021-57938 021-57918000 info@sahelsheni.com
021-57938 021-57918000 info@sahelsheni.com

جزییات تور استانبول

استانبول یا قسطنطنیه یکی از بزرگترین شهرهای جهان و بزرگترین شهر کشور ترکیه محسوب می‌شود که هم‌مرز با اروپا و آسیاست. استانبول زمینه‌ای فرهنگی و تاریخی دارد و به همین دلیل به شهری توریستی تبدیل شده‌است. این شهر هر ساله مسافران زیادی را از سرتاسر جهان جذب جاذبه‌های دیدنی و گردشگری خود می‌کند. معمولاً بیشتر کسانی که متقاضی تور ترکیه می‌باشند از تور استانبول نیز استفاده می‌کنند. استانبول از لحاظ تعداد گردشگران خارجی، سومین شهر توریستی جهان به‌شمار می‌رود.

استانبول دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی می‌باشد. اقتصاد استانبول بشدت به صنعت توریسم، گردشگری و جهانگردی وابسته می‌باشد. هتل‌ها و صنعت‌های مرتبط با گردشگری بسیار زیادی در استانبول وجود دارد که به گردشگران و بازدیدکنندگان خدمات حرفه‌ای ارائه می‌دهند.

متقاضیان تور استانبول می‌توانند با استفاده از خدمات تور شرکت ساحل شنی درخشان یک سفر خاطره‌انگیز را با کمترین هزینه در کنار بهترین امکانات برای خود رقم بزنند.

 

 

محل خروج و بازگشت

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

شامل هزینه‌های

 • بلیت هواپیما
 • اقامت در هتل
 • راهنمای تور
 • هزینه‌های ورودی
 • تمام حمل‌و‌نقل در محل مقصد

هزینه‌هایی که شامل می‌شوید

 • هزینه راهنمای خدمات
 • هزینه خدمات راننده
 • هرگونه هزینه شخصی
 • هزینه خدمات اتاق

مدارک لازم

 • حداقل ۶ ماه اعتبار پاسپورت و یا گذرنامه
تور استانبول

جاذبه‌های گردشگری در تور استانبول

استانبول دارای مناطق گردشگری بسیار زیادی می‌باشد که باعث‌شده بازدیدکنندگان بی‌شماری را از سراسر جهان به سمت خود جذب کنند.

پارک‌ها، رستوران‌ها، کلیساها، مسجدها، نیایشگاه‌ها، مراکز خرید، مکان‌های تفریحی، موزه‌ها و … از جاذبه‌های توریستی استانبول هستند که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

 • ایا صوفیه یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول است که کمتر بازدیدکننده‌ای از استانبول را می‌توان یافت که از این مسجد و موزه زیبا دیدن نکرده‌باشد. ایا صوفیه در ابتدا کلیسای مسیحیان بوده که در دوران امپراتوری بیزانس ساخته‌شده. اما بعد از ورود اسلام به استانبول این کلیسا به مسجد تبدیل‌شد. و در ادامه، نخستین رییس جمهور ترکیه یعنی مصطفی آتاترک این مسجد را به موزه تبدیل کرد و تاکنون به شکل موزه باقی مانده‌است.
 • مسجد سلطان احمد یکی دیگر از مراکز گردشگری استانبول می‌باشد. این مسجد که بدلیل استفاده از کاشی‌های آبی رنگ در معماری داخلی آن به مسجد آبی نیز معروف است به دستور سلطان احمد اول ساخته‌شده‌است و به همین دلیل پس از مرگ وی این مسجد را مسجد سلطان احمد نامیدند. این مسجد در یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول قرار دارد و فاصله اندکی تا ایا صوفیه دارد. هم‌چنین این مسجد در نزدیکی کاخ توپ‌قاپی قرار دارد. این مسجد در غرب به مسجد کبود شناخته می‌شود چون‌که در طراحی داخلی آن از رنگ آبی بسیار استفاده شده‌است. هر چند بعد از تغییراتی که در مرور زمان در طراحی داخلی این مسجد شکل گرفته، امروزه نمای داخلی مسجد دیگر منحصراً آبی رنگ نیست.
 • کاخ توپ‌قاپی یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری استانبول می‌باشد که بازیدکنندگان زیادی از آن دیدن می‌کنند. این قصر از قصرهای معروف امپراتوری عثمانی می‌باشد که سلطان محمد فاتح دستور ساختن آن را داده‌است. این کاخ در بین شاخ طلایی و دریای مرمره واقع‌شده و چشم‌اندازی بسیار زیبایی به تنگه بسفر دارد. این قصر امروزه به یک موزه تبدیل‌شده و یکی از اماکن جذاب توریستی در استانبول و ترکیه شناخته می‌شود.
 • تنگه بسفر یکی دیگر از جاذبه‌های توریستی و بسیار زیبا در استانبول و ترکیه می‌باشد. این تنگه دریای سیاه را به دریای مرمره متصل می‌کند. هم‌چنین این تنگه دو قاره آسیا و اروپا را از هم‌دیگر جدا می‌کند. در کناره‌های این تنگه امکان گردشگری بسیار زیبایی وجود دارد که گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند.
 • خلیج شاخ طلایی یکی دیگر از مراکز گردشگری استانبول و ترکیه می‌باشد. دلیل نام‌گذاری این خلیج به این دلیل است که به هنگام غروب خورشید این خلیج به رنگ طلایی در می‌آید و اگر خلیج را از بالا بنگریم شبیه شاخ یک گاو می‌باشد.
 • خیابان استقلال استانبول یکی از مراکز جذاب برای گردشگران و متقاضیان تور استانبول می‌باشد. این خیابان که حدود سه کیلومتر می‌باشد دارای تعداد بسیار زیادی کافه، رستوران، بوتیک و مرکز خرید می‌باشد. پاساژ چیچک یکی از اماکن تاریخی معروف در خیابان است که توریست‌های بسیار زیادی از آن بازدید می‌کنند. خیابان استقلال، شلوغ‌ترین خیابان استانبول می‌باشد. اگر اهل خرید هستید، حتماً سری به خیابان استقلال بزنید و از خرید در دنیای برندها لذت ببرید. اگر طرفدار کافه‌های خاص هستید حتماً کوچه و پس‌کوچه‌های خیابان استقلال را زیرو رو کنید.
 • میدان تقسیم استانبول از دیگر مراکز گردشگری و توریستی شهر استانبول می‌باشد. این میدان بیشتر به‌خاطر رستوران‌ها، مغازه‌ها و هتل‌هایش معروف می‌باشد. این میدان معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین میدان شهر استانبول می‌باشد که جمعیت زیادی همیشه در آن وجود دارد.

تصاویر

ارسال پاسخ

تورهای خارجی

تورهای داخلی