۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور ازمیر

اکثر شهرهای ترکیه می‌توانند مقصدی عالی برای گردشگران باشند، اما با این حال در میان شهرهای ترکیه صرفاً یک سری شهر هستند که معروف اند و در میان گردشگران هم محبوبیت زیادی دارند. ازمیر یکی از این شهرهاست و در همین ایران خودمان گردشگران زیادی هستند که خواهان سفر به این شهر اند. خبر خوبی که برای این گردشگران دارم این است که می‌توانند با هزینه‌ای اندک و امنیتی بالا به ازمیر سفر کنند، آن هم از طریق تور ازمیر مرکز ساحل شنی. برای سفری چند روزه به ازمیر می‌توانید از تور ازمیر مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم تلفن را بردارید و با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

در ادامه‌ی این نوشتار به توضیحات مربوط به تور ازمیر پرداخته خواهد شد، از خدماتی که مرکز ساحل شنی ارائه می‌دهد تا دیدنی‌های ازمیر، مراکز خرید ازمیر و اطلاعات مربوط به این شهر.

تور ازمیر

خدمات ساحل شنی در تور ازمیر

اگر با تور ازمیر مرکز ما به ازمیر سفر کنید می‌توانید از موارد زیر بهره‌مند شوید:

  • بلیط رفت و برگشت
  • رزرو هتل
  • هزینه‌های تردد در سطح شهر ازمیر
  • بیمه مسافرتی
  • لیدر تور فارسی‌زبان

ضمناً این امکان برای شما وجود دارد که از میان هتل‌های مختلف ازمیر هتلی که سازگار با شرایط‌تان است را انتخاب کنید. قطعاً سطح هتلی که انتخاب می‌کنید روی هزینه‌ی تور ازمیر شما تأثیر خواهد گذاشت. اگر به دنبال تور ازمیر ارزان باشید می‌توانید هتلی معمولی انتخاب کنید و اگر به دنبال تور ازمیر لوکس باشید می‌توانید در بهترین هتل‌های ازمیر اقامت داشته باشید.

عزیزانی هم که به دنبال تور ازمیر لحظه آخری هستند می‌توانند از تور ازمیر مرکز ساحل شنی استفاده کنند. اطلاعات بیش‌تر را از کارشناسان تورهای خارجی ما دریافت کنید: ۰۲۱۵۷۹۳۸.

مختصری در مورد شهر ازمیر

ترکیه به جز آن که به چند استان تقسیم شده، به ۷ ناحیه هم تقسیم شده است. جنوب غربی این کشور را با نام ناحیه‌ی اژه می‌شناسند. این ناحیه در نزدیکی دریای اژه قرار دارد و علت نام‌گذاری آن با «اژه» هم همین است. استان ازمیر در ناحیه‌ی اژه واقع شده و شهر ازمیر مرکز این استان است. ازمیر منطقه‌ای قدیمی ست و از دیرباز محل زندگی انسان‌های متمدن بوده. گفته می‌شود  قدمت زندگی در این شهر حتی به ۶۵۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. امروز هم بقایای زیادی از شهرهای تاریخی اطراف ازمیر باقی مانده‌اند که قطعاً معروف‌ترین و مهم‌ترین‌شان شهر تاریخی افسوس است، که در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی آن خواهم پرداخت.

شهر ازمیر حول و حول ۴ میلیون نفر جمعیت دارد و از لحاظ مساحت سومین شهر کل ترکیه است. رتبه‌های اول و دوم به ترتیب ازآنِ استانبول و آنکارا است. این‌ها همه نشان از آن دارند که برخلاف آنتالیا و کوش‌آداسی، ازمیر شهری بزرگ، با اهمیت از لحاظ سیاسی و اجتماعی و همچنین شهری تاریخی است.

آب و هوای ازمیر

ازمیر از لحاظ آب و هوا به مانند سایر شهرهای ساحلی ترکیه است و وضعیت خوبی دارد. اما نکته‌ی قابل ذکری که در ارتباط با این شهر وجود دارد این است که تابستان‌های ازمیر، یعنی ماه‌های خرداد تا مرداد، دمای هوا در طی ظهر و عصر گاه حتی به ۴۳ درجه هم می‌رسد و درعین‌حال زمستان‌های ازمیر، یعنی از ماه‌های آذر تا بهمن، دمای هوا گاه به منفی ۱۰ درجه هم می‌رسد. شاید بتوان گفت بهترین زمان برای سفر به ازمیر از لحاظ آب و هوا بهار و پاییز است.

برخی اطلاعات ضروری مربوط به ازمیر

  • ساعت رسمی ازمیر نیم‌ساعت از ساعت رسمی تهران عقب‌تر است.
  • واحد پول ازمیر همان واحد پول ترکیه یعنی «لیر» است.
  • شماره‌تلفن آمبولانس در ازمیر ۱۱۲ و شماره‌تلفن پلیس ۱۵۵ است.

دیدنی‌های ازمیر

فارغ از آب و هوا و اطلاعات ضروری ازمیر، آن‌چه که برای متقاضیان تور ازمیر مهم است دیدنی‌های این شهر است. بنابراین در این بخش از این نوشتار به معرفی برخی از بهترین و معروف‌ترین دیدنی‌های ازمیر خواهم پرداخت:

۱- شهر تاریخی افسوس

شهر تاریخی افسوس

شهر تاریخی افسوس یکی از بهترین شهرهای تاریخی جهان است. این شهر در نزدیکی ازمیر واقع شده و از قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال برخوردار است. پیش از میلاد مسیح افسوس از تمدنی عالی برخوردار بوده و حتی یکی از عجایب هفتگانه‌ی باستان را هم در خود داشته است. منظور معبد آرتمیس است، معبدی که در حال حاضر صرفاً خرابه‌های آن باقی مانده‌اند، اما همین خرابه‌ها هم در حال حاضر جزئی از جاذبه‌های گردشگری آن به شمار می‌روند و عمدتاً درصد بالایی از گردشگران به دیدن آن می‌روند.

شهر تاریخی افسوس در ترکیه
خرابه‌های معبد آرتمیس

در شهر تاریخی افسوس می‌توان از بناهای زیادی دیدن کرد، بناهایی که البته عمدتاً خرابه‌های آن‌ها باقی مانده‌اند. خیابان‌های این شهر، حمام‌ها و توالت‌های عمومی آن و همچنین معابد با شکوهی که داشته از دیدنی‌های حال حاضر افسوس اند.

یکی از معروف‌ترین بناهای افسوس که در حال حاضر حدود ۵۰ درصد آن باقی مانده آمفی تئاتر آن است. این آمفی تئاتر در گذشته، خصوصاً در اوایل حکومت رومیان، اهمیتی بسیار داشته و تئاترها و مسابقات گلادیاتوریِ زیادی در آن برگزار می‌شده‌اند. بد نیست بدانید که در محیطی به آن کوچکی حدود ۲۵ هزار نفر جمع می‌شده‌اند. بازدید از این آمفی تئاتر قطعاً باید یکی از کارهایی باشد که در تور ازمیر و در طی مراجعه‌تان به افسوس انجام می‌دهید.

شهر تاریخی افسوس در ترکیه شهر تاریخی افسوس در ترکیه

بنای مهم دیگری که در افسوس ارزش دیدن دارد کتاب‌خانه‌ی سلسوس است. چنان‌که در کتاب‌ها آمده این کتابخانه در قرن دوم میلادی و آن هم برای آن که آرامگاهی برای یکی از پادشاهان رومی آن زمان باشد ساخته شده و البته از آن به عنوان مکانی عالی برای کنفرانس‌های علمی و فلسفی هم استفاده می‌شده است و کلی هم کتاب در آن نگهداری می‌کرده‌اند. تا جایی که من در منابع دیده‌ام، گویا در این کتابخانه حدود ۱۲ هزار کتاب نگهداری می‌شده است که البته برای آن زمان رقم زیادی است.

شهر تاریخی افسوس در ترکیه شهر تاریخی افسوس در ترکیه

همانطور که در بالا هم گفتم، خیابان‌های این شهر هم، البته خرابه‌های آن‌ها، باقی مانده‌اند و قابل دیدن هستند. دو تا از معروف‌ترین خیابان‌های شهر تاریخی افسوس را سعی کنید در طی گشت و گذارتان در افسوس ببینید و در آن‌ها قدم بزنید: یکی خیابان Curetes و دیگری خیابان Arcadian. تصاویر هردوی این خیابان‌ها را می‌توانید در زیر ببینید:

شهر تاریخی افسوس در ترکیه شهر تاریخی افسوس در ترکیه

معبد آرتمیس و همچنین کلیسای سنت‌جان هم از دیدنی‌های افسوس هستند که البته این دو مقداری با سایر دیدنی‌های افسوس فاصله دارند و در روستایی با نام سلچوک واقع شده‌اند. این روستا حدود ۴ کیلومتر با افسوس فاصله دارد ولی ارزش آن را دارد که این ۴ کیلومتر را از افسوس فاصله بگیرید و به این روستا بروید. معبد آرتمیس و کلیسای سنت جان را در این روستا می‌توانید ببینید، ضمناً خانه‌ی مریم مقدس هم در این روستا قرار دارد. گفته می‌شود مریم مادر عیسی پس از به صلیب کشیده شدن پسرش مدتی در این منطقه و در این خانه که تصویر آن را در زیر می‌بینید زندگی می‌کرده است.

خانه‌ی مریم مقدس

سلچوک از چند فروشگاه و رستوران هم برخوردار است. بنابراین در طی سفرتان به افسوس مشکلی از بابت غذا نخواهید داشت.

برای مراجعه به افسوس کار دشواری در پیش ندارید. همین که از ازمیر سوار اتوبوس‌هایی که به مقصد سلچوک حرکت می‌کنند شوید می‌توانید به راحتی به سلچوک و همچنین افسوس بروید.

۲- برج ساعت ازمیر

تور ازمیر

برج ساعت ازمیر به نوعی نماد ازمیر است. این برج ارتفاعی ۲۵ متری دارد و در بسیاری از نقاط شهر قابل دیدن است. برج ساعت در بالای خود از یک ساعت برخوردار است، ساعتی که گفته می‌شود هدیه‌ی شاه قدیم آلمان به ازمیر بوده است. برج ساعت که در ترکیه با نام Saat Kulesi شناخته می‌شود در مرکز شهر و در معروف‌ترین میدان ازمیر یعنی میدان کوناک واقع است. این برج در سال ۱۹۰۱ به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد پادشاهی سلطان عبدالحمید دوم ساخته شده و در دهه‌های اخیر همواره یکی از دیدنی‌های ازمیر بوده است.

در طی سفرتان به ازمیر با استفاده از تور ازمیر از این برج تاریخی هم بازدید کنید.

۳- میدان کوناک

تور ازمیر

همان‌طور که گفتم میدان کوناک معروف‌ترین میدان کل ازمیر است و در مرکز این شهر واقع شده. این میدان هم مکانی تاریخی در شهر ازمیر است و در اطراف آن افراد زیادی وجود دارند که در حال قدم‌زدن هستند. برج ساعت هم در مرکز این میدان واقع شده.

یک بنای تاریخی دیگر هم در اطراف این میدان است: مسجد یالی. این مسجد هشت ضلعی در قرن هجدهم ساخته شده ولی هنوز هم یکی از مکان‌های مذهبی فعال در ترکیه است. بد نیست سری هم به این مسجد تاریخی بزنید.

۴- آسانسور

تور ازمیر تور ازمیر

به میدان کوناک و برج ساعتِ آن که رفتید، اگر حدود یک ربع پیاده‌روی کنید و از آن میدان فاصله بگیرید به بنای آسانسور می‌رسید. آسانسور بنایی است که در سال ۱۹۰۷ برای آن که رفت و آمد از قله‌ی صخره‌های آن منطقه به خط ساحلی Karatas آسان شود ساخته شد. این بنا در چند سال اخیر به یکی از بهترین مکان‌ها برای داشتن چشم‌اندازی فوق‌العاده از سطح شهر ازمیر تبدیل شده. شما هم می‌توانید در طی تور ازمیر به بنای آسانسور بروید و از آن منطقه به کلیت ازمیر بنگرید و به عکاسی بپردازید. ضمناً در آن منطقه یک کافه‌ی معروف و عالی هم وجود دارد که انواع نوشیدنی ترکی را ارائه می‌دهد.

جز کافه، رستوران و فروشگاه برای خرید سوغاتی ازمیر هم در آن منطقه وجود دارند.

۵- کادیفه‌کاله [Kadifekale]

Kadifekale

کادیفه‌کاله، که با نام قلعه‌ی مخملی هم شناخته می‌شود، نام قلعه‌ای ست در کوه‌های ازمیر و گفته می‌شود حدود سه قرن پیش از میلاد مسیح ساخته شده. این قلعه در طی تاریخ ازمیر و در میان حکومت‌هایی که بر ترکیه مسلط بوده‌اند از اهمیتی بالا و استراتژیک برخوردار بوده. امروزه این قلعه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ازمیر شناخته می‌شود و اگر به بالای آن بروید می‌توانید چشم‌اندازی عالی از سطح شهر ازمیر و همچنین خلیج آن داشته باشید. در بسیاری از نقاط شهر ازمیر پرچم ترکیه که بر فراز این قلعه قرار داده شده قابل مشاهده است.

۶- کلیسای سنت پولیکارپ

کلیسای سنت پولیکارپ | تور ازمیر

یک کلیسای قدیمی هم در میان جاذبه‌های گردشگری ازمیر وجود دارد. کلیسای سنت پولیکارپ در قرن هفدهم ساخته شده و از معماری بیرونی و درونی زیبایی برخوردار است. همچون بسیاری از کلیساهای جهان درون این کلیسا و دیوارهای‌اش از نقاشی‌های بسیار عالی‌ای برخوردار اند که البته این نقاشی‌ها بعدها در قرن نوزدهم آن هنگام که کلیسا توسط معمار Raymond Charles Père بازسازی شد به دیوارهای این کلیسا اضافه شدند.

قطعاً حضور در این کلیسا و گرفتنِ عکس یادگاری در آن می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در تور ازمیر انجام می‌دهید.

۷- آگورا

ازمیر تاریخی غنی دارد و از همین رو باید هم در این شهر پر باشد از مکان‌های تاریخی. آگورا یکی از مراکز خرید بسیار قدیمی ازمیر است که بقایای آن در چند سال اخیر توانسته‌اند در میان گردشگران محبوبیتی برای خود کسب کنند و به یکی از جاذبه‌های گردشگری مطلوب در میان گردشگران تبدیل شوند.

خرابه‌های آگورا نشان از یک بازار بزرگ در طی دو هزار سال پیش دارند. بد نیست در سفرتان به ازمیر از این منطقه هم بازدید کنید.

۸- پاموکاله

پاموکاله

پاموکاله که در واقع نام اصلی آن Hierapolis است، شهری باستانی در ازمیر است، اما درعین‌حال یکی از بهترین مکان‌های طبیعی این منطقه است. در این منطقه چشمه‌های آب گرم زیادی وجود دارند و همچنین تراس‌های طبیعی‌ای که از کربنات کلسیم ساخته شده‌اند قابل مشاهده هستند.

یک سالن تئاتر قدیمی هم در آن منطقه هست که البته صرفاً خرابه‌های آن باقی مانده. این سالن تئاتر حدود ۲۰۰ سال پیش از میلاد ساخته شده و گنجایش ۲۰ هزار نفر را داشته، اما امروز صرفاً ۳۰ نفر در آن می‌توانند بنشینند.

۹- روستای Şirince

Şirince | تور ازمیر

این روستا در نزدیکی شهر تاریخی افسوس واقع شده و بنابراین می‌توانید بازدید از آن و شهر تاریخی افسوس را به یک روز موکول کنید. در این روستا فضا برای عکاسی فراهم است چراکه خانه‌های این روستا به زیبای در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و همچنین طبیعت آن هم عالی است.

ضمناً فروشگاه‌ها و رستوران‌های محلی زیادی هم در این روستا وجود دارند.

۱۰- سواحل ازمیر

ساحل ازمیر ساحل ازمیر

همانطور که در بالا گفته شد، ازمیر شهری ساحلی است و بنابراین جز مکان‌های دیدنی‌ای که دارد گردشگران می‌توانند از سواحل این شهر هم لذت ببرند. اصلاً یکی از علل اصلی محبوبیت ازمیر در میان گردشگران وجود همین سواحل در ازمیر است. برای گشت و گذار در سواحل ازمیر باید به منطقه‌ی Çesme بروید. در این منطقه می‌توانید به سواحل Alaçati و Ilica  دسترسی داشته باشید و از انواع تفریحات ساحلی لذت ببرید. ایلیکا در زبان ترکی به معنای چشمه‌ی آب گرم است و مکانی ست بسیار باصفا. ساحل ایلیکا حدود ۲ کیلومتر است و از شن‌های درخشان و نرم برخوردار است.

Alaçati  هم یکی از شهرهای ساحلی در استان ازمیر است که در کنار دریای اژه واقع شده و در آن می‌توان به ساحلی عالی دسترسی داشت.

با تور ازمیر مرکز ساحل شنی که سفر کنید راهنمای تور شما را در مورد سواحلی که در منطقه‌ی Çesme وجود دارند راهنمایی خواهد کرد و مطمئن باشید که بهترین لحظات را در آن سواحل سپری خواهید نمود.

خرید در ازمیر

یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در ازمیر انجام داد خرید است. ازمیر پر است از بازارهای سنتی، مراکز خرید ارزان و البته لوکس و گران. بسیاری از کسانی که به کوش آداسی یا حتی آنتالیا سفر می‌کنند برای خرید به ازمیر می‌روند. در ادامه که به معرفی مراکز خرید و بازارهای سنتی ازمیر پرداختم خواهید دید که چرا از کوش آداسی و آنتالیا به ازمیر می‌روند تا در این شهر خرید کنند.

۱- بازار کمرالتی

بازار کمرالتی

معروف‌ترین مکان برای خرید در ازمیر همین بازار کمرالتی است. این بازار علاوه بر آن که یک مکان عالی برای خرید است یک مکان تاریخی هم به شمار می‌رود. می‌توان گفت که اکثر قریب‌به‌اتفاق گردشگرانی که با تور ازمیر به این شهر سفر می‌کنند سری هم به بازار کمرالتی می‌زنند. در این بازار انواع و اقسام فروشگاه‌ها و غرفه‌ها گستره‌ی وسیعی از کالاها را می‌فروشند و جنب و جوش زندگی در آن برقرار است. لباس اگر بخواهید بخرید می‌توانید روی این بازار حساب کنید، صنایع دستی ترکیه را اگر بخواهید باز هم می‌توانید روی این بازار حساب کنید، به دنبال خشکبار اصل ترکیه که باشید باز هم کمرالتی یکی از بهترین گزینه‌ها است. به دنبال اجناس عتیقه که باشید در بازار کمرالتی می‌توانید به مقصودتان برسید. خلاصه آن که این بازار از بهترین بازارهای ازمیر برای خرید است و مطمئن باشید صرف گشت و گذار در آن برای لذت‌بردن از آن کافی است، چه رسد که به خرید هم بپردازید.

نکته‌ی دیگر آن که در بازار کمرالتی شیرینی و انواع خوراکی‌ها هم به فروش می‌رسند. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که یکی از علل و عوامل محبوبیت بازار کمرالتی در طی چند دهه‌ی اخیر افزون بر آن که حال و هوایی عالی دارد این است که قیمت اجناس در آن عمدتاً پایین‌تر از جاهای دیگر است.

۲- مرکز خرید سل وی

izmir selway outlet

سل وی در واقع یک اوت‌لت است، یعنی مرکز خریدی است که عمدتاً اجناس مربوط به فصول پیشین در آن با تخفیف‌هایی بسیار قابل توجه به فروش می‌رسند. اگر در تور ازمیر به دنبال خرید ارزان بودید می‌توانید به این اوت‌لت مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که اجناس مربوط به یکی دو فصل پیشین کیفیتی پایین ندارند و بنابراین نباید گمان کنید که چون تخفیف در این مرکز خرید زیاد است، پس اجناس هم کیفیتی ندارند.

برای دسترسی به این اوت‌لت به آدرس زیر بروید:

Çetin Emeç Mahallesi, Balçova/İzmir

۳- مرکز خرید اپتیموم

تور ازمیر

اپتیموم هم در واقع یک اوت‌لت است و بنابراین گزینه‌ای مناسب است برای کسانی که در تور ازمیر به دنبال آن اند که اجناسی عالی با تخفیف‌هایی عالی بخرند.

این مرکز خرید بزرگ است و بسیاری از برندهای برتر جهان هم در آن نماینده دارند. در این مرکز خرید می‌توانید به مرکز سرگرمی کودکان و چند رستوران و کافه هم دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به این مرکز خرید یا در واقع اوت‌لت به آدرس زیر بروید:

Beyazevler Mahallesi, Optimum Alışveriş Merkezi, Akçay Caddesi, Gaziemir/İzmir

۴- مرکز خرید کیپا

در نزدیکی مرکز خرید اپتیموم، مرکز خرید کیپا قرار دارد. در مرکز خرید کیپا بیش‌تر لوازم منزل و همچنین اجناس سوپرمارکت به فروش می‌رسند. این مرکز خرید بسیار بزرگ است و چندین رستوران و کافه و سینما هم در آن وجود دارند.

۵- مرکز خرید پالم

تور ازمیر

مرکز خرید پالم هم یکی از بهترین مراکز خرید ازمیر است. این مرکز خرید هم بسیار بزرگ است و افزون بر آن که کلی فروشگاه مختلف درآن فعالیت می‌کنند، چندین رستوران و کافه و سینما هم در آن هستند. ضمناً یک بیمارستان کوچک هم در گوشه‌ای از این مرکز خرید وجود دارد. بد نیست که در سفرتان به ازمیر سری هم به مرکز خرید پالم در آدرس زیر بزنید:

 Bahçelerarası Mahallesi, Palm Shopping Center, Balçova/İzmir

نام مرکز خرید، یعنی پالم، هم به سبب نخل‌هایی ست که در جلوی این مرکز خرید قرار دارد و نمایی زیبا به آن بخشیده‌اند.

۶- مدیا مارکت

مدیا مارکت، چنان‌که از نام‌اش برمی‌آید، مرکز خریدی ست برای علاقه‌مندان به دنیای تکنولوژی. در این مرکز خرید فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که مشغول فروش لوازم الکترونیکی از جمله لپتاپ، تبلت، گوشی موبایل، تلویزیون و کلی وسیله‌ی تکنولوژیکِ دیگر هستند. این مرکز خرید در نزدیکی مرکز خرید پالم واقع شده و فاصله‌ی چندان زیادی با آن ندارد.

برای دسترسی به مدیا مارکت به آدرس زیر بروید:

Bahçelerarası Mahallesi, Media Markt İzmir Balçova, Balçova/İzmir

۷- مرکز خرید آسماکاتی

تور ازمیر

در نزدیکی مدیا مارکت و مرکز خرید پالم یک مرکز خرید مدرن وجود دارد که با نام مرکز خرید آسماکاتی شناخته می‌شود. این مرکز خرید از بهترین و لوکس‌ترین مراکز خرید کل ازمیر است و قطعاً می‌توانید به هنگام بازدید از مراکز خرید مدیا مارکت و پالم سری هم به این مرکز خرید بزنید.

رزرو تور ازمیر | تور ازمیر ارزان | تور ازمیر لحظه آخری

برای گشت و تفریح در شهر ازمیر ترکیه می‌توانید از تور ازمیر مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو تور ازمیر با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

4 + 4 =