۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تحصیل در ونکوور کانادا

همه چیز دربارۀ تحصیل در ونکوور؛ بریتیش کلمبیا

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین شهرها کانادا در ایران و بین ایرانی‌ها ونکوور است. این شهر یکی از شهرهای ساحلی کانادا بود و در قسمت غربی استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. در این شهر ایرانی‌های زیادی خواهید دید و اگر می‌خواهید به شهری از کانادا بروید که طبیعت بکر و جذابی دارد، امکان اشتغال مهیا است، دانشگاه‌های بسیار خوب و معتبری دارد و کلی هم ایرانی در آن زندگی می‌کنند و باعث می‌شوند احساس غربت نکنید، بی شک باید به ونکوور بروید. ونکوور یکی از زیباترین شهرهای این کشور زیبا می‌باشد و همه چیز در آن برای تحصیل مهیا است. ما در این مطلب نکات مهم و کاربردی تحصیل در ونکوور کانادا را به شما خواهیم گفت تا با دید بازتری برای تحصیل در این شهر اقدام کنید. پس با ما همراه باشید.

کمی از ونکوور بدانیم

شهر ونکوور آب و هوایی به نسبت خوب و متعادل دارد. این شهر دو زبانه است و مردم در آن معمولاً به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می‌کنند و اگر فقط یکی از این زبان‌ها را بدانید، کارتان راه خواهد افتاد. امروزه حدود دو میلیلون و پانصد و هستاد هزار نفر در ونکوور زندگی می‌کنند. این شهر به شهر دانشجویی معروف است و دانشجوهای زیادی را در خودش جای داده است. اگر می‌خواهید از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا بدانید، اینجا را کلیک کنید.

آب و هوا

از طرفی ونکوور یکی از گرم‌ترین شهرهایی است که می‌توانید در کانادا پیدا کنید. آب و هوای ونکوور در زمستان‌ها به مراتب گرم‌تر و متعادل‌تر از بسیاری از شهرهای کانادا است و همین باعث شده ایرانی‌ها به این شهر علاقۀ بیشتری پیدا کنند. از طرف دیگر در تابستان‌ها هم به دلیل قرارگیری در کنا آب‌های اقیانوسی خنک‌تر است. ونکوور به دلیل ساحلی بودنش معمولاً برف زیادی به خودش نمی‌بیند و حدود ده روز در سال شاهد برف خواهد بود. در کل شرایط آب و هوایی این شهر بسیار مطلوب است.

چرا باید تحصیل در ونکوور را انتخاب کنیم؟

تحصیل در ونکوور و انتخاب این شهر برای شروع زندگی در کانادا یکی از عاقلانه‌ترین کارهایی است که هر فرد می‌تواند انجام دهد. نخستین دلیل آن وجود تعداد زیاد ایرانی در این شهر است. شاید در دراز مدت برخی این را ترجیح ندهند، اما در ابتدای امر این می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. برای مثال مغازه‌های ایرانی باعث می‌شود اگر در برقراری ارتباط هنوز مشکل دارید، بتوانید نیازهای خود را برطرف کنید.

از طرف دیگر

دانشگاه‌های بسیار خوبی مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا و کالج‌های معتبر ونکوور باعث می‌شوند وقتتان را در جای درستی سرمایه گذاری کنید و بتوانید مدرکی دریافت کنید که در کانادا و دیگر کشورهای دنیا اعتبار بالایی داشته باشد. همین اعتبار آیندۀ شغلی شما را خواهد ساخت. از طرفی ونکوور به نسبت دیگر شهرهای دانشجویی هزینۀ اقامت کمتری دارد و از لحاظ مالی بسیار به صرفه است. شما با تحصیل در ونکوور اقامت کم هزینه‌تر و راحت‌تری دارید، شرایط آب و هوایی خوبی را تجربه می‌کنید، به طبیعت زیبا و جذابی دسترسی دارید، احساس غربت نمی‌کنید، در بهترین دانشگاه‌ها درس می‌خوانید و آیندۀ شغلی خود را تضمین می‌کنید.

تحصیل در ونکوور؛ مقطع دانش آموزی

اگر می‌خواهید فرزند خود را به کانادا بفرستید تا در این کشور ادامه تحصیل دهد، باید یکی از این دو شرایط را داشته باشید: یا یکی از اولیا یا قیم فرزند دارای اقامت دائم در ونکوور کانادا باشد یا در این شهر مشغول کار یا تحصیل باشد. و یا فرزند خود را در مدارس شبانه روزی پانسیون کنید.

با توجه به تجربه‌هایی که در سال‌های اخیر به دست آمده است، پانسیون کردن فرزند تاثیرات مخربی بر روح و روان او و ایجاد کمبود محبت دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود تنها در صورتی فرزند خود را به کانادابفرستید که خودتان هم همراهش بروید. این شهر مدارس دولتی و خصوصی بسیار خوبی دارد، شرایط استاندارد و بسیار عالی تحصیل را مهیا می‌سازد و ذهن فرزند شما را خلاق بار می‌آورد.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی با کارشناسان و مشاوران متبحر و باسابقه، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ویزای کانادای شما را اخذ و نسبت به پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه یا امارات اقدام نماید. شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین نگرانی و با خیال راحت امور پیکاپ ویزای خود را به متخصصان ما بسپارید. برای این کار فقط کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

تحصیل در ونکوور کانادا؛ کالج

چنانچه مدرک دیپلم شما معتبر باشد و مورد قبول کالج‌های ونکوور قرار بگیرد، می‌توانید در کالج‌های ونکوور به تحصیل ادامه دهید. به دلیل سختی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ونکوور و نیز سختی دوران تحصیل و درس خواندن، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در کالج‌های این شهر تحصیل کنند تا علاوه بر اخذ مدرکی معتبر از کانادا، دوران راحت‌تر و کوتاه‌تری را بگذرانند و بعد با اشتغال در این شهر بتوانند اقامت خود را بگیرند. بمابراین اخذ پذیرش از کالج‌های ونکوور هم می‌تواند گزینۀ بسیار مناسبی باشد.

تحصیل در ونکوور؛ مقطع دانشگاهی

به طور کلی باید بدانید که شهر ونکوور پنج دانشگاه بسیار بزرگ و معتبر دارد که عبارت هستند از : دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه کاپیلانو، دانشگاه امیلی کار و دانشگاه پلی ‌تکنیک کانتلن. از جمله مهمترین و معتبرترین آنها می‌توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون اشاره کرد. دانشگاه بریتیش کلبیا در واقع بهترین دانشگاه استان، یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا و جزو بیست دانشگاه برتر دنیا است و برای همین متقاصی فراوانی دارد. از طرفی دانشگاه سایمون فرایزر هم در لیست بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و این دو دانشگاه در کنار هم بیشترین تعداد دانشجویان شهر را دارند.

معرفی بهترین دانشگاه‌ها و مدارک مورد نیاز

دانشگاه‌های ونکوور تنوع رشتۀ بی نظیری دارند و می‌توانید در هر رشته‌ای که می‌خواهید تحصیل کنید. البته پیشنهاد می‌شود برای اخذ پذیرش در همان رشتۀ آخرین مقطع تحصیلی خود اقدام کنید که مرتبط باشد. از طرفی با توجه به هزینه‌های تحصیل و نیز شرایط اخذ پذیرش بیشتر دانشجوهای بین المللی برای تحصیل در مقاطع تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می‌کنند و کمتر کسی از مقطع کارشناسی شروع می‌کند. برای سفر تحصیلی به ونکوور ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های این شهر پذیرش بگیرید. برای اخذ پذیرش باید مدارک زیر و چند مورد دیگر را به ایمیل نوشته شده در سایت دانشگاه ارسال کنید و منتظر نتیجه باشید:

 • ارائۀ رسید دال بر پرداخت هزینۀ پذیرش
 • مدارکی حاوی نشانی، کد پستی، شمارۀ تماس و آدرس ایمیل متقاضی
 • اسکن شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • اسکن پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار
 • اسکن کلیۀ مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات از مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ارائۀ مدارکی دال بر رزومۀ تحصیلی و کاری مرتبط
 • به همراه داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمرۀ پنج و نیم برای مقطع کارشناسی و حداقل نمرۀ هفت برای مقطع دکترا
 • ارائۀ توصیه نامه از دو یا سه نفر از اساتید قبلی
 • ارائۀ اسکن عکس پاسپورتی که اخیراً انداخته باشید، پیش زمینۀ سفید داشته باشید و بدون روتوش و عینک باشد
 • ارائۀ انگیزه نامه برای تحصیل در ونکوور

گفتنی است که

برای داشتن اطلاع دقیق‌تر از کلیۀ مدارک مورد نیاز، شرایط هر دانشگاه را به صورت جداگانه در سایت آن دانشگاه مطالعه کنید. اگر پذیرش بگیرید می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرده و بعد از آن به کانادا سفر کنید. البته مادامی که شرایط همه گیری ویروس کرونا ادامه دارد این امکان وجود ندارد و شما می‌توانید امور گردآوری مدارک را آغاز کنید تا بعد از پایان همه گیری در اولین فرصت اقدام کنید.

تحصیل در ونکوور کانادا چقدر هزینه دارد؟

پیش از آنکه در مورد هزینۀ تحصیل در ونکوور صحبت کنیم بیایید نگاهی به اقتصاد این شهر بیندازیم تا ببینیم شرایط اقتصادی و شغلی در این شهر چگونه است و اصلاً سرمایه گذاری وقت و انرژی و پول در ونکوور منطقی است یا خیر.

به جرئت می‌توان شهر ونکوور را مهمترین قطب اقتصادی بخش غربی کانادا دانست. این موضوع بر همه واضح است. تا پیش از همه گیری ویروس کرونا در کانادا، سالانه حدود ده میلیون نفر توریست به ونکوور می‌آمدند تا از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این شهر دیدن کنند. به علاوه بندر ونکوور درآمد بسیار فوق العاده‌ای برای شهر و استان ایجاد می‌کند و حدود ده میلیارد دلار کانادا، اولید ناخالص دارد.

در ادامه…

ونکوور همچنین در فناوری و نکنولوژی پیشرفت چشمگیری کرده است. این شهر توانسته با در آمد حاصل از گردشگری مراکز مهم فناوری ایجاد کند و در این زمینه پیشرفت زیادی داشته باشد. این شهر شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی دارد و اگر گاهی نابسامانی‌هایی در آن به وجود می‌آید، به سرعت مرتفع می‌شود. البته این روزها پیدا کردن کار در ونکوور با توجه به تراکم جمعیت کمی سخت شده است. اما اگر تحصیلات خوبی داشته باشید، می‌توانید ظرف یک ماه یا حداکثر دو ماه شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

هزینۀ تحصیل در ونکوور

و اما برای تحصیل در ونکوور باید هزینه‌هایی پرداخت کنید. این هزینه‌ها با توجه به مقطع تحصیلی، محل تحصیل، رشتۀ مورد نظر و خدماتی که می گیرید متفاوت است. برای مثال اگر خوابگاه بگیرید باید هزینۀ جدایی بپردازید. یا از سوی دیگر هر چه مقطع تحصیلی شما بالاتر باشد، هزینۀ تحصیل شما پایینتر می‌آید. تا جایی که در مقطع دکترا شما می‌توانید شامل بورسیۀ تحصیلی شوید و با دریافت حقوق ماهانه همۀ تمرکز خود را برای تحصیل بگذارید. اما به طور میانگین باید سالانه بین پنج تا بیست هزار دلار کانادا هزینه کنید. برای تحصیل در مدارس کانادا هم سالانه بین سه تا پنج هزار دلار هزینه خواهید داشت. اینها فقط هزینۀ تحصیل و شهریه است و باید هزینۀ زندگی در ونکوور را هم در نظر داشته باشید.

آیا می‌توان در ونکوور بورسیه گرفت؟

این کار امکان پذیر است اما شرایط خودش را دارد و باید واجد شرایط باشید. برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد باید جزو بهترین و برترین دانشجویان دانشگاه در رشتۀ خودتان باشید و بر این مبنا درخواست بورسیه دهید. برای مقطع دکترا هم اگر در دانشگاه‌های دولتی اقدام کنید، معمولاً بورسیه بدون دردسرهای زیاد به شما تعلق می گیرد. البته اگر دانشگاه‌های خصوصی را هدف قرار دهید، باز هم باید جزو دانشجوهای برتر باشید. امکان اخذ بورسیه در کالج‌ها و مقطع کارشناسی معمولاً وجود ندارد.

برای اخذ ویزای کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

بعد از آنکه رشته و دانشگاه مورد نظرتان در ونکوور را انتخاب کردید، بایستی مدارک مورد نیاز را به ایمیل دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و درخواست پذیرشتان را مطرح کنید. دانشگاه درخواست شما را بررسی کرده و نتیجه را اعلام میکند. اگر موافقت کرد و نامۀ پذیرش را به شما داد، شما بایستی همراه این نامۀ پذیرش مدارک دیگری را هم آماده کنید. سپس باید آن را به سفارت کانادا بفرستید و درخواست ویزای کانادا داشته باشید تا بتوانید برای تحصیل به این کشور سفر کنید. بعد از اکسپت ویزا هم پیکاپ ویزای کانادا را انجام می‌دهید و می‌توانید با خیال راحت به این کشور سفر کرده و زندگی جدیدی را شروع کنید.

از جمله مهمترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارت است از:

 • اصل و کپی تمام صفحات پاسپورت متقاضی
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریزنمرات همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • سند ازدواج در صورت تاهل همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • کارت پایان خدمت برای آقایان همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • رزومۀ شغلی و تحصیلی متقاضی
 • پروپوزال تحقیقاتی برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا
 • مدرک آیلتس آکادمیک با نمرۀ مورد نیاز
 • نامۀ پذیرش تحصیلی
 • فرم‌های تکمیل شدۀ ویزای دانشجویی
 • مدارکی برای اثبات تمکن مالی جهت هزینه‌های زندگی در کانادا و تحصیل در ونکوور
 • گواهی گردش حساب بانکی چهار ماه گذشته با مهر و امضای بانک در سربرگ انگلیسی
 • عکس پاسپورتی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه همراه با ترجمۀ رسمی به زبان انگلیسی
 • رسید پرداخت هزینۀ بررسی درخواست ویزا

کشور کانادا امکاناتی جذاب برای گردشگری، تحصیل و اقامت را برای شما و خانواده فراهم می‌کند. شما برای سفر به این توریستی و جذاب، باید ویزای کانادا داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم برای اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا و سفر به این کشور رؤیایی، با شمارۀ ۰۲۱۵۷۹۲۸ تماس بگیرید تا همکاران ما در آژانس گردشگری و مسافرتی ساحل شنی شما را در این امر یاری کنند. شما با گرفتن مشاوره از همکاران مجرب ما و سپردن فرایند اخذ ویزای کانادا به متخصصان ساحل شنی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صرف کمترین میزان هزینه ویزای این کشور منحصر به فرد را اخذ کنید و با خیالی آسوده به سفر بروید. منتظر شما هستیم.

ارسال پاسخ

15 + 10 =