۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تفریحات لندن | بهترین تفریحاتی که می‌توانید در لندن تجربه کنید

لندن پایتخت کشور انگلیس یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا است. وضعیت این شهر از لحاظ گردشگری به گونه‌ای است که اکثر قریب‌به‌اتفاق کسانی که به آن سفر می‌کنند ناراضی بازنمی‌گردند. لندن افزون بر آن که شهری توریستی است، شهری مهاجرتی هم هست. بسیاری از کسانی که در جای‌جای دنیا زندگی می‌کنند تمایل دارند که در این شهر زندگی کنند. در این نوشتار می‌خواهم به معرفی تفریحات لندن بپردازم. می‌خواهم به همراه یکدیگر ببینیم که گردشگرانی که وارد لندن می‌شوند می‌توانند از کدام کارهای تفریحی لذت ببرند.

مختصری در مورد لندن

پیش از پرداختن به تفریحات لندن اجازه دهید مروری بر کلیت لندن داشته باشیم. لندن علاوه بر آن که پایخت کشور انگلستان است، پایتخت کل بریتانیا هم هست. این شهر از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است و قدمت آن به حدود ۲ هزار سال پیش، به دوران اولیه‌ی حکومت رومی، بازمی‌گردد.

لندن در حال حاضر در سیاست و فرهنگ و صنعت کل اروپا نقشی اساسی دارد. جمعیت آن حدود ۸ میلیون نفر است و به این ترتیب پرجمعیت‌ترین شهر کل اتحادیه‌ی اروپا به شمار می‌رود. لندن در فوتبال انگلیس و کل اروپا هم نقش مهمی دارد. سه تا از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال کل اروپا مربوط به این شهر هستند: آرسنال، چلسی و تاتنهام.

در این شهر جاذبه‌های گردشگری کم نیستند و ازآن‌جا که شهری مدرن است تفریحات مدرن هم در این شهر قابل انجام هستند. در ادامه به طور مفصل به معرفی تفریحات لندن خواهم پرداخت تا شاید ذکر این تفریحات بتواند انگیزه‌ی شما برای سفر به لندن و گشت‌وگذار در این شهر مدرن را افزایش دهد.

تفریحات لندن

۱- گشت‌وگذار در هاید پارک

تفریحات لندن

هاید پارک از مشهورترین و بزرگ‌ترین پارک‌های لندن است و در طی چند دهه‌ی گذشته یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر بوده. در طی تاریخ هم این پارک یکی از مکان‌های مهم برای اعتراضات سیاسی بوده است. هاید پارک هوایی عالی دارد و دو قسمت آب هم در این پارک هستند که بر روی این آب‌ها می‌توان به قایق‌سواری پرداخت. قطعاً گشت‌وگذار در هاید پارک یکی از تفریحات لندن است و بنابراین سعی کنید در سفرتان به لندن سر زدن به هاید پارک را از دست ندهید.

۲- بازدید از وست‌مینستر

تفریحات لندن

وست‌مینستر هنوز هم قطب سیاسی لندن است. این بنا قرن‌ها پیش ساخته شده اما همواره نام آن تداعی‌کننده‌ی نام لندن و نام لندن تداعی‌کننده‌ی نام وست‌مینستر بوده. چنانکه در تصویر می‌بینید این بنا بسیار زیباست و اراضی حوالی آن هم حال و هوایی جالب دارند.

سبک معماری این بنا گوتیک است و در طی سالیانی که سرپا بوده بازسازی‌های زیادی روی آن انجام شده‌اند. وست مینستر میزبان ساعت مشهور بیگ بن بوده و همچنین محل دفن افراد مشهور زیادی است، از تی‌اس الیوت و آیزاک نیوتن گرفته تا چارلز داروین و چارلز دیکنز.

ضمناً چند تندیس از افراد مشهور هم در این منطقه قابل دیدن هستند از جمله تندیس وینستون چرچیل و نلسون ماندلا.

قطعاً دیدن از وست‌مینستر و عکس‌گرفتن در کنار آن هم یکی از تفریحات لندن است، از تفریحاتی که تجربه‌ی آن‌ها را نباید از دست دهید.

۳- تجربه‌ی هیجان بر روی چشم لندن

تفریحات لندن

چشم لندن بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین چرخ و فلک کل انگلیس و یکی از بزرگ‌ترین چرخ و فلک‌های کل جهان است. این چرخ و فلک در دهه‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های انگلیس تبدیل شده و گفته می‌شود که سالانه حدود ۳٫۵ میلیون انسان از آن بازدید می‌کنند. چشم لندن در سال ۲۰۰۰ ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت و تا چند سال بزرگ‌ترین چرخ و فلک جهان بود، اما ۶ سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۶ یک چرخ و فلک بزرگ‌تر در چین ساخته شد و اینگونه شد که چرخ و فلک لندن جایگاه نخست خود را از دست داد.

چرخ و فلک لندن بسیار آرام می‌چرخد و این به معنای آن است که اولاً سواری روی این چرخ و فلک مدت کمی طول نمی‌کشد و ثانیاً مدت‌زمان زیادی، نسبت به سایر چرخ و فلک‌ها، می‌توان در بالای چرخ و فلک بود و هیجان را تجربه کرد. ارتفاع این چرخ و فلک ۱۳۵ متر است و در بالای آن می‌توان ۴۰ کیلومتری لندن را هم دید. کابین‌های چرخ و فلک شیشه‌ای هستند و از آن‌ها می‌توان چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه نسبت به محیط اطراف داشت.

چشم لندن london eye

این کابین‌ها ۳۲ تا هستند و از شماره‌ی ۱ تا ۳۳ شماره‌گذاری شده‌اند. کابین شماره ۱۳ در این کابین‌ها وجود ندارد و علت آن هم نحس‌بودن عدد ۱۳ است.

چشم لندن در کنار رودخانه‌ی مشهور لندن یعنی رودخانه‌ی تیمز قرار گرفته و بنابراین در بالای آن می‌توان از سطح رودخانه هم چشم‌اندازی عالی داشت. حتماً در سفرتان به لندن بازدید از این چرخ و فلک و البته سوار شدن روی آن را هم تجربه کنید.

۴- گشت‌وگذار در Soho

تفریحات لندن

یکی دیگر از تفریحات لندن گشت‌وگذار در Soho است. Soho قطب زندگی شبانه در لندن است. در این خیابان کافه‌ها و بارهای زیادی وجود دارند که در تمامی ساعات بامداد باز هستند و فعالیت می‌کنند. کلی باشگاه شبانه در این خیابان هستند و جو آن تقریباً شبیه جو واکینگ استریت در پاتایا است. اگر اهل زندگی شبانه هستید می‌توانید به این خیابان بروید و تفریحات شبانه‌ی بسیاری را تجربه کنید.

ضمناً در Soho چند سالن تئاتر هم وجود دارند. افزون بر این Soho صرفاً برای شب و زندگی شبانه نیست، در طی روز هم کافه‌ها و مغازه‌های زیادی در این منطقه قابل دسترسی هستند.

۵- گشت‌وگذار در Shoreditch

تفریحات لندن

جز Soho می‌توان در Shoreditch هم زندگی شبانه را تجربه کرد. این منطقه هم در ساعات بامداد بسیار باصفا و شلوغ است و تعداد زیادی از مردم خود لندن و گردشگران در شب در این منطقه پرسه می‌زنند.

Shoreditch در روز هم یکی از بهترین مکان‌های لندن برای پرسه‌زدن است. در این منطقه کلی پاساژ و کافه و بار و غرفه‌ی موسیقی وجود دارند و خلاصه فضا برای سر کردن چند ساعتِ لذت‌بخش در آن فراهم است.

۶- تفریح در پارک Hampstead Heath

تفریحات لندن

یکی دیگر از تفریحات لندن فهرست ما گشت‌وگذار در یکی از پارک‌های مشهور لندن یعنی پارک Hampstead Heath است. این مکان از بهترین مکان‌ها در لندن برای غرق‌شدن در طبیعت انگلیس است. فضای سبز این این پارک بسیار عالی است و محل‌های نشستن داخل این پارک از مرتفع‌ترین مکان‌های لندن هستند و بنابراین اگر در آن منطقه باشید می‌توانید چشم‌اندازی عالی از کل شهر لندن داشته باشید.

ضمناً در این منطقه چند منطقه‌ی جنگلی و چند حوضچه هم وجود دارند.

۷- سفر آبی روی آب‌های رود تیمز

تفریحات لندن

رود تیمز طولانی‌ترین رود انگلیس است و از سمت شمال به دریای شمال می‌رسد. در طی دو هزار سال این رود از اهمیتی بسیار برخوردار بوده و نقشی مهم هم در انقلاب صنعتی در اروپا داشته است. در طی دو جنگ جهانی هم این رود از اهمیتی استراتژیک برخوردار بود. رود تیمز در حال حاضر هم نمای زیبایی به سطح شهر لندن بخشیده و خوشبختانه برای گردشگران این امکان وجود دارد که بر روی این رود به قایق‌سواری و بپردازند.

چند شرکت در لندن وجود دارند که امکانات سفر آبی بر روی آب‌های این رود را فراهم می‌سازند. چه در شب و چه در روز می‌توانید بر روی آب‌های رود تیمز سواری کنید و از کنار چشم لندن و خانه‌ی مجلس و ساعت بیگ بن بگذرید.

۸- پرسه‌زدن در خیابان Baker

تفریحات لندن

خیابان بیکر از اصلی‌ترین مراکز فرهنگی شهر لندن است. در این خیابان هم فضایی عالی فراهم است و قطعاً پرسه زدن در آن برای یک ساعت هم که شده می‌تواند تجربه‌ای فراموش نشدنی باشد. این خیابان برای مدتی محل زندگی آرتور کونان دویل خالق کارآگاه مشهور یعنی شرلوک هولمز بوده است. در این خیابان همچنین می‌توانید به موزه‌ی مادام توسو هم دسترسی داشته باشید. موزه‌ی مادام توسو موزه‌ای است که در چند تا از شهرهای جهان شعبه دارد. در این موزه مجسمه‌هایی جالب از افراد مشهور جهان نگهداری می‌شوند، مجسمه‌هایی که کاملاً شبیه به خود آن افراد هستند و اگر در نزدیک آن بایستید و با آن‌ها عکس بگیرید در تصویر انگار در نزدیک خود آن افراد ایستاده‌اید.

۹- بازدید از آکادمی بریکستون

تفریحات لندن

نهمین مورد از تفریحات لندن در فهرست ما بازدید از آکادمی بریکستون در جنوب لندن است. این مکان در لندن در میان صدها مکانی که برای تماشای موسیقی زنده مناسب اند، بهترین است. در این آکادمی هرساله بندها و خوانندگان مشهور زیادی موسیقی زنده اجرا می‌کنند. از معروف‌ترین بندها یا خوانندگانی که در آکادمی بریکستون موسیقی اجرا کرده‌اند می‌توان به مدونا، د کِلَش و نیو اوردر اشاره داشت.

آکادمی بریکستون در ابتدای کار خود، یعنی در دهه‌ی ۳۰ قرن بیستم، صرفاً مکانی برای اجرای تئاتر بود اما رفته‌رفته به مکانی برای موسیقی زنده تبدیل شد. گفتنی است که این مکان میزبان زندگی شبانه در لندن هم هست. ضمناً ظرفیت این آکادمی تقریباً ۴ هزار نفر است.

۱۰- گشت‌وگذار در محله‌ی چینی‌ها

محله‌ی چینی‌ها در لندن

چند شهر بزرگ در سطح جهان در خود از محله‌ای با نام محله‌ی چینی‌ها برخوردار اند. به عنوان مثال در سنگاپور یک محله‌ی عالی برای گردشگران با نام محله‌ی چینی‌ها وجود دارد یا مثلاً چنین محله‌ای در چند تا از شهرهای آمریکا هم هست که بزرگ‌ترین‌شان در سان‌فرانسیسکو است، در کوالالامپورِ مالزی هم یک محله برای چینی‌ها وجود دارد، اما محله‌ی چینی‌های لندن از صفای خاص خود برخوردار است. در این محله رستوران‌های آسیایی و فروشگاه‌ها و کافه‌ها زیادی وجود دارند، با تِمی خاص، همراه با نورهای منحصر به فرد در غروب. قطعاً اگر گشتی در این محله بزنید کلی چیز جدید خواهید دید و حتماً این گشت‌تان در این محله به یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین گشت‌وگذارهای‌تان تبدیل خواهد شد.

قابل ذکر است که محله‌ی چینی‌ها در نزدیکی خیابان جرارد، و بین خیابان سوهو و میدان لستر واقع شده.

۱۱- قدم‌زدن در خیابان الکتریک

محله‌ی چینی‌ها

یازدهمین تفریح از تفریحات لندن در فهرست ما بازدید از خیابان الکتریک است. این خیابان از مشهورترین خیابان‌های لندن است و علت نام آن هم این است که نخستین خیابانی که در بازار لندن با استفاده برق روشن شد همین خیابان بود. این خیابان نزدیک به آکادمی بریکستون در جنوب لندن است و می‌تواند مکانی با صفا برای قدم‌زدن باشد. در گذشته هم این خیابان نقش مهمی در برخی اعتراضات داشته است، اما امروزه این خیابان یک بازار مواد غذایی است. ضمناً اگر به این خیابان رفتید از سایر خیابان‌های آن محله، یعنی محله‌ی بریکستون، هم دیدن کنید چرا که دستفروش‌های زیادی در آن خیابان‌ها وجود دارند و گاه کالاهای خوبی با قیمت ارزان می‌فروشند.

۱۲- قدم‌زدن در خیابان آکسفورد

خیابان آکسفورد لندن

دوازدهمین مورد از تفریحات لندن در فهرست ما باز هم قدم‌زدن در یکی از مشهورترین خیابان‌های لندن است. خیابان آکسفورد لندن بهترین و اصلی‌ترین مکان در لندن برای خرید است. این خیابان حتی یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های کل اروپا است. گفته می‌شود روزانه حدود ۵۰۰ هزار نفر در این خیابان پرسه می‌زنند. در این خیابان بیش از ۳۰۰ فروشگاه وجود دارند و هر یک وضعیتی مناسب برای خرید دارند. چند تا از بهترین برندهای جهان هم در این خیابان نماینده دارند. ضمناً در روزهای منتهی به کریسمس در این خیابان جو متفاوتی وجود دارد. چراغ‌های مخصوص کریسمس روشن می‌شوند و جمعیتی بسیار بیش‌تر از ۵۰۰ هزار نفر در این خیابان در طی هر روز حضور پیدا می‌کنند و به خرید می‌پردازند.

۱۳- پرسه‌زدن در اطراف میدان لستر

میدان لستر

در بالا به میدان لستر اشاره کردم و گفتم که محله‌ی چینی‌ها در نزدیکی میدان لستر است. این میدان از سال ۱۶۷۰ تا کنون زنده است و یکی از کانون‌های اصلی شهر است. از قرن نوزدهم بدین سو هم به مرکزی تفریحی برای اهالی خود لندن و گردشگران تبدیل شده. در اطراف میدان لستر کلی سینما و فروشگاه و مرکز خرید وجود دارند و خود میدان هم از پارکی زیبا و با صفا برخوردار است.

یکی از بهترین سینماهای لندن با نام سینما شاهزاده چارلز هم در اطراف همین میدان قرار دارد و فیلم‌های خاصی در آن پخش می‌شوند. ضمناً در طی سال فستیوال‌ها و جشن‌های مختلفی در اطراف این میدان برگزار می‌گردند از جمله جشن سال نوی چینی‌ها.

۱۴- بازدید از موزه‌های لندن

لندن از آن شهرهایی ست که در دل خود از کلی موزه در زمینه‌های مختلف، خصوصاً فرهنگ و هنر، دارند. بنابراین اگر به فرهنگ و هنر علاقه دارید لندن می‌تواند یکی از بهترین شهرها برای شما باشد. در لندن این امکان برای‌تان فراهم است که از کلی موزه آن هم به صورت رایگان بازدید کنید. بسیاری از موزه‌های لندن در نزدیکی هم در جاده‌ی Exhibition در Kensington جنوبی قرار دارند.

قطعاً بازدید از موزه‌های لندن می‌تواند یکی از بهترین تفریحات لندن برای کسانی باشد که به دنبال دیدن و تجربه‌کردن چیزهای جدید اند.

۱۵- بازدید از کاخ باکینگهام

Buckingham Palace

Buckingham Palace

بازدید از لندن بدون آن که در پارک گرین قدم بزنید و به کاخ باکینگهام برسید واقعاً بازدیدی ناقص خواهد بود. کاخ باکینگهام حدود ۲۰۰ سال است که محل زندگی خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا است و البته در برخی زمان‌های خاص این امکان برای گردشگران وجود دارد که به درون کاخ بروند و از برخی اتاق‌های آن دیدن کنند.

این کاخ اولین بار در سال ۱۸۳۷ محل زندگی ملکه ویکتوریا شد و پس از آن تا کنون محل زندگی دیگر ملکه‌های انگلیس و کل بریتانیا بوده است. درون کاخ بسیار زیباست و همانطور که گفتم این امکان فراهم است که گردشگران از برخی از اتاق‌های این کاخ بازدید کنند و تا حدودی با سبک و محل زندگی سلطنتی حاکمان بریتانیا آشنا شوند.

سخن آخر

در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر ۱۵ تا از تفریحات لندن داشتیم. قطعاً این ۱۵ تا تمامی تفریحات لندن نیستند و صرفاً بخشی از آن‌ها هستند. اگر در لندن زندگی می‌کنید یا تجربه‌ی زندگی در لندن را دارید لطفاً تجربیات‌تان را در راستای تفریحات لندن از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران در میان بگذارید.

ضمناً برای سفر به لندن می‌توانید از خدمات مسافرتی مرکز ساحل شنی در این راستا استفاده کنید. اخذ ویزای انگلیس، اخذ وقت سفارت انگلیس، اخذ وقت فوری سفارت انگلیس، پیکاپ ویزای انگلیس از امارات، پیکاپ ویزای انگلیس از ترکیه و پیکاپ ویزای انگلیس از ارمنستان از جمله خدمات ساحل شنی برای کسانی هستند که قصد سفر به انگلیس را دارند.

متقاضیان سفر به لندن می‌توانند از مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی در لندن هم استفاده کنند.

منبع: thecrazytourist

ارسال پاسخ

نوزده + 19 =