صیقل روح با تماشای تصاویر بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان

کشورهای مختلف جهان از منظره‌هایی عالی برای تماشا، نقاشی و عکاسی برخوردار هستند، در این میان اما برخی از منظره‌ها به سبب رنگارنگ‌بودن‌شان از شهرتی بیشتر برخوردار هستند. این نوشتار از مجله‌ی ساحل شنی به معرفی بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان اختصاص دارد.

بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان

۱- چشمه‌ی آب گرم Grand Prismatic در وایومینگِ آمریکا

بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان

وایومینگ از زیباترین ایالات کشور آمریکا است و در خود چند پارک ملی بزرگ را جای داده است. پارک ملی Yellowstone پارکی در همین ایالت وایومینگ است و چند تا از بهترین چشمه‌های آب گرم جهان در آن هستند. چشمه‌ی آب گرم Grand Prismatic چشمه‌ی آب گرمی است که در پارک ملی Yellowstone قرار دارد و همانطور که در تصویر می‌بینید رنگین‌کمانی‌ترین چشمه‌ی آب گرم جهان است.

۲- ژئوپارک ملی Zhangye Danxia در چین

بهترین منظره های جهان

تپه‌ای رنگارنگ در پارک ملی Zhangye Danxia در چین وجود دارد که همانطور که در تصویر می‌بینید یکی از زیباترین منظره‌های رنگارنگ جهان است. بارش باران در این منطقه موجب زیباتر شدن رنگ‌های تپه می‌شود و بنابراین می‌توان گفت که در ماه‌های ژوئن، آگوست، سپتامبر و اکتبر که بیشترین بارش در این منطقه صورت می‌گیرد، تپه از ظاهر زیباتر و چشم‌گیرتری برخوردار است.

۳- زمین‌های هفت‌رنگ در موریس

Seven Coloured Earths Mauritius

موریس کشوری جزیره‌ای است و یکی از کشورهای بسیار کوچکی است که در اقیانوس هند قرار دارند. در موریس، مکان‌های طبیعی زیبایی وجود دارند ولی یکی از مشهورترینِ این مکان‌ها، جایی با نام «زمین‌های هفت‌رنگ» است. گفته می‌شود رنگارنگ شدن این تپه به سبب تفاوت‌های میان مواد معدنی از کوه‌های آتشفشانی است.

در نزدیکی این تپه‌های رنگی، جنگلی بزرگ نیز وجود دارد و خلاصه این مکان از آن مکان‌هایی است که هر ماجراجویی از بودن در آن‌ها لذت می‌برد.

۴- Landmannalaugar  در ایسلند

Landmannalaugar  

ذخیر‌ه‌گاه طبیعی Fjallabak در ارتفاعات کشور ایسلند را می‌توان به نوعی یک کارخانه‌ی رنگ‌های خوش‌منظر معرفی کرد. در این منطقه، مکانی وجود دارد که با نام Landmannalaugar  شناخته می‌شود و ترکیبی از رنگ‌های قرمز، سبز، زرد، طوسی و چند رنگ دیگر است.

در این منطقه امکان پیاده‌روی هم وجود دارد و خوشبختانه دسترسی به آن از پایتخت کشور ایسلند، یعنی Reykjavik، هم چندان دشوار نیست، چراکه Landmannalaugar  با خودرو فقط سه ساعت با Reykjavik فاصله دارد و این فاصله را هم کاملاً از طریق اتوبان می‌توان طی کرد.

۵- پارک Takinoue در ژاپن

بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان (2)

پارک Takinoue در هوکایدو ژاپن قرار دارد، پارکی که به‌واسطه‌ی رنگ‌های زیبای‌هاش همواره یکی از بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان بوده است. در روزهای آغازین بهار، shibazakura یا خزه‌ی صورتی کل پارک را دربرمی‌گیرد و ترکیب رنگ صورتی این خزه‌ها با رنگ سبز خود پارک منظره‌ای عالی و دل‌انگیز را ایجاد می‌کند.

پارک Takinoue با خودرو فقط دو ساعت از شهر آساهیکاوا در استان هوکایدو فاصله دارد و خوشبختانه به سادگی هم می‌توان به آن دسترسی داشت، اگر روزی به ژاپن سفر کردید بد نیست سری هم به آساهیکاوا بزنید.

بیشتر بخوانید: تور ژاپن

۶- دره‌ی رودخانه‌ی Paria در آمریکا

بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان

در میان ایالات آریزونا و یوتا، دره‌ای فوق‌العاده زیبا وجود دارد که رنگارنگی‌اش به سبب جاری‌بودن آب برای مدتی طولانی و آوردن مواد معدنی مختلف از کوه‌های گوناگون است.

این منطقه از جنوب غربی آمریکا افزون بر دارا بودن این دره‌ی فوق‌العاده، از عناصر طبیعی زیبای دیگری هم برخوردار است و در میان گردشگران هم بسیار محبوب است.

۷- کوه هفت‌رنگ در پرو

مناظر رنگارنگ زیبا

Montaña de Siete Colores یا کوه هفت رنگ کوهی در کشور پرو است که نام‌های دیگری هم دارد از جمله Vinicunca. این منطقه‌ی رنگارنگ هم از بهترین منظره‌های رنگارنگ جهان است و در ارتفاع ۱۷ هزار پایی از سطح دریا قرار گرفته است.

رنگ‌های زیبای این کوه در طی هزاران سال و بر اثر موادی که دریاچه‌ها و رودها به آن منطقه آورده‌اند و روی هم جمع شده‌اند شکل گرفته‌اند.

۸- ساحل قرمز در چین

china red beach

این منطقه‌ی زیبا و دل‌انگیز باوجودی‌که «ساحل» نامیده می‌شود، در واقع ساحل نیست بلکه یک تالاب پوشیده از گیاه‌های قرمز رنگ است. می‌بینید که بسیار زیباست و از بهترین گزینه‌ها برای عکاسان و نقاشان رئالیست به شمار می‌رود.

سخن آخر

البته که جز این موارد، منظره‌های رنگارنگ دیگری هم هستند که می‌شد نام‌شان در این فهرست باشد. اگر شما منظره‌ای دیگر می‌شناسید که به نظرتان لیاقت آن که نام‌اش در این فهرست باشد را دارد، آن را به ما و کاربران معرفی کنید.

در آخر گفتنی است که برای استفاده از خدمات گردشگری می‌توانید از خدمات گردشگریِ آژانس مسافرتی ساحل شنی استفاده کنید. ویزا، پیکاپ ویزا، تور خارجی، تور داخلی، اخذ بلیط هواپیما و رزرو هتل از جمله خدمات آژانس مسافرتی ساحل شنی هستند. دریافت اطلاعات کامل در مورد هر یک از این خدمات از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

ارسال پاسخ