۱۰ تا از بهترین سواحل پوکت

تایلند نخستین کشور در جنوب و جنوب شرقی آسیا بود که شرایط را برای توریست‌ها فراهم کرد و به کشوری توریستی تبدیل شد. از آن زمان تا کنون که چند دهه گذشته، سالانه میلیون‌ها گردشگر راهی شهرهای مختلف تایلند می‌شوند تا از تفریحاتی که در این شهرها می‌توان انجام داد لذت ببرند. از میان مناطق توریستی تایلند، جزیره‌ی پوکت یکی از محبوب‌ترین‌ها است. این جزیره که در دریای آندامان واقع شده، ۵۵۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از مناطق بهشتی آسیا به شمار می‌رود. وجود سواحل بسیار و امکان تجربه‌ی تفریحات گوناگون در این سواحل از اصلی‌ترین عوامل محبوبیت بالای پوکت در نزد گردشگران هستند. در این مطلب از مجله‌ی ساحل شنی به معرفی همین سواحل پوکت خواهیم پرداخت. در ادامه خواهیم دید که سواحل پوکت کدام هستند و هر کدام چه وضعیتی دارند.

بهترین سواحل پوکت

۱- ساحل پاتونگ [Patong] در منطقه‌ی پاتونگ [شلوغ و پرهیجان]

منطقه پاتونگ پوکت منطقه پاتونگ پوکت

منطقه‌ی پاتونگ قلب پوکت است و یکی از بهترین مناطق ساحلی کل جهان به شمار می‌رود. در منطقه پاتونگ چند ساحل و چندین هتل و رستوران وجود دارند که قطعاً ساحل پاتونگ بهترین ساحل از میان سواحل منطقه‌ی پاتونگ است.

ساحل پاتونگ ساحلی شلوغ است و امکان تجربه‌ی تفریحات ساحلی در اطراف آن وجود دارد. شلوغ‌بودن این ساحل و ازدحام بالا در آن برای بخشی از گردشگرانی که به پوکت می‌روند علتی است که چند ساعتی را در این ساحل بگذرانند و برای برخی دیگر علتی است که اصلاً سمت این ساحل نیایند.

ساحل پاتونگ از شن‌هایی درخشان برخوردار است، اما در وسط‌های آن آب خیلی شفاف نیست. ضمناً پارکینگ این ساحل هم همواره شلوغ و پر است. در این ساحل طولانی امکانات به بهترین شکل وجود دارند. همچنین در نزدیکی ساحل یک خیابان بسیار معروف با نام خیابان بنگلا وجود دارد.

خیابان بنگلا

در این خیابان هیچ خودرویی حق تردد ندارد و شب‌ها در آن زندگی شبانه برقرار است. صدها فروشگاه، چندین رستوران، چندین بار، چند کلاب شبانه و چند باشگاه ورزشی در این خیابان بنگلا هستند و شب‌ها هم بسیار شلوغ است.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد  منطقه‌ی پاتونگ می‌توانید از مطلبی که پیش‌تر در مجله‌ی ساحل شنی منتشر کرده‌ایم، استفاده کنید: منطقه‌ی پاتونگ پوکت.

۲- ساحل بانانا [Banana] در جزیره‌ی مرجانی [خلوت و آرام]

ساحل بانانا [Banana]

ساحل بانانا یا ساحل موز یکی از بهترین سواحل پوکت است که در جزیره‌ی مرجانی استان پوکت واقع است. دسترسی به این ساحل چندان ساده نیست، اما قطعاً به دوش کشیدن راه نسبتاً دشوار دسترسی به این ساحل، پس از رسیدن به آن پاداش خود را به همراه دارد. در این ساحل می‌توان به بهترین شکل زیبایی‌های یک ساحل مرجانی را دید و از قدم‌زدن در آن و آفتاب‌گرفتن در آن لذت برد. این ساحل برخلاف ساحل پاتونگ و به دلیل آن که در منطقه‌ای نسبتاً پرت در استان پوکت واقع شده و راه نسبتاً دشواری هم برای دسترسی دارد ساحل خلوت و آرامی است و بنابراین می‌تواند گزینه‌ای عالی برای کسانی باشد که به دنبال اقامت در ساحلی آرام و کسب آرامش هستند.

نام موز هم که بر روی ساحل گذاشته‌اند به سبب درختان موز متعددی است که به شکل هلال در حاشیه‌ی ساحل زنده هستند.

۳- ساحل Nai Thon در شمال غربی [تقریباً خلوت و دنج]

بهترین سواحل پوکت

این ساحل هم یکی دیگر از بهترین سواحل پوکت است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای کسانی باشد که هم به‌دنبال غرق‌شدن در طبیعتی بکر هستند و هم به‌دنبال استفاده از تفریحات ساحلی. برای رسیدن به این ساحل باید از دل جنگل گذر کرد که قطعاً خودِ گذر از جنگل برای رسیدن به این ساحل زیبا می‌تواند بسیار مطلوب و دل‌انگیز باشد.

در این ساحل هم امکان غواصی اسکوبا وجود دارد و هم امکان آفتاب‌گرفتن و تماشا کردن منظره‌ای فوق‌العاده. ضمناً یک روستای دنج و سنتی در نزدیکی این ساحل هست که خوشبختانه در آن روستا چندین رستوران و فروشگاه وجود دارند. آن‌چنان که بدیهی است در این روستا چندین اقامت‌گاه هم قابل دسترس هستند.

۴- ساحل آزادی [Freedom] در منطقه‌ی پاتونگ

بهترین سواحل پوکت

ساحل پاتونگ که در بالا به آن اشاره شد صرفاً یکی از سواحل منطقه‌ی پاتونگ است، این منطقه از ساحل زیبای دیگری با نام ساحل آزادی هم برخوردار است که این ساحل جمعیت کمتری نسبت به ساحل پاتونگ را به خود می‌خوانَد. برای رسیدن به این ساحل می‌توان از ساحل پاتونگ اقدام کرد، چراکه قایق‌های زیادی در ساحل پاتونگ هستند که مقصدشان همین ساحل آزادی است.

خوشبختانه در ساحل آزادی امکان اسنورکلینگ برای علاقه‌مندان به اسنورکلینگ وجود دارد اما هیچ فروشگاهی نیست که لوازم اسنورکلینگ را ارائه دهد، بنابراین علاقه‌مندان به اسنورکلینگ باید لوازم آن را به همراه خود داشته باشند.

در آخر قابل ذکر است که در اطراف این ساحل چندین کافه‌ی کوچک وجود دارند که نوشیدنی‌های محلی و بین‌المللی ارائه می‌دهند.

۵- ساحل کاتا [Kata] در کاتا [شلوغ و پر امکانات]

ساحل کاتا در پوکت

کاتا در بخش غربی جزیره‌ی پوکت قرار دارد و منطقه‌ای ساحلی و بسیار شلوغ است. در کاتا چند ساحل وجود دارند که قطعاً بهترینِ آن‌ها ساحلی با نام کاتا است. در ساحل کاتا در اکثر روزهای سال جمعیتی بسیار در محیطی نسبتاً کوچک گرد هم هستند و به انجام تفریحات ساحلی مشغول اند. در این ساحل می‌توان اسنورکلینگ، غواصی، قایق‌سواری، جت‌اسکی‌سواری، پیاده‌روی و آفتاب‌گرفتن را تجربه کرد و در محیطی زیبا از آن‌ها لذت برد. البته در ماه‌های موسمی که بارش باران در پوکت بسیار زیاد است، به هیچ وجه نباید تفریحات آبی از جمله غواصی یا قایق‌سواری را در ساحل کاتا انجام داد.

ضمناً در اطراف این ساحل بارها و کلاب‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارند و از این بابت هیچ کمبودی وجود ندارد. درختان بسیار زیادی هم که در حاشیه‌ی ساحل هستند موجب زیباییِ بیش‌تر این ساحل عالی شده‌اند.

۶- ساحل Kata Noi در کاتا [خلوت و آرام]

ساحل Kata Noi در کاتا

این ساحل هم به عنوان یکی از بهترین سواحل پوکت در کاتا قرار دارد و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای گردشگرانی باشد که در کاتا علاقه‌ای به ازدحام ساحل کاتا ندارند. در ساحل کاتا نوی جمعیت کم‌تری نسبت به ساحل کاتا وجود دارد و عمدتاً این جمعیت به دنبال آرامش و آفتاب‌گرفتن در محیطی خلوت و آرام هستند.

ساحل کاتا نوی طبیعت بهتری نسبت به ساحل کاتا دارد، اما امکانات آن به مراتب کمتر از ساحل کاتا هستند و همچنین هیچ خبری از بار و رستوران و کافه در اطراف ساحل نیست.

۷- ساحل Ao Sane در جنوب غربی [خلوت]

ساحل Ao Sane در جنوب غربی

در اکثر روزهای سال این ساحل زیبا جمعیت زیادی به خود نمی‌بیند و بنابراین ساحلی مناسب برای گردشگران علاقه‌مند به خلوت و سکوت است. در این ساحل اما امکانات لازم برای اسنورکلینگ وجود دارند و بنابراین تفریحات قابل‌انجام در آن صرفاً به آفتاب‌گرفتن محدود نمی‌شوند. همانطور که در تصویر می‌بینید تخته‌سنگ‌های زیادی هم در این ساحل هستند که این موضوع کاملاً خلاف اکثر سواحل پوکت است، چراکه اکثر سواحل پوکت صاف و صیقلی و عاری از سنگ و تپه اند.

با وجود خلوت‌بودن این ساحل، فروشگاه و رستوران و کافه و اقامت‌گاه در نزدیکی آن پیدا می‎شوند. ضمناً درختان بادام زیادی هم در اطراف این ساحل وجود دارند.

۸- ساحل Nai Harn در Nai Harn [خلوت و آرام]

ساحل Nai Harn در Nai Harn

این ساحل بسیار خاص و زیبا است و از خلوت‌ترین ساحل‌های پوکت به شمار می‌رود. چنان‌که در تصویر می‌بینید طبیعت اطراف آن فوق‌العاده است و خوشبختانه می‌توان در چنین طبیعتی، در کنار آب‌های نیلگون دریای آندامان روی شن‌های درخشان و نرم این ساحل دراز کشید و آرامشی ژرف را تجربه کرد.

Nai Harn خلیجی در جنوب پوکت است و امکانات زیادی دارد که اکثراً نزدیک به ساحل هستند. هم می‌توان رستوران پیدا کرد، هم فروشگاه و هم کافه. خبر خوب این است که برای پیدا کردن مراکز ماساژ هم در نزدیکی ساحل دشواری‌ای وجود نخواهد داشت.

۹- ساحل Laem Ka در جنوب [خلوت]

ساحل‌های پوکت

ساحل Laem Ka ساحلی جنوب در پوکت است که خوشبختانه برخلاف اکثر سواحل پوکت امکان شنا کردن در آب‌های اطراف این ساحل وجود دارد، چراکه آب‌های اطراف این ساحل کم‌عمق هستند و حتی هیچ خطری برای کودکان هم ندارند. در نزدیکی ساحل هم منطقه‌ی مسکونی واقع است و بنابراین امکانات به خوبی در دسترس هستند. در تصویر هم می‌بینید که تا به چه اندازه منظره‌ی پیش‌روی این ساحل زیبا و دل‌انگیز است.

۱۰- ساحل کامالا [Kamala] در کامالا [خانوادگی]

سواحل پوکت

در میان سواحل پوکت شاید بتوان ساحل نه‌چندان شلوغ کامالا را یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانواده‌ها معرفی کرد. این ساحل در منطقه‌ای قرار دارد که در گذشته آن منطقه بیش‌تر محل زندگی مسلمانان بوده اما در حال حاضر آن منطقه به منطقه‌ای توریستی تبدیل شده و پر شده از هتل و رستوران و کافه و بار. ضمناً زندگی شبانه هم در نزدیکی این ساحل و در منطقه‌ی کامالا برقرار است و بنابراین هر ساعتی از شب که به آن منطقه بروید جنب و جوش و زندگی را خواهید دید.

ضمناً خود ساحل هم بسیار زیباست و اطراف آن را درختانی پرشمار فرا گرفته‌اند.

سخن آخر

وجود همین سواحل در پوکت، که همانطور که دیدیم بسیار زیبا هستند، موجب شده پوکت از بهترین مناطق آسیا برای توریست‌ها باشد؛ از همین رو ما در نوشتاری که مربوط به بهترین شهرهای توریستی آسیا بود پوکت را پس از بالی در رتبه‌ی دوم قرار دادیم. برای دسترسی به آن مطلب می‌توانید روی لینک کلیک کنید: بهترین شهرهای توریستی آسیا.

نکته‌ی دیگر آن که در این فهرست نامی از سواحل جزایر فی فی که آن‌ها هم جزئی از استان پوکت هستند آورده نشد. ما قبلاً به طور مفصل در مورد جزایر فی فی و زیبایی‌های آن صحبت کرده‌ایم. برای دسترسی به آن مقاله می‌توانید از لینک روبه‌رو استفاده کنید: جزایر فی فی. خود جزایر فی فی به تنهایی می‌توانند مکانی مناسب برای سفری چند روزه باشند.

در آخر گفتنی است که برای سفر به پوکت می‌توانید از تورهای خارجی مرکز ساحل شنی بهره ببرید. تور پوکت و تور ترکیبی بانکوک و پوکت از جمله محبوب‌ترین تورهای ما برای سفر به این جزیره‌ی عالی در تایلند هستند. برای رزرو تورها و دریافت اطلاعات کامل در مورد آن‌ها می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

منبع: thecrazytourist

ارسال پاسخ