۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

سفری امن و کم‌هزینه به ایتالیا را می‌توانید با تور ایتالیا مرکز ساحل شنی تجربه کنید. برای رزرو تور ایتالیا و کسب اطلاعات کامل در مورد این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

تور ایتالیا ارزان

خدمات تور ایتالیا

اخذ ویزای شینگن ایتالیا

رزرو هتل [مطابق با شرایط متقاضی تور]

رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت

لیدر تور فارسی‌زبان

بیمه‌ی مسافرتی

پرداخت هزینه‌های تردد در مقصد

پرداخت هزینه‌های ورودی

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تور ایتالیا و خدمات ساحل شنی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

مختصری در مورد کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری‌ست در جنوب اروپا و از قدیمی‌ترین کشورهای کل جهان به شمار می‌رود. تمدن در این کشور از حتی قبل از مسیح وجود داشته و بعد از میلاد مسیح هم برای چند قرن این حکومت روم بود که استیلای ایتالیا بر اروپا را فزونی بخشید. ایتالیا کشوری با طبیعتی عالی و فرهنگی غنی است و از همین رو جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی زیادی در این کشور یافت می‌شوند.

این کشور شامل یک شبه‌جزیره‌ی بزرگ با نام ایتالیا و دو جزیره‌ی دیگر با نام‌های سیسیل و ساردنی است، از این رو در این کشور به وفور دهکده‌های ساحلی یافت می‌شوند که گشت و گذار در آن‌ها از بهترین و به‌یادماندنی‌ترین تفریحاتی است که هر گردشگری می‌تواند تجربه کند.

کشور ایتالیا به چند ناحیه تقسیم شده و از مهم‌ترینِ آن‌ها می‌توان به ناحیه‌ی لاتزیو [با مرکزیت شهر رم]، ناحیه‌ی لمباردی [با مرکزیتِ شهر میلان]، ناحیه‌ی پیمونت [با مرکزیت شهر تورین]، ناحیه‌ی کامپانیا [با مرکزیت شهر ناپل]، ناحیه‌ی ونتو [با مرکزیتِ شهر ونیز]، ناحیه‌ی توسکانی [با مرکزیتِ شهر فلورانس] و ناحیه‌ی سیسیل [با مرکزیت شهر پالرمو] اشاره داشت.

نقشه کشور ایتالیا

شهر رم پایتخت کشور ایتالیا است. این کشور از حدود ۶۰ میلیون جمعیت برخوردار است که یک ششم این جمعیت در ناحیه‌ی لمباردی و زندگی می‌کنند.

مسیحیت از دیرباز در فرهنگ ایتالیا رسوخ کرده و همین موجب شده که در این کشور در چند قرن گذشته کلیساهای زیادی ساخته شوند، کلیساهایی که حتی برخی از آن‌ها به دلیل معماری فوق‌العاده‌ای که دارند توانسته‌اند در زمره‌ی جاذبه‌های گردشگری ایتالیا درآیند.

به هر صورت با این توضیح کوتاه بیایید به همراه یکدیگر ببینیم که در این کشور چه جاذبه‌های گردشگری محبوبی وجود دارند و چه تفریحاتی می‌توان در طی تور ایتالیا تجربه کرد.

تفریحات ایتالیا | دیدنی‌های ایتالیا

در سفر به ایتالیا می‌توانید از تفریحات بسیاری لذت ببرید. این کشور پر است از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، مدرن و هنری. چه کسی است که سفری توریستی به ایتالیا داشته باشد و از این سفر راضی باز نگردد؟ بیایید به همراه یکدیگر ببینیم که گردشگران ایتالیا می‌توانند از چه مکان‌هایی بازدید کنند:

۱- دره‌ی معابد در ناحیه‌ی سیسیل – شهر Agrigento

تور ایتالیا

در Agrigento در جزیره‌ی سیسیل یک دره وجود دارد که با نام دره‌ی معابد شناخته می‌شود. این دره مجموعه‌ای از چندین معبد را در خود جای داده که گفته می‌شود در قرن پنجم میلادی ساخته شده‌اند. بازدید از این مکان تاریخی می‌تواند یکی از تفریحات عالی برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ملل در طی تور ایتالیا باشد.

ضمناً در این منطقه چشم‌اندازی عالی از سطح شهر در پیش چشم است.

آدرس: ۹۲۱۰۰ Agrigento, Italy

۲- Cinque Terre در ناحیه‌ی لیگوریا

تور ایتالیا

Cinque Terre منطقه‌ای زیبا در کشور ایتالیا است که در میراث جهانی یونسکو به عنوان یک پارک ملی ثبت شده است. در این منطقه، ۵ روستای قدیمی بر روی یک صخره‌ی مشرف به رودخانه‌ی معروف ایتالیا، یعنی رودخانه‌ی Riviera، واقع شده‌اند. گشت و گذار در این منطقه و تجربه‌ی تفریحات متعددی که در آن‌جا قابل انجام اند قطعاً باید یکی از کارهایی باشد که گردشگران در طی تور ایتالیا انجام می‌دهند. در این منطقه رستوران‌ها و باغ‌های زیادی هم وجود دارند و خلاصه آن که اگر گردشگران حداقل یک روز را به گردش در این منطقه و روستاهای پنجگانه‌ی آن (با نام‌هایVernazza, Corniglia  Manarola, Riomaggiore, و Monterosso) اختصاص دهند قطعاً هیچ پشیمان نخواهند شد.

۳- دریاچه‌ی کومو [Lake Como] در ناحیه‌ی لمباردی

تور ایتالیا

دریاچه‌ی کومو در لمباردی و در نزدیکی شهر میلان واقع شده. این دریاچه بسیار بزرگ است [تقریباً ۱۴۶ کیلومتر مربع مساحت دارد] و اطراف آن هم روستاهای زیادی با خانه‌های سنتی وجود دارند. گفته می‌شود برخی از ثروتمندان اروپا در اطراف این دریاچه خانه دارند.

 در اطراف دریاچه‌ی کومو طبیعتی عالی وجود دارد و امکان انجام ماهیگیری، لذت‌بردن از دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در اطراف این دریاچه‌ی زیبا نیز فراهم است.

۴- بالکن ژولیت در ناحیه‌ی ونتو – شهر ورونا

تور ایتالیا

شخصیت ژولیت در شاهکار شکسپیر، یعنی رومئو و ژولیت، یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های ادبی در تاریخ است و بالکنی به نام او به مانند داستان رومئو و ژولیت در شهر ورونای ایتالیا نام‌گذاری شده که در طی دهه‌های پیشین یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا بوده. البته هیچ زمان ژولیت در این بالکن نبوده و این بالکن فقط نمادی برای ژولیت است اما به هر حال توانسته به خاطر معماری خاص‌اش و یادآور بودن ژولیت به یکی از اصلی‌تری جاذبه‌های گردشگری ایتالیا تبدیل شود.

سفر به ایتالیا از طریق تور ایتالیا اگر همراه باشد با عکس‌گرفتن در این بالکن زیبا، سفری کامل‌تر خواهد بود.

آدرس: Via Cappello 23, 37121, Verona, Italy

۵- Colosseum یا Coliseum در ناحیه‌ی لاتزیو – شهر رم

Colosseum

کولوسئوم یکی از مشهورترین بناهای تاریخی ایتالیا و حتی کل جهان است. دشوار است تصور آن که کسی به ایتالیا سفر کند و برای یک بار هم که شده به بازدید این آمفی‌تئاتر در رم نرود. این ساختمان در قرن نخست میلادی ساخته شد. ابتدا در سال ۷۲ میلادی ساخت‌وساز آن تحت نظر امپراطور Vespasian آغاز گردید و ۸ سال بعد در سال ۸۰ میلادی در زمان سلطنت جانشین او، یعنی Titus، کار ساخت آن به پایان رسید. از سال ۸۱ تا ۹۶ میلادی اصلاحات و بهبودی‌هایی در معماری این بنا انجام شد، آن هم تحت نظر امپراطور Domitian. این سه تن از دودمان Flavian بودند و از همین رو گاه کولوسئوم را با نام آمفی‌تئاتر Flavian می‌شناسند.

جالب است بدانید که این سالن در گذشته گنجایش ۵۰ تا ۸۰ هزار نفر جمعیت را داشته است و اگر تصور کنید که در حال حاضر حتی برخی استادیوم‌های فوتبال در سطح جهان، با وجودی که بیش از ۱۰۰ متر طولِ زمین است، نمی‌توانند بیش از ۵۰ هزار نفر را در خود جای دهند بهتر می‌توانید شاهکار معماری این بنای تاریخی را درک کنید.

کولوسئوم البته در حال حاضر صرفاً ویرانه‌ای است، ولی نمادی از امپراطوری روم در قرون اولیه‌ی میلادی به شمار می‌رود. ضمناً این بنا در سال ۲۰۱۸ با دارا بودن ۷٫۴ میلیون نفر بازدید کننده محبوب‌ترین جاذبه‌ی گردشگری کل جهان شد.

در سفر به ایتالیا از طریق تور ایتالیا حتماً به دیدن این آمفی‌تئاتر شگفت‌انگیز در پایتخت ایتالیا بروید.

آدرس: Piazza del Colosseo, 1, 00184 Roma RM, Italy

۶- ساحل آمالفی [Amalfi Coast]

Amalfi Coast italy

ساحل آمالفی یکی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا است که در شبه‌جزیره‌ی Sorrentine واقع است. این خط ساحلی ۵۰ کیلومتر طول دارد و در کنار آن قایق‌های بسیاری برای اجاره‌دادن وجود دارند. قطعاً قایق‌سواری بر روی آب‌های اطراف این ساحل و داشتن منظره‌ای فوق‌العاده در پیش چشم یکی از بهترین تفریحاتی است که گردشگران می‌توانند در طی تور ایتالیا تجربه کنند. ضمناً روستاهای متعددی در امتداد این خط ساحلی هستند که گشت‌وگذار در آن روستاهای زیبا با باغ‌های بسیار هم می‌تواند یکی از تفریحات جذاب در طی سفر به منطقه‌ی Sorrentine ایتالیا باشد.

آدرس: ۸۴۰۱۱ Amalfi, Province of Salerno, Italy

۷- کلیسای سنت مارک در ناحیه‌ی ونتو – شهر ونیز

تور ایتالیا

ونیز یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا است که خود به تنهایی از کلی جاذبه‌ی گردشگری برخوردار است. یکی از معروف‌ترینِ این جاذبه‌ها، کلیسای سنت مارک است که در Piazza San Marco یا همان میدان سنت مارک قرار دارد. این کلیسا معماری‌ای چشم‌گیر فوق‌العاده دارد و در قرن یازدهم ساخته شده، هر چند که در طی این ده قرن بازسازی‌های بسیاری را تجربه کرده است. کلیسای سنت مارک را یکی از شاخص‌ترین نمونه‌ها در معماری بیزانس به شمار می‌آورند. این کلیسای تاریخی هم می‌تواند در طی تور ایتالیا یکی از بهترین جاذبه‌هایی باشد که برای بازدید وجود دارند.

آدرس: Piazza San Marco, 328, 30100 Venezia VE, Italy

۸- انجمن رومی در ناحیه‌ی لاتزیو – شهر رم

تور ایتالیا

انجمن رومی مجموعه‌ای از ویرانه‌های چند ساختمان مهم در دوران روم باستان است که در شهر رم، پایتخت ایتالیا، واقع است. این محل را در گذشته قلب روم می‌دانسته‌اند و بسیاری از ساختمان‌های مهم روم باستان از جمله همان کولوسئوم در نزدیکی این انجمن ساخته می‌شده‌اند.

علاقه‌مندان به تاریخ روم می‌توانند در طی تور ایتالیا از خرابه‌های انجمن روم بازدید کنند و به یادگار در کنار آن‌ها عکس بگیرند. این خرابه‌ها در آدرس زیر واقع هستند:

آدرس: Via della Salara Vecchia, 5/6, 00186 Roma RM, Italy

۹- گرند کانال در ناحیه‌ی ونتو –شهر ونیز

گرند کانال در ناحیه‌ی ونتو – ونیز

ونیز به شهر روی آب معروف است و احتمالاً حتی اگر تا کنون هیچ تجربه‌ی سفری به این شهر نداشته‌اید، تصویری از آبراه بزرگی که از شهر ونیز می‌گذرد دیده‌اید. این آبراه را با نام گرند کانال یا کانال بزرگ می‌شناسند. خوشبختانه امکان سواری روی آب‌های این آبراه وجود دارد و همانطور که در تصویر می‌بینید ساختمان‌های اطراف این آبراه از معماری‌هایی عالی برخوردار اند و بنابراین به هنگام سواری روی آب‌های این آبراه می‌توان چشم‌اندازی فوق‌العاده از این ساختمان‌ها در پیش چشم داشت.

ضمناً روی این آبراه چند پل وجود دارند که از فراز این پل‌ها هم می‌توان به عکاسی پرداخت.

۱۰- برج پیزا [Tower of Pisa] در ناحیه‌ی توسکانی – شهر پیزا

Tower of Pisa

قطعاً یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا همین برج پیزا است و دشوار بتوان باور کرد که کسی با تور ایتالیا به این کشور سفر کند و از برج پیزا بازدید نکند.

برج پیتزا در قرن دوازدهم کار ساخت‌اش آغاز شد و سال‌ها کار ساخت آن طول کشید و در حال حاضر بیش از ۸ قرن از ساخت آن می‌گذرد. این برج در طی این ۸ قرن همواره یکی از معروف‌ترین سازه‌های جهان بوده و بازدید از آن هم عمدتاً به سبب نیاز به ارضای حس کنجکاوی در مورد کَجیِ این برج بوده است. این برج ۵۶ متری البته در ابتدا اصلاً قرار نبوده که کج شود و بعدها کج شده است. البته در دو دهه‌ی قبل اقدامات زیادی برای راست‌کردن برج صورت گرفت که موفق بودند.

در حال حاضر برج پیزا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا است که در ناحیه‌ی توسکانی واقع شده و وجود همین برج موجب شده که سالانه میلیون‌ها نفر گردشگر وارد این ناحیه‌ی ساحلی در ایتالیا شوند.

آدرس: Piazza del Duomo, 56126 Pisa PI, Italy

۱۱- کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان

قطعاً هر یک از شهرهای ایتالیا و خصوصاً شهرهای بزرگ و تاریخی این کشور از جمله میلان خود به تنهایی از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار اند و نمی‌توان تمامی آن‌ها را در این نوشتار مورد بحث قرار داد، اما به هر حال در میان جاذبه‌هایی که معرفی شدند جای یک مکان عالی در میلان خالی است. کلیسای جامع میلان را می‌توان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا در ناحیه‌ی لمباردی معرفی کرد. استارت ساخت این کلیسای زیبا در قرن چهاردهم زده شد، اما هیچ زمان تکمیل نشد تا آن که در اواسط قرن بیستم بالأخره این فرآیند ۶۰۰ ساله پایان یافت و این کلیسای زیبا با معماری گوتیک ساخته شد.

در حال حاضر این کلیسا محل عبادت مسیحیان میلان و در عین حال مکانی برای بازدید توسط گردشگران است. شما نیز در طی تور ایتالیا می‌توانید از این کلیسای زیبا بازدید کنید.

۱۲- کلیسای سانتا ماریا دل فیوره در ناحیه‌ی توسکانی- شهر فلورانس

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

جاذبه‌ی گردشگری معروف و مهم دیگری که در ناحیه‌ی توسکانی، به جز برج پیزا، وجود دارد کلیسای سانتا ماریا است. همانطور که در تصویر می‌بینید معماری این کلیسا بسیار عالی و زیبا است و درصد عمده‌ای از شهرت بسیار زیاد این کلیسا در ایتالیا و خارج از آن به سبب همین معماری زیبا است. ساخت این کلیسای بزرگ در قرن سیزدهم آغاز شد و تقریباً ۱۵۰ س ال کار ساخت آن به طول انجامید.

این کلیسا می‌تواند بهانه‌ای باشد برای سفر یک‌روزه‌ی شما به یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا، یعنی فلورانس. در فلورانس می‌تواند یک روز فراموش‌نشدنی را در طی تور ایتالیا سَر کنید.

آدرس کلیسای سانتا ماریا دل فیوره:  Piazza del Duomo, 50122 Firenze FI, Italy

۱۳- Uffizi Gallery

Uffizi Gallery

فلورانس شهر هنر ایتالیا است و موزه‌های زیادی در آن هستند. یکی از معروف‌ترین و بهترینِ این موزه‌ها، Uffizi Gallery است. این گالری محل نمایش نقاشی‌های بهترین نقاشان تاریخ ایتالیا است، از جمله داوینچی، میکل آنژ، رافائل و کاراواجو.

حتی اگر اهل هنر هم نباشید یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در طی تور ایتالیا و در طی سفرتان به فلورانس انجام دهید بازدید از این موزه است. بد نیست بدانید که این موزه در طی سال بیش از ۱ میلیون بازدیدکننده دارد. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱٫۹ میلیون نفر از این موزه بازدید کرده‌اند.

آدرس: Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, Italy

****************

این موارد صرفاً بخش کوچکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا هستند که گردشگران می‌توانند در طی تور ایتالیا از آن‌ها بازدید کنند. وقتی یک کشور در موقعیت جغرافیایی فوق‌العاده‌ای در کنار چند دریا واقع شده، وقتی تاریخی غنی دارد و در طی چند هزاره‌ی پیش وقایع بسیاری را از سر گذرانده، وقتی هنرمندان و اندیشمندان بزرگی در این کشور زندگی می‌کرده‌اند و در آخر وقتی که این کشور یکی از قطب‌های مدرنیته‌ی جهان است، چطور می‌شود کلی جاذبه‌ی گردشگری در آن نباشند؟

هر یک از شهرهای بزرگ ایتالیا، از میلان و رم و فلورانس گرفته تا جنوا و تورین و پالرمو و کالیاری از جاذبه‌های گردشگری بسیاری برخوردار اند و حتی روستاهای کوچک ساحلی این کشور نیز خود می‌توانند مکانی عالی برای گذراندن لااقل یک روز فراموش‌نشدنی باشند.

خوشبختانه این امکان فراهم است که از طریق تور ایتالیای مرکز ساحل شنی به این کشور زیبا سفر کنید و از گشت‌وگذار در این کشور تاریخی و مدرن لذت ببرید.

برای رزرو تور ایتالیا و کسب اطلاعات کامل با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

خرید در ایتالیا

برای خرید در تور ایتالیا فضا به خوبی فراهم است. در شهرهای رم، فلورانس، میلان، جنوا و کلی شهر دیگر امکان خرید وجود دارند، اما در ادامه صرفاً برای نمونه به معرفی چند تا از بهترین مراکز خرید شهر رم، پایتخت ایتالیا، که احتمالاً اولویت اول گردشگران تور ایتالیا باشد، پرداخته خواهد شد:

۱- داویده چنچی [Davide Cenci]

مرکز خرید Davide Cenci در رم

این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید در رمِ ایتالیا است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای خرید در طی تور ایتالیا برای کسانی باشد که محدودیتی در خرج‌کردن ندارند، چراکه فروشگاه‌های این مرکز خرید عمدتاً اجناس لوکس و گرانِ برترین برندهای ایتالیایی را ارائه می‌کنند.

آدرس: Via di Campo Marzio, 1-7, 00186 Roma RM, Italy

۲- مرکز خرید اوروما ۲  [Euroma2]

Euroma2

این مرکز خرید یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید کل اروپا است و قیمت‌های آن از قیمت‌های مرکز خرید چنچی مناسب‌تر اند، بنابراین یکی از گزینه‌های خوب برای خریدی عالی در طی تور ایتالیا می‌تواند همین مرکز خرید باشد. در این مرکز خرید نه تنها برندهای برتر ایتالیا بلکه برندهای برتر کل جهان هم شعبه دارند. هرآن‌چه که بخواهید هم در این مرکز خرید یافت می‌شود: از پوشاک و لوازم آرایشی گرفته تا لوازم خانگی برقی و لوازم الکترونیکی.

آدرس: Viale dell’Oceano Pacifico, 83, 00144 Roma RM, Italy

۳- مرکز خرید La Rinascente

مرکز خرید La Rinascente

همچون دو گزینه‌ی قبلی این مرکز خرید هم می‌تواند یک گزینه‌ی عالی برای خرید در طی تور ایتالیا در رم باشد. انواع کالاها در این مرکز خرید ۵ طبقه ارائه می‌شوند و همچنین رستوران و مراکز سرگرمی هم در آن وجود دارند.

آدرس: Via del Tritone, 61, 00187 Roma RM, Italy

۴- مرکز خرید Porta di Roma

مرکز خرید Porta di Roma هم گزینه‌ای عالی برای خرید در رم است. این مرکز خرید را می‌توانید در آدرس زیر پیدا کنید:

Via Alberto Lionello, 201, 00139 Roma RM, Italy

نکاتی کاربردی برای سفر به ایتالیا

۱- در بسیاری از رستوران‌های ایتالیا گوشت خوک سرو می‌شود، بنابراین اگر مسلمان هستید بایستی پیش از سرو غذا از عدم استفاده از گوشت خوک مطمئن شوید.

۲- آب لوله‌کشی در شهرهای ایتالیا برای آشامیدن هیچ مشکلی ندارد. در فضاهای غیر شهری بهتر است احتیاط کرده و آب معدنی تهیه کنید.

۳- وضعیت امنیت در ایتالیا مناسب است، اما به هر حال ازآن‌جا که در اکثر قریب‌به‌اتفاق کشورهای جهان دزد و جیب‌بر وجود دارد بهتر است با احتیاط در شهرهای این کشور تردد کنید. تا جای امکان پول نقد زیادی با خود به همراه نداشته باشید.

تور ایتالیا ارزان

تور ایتالیا | تور ایتالیا ارزان

برای رزرو تور ایتالیا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

بیست + 14 =