۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تفریحات باغ معجزه دبی | باغی در دل منطقه‌ای بیابانی

اگر به دبی سفری ۵ روزه هم داشته باشید، نمی‌توانید تمامی دیدنی‌های این شهر پیشرفته را ببینید. دیدنی‌های دبی چنان زیاد اند که باید مدتی در دبی زندگی کنید تا بتوانید به دیدن تک‌تک آن‌ها بروید. اما در چنین شرایطی عقل ایجاب می‌کند که به اولویت‌بندی بپردازید و اگر صرفاً چند روزی در دبی میهمان بودید، به دیدن بهترین و مشهورترین دیدنی‌های آن بروید. یکی از این بهترین و مشهورترین دیدنی‌های دبی، باغ معجزه دبی یا به قول برخی باغ گل معجزه دبی است. این باغ گل در دل شهری بیابانی بنانهاده شده و حق است که صفت «معجزه» بر نام آن وجود داشته باشد. در این نوشتار به همراه یکدیگر خواهیم دید که در باغ معجزه دبی چه تفریحاتی انتظار مراجعه‌کنندگان را می‌کشند؟

الف | گشت‌وگذار دیداری در باغ معجزه دبی

۱- دیدن هواپیمای گلی

Dubai Miracle Garden

یک ماکت از ایرباس شرکت هوایی امارات در باغ معجزه دبی ساخته شده و نام‌اش در کتاب گینس هم ثبت شده‌است. این ماکت به‌واسطه‌ی استفاده از ۵ میلیون گل ساخته شده. با ورودتان به باغ معجزه بهتر است ابتدا از این ماکت و ماکت‌هایی که در ادامه به معرفی‌شان خواهم پرداخت بروید.

۲- دیدن میکی‌ماوس گُلی

باغ معجزه دبی | میکی ماوس

Dubai Miracle Garden

طبق قراردادی که مابین باغ معجزه دبی و شرکت والت‌دیزنی بسته شده، مسئولان باغ توانسته‌اند مجوز ساخت برخی از شخصیت‌های کارتونی والت‌دیزنی از جمله میکی‌ماوس را دریافت کنند. در فوریه‌ی ۲۰۱۸، گل‌آرایی میکی‌ماس توانسته رکورد گینس بزرگ‌ترین ساختار گل‌آرایی‌شده را با ۱۸ متر بشکند.

این ساختار به‌واسطه‌ی استفاده از ۱۰۰ هزار گل و گیاه ساخته شده و از وزن تقریبی ۳۵ تن برخوردار است. ضمناً میکی‌ماوس گلی توسط یک سازه‌ی فولادی ۷ تنی و یک پایه‌ی بتنی که از ۵۰ تن بتن تقویت‌شده پشتیبانی می‌شود.

در کل در باغ معجزه دبی یک راستا با نام خیابان دیزنی وجود دارد که حاوی سازه‌های گل‌آرایی چند تا از شخصیت‌های کارتونی مشهور والت‌دیزنی است؛ شخصیت‌هایی که می‌توانید تصاویر آن‌ها را در زیر ببینید.

با مراجعه به باغ معجزه دبی می‌توانید به دیدن این میکی‌ماوس گلی غول‌پیکر هم بروید و به عکاسی در کنار آن مشغول شوید.

۳- دیدن خرس تدی بزرگ

خرس تدی در باغ معجزه دبی

در انتهای این نوشتار خواهم گفت که باغ معجزه دبی در چه زمانی افتتاح شده و شرایط افتتاح‌اش به چه گونه بوده، اما در حال حاضر قابل ذکر است که در سال ۲۰۱۳ و در روز ولنتاین این باغ افتتاح شده و به همین مناسب است که خرس تدی که نمادی برای روز ولنتاین به شمار می‌رود، در باغ دبی حضور دارد. یک سازه‌ی گل‌ارایی‌شده از تدی با ارتفاع ۱۲ متر در باغ گل دبی وجود دارد، سازه‌ای که البته از همان روز اول در باغ نبوده و یکی از جدیدترین سازه‌ها به شمار می‌رود. اما مسئولان باغ این سازه را به مناسب روز ولنتاین و به‌عنوان نمادی برای عشق در باغ نصب کرده‌اند. در سایت خود باغ گل آمده که «هزاران» گل در این سازه استفاده شده و دقیقاً ذکر نکرده‌اند که از چند هزار گل استفاده گردیده است.

۴- گذر از پاساژ قلب

گذرگاه قلب باغ معجزه دبی گذرگاه قلب

پاساژ قلب یا گذرگاه قلب یکی دیگر از جذابیت‌های باغ معجزه دبی است. این گذرگاه با استفاده از هزاران گل و به شکل قلب ساخته شده. در زیر این قلب‌ها که قدم بزنید هم می‌توانید از زیبایی‌های گل‌های رنگارنگ که به بهترین شکل همچون قلب ساخته شده‌اند لذت ببرید و هم از بوی فوق‌العاده‌شان حظ کنید.

۵- دیدن از تپه‌ گل

باغ گل معجزه دبی

تپه‌ای در باغ تعبیه شده، تپه‌ای که پر است از انواع گل‌ها. همانطور که در تصویر می‌بینید این تپه ظاهری فوق‌العاده دارد و مسئولان ساخت آن توانسته‌اند با استفاده از خرج‌کردنِ خلاقیتی بسیار چنین منظره‌ی زیبایی بسازند. در آن قسمت چندین کافی‌شاپ و بستنی‌فروشی هم مشغول فعالیت هستند.

۶- لذت‌بردن از گشت‌وگذار در پارک دریاچه

Dubai Miracle Garden

یکی از بهترین مناطق این باغ، همین پارک دریاچه است. با ورودتان به این منطقه باور این امر که چنین پارکی با این دریاچه‌ی مصنوعی کوچک در دل منطقه‌ی بیابانی دبی وجود دارد برای‌تان کلی سخت خواهد بود. این پارک کوچک دارای هزاران گل و گیاه در کنار یک دریاچه‌ی زیبا است و از بهترین موقعیت‌های باغ برای عکس‌گرفتن به شمار می‌رود.

۷- گذر از پاساژ پروانه

باغ معجزه دبی پاساژ پروانه باغ معجزه

پاساژ پروانه یا گذرگاه پروانه همچون پاساژ قلب یکی از گذرگاه‌های دیدنی و بوییدنی این باغ است. همانطور که گذرگاه قلب را با استفاده از گل‌های زیاد به مانند قلب ساخته بودند، این گذرگاه را همچون پروانه ساخته‌اند.

۸- دیدن برج خلیفه گُلی

برج خلیفه باغ گل

یک ماکت عالی از برج خلیفه در باغ دبی وجود دارد، ماکتی که کاملاً از گل ساخته شده و جالب آن که کاملاً هم همچون برج خلیفه طراحی گردیده است. این ورژن گلی از برج خلیفه در سال ۲۰۱۴ ساخته شده و از آن زمان توانسته به یکی از محبوب‌ترین عناصر باغ گل دبی برای بازدیدکنندگان تبدیل شود.

۹- برج ایفل گُلی

برج ایفل باغ گل

تفریح دیگری که در باغ معجزه دبی منتظر مراجعه‌کنندگان است، دیدن از برج ایفل گلی و عکس‌گرفتن در کنار آن است.

۱۰- دیدن از ساعت گلی

باغ معجزه دبی

جالب آن که مسئولان این باغ در اوج خلاقیت توانسته‌اند یک ساعت گلی در باغ تعبیه کنند. قسمت مکانیکی ساعت از آمریکا وارد شده اما کلیت ساخت ساعت در خود باغ و در دبی انجام شده است. نکته‌ی مثبتی که در ارتباط با این ساعت گلی وجود دارد این است که بر حسب نوع فصل سال، طراحی این ساعت تغییر می‌کند. گفتنی است که قطر ساعت برابر با ۱۵ متر است.

ب | خوردن در باغ معجزه دبی

۱۰ کاری که در بالا به آن‌ها اشاره کردم، کارهایی اند که دیداری؛ یعنی برای انجام آن‌ها صرفاً کافی ست «ببینید»؛ اما آن‌چه که در ادامه می‌آید برای کسانی است که می‌خواهند امکانات باغ معجزه دبی برای خوردن را ببینند، از خوردن غذا گرفته تا بستنی و سایر دسرها و میان‌وعده‌ها.

چندین نوع رستوران از کشورهای مختلف در این باغ وجود دارند از جمله:

۱-  رستوران Hardees | آمریکایی

رستوران‌های باغ گل

۲- رستوران Azrat Lebnan | عربی

۳- رستوران Bhoujan | هندی

۴- رستوران Pizza Hut | ایتالیایی

رستوران‌های باغ گل

۵- رستوران Saj2Go | لبنانی

رستوران‌های باغ گل

۶- رستوران Fatayer | عربی

۷- رستوران Terrible Internet | آمریکایی

۸- رستوران Mohammad Kurdi | عربی

**********
جز رستوران‌ها، چند کافه و بار هم در این باغ وجود دارند از جمله:

۱- Krispy Kreme

۲- Cool & Cool

۳- Terrible Internet

۴- Ammen

رستوران‌های باغ گل

۵- DMG Café

۶- Mr. Sugarcan

۷- Passion Fruit Juice

۸- Meat & Eat

کافه‌های باغ معجزه دبی

۹- Candy Shop

کافه‌های باغ گل معجزه دبی

چند نکته در ارتباط با باغ معجزه دبی

۱- این باغ در روز ولنتاین سال ۲۰۱۳ افتتاح شد.

۲- باغ گل دبی دارای ۷۲ هزار متر مربع مساحت، ۵۰ میلیون گل و ۲۵۰ میلیون گیاه است.

۳- در سال ۲۰۱۵، این باغ توانست جایزه‌ی Moselle را دریافت کند.

۴- در همان سال ۲۰۱۵، در باغ معجزه دبی، یک باغ پروانه احداث شد، باغی که اکنون دارای ۱۵ هزار پروانه از ۲۶ گونه‌ی مختلف است.

۵- هزینه‌ی ورودی به باغ معجزه به‌قرار زیر است:

هزینه ورودی باغ گل معجزه دبی

همانطور که در تصویر می‌بینید، بزرگ‌سالان بالای ۱۲ سال بابت ورودی باید ۵۰ درهم امارات و کودکان زیر ۱۲ سال باید ۴۰ درهم پرداخت کنند. ورود برای معلولان و همچنین کودکان زیر ۲ سال هم رایگان است.

۶- در وب‌سایت این باغ از ۱۵ قانون به عنوان قوانین باغ نام برده شده که مهم‌ترینِ آن‌ها عبارت اند از:

  • بلیط‌ها صرفاً برای یک نفر هستند.
  • استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای و پهپاد در درون باغ ممنوع است.
  • برای مراسم‌هایی همچون عروسی، تبلیغات و موارد این قبیل باید مجوز کسب شود.
  • چیدن گل در این باغ به‌شدت ممنوع است.
  • آوردن غذا و نوشیدنی از بیرون به داخل باغ ممنوع است.
  • ورود خودرو، دوچرخه، موتورسیکلت و حیوانات خانگی ممنوع است.
  • استفاده از باربیکیو ممنوع است.
  • تحت هیچ شرایطی امکان بازگشت‌دادن بلیط وجود ندارد.
  • هر دستوری از پرسنل این باغ باید بدون هیچ چون و چرایی پذیرفته شود.

قوانین باغ معجزه

سخن آخر

باغ معجزه دبی یکی از دیدنی‌های متعدد شهر دبی است و درصد قابل‌توجهی از گردشگران این شهر به این باغ می‌روند و از گشت‌وگذار در این باغ گل لذت می‌برند. چنان‌چه شما نیز علاقه‌مند به مراجعه به این باغ هستید می‌توانید از خدمات تور دبی مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات لازم یا روی لینک کلیک کنید و یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

منابع: headout | dubaimiraclegarden | en.wikipedia

ارسال پاسخ

3 × 3 =