برای رزرو بلیط هواپیما یزد و دریافت اطلاعات کامل در مورد ساعت‌های پرواز از (و به) فرودگاه شهید صدوقی یزد با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

مختصری در مورد فرودگاه شهید صدوقی یزد

یزد در قسمت مرکزی کشور ایران واقع است و به سبب شرایط آب و هوایی در ماه‌های سرد سال میزبان گردشگران زیادی است. این شهر نخستین شهر تاریخی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده. بسیاری از افراد نیز، علاوه بر اهداف توریستی، به سبب مسائل تجاری، آموزشی و موارد این قبیل به یزد سفر می‌کنند و خلاصه این‌ها همه موجب شده‌اند که فرودگاه شهید صدوقی یزد سالانه حدود ۶ هزار پرواز داشته باشد. آمارهای سال ۲۰۱۶ نشان از آن دارند که این فرودگاه در این سال ۶ هزار ۹۲ پرواز را تجربه کرده و حدود ۶۷۲ هزار نفر در همان یک سال از طریق این فرودگاه سفر هوایی را تجربه کرده‌اند.

فرودگاه شهر یزد با نام فرودگاه شهید صدوقی یزد و با نام یاتای AZD از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است و در سال ۱۳۴۸ فعالیت خود را آغاز کرد. این فرودگاه تقریباً ۱۰ کیلومتر از مرکز شهر یزد فاصله دارد و نسبت به فرودگاه‌های شهرهایی که کلانشهر نیستند مقاصد و مبدأهای بیش‌تری دارد. این فرودگاه در طی روزهای سال از و به مشهد، تهران و اهواز پرواز دارد و در برخی مواقع خاص سال، یا به صورت چارتر و یا به صورت فصلی، پروازهایی هم از آن به مقصد شهرهای کشور عربستان، کشور عراق، کشور سوریه و همچنین کیش صورت می‌پذیرند.

فرودگاه شهید صدوقی یزد

ایرلاین‌های مختلف و متعددی هم با فرودگاه یزد در ارتباط هستند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ایران ایر، شرکت آتا، شرکت آسمان و شرکت کاسپین اشاره داشت. در مواقع خاص سال شرکت‌های کیش ایر و هواپیمایی نفت ایران هم پروازهایی را در این فرودگاه صورت می‌دهند.

این فرودگاه روزانه حدود ۲۰ پرواز را تجربه می‌کند و مدت‌زمان پرواز از فرودگاه مهرآباد تا این فرودگاه حدود ۷۰ دقیقه است. همانطور که در بالا هم گفته شد این فرودگاه ۱۰ کیلومتر از مرکز شهر یزد به دور است ولی برای رسیدن از فرودگاه به مرکز شهر راه دشواری در پیش رو نیست بلکه مسیر کاملاً اتوبان است.

چند نکته برای خرید بلیط هواپیما یزد

چند نکته وجود دارند که می‌توانند برای خرید بلیط هواپیما و خصوصاً بلیط هواپیما یزد مفید باشند که بد نیست به صورت خلاصه در ادامه به ذکر آن‌ها پرداخته شود.

نخست آن که به طور کلی در برخی از مواقع سال هم می‌توان نسبت به خرید بلیط هواپیما چارتری یزد اقدام کرد و هم بلیط هواپیما سیستمی یزد. منظور از سیستمی و چارتری چیست؟

منظور از بلیط چارتری بلیطی است که توسط شرکت‌های بلیط‌فروشی خریده می‌شود و به قیمت دلخواه فروخته می‌شود. این شرکت‌ها، که با نام شرکت چارتر کننده هم شناخته می‌شوند، گاه بلیط‌ها را در روزها و ساعات منتهی به پرواز با قیمتی پایین‌تر می‌فروشند و به این ترتیب کسانی که برنامه‌ریزی کرده‌اند و می‌دانند دقیقاً کی می‌خواهند به یزد سفر کنند می‌توانند با خرید بلیط چارتری زیر قیمت معمول در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. البته که بلیط‌های چارتری تحت هیچ شرایطی امکان استرداد ندارند و بنابراین خریدار بلیط به هیچ وجه نمی‌تواند بلیط را کنسل کند و پول خود را پس بگیرد.

بلیط هواپیما یزد

اما بلیط‌های سیستمی چنین وضعیتی ندارند، بلکه می‌توان قبل از سفر آن‌ها را کنسل کرد و البته مقداری از هزینه را به عنوان جریمه پرداخت نمود. موردی دیگر که در مورد بلیط‌های سیستمی وجود دارد این است که این بلیط‌ها نه‌تنها در روزها و ساعات قبل از پرواز ارزان نمی‌شوند بلکه حتی ممکن است افزایش قیمت هم داشته باشند، اما خوبی آن‌ها در این است که قیمت‎شان برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است و این در حالی است که قیمت بلیط چارتری برای کودکان و بزرگسالان هیچ تفاوتی ندارد [البته به جز کودکان زیر ۲ سال]؛ بنابراین خانواده‌هایی که با چند کودک به سفر می‌روند بهتر است برای خرید بلیط هواپیما یزد توجه‌شان بیش‌تر روی بلیط‌های سیستمی باشد.

نکته‌ی دوم آن که جانبازان و ایثارگران می‌توانند برای خرید بلیط پروازهای داخلی از جمله بلیط هواپیما یزد از تخفیف ویژه استفاده کنند.

با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ که تماس بگیرید کارشناسان ما در این زمینه راهنمایی‌تان خواهند کرد.

سوم آن که برخی تماس گرفته‌اند و به دنبال خرید بلیط فرست‌کلاس برای پروازهای داخلی بوده‌اند. به این دسته از عزیزان باید گفت که درصد بسیار کمی از پروازهای داخلی از فرست‌کلاس استفاده می‌کنند. برای توضیح کلاس‌های پروازی باید به موارد زیر اشاره کنم:

کلاس پروازی شامل چند کلاس است که هر یک امکاناتی متفاوت دارند. طبیعتاً هرچه کلاس پروازی بالاتر باشد می‌توان سفر هوایی راحت‌تری را سپری کرد. کلاس‌های پروازی رایج، یکی کلاس درجه یک یا فرست‌کلاس است، دیگری کلاس بیزینس یا تجاری، سومی کلاس پرمیوم اکونومی و چهارمی کلاس اکونومی.

فرست‌کلاس عمدتاً برای پروازهای بین‌المللی بوده و شامل بهترین امکانات از جمله اتاق خصوصی مبله و دستشویی و سرویس مجزا است و البته قیمت بلیط آن هم بسیار زیاد است. کلاس تجاری یک درجه پایین‌تر از کلاس درجه یک است، ولی قیمت بلیط‌های آن به‌مراتب پایین‌تر است و امکانات هم قابل قبول اند. کلاس‌های پرمیوم اکونومی و اکونومی هم پروازی تقریباً معمولی را فراهم می‌سازند و عمدتاً برای پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کلاس پرمیوم اکونومی از کلاس اکونومی بهتر است، اما قیمت بلیط‌های پرمیوم اکونومی مقداری بیش‌تر هستند.

برای اطلاعات بیش‌تر در این مورد و همچنین آگاهی از کلاس پروازهای یزد با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۲۱۵۷۹۳۸.

بلیط هواپیما یزد

رزرو بلیط هواپیما یزد | بلیط یزد ارزان

برای سفر به یزد و یا سفر از یزد به تهران و سایر شهرها می‌توانید از خدمات رزرو بلیط هواپیما مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای استفاده از خدمات ساحل شنی می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ضمناً علاقه‌مندان به ایران‌گردی می‌توانند از تورهای داخلی ما هم استفاده کنند. تورهای داخلی ما در برخی ماه‌های سال شامل تخفیف‌های قابل‌توجه هستند. برای آگاهی از وضعیت تورهای داخلی نیز می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان تورهای داخلی ما هم‌صحبت شوید.

ارسال پاسخ