۷ تا از بهترین شهربازی‌های جهان | از سنگاپور تا فلوریدا

درصدی از کسانی که به کشورهای خارجی – به‌مقصود توریستی – سفر می‌کنند، یکی از کارهایی که انجام می‌دهند و البته بسیار هم به آن علاقه دارند رفتن به شهربازی‌های برتر آن کشورهاست. در همین راستا در این نوشتار برای کسانی که به شهربازی‌ها علاقه دارند به معرفی ۷ تا از بهترین شهربازی‌های جهان پرداخته خواهد شد. در ادامه با هم خواهیم دید که بهترین شهربازی‌های دنیا در کدام کشورها هستند.

بهترین شهربازی‌های جهان

در نظر داشته باشید که فهرستی که در ادامه می‌آید به‌ترتیب بدتری یا بهتری نیست، بلکه شماره‌گذاری آن‌ها کاملاً تصادفی است. هر یک از این شهربازی‌ها می‌توانند برای هر کس نسبت به شرایط و توقعاتی که دارد اولویتی متفاوت داشته باشند:

۱- یونیورسال استودیو [Universal Studios] در سنگاپور

یونیورسال استودیو

بهترین شهربازی‌های جهان

یونیورسال استودیو از بهترین شهربازی‌های جهان است، اما به‌تنهایی به‌عنوان بهترین شهربازی آسیا شناخته می‌شود. شهربازی یونیورسال استودیو یا پارک موضوعی یونیورسال استودیو در سنگاپور بسیار بزرگ است و بخش‌های مختلفی دارد. سرگرمی‌های این شهربازی در هر بخش تقریباً با تِمِ آن بخش هماهنگ هستند. به عنوان مثال، بخش هالیوود این شهربازی عناصری از کارتون‌ها و فیلم‌های هالیوود را در خود دارد، بخش نیویورک این شهربازی چند خیابان دارد که کاملاً شبیه نیویورک ساخته شده‌اند، بخش شهر علمی‌تخیلی دارای چند ترن بسیار بزرگ و هیجانی است، بخش مصر باستان از سواری‌هایی برخوردار است که به سبک مصر باستان ساخته شده‌اند و به همین ترتیب.

در این شهربازی هم ترن‌های هیجانی برای افرادی که به‌دنبال هیجان و شور هستند وجود دارد و هم ترن‌هایی آرام برای افرادی که از آرامش لذت می‌برند.

نمایش خیابانی، نمایش روی صحنه‌ی تئاتر، کارتون، رستوران، کافه و کلی مورد دیگر از امکانات این شهر بازی هستند. این شهربازی در جزیره‌ی سنتوزا در سنگاپور قرار دارد. خود این جزیره جز این شهربازی از چندین جاذبه‌ی گردشگری برخوردار است که قطعاً رضایت شما را جلب خواهند کرد. برای سفر به سنگاپور و به‌خصوص جزیره‌ی سنگاپور می‌توانید از تور سنگاپور مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور سنگاپور و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

آدرس شهربازی یونیورسال استودیو: ۸ Sentosa Gateway, Singapore 098269

ساعات فعالیت: ۱۰ صبح تا ۸ غروب

۲- گاردالند [Gardaland] در ایتالیا

gardaland italy

دومین مورد از فهرست ما در مورد بهترین شهربازی‌های جهان یک پارک تفریحی در کشور ایتالیا است. گاردالند در شمال شرقی ایتالیا واقع شده و در سال ۱۹۷۵ تأسیس شده است. حتی اگر یک روز کامل را در این پارک تفریحی سر کنید لحظه‌ای کسل‌کننده برای‌تان وجود نخواهد داشت. کلی ترن در این پارک وجود دارند که قطعاً مشهورترینِ آن‌ها تورنادوی آبی است.

تورنادوی آبی
تورنادوی آبی

این پارک تفریحی افزون بر ترن‌های مهیج و آرام، امکان سواری روی آب را هم فراهم آورده. تفریحاتی خانوادگی زیادی هم در این پارک تفریحی قابل انجام هستند.

ضمناً گاردالند در واقع یک مجموعه است، مجموعه‌ای که شامل هتل هم می‌شود. کل مساحت مجموعه ۴۴۵ هزار متر مربع است که پارک تفریحی به تنهایی ۲۰۰ هزار متر مربع آن را به خود اختصاص داده.

اگر به ایتالیا سفر کردید بد نیست به این پارک تفریحی هم سری بزنید. پارک گاردالند در ناحیه‌ی ونتو قرار دارد. برای سفر به ایتالیا هم می‌توانید روی تور ایتالیا مرکز ساحل شنی حساب کنید.

آدرس شهربازی: Via Derna, 437014, Castelnuovo del Garda VR, Italy

ساعات فعالیت: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

۳- ساحل لذت [Pleasure Beach] در بریتانیا

Pleasure Beach

سومین شهربازی از فهرست ما در مورد بهترین شهربازی‌های دنیا در بریتانیا، بلک‌پول، واقع است. این پارک تفریحی هم امکان تفریحات هیجان‌انگیز را برای بازدیدکنندگان به همراه دارد و هم امکان تفریحات آرام و خانوداگی را.

از محبوب‌ترین بخش‌های این پارک تفریحی می‌توان به Hot Ice، Craig Cristian Ken Webster و the Nickelodeon land اشاره داشت.

اگر به انگلیس سفر کردید بد نیست به بلک‌پول بروید و یک روز کامل را در این منطقه سپری کنید.

آدرس: ۵۲۵ Ocean Blvd, Blackpool FY41EZ, UK

۴- دیزنی لند [Disneyland] در پاریس

بهترین شهربازی‌های دنیا

دیزنی لند پاریس یک مجموعه‌ی تفریحی است که در نزدیکی پاریس واقع شده. در سال‌های اخیر به طور میانگین هر ساله ۱۵ میلیون نفر از این مجموعه بازدید کرده‌اند و از تفریحات قابل انجام در آن لذت برده‌اند.

دیزنی لند پاریس، که با نام Euro Disney Resort هم شناخته می‌شود، امکانات زیادی دارد. دو پارک موضوعی، هتل‌های تفریحی، رستوران، کافه، مراکز خرید، زمین گلف و … از جمله امکانات این مجموعه هستند.

دیزنی لند پارک موضوعی اول این مجموعه است که در سال ۱۹۹۲ ساخته شده و والت‌دیزنی استودیو دومین پارک موضوعی این مجموعه است که در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده. این مجموعه تنها اقامت‌گاه تفریحی در خارج از ایالت متحده است که کاملاً در تملک والت‌دیزنی آمریکایی قرار دارد.

کلی ترن، سالن تئاتر و نمایش، تئاتر خیابانی و … در این مجموعه‌ی تفریحی وجود دارند که حتی اگر یک هفته هم قرار بر اقامت شما در این مجموعه باشد هیچ ساعتی نیست که سرگرمی تکراری را تجربه کنید.

خوشبختانه این امکان برای شما فراهم است که برای سفر به پاریس و گشت‌وگذار در دیزنی لند این شهر از تورهای پاریس مرکز ساحل شنی استفاده کنید. تور پاریس + بارسلونا و تور پاریس + آمستردام از جمله تورهای ما برای سفر به پاریس هستند.

آدرس: ۷۷۷۷۷ Marne- La- Vallée, France

ساعات بازدید: ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

۵- باغ‌های تیوولی [Tivoli Gardens] در دانمارک

باغ‌های تیوولی

باغ‌های تیوولی از قدیمی‌ترین شهربازی‌های جهان است و در سال ۱۸۴۳ ساخته شده است. برای درک تاریخ ساخت این مجموعه‌ی پیشرفته، می‌توانید تصور کنید که زمانی که در حال ساخت این مجموعه بوده‌اند محمدشاه قاجار بر ایران حکومت می‌کرده و در سال‌های اولیه‌ی استفاده از این شهربازی، ناصرالدین شاه. می‌توانید وضعیت آن زمان ایران را با دانمارک بسنجید. در ایران قحطی‌های مکرر بوده و در دانمارک، مشغول ساخت شهربازی‌ای بوده‌اند که هنوز هم پس از حدود ۱۷۰ سال یکی از بهترین شهربازی‌های جهان است. گفته می‎شود زمانی مایکل جکسون اصرار زیادی داشت که این مجموعه را خریداری کند.

در باغ‌های تیوولی هم باغ وجود دارد، هم ترن‌های مهیج، هم رستوران، هم کافه، هم نمایش و کلی وسیله برای تفریح. قطعاً سفر به دانمارک و شهر کپنهاگ باید همراه با مراجعه به این مجموعه باشد، وگرنه سفری ناقص خواهد بود.

آدرس: Vesterbrogade 3, 1630 København V, Copenhagen, Denmark

ساعات بازدید: ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

۶- والت دیزنی ورلد [Walt Disney World’s Magic Kingdom] در فلوریدای آمریکا

Walt Disney World’s Magic Kingdom

والت دیزنی ورلد از مشهورترین مجموعه‌های تفریحی در کل جهان است و بر طبق آمار، پربازدیدترین مجموعه‌ی تفریحی نه تنها در آمریکا بلکه در کل جهان به شمار می‌رود. گفته می‌شود سالانه حدود ۵۰ میلیون نفر از این مجموعه‌ی تفریحی بازدید می‌کنند و به تفریح در آن می‌پردازند. این مجموعه‌ی تفریحی در نزدیکی شهر اورلاندو قرار گرفته و در سال ۱۹۷۱ افتتاح شده‌است. این مجموعه بسیار بزرگ است و اندازه‌ی کل شهر کرج مساحت دارد. ۴ پارک موضوعی، ۲ پارک آبی، بیش از ۳۵ هتل، چندین زمین گلف، چندین مرکز خرید، چندین رستوران، چندین کافه و کلی چیز دیگر از بخش‌های این مجموعه‌ی تفریحی هستند.

بهترین شهربازی‌های دنیا

به پارک‌های موضوعی این مجموعه که بروید زمان سر خاراندن نخواهید داشت. هم ترن‌های مهیج و آرام در آن‌جا وجود دارند، هم نمایش‌های خیابانی، هم نمایش در سالن تئاتر، هم سینمای چندبعدی، سواری‌ روی آب برای بزرگسالان و کودکان و … .

والت دیزنی ورلد از آن مکان‌هایی است که اکثر انسان‌ها دوست دارند حداقل یک بار بودن در آن‌ها را تجربه کنند.

آدرس: Walt Disney World Resort, 1180 Seven Seas Dr, Lake Buena Vista, Bay Lake, FL 32830, USA

ساعات بازدید: ۹ صبح تا ۱۰ شب

۷- اروپاپارک [Europa Park] در آلمان

Europa Park

هفتمین مورد از فهرست ما در مورد بهترین شهربازی‌های جهان شهربازی‌ای در کشور آلمان شهر روست است. این شهربازی هم برای کودکان بسیار مناسب است و هم برای خانواده‌ها و بزرگسالان. در این شهربازی ترن‌های مهیج زیادی وجود دارند و امکان سواری روی آب هم در آن وجود دارد. مساحت آن ۲۰۰ هکتار است و تمامی ادوات سرگرمی و بازی‌ای که در این شهربازی قابل دسترسی اند مدرن و پیشرفته هستند. هرساله، عمدتاً، شهربازی اروپا پارک در آلمان پس از دیزنی لند پاریس پربازدیدترین مکان تفریحی در کل اروپا شناخته می‎شود.

آدرس: Europa Park, Straube 2, 77977 Rust, Germany

ساعات بازدید: ۹ صبح تا ۶ غروب

سفر به اروپا با تورهای خارجی مرکز ساحل شنی

دیدیم که از این ۷ شهربازی برتر جهان، ۵ مورد در اروپا بودند. خوشبختانه با استفاده از تورهای خارجی مرکز ساحل شنی می‌توانید به مونیخ، زوریخ، وین، پاریس، بارسلونا، آمستردام، رم، بوداپست و کلی شهر دیگر در اروپا سفر کنید و در طی سفرتان به بازدید از بهترین شهربازی‌های دنیا هم بروید. جز این شهربازی‌ها کل مکان تفریحی دیگر در شهرهای اروپا منتظر شما هستند.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تورهای خارجی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ