۱۰ تا از محبوب‌ترین و بهترین شهرهای توریستی ترکیه

ترکیه از بهترین کشورهای توریستی جهان است و خوشبختانه ازآن‌جا که در نزدیکی کشورمان واقع شده گردشگران ایرانی با دشواری بسیار کمی می‌توانند وارد این کشور شوند و به گشت‌وگذار در شهرهای توریستی آن بپردازند. البته که گردش در تمامی شهرهای توریستی ترکیه مستلزم حضور بیش از یکماه‌ی گردشگر در ترکیه است، از همین رو گردشگران ترجیح می‌دهند که در هر بار سفرشان به ترکیه یک الی دو شهر را بگردند و دیدنی‌های آن‌ها را بینند. در همین راستا برای علاقه‌مندان به سفر به ترکیه در این نوشتار به معرفی بهترین شهرهای توریستی ترکیه خواهم پرداخت و به همراه یکدیگر خواهیم دید که در میان شهرهای متعدد ترکیه کدام شهرها برای سفر بهتر و باارزش‌تر هستند.

دو نکته: ۱- بدیهی است که ترتیب شهرهایی که در این نوشتار خواهند آمد کاملاً بر طبق سلیقه‌ی نویسنده است و ممکن است هر گردشگری ترتیب دیگری را مدنظر داشته باشد. بنابراین اصراری بر درستی ترتیب شهرهایی که در ادامه خواهند آمد نیست. ۲- در حین معرفی شهرهای توریستی ترکیه این امکان فراهم نیست که به معرفی تمامی جاذبه‌های گردشگری هر شهر بپردازم، چراکه ظرفیت این نوشتار اجازه نمی‌دهد، بلکه صرفاً اشاره‌ای به چند تا از بهترین جاهای دیدنی هر یک از شهرها خواهم داشت.

بهترین شهرهای توریستی ترکیه | شهرهای گردشگری ترکیه

۱۰- وان

در میان شهرهای این فهرست، یعنی فهرست مربوط به بهترین شهرهای توریستی ترکیه، شهر وان نزدیک‌ترین شهر به کشور خودمان است، به‌طوری‌که عمدتاً سفر به این شهر از طریق زمینی انجام می‌گیرد. شهر وان مرکز استان وان در شرق ترکیه است و حدود ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دارد. اکثر مردم شهر وان ترک نیستند بلکه کرد هستند و به زبان کردی کرمانجی تکلم می‌کنند. این شهر از چندین جاذبه‌ی گردشگری خوب برخوردار است، اما آن‌چه که موجب شده این شهر در میان شهرهای توریستی ترکیه قرار گیرد و ایرانی‌ها هم تمایل زیادی برای سفر به این شهر از خود نشان دهند وجود مراکز خرید ارزان‌قیمت در این شهر است. گفته می‌شود قیمت کالاها در وان بسیار پایین است و خرید در این شهر نسبت به خرید در ایران بسیار صرفه‌ی اقتصادی دارد.

اگر روزی قصد سفر به وان کردید بد نیست پیش از آن بدانید که در وان مراکز خرید و بازارهای زیادی برای خرید وجود دارند، اما در میان آن‌ها ۴ مکان گزینه‌هایی عالی هستند.

نخستین اولویت برای خرید در وان، مرکز خرید AVM Van است. این مرکز خرید بزرگ‌ترین مرکز خرید وان است و چند تا از برندهای معتبر جهان در زمینه‌های گوناگون در آن نماینده دارند. گفته می‌شود قیمت اجناسی که در این مرکز خرید عرضه می‌شوند پایین‌تر از قیمت آن‌ها در سایر شهرهای ترکیه و ایران است و بنابراین خرید از این مرکز خرید برای ایرانیان می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد. هر نوع کالایی که بخواهید را می‌توانید در این مرکز خرید پیدا کنید، اما عمدتاً تمرکز فروشگاه‌های متعدد این مرکز خرید روی پوشاک، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی و لوازم آرایشی – بهداشتی است.

مرکز خرید ای وی ام وان

جز این مرکز خرید یک مرکز خرید دیگر با نام Turkuaz در وان هست که این مرکز خرید هم می‌تواند گزینه‌ای عالی برای خرید در وان باشد. در این مرکز خرید چند طبقه هم کالاهای مختلفی عرضه می‌شوند که برخی از آن‌ها قیمتی عالی دارند و خریدشان بسیار به صرفه است.

 یک بازار سنتی هم در وان وجود دارد که با نام بازار روس‌ها شناخته می‌شود. قیمت‌ها در این بازار سنتی فوق‌العاده اند و قطعاً با مقدار کمی پول می‌توان اجناس زیادی از این بازار خرید. در طی سفرتان به وان نباید به هیچ وجه گشت‌وگذار در این بازار و خرید از آن را از دست بدهید.

بازار روس‌ها وان ترکیه

جز خرید کردن، کارهای دیگری هم می‌توان در وان انجام داد که البته نمی‌توانم در این مختصر به معرفی تمامی آن‌ها بپردازم، اما صرفاً به چند مورد از آن‌ها می‌پردازم.

بهترین کاری که می‌توان در وان انجام داد رفتن به دریاچه‌ی وان و لذت‌بردن از زیبایی‌های دریاچه و محیط اطراف آن است. توضیح آن که یک دریاچه‌ی بزرگ، که البته بزرگ‌ترین دریاچه‌ی کل کشور ترکیه است، در شهر وان واقع شده که با نام دریاچه‌ی وان شناخته می‌شود. این دریاچه را عمدتاً محبوب‌ترین جاذبه‌ی گردشگری وان معرفی می‌کنند و حقا که چنین هم هست. دریاچه‌ی وان بسیار زیباست و محیط اطراف آن هم زیباست و از همین رو حتی اگر در طی سفر به وان یک روز کامل را به گشت و گذار در اطراف این دریاچه اختصاص دهید هیچ ضرر نکرده‌اید.

تور وان ترکیه | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

در خود این دریاچه هم ۴ جزیره وجود دارند که قبلاً مسکونی بوده‌اند اما امروز دیگر کسی در آن‌ها زندگی نمی‌کند؛ با این حال در یکی از این جزایر، با نام جزیره‌ی آکدامار، یک کلیسای قدیمی مربوط به قرن دهم میلادی وجود دارد که از زیباترین و قدیمی‌ترین کلیساهای کل کشور ترکیه به شمار می‎رود. این کلیسای کوچک با نام کلیسای صلیب مقدس شناخته می‌شود. خوشبختانه قسمت‌های بسیاری از این کلیسا سالم مانده‌اند و در چند سال اخیر این کلیسا به موزه تبدیل شده. در طی سفرتان به وان می‌توانید هم از دریاچه و محیط اطراف آن لذت ببرید و هم به دیدن از عناصری که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند بروید. قایق‌های زیادی در آن منطقه هستند که امکان رفتن به این جزیره در میان آب‌های دریاچه‌ی وان را مهیا کرده‌اند.

مورد دیگری که در طی سفر به وان ارزش دیدن دارد، کتیبه‌ی خشایارشاه است. این کتیبه به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش مربوط است و گفته می‌شود این کتیبه نسخه‌ی کامل‌شده‌ی کتیبه‌ی داریوش شاه هخامنشی است. مضمون نوشتارهای روی این کتبیه ستایش خداوند و پادشاه است و ارتفاع آن هم ۲۰ متر است. ضمناً این کتیبه در نزدیکی یک قلعه با نام قلعه‌ی وان قرار گرفته، قلعه‌ای که در بالای تپه‌ای بلند واقع شده است. این قلعه نیز امروزه به عنوان موزه استفاده می‌شود و خوشبختانه در نزدیکی دریاچه قرار دارد، بنابراین می‌توان بازدید از این قلعه، دریاچه، کلیسای صلیب مقدس و کتیبه را در یک روز انجام داد.

کتیبه خشایارشاه در وان ترکیه

جز این موارد وان از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است که قطعاً وجود این جاذبه‌ها، سفر به وان را به سفری باارزش تبدیل می‌کنند. دوست‌داران سفر به وان این امکان را دارند که از تور وان مرکز ساحل شنی استفاده کنند.

برای سفر به وان از طریق تور وان ساحل شنی می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۹- قونیه

قونیه مرکز استان قونیه است و تقریباً در جنوب غربی کشور ترکیه واقع شده. استان قونیه از لحاظ مساحت بزرگ‌ترین استان ترکیه است و شهر قونیه هم به سبب جمعیت بیش از دو میلیونی‌اش یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کل کشور ترکیه است. نام شهر قونیه برای بسیاری از ایرانیان، تداعی‌کننده‌ی نام مولانا است چراکه مقبره‌ی مولانا که در حال حاضر یک موزه‌ی بزرگ است در این شهر واقع شده و اصلاً یکی از علل اصلی سفر ایرانیان به این شهر به سبب وجود همین مقبره‌ی مولانا است.

تور قونیه ترکیه | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

مولانا در اواخر عمر به قونیه سفر می‌کند تا زمینی را که حاکم آن منطقه برای دفن‌شدن پدر مولانا به او هدیه داده تحویل گیرد و پدر مولانا در آن منطقه دفن شود. اما پس از مدتی خود مولانا هم در آن منطقه فوت می‌کند و او را در همین شهر دفن می‌کنند. مدتی بعد به‌واسطه‌ی تلاش‌های شاگردان مولانا مقبره‌ای خوب برای او ساخته می‌شود و پس از آن دوره این مکان به عنوان موزه و بعدها به عنوان مکانی برای رقص سماع مورد استفاده قرار می‌گیرد. در موزه‌ی مولانا عناصر زیادی از صوفیه و همچنین برخی از وسایل شخصی مولانا از جمله سجاده‌ی او نگهداری می‌شوند.

جز موزه‌ی مولانا مکان‌های دیگری هم هستند که در قونیه برای گردشگران جذاب اند. یکی از این مکان‌ها موزه‌ی مدرسه است، موزه‌ای که در دوران سلجوقی در قرن سیزدهم ساخته شده. این موزه از معماری‌ای عالی برخوردار است و درون آن نیز اشیایی باستانی که در اطراف قونیه یافت شده‌اند به نمایش گذاشته شده‌اند.

اما اصلی‌ترین موزه‌ی قونیه، موزه‌ی باستان‌شناسی این شهر است. این موزه محل نمایش آثار باستانی زیادی است، آثاری که قدمت آن‌ها به دوران نوسنگی، یونان باستان و روم باستان می‌رسد. در این موزه می‌توانید ظروف سفالی، اشیای فلزی، تابوت‌های قدیمی، مجسمه‌های سنگی بزرگ و جواهراتی که قدمت آن‌ها به چند هزار سال پیش می‌رسد را ببینید.

konya archaeological museum | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

از دیگر دیدنی‌های قونیه می‌توان به موزه‌ی خانه‌ی آتاتورک، مسجد کاپو، مسجد اشرف اغلو، مقبره‌ی طاووس بابا و منطقه‌ی بی‌شهیر اشاره داشت.

در آخر گفتنی است که برای سفر به قونیه این امکان فراهم است که از تور قونیه مرکز ساحل شنی استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تور قونیه و رزرو این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۸- آنکارا

آنکارا پایتخت کشور ترکیه و یکی از بهترین شهرهای توریستی ترکیه است. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه نیست و حتی بزرگ‌ترین و توریستی‌ترین و تجاری‌ترین شهر ترکیه هم نیست اما پس از آغاز به کار جمهوری ترکیه در اوایل قرن بیستم به عنوان پایتخت ترکیه شناخته می‌شود.

این شهر با وجودی‌که ساحلی نیست، از مکان‌های دیدنی زیادی برخوردار است و خصوصاً آن که مراکز خرید مدرن بسیاری در این شهر یافت می‌شوند و حتی اگر در سفر به آنکارا به دیدن هیچ‌یک از دیدنی‌های این شهر نروید صرف گشت و گذار در مراکز خرید این شهر می‌تواند سفری راضی‎کننده برای شما به همراه داشته باشد.

مرکز خرید آنکامال یکی از معروف‌ترین مراکز خرید آنکارا است که انواع کالاها، از پوشاک تا لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی، در آن یافت می‌شوند. این مرکز خرید ابتدا در سال ۱۹۹۸ با نامی دیگر کار خود را آغاز کرد، اما ۸ سال بعد در سال ۲۰۰۲ نام این مرکز خرید به آنکامال تغییر داده شد. در حال حاضر بیش از ۳۰۰ فروشگاه در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند و بسیاری از آن‌ها شعبات برترین برندهای جهان هستند. قطعاً خرید از این مرکز خرید یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در طی سفر به آنکارا انجام دهید.

تفریحات آنکارا | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

جز مرکز خرید آنکامال، چندین مرکز خرید عالی دیگر هم در آنکارا هستند که از میان آن‌ها می‌توان به مرکز خرید گالریا و مرکز خرید فروم آنکارا اشاره داشت. هر دوی این مراکز خرید بسیار مدرن اند و از امکانات متعددی افزون بر فروشگاه‌های متعدد برخوردار هستند.

جز مراکز خرید، همانطور که گفتم، دیدنی‌های آنکارا هم بسیار هستند و قطعاً در سفرتان به این شهر از سفر پشیمان نخواهید شد. معروف‌‌ترین جاذبه‌ی گردشگری آنکارا آرامگاه آتاتورک با نام آنیت‌کبیر است. این آرامگاه در مساحتی بسیار ساخته شده و بسیار زیبا و با شکوه است.

تفریحات آنکارا

سازه‌ی این آرامگاه از میان طرح‌های زیادی که توسط معماران مختلف به مسئولان پیشنهاد شد انتخاب گردیده و به بهترین شکل ساخته شده است. ضمناً جز آتاتورک، چند تن دیگر از سیاسیون ترکیه از جمله عصمت اینونلو، دومین رییس جمهور ترکیه، هم در این آرامگاه دفن شده‌اند.

آنکارا هم همچون سایر شهرهای ترکیه از قلعه‌ای قدیمی برخوردار است، قلعه‌ای که قدمت آن به قبل از میلاد بازمی‌گردد. این قلعه بر روی یک تپه واقع شده و از بسیاری از مناطق شهر آنکارا قابل مشاهده است. در دوران سلجوقی و عثمانی از قلعه برای اهداف سیاسی و نظامی استفاده شده، اما اکنون چند دهه است که قلعه به موزه تبدیل شده و عناصری از تاریخ کشور ترکیه در آن به نمایش گذاشته شده‌اند.

تفریحات آنکارا | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

برای گردشگران آنکارا هم بازدید از خود قلعه که بسیار زیبا و باشکوه است می‌تواند جالب باشد و هم بازدید از عناصری که در موزه‌ی قلعه به نمایش درآمده‌اند.

برج آتاکوله یکی دیگر از دیدنی‌های آنکارا است و در مرکز شهر واقع شده. این برج به چند دلیل می‌تواند یکی از بهترین بناهای آنکارا برای بازدید توسط گردشگران باشد، نخست آن که خود برج معماری‌ای عالی دارد و عکاسی در کنار آن می‌تواند یکی از بهترین کارها باشد، دوم آن که در طبقات پایینی برج یک مرکز خرید بزرگ وجود دارد که از بهترین مراکز خرید کل آنکارا است، سوم آن که در طبقات بالایی برج یک سکوی مشاهده هست که در آن می‌توان به‌واسطه‌ی دوربین چشم‌اندازی عالی از سط شهر آنکارا داشت و چهارم آن که در بالای برج یک رستوران گردان هست که حضور در آن و صرف غذا در آن می‌تواند برای بسیاری از گردشگران جذاب باشد.

تفریحات آنکارا | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

پیش‌تر در مورد تفریحات آنکارا بحث کرده‌ایم، برای اطلاعات کامل در مورد دیدنی‌های آنکارا می‌توانید روی لینک کلیک کنید: تفریحات آنکارا.

ضمناً سفر به آنکارا از طریق تور آنکارا مرکز ساحل شنی امکان‌پذیر است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد تور آنکارا و رزرو این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۷-  فتحیه

فتحیه شهری ساحلی در جنوب غربی ترکیه و در استان موغله است. استان موغله جز فتحیه از دو شهر توریستی دیگر با نام‌های بدروم و مارماریس هم برخوردار است، شهرهایی که در ادامه‌ی لیست بهترین شهرهای توریستی ترکیه به آن‌ها اشاره خواهم کرد.

در فتحیه می‌توانید از تفریحات ساحلی در ساحل Ölüdeniz لذت ببرید. این ساحل از بهترین سواحل کل ترکیه است و از شن‌هایی نرم و طلایی برخوردار است. ازآن‌جا که خیلی ساحل شلوغی هم نیست امکان کسب آرامش در آن به‌واسطه‌ی دراز کشیدن روی تخت و تماشا کردن آب‌های نیلگون و تجربه‌ی نسیم ساحلی هم وجود دارد. ضمناً در نزدیکی این ساحل یک کوه بلند با نام Babadağ هست که گردشگرانی که به دنبال هیجان هستند به بالای کوه می‌روند و از آن‌جا تا ساحل به پاراگلایدینگ مشغول می‌شوند. ساحل Ölüdeniz اصلاً به همین پاراگلایدرهای زیادی که دارد مشهور است.

تور فتحیه ارزان کوه Babadağ

نکته‌ی مثبت دیگری که در مورد فتحیه وجود دارد این است که در نزدیکی این ساحل یک دره با نام دره‌ی پروانه وجود دارد که بسیار زیبا و دنج و بکر است. طبیعت این دره فوق‌العاده است و از ساحلی عالی هم برخوردار است. متأسفانه نمی‌توان با خودرو مستقیم به این دره رفت، بلکه یا باید به روستایی که نزدیکی آن هست رفت و از آن‌جا به صورت پیاده به این دره رسید و یا از طریق قایق‌های زیادی که روزانه از ساحل Ölüdeniz به سمت دره حرکت می‌کنند استفاده کرد که قطعاً روش دوم راه‌حلی بهتر و آسان‌تر است.

فتحیه از آن شهرهای ترکیه است که تاریخی غنی دارد و حتی پیش از میلاد مسیح در دوران یونان باستان و پس از آن در دوران روم و بیزانس مسکونی بوده، از همین رو بناهای تاریخی زیادی در این شهر وجود دارند. منطقه‌ی Tlos یکی از مناطق تاریخی فتحیه است و پر است از بناهای تاریخی‌ای که قدمت خیلی‌شان به قبل از میلاد می‌رسد. علاقه‌مندان به تاریخ می‌توانند از بازدید از این بناهای تاریخی لذت ببرند.

ضمناً در منطقه‌ی باستانی لیکیه هم کلی بنای تاریخی وجود دارند که قطعاً معروف‌ترین‌شان یک مقبره مربوط به Amyntas است که گفته می‌شود قدمت آن به ۲۵۰۰ سال پیش می‌رسد.

تور فتحیه ارزان | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

در کل گردشگرانی که در میان شهرهای توریستی ترکیه شهر فتحیه را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند قطعاً سفری عالی را تجربه خواهند کرد.

خوشبختانه برای این دسته از عزیزان که به دنبال سفر به فتحیه هستند امکان استفاده از تور فتحیه مرکز ساحل شنی وجود دارد.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد تور فتحیه و رزرو این تور نیز می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۶- بدروم

بدروم هم یکی دیگر از شهرهای توریستی ترکیه است. این شهر نیز مانند فتحیه در استان موغله در جنوب غربی ترکیه واقع شده و دقیقاً مانند فتحیه هم شهری ساحلی است و هم شهری تاریخی. در این شهر نیز هزاران سال پیش مردمانی زندگی می‌کرده‌اند و از همین رو بناهای تاریخی زیادی در آن وجود دارند. جز این بناهای تاریخی چندین ساحل زیبا هم در بدروم هستند و خلاصه آن که سفری ۷ روزه به بدروم می‌تواند یکی از بهترین و فراموش‌نشدنی‌ترین سفرهای هر گردشگر باشد.

تفریحات بدروم | تور بدروم

از مهم‌ترین بناهای تاریخی بدروم می‌توان به آمفی‌تئاتر باستانی و قلعه‌ی سنت‌پیتر اشاره داشت. آمفی‌تئاتر باستانی بدروم مربوط به اوایل دوران روم باستان است و در آن زمان ظرفیت ۱۵ هزار نفر را داشته. در این آمفی‌تئاتر، نبرد گلادیاتورها انجام می‎شده و همچنین تئاترهای متعددی در طی سال برگزار می‎شده است. متأسفانه در حال حاضر قسمت‌هایی از این آمفی‌تئاتر خراب شده و گردشگران صرفاً به قسمت کمی از این آمفی‌تئاتر دسترسی دارند.

تفریحات بدروم | تور بدروم

قلعه‌ی سنت‌پیتر هم از تاریخی‌ترین بناهای بدروم است و ۶ قرن پیش ساخته شده. این قلعه برای مدتی بسیار نقشی سیاسی و نظامی داشته اما در حال حاضر به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری بدروم شناخته می‎شود. ضمناً یک موزه‌ی معروف با نام موزه‌ی باستان‌شناسی زیر آب درون این قلعه است که به نوعی اصلی‌ترین علت مراجعه‌ی بسیار گردشگران به این قلعه به شمار می‌رود. این موزه محل نمایش آثاری است که غواصان از زیر آب‌های اطراف بدروم پیدا کرده‌اند. قطعاً بازدید از این قلعه و موزه‌ی آن می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که گردشگران در طی سفر به بدروم انجام می‌دهند.

تفریحات بدروم | تور بدروم

اما جز بازدید از بهترین بناهای تاریخی بدروم، انجام تفریحات ساحلی در بدروم اصلی‌ترین علت ورود زیاد گردشگران به این شهر است. بدروم از چندین ساحل زیبا برخوردار است که در آن‌ها می‌توان آرامش ساحلی را تجربه کرد و به انجام ورزش‌ها و تفریحات آبی از جمله جت‌اسکی‌سواری، قایق‌سواری، والیبال، فوتبال، پیاده‌روی و بسیاری دیگر پرداخت.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تفریحات قابل انجام در بدروم می‌توانید از لینک روبه‌رو استفاده کنید: تفریحات بدروم.

ضمناً تور بدروم نیز یکی از تورهای ساحل شنی برای سفر به یکی از بهترین شهرهای گردشگری ترکیه است. برای رزرو تور و کسب اطلاعات لازم می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۵- مارماریس

پنجمین شهر از فهرست شهرهای توریستی ترکیه مارماریس است. این شهر هم همچون فتحیه و بدروم در استان موغله واقع شده و همینطور همچون دو شهر فوق هم شهری ساحلی است و هم شهری تاریخی. در این شهر نیز می‌توانید به بازدید از بناهای تاریخی بسیار مشغول شوید و همچنین می‌توانید از تفریحات ساحلی لذت ببرید.

تور مارماریس | بهترین شهرهای توریستی ترکیه مشهورترین و بهترین ساحل شهر مارماریس ساحل ایچملر است و امکان انجام تفریحات ساحلی در این ساحل به بهترین شکل وجود دارد. ضمناً مارماریس مارینا نیز یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری این شهر است که در طی سفر به این شهر نباید گشت و گذار در آن فراموش شود.

خوشبختانه ساحل شنی امکان سفر به مارماریس را نیز برای دوست‌داران این شهر زیبا فراهم کرده. رزرو تور مارماریس و دریافت اطلاعات کامل در مورد این تور از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

۴- کوش‌آداسی

کوش آداسی هم وضعیتی همچون مارماریس، فتحیه و بدروم دارد؛ یعنی آن که هم شهری ساحلی است و هم آن که از تاریخی غنی برخوردار است و به‌واسطه‌ی این تاریخ غنی کلی بنای تاریخی در شهر و اطراف شهر وجود دارند.

کوش آداسی شهری ست در استان آیدین در غرب کشور ترکیه. این شهر در ساحل دریای اژه قرار گرفته و از کلی ساحل زیبا برخوردار است. از بهترین سواحل این شهر می‌توان به ساحل بانوان، ساحل لانگ و ساحل سبز اشاره داشت. هر سه‌ی این سواحل از زیباترین سواحل کل کشور ترکیه هستند و در آن‌ها می‌توان انواع تفریحات ساحلی را تجربه کرد؛ البته ساحل سبز یک ساحل خصوصی است و برای ورود به آن به پرداخت ورودی‌ای نسبتاً زیاد نیاز است.

سفر به کوش آداسی

جز این مناطق ساحلی، یک پارک ملی در کوش آداسی وجود دارد که می‌توان گفت بهترین منطقه‌ی گردشگری در کل این شهر است. این پارک ملی با نام پارک ملی Dilek شناخته می‌شود و تمامی عناصر طبیعی زیبا برای لذت‌بردن از طبیعت را در خود دارد. جنگل، کوه، دره، رود، دریا، ساحل و کلی عنصر طبیعی این منطقه دست در دست یکدیگر گذاشته‌اند و کاری کرده‌اند که این منطقه بهترین منطقه‌ی دیدنی و تفریحی در کل کوش آداسی باشد.

سفر به کوش آداسی | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

در این منطقه چندین گونه گیاه و بیش از صد گونه پرنده زندگی می‌کنند. ضمناً ساحل این پارک ملی هم بسیار زیبا و دل‌انگیز است و خلاصه آن که اگر در سفرتان به کوش آداسی بیش از یک روز را به گشت و گذار در این منطقه اختصاص دهید می‌توانید لحظاتی عالی و فراموش‌نشدنی را برای خود رقم بزنید.

جزیره‌ی کبوتر هم یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی است. این جزیره از طریق جاده‌ای باریک به کوش آداسی متصل می‌شود و دورتادور آن سواحلی عالی وجود دارند. درون جزیره هم چند بنای تاریخی وجود دارند که قدمت آن‌ها به چند قرن پیش می‌رسد.

سفر به کوش آداسی

جز سواحل و مکان‌های طبیعی زیبا و بکر در کوش آداسی، مناطق تاریخی این شهر هم از دیدنی‌های آن هستند. شهر تاریخی میلتوس یا ملطیه از شهرهای باستانی جهان در نزدیکی کوش آداسی واقع شده. این شهر در دوران یونان باستان از متمدن‌ترین شهرهای جهان بوده و حتی نخستین فلاسفه‌ی جهان، یعنی تالس و آناکسیماندروس، هم زاده‌ی همین شهر بوده‌اند. به این شهر که بروید می‌توانید بناهای تاریخی بسیاری را که البته اکثرشان خرابه‌های‌شان باقی مانده‌اند ببینید و در تاریخ غرق شوید.

یک شهر باستانی دیگر همچون میلتوس با نام شهر باستاینی دیدیاما نیز در نزدیکی کوش آداسی واقع است و در آن شهر نیز باقی‌مانده‌ی بناهای تاریخی بسیاری وجود دارند که معروف‌ترینِ آن‌ها معبد آپولو است.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد کوش‌آداسی می‌توانید از یکی از مطالب قدیمی مجله‌ی ساحل شنی تحت عنوان راهنمای سفر به کوش آداسی بهره ببرید.

ضمناً عزیزانی که خواهان سفر به کوش آداسی هستند می‌توانند از تور کوش آداسی مرکز ساحل شنی استفاده کنند.

دریافت اطلاعات دقیق در مورد تور کوش آداسی و رزرو آن از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ و ارتباط با کارشناسان تورهای خارجی ما امکان‌پذیر است.

۳- ازمیر

سومین شهر از فهرست بهترین شهرهای توریستی ترکیه در این نوشتار شهر ازمیر است. جالب آن که ازمیر نیز مانند ۴ شهر پیشین، یعنی فتحیه، مارماریس، کوش آداسی و بدروم شهری ساحلی است و در عین حال از تاریخی غنی برخوردار است و به همین دلیل درون این شهر بناهای تاریخی زیادی وجود دارند.

مهم‌ترین دیدنی تاریخی ازمیر شهر تاریخی افسوس است. افسوس هم همچون میلتوس در گذشته از متمدن‌ترین شهرهای جهان بوده و چند شاعر و فیلسوف و نقاش زاده‌ی همین شهر بوده‌اند. این شهر در حال حاضر ویران شده، اما بقایایی از بناهای زیادی از آن و همچنین چند خیابان تاریخی از آن به یادگار مانده‌اند. معبد معروف آرتمیس، کتابخانه‌ی سلسوس و آمفی‌تئاتر ۲۵ هزار نفری افسوس از جمله بهترین بناهای تاریخی این منطقه اند که بخش‌هایی از آن‌ها باقی مانده. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شهر تاریخی افسوس می‌توانید روی لینک روبه‌رو کلیک کنید: شهر تاریخی افسوس.

جز این شهر تاریخی، در ازمیر به عنوان یکی از بهترین شهرهای توریستی ترکیه می‌توانید از برج ساعت که در مرکز اصلی‌ترین میدان شهر ازمیر یعنی میدان کوناک واقع شده هم بازدید کنید. هم خود برج ساعت بسیار زیبا است و عکس‌گرفتن در کنار آن رایج‌ترین کاری است که گردشگران انجام می‌دهند و هم آن که میدان کوناک صفایی عالی دارد و کلی گردشگر در اطراف آن همواره مشغول قدم‌زدن و خرید هستند.

تور ازمیر | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

روستای Şirince هم که در نزدیکی ازمیر قرار دارد یکی از بهترین دیدنی‌های ازمیر است. در این روستا زندگی و جنب و جوش برقرار است و طبیعت فوق‌العاده‌ی آن ایجاب می‌کند که لااقل یک روز از سفرتان به ازمیر را به گردش در این روستا اختصاص دهید.

جز مناطق تاریخی و طبیعی، بهترین دیدنی‌های ازمیر سواحل این شهر هستند که در منطقه‌ی Çesme واقع اند. این سواحل از بهترین سواحل کل ترکیه اند و انواع تفریحات را می‌توان در آن‌ها انجام داد. دو ساحل Alaçati و Ilica   معروف‌ترینِ این سواحل هستند.

ساحل ازمیر

ضمناً در ازمیر مراکز خرید بزرگ و زیادی وجود دارند و قطعاً خرید کردن در ازمیر یکی از بهترین کارهای گردشگران در طی سفر در ازمیر است. بازار معروف کمرالتی، مرکز خرید SelWay و مرکز خرید پالم از بهترین مکان‌ها در ازمیر برای خرید هستند.

علاقه‌مندان به سفر به ازمیر نیز می‌توانند از تور ازمیر مرکز ساحل شنی استفاده کنند. به‌مانند سایر تورها، برای کسب اطلاعات کامل و رزرو تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۲- آنتالیا

واقعاً آنتالیا لیاقت آن که در رتبه‌ی دوم بهترین شهرهای توریستی ترکیه قرار گیرد را دارد، چه آن که حتی اگر از هیچ جاذبه‌ی گردشگری برخوردار نبود صرف سواحل زیبای این استان که به نوعی می‌توان گفت برخی از آن‌ها از بهترین سواحل جهان هستند کافی بود تا نام آنتالیا در رتبه‌های بالایی بهترین شهرهای توریستی ترکیه قرار گیرد.

آنتالیا مرکز استان آنتالیا در جنوب غربی ترکیه واقع است. این شهر نیز همچون ۵ شهر آخری که در این نوشتار نام بردم هم شهری ساحلی است و هم شهری تاریخی. سواحل این شهر فوق‌العاده اند، با این حال چند مکان تاریخی هم در آن برای بازدید وجود دارند.

آمفی‌تئاتر آسپندوس معروف‌ترین بنای تاریخی آنتالیا است که هرساله میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. این آمفی‌تئاتر در گذشته از شکوهی بسیار برخوردار بوده و چندین هزار نفر را در خود جای می‌داده است. جز این آمفی‌تئاتر، آبشارهای دودن نیز از دیدنی‌های آنتالیا هستند. اما اصلی‌ترین دیدنی‌های این شهر و استان سواحل آن هستند که از میان سواحل بسیار این استان می‌توان به بهترین‌های آن‌ها یعنی سواحل لارا و کنیالتی اشاره داشت. سواحل لارا و کنیالتی از زیباترین سواحل کل جهان اند و هر زمان که به این سواحل بروید خواهید دید که تا چه حد شلوغ هستند. همین شلوغی محبوبیت بالای این سواحل در نزد گردشگران را نشان می‌دهد.

بهترین سواحل آنتالیا سواحل آنتالیا

در نوشتاری قدیمی، قبلاً، به معرفی ۲۰ تا از بهترین سواحل آنتالیا پرداخته‌ایم؛ برای دسترسی به آن مطلب می‌توانید از لینک روبه‌رو استفاده کنید: بهترین سواحل آنتالیا.

ضمناً عزیزانی که قصد سفر به آنتالیا را دارند نیز می‌توانند از تور آنتالیا مرکز ساحل شنی استفاده کنند. برای رزرو تور و کسب اطلاعات بیش‌تر با ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

۱- استانبول

و اما بی چون و چرا، استانبول لایق رتبه‌ی نخست بهترین شهرهای توریستی ترکیه است. در این شهر دیدنی‌های بسیار زیادی وجود دارند که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها در دورانی که استانبول برای چندین سده پایتخت حکومت عثمانی بوده ساخته شده‌اند.

در مجله‌ی ساحل شنی تا کنون در مورد بسیاری از دیدنی‌های استانبول صحبت کرده‌ایم، برای دسترسی به آن‌ها می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

  • برج گالاتا [این برج از بهترین برج‌های قدیمی ترکیه است و در منطقه‌ی بی‌اغلوی استانبول واقع شده]
  • مسجد ایاصوفیه [قطعاً مشهورترین دیدنی استانبول همین مسجد است. روی لینک که کلیک کنید می‌توانید به طور کامل با این مسجد که در حال حاضر به عنوان موزه استفاده می‌شود آشنا شوید.]

معروف‌ترین مساجد استانبول | بهترین شهرهای توریستی ترکیه |

  • مسجد سلطان احمد [مسجد سلطان احمد از زیباترین مساجد جهان است و به دستور سلطان احمد ساخته شده. این مسجد به سبب استفاده‌ی کاشی‌ها و سنگ‌های آبی در آن با عنوان مسجد آبی هم شناخته می‌شود. برای آشنایی با مسجد سلطان احمد و چند مسجد دیگر از بهترین مساجد استانبول که در دوران عثمانی ساخته شده‌اند می‌توانید روی لینک معروف‌ترین مساجد استانبول کلیک کنید.]
  • باسیلیکا سیسترن [باسیلیکا سیسترن یکی از چند آب‌انبار زیرزمینی استانبول است که در دوران عثمانی ساخته شده. معماری این آب‌انبار و بزرگی آن موجب شده که نسبت به سایر آب‌انبارهای استانبول از وضعیتی خاص برخوردار باشد. با کلیک روی لینک باسیلیکا سیسترن می‌توانید به طور کامل با این جاذبه‌ی گردشگری استانبول آشنا شوید.]

باسیلیکا سیسترن | بهترین شهرهای توریستی ترکیه

  • جزیره‌ی بویوک آدا [در اطراف استانبول چند جزیره وجود دارند که جزو استان استانبول به شمار می‌روند. این جزایر تماماً گردشگری اند و از بهترین مناطق استانبول برای بازدید هستند. در میان این جزایر، جزیره‌ی بویوک آدا از همه زیباتر و توریستی‌تر است. در این جزیره می‌توانید به کلی جاذبه‌ی گردشگری دسترسی داشته باشید و همچنین از سواحل زیبای آن لذت ببرید. کسب اطلاعات کامل در مورد جزیره‌ی بویوک آدا از طریق کلیک روی لینک جزیره‌ی بویوک آدا امکان‌پذیر است.]
  •  بازار ادویه [یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول که قطعاً نقشی مهم در تبدیل استانبول به یکی از بهترین شهرهای توریستی ترکیه داشته همین بازار ادویه است. این بازار از قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده‌ی جهان است که در آن انواع ادویه در بهترین فرم و همچنین خوراکی‌های دیگر از جمله روغن و شیرینی عرضه می‌شوند. پیش‌تر در مورد بازار ادویه هم بحث کرده‌ایم، برای دسترسی به مقاله‌ی آن می‌توانید از لینک بازار ادویه استفاده کنید.]

بازار ادویه

  • بازار بزرگ [این بازار از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده‌ی جهان است و هنوز هم در طی روز میزبان هزاران خریدار از اقصی‌نقاط جهان است. حتی اگر در طی سفر به استانبول قصد خرید نداشته باشید می‌توانید با گشت و گذار در این بازار از حال و هوای آن لذت ببرید. کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد بازار بزرگ استانبول از طریق کلیک روی لینک بازار بزرگ امکان‌پذیر است.]
  • خیابان استقلال [باصفاترین خیابان خاورمیانه همین خیابان استقلال است. این خیابان در دهه‌های اخیر بسیار پیشرفت کرده و در طی هر روز میزبان هزاران نفر است. این خیابان از فروشگاه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و کلیساها و کنیسه‌های بسیاری برخوردار است و در اطراف آن هم کلی دیدنی دیگر وجود دارند. قطعاً سفرتان به استانبول بدون قدم‌زدن در این خیابان سفری ناقص خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد خیابان استقلال نیز می‌توانید روی لینک خیابان استقلال استانبول کلیک کنید.]

منطقه بی اغلو استانبول

برای سفر به استانبول نیز می‌توانید از تور استانبول استفاده کنید. جهت رزرو تور استانبول شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست.

سخن آخر

در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر ۱۰ تا از بهترین شهرهای توریستی ترکیه داشتیم. خوشبختانه برای سفر به هر کدام از این ۱۰ شهر توریستی ترکیه این امکان را دارید که از تورهای خارجی ساحل شنی استفاده کنید.

کسب اطلاعات کامل در مورد هر یک از تورها و رزرو آن‌ها از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

ارسال پاسخ

5 × 3 =