایرلاین برای کلاس نرخی C  ۳۰ کیلوگرم و در کلاس نرخی J 35 کیلوگرم است.

کلاس نرخی مشخص‌کننده‌ی امکانات، شرایط و محدودیت‌های دیگری هم هست که به علت تنوع بسیار در هواپیمایی‌های مختلف امکان ذکر تمامی آن‌ها وجود ندارد. مهم این است که شما پیش از انتخاب بلیط به کلاس نرخی آن توجه کنید و درباره‌ی قوانین و شرایط مربوط به آن کلاس نرخی برای ایرلاین مجری پرواز اطلاعات کافی به دست آورید.

۸- فرودگاه‌های مبدأ و مقصد

توجه به فرودگاه‌های مبدأ و مقصد برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در سفر پیشنهاد می‌شود. مسافرانی که در شهرهایی ساکن هستند که فرودگاه آن‌ها به پاریس پرواز ندارد بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما به فرودگاه مبدأ توجه داشته باشند و تا جای امکان فرودگاهی را انتخاب کنند که به شهر سکونت‌شان نزدیک‌تر باشد. در حال حاضر فرودگاه‌های امام خمینی تهران، فرودگاه شهید دستغیب شیراز، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه مشهد، فرودگاه کیش و فرودگاه تبریز به پاریس پرواز دارند.

علاوه بر این چه فرودگاه مقصد برای شما حائز اهمیت باشد و چه نباشد بهتر است هنگام رزرو بلیط هواپیما به فرودگاه مقصد توجه کنید و بهترین فرودگاه، با توجه به محل اقامت خود، دسترسی به وسایل نقلیه و …، را انتخاب کنید. بدیهی است که درصورت ناآشنایی با فرودگاه‌های پاریس تحقیق درباره‌ی آن‌ها برای انتخاب بهترین گزینه ضروری است. فهرست زیر فرودگاه‌های پاریس یا نزدیک به پاریس همراه با کد یاتای آن‌ها را نشان می‌دهد:

 • فرودگاه شارل دوگل پاریس یا فرودگاه رواسی (CDG)
 • فرودگاه اورلی پاریس (ORY)
 • فرودگاه باووایس تیلی (BVA)
 • فرودگاه شالون واتری (XCR)
 • فرودگاه پونتواز کورمی آن وکسن (POX)

۹- بلیط‌های یک‌طرفه، دوطرفه و چند مسیره

دقت به تعداد پروازهای مرتبط با بلیط نیز از جمله دیگر مواردی است که در انتخاب مناسب‌ترین بلیط هواپیما مؤثر است. بلیط‌های یک‌طرفه و دوطرفه همان‌طور که از نام آن‌ها پیدا ست برای سفرهای یک‌طرفه به پاریس یا سفر به پاریس و بازگشت به شهر مبدأ صادر می‌شوند.

بلیط‌های یک‌طرفه بیش‌تر در شرایطی کاربرد دارند که مسافر اقامت فرانسه را داشته باشد یا به هر صورت قصد بازگشت زودهنگام به مبدأ را نداشته باشد یا از زمان بازگشت خود به مبدأ اطمینان نداشته باشد. رزرو بلیط هواپیما پاریس به‌صورت یک‌طرفه برای شهروندان ایرانی تابع قوانین و مقرراتی در ارتباط با ویزا و اقامت کشور فرانسه است و بهتر است پیش از تصمیم برای رزرو بلیط هواپیما یک‌طرفه از واجدشرایط‌بودن‌تان برای رزرو چنین بلیطی اطمینان حاصل کنید. بلیط‌های دوطرفه مناسب‌ترین بلیط برای سفرهای توریستی هستند و شما را از زحمت رزرو مجدد بلیط هنگام بازگشت معاف می‌کنند.

منظور از بلیط‌های چندمسیره بلیط‌هایی با بیش از یک مقصد است. به‌عنوان مثال درصورتی‌که بخواهید از تهران به استانبول بروید و پس از مدتی اقامت در این شهر به پاریس سفر کنید می‌توانید بلیطی دومسیره، یعنی تهران-استانبول-پاریس، رزرو کنید. چنان‌چه قصد داشته باشید پس از مقصد دوم به یک مقصد دیگر هم پرواز کنید می‌توانید بلیطی سه‌مسیره شامل آن مقصد را رزرو کنید. به‌عنوان مثال اگر بخواهید پس از پاریس به فرانکفورت بروید می‌توانید بلیط تهران-استانبول-پاریس-فرانکفورت را رزرو کنید. به همین ترتیب می‌توانید تعداد مقصدها را بیش‌تر کنید، اما مسلماً امکان رزرو بلیط‌های چند مسیره منوط به اجرای پرواز در تاریخ مدنظر شما به مقصد مورد نظرتان است. دقت داشته باشید که قوانین ویزای ترانزیت برای تمامی این پروازها صادق هستند و هر زمان هواپیمایی در فرودگاهی بین مسیر توقف داشته باشد که ایرانیان برای ورود به آن باید ویزا داشته باشند، ارائه‌ی ویزای ترانزیت به مأموران فرودگاه آن شهر الزامی است.

۱۰- اعتبار مرکز فروش بلیط هواپیما پاریس

یکی از شروط رزرو بلیطی مناسب برای سفر به پاریس و یا از مبدأ این شهر اقدام به تهیه‌ی بلیط هواپیما از مراکز و مراجع معتبر است. با استفاده از خدمات مراکز معتبر و خوش‌نام صدور و رزرو بلیط هواپیما پاریس می‌توانید با کم‌ترین هزینه بهترین پرواز را داشته باشید و دقیقاً آن پروازی را انتخاب کنید که مطابق نیازها و شرایط شما باشد. مشکل در وزن بار مجاز، عدم تناسب کلاس پرواز با انتظار شما، مشکلات مربوط به ویزا و … از جمله مواردی هستند که ممکن است درصورت مراجعه به مراکز نامعتبر فروش بلیط هواپیما با آن‌ها مواجه شوید.

ساحل شنی با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی فروش انواع بلیط هواپیما برای مسیرهای خارجی و داخلی و با همکاری با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی می‌تواند بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما برای پاریس را برای شما عزیزان رزرو کرده و شما را ارتباط با سایر امور مربوط به سفر به این شهر راهنمایی کند. ساحل شنی علاوه بر صدور بلیط هواپیما پاریس و سایر مسیرهای خارجی خدمات دیگری مانند صدور و رزرو بلیط هواپیما برای مسیرهای داخل اروپا، دریافت وقت سفارت، دریافت وقت فوری سفارت، دریافت ویزا و بسیاری موارد دیگر را نیز در اختیار مراجعان محترم قرار می‌دهد. برای رزرو بهترین بلیط هواپیما پاریس و اطلاع از دیگر خدمات ساحل شنی با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید.

پاریس

ارزان ترین بلیط هواپیما پاریس | بلیط چارتری هواپیما پاریس

شما می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیما پاریس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ ارتباط برقرار کنید و با راهنمایی همکاران ما در بخش فروش بلیط‌های خارجی مناسب‌ترین بلیط هواپیما، با توجه به شرایط خود، را انتخاب و رزرو کنید. همکاری ساحل شنی با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی این فرصت را به ما داده تا بتوانیم بهترین‌ها را به شما عرضه کنیم. برای اطلاع از زمان پروازهای ایرلاین‌ها مختلف به پاریس، قیمت بلیط هواپیما پاریس، ارزان‌ترین آفرهای به‌روز هواپیمایی‌های خارجی و یافتن پاسخ هر پرسش دیگری که در این زمینه دارید با ما تماس بگرید.

ارسال پاسخ

8 + 4 =