۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تفریحات ونکوور | ۱۰ تا از بهترین کارهای تفریحی که می‌توان در ونکوور انجام داد

ونکوور یکی از بهترین شهرهای کانادا است و بسیاری از ایرانیان، چه به‌عنوان مسافرت و چه به عنوان مهاجرت، هرساله، راهی این شهر می‌شوند. این شهر از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان است و بنابراین پر است از مکان‌های دیدنی ساخته‌ی دست انسان. افزون بر این، از طبیعت خوبی هم برخوردار است و لذا مکان‌های دیدنی طبیعی زیادی هم در آن هستند. در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر بهترین کارهایی که می‌توان در مکان‌های دیدنی ونکوور، چه مکان‌های ساخته‌ی انسان و چه مکان‌های طبیعی، خواهیم داشت. بنابراین اگر به دنبال آشنایی با تفریحات ونکوور هستید این نوشتار را تا انتها دنبال کنید.

مختصری در مورد ونکوور

پیش از آن که به بهترین کارهایی که می‌توان در ونکوور برای سرگرمی و لذت و تفریح انجام داد بپردازم، بد نیست مختصری در مورد کلیت شهر ونکوور کانادا توضیح دهم. ونکوور یک بندر در استان بریتیش کلمبیا، در غرب کانادا، است. بسیاری از ایرانیانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند به استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور می‌روند. این شهر حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در آمارها همواره جزو بهترین شهرهای جهان برای سکونت است. این شهر از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های جهان است، به گونه‌ای که برخی اسناد حکایت از آن دارند که مردمانی حدود ۱۰ هزار سال پیش در این شهر زندگی می‌کرده‌اند.

ونکوور، همانطور که در بالا هم گفتم، از لحاظ بافت شهری در حال حاضر از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان است و افزون بر این طبیعت و آب و هوای خوبی هم دارد. ضمناً به دلیل بندری‌بودن این شهر، چند ساحل عالی هم در آن وجود دارند و خلاصه راه باز است برای گذراندن روزهایی عالی در این شهر فوق‌العاده. در ادامه خواهم گفت که چگونه می‌توان چند روز را در ونکوور به بهترین شکل گذراند و از تفریحات ونکوور لذت برد.

تفریحات ونکوور

۱- قدم‌زدن و دوچرخه‌سواری در اطراف پارک استنلی

تفریحات ونکوور

پارک استنلی یکی از بهترین پارک‌های ونکوور است و هر کس که یک بار نام چند تا از بهترین پارک‌های ونکوور را شنیده باشد، حتماً نام پارک استنلی هم به گوش‌اش خورده. این پارک، مساحت زیادی دارد و پر است از انواع تفریحات لذت‌بخش. اما یکی از تفریحات آرامی که می‌توان در پارک استنلی ونکوور انجام داد قدم‌زدن در اطراف آن است. اطراف این پارک، یک دیوار دریایی ۵٫۵ مایلی وجود دارد. این دیوار دریایی محیط آن منطقه را به بهترین محیط برای اسکیت‌سواری، قدم‌زدن و دوچرخه‌سواری تبدیل کرده‌است. به آن محیط که بروید خواهید دید که افراد مختلف، با سن‌های گوناگون، در حال قدم‌زدن، اسکیت‌سواری و دوچرخه‌سواری هستند.

آدرس: Vancouver, BC V6G 1Z4, Canada

۲- پرسه‌زدن در گالری هنر ونکوور

تفریحات ونکوور

در گالری هنر ونکوور، که نزدیک هتل فیرمونت ونکوور و خیابان رابسون قرار دارد، یکی از بهترین مکان‌ها برای کسانی است که به هنر بین‌الملل علاقه دارند. در این موزه، بهترین آثار هنری بریتیش کلمبیا و اشیای دیدنی از سایر مناطق جهان به نمایش گذاشته می‌شوند.

آدرس: ۷۵۰ Hornby St, Vancouver, BC V6Z 2H7, Canada

۳- صرف ناهار در جزیره‌ی گرنویل

تفریحات ونکوور (2)

جزیره‌ی گرنویل از مشهورترین جزایر نزدیک ونکوور است و به یکی از بهترین مکان‌ها برای لذت‌بردن از تفریحات ونکوور است. در این جزیره، رستوران‌‌های فوق‌العاده‌ای در بهترین مناطق ساحلی وجود دارند و خوردن ناهار در این رستوران‌ها می‌تواند تجربه‌ای خاص و فراموش‌نشدنی باشد. ضمناً خود حرکت از سمت ونکوور تا جزیره‌ی گرنویل هم همراه است با تفریحات خاص و لذت‌بخش.

آدرس: Granville Island, Vancouver, BC, Canada

۴- تماشای آکواریوم ونکوور

آکواریوم ونکوور

یکی دیگر از تفریحات ونکوور که بسیاری از گردشگران این شهر از آن نمی‌گذرند، دیدن آکواریوم ونکوور است. این آکواریوم در پارک استنلی قرار دارد و بیش از ۷۰ هزار جانور در آن زندگی می‌کنند.

آدرس: ۸۴۵ Avison Way, Vancouver, BC V6G 3E2, Canada

۵- خوردن شام در اینگلش بِی [خلیج انگلیسی]

English Bay (2) English Bay (2)

اینگلش بِی یکی از بهترین مکان‌های ونکوور برای گردشگران و حتی اهالی خود ونکوور است. این خلیج به لطف زحماتی که برای رسیدگی به آن کشیده شده، امکانات خوبی دارد و به محلی برای قدم‌زدن تبدیل شده است. مشهور است که تماشای غروب خورشید در این منطقه صفایی خاص دارد و از همین رو بسیاری از گردشگران غروب‌ها به این منطقه می‌روند و به تماشای غروب خورشید می‌نشینند و شام می‌خورند.

آدرس: ۱۳۰۵ Arbutus St, Vancouver, BC V6J 5N2, Canada

۶- تجربه‌ی هیجان راه‌رفتن روی پل معلق کاپیلانو

پل معلق کاپیلانو

پل معلق کاپیلانو فراتر از یک پل است. در اطراف این پل می‌توان طبیعتی فوق‌العاده دسترسی داشت. بنابراین اگر به منطقه‌ی پل معلق کاپیلانو بروید هم می‌توانید از راه‌رفتن روی این پل لذت ببرید و هم از طبیعت عالی‌ای که اطراف آن قرار دارد.

پل معلق کاپیلانو در سال ۱۸۸۹ ساخته شده و ۴۵۰ فوت طول دارد. زمانی که بر روی این پل راه می‌روید، ۲۳۰ فوت بالاتر از سطح رودخانه‌ی کاپیلانو هستید. ضمناً در اطراف این پل، تورهای طبیعت زیادی با راهنماهای حرفه‌ای وجود دارند که می‌توانید با صرف چند دلار همراه این تورها باشید و از طبیعت فوق‌العاده‌ی آن منطقه لذت ببرید.

آدرس: Capilano Suspension Bridge, North Vancouver, BC, Canada

۷- خرید از خیابان رابسون

خیابان رابسون

یکی دیگر از تفریحات ونکوور که درصد زیادی از گردشگران ونکوور آن را انجام می‌دهند، گشت و گذار در خیابان رابسون و خرید از آن است. خیابان رابسون پر است از انواع پاساژها و مغازه‌های مختلف، و خصوصاً برای کسانی که به دنبال خرید پوشاک و اجناس برند هستند مناسب است. این خیابان نزدیک به هتل فیرمونت و همان گالری هنری است که در بالا به آن اشاره کردم. ضمناً در خیابان رابسون کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های متعددی وجود دارند. این خیابان از آن خیابان‌هایی است که وقتی در آن‌ها قدم می‌زنید، سال‌ها بعد می‌توانید در حافظه‌تان حال و هوای خاص آن‌ها را مرور کنید و از بابت گذر عمر افسوس بخورید.

آدرس: ۷۷۷ Thurlow St, Vancouver, BC V6E 3V5, Canada

۸- گشت‌وگذار در گاس‌تاونِ تاریخی

گاس‌تاون

گاس‌تاون از قدیمی‌ترین محله‌های ونکوور است و گشت‌وگذار در آن صفایی خاص و جالب دارد. این محله پر است از خانه‌های رنگی بازسازی شده، خطوط سنگ‌فرش فوق‌العاده، فروشگاه‌های قدیمی، رستوران‌های خاص و کافه‌های باصفا. ضمناً اولین ساعت بخار دنیا هم در همین گاس‌تاون وجود دارد. اگر به دنبال یک خرید متفاوت هستید می‌توانید به عنوان یکی از تفریحات ونکوور در گاس‌تاون تاریخی گشت و گذار داشته باشید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که گاس‌تاون کم خلافکار ندارد و بنابراین بهتر است تنها به این محله نروید. ضمناً نقشه هم حتماً به همراه داشته باشید.

آدرس: Gastown, Vancouver, BC, Canada

۹- دیدن از باغ گیاه‌شناسی ون‌دوسن

تفریحات ونکوور

بوییدن گل‌ها و دیدن آن‌ها در یک محیط فوق‌العاده، می‌تواند یک تفریح عالی باشد. این تفریح را می‌توانید در باغ گیاه‌شناسی ون‌دوسن ونکوور تجربه کنید. اگر به دنیای گل‌ها و گیاهان علاقه دارید حتماً دیدن از باغ گیاه‌شناسی ون‌دوسن ونکوور را در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

آدرس: ۵۲۵۱ Oak St, Vancouver, BC V6M 4H1, Canada

۱۰- لذت‌بردن از سواحل ونکوور

تفریحات ونکوور تفریحات ونکوور

یکی دیگر تفریحات ونکوور که کم‌تر پیش می‌آید گردشگری آن را از دست دهد، لذت‌بردن از سواحل ونکوور است. همانطور که در بالا هم گفتم، ونکوور شهری ست بندری و از این رو چند ساحل زیبا برای فراغت از هیاهوی زندگی مدرن دارد. این شهر با دارا بودن ۱۱ مایل خط ساحلی یکی از بهترین شهرهای قاره‌ی آمریکا برای لذت‌بردن از صفای سواحل است. در سواحل ونکوور، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، والیبال، چتربازی، تنیس، بدمینتون، کتاب‌خوانی و بسیاری تفریحات دیگر برقرار است. ضمناً در زمان‌های مختلف برخی برنامه‌ها هم در سواحل این شهر برگزار می‌شوند.

اگر به ونکوور سفر کردید حتماً از سواحل عالی این شهر هم استفاده کنید.

سخن آخر

در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر ۱۰ تا از بهترین تفریحات ونکوور داشتیم. قطعاً در ونکوور می‌توان تفریحات بیش‌تری داشت و قصد من صرفاً مروری بر “بهترین” تفریحات این شهر بود. اگر فکر می‌کنید تفریح یا تفریحاتی دیگر می‌بایست در این لیست حضور داشته باشند، لطف کنید و آن‌ها را از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ضمناً برای سفر به کانادا و گرفتن ویزای کانادا می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان در این راستا استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم می‌توانید یا روی لینک ویزای کانادا کلیک کنید و یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. برای آشنایی با کلیه‌ی خدمات ساحل شنی در ارتباط با سفر به کانادا روی لینک روبه‌رو کلیک کنید: خدمات کانادا.

منبع: tripsavvy

ارسال پاسخ

2 × 2 =