۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور اصفهان | تور لحظه آخری اصفهان

افزون بر کلی مقصد خارجی، شهرهایی از کشور خودمان هم می‌توانند مقصدی برای سفرمان باشند. اصفهان یکی از بهترین شهرهای ایرانی ست برای گشت و گذار و فراغت از زندگی روزمره. در این شهر می‌توان از تاریخ و فرهنگ لذت برد و روزها و شب‌هایی متفاوت و خاص را تجربه کرد. خوشبختانه امکان رزرو تور اصفهان در مرکز ساحل شنی درخشان فراهم شده و هر یک از شما عزیزان می‌توانید برای هر برهه‌ی زمانی از سال، تور اصفهان را رزرو کنید و با بهترین کیفیتِ سفر و هزینه‌ای معقول، چند شب و روزی را در نصف‌جهان سپری کنید. برای رزرو تور اصفهان و یا سوال در مورد جزئیات تور اصفهان تلفن را بردارید و با شماره‌ی ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما، با حوصله، تمامی جزئیات مربوط به تور اصفهان و سایر تورهای داخلی را برای شما توضیح خواهند داد.

مختصری در مورد شهر اصفهان

چنان‌چه قصد کرده‌اید به شهر اصفهان سفر کنید ولی آشنایی خیلی زیادی در ارتباط با این شهر ندارید، می‌توان از آن چه که در ادامه می‌آید استفاده کنید. اگر هم در تردید هستید که به این شهر سفر کنید، این نوشتار را تا به انتها دنبال کنید تا به شما بگویم که چرا سفر به اصفهان مناسب است؟

اصفهان شهری ست در مرکز ایران که، چه از لحاظ جمعیت و چه از لحاظ مساحت، سومین شهر ایران محسوب می‎شود. اوج اعتبار و شهرت اصفهان مربوط می‌شود به دوران صفوی، زمانی که پایتخت ایران بود. در همین دوران است که کلی بنا با معماری‌های فوق‌العاده در آن ساخته می‌شوند؛ بناهایی که خیلی‌هاشان تا به امروز پایدار مانده‌اند و امروز به‌مثابه‌ی بناهای تاریخی اصفهان توسط گردشگران دیده می‌شوند.

به این شهر اگر سفر کنید، افزون بر دیدن از دیدنی‌های فراوان شهر، می‌توانید سوغاتی‌های بسیاری با خود به همراه آورید. اصفهان شهر صنایع دستی فوق‌العاده و خوردنی‌های منحصربه‌فرد است و نمی‌توان وارد مغازه‌ها و فروشگاه‌های خاص این شهر شد و دست‌خالی بیرون آمد. در ادامه به همراه یکدیگر نگاهی خواهیم داشت به بهترین جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان و پس از آن مروری بر بهترین مراکز خرید و بازارهای اصفهان خواهیم داشت.

جاذبه‌های گردشگری اصفهان

همانطور که در بالا گفتم، اصفهان پر است از جاذبه‌های گردشگری. بسیاری از این جاذبه‌های گردشگری، اماکن تاریخی این شهر هستند که با معماری‌ای فوق‌العاده در چند قرن پیش ساخته شده‌اند، اما در عین حال اصفهان یک شهر مدرن است و بنابراین اماکن مدرن دیدنی نیز در آن کم نیستند. مشهورترین و محبوب‌ترین اماکن دیدنی اصفهان عبارت اند از:

۱- میدان نقش جهان

میدان نقش جهان شاید مشهورترین منطقه‌ی اصفهان در ایران باشد. این میدان میدانی قدیمی ست و امروزه هم خود آن و هم بناهای تاریخی اطراف‌اش از دیدنی‌های اصفهان به حساب می‌آیند. میدان نقش جهان دومین میدان بزرگ دنیا از لحاظ مساحت [۵۶۰* ۱۶۰ متر] بوده و از جذاب‌ترین میدان‌های جهان به شمار می‌رود. گفتنی است که میدان نقش جهان همچون سایر میدان‌ها شکل و شمایلی بیضی‌مانند یا دایره‌مانند ندارد بلکه کاملا مستطیلی است. جَوِ این میدان، صفا و طراوتی دلنشین دارد و تداعی‌کننده‌ی فرهنگ اصیل ایرانی است. در نقش جهان، نقش‌ها و طرح‌ها و عناصر ایرانی را به وفور می‌بینید و به‌نوعی می‌توان آن را اصلاً نماد فرهنگ ایران دانست.

میدان نقش جهان اصفهان
نمایی از میدان نقش جهان اصفهان

همانطور که گفته شد، در اطراف میدان نقش جهان یک سری جاذبه‌ی دیدنی و تاریخی وجود دارند و بنابراین حضورتان در این میدان می‌تواند همراه باشد با دیدن از برخی دیگر از جاذبه‌های دیدنی اصفهان از جمله:

۱-۱- کاخ عالی‌قاپو

کاخ عالی قاپو
کاخ عالی قاپو

بهترین و محبوب‌ترین مکانی که در اطراف میدان نقش جهان وجود دارد همین کاخ عالی‌قاپو است. محال است کسی در ایران متولد شده و زندگی کرده باشد ولی نام کاخ عالی‌قاپو را نشنیده باشد. عالی قاپو کاخ دربار سلطنتی در دوران شاه عباس اول و دوم بوده. این کاخ در ۵ مرحله ساخته شده و درون آن از معماری فوق‌العاده‌ای برخوردار است. آن‌چه که معماری اسلامی‌اش می‌خوانند، به‌شکلی لخت و عور، در معماری کاخ عالی قاپو قابل مشاهده است. ورودتان به این کاخ برابر است با لذت‌بردن و به‌وجدآمدن از شکوه عالی قاپو.

عالی قاپو ساختمانی ست ۵ طبقه [که اگر طبقه همکف را طبقه اول در نظر گیریم، ساختمانی ست ۶ طبقه] که طبقه‌ی آخر آن با عنوان سالن موسیقی زیباترین طبقه‌ی این ساختمان است. جالب آن که تعداد طبقات این ساختمان از هر سویی که به آن نگریسته شود متفاوت جلوه خواهد کرد. یعنی مثلاً اگر از رو به رو به بنا بنگرید، آن را دو طبقه خواهید دید.

به اصفهان که سفر کنید و به میدان نقش جهان که بروید، عالی قاپو در ضلع غربی این میدان در برابر چشمان‌تان خودی نشان می‌دهد و توجه شما را به خود جلب می‌کند. حتماً به درون این کاخ زیبا بروید و از معماری فوق‌العاده‌ی آن حظ کنید.

۲-۱- مسجد شیخ لطف‌الله

مسجد شیخ لطف الله
مسجد شیخ لطف الله

درست روبه‌روی عالی‌قاپو و در ضلع شرقی میدان نقش جهان، مسجد زیبا و تاریخی شیخ لطف‌الله در برابر دیدگان‌تان است. این مسجد نیز همانند عمارت عالی‌قاپو شاهکاری معماری ایرانی است. با وجودی که دقیقاً مشخص نیست معمار عمارت عالی‌قاپو کیست، اما مشخص و معلوم است که معمار مسجد شیخ لطف‌الله، استاد محمدرضا اصفهانی – از مشهورترین معماران تاریخ ایران – است. این بنا در قرن یازدهم و باز هم بنا به دستور شاه عباس اول ساخته شده، هر چند پس از آن مورد مرمت و بازسازی نیز قرار گرفته است.

از این مسجد نیز دیدن کنید تا بتوانید به طور ملموس با معماری شاهکار مرحوم اصفهانی آشنا شوید، معماری‌ای که هنوز که هنوز است حتی برخی از معماران غربی زبان به ستایش از آن می‌گشایند.

۳-۱- مسجد امام

مسجد امام اصفهان
مسجد امام اصفهان

یکی دیگر از شاهکارهای اطراف میدان نقش جهان اصفهان که از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار است مسجد امام یا مسجد جامع عباسی است. این مسجد نیز همچون دو بنای فوق به دستور شاه عباس ساخته شده، هر چند که به تدریج در دوران‌های پیش از شاه عباس تزئین شده است. معمار این مسجد استاد علی‌اکبر اصفهانی بوده که توانسته چنین شاهکاری بیافریند. حتماً با حضورتان در میدان نقش جهان اصفهان، از این مسجد نیز دیدن کنید.

* *************

چند بنای دیگر در میدان نقش جهان هستند که ارزش دیدن دارند. اگر با تور اصفهان مرکز ساحل شنی درخشان به این شهر سفر کنید، حتماً لیدر تور توضیحات کاملی در ارتباط با میدان نقش جهان به شما خواهد داد و شما را برای دیدن از بهترین مکان‌های این میدان راهنمایی خواهد کرد.

ضمناً امکان درشکه‌سواری و خرید صنایع دستی نیز در میدان نقش جهان فراهم است.

۲- کاخ چهل ستون

تور اصفهان | تور لحظه آخری اصفهان
چهلستون اصفهان

از میدان نقش جهان که فارغ شویم، با اصفهان بزرگ روبه‌رو هستیم؛ با اصفهانی پر از مکان‎های تاریخی و دیدنی. یکی دیگر از این مکان‌های تاریخی و دیدنی که محال است نام‎اش را نشنیده باشید، کاخ چهل‌ستون است. این کاخ نیز توسط شاه عباس احداث شده و برای‌مان به یادگار مانده است. کاخ چهل ستون در واقع دارای ۲۰ ستون دارد که به سبب افتادن تصویر این ۲۰ ستون در آبِ حوض، ستون‌ها جمعاً به ۴۰ عدد می‌رسند.

معماری بیرونی این ساختمان در برابر معماری درونی آن ضعیف‌تر است. وارد کاخ که شوید، با معماری‌ای با شکوه روبه‌رو می‌شوید و چند دقیقه‌ای غرق زیبایی کاخ خواهید شد. درون کاخ نیز یک موزه وجود دارد که محل نگهداری بسیاری از عناصر قدیمی اصفهان است و بازدید از موزه نیز صفای خاص خود را دارد.

آدرس: اصفهان، میدان امام حسین.

۳- سی و سه پل

سی و سه پل
سی و سه پل

زاینده رود، مشهورترین رود اصفهان، بر روی خود از پلی برخوردار است که شاید شهرت پل از خودِ زاینده رود بیش‌تر باشد. این پل که با نام‌های «سی و سه پل» و «پل الله‌وردی‌خان» مشهور است، یکی از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی اصفهان است و از آن دسته جاذبه‌هایی ست که نمی‌توان به اصفهان سفر کرد و سَری به‌شان نزد.

سی و سه پل مربوط به است به قرن یازدهم شمسی و به دستور شاه عباس اول ساخته شده. این بنا در طی این ۴ قرن همواره از محبوب‌ترین بناهای اصفهان بوده و معماری جالب آن حتی ستایش گردشگران خارجی را نیز سبب شده‌است.

سی و سه پل، دارای ۳۳ دهانه و حدود ۳۰۰ متر طول است. معماری این اثر فوق‌العاده است و گفته می‌شود طراح آن استاد حسین بنا اصفهانی – پدر محمدرضا اصفهانی معمار مسجد شیخ لطف‌الله – بوده‌است. امروزه اطراف سی و سه پل به مکان‌هایی عالی برای لذت‌بردن از زاینده رود و هوای خوب اصفهان تبدیل شده‌اند. حتماً در سفر به اصفهان سری هم به سی و سه پل بزنید.

آدرس: اصفهان، میدان انقلاب.

۴- پل خواجو

پل خواجو
تور اصفهان | تور لحظه آخری اصفهان

زاینده رود چند پل دارد که دو تای آن‌ها شهرتی جهانی دارند: یکی سی و سه پل و دیگری پل خواجو. پل خواجو در قسمت شرقی سی و سه پل بوده و پس از سی و سه پل در دوران شاه عباس دوم صفوی ساخته شده است.

پل خواجو از سی و سه پل کوتاه‌تر است، اما نقش‌ونگارهای روی آن بیش‌تر اند و به‌واقع زیبایی بسیار بیش‌تری نسبت به سی و سه پل دارد. واقعاً اگر سفرتان به اصفهان بدون دیدن از پل خواجو باشد، با قاطعیت می‌توان سفرتان به اصفهان را سفری ناقص دانست. حتماً به دیدن این پل بروید و از قدم‌زدن روی آن، دیدن معماری زیبای‌اش و البته نشستن در اطراف آن لذت ببرید.

۵- آتشگاه اصفهان

آتشگاه اصفهان
آتشگاه اصفهان

یکی دیگر از بناهای تاریخی اصفهان که ارزش دیدن دارد، آتشگاه اصفهان است. شهرت این آتشگاه به اندازه‌ی چهلستون و سی و سه پل نیست، اما به هر حال کمتر کسی است که با تور اصفهان و یا به صورت شخصی به اصفهان به قصد گردشگری سفر کند و به دیدن آتشگاه اصفهان نرود.

آتشگاه از قدیمی‌ترین بناهای موجود در ایران است و برخی حتی زمان احداث آن را به قبل از میلاد مسیح می‌برند. متأسفانه در حال حاضر خیلی رسیدگی خوبی به این مکان تاریخی نمی‌شود و حتی سوراخ‌هایی در آن دیده می‌شوند که نشان از جستجوی گنج توسط سودپرستان دارند.

آدرس: اصفهان، ۸ کیلومتری غرب اصفهان، جنوب خمینی‌شهر.

۶- منار جنبان

منار جنبان
منار جنبان

یکی دیگر از قدیمی‌ترین آثار اصفهان که جزو جاذبه‌های گردشگری این شهر به حساب می‌آید منار جنبان است. صفت جنبان در پشت منار نشان از آن دارد که این بنا دچار لرزش می‎شود. جالب است که از ۷۰۰ سال پیش که منار جنبان ساخته شده همواره با لرزش یکی از منارها، مناری دیگر و کل بنا می‌لرزد ولی هنوز ویران نشده و کاملاً پابرجاست.

در منارجنبان، قبرهای چندین نفر وجود دارند که مشهورترین این افراد عمو عبدالله کارلادانی – از زاهدان و پارسایانِ قدیم – است. حتماً به این مکان بروید و از جنبش مناره‌های منارجنبان دیدن کنید.

آدرس: اصفهان، خیابان آتشگاه به سمت نجف‎آباد.

۷- کلیسای وانک

کلیسای وانک
کلیسای وانک

کلیسای وانک نیز یکی دیگر از مکان‌های تاریخی اصفهان است. این کلیسا مربوط می‌شود به دوران شاه عباس دوم صفوی، زمانی که برخی از ارمنیان به واسطه‌ی غارت سرزمین‌شان توسط شاه عباس به ایران و اصفهان کوچ کردند و رفته‌رفته برای خود کلیسا ساختند. وانک ساخته‌ی دست آن‌هاست و یکی از زیباترین کلیساهای ایران است.

وارد کلیسا که می‎شوید شکوه معماری مسیحی را می‌بینید و ثانیه‌هایی غرق زیبایی‌های آن – خصوصاً نقاشی‌های فوق‌العاده‌اش – می‌شوید. ضمناً درون این کلیسا می‌توانید از موزه و کتابخانه نیز دیدن کنید.

نکته‌ی دیگر آن که در محله‌ی جلفا افزون بر دیدن از کلیسای وانک می‌توانید به کافه‌های این محله نیز سر بزنید و از فرهنگ جالب این منطقه لذت ببرید.

آدرس: اصفهان، محله‌ی جلفا

۸- کاخ هشت‌بهشت

هشت بهشت
هشت بهشت

هشت بهشت یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری اصفهان است که از دوران صفویه به یادگار مانده. این عمارت از زیبایی‌های جالب‌توجهی برخوردار است و با ورودتان به آن می‌توانید هم از این زیبایی‌ها لذت ببرید و هم آن که آرامشی خاص را تجربه کنید. جالب است بدانید که در دوران صفوی از این کاخ به‌مثابه‌ی زیباترین کاخ جهان یاد می‎شده است. هم نمای بیرونی این کاخ و هم نمای درونی آن بسیار زیبا و دلنشین اند. ضمناً کاخ در پارک شهید رجایی است و از این رو می‌توان یک وعده‌ی شام در این پارک صرف کرد و صفای خاص این منطقه را دوچندان تجربه کرد.

آدرس: اصفهان، خیابان باغ گلدسته، پارک شهید رجایی

۹- باغ پرندگان اصفهان

باغ پرندگان
باغ پرندگان

اندکی که از تاریخ اصفهان فاصله گیریم و به دنبال دیگر مکان‌های دیدنی اصفهان باشیم، باید در ابتدا سری به باغ پرندگان اصفهان بزنیم. این مکان به عنوان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری اصفهان دارای بیش از ۵ هزار و نزدیک به ۱۳۰ گونه پرنده است و می‌تواند مکانی مناسب برای بازدید باشد.

البته گفتنی است که برخی از حامیان حقوق حیوانات – از جمله پرندگان – اعتقاد دارند که جای برخی پرندگان در این مجموعه نیست و این پرندگان باید آزادی را تجربه کنند. اگر شما نیز اعتقاد دارید که جای پرندگانی همچون شاهین و عقاب در این مجموعه نیست و باید آزادانه در آسمان پرواز کنند، بهتر است به این مکان نروید و از سایر دیدنی‌های اصفهان دیدن کنید.

آدرس: اصفهان، میدان سهروردی، خیابان الفت

۱۰- باغ گل‌ها

تور اصفهان | تور لحظه آخری اصفهان
باغ گل‌ها

یکی دیگر از آثار غیرتاریخی اصفهان اما درعین‌حال از زیباترین مکان‌های دیدنی اصفهان، باغ گل‌های این شهر است که انواع و اقسام گونه‌های گل و گیاه در آن نگهداری می‎شوند. سرزندگی و زیبایی این مکان ویژگی‌های اصلی آن هستند. حتماً در تور اصفهان به دیدن باغ گل‌ها هم بروید و صفایی متفاوت را تجربه کنید.

آدرس: اصفهان، میدان بزرگمهر، خیابان سلمان فارسی

***************

این مکان‌ها صرفاً بخشی از دیدنی‌های اصفهان بزرگ هستند. بدیهی است که اصفهان با آن همه قدمت تاریخی و وسعت جغرافیایی صرفاً دارای این مقدار مکان دیدنی نیست و ما صرفاً اشاره‌ای به بخشی از مشهورترین دیدنی‌های اصفهان داشتیم. برای دیدن از دیدنی‌ها و جاذبه‌های اصفهان باید به این شهر سفر کنید. تور اصفهان بهترین روش برای سفر به اصفهان با هزینه‌ای کم و امنیتی بالا است. برای رزرو تور اصفهان می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و با کارشناسان ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کنید.

تور اصفهان | تور لحظه آخری اصفهان

بهترین مراکز خرید اصفهان

حال که نگاهی به برخی از دیدنی‌های اصفهان داشتیم، بر طبق قراری که در ابتدای مطلب گذاشتیم، نوبت به آن رسیده که به معرفی بهترین مراکز خرید اصفهان پرداخته شود. بهترین مکان‌ها برای خرید از اصفهان به قرار زیر هستند:

۱- میدان نقش جهان

همانطور که در بالا هم گفته شد، در میدان نقش جهان مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی وجود دارند که صنایع دستی اصفهان را به فروش می‌رسانند. خرید از این مغازه‌ها ممکن است مفید باشد.

۲- بازار اصفهان

بازار اصفهان
بازار اصفهان

بازار اصفهان قدیمی‌ترین بازار این شهر است و حال و هوای جالبی دارد. اجناس مختلفی در این بازار به فروش می‌رسند و قیمت‌های نسبتاً معقولی هم دارند. خریدتان از این بازار صفایی متفاوت و فراموش‌نشدنی خواهد داشت بنابراین حتماً در سفرتان به اصفهان سَری هم به این بازار بزنید. برای ورود به این بازار راه‌های مختلفی وجود دارند اما باصفاترین راه، استفاده از سردر قیصریه در میدان نقش جهان است.

۳- بازار هنر

این بازار همچون بسیاری از مکان‌های تاریخی شهر اصفهان مربوط به دوران صفوی است. در بازار هنر بسیاری از انواع زیبای صنایع دستی اصفهان به فروش می‌رسند. بازار هنر دقیقاً کنار پارک هشت بهشت اصفهان قرار دارد.

۴- سیتی سنتر

سیتی سنتر اصفهان
سیتی سنتر اصفهان

سیتی سنتر از معروف‌ترین مراکز خرید اصفهان است و از آن با عنوان بزرگ‌ترین مرکز خرید ایران یاد می‌کنند. گفتنی است سیتی سنتر اصفهان مرکز خرید بزرگ جهان هم هست. این مرکز خرید از امکانات بسیار زیادی برخوردار است و تنوع اجناس و کالاها نیز در آن بسیار زیاد هستند. برای آن که به این مرکز خرید دسترسی داشته باشید، به آدرس زیر بروید:

اصفهان، بزرگراه شهید دستجردی

۵- سایر مراکز خرید مشهور

برخی دیگر از مراکز خرید مشهور اصفهان به قرار زیر هستند:

  • مرکز خرید پارک [اصفهان، بلوار چهارباغ بالا]
  • مرکز خرید جلفا [اصفهان، خیابان خاقانی]
  • مرکز خرید مهرسان [اصفهان، خیابان بزرگمهر]
  • مجتمع تجاری شهر [اصفهان، چهارباغ عباسی]
  • مرکز خرید جشنواره [اصفهان، چهارراه حکیم نظامی]
  • مرکز خرید ایفل [اصفهان، چهارباغ عباسی]

رزرو تور اصفهان از ساحل شنی درخشان

برای آن که چند شب و روز فراموش‌نشدنی را در مرکز ایران، در یکی از بهترین مکان‌های ایران، بگذرانید و مدت‌ها از سفر به اصفهان خاطرات خوش داشته باشید، می‌توانید از تور اصفهان مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید. با تور اصفهان ساحل شنی درخشان در بهترین هتل‌ها اقامت خواهید داشت و از بهترین مناطق اصفهان دیدن خواهید کرد.

ضمناً اگر به دنبال رزرو تور لحظه آخری اصفهان هستید نیز می‌توانید از خدمات ساحل شنی استفاده کنید. کافی ست تلفن را بردارید و با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما هرآن‌چه که در ارتباط با تور اصفهان نیاز دارید را برای شما توضیح خواهند داد.

ارسال پاسخ

هشت + 18 =