۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تحصیل در مونترال کانادا

همه چیز دربارۀ تحصیل در مونترال؛ کبک

استان کبک یکی از جذاب‌ترین، قدیمی‌ترین و در عین حال بهترین استان‌های کانادا برای گردشگری، تحصیل، اشتغال و مهاجرت است. شما می‌توانید در دانشگاه‌های بسیار معتبر و خوب این استان تحصیل کنید، در همین استان به اشتغال بپردازید و آیندۀ خود و خانواده‌تان را تضمین کنید. یکی از نکات مهم در این زمینه داشتن اطلاعات کافی برای اقدام جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کبک و نیز اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. مونترال مرکز استان و یکی از مهمترین شهرها‌ی استان کبک است که طرفدارهای زیادی دارد و دانشگاه‌های خوبی هم در این شهر قرار دارد. ما در این مطلب به بررسی تمام نکات مهم در زمینۀ تحصیل در مونترال کانادا خواهیم پرداخت و هر آنچه نیاز دارید به شما می گوییم. پس با ما همراه باشید.

کمی از مونترال بدانیم

پیش از آنکه به بررسی شرایط تحصیل در مونترال بپردازیم، بهتر است کمی در مورد این شهر بدانیم. مونترال در استان کبک واقع شده و همان طور که می‌دانید مردم این استان به زبان فرانسوی صبحت می‌کنند. این شهر بزرگترین شهر استان کبک نیز هست و به همین دلیل شرایط اشتغال در این شهر بسیار مناسب و پر رونق است. به علاوه دانشگاه‌های مونترال با بهره گیری از جدیدترین متدهای تدریس و بودجه بندی بسیار خوب و بالایی که برای تحقیقات اختصاص می‌دهند توانسته‌اند جایگاه بسیار خوبی در سطح جهانی به دست بیاورند و جزو دانشگاه‌هایی باشند که بالاترین استانداردهای آموزشی را دارمد. برای مثال دانشگاه مونترال توانسته در چند سال اخیر رتبه‌های اول و چهارم بهترین شهر دانشجویی را به خودش اختصاص دهد. برای آشنایی بیشتر با بهترین شهرهای دانشجویی کانادا اینجا را کلیک کنید.

چرا باید در مونترال تحصیل کنیم؟

شاید این اولین پرسشی باشد که در ذهن شما شکل می گیرد. اینکه تحصیل در مونترال تا چه اندازه برای شما مفید خواهد بود و چه مزایایی دارد. باید گفت یکی از مهمترین نکات این است که شما مطمئن هستید در جایی تحصیل می‌کنید که بالاترین استانداردهای علمی و آموزشی را دارد، اساتید بسیار برجسته با سابقۀ پژوهشی و آموزشی بسیار درخشانی در آن تدریس می‌کنند، امکان تحقیق و پژوهش در هر رشته‌ای برای شما فراهم است، شش دانشگاه این شهر در سطوح بالای رنکینگ‌های جهانی قرار دارند، هزینۀ تحصیل در مونترال بسیار پایین و در مواردی رایگان است، مدارک بسیار معتبری به شما ارائه می‌کند که در کانادا یا هر جای دیگری در دنیا اعتبار دارد و باعث رشد شما می‌شود، دانشگاه‌های انگلیسی زبان و فرانسوی زبان دست شما را برای انتخاب زبان باز می گذارند و شانس این را دارید که بهترین شغل را در همین شهر پیدا کنید.

تحصیل در مونترال؛ مقطع دانش آموزی

البته بحث تحصیل در مونترال فقط مخص دانشگاه‌ها نمی‌شود و دو مورد مدارس و کالج‌ها را هم در بر می گیرد. اگر می‌خواهید فرزندانتان را برای تحصیل به کانادا بفرستید، باید بدانید که مدارس این کشور از پنج سالگی شروع و تا هفده سالگی ادامه پیدا می‌کند و دانش آموزان می‌توانند بعد از اخذ دیپلم و گذراندن دورۀ مدرسه وارد کالج شوند و با تحصیل در کالج به مدت دو سال خودشان را آمادۀ اشتغال کنند.

در مورد کسانی که می‌خواهند فرزندشان را برای تحصیل به مونترال بفرستند و کمی بابت زبان هراس دارند دو نکته را عنوان کنیم. نخست اینکه بچه‌ها هوش سرشاری دارند و با مدت کمی سر و کله زدن با زبان جدید، به راحتی آن را یاد می گیرند و اتفاقاً خیلی برایشان خوب است که دو زبانه بزرگ شوند. اما اگر باز هم نمی‌خواهید ریسک کنید و بچه‌ها را به مدارس فرانسوی زبان بفرستید، باید بدانید که مدارس انگلیسی زبان هم در مونترال وجود دارند و می‌توانید به راحتی این مدارس را انتخاب کنید.

تحصیل در مونترال؛ کالج

گفتیم که بعد از گرفتن دیپلم می‌توانید وارد کالج‌های مونترال شوید. البته اگر خودتان دیپلم دارید کلیۀ مدارکتان را باید به کالج مورد نظر ارسال کنید تا پذیرش بگیرید. بعد از آن می‌توانید در یکی از دوازده کالج انگلیسی زبان و یا دیگر کالج‌های فرانسوی زبان مونترال به مدت دو سال تحصیل کنید و با گرفتن مدرک دنبال کار بگردید. اگر بتوانید با همان مدرک کالج وارد محیط شغلی شوید، می‌توانید نسبت به اقامت دائمتان در این شهر امیدوار باشید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بخواهید در شهر مونترال یا هر شهر دیگر کبک کار کنید یا اقامت دائم بگیرید، باید زبان فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید. پس بهتر است یادگیری این زبان شیرین را از همین الان شروع کنید.

تحصیل در مونترال؛ مقطع دانشگاهی

شهر مونترال امروزه شش دانشگاه بسیار عالی با رنکینگ‌های جهانی بسیار بالا و منحصر به فرد دارد و می‌توانید از راه تحصیل در مونترال آیندۀ خود را تضمین کنید و در ادامۀ راه اقامت دائم خود را بگیرید. در واقع این روزها یکی از بهترین و قانونی‌ترین راه‌های اخذ اقامت کانادا مهاجرت تحصیلی است. دانشگاه‌ها مونترال بیشتر از ششصد رشتۀ تحصیلی را ارائه می‌کنند و شما با این همه تنوع رشته‌ای می‌توانید بهترین رشته‌ای را که علاقه دارید انتخاب کنید. البته برای اخذ پذیرش بهتر است رشتۀ انتخابی با رشتۀ مقطع قبلی شما همخوانی داشته باشید.

با وجود ششصد رشتۀ تحصیلی ما پر کاربردترین رشته‌ها در مونترال را به شما معرفی می‌کنیم. این رشته‌ها که بازار کار خوبی هم در این شهر دارند عبارت هستند از رشته‌های هنر، موسیقی، حقوق، داروسازی، پرستاری، رشته‌های مهندسی، رشته‌های مدیریت، پلی تکنیک و پزشکی.

به علاوه اگر به هر دلیلی نمی‌توانید به زبان فرانسه تسلط پیدا کنید، می‌توانید در کلاس‌های انگلیسی زبان دانشگاه‌های مونترال شرکت کنید. این کلاس‌ها اغلب برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود و بیشتر هم در دو دانشگاه مک گیل و کانکوردیا وجود دارند. در این دو دانشگاه شما می‌توانید هر رشته‌ای را به زبان انگلیسی یاد بگیرید و این برای شما امتیاز بزرگی محسوب می‌شود. به طور کلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این شهر و تحصیل در مونترال باید مدارک زیر را به یکی از شش دانشگاه برتر این شهر ارسال کنید:

 • ارائۀ رسید دال بر پرداخت هزینۀ پذیرش
 • مدارکی حاوی نشانی، کد پستی، شمارۀ تماس و آدرس ایمیل متقاضی
 • اسکن شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • اسکن پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار
 • اسکن کلیۀ مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ارائۀ مدارکی دال بر رزومۀ تحصیلی و کاری مرتبط
 • به همراه داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمرۀ پنج و نیم برای مقطع کارشناسی و حداقل نمرۀ هفت برای مقطع دکترا
 • ارائۀ توصیه نامه از دو یا سه نفر از اساتید قبلی
 • ارائۀ اسکن عکس پاسپورتی که اخیراً انداخته باشید، پیش زمینۀ سفید داشته باشید و بدون روتوش و عینک باشد
 • ارائۀ انگیزه نامه برای تحصیل در مونترال

موارد گفته شده اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش است. اگر می‌خواهید لیست کامل این مدارک را داشته باشید بهتر است همین حالا با همکاران ما تماس بگیرید.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی با کارشناسان و مشاوران متبحر و باسابقه، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ویزای کانادای شما را اخذ و نسبت به پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه یا امارات اقدام نماید. شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین نگرانی و با خیال راحت امور پیکاپ ویزای خود را به متخصصان ما بسپارید. برای این کار فقط کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

تحصیل در مونترال  کانادا چقدر هزینه دارد؟

هزینۀ تحصیل در مونترال کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید متغیر است و با توجه به شرایط شما و همچنین دانشگاهی که انتخاب می‌کنید تعیین می‌شود. برای مثال به طور میانگین شهریۀ یک سالۀ تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا بین دوازده تا نوزده هزار دلار کانادا است. البته برای برخی رشته‌ها مانند پزشکی بالاتر و برای برخی رشته‌های دیگر به حدود هفت تا هشت هزار دلار کانادا در سال هم می‌رسد. این موضوع برای مدارس به سالانه بیست و پنج هزار دلار کانادا به طور میانگین می‌رسد و البته همراه پانسیون دانش آموز است.

آیا می‌توان برای تحصیل در مونترال بورسیه گرفت؟

البته که چنین چیزی میسر است. افرادی که صلتحیت علمی بسیار بالایی دارند و معدل بسیار بالایی در دانشگاه کسب می‌کنند می‌توانند درخواست بورسیۀ تحصیلی بدهند. این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد بین شش تا پانزده هزار دلار کانادا و برای مقطع دکترا بین نه تا هجده هزار دلار کانادا است و همین باعث می‌شود تحصیل شما در این شهر نزدیک به رایگان شود.

برای اخذ ویزای کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

بعد از آنکه رشته و دانشگاه مورد نظرتان در مونترال را انتخاب کردید، بایستی مدارک مورد نیاز را به ایمیل دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و درخواست پذیرشتان را مطرح کنید. چنانچه دانشگاه با درخواست شما موافقت کرد و نامۀ پذیرش را به شما داد، شما بایستی همراه این نامۀ پذیرش مدارک دیگری را هم آماده کرد، به سفارت کانادا بفرستید و درخواست ویزای کانادا داشته باشید تا بتوانید برای تحصیل به این کشور سفر کنید. بعد از اکسپت ویزا هم پیکاپ ویزای کانادا را انجام می‌دهید و می‌توانید با خیال راحت به این کشور سفر کرده و زندگی جدیدی را شروع کنید. از جمله مهمترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارت است از:

 • اصل و کپی تمام صفحات پاسپورت متقاضی
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • سند ازدواج در صورت تاهل همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت برای آقایان همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • رزومۀ شغلی و تحصیلی متقاضی
 • پروپوزال تحقیقاتی برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا
 • مدرک آیلتس آکادمیک با نمرۀ مورد نیاز
 • نامۀ پذیرش تحصیلی
 • فرم‌های تکمیل شدۀ ویزای دانشجویی 
 • مدارکی برای اثبات تمکن مالی جهت هزینه‌های زندگی در کانادا و تحصیل در مونترال
 • گواهی گردش حساب بانکی چهار ماه گذشته با مهر و امضای بانک در سربرگ انگلیسی
 • عکس پاسپورتی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • رسید پرداخت هزینۀ بررسی درخواست ویزا

کشور کانادا امکاناتی جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت را برای شما و خانواده فراهم می‌کند. شما برای سفر به این توریستی و جذاب، باید ویزای کانادا داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم برای اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا و سفر به این کشور رؤیایی، با شمارۀ ۰۲۱۵۷۹۲۸ تماس بگیرید تا همکاران ما در آژانس گردشگری و مسافرتی ساحل شنی شما را در این امر یاری کنند. شما با گرفتن مشاوره از همکاران مجرب ما و سپردن فرایند اخذ ویزای کانادا به متخصصان ساحل شنی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صرف کمترین میزان هزینه ویزای این کشور منحصر به فرد را اخذ کنید و با خیالی آسوده به سفر بروید. منتظر شما هستیم.

ارسال پاسخ

2 × 1 =