تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا

تاسمانی یک جزیره در جنوب شرق استرالیا است که با فاصله ۲۰۰ کیلومتر از خاک این قاره قرار گرفته و به نوعی دور از دسترس است. اما در عین حال این جزیره دور افتاده همیشه به خاطر مواد غذایی تازه و باکیفیتش نظیر سیب، توت فرنگی، پنیر، گوشت، ماهی سالمون، صدف و حتی زعفران و پاپریکا شهرت داشته است. تقریبا نمی‌توانید چیزی را بیابید که در این جزیره پرورش داده نشود. اما در کنار مواد غذایی تازه، این آشپزها هستند که با ترکیب درست این مواد غذایی، خوشمزه‌ترین غذاها را تهیه می‌کنند. با جزیره تاسمانی در استرالیا و غذاهای خوشمزه آن بیشتر آشنا شوید.

تاسمانی، جزیره دور افتاده استرالیا

از مزرعه به روی میز غذاخوری

دور افتاده بودن تاسمانیا هم برای آن مزیت محسوب می‌شود هم یک عیب بزرگ. دور بودن از خاک استرالیا موجب شده تبادل کالا از طریق تنگه براس هم سخت و هم گران باشد. اما از سوی دیگر این مساله موجب شده تا تاسمانی کمی خودکفاتر عمل کند و مزارع مختلفی در سطح شهر بوجود بیاید که آن را از حمل و نقل و خرید کالا از خارج از این منطقه خلاص کند. وجود مواد غذایی تازه و اورگانیک موجب شده تا رستوران‌های این جزیره از محبوبیت و شهرت بالایی برخوردار شوند. علاوه بر اینها، حتی تهیه نان هم در این جزیره به سبکی خاص انجام می‌شود که آن را از سایر نقاط خوشمزه‌تر می‌کند. بنابراین از غذاهای اصلی گرفته تا دسر و نان، در تاسمانی همه چیز طعم دیگری دارد.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
یکی از دلایلی که تاسمانی را جزیره غذاهای خوشمزه می‌نامند مواد غذایی تازه‌ای است که از مزارع همین جزیره برداشت می‌شود و موجب می‌شود غذاهای این منطقه طعمی به یادماندنی داشته باشند.

غذاهایی فراتر از ماهی و چیپس

بخش وسیعی از ساحل تاسمانی توسعه نیافته و عاری از هرگونه آلودگی است. دمای خنک آب این منطقه آن را برای شنای بسیاری از موجودات دریایی مناسب ساخته است. از آن‌ها می‌توان به ماهی سالمون اشاره کرد که تقریبا در بسیاری از منوهای رستوران‌ها به چشم می‌خورد. از دیگر مواد غذایی دریایی می‌توان به انواع صدف، ماهی قزل آلا و سایر ماهی‌ها اشاره کرد. رستوران‌های متنوعی برای خوردن غذاهای دریایی در شهر هوبارت، پایتخت تاسمانی، خواهید یافت.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
غذای دریایی محبوبیت بالایی در تاسمانی دارند.

غذاخوری‌های تاسمانی

در کنار پرورش دادن بهترین مواد غذایی این کشور، تاسمانی آشپزهای برجسته و نامداری نیز دارد که از این مواد برای تهیه بهترین غذاها استفاده می‌کنند. به همین جهت است که رستوران‌های مشهور و نامداری را در این جزیره خواهید یافت. فرانکلین یکی از این رستوران‌هاست که در پایتخت این ایالت، هوبارت، قرار گرفته و انواع گوشت گریل شده به روی آتش‌های چوبی را تهیه می‌کند. به دلیل طبخ خاص این گوشت‌ها، طعم آن‌ها نیز متفاوت و خاص است. اما از آنجایی که ممکن است با سبک غذاهای این منطقه آشنا نباشید یا از غذاهای دریایی خوشتان نیاید، در جای دور افتاده‌ای همانند تاسمانی نیز می‌توانید غذاهای ایتالیایی بخورید. تمپلو (Templo) یکی از بهترین گزینه‌ها برای امتحان کردن غذاهای مدرن ایتالیایی است.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
رستوران فرانکلین یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های این جزیره است که غذاهای دریایی متنوعی سرو می‌کند.

سنت قهوه خوردن در تاسمانی

همانند سایر نقاط استرالیا، در تاسمانی هم قهوه طرفداران بسیاری دارد. پیدا کردن قهوه خوب در این جزیره اصلا کار دشواری نیست. در هوبارت می‌توانید بهترین قهوه‌ها را امتحان کنید. در برخی از کافه‌های این منطقه دانه‌های قهوه توسط خود صاحبان کافه و با دست چیده شده، مخلوط شده و پودر می‌شود. همین موجب می‌شود قهوه طعمی متنوع‌تر و تازه‌تر داشته باشد به طوری که احساس کنید هیچوقت چنین قهوه‌ای در جای دیگر نخورده‌اید.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
قهوه در تاسمانی بسیار تازه و با دانه‌های قهوه‌ای که اغلب کافه‌ها خودشان پرورش می‌دهند تهیه می‌شود.

طبخ غذا به سبک تاسمانی

کلاس‌های آشپزی متعددی در تاسمانی برگزار می‌شود که گردشگران را با نحوه پخت غذاهای سنتی این منطقه آشنا می‌سازد. اغلب این آشپزخانه‌ها در مزارع قرار گرفته‌اند بنابراین آموزش آشپزی با مواد غذایی تازه مزارع انجام می‌گیرد. همچنین این کلاس‌ها توسط بهترین آشپزهای این منطقه برگزار می‌شود که برخی رستوران‌های مطرحی دارند و برخی دیگر در هتل‌های بزرگ و خوشنام این جزیره مشغول به کار هستند.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
با شرکت در کلاس‌های آشپزی جزیره می‌توانید انواع غذاهای سنتی تاسمانی را وقتی به خانه برگشتید طبخ کنید.

نان و انواع شیرینیجات

علاوه بر غذای اصلی که در تاسمانی با طعم خاصی سرو می‌شود، تاسمانی به خاطر آب و هوای مرطوبی که دارد محل مناسبی برای تهیه انواع خمیر است. از خمیر نان گرفته تا خمیر انواع شیرینی. در این جزیره یک کارخانه تولید خمیر و شیرینی وجود دارد که بهترین نان و همچنین بهترین کروسان‌های خارج از فرانسه را تهیه می‌کند. نام این مرکز Battery Point است. اما این کارخانه تنها جایی نیست که انواع شیرینیجات و مواد غذایی خمیری را پخش می‌کند. کافه Pigeon Hole هم در هوبارت از جمله جاهاییست که به خاطر خمیرهای ترشش شهرت دارد.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
غذاهای خمیری و انواع شیرینی از جمله خوردنی‌های خوشمزه و پرطرفدار در این جزیره هستند.

شکلات

تاسمانی بعنوان جایی که تازه‌ترین شیرها را در استرالیا دارد شناخته شده است، این شیرها از اوایل قرن ۲۰ برای تهیه خوشمزه‌ترین شکلات‌ها در این منطقه استفاده می‌شدند. کارخانه‌های شکلات در تاسمانی قدمت بسیار دیرینه‌ای دارند. Cadbury یکی از این کارخانه‌ها است که از سال ۱۹۲۲ فعالیت دارد. House of Anvers نیز یک شکلات سازی قدیمی دیگر است که تخصص آن تهیه شکلات‌ها به سبک بلژیکی است. در کنار شکلات، این بستنی است که محبوبیت بالایی در تاسمانی دارد که آن هم با توجه به اینکه با باکیفیت‌ترین و تازه‌ترین شیرها تهیه می‌شود طعمی متفاوت دارد. در فصل تابستان تقریبا در تمامی فروشگاه‌های خیابانی این منطقه می‌توانید بستنی فروشی‌هایی را بیابید که طعم‌های متنوعی از بستنی را برای امتحان کردن دارند.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
انواع شکلات در تاسمانی با تازه‌ترین شیرها تهیه می‌شود.

صبحانه در هوای آزاد

هیچ چیز همانند یک صبحانه خوشمزه نمی‌تواند روزتان را بسازد. در تاسمانی این شانس را دارید که با نسیم خنکی که از دریا می‌آید و در فضایی که صدای پرندگان نوایی دلنشین در آن ایجاد کرده‌اند یک صبحانه خوشمزه و متفاوت میل کنید. Pigeon Hole در غرب هوبارت می‌تواند انتخاب خوبی برای میل کردن یک صبحان خوشمزه در هوای آزاد باشد. اغلب کافه‌ها فضایی وسیع دارند و از آنجایی که در نزدیکی دریا قرار گرفته‌اند چشم اندازی زیبا از آبی دریا نیز به چشم می‌خورد. همه چیز که درباره شیرینیجات و مواد غذایی در تاسمانی گفتیم را کنار هم قرار دهید، نان تازه، شیرینی و شکلات تازه و شیری با کیفیت همه آن چیزی است که برای یک صبحانه داغ و خوشمزه نیاز دارید تا کاملا انرژی بگیرید و به گشت و گذار در شهر بپردازید.

تاسمانی، جزیره غذاهای خوشمزه در استرالیا
صبحانه‌های خوشمزه تاسمانی را در فضای باز و کنار ساحل میل کنید.

سخن پایانی

استرالیا به اندازه کافی برای برخی از گردشگران دور افتاده است، در نظر بگیرید تاسمانی از استرالیا نیز دورافتاده‌تر است. اما این مساله موجب نشده تاسمانی بین گردشگران محبوب نباشد. این جزیره بیشترین محبوبیت خود را مدیون غذاهای متنوع که با مواد غذایی تازه تهیه می‌شوند است. بنابراین اگر شما هم از جمله افرادی هستید که دوست دارید غذاهای متنوع و تازه را میل کنید تاسمانی را که جزیره غذاخوردن نامیده شده است را در برنامه سفر خود قرار دهید. برای اینکه به تاسمانی سفر کنید باید ویزای استرالیا بگیرید بنابراین توصیه می‌شود اطلاعات کافی درباره گرفتن ویزای استرالیا کسب کنید.

ارسال پاسخ

پنج × سه =