۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تحصیل در اتاوا؛ کانادا

همه چیز دربارۀ تحصیل در اتاوا

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر و بسیار جذاب است که افراد متخصص، کاردان، سرمایه گذار و دانشجویان برتر را از سراسر دنیا به خودش جذب می‌کند تا به وسلۀ این نیروهای انسانی منحصر به فرد بتواند خودش را پیشرفت دهد و کمبود نیروی انسانی‌اش را جبران نماید. در سال‌های اولی که این تصمیم توسط مسئولان کانادایی گرفته شد، افراد زیادی بدون هیچ برنامه ریزی‌ای وارد این کشور شدند و نه تنها باری از دوش دولت برنداشتند، که باری بر دوش آن شدند. به همین دلیل مسئولان کانادایی با اتخاذ تصمیم‌های درست کانال‌هایی را برای پذیرش مهاجران ایجاد کردند تا فقط افراد واجد شرایط بتوانند به این کشور زیبا مهاجرت کنند. مهاجرت تحصیلی یکی از متداول‌ترین راه‌های سفر به کانادا است. این کشور دانشگاه‌های بسیار معتبری دارد و بازار کاری آن هم رونق دارد. یکی از شهرهای مهم برای تحصیل هم اتاوا به شمار می‌رود. ما در این مطلب همه چیز را دربارۀ تحصیل در اتاوا به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

کمی از اتاوا بدانیم

در واقع اتاوا پایتخت کشور کانادا است و در استان انتاریو قرار دارد. این شهر بسیار بزرگ است و طبق آخرین سرشماری‌ها یک میلیون و سیصد و نود و سه هزار نفر در این شهر زیبا زندگی می‌کنند. وقتی می گوییم شهر بزرگ منظور اسن است که اتاوا چهارمین شهر پهناور کانادا است. در این شهر مردم به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی گفتگو می‌کنند و برای همین شانس این را دارید که در طول زبان هر دو زبان را یاد بگیرید. اتاوا شهری بسیار پویا و فعال است و مردم بسیار با فرهنگ و متدمنی در آن زندگی می‌کنند. البته در کنار اینها شهر به نسبت شهرهایی مانند ونکوور یا تورنتو شهر گرانی هم محسوب نمی‌شود.

شرایط سیستم حمل و نقل عمومی در اتاوا بسیار عالی است، تنوع در انتخاب نوع سیستم حمل و نقل برقرار است و مزایای خوبی مانند رایگان بودن مترو برای دانشجویان وجود دارد. این شهر چهار فصل است و بر خلاف آنچه از کانادا در ذهن دارید، تابستان‌ها دمای آن به سی درجه سانتی گراد هم می‌رسد. این شهر بازار کار بی نظیری دارد و می‌توانید مطمئن باشید بعد از فارغ التحصیلی امکان اشتغال در شرکت‌های بسیار خوب و بزرگ برای شما فراهم خواهد شد.

چرا باید در اتاوا تحصیل کنیم؟

نخست آنکه اتاوا امتیازهای بسیار خوبی را برای دانشجویان خود قائل است. برای مثال همان طور که در بخش قبلی هم گفته شد، برخی وسایل حمل و نقل عمومی برای دانشجویان رایگان و برخی دیگر با تخفیف‌های بسیار خوبی در دسترس آنها هستند. به علاوه خوابگاه‌های دانشگاه‌های اتاوا شرایط بسیار خوبی دارند و خدمات خوبی ارائه می‌دهند. اگر هم به هر دلیلی نخواستید در خوابگاه دانشجویی بمانید، می‌توانید در واحدهای آپارتمانی بی نظیر با تنوع قیمتی عالی در سطح شهر وجود دارد زندگی کنید. دانشگاه‌های شهر بسیار معتبر هستند و تحصیل در اتاو به منزلۀ این است که شما به واقع آیندۀ خودتان را تضمین کرده‌اید.

تحصیل در اتاوا؛ مقطع دانش آموزی

اگر شما خودتان در اتاوا ساکن هستید یا قیم فرزندتان در این شهر ساکن است، تحصیل در مدارس اتاوا می‌تواند برای فرزندان شما بی نظیر باشد. البته این کار برای کسی که در ایران زندگی می‌کند و می‌خواهد فرزندش را پانسیون کند کمی هزینه بردار است و اگر چنین قصدی دارید شهرهای بهتر با هزینه‌های کمتری هم در کانادا و دیگر کشورها وجود دارند. با این همه مدارس اتاوا مدارسی بین المللی، با امکانات و تسهیلات بسیار ویژه هستند که دانش آموزان را نه فقط در واحدهای درسی، که در زمینۀ ورزش، هنر و موسیقی نیز رشد می‌دهند و امکاناتی نظیر باشگاه‌های ورزشی، کلاس‌های موسیقی، کلاس‌های رباتیک و غیره را در فضای مدرسه فراهم کرده‌اند.

تحصیل در اتاوا؛ کالج

کالج‌های اتاوا فضایی بسیار عالی برای شما فراهم می‌کنند که می‌توانید با حدود دو سال تحصیل در آنها مدرک معتبری دریافت کرده و وارد بازار کار شوید. ما در این بخش دو مورد از کالج‌های برتر اتاوا را به شما معرفی می‌کنیم. نخستین کالج برای تحصیل در اتاوا کالج الگون کویین است. الگون کویین کالج هنر و فناوری نام دارد و انگلیسی زبان است. این کالج در لیست بهترین‌های کانادا قرار دارد و با داشتن الگوهای استاندارد آموزشی مدرک بسیار معتبری به شما ارائه می‌کند. الگون کویین چیزی کم از دانشگاه ندارد و علاوه بر ارائۀ مدارک دیپلمی و کالجی، می‌توانید در دوره‌های کارشناسی آن هم شرکت کنید. البته در این مورد رشته‌های محدود ارائه می‌کند و فقط در رشته‌های طراحی داخلی، فناوری اطلاعات، پرستاری، تجارت، ساختمان سازی، امنیت، مدیریت گردشگری و توسعۀ جامعه دورۀ کارشناسی برگزار می‌کند.

از دیگر کالج‌های بسیار خوب در شهر اتاوا با مدارک معتبر می‌توان به کالج هرزینگ اشاره کرد که اواسط قرن بیست میلادی تاسیس شد و از آن زمان جزو بهترین‌های کانادا بوده است. در ابتدا این کالج به طور تخصصی روی رشته‌های فناوری و کامپیوتر مانور می‌داد؛ اما امروزه پردیس‌های مختلفی در سراتاسر کانادا دارد و رشته‌هایی مانند حقوق، تجارت، بیزنس، طراحی، سلامت و غیره را اضافه کرده است.

تحصیل در اتاوا؛ مقطع دانشگاهی

از جمله پر طرفدارترین و پرکاربردترین بخش مهاجرت تحصیلی در کانادا به تحصیل در دانشگاه‌ها برمی گردد. خوشبختانه در اتاوا دانشگاه‌های بسیار خوب با رنکینگ‌های جهانی منحصر به فردی وجود دارد که نه تنها باعث می‌شوند از دوران تحصیل خود کمال لذت را ببرید و خاطرات خوبی ثبت کنید، که مدارک بسیار معتبری ارائه می‌کنند و همین مدارک آیندۀ شما را تضمین کرده و بهترین بازار کاری را در شهر اتاوا پیش روی شما قرار می‌دهد. ما در این مطلب سه دانشگاه برتر در این شهر را به شما معرفی می‌کنیم تا مدارک خود را برای اخذ پذیرش به آنها ارسال کنید.

نخستین دانشگاه قطعاً دانشگاه اتاوا خواهد بود. این دانشگاه‌ بین المللی به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی کلاس ارائه می‌دهد. دانشگاه اتاوا در آخرین رنکینگ جهانی رتبۀ دویست و هفتاد و نه را از آن خود کرده و جزو برترین دانشگاه‌های دنیا شمرده می‌شود. این دانشگاه همچنین معتبرترین و بزرگترین دانشگاه دو زبانه در دنیا هم هست. دانشگاه اتاوا سی و پنج هزار دانشجو به صورت سالانه دارد و رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌کند.

از دیگر دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در اتاوا می‌توان به دانشگاه کارلتون اشاره کرد که دانشگاه بسیار غنی است و اواسط قرن بیست میلادی تاسیس شد. این دانشگاه دولتی در آخرین رتبه بندی‌های جهانی رتبۀ ششصد را از آن خود کرد. دانشگاه کارلتون بسیار بزرگ است، سالانه بیست و سه هزار دانشجو از کانادا و دیگر کشورها می‌پذیرد و آینده‌تان را تضمین می‌کند. به علاوه دانشگاه سنت پاول هم در شهر اتاوا یکی از بهترین دانشگاه‌ها شمرده می‌شود که یکی دیگر از دانشگاه‌های دو زبانه است. این دانشگاه هم جزو دانشگاه‌های قدیمی شمرده می‌شود و از اواسط قرن بیستم میلادی با دانشگاه اتاوا ادغام شد.شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معرفی شده یا دیگر دانشگاه‌های شهر باید مدارک زیر را به نشانی ایمیل نوشته شده در سایت دانشگاه ارسال کنید تا به طور رسمی درخواست پذیرش دهید:

 • رسید پرداخت هزینۀ پذیرش
 • مدارکی حاوی نشانی، کد پستی، شمارۀ تماس و آدرس ایمیل متقاضی
 • اسکن شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • اسکن پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار
 • اسکن کلیۀ مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ارائۀ مدارکی دال بر رزومۀ تحصیلی و کاری مرتبط
 • به همراه داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمرۀ پنج و نیم برای مقطع کارشناسی و حداقل نمرۀ هفت برای مقطع دکترا
 • توصیه نامه از دو یا سه نفر از اساتید قبلی
 • اسکن عکس پاسپورتی که اخیراً انداخته باشید، پیش زمینۀ سفید داشته باشید و بدون روتوش و عینک باشد
 • انگیزه نامه برای تحصیل در اتاوا

موارد گفته شده اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش است. اگر می‌خواهید لیست کامل این مدارک را داشته باشید بهتر است همین حالا با همکاران ما تماس بگیرید.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی با کارشناسان و مشاوران متبحر و باسابقه، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ویزای کانادای شما را اخذ و نسبت به پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه یا امارات اقدام نماید. شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین نگرانی و با خیال راحت امور پیکاپ ویزای خود را به متخصصان ما بسپارید. برای این کار فقط کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

تحصیل در اتاوا چقدر هزینه دارد؟

برای اینکه بتوانید هزینۀ تحصیل در اتاوا را درست تخمین بزنید، باید رشتۀ مورد نظر، دانشگاه مورد نظر و مقطع مورد نظرتان کاملاً مشخص باشد. چرا که این سه عامل تاثیر به سزایی در میزان هزینۀ شما دارد. اما به طور کلی دانشگاه‌های روزانۀ اتاوا بین شش تا بیست هزار دلار کانادا در سال و دانشگاه‌های شبانه روزی بین بیست و پنج تا چهل دلار کانادا در سال هزینه دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های این شهر بین سه تا چهار سال طول می‌کشد و حدود چهارده تا هفده هزار دلار کانادا به صورت سالانه هزینه دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ده تا بیست هزار دلار کانادا هزینه دارد و حدود دو سال زمان می‌برد. گفتنی است اگر رشته‌های زیر شاخۀ پزشکی مانند انواع رشته‌های پزشکی، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی یا فیزیوتراپی را مد نظر داشته باشید، باید برای هر سال در مقطع کارشناسی ارشد بین بیست تا بیست و پنج هزار دلار کانادا هزینه کنید.

برای اخذ ویزای کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

اگر با توجه به شرایط گفته شده و هزینۀ دانشگاه، می‌خواهید برای تحصیل در اتاوا اقدام کنید، باید بعد از ارسال مدارک به دانشگاه منتظر نظر دانشگاه باشید. چنانچه بعد از انجام مکاتبات دانشگاه با تحصیل شما موافقت کرد و نامۀ پذیرش به شما داد، باید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید تا بتوانید اجازۀ خروج از ایران و ورود به کانادا را داشته باشید. برای همین مدارکی که در این بخش آمده را آماده می‌کنید، امور اخذ ویزای تحصیلی کانادا را به انجام می‌رسانید، و بعد در صورت اخذ اکسپت ویزای کانادا پیکاپ ویزا را انجام می‌دهید و به این کشور زیبا سفر می‌کنید. از جمله مهمترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارت است از:

 • اصل و کپی تمام صفحات پاسپورت متقاضی
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • سند ازدواج در صورت تاهل همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت برای آقایان همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • رزومۀ شغلی و تحصیلی متقاضی
 • پروپوزال تحقیقاتی برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا
 • مدرک آیلتس آکادمیک با نمرۀ مورد نیاز
 • نامۀ پذیرش تحصیلی
 • فرم‌های تکمیل شدۀ ویزای دانشجویی
 • مدارکی برای اثبات تمکن مالی جهت هزینه‌های زندگی در کانادا و تحصیل در اتاوا
 • گواهی گردش حساب بانکی چهار ماه گذشته با مهر و امضای بانک در سربرگ انگلیسی
 • عکس پاسپورتی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • رسید پرداخت هزینۀ بررسی درخواست ویزا

کشور کانادا امکاناتی جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت را برای شما و خانواده فراهم می‌کند. شما برای سفر به این توریستی و جذاب، باید ویزای کانادا داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم برای اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا و سفر به این کشور رؤیایی، با شمارۀ ۰۲۱۵۷۹۲۸ تماس بگیرید تا همکاران ما در آژانس گردشگری و مسافرتی ساحل شنی شما را در این امر یاری کنند. شما با گرفتن مشاوره از همکاران مجرب ما و سپردن فرایند اخذ ویزای کانادا به متخصصان ساحل شنی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صرف کمترین میزان هزینه ویزای این کشور منحصر به فرد را اخذ کنید و با خیالی آسوده به سفر بروید. منتظر شما هستیم.

ارسال پاسخ

سیزده + نوزده =