رستوران‌های دبی | ۱۱ مکان عالی برای خوردن غذا در مدرن‌ترین شیخ‌نشین امارات

درصد عمده‌ای از گردشگرانی که به شهرها و کشورهای خارجی سفر می‌کنند برای خوردن غذا و نوشیدن نوشیدنی از رستوران‌ها و کافه‌های شهر مقصد خود استفاده می‌کنند. با توجه به این موضوع بهتر است این دسته از گردشگران قبل از سفر به شهرهای خارجی با بهترین رستوران‌های آن شهر آشنا شوند تا بهتر و سریع‌تر به رستوران‌های برتر شهر مقصد دسترسی داشته باشند. در این راستا تا کنون به معرفی رستوران‌های شهرهای متعددی در مجله‌ی ساحل شنی پرداخته شده و این بار نوبت به رستوران‌های برتر دبی رسیده است. با ما در مجله‌ی ساحل شنی همراه باشید تا به همراه یکدیگر ببینیم که در طی سفر به دبی می‌توان به کدام رستوران‌ها – به‌مثابه‌ی بهترین رستوران‌های دبی – مراجعه کرد.

بهترین رستوران‌های دبی

قطعاً فهرستی که در ادامه به عنوان بهترین رستوران‌های دبی می‌آید فهرستی نیست که تمامی رستوران‌های برتر دبی را در خود داشته باشد بلکه صرفاً بخشی از بهترین رستوران‌های دبی را در خود دارد. همچنین این فهرست بر طبق بدتری یا بهتری نیست و ترتیب رستوران‌های فهرست زیر تصادفی است:

۱- Em Sherif

بهترین رستوران‌های دبی

Em Sherif یکی از بهترین رستوران‌های دبی است و قطعاً ارزش آن را دارد که برای صرف یک وعده غذا به آن مراجعه کنید، هرچند که قیمت غذاها و نوشیدنی‌ها در این رستوران بالا هستند. این رستوران به‌مثابه‌ی یک رستوران لبنانی شناخته می‌شود و دکوراسیون آن هم مطابق با فرهنگ لبنان و جنوب ترکیه است. اکثر غذاهایی که در این رستوران عرضه می‌شوند عربی و خصوصاً لبنانی اند. برای ناهار، شام و میان‌وعده می‌توانید روی این رستوران حساب کنید.

وای‌فای رایگان، اتاق اختصاصی، میز در فضای باز، موسیقی زنده و چندین مورد دیگر از امکانات این رستوران هستند. ضمناً این رستوران از ساعت ۱۲ ظهر تا نیمه‌های شب باز است.

آدرس: Lower Lobby Level, The Address Dowtown,Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd، Downtown Dubai – Dubai

۲- The Maine Oyster Bar & Grill

The Maine Oyster Bar & Grill

این رستوران گزینه‌ای عالی برای خوردن غذاهای اروپایی و آمریکایی در دبی است. این رستوران در هتل DoubleTree هیلتون دبی، در منطقه‌ی دبی مارینا، واقع شده و بسیار شیک و لوکس است. ضمناً اگر در طی سفر به دبی به دنبال صرف غذاهای دریایی باشید نیز می‌توانید روی این رستوران حساب کنید.

نشستن روی صندلی‌ها در فضای باز و تماشای منظره‌ زیبای دبی مارینا می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که گردشگران می‌توانند در طی تور دبی انجام دهند.

وای‌فای رایگان، صندلی در فضای باز، فضا برای عبور ویلچر، بار و چند مورد دیگر از جمله امکانات این رستوران هستند. ضمناً این رستوران هم برای ناهار و هم برای شام در دسترس است. بارِ این رستوران هم از مشهورترین بخش‌های آن است.

آدرس: هتل DoubleTree هیلتون در دبی مارینا، طبقه‌ی اول.

۳- Mythos Kouzina & Grill

بهترین رستوران‌های دبی

همانطور که در تصویر می‌بینید شکل ظاهری این رستوران بسیار دلنشین و زیباست و از این لحاظ قطعاً می‌تواند گزینه‌ای عالی برای صرف یک وعده غذا در دبی باشد. می‌بینید که دیوارهای رستوران تقریباً سفیدرنگ اند و شکل و شمالی همچون درونِ یک غار دارند، صندلی‌ها و میزها هم در تطابق با رنگ دیوارها سفید هستند و فضایی عالی برای خوردن غذا برقرار است.

این رستوران در سال‌های اخیر افتتاح شده و عمده‌ی غذاهایی که ارائه می‌دهد یونانی هستند. هم برای ناهار و هم برای شام می‌توانید روی این رستوران حساب کنید. وای‌فای رایگان و صندلی در فضای باز از امکانات این رستوران هستند.

آدرس: این رستوران در هتل Armada BlueBay در خیابان شیخ زاید قرار دارد.

۴- Ossiano

بهترین رستوران‌های دبی

ورودتان به این رستوران بسیار خاص است، چراکه باید از طریق پله‌ها به زیر دریا بروید. این رستوران در زیر آب‌های دریا واقع شده و بنابراین با حضورتان در این رستوران می‌توانید خوردن غذا در زیر آب‌ها را تجربه کنید. عمده‌ی غذاهایی که در این رستوران عرضه می‌شوند دریایی هستند و بنابراین می‌توانید در این رستوران غذای دریایی بخورید و همزمان به تماشای موجودات دریایی‌ای که در اطراف رستوران و در زیر آب‌ها مشغول شنا هستند مشغول شوید.

در کل اگر در طی سفر به دبی به دنبال خوردن غذا در یکی از خاص‌ترین رستوران‌های دبی هستید قطعاً این رستوران می‌تواند گزینه‌ای عالی برای شما باشد.

آدرس: این رستوران در هتل آتلانتیس در جزیره‌ی نخل واقع شده.

۵- TOMO

بهترین رستوران‌های دبی

به دنبال خوردن غذاهای شرقی و خصوصاً ژاپنی در دبی که باشید می‌توانید از رستوران TOMO بازدید کنید. این رستوران در طبقه‌ی هفدهم یک ساختمان مرتفع واقع شده و بر روی صندلی‌های تراسِ آن که بنشینید می‌توانید چشم‌اندازی عالی از کلیت آسمان‌خراش‌های دبی در پیش چشم داشته باشید و همزمان مشغول خوردن غذاهای خوش‌طعم ژاپنی باشید.

این رستوران از ظهر تا حدود ۱ بامداد باز است و می‌توانید برای ناهار و شام و میان‌وعده روی آن حساب کنید. وای‌فای رایگان، صندلی در فضای باز و وجود بار کامل از جمله امکانات این رستوران هستند.

آدرس: Wafi City Shk Rashid Rd | Raffles Hotel, Dubai 31348

۶- Tom & Serg

Tom & Serg

ششمین رستوران از فهرست ما در مورد بهترین رستوران‌های دبی رستوران Tom & Serg است، رستورانی که نام آن برگرفته از نام دو نفر است: تام و سرجیو. تام اهل استرالیا است و سرجیو اهل اسپانیا. رستوران آن‌ها یکی از بهترین رستوران‌های ساکت دبی برای افرادی است که به دنبال خوردن غذا در مکانی دنج و به دور از هیاهوی سایر گردشگران هستند.

امکان خوردن غذا در این رستوران در فضای باز نیست اما فضای درون رستوران بسیار دنج و ساکت است و قطعاً خوردن غذا در آرامش یکی از موارد مطلوب برای درصدی از گردشگرانی است که به دبی سفر می‌کنند. رستوران تام و سرژ از وای‌فای رایگان و پارکینگ برخوردار است و انواع غذاها و نوشیدنی‌ها در آن سرو می‌شوند.

آدرس: ۱۵A Street – Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

۷- Tashas

بهترین رستوران‌های دبی

منوی غذایی رستوران Tashas بسیار گسترده است و شامل غذاهای بین‌المللی می‌شود. در این رستوران زیبا به وای‌فای رایگان، موسیقی و پارکینگ دسترسی دارید. همچنین فضا برای کسانی که با ویلچر تردد می‌کنند هم مهیا است.

نکته‌ی قابل توجهی که در مورد شکل ظاهری این رستوران وجود دارد این است که در طراحی دکوراسیون آن از عناصر فرهنگی آفریقای جنوبی بهره گرفته شده و همانطور که در تصویر هم می‌بینید این بهره‌گیری از فرهنگ آفریقای جنوبی بسیار خوب از کار درآمده است.

آدرس: The Galleria Al Wasl Retail Centre Al Wasl Street – Dubai

۸- Teatro

Teatro

این رستوران از دنج‌ترین رستوران‌های دبی است و گفته می‌شود در کار ساخت آن از فضای تئاتر الهام و الگوبرداری شده است. در این رستوران انواع غذاهای بین‌المللی عرضه می‌شوند، از غذاهای آمریکایی و ایتالیایی گرفته تا غذاهای خاورمیانه‌ای و شرق آسیایی. فضای رستوران زیباست، کارکنان و خدمه‌ی رستوران خوش‌برخورد اند و طعم غذاها نیز باب میل اکثر قریب‌به‌اتفاق کسانی است که به این رستوران رفته‌اند و در مورد آن در سایت‌های مختلف نظر داده‌اند.

بد نیست شما نیز در طی سفرتان به دبی سری هم به این رستوران بزنید. هم ناهار و هم شام در این رستوران سرو می‎شوند و همچنین برای نوشیدنی هم می‌توانید روی این رستوران حساب کنید.

آدرس: این رستوران در بزرگراه شیخ زاید واقع شده.

۹- Scape Restaurant & Lounge

بهترین رستوران‌های دبی

این رستوران از گران‌ترین رستوران‌های دبی است و فقط کسانی باید به آن مراجعه کنند که هیچ محدودیتی در خرج‌کردن ندارند.  رستوران Scape در تراس طبقات پایینی برج العرب واقع شده و در کلیه‌ی فصول سال می‌توان روی میزهای آن در فضای باز نشست و مشغول خوردن انواع غذاهای بین‌المللی شد و در عین حال چشم‌اندازی عالی از آب‌ها در پیش چشم داشت.

غروب هر روز یک پکیج ویژه در این رستوران با نام Sunset Escapes عرضه می‌شود که شامل نوشیدنی‌ها و خوراکی‌هایی خاص است. در این زمان می‌توان به تماشای غروب خورشید در یکی از بهترین مناطق دبی مشغول شد و همزمان طعم خوشِ غذاها و نوشیدنی‌های این رستوران را در دهان حس کرد.

همانطور که اشاره کردم منوی این رستوران بین‌المللی است و بنابراین غذاهایی از آمریکای لاتین، آمریکای شمالی، شرق آسیا، شرق اروپا، اروپای غربی، خاورمیانه و سایر نقاط جهان در این رستوران زیبا و شیک قابل دسترسی هستند.

آدرس: دبی، جاده‌ی ساحلی جمیرا، برج العرب.

۱۰- Armani/Amal

بهترین رستوران‌های دبی

رستوران نهم فهرست ما در مورد بهترین رستوران‌های دبی رستورانی در یکی از مشهورترین برج‌های دبی یعنی برج العرب بود، رستوران دهم ما هم رستورانی در یکی دیگر از برج‌های مشهور دبی یعنی برج خلیفه است.

رستوران Armani/Amal رستورانی متعلق به هتل آرمانی است و در طبقه‌ی سوم برج خلیفه قرار دارد. در این رستوران می‌توان مشغول خوردن غذاهای هندی به بهترین شکل شد. خود رستوران هم بسیار زیباست و به بهترین شکل طراحی شده است. البته که این رستوران هم به سبب قرار گرفتن در برج خلیفه از گران‌ترین رستوران‌های دبی به شمار می‌رود.

آدرس: جاده‌ی محمد بن راشد، برج خلیفه، طبقه‌ی سوم

۱۱- Atmosphere

Atmosphere

در طبقه‌ی ۱۲۲ برج خلیفه، در ارتفاع ۴۱۱ متری از سطح زمین، یک رستوران معروف وجود دارد که با عنوان مرتفع‎ترین رستوران جهان شناخته می‌شود. در این رستوران انواع غذاها و دسرها از کشورهای مختلف سرو می‌شوند و امکان خوردن آن‌ها در فضایی بسیار شیک و با چشم‌اندازی منحصر به فرد برای کسانی که هزینه‌ای بسیار می‌پردازند وجود دارد.

پیشخدمت مخصوص پارکینگ، وای‌فای رایگان، فضای غذاخوری اختصاصی، بار و کلی مورد دیگر از امکانات این رستوران فوق لوکس هستند. ضمناً از قبل باید غذا در این رستوران رزرو کنید.

سخن آخر

همانطور که در ابتدای نوشتار هم ذکر شد این رستوران‌ها تمامی رستوران‌های برتر دبی نیستند و بخشی از آن‌ها به شمار می‌روند. اگر فکر می‌کنید رستورانی دیگر می‌تواند در این فهرست جای گیرد لطفاً آن رستوران را به ما و کاربران معرفی کنید. قسمت نظرات مخصوص نظرات شماست.

ضمناً برای سفر به دبی این امکان را دارید که از تورهای ویژه‌ی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور دبی و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

در آخر از شما دعوت می‌کنم که برای آشنایی بیش‌تر با دبی از مقاله‌ی جاهای دیدنی دبی و همچنین حمل و نقل عمومی در دبی استفاده کنید.

منابع: tropicalsky | theculturetrip | cntraveler

ارسال پاسخ