۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تهیه‌ی بلیط برای پرواز به کوالالامپور یکی از مقدمات سفر به این شهر بوده و توجه به جزئیات این کار برای داشتن سفری آسوده و بدون مشکل بسیار مهم است. در این نوشته قصد داریم به نکات مهمی که در انتخاب و رزرو ارزان‌ترین و مناسب‌ترین بلیط هواپیما کوالالامپور مؤثر هستند اشاره داشته باشیم.

کوالالامپور پایتخت یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای آسیایی یعنی مالزی و مقصد بسیاری از افرادی ست که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. کوالالامپور همچنین یکی از بهترین شهرهای جنوب آسیا برای سپری‌کردن اوقات فراغت و بازدید از جاذبه‌های متعدد گردشگری طبیعی، تاریخی و مدرن است. کوالالامپور دارای یک فرودگاه بین‌المللی است که از بهترین فرودگاه‌های جهان به‌شمار می‌آید و سفرها به این شهر و دیگر مناطق اطراف از طریق این فرودگاه صورت می‌پذیرند. فرودگاه سلطان عبدالعزیز شاه نیز یکی از دیگر فرودگاه کوالالامپور است که برخی از پروازهای این شهر از طریق آن انجام می‌شوند. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه بین‌المللی تبریز، فرودگاه بین‌المللی مشهد و برخی از دیگر فرودگاه‌های بین‌المللی کشور به کوالالامپور پرواز دارند.

پروازهای بین شهرهای مختلف ایران و کوالالامپور از پرتقاضاترین پروازهای خارجی هستند و ایرلاین‌های مختلفی، داخلی و خارجی، مجری پروازهای این مسیر اند. این شرایط باعث شده که مسافران گزینه‌های بسیار متنوعی را برای رزرو بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما کوالالامپور پیش روی داشته باشند و بتوانند مناسب‌ترین بلیط با توجه به مجموع شرایط خود را انتخاب و رزرو کنند. اما مسلماً خرید مناسب‌ترین بلیط هواپیما کوالالامپور مستلزم داشتن آگاهی از فاکتورهای مؤثر بر قیمت و کیفیت پرواز است. همان‌طور که گفته شد در این نوشته به این فاکتورها خواهیم پرداخت.

شما می‌توانید علاوه بر مطالعه‌ی این نوشتار با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با مرکز ساحل شنی تماس بگیرید و با راهنمایی کارشناسان ما بهترین بلیط هواپیما کوالالامپور را رزرو کنید. همکاری ما با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی این امکان را فراهم ساخته تا بتوانیم گزینه‌های متعددی را به شما پیشنهاد داده و در اختیارتان قرار دهیم تا در نهایت مناسب‌ترین بلیط هواپیما برای سفر به کوالالامپور را انتخاب و رزرو کنید.

راهنمای خرید و رزرو بلیط هواپیما کوالالامپور

رزرو بلیط هواپیما شاید کاری بسیار آسان به نظر برسد و این چنین تصور شود که تنها کافی ست با مقایسه‌ی قیمت‌ها ارزران‌ترین آن‌ها را انتخاب و رزرو کرد. اما انتخاب بلیط هواپیما به این صورت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی پیش از سفر، حین آن و حتی پس از رسیدن به مقصد شود. در واقع فاکتورهای متعددی وجود دارند که توجه به آن‌ها هنگام خرید بلیط هواپیما حائز اهمیت و حتی ضروری ست و بهتر است گذشته از قیمت بلیط هواپیما، که خود تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، به مواردی مانند کلاس پرواز، کلاس نرخی، تعداد مقصدها، ساعت حرکت، تعداد توقف، زمان خرید بلیط، سیستمی یا چارتری‌بودن، ایرلاین مجری پرواز و بسیاری موارد دیگر نیز توجه شود. در ادامه به تفصیل درباره‌ی این موارد صحبت خواهیم کرد.

کلاس پرواز

کلاس پرواز بر قیمت بلیط هواپیما و کیفیت پرواز اثرگذار است و بنابراین بهتر است هنگام خرید به آن توجه داشته داشت. کلاس‌های پرواز در سه سطح درجه‌یک (فرست‌کلاس)، تجاری (بیزنس‌کلاس) و اقتصادی (اکونومی) تعریف شده‌اند و هر یک دارای قیمت‌ها و امکانات متفاوتی هستند. برخی از ایرلاین‌ها علاوه بر این سه کلاس، بلیط کلاس پریمیوم اکونومی را، که در سطح پایین‌ترین نسبت به کلاس تجاری قرار دارد اما نسبت به کلاس اکونومی بالاتر است، در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند.

برخی از پروازها از ایران به کوالالامپور، به‌عنوان نمونه برخی از پروازهای هواپیمایی امارات از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی به فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور، فرست‌کلاس هستند. قیمت بلیط‌های فرست‌کلاس (F) به کوالالامپور به مراتب از بلیط‌های سطح پایین‌تر بیش‌تر است و به‌طور کلی عده‌ی معدودی توانایی خرید بلیط این کلاس را دارند. به هرصورت مسافرانی که قصد استفاده از بلیط درجه‌یک به کوالالامپور، آن هم با هواپیمایی امارات، را دارند از امکانات بسیار خوبی مانند اتاق خصوصی مبله، تجهیزات صوتی و تصویری، دوش آب و سرویس بهداشتی شخصی، ترانفسر اختصاصی، منوی غذای متنوع و … برخوردار خواهند شد.

کلاس تجاری (C) قیمت بسیار کم‌تری نسبت به فرست‌کلاس دارد، گرچه همچنان برای بسیاری از مسافران بسیار گران محسوب می‌شود. مسافران کلاس تجاری از امکاناتی مانند صندلی‌های بافاصله و تخت‌خواب‌شو، تجهیزات صوتی و تصویری، منوی غذا و … برخوردار هستند.

درباره‌ی کلاس پریمیوم اکونومی توضیح داده‌ایم؛ این کلاس پروازی شرایط بهتری نسبت به کلاس اکونومی دارد و استفاده از آن برای بسیاری از پروازها بهترین انتخاب است.

کلاس اکونومی (Y) پایین‌ترین کلاس پروازی است و بلیط‌های آن از همه ارزان‌تر هستند. صندلی‌های این کلاس پروازی فاصله‌ی نسبتاً کمی با هم دارند و مسافران آن، دست‌کم به‌صورت رایگان، به امکانات خاصی دسترسی ندارند.

برای انتخاب کلاس پروازی گذشته از قیمت بلیط درنظرداشتن سایر جوانب پیشنهاد می‌شود. به‌عنوان نمونه با توجه به فاصله‌ی زمانی پروازها به کوالالامپور، با درنظرگرفتن زمان توقف، این امکان وجود دارد که کیفیت صندلی‌ها و امکانات بلیط اکونومی برای برخی از مسافران، به‌ویژه مسافرانی که دارای شرایط خاصی هستند، چندان مناسب نباشد. بیماران، سالمندان، کودکان، زنان باردار و … از جمله گروه‌هایی هستند که بهتر است در انتخاب کلاس پروازی دقت بیش‌تری داشته باشند. به‌عنوان نمونه‌ای دیگر چنان‌چه مسافر حین پرواز نیاز به استفاده از وسایل صوتی و تصویری داشته باشد احتمالاً با انتخاب کلاس اکونومی به آن دسترسی نخواهد داشت و بهتر است پیش از خرید بلیط دست‌کم از این که می‌توان با پرداخت مبلغی اضافه به تجهیزات صوتی و تصویری دسترسی داشت اطمینان حاصل کند.

چارتری یا سیستمی‌بودن بلیط هواپیما مالزی

این فاکتور به طور مستقیم بر قیمت بلیط هواپیما کوالالامپور تأثیر می‌گذارد. ویژگی بلیط‌های چارتری و سیستمی به‌طور خلاصه شامل موارد زیر هستند:

ویژگی‌های بلیط‌های چارتری:

۱- قیمت بلیط‌های چارتری در آف‌سیزن‌ها، یا به‌طور کلی در هر شرایطی که تقاضا برای یک پرواز کم باشد، کاهش می‌یابد.

۲- قیمت بلیط‌های چارتری درصورت افزایش تقاضا برای پرواز مربوط به بلیط افزایش پیدا می‌کند.

۳- قیمت بلیط‌های چارتری تحت تأثیر کوتاه‌مدت تقاضا ست.

۴- مبالغ پرداخت‌شده بابت رزرو بلیط چارتری قابل استرداد نیست.

۵-به‌طور کلی با نزدیک‌شدن به زمان پرواز قیمت بلیط‌های چارتری کاهش می‌یابد.

۶- قیمت بلیط‌های چارتری برای تمامی گروه‌های سنی، به غیر از نوزادان زیر ۲ سال، برابر است.

ویژگی‌های بلیط‌های سیستمی:

۱- قیمت بلیط‌های سیستمی تحت تأثیر تغییرات کوتاه‌مدت تقاضا نیست.

۲- قیمت بلیط‌های سیستمی در ساعات نزدیک به سفر به بیش‌ترین مقدار خود می‌رسد.

۳- مسافرانی که بلیط‌های سیستمی رزرو می‌کنند می‌توانند با توجه به شرایط بلیط با پرداخت مبلغی به‌عنوان جریمه وجه پرداخت‌شده را پس‌ بگیرند.

۴- قیمت بلیط‌های سیستمی برای گروه‌های سنی مختلف، نوزادان، کودکان و بزرگ‌سالان، متفاوت است.

با توجه به این ویژگی‌ها و درنظر داشتن سایر شرایط می‌توان بین دو گزینه‌ی بلیط چارتری و بلیط سیستمی مناسب‌ترین را انتخاب کرد. عوامل متعددی در انتخاب بین این دو دخیل هستند و هر مسافر خود با سنجش شرایط مناسب‌ترین گزینه از این نظر را انتخاب کند. به‌عنوان مثال مسلماً چنان‌چه مسافر احتمال کنسل‌شدن پرواز خود را زیاد تصور کند بهتر است از بلیط سیستمی استفاده کند. به عنوان مثالی دیگر در بیش‌تر سفرهای تفریحی، درصورت نبود مشکل از نظر ویزا و هتل، می‌توان با استفاده از بلیط‌های چارتری هزینه‌ها را کاهش داد و به همین سبب است که مسافران زیادی متقاضی بلیط‌های چارتری یا به‌اصطلاح لحظه‌آخری هستند.

بلیط هواپیما کوالامپور

کلاس نرخی

کلاس نرخی هم بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می‌گذارد و هم مشخص‌کننده محدودیت‌ها و امکانات مربوط به بلیط است. عدم توجه به کلاس نرخی می‌تواند باعث بروز مشکل در سفر شود، مثلاً محدودیت بار از جمله مواردی است که با توجه به کلاس نرخی مشخص می‌شود و چنان‌چه مسافر هنگام انتخاب بلیط کلاس نرخی مناسبی را انتخاب نکرده باشد این احتمال وجود دارد که نتواند تمامی وسایل خود را در هواپیما همراه داشته باشد، چرا که در بسیاری از موارد پس از رزرو بلیط و انتخاب کلاس پروازی حتی با پرداخت مبلغ اضافی پیش از پرواز امکان خرید فضای بیش‌تر برای اضافه‌بار وجود ندارد.

ایرلاین مجری پرواز

بلیط‌های پروازهای مختلف ایرلاین‌های مختلف از یک مبدأ به یک مقصد واحد قیمت برابری ندارند و درنتیجه توجه به ایرلاین مجری پرواز هنگام خرید بلیط هواپیما کوالالامپور پیشنهاد می‌شود. گذشته از موضوع قیمت، امکانات و خدمات تمامی ایرلاین‌ها مشابه نیستند و خدمات برخی از ایرلاین‌ها آن‌قدر خوب هستند که بتوان کلاس اکونومی آن‌ها را با کلاس بیزنس برخی از دیگر ایرلاین‌ها مقایسه کرد. هواپیمایی ماهان، ترکیش ایرلاینز، قطر ایرویز، هواپیمایی امارات، هواپیمایی آذربایجان، هواپیمایی لوفت‌هانزا، عمان ایر و چند مورد دیگر از جمله ایرلاین‌های مجری پروازهای بین ایران به کوالالامپور مالزی و برعکس هستند.

مدت زمان پرواز به کوالالامپور

مدت زمان سفر فاکتوری ست که برای شمار زیادی از مسافران حائز اهمیت است. عدم تمایل به سفرهای طولانی‌مدت با توقف‌های مکرر چند ساعته، مشکل در دریافت ویزای ترانزیت، بیماری، شرایط خاص جسمی و روانی، ضرورت حضور در مقصد در یک روز و ساعت معین و … از جمله مواردی هستند که وجود آن‌ها توجه ویژه به مدت زمان پرواز را می‌طلبد. در حال حاضر پرواز هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه کوالالامپور به‌صورت مستقیم برگزار می‌شود و پروازهای هواپیمایی‌های خارجی در اکثرغریب‌به‌اتفاق موارد دست‌کم یک توقف دارند.

فاصله‌ی زمانی بین تهران و کوالالامپور در پروازهای مستقیم نزدیک به ۸ ساعت است، اما همان‌طور که گفتیم بسیاری از پروازها دارای توقف در شهری بین مسیر هستند و درنتیجه مدت زمان پرواز از ۸ ساعت بیش‌تر خواهد شد. به‌عنوان مثال برخی از پروازهای قطر ایرویز در دوحه، برخی از پروازهای ترکیش ایرلاینز در استانبول و برخی از پروازهای هواپیمایی امارات در دبی توقف دارند. مدت زمان توقف‌ها متغیر و متفاوت است و توجه به مدت توقف نیز هنگام خرید بلیط توصیه می‌شود. گاه مسافران باید برای توقف در فرودگاه یک شهر ویزای ترانزیت آن شهر را داشته باشند، این مورد از مواردی ست که لازم است پیش از پرواز مورد بررسی قرار گیرد.

بلیط‌های یک‌طرفه، دوطرفه و چندمسیره

انتخاب درست یک‌طرفه، دوطرفه و چندمسیره‌بودن بلیط هنگام خرید آن می‌تواند مانع بروز مشکلات متعاقب رزرو بلیط نامناسب شود و در کاهش هزینه‌ها مؤثر باشد. بلیط‌های یک‌طرفه برای مسافرانی مناسب است که قصد اقامت نسبتاً طولانی‌مدت در کوالالامپور را داشته و یا از زمان دقیق بازگشت خود اطمینان ندارند. مسافرانی که از زمان بازگشت خود مطمئن هستند، مثلاً افرادی که برای مدت معینی هتل رزرو کرده‌اند، بهتر است از بلیط‌های دوطرفه استفاده کنند. یکی از نکات مهم در خرید بلیط‌های دو‌طرفه به مقصد کشور مالزی، برای افرادی که ویزای بلندمدت این کشور را ندارند، توجه به حداکثر مدت ویزای توریستی این کشور است. ویزای توریستی مالزی حداکثر ۱۴ روز است و درصورتی‌که مسافران بلیط دوطرفه‌ای با مدت زمانی بیش‌تر از این مقدار رزرو کنند نمی‌توانند مبلغ اضافی پرداخت‌شده را پس بگیرند.

استفاده از بلیط‌های چندمسیره برای افرادی که قصد دارند بیش از یک پرواز، و دست‌کم دو مقصد، داشته باشند گزینه‌ی بسیار مفیدی است. به‌عنوان مثال مسافری که قصد دارد از تهران به استانبول رفته و پس از مدتی اقامت در آن به کوالالامپور برود می‌تواند از بلیط دومسیره‌ی تهران-استانبول+ استانبول-کوالالامپور استفاده کند. خرید بلیط‌های چندمسیره مسافران را از دردسرهای رزرو بلیط برای پرواز دوم معاف می‌کند.

توجه به نکاتی که در این نوشته آمد می‌تواند در انتخاب بلیط ارزان و مناسبی به مقصد کوالالامپور یا از مبدأ این شهر کمک‌کننده باشد. درصورتی‌که همچنان پرسشی درباره‌ی خرید بلیط هواپیما کولالامپور دارید می‌توانید با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و پرسش‌های خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. همکاران ما به شما در یافتن پاسخ پرسش‌های‌تان کمک خواهند کرد و می‌توانند بهترین بلیط‌های هواپیما کوالالامپور را به شما عزیزان پیشنهاد دهند و آن‌ها را برای‌تان رزرو کنند.

معرفی برخی از خدمات ساحل شنی

همان‌طور که گفتیم کارشناسان ما در ساحل شنی می‌توانند به شما در انتخاب و رزرو یک بلیط ارزان و مناسب برای سفر به کوالالامپور مالزی کمک کنند. شما عزیزان می‌توانید گذشته از رزرو بلیط هواپیما کوالالامپور برای کسب اطلاعات مختلف درباره‌ی سفر یا مهاجرت به مالزی [خصوصاً تور مالزی] با ساحل شنی تماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما استفاده کنید. درصورتی‌که قصد سفر به هر مقصد داخلی و یا خارجی دیگری را دارید می‌توانید برای رزرو بلیط هواپیمای آن مقصد نیز از خدمات ما استفاده کنید.

ساحل شنی علاوه بر رزرو بلیط هواپیما برای مقصدهای داخل و خارج از کشور خدمات بسیار متنوعی مانند ارائه‌ی نرخ‌های آفری به‌روز ایرلاین‌ها برای مسیرهای خارجی، ارائه‌ی بلیط کلاس پریمیوم اکونومی برای بسیاری از پروازها، صدور بلیط برای پروازهای داخل اروپا، دریافت ویزای کشورهای مختلف، دریافت وقت سفارت کشورهای مختلف، برگزاری تورهای مختلف و ارزان‌قیمت داخلی و خارجی، رزرو هتل و بسیاری موارد دیگر را در اختیار مراجعان محترم خود قرار می‌دهد. برای کسب اطلاع از دیگر خدمات ما می‌توانید به سایر صفحات این وب‌سایت مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

بلیط هواپیما کوالالامپور

ارزان‌ترین بلیط هواپیما کوالالامپور | رزرو بلیط هواپیما کوالالامپور

همکاری ما با تقریباً تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی این امکان را برای‌مان فراهم آورده تا بتوانیم بلیط‌های مختلفی به مقصد کوالالامپور با شرایط متنوع را به شما پیشنهاد دهیم و به شما در انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بلیط هواپیما کوالالامپور با توجه به شرایط‌تان کمک کنیم. برای رزرو ارزان‌ترین بلیط هواپیما کوالالامپور تنها کافی ست با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با ما تماس بگیرید و از خدمات مرکز ساحل شنی در این زمینه استفاده کنید.

ارسال پاسخ

چهار × دو =