۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تفریحات آنکارا | بهترین کارهایی که می‌توانید در آنکارا انجام دهید

در میان شهرهای ترکیه، گردشگران بیش‌تر به استانبول، آنتالیا، کوش‌آداسی و مارماریس علاقه دارند و درصد کمتری از گردشگران هستند که پایتخت رسمی کشور ترکیه یعنی آنکارا را به‌عنوان مقصد سفر خود برمی‌گزینند. درست است که آنکارا شهری ساحلی نیست و جذابیت‌های سواحل مارماریس و آنتالیا و … را ندارد، اما درعین‌حال به‌عنوان پایتخت کشور ترکیه شهری ست پر از جاذبه‌های گردشگری مدرن و تاریخی. در این شهر هم می‌توان تفریحاتی فراموش‌نشدنی را تجربه کرد. در ادامه به همراه یکدیگر مروری بر تفریحات آنکارا خواهیم داشت و خواهیم دید که در این شهر چه تفریحات و کارهای لذت‌بخشی در انتظار گردشگران هستند.

ضمناً اگر قصد سفر به آنکارا را دارید می‌توانید از خدمات تور آنکارا مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای اطلاعات لازم در مورد تور آنکارا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

مختصری در مورد آنکارا

پیش از آن که به معرفی تفریحات آنکارا بپردازم، بد نیست با هم مروری بر کلیت شهر آنکارا داشته باشیم.

آنکارا از لحاظ مساحت بزرگ‌ترین شهر ترکیه نیست، بلکه پس از استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه به حساب می‌آید، از لحاظ جمعیت هم اوضاع به همین گونه است. این شهر از حدود ۵ میلیون نفر جمعیت برخوردار است که اکثر قریب‌به‌اتفاق‌شان ترک و مسلمان هستند.

تا اوایل قرن بیستم که هنوز حکومت عثمانی بر ترکیه تسلط داشت، استانبول پایتخت ترکیه بود و پس از تأسیس جمهوری در ترکیه، در سال ۱۹۲۳، بود که پایتخت ترکیه از استانبول به آنکارا تغییر داده شد.

پیش از آن که آنکارا به عنوان پایتخت تأسیس شود، مجلس بزرگ ملی ترکیه در آنکارا تأسیس شد، همان مجلسی که محل اجلاس آتاتورک و جنبش ملی ترکیه در طی جنگ استقلال ترکیه بود. البته این که آنکارا صرفاً حدود ۱۰۰ سال است به پایتخت ترکیه تبدیل شده به معنای آن نیست که از تاریخی غنی برخوردار نیست، بلکه این شهر در سده‌های پیشین نیز اهمیتی بسیار داشته، چه در دورانی که ترکیه تحت تسلط روم بود، چه در دوران بیزانس و چه در دوران عثمانی – و در همین راستا بناهایی تاریخی هم در این شهر به یادگار مانده‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد.

تفریحات آنکارا

۱- دیدن از آرامگاه آتاتورک [آنیت‌کابیر]

تفریحات آنکارا تفریحات آنکارا

آتاتورک نزد مردمان یک قرن اخیر ترکیه از اعتبار و محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. این شخص در اوایل قرن بیستم رهبر جنگ‌های استقلال ترکیه بوده و پس از تأسیس نخستین جمهوری تاریخ ترکیه توانسته خود به‌مثابه‌ی نخستین رییس‌جمهور ترکیه کمر به اداره‌ی کشور ببندد.

زمانی که آتاتورک در سال ۱۹۳۸ درگذشت، مسئولان تصمیم گرفتند که برای قبر او یک آرامگاه درخور بسازند و از همین رو از معماران برجسته‌ی آن روزگار خواستند که هر یک طرح‌های‌‌شان را عرضه کنند. در این بین کلی طرح عرضه شد که طرح دو معمار با نام‌های آنات و ارهان پذیرفته شد و این‌گونه شد که بنای آرامگاه آتاتورک به بهترین شکل ساخته شد.

همانطور که در تصاویر می‌بینید بنای آرامگاه آتاتورک بسیار شیک و باشکوه بوده و حقا که درخور این شخصیت بزرگ است.

در این آرامگاه بزرگ، مقبره‌ی چند نفر دیگر از جمله دومین رییس جمهور ترکیه، عصمت اینونو، هم وجود دارد. افزون بر این کلی مجسمه در آن منطقه هست، کلی اتاق بزرگ، کتابخانه و چندین موزه هم از آن دوران، یعنی دوران استقلال ترکیه، وجود دارند که دیدن از آن‌ها برای گردشگرانی که به تاریخ و سیاست علاقه دارند تفریح خاصی به شمار می‌رود.

۲- قدم‌زدن در بلوار Ismet Inonu

این بلواری که نام آن را برده‌ام، یکی از مشهورترین بلوارهای آنکارا است. توضیح آن که ترکیه از قوی‌ترین نیروهای نظامی جهان برخوردار است و در این بلوار چندین ساختمان با نام ساختمان نظامی وجود دارند که مقر نظامیان رده‌بالای ترکیه هستند. در این بلوار که قدم بزنید می‌توانید حس متفاوتی را تجربه کنید و از تماشای برخی از این ساختمان‌ها لذت ببرید. البته عکس‌گرفتن از این ساختمان‌ها ممنوع است و حتی اگر سعی کنید پنهانی عکس بگیرید توسط یک سرباز دیده خواهید شد؛ اما یک ساختمان با نام موزه‌ی جنگ استقلال [War of Independence Museum] وجود دارد که نه تنها امکان عکاسی از آن هست بلکه می‌توانید وارد شوید از دیدنی‌های این موزه هم دیدن کنید.

اگر از جمله گردشگرانی هستید که به تاریخ و سیاست کشورها اهمیت می‌دهند، دیدن از این بلوار و این موزه می‌تواند یکی از تفریحات آنکارا برای شما باشد.

۳- گشت‌وگذار در اطراف میدان Kizilay

تفریحات آنکارا تفریحات آنکارا

میدان Kizilay اصلی‌ترین میدان آنکارا است و به سبب آن که جو متفاوتی دارد و کلی مغازه و بوتیک و مرکز خرید و رستوران و کافه در اطراف آن هستند، گشت‌وگذار در اطراف آن را به عنوان یکی از تفریحات آنکارا در این فهرست آوردم.

به آنکارا که سفر کردید حتماً سری هم به این میدان بزنید و از گشتن در اطراف آن لذت ببرید. اگر اهل خرید هستید گشت‌وگذار در اطراف این میدان می‌تواند یکی از ویژه‌ترین تفریحات آنکارا برای شما باشد.

۴- دیدن از قلعه‌ی آنکارا

تفریحات آنکارا

از بسیاری از مناطق شهر می‌توان این قلعه را دید، چراکه در ارتفاع و بر روی یک تپه‌ی بلند واقع شده است. قلعه‌ی آنکارا در گذشته، حتی در دوران رومی‌ها، مورد استفاده‌ی حاکمان بوده و اصلی‌ترین علت این ماجرا مکان استراتژیک آن بوده است. این قلعه هم در دوران رومی‌ها مورد استفاده‌ی سیاسی قرار گرفته، هم در دوران بیزانس، هم در دوران سلجوقی و هم در دوران عثمانی. امروزه اما قلعه‌ی آنکارا به موزه تبدیل شده و کلیت آن هم یک جاذبه‌ی گردشگری برای آنکارا به حساب می‌آید. درصدی از گردشگرانی که به آنکارا سفر می‌کنند سری هم به این قلعه می‌زنند و هم از خود آن به‌مثابه‌ی یک مکان تاریخی دیدن می‌کنند و هم از موزه‌ای که درون این قلعه واقع شده.

در آخر بد نیست به این نکته اشاره داشته باشم که تاریخ ساخت قلعه‌ی آنکارا دقیقاً مشخص نیست، اما هرچه هست به پیش از میلاد بازمی‌گردد؛ یعنی آن که این قلعه بیش از ۲ هزار سال قدمت دارد!

۵- لذت‌بردن از چشم‌انداز شهر بر فراز برج آتاکوله

تفریحات آنکارا

برج آتاکوله در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد و از آن زمان به نمادی برای شهر آنکارا تبدیل شده. در این چند سال همواره از این برج به عنوان یکی از دیدنی‌های آنکارا یاد می‌شود. هرساله تعداد زیادی از گردشگران به بالای این برج می‌روند و از فراز آن به کلیت شهر آنکارا می‌نگرند. برای نگاه‌کردن به شهر آنکارا از آن ارتفاع می‌توان از یک آپشن هم سود جست و آن دوربین است. دوربین‌هایی در قسمت‌های بالای برج وجود دارند که گردشگران می‌توانند با کرایه‌ی آن‌ها با کیفیت بهتری کلیت شهر آنکارا را ببینند.

ضمناً خبر خوب این است که در بالای این برج یک رستوران گردان وجود دارد. این رستوران گردان یکی از اصلی‌ترین علل علاقه‌ی زیاد گردشگران  به این برج است. البته در این برج صرفاً یک رستوران وجود ندارد بلکه چندین رستوران در آن هستند. همچنین در طبقات پایینی برج مغازه‌های زیادی هستند و یک مرکز خرید ۵ طبقه‌ی باامکانات هم در آن قرار دارد.

واقعاً می‌توان گفت که اکثر کسانی که به آنکارا سفر می‌کنند سری هم به این برج می‌زنند و از آن دیدن می‌کنند. گفتنی است که این برج هم همچون برج میلاد تهران یک برج مخابراتی است، اما ارتفاعی به‌‎مراتب کم‌تر از برج میلاد تهران دارد.

۶- حظ کردن از زیبایی‌های مسجد قوجا‌تپه

تفریحات آنکارا

مهم‌ترین و تاریخی‌ترین مساجد ترکیه در استانبول هستند [برای دیدن معروف‌ترین مساجد ترکیه کلیک کنید] اما در آنکارا هم یک مسجد وجود دارد که شهرت آن تا حدی با برخی از معروف‌ترین مساجد استانبول برابری می‌کند: مسجد قوجاتپه.

مسجد قوجاتپه یا کوجاتپه بزرگ‌ترین مسجد آنکارا است و در مرکز این شهر واقع شده. کار ساخت این مسجد در سال ۱۹۶۷ آغاز شد و بیست سال بعد، یعنی در سال ۱۹۸۷، به اتمام رسید. از آن زمان تا کنون این مسجد توانسته شهرتی برای خود دست و پا کند و در میان مسلمانان آنکارا به محلی برای عبادت و برای گردشگران خارجی به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شود.

معماری بیرونی این مسجد شباهت زیادی به معماری مساجد دوران عثمانی دارد. درون مسجد هم به خوبی تزئین شده.

۷- غور در تاریخ با بازدید از خرابه‌های رومی

Roman Ruins

همانطور که در بالا گفته شد، آنکارا از تاریخی غنی برخوردار است و حتی در دوران روم باستان هم به عنوان شهری مهم شناخته می‌شده. امروزه خرابه‌های زیادی از بناهای مربوط به دوران روم باستان در سطح شهر دیده می‌شوند. اگر به دنبال دیدن این خرابه‌ها هستید می‌توانید به میدان اولوس بروید. در این میدان و در جاده‌‌ی رومی، می‌توانید کلی بنای تاریخی ببینید که صرفاً خرابه‌هایی از آن‌ها باقی مانده.

اگر از تور آنکارا برای سفر به آنکارا استفاده کنید می‌توانید از تجربیات لیدر تور برای دیدن از این خرابه‌ها استفاده کنید. برای رزرو تور آنکارا می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

۸- تفریح شبانه در پارک Genclik آنکارا [پارک جوانان آنکارا]

Genclik Park Genclik Park

پارک جوانان آنکارا یکی از بهترین پارک‌های آنکارا است و از موقعیتی عالی برخوردار است، چراکه دقیقاً در مرکز شهر واقع شده و همچنین یک ایستگاه مترو در نزدیکی آن وجود دارد. این پارک حدود ۷۰ سال پیش تأسیس شد و در حال حاضر از امکانات زیادی برخوردار است از جمله: پارک کودکان، سالن تئاتر، شهربازی، مسیرهای پیاده‌روی و …؛ اما مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد این پارک در ارتباط با گردشگران وجود دارد این است که امکان تفریح شبانه در این پارک برقرار است. غرفه‌های زیادی در این پارک در شب باز هستند و امکان تفریح شبانه را در آن فراهم آورده‌اند. ضمناً شب‌ها نمایش رقص نور در این پارک برگزار می‌شود [می‌توانید تصویر این رقص نور را در بالا بببنید].

۹- نوشیدن بهترین چای ترکی در آنکارا

چای ترکی مشهور است، و خبر خوب در این راستا این است که در برخی از کافه‌های آنکارا می‌توانید به چای ترکی با بهترین کیفیت دسترسی داشته باشید. در میدان مرکزی آنکارا، یعنی میدان Kizilay، چندین کافه وجود دارند برای نوشیدن چای ترکی. در این کافه‌ها امکان دسترسی به قهوه ترکی هم وجود دارد.

۱۰- خرید در آنکارا

قطعاً خرید در آنکارا یکی از بهترین تفریحات آنکارا است چراکه این شهر از مراکز خرید بسیار خوب و بزرگی برخوردار است. برخی از مراکز خرید این شهر شهرتی عالی دارند و در میان خارجی‌ها هم بسیار محبوب هستند. از میان این مراکز خرید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • مرکز خرید آنکامال

تفریحات آنکارا

این مرکز خرید یکی از بهرین مراکز خرید کل ترکیه است. ضمناً از لحاظ مساحت هم این مرکز خرید دومین مرکز خرید کل ترکیه به شمار می‌رود. حدود ۲۰ سال از آغاز کار این مرکز خرید می‌گذرد و در طی این دو دهه توانسته محبوبیت زیادی در میان اهالی آنکارا و گردشگران کسب کند. البته بد نیست به این نکته اشاره کنم که ۲۰ سال پیش وقتی که این مرکز خرید شروع به کار کرد با همین نام کارش را آغاز نکرد، بلکه ابتدا با نام «میگروس» فعالیت‌اش را آغاز کرد و زمانی که مسئولان این مرکز خرید دیدند که تعداد خریداران بسیار زیاد است، اقدام به بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر کردن مرکز خرید کردند و این بار نام آن را آنکامال گذاشتند.

در این مرکز خرید بیش از ۳۰۰ فروشگاه فعالیت می‌کنند و چندین رستوران و کافه و مرکز سرگرمی هم در آن هستند. ضمناً بسیاری از برندهای برتر جهان در حوزه‌های ادکلن، زیورآلات، لباس و ساعت در این مرکز خرید نماینده دارند.

آدرس: G azi Mahallesi, Mevlana Blv. No:2, 06560 Yenimahalle

  • مرکز خرید آرمادا

تفریحات آنکارا

این مرکز خرید هم از بزرگ‌ترین مراکز خرید آنکارا است. آرمادا تا همین چند وقت پیش هم از بزرگ‌ترین مراکز خرید بود چه رسد به آن که در حال حاضر یک ساختمان دیگر به این مرکز خرید اضافه شده و بنابراین در حال حاضر مساحتی بیش‌تر از چند وقت پیش دارد. در این مرکز خرید هم کلی فروشگاه و رستوران و کافه فعالیت می‌کنند. ضمناً برندهای برتر جهان در زمینه‌ی پوشاک و ساعت و لوازم الکترونیکی و زیورآلات و ادکلن هم در این مرکز خرید شعبه دارند.

آدرس: b estepe Mahallesi, 06520 Yenimahalle

  •  مرکز خرید گالریا

مرکز خرید گالریا

زمانی که خیلی از مراکز خرید فعلی آنکارا در این شهر فعالیت نمی‌کردند، مرکز خرید گالریا در حال فعالیت بود. این مرکز خریدِ قدیمی در سال‌های اخیر با بازسازی اساسی‌ای که در آن صورت گرفت توانسته باری دیگر رونق پیشین را کسب کند و به جرگه‌ی بهترین مراکز خرید آنکارا برگردد.

آدرس: m utlukent, Galleria No:97, 06800 Çankaya

  • مرکز خرید اوپتیموم اوتلت

سه مرکز خریدی که در بالا به آن‌ها اشاره داشتم، مناسب کسانی اند که به دنبال خریدهای لوکس و با قیمت بالا هستند و قیمت کالاها برای آن‌ها چندان اهمیتی ندارد، اما اگر شما در سفر به آنکارا به دنبال خرید ارزان‌قیمت هستید این مرکز خرید می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. همانطور که از نام این مرکز خرید برمی‌آید در طی سال حراجی‌های زیادی در آن برگزار می‌شوند. جز این حراجی‌ها همواره تخفیف‌هایی در این فروشگاه برقرار اند و بنابراین خریداران می‌توانند هر زمان که به این مرکز خرید می‌روند به تخفیف‌های زیادی دسترسی داشته باشند. البته که این مرکز خرید هم همچون مراکز خرید فوق در درون خود از رستوران و کافه و مراکز سرگرمی برخوردار است.

آدرس: e tiler Mahallesi Eryaman Ayaş Yolu Optimum AVM No:93, 06790 Etimesgut

بهترین زمان سفر به آنکارا

در بالا به همراه یکدیگر مروری بر یک سری از تفریحات آنکارا داشتیم، این بار بهتر است در ادامه‌ی همان بحث مروری بر آب‌وهوای آنکارا و بهترین زمانِ سفر برای سفر به این شهر داشته باشیم.

۱- آنکارا در بهار [اواسط اسفند تا اوایل خرداد]

در این ماه‌ها دمای هوا در آنکارا بسیار خوب است و خیلی خبری از بارش باران نیست. بیشینه‌ی دما حدود ۲۰ درجه و کمینه حدود ۱۲ درجه است که هر دو ایده‌آل اند. نکته‌ی مثبتی که در ارتباط با سفر به آنکارا در فصل بهار وجود دارد این است که در این فصل چندین فستیوال در این شهر برگزار می‌شوند. مهم‌ترینِ این فستیوال‌ها، فستیوال فیلم آنکارا است که معمولاً بین ماه‌های آوریل و می برگزار می‌شود. بنابراین اگر در فصل بهار به آنکارا سفر کنید یکی از تفریحاتی که در این فصل در آنکارا می‌توانید انجام دهید، افزون بر تفریحاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، شرکت در فستیوال فیلم آنکارا است.

The Ankara International Film Festival

جز فستیوال فیلم، چند فستیوال دیگر هم برگزار می‌شوند از جمله فستیوال موسیقی آنکارا، فستیوال فیلم زنان آنکارا و فستیوال بین‌المللی کارتون آنکارا.

۲- تابستان [از اوایل خرداد تا اوایل شهریور]

در این فصل همچون سایر شهرهای آن ناحیه هوا بسیار گرم است، اما درعین‌حال آنکارا در این ماه‌ها میزبان گردشگران زیادی است. خبر خوب این است که در این فصل نیز جشن‌ها و مراسم‌هایی در آنکارا برگزار می‌شوند از جمله فستیوال Büyük که مجموعه‌ای ست از سرگرمی‌های مختلف، سرگرمی‌هایی که امکان لذت‌بردن از آن‌ها به همراه خانواده وجود دارد و همچنین جشن روز پیروزی در سی‌ام ماه آگوست. در این روز در آنکارا رژه‌های مختلفی برگزار می‌شوند و جشن‌های مختلفی در سطح شهر اجرا می‌گردند.

۳- پاییز [از شهریور تا اواخر آبان]

در این فصل دمای هوا بد نیست، و در واقع بهتر است از دمای هوا در تابستان، اما فستیوال خاصی در این فصل برگزار نمی‌شود، با این حال نکته‌ی مثبتی که در ارتباط با سفر به آنکارا در فصل پاییز وجود دارد این است که ازآن‌جا که در این فصل توریست‌های زیادی به آنکارا سفر نمی‌کنند هزینه‌های هتل، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌های مربوط به گردشگران به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کنند و در واقع این فصل برای کسانی که به دنبال یک سفر تفریحی به آنکارا هستند فصلی مناسب است.

۴- زمستان  [از آذرماه تا اواخر بهمن‌ماه]

این فصل طبعاً سردترین فصل سال است، اما برای کسانی که به سرما علاقه دارند خبر خوبی که وجود دارد این است که هر سال در ماه دسامبر فستیوال رقصی در آنکارا برگزار می‌شود، فستیوالی که معمولاً ۴ روز به طول می‌انجامد.

حمل و نقل عمومی در آنکارا

آنکارا بیش از ۲۰ سال است که از مترو برخوردار است. متروی این شهر ۶ مسیر دارد که این مسیرها بخش عمده‌ای از سطح شهر را پوشش داده‌اند. بنابراین یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در آنکارا مترو است.

وسیله‌ی حمل و نقل عمومی دیگری که در آنکارا رایج است، دولموش است. دولموش خودرویی ست شبیه به ون که در بیش‌تر شهرهای ترکیه به عنوان وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوبیِ دولموش‌ها این است که مسیر معین و خاصی ندارند و بنابراین در هر کجای آنکارا می‌توانید سوار دولموش شوید و در هر جا هم می‌توانید انتظار داشته باشید که دولموش توقف کند و از آن پیاده شوید.

ankara dolmuş

نکته‌ی مثبت دیگری که در ارتباط با دولموش وجود دارد این است که کرایه‌ی آن خیلی زیاد نیست، بنابراین اگر به دنبال یک وسیله‌ی حمل و نقل عمومیِ ارزان هستید می‌توانید روی دولموش حساب کنید.

در شهر آنکارا تاکسی‌ها هم فعالیت زیادی دارند، اما بهتر است تا جای امکان یا از آن‌ها استفاده نکنید یا اگر کردید دقت زیادی داشته باشید؛ چراکه اولاً کرایه‌ی تاکسی‌ها زیاد است و ثانیاً تمامی آن‌ها ملزم به استفاده از تاکسی‌متر برای تعیین کرایه هستند اما برخی‌شان از تاکسی‌متر استفاده نمی‌کنند، خصوصاً اگر ببینند مسافرشان اهل آنکارا نیست، برخی از آن‌ها هم تاکسی‌متر را روشن می‌کنند اما مسافر را از طریق یک مسیر طولانی‌تر و پیچیده‌تر به مقصد می‌رسانند تا تاکسی‌متر هزینه‌ی بیش‌تری را حساب کند.

چند نکته در ارتباط با سفر به آنکارا

مقصود اصلی در این نوشتار صرفاً معرفی تفریحات آنکارا بود، اما در ادامه‌ی معرفی تفریحات آنکارا به وضعیت آب‌وهوا در آنکارا و بهترین زمان سفر به آنکارا و پس از آن به وضعیت حمل و نقل در آنکارا پرداخته شد، در ادامه‌ی همان بحث‌ها بد نیست به همراه یکدیگر مروری بر یک سری نکته‌ی کوچک هم در ارتباط با آنکارا و سفر به این شهر داشته باشیم:

۱- ممکن است وقتی که در بالا به این نکته اشاره کردم که آنکارا از استانبول کوچک‌تر است، در ذهن‌تان این‌گونه آمده باشد که آنکارا شهر کوچکی است، اما به هیچ وجه این‌گونه نیست. برای آن که به طور ملموس‌تر مساحت این شهر در نظر آید، باید به این نکته اشاره کنم که مساحت آنکارا تقریباً ۴ برابر مساحت تهران است.

۲- جالب است بدانید که در سال‌های اخیر تعداد گردشگرانی که وارد آنکارا شده‌اند بسیار زیاد شده‌است، مثلاً همین سال ۲۰۱۳ حدود ۳۰ میلیون نفر گردشگر وارد این شهر شده‌اند.

۳- خبر خوبی که در ارتباط با آنکارا برای گردشگران، و خصوصاً گردشگران ایرانی، وجود دارد این است که امنیت در این شهر به اندازه‌ی خوبی برقرار است و میزان جرم و جنایت در آنکارا به شکل قابل توجهی نسبت به سایر شهرهای ترکیه و خصوصاً استانبول پایین‌تر است. این خبر از آن رو مهم است که در ذهن برخی از گردشگران ایرانی این‌گونه القا شده که شهرهای ترکیه از امنیت خوبی برخوردار نیستند.

تفریحات آنکارا

سخن آخر

به همراه یکدیگر مروری بر تفریحات آنکارا داشتیم و دیدیم که در این شهر گردشگران می‌توانند به چه کارهای تفریحی‌ای دسترسی داشته باشند. البته که آن‌چه که در این نوشتار آمد مطلق نیست و قطعاً در این شهر می‌توان کارهای تفریحی دیگری هم انجام داد. لطفاً اگر در آنکارا زندگی می‌کنید و یا آن که تجربه‌ی سفر به این شهر را دارید تفریحاتی که فکر می‌کنید می‌توانند به این فهرست اضافه شوند را از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران در میان بگذارید.

ضمناً خبر خوبی که در این راستا برای متقاضیان سفر به آنکارا دارم این است که، همانطور که در ابتدای نوشتار هم گفته شد، امکان سفر به آنکارا با استفاده از خدمات ساحل شنی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تور آنکارا می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منابع: tripcrafters | tripcrafters2 | onlybyland

ارسال پاسخ

9 + نه =