۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور باتومی گرجستان

شهرهای ساحلی در سرتاسر اروپا و آسیا و آمریکا از محبوب‌ترین شهرها در میان توریست‌ها هستند. حال هر چه که یک شهر ساحلی از لحاظ مسافت به گردشگران یک کشور نزدیک‌تر باشد، هرچه هزینه‌های‌اش کم‌تر باشند و همچنین تفریحات ساحلی خوبی هم بتوان در آن تجربه کرد شانس آن شهر در میان سایر شهرهای ساحلی برای آن که به عنوان مقصد گردشگری انتخاب شود بیش‌تر است. یکی از شهرهای ساحلی‌ای که فاصله‌ی خیلی زیادی با کشور ما ندارد و همچنین هزینه‌های سفر به آن شهر هم خیلی زیاد نیستند شهر باتومی است. باتومی در غرب کشور گرجستان واقع شده و شهری ساحلی برای دریای سیاه به شمار می‌رود. در این شهر می‌توان تفریحات ساحلی را تجربه کرد و البته از تفریحات دیگری هم که می‌توان در آن تجربه کرد نیز بهره برد. همین امور موجب شده‌اند که تور باتومی گرجستان در میان گردشگران ایرانی به یکی از محبوب‌ترین تورها تبدیل شود.

چنان‌چه شما نیز جزو کسانی هستید که به سفر به باتومی علاقه دارند می‌توانید از طریق تور باتومی مرکز ساحل شنی به این شهر سفر کنید و چند روز و چند شب را در این شهر ساحلی به سر ببرید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تور باتومی گرجستان و رزرو تور باتومی می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تور باتومی گرجستان

خدمات ساحل شنی در تور باتومی گرجستان

در صورت استفاده از تور باتومی مرکز ما برای سفر به این شهر ساحلی می‌توانید از خدمات متعددی برخوردار شوید، از جمله:

  • بلیط رفت‌وبرگشت به باتومی گرجستان
  • رزرو هتل [امکان رزرو انواع هتل بسته به شرایط مالی شما وجود دارد]
  • هزینه‌های تردد در سطح شهر باتومی
  • بیمه‌ی مسافرتی
  • راهنمای تور فارسی‌زبان

سفری امن و نسبتاً کم‌هزینه به باتومی را با استفاده از تور باتومی مرکز ساحل شنی تجربه کنید. برای رزرو تور باتومی شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست. ضمناً هر پرسشی که در ارتباط با تور باتومی و سایر تورهای خارجی ما داشته باشید کارشناسان ما به آن پاسخ خواهند داد.

مختصری در مورد شهر باتومی

در ادامه‌ی این نوشتار به همراه یکدیگر مروری خواهیم داشت بر اطلاعاتی در مورد شهر باتومی که احتمالاً برای متقاضیان سفر به باتومی مفید هستند. ابتدا به ارائه‌ی توضیحی کلی در مورد شهر باتومی می‌پردازم، پس از آن به معرفی دیدنی‌های باتومی، آب و هوای باتومی، امنیت در باتومی، وضعیت حمل و نقل در باتومی و در آخر چند تا از مراکز خرید خوب در این شهر خواهم پرداخت.

شهر باتومی پایتخت کشور گرجستان نیست، بلکه تفلیس پایتخت این کشور است، اما در تمامی آمارها این قضیه صحت دارد که گردشگران باتومی بیش‌تر از گردشگران تفلیس هستند و به نوعی می‌توان گفت که باتومی در عین آن که پایتخت سیاسی کشور گرجستان نیست، پایتخت توریستی این کشور است. به احتمال زیاد خود مردم کشور گرجستان هم اگر قرار باشد صرفاً یک شهر را به عنوان نماد کشورشان به توریست‌ها معرفی کنند همین شهر را، یعنی باتومی را، معرفی می‌کنند.

باتومی از لحاظ مساحت دومین شهر بزرگ گرجستان است و جمعیت آن هم حدود ۱۵۰ هزار نفر است. باتومی در غرب کشور گرجستان، یعنی جایی که دریای سیاه وجود دارد، واقع شده و از همین رو شهری ساحلی است. این شهر از چند ساحل خوب و پر جنب و جوش برخوردار است و اگر بگویم اکثر قریب‌به‌اتفاق توریست‌هایی که وارد این شهر می‌شوند به سبب ساحلی‌بودن آن است چندان پربیراه نگفته‌ام.

با این توضیح کوتاه در مورد کلیت شهر باتومی در گرجستان نوبت به آن رسیده که به همراه یکدیگر مروری بر دیدنی‌های شهر باتومی داشته باشیم:

۱- قلعه‌ی گونیو

قلعه‌ی گونیو قلعه‌ی گونیو

این قلعه یکی از بهترین بناهای تاریخی شهر باتومی است که البته حدود ۱۰ کیلومتر با شهر باتومی فاصله دارد. قلعه‌ی گونیو در روستای گونیو قرار دارد و گویا این روستا از تاریخی غنی برخوردار است، این قضیه را از آن رو می‌گویم که در این روستا یک مقبره‌ی ناشناس وجود دارد که بر طبق باور قدیمی‌های آن روستا مقبره‌ی یکی از حواریون عیسی مسیح است. جز این قلعه و این مقبره عناصر تاریخی دیگری هم در این روستا وجود دارند که البته برای دیدن  آن‌ها بهترین کار صرفاً سفر به این روستا است.

۲- باغ گیاه‌شناسی باتومی

تور باتومی

یکی دیگر از دیدنی‌های با تومی که بد نیست در طی تور باتومی به دیدن آن‌ بروید باغ گیاه‌شناسی باتومی است.  این باغ هم همچون قلعه‌ی گونیو در مرکز شهر باتومی نیست و حدود ۱۰ کیلومتر [این بار از سمت شمال] با شهر باتومی فاصله دارد. این باغ در دل خود از چند باغ مجزا هم برخوردار است که برخی از این باغ‌ها به طور اختصاصی محل پرورش گل‌های خاصی هستند. در کل در باغ گیاه‌شناسی باتومی حدود ۵ هزار گونه گیاه نگهداری می‌شوند. در طی سفرتان به باتومی اگر به دنیای گل‌ها و گیاهان علاقه دارید بد نیست به دیدن این باغ ۱۱۰ هکتاری هم بروید. گفتنی است که این باغ تا دریای سیاه فاصله‌ی زیادی ندارد و با چند دقیقه پیاده‌روی از باغ می‌توانید به ساحل دریای سیاه برسید.

۳- دریاچه‌ی نوریگلی

تور باتومی

این دریاچه هم همچون باغ گیاه‌شناسی فوق فاصله‌ی بسیار کمی از دریای سیاه دارد. دریاچه‌ی نوریگلی دریاچه‌ای زیبا ست و یکی از بهترین مناطق باتومی برای خوردن یک وعده غذا در کنار آن است. یک پارک هم در اطراف این دریاچه واقع شده. ضمناً بر روی آب‌های دریاچه امکان قایق‌سواری هم وجود دارد. این نکته هم بد نیست گفته شود که در این دریاچه ماهی‌های زیا دی زندگی می‌کنند و همین امر موجب شده که ماهیگیرهای زیادی در آن ناحیه پرسه بزنند.

۴- دلفیناریوم

تور باتومی

دلفیناریوم فاصله‌ی چندانی تا دریاچه‌ی نوریگلی و دریای سیاه ندارد و در واقع در همان پارکی است که در اطراف دریاچه واقع شده. این مکان یکی از بهترین مکان‌های باتومی برای لذت‌بردن و تجربه‌ی هیجان و لحظاتی عالی است. در این مکان دلفین‌های زیادی وجود دارند که امکان بازی‌کردن با آن‌ها و حتی برخی مواقع امکان شنا کردن هم در کنار آن‌ها وجود دارد. ضمناً در این مکان یک آکواریوم بزرگ هم هست که کلی موجود دریایی در آن زندگی می‌کنند. قطعاً با گشت و گذار در این مکان پشیمان بازنخواهید گشت.

۵- کلیسای جامع مادر مقدس

تور باتومی

این کلیسا در مرکز شهر باتومی واقع شده و یکی از بهترین کلیساهای قدیمی در کل شرق اروپا به شمار می‌رود. این کلیسا در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و از معماری‌ای عالی چه در قسمت درونی و چه در قسمت بیرونی برخوردار است. امروزه این کلیسا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری باتومی خصوصاً در میان غیرمسیحیان است. به دیدن این کلیسا اگر رفتید حتماً بازدید از نقاشی‌های عالی درونی آن را فراموش نکنید.

کلیسای مادر مقدس در خیابان Nikoloz Baratashvili واقع شده.

۶- میدان اروپا

تور باتومی

حول و خوش یک کیلومتر که از دریاچه‌ی نوریگلی فاصله بگیرید به میدان اروپا می‌رسید. میدان اروپا میدان اصلی شهر است و فضا و صفای خاصی دارد. در این میدان مغازه‌های زیادی وجود دارند و جوی کاملاً شرق اروپایی برقرار است، جوی همچون میدان جمهوری ایروان و میدان جمهوری بلگراد. ضمناً برج ساعتی که در این میدان قرار دارد هم یکی از نمادهای شهر باتومی است. در طی تور باتومی سری به این میدان هم بزنید و برای یادگاری هم که شده دو سه عکس در آن منطقه بگیرید.

۷- بلوار باتومی

تور باتومی

یک پارک طولانی در نزدیکی دریای سیاه در شهر باتومی وجود دارد که با نام بلوار باتومی شناخته می‌شود. این پارک از لحاظ شکل کاملاً مستطیلی است و طول آن بسیار از عرض‌اش بیش‌تر است. بلوار باتومی به نوعی یکی از بهترین و اصلی‌ترین مکان‌های شهر باتومی برای گردشگران است. در این بلوار یک و نیم کیلومتری کلی مغازه و کتاب‌فروشی و کافه وجود دارند که در راستای یکدیگر گردآمده‌اند. ضمناً از این بلوار کاملاً دریای سیاه قابل مشاهده است و بلوار به حدی به دریا نزدیک است که به راحتی می‌توان نسیم خنک دریا را احساس کرد.

در طی تور باتومی حتماً در این بلوار و در مسیرهای پیاده‌روی عالی‌ای که دارد قدم بزنید و لحظاتی فراموش‌نشدنی را تجربه کنید.

۸- برج الفبا

تور باتومی

در همین بلوار باتومی یک برج ۱۳۰ متری وجود دارد که در قسمت‌های مختلف شهر قابل مشاهده است. این برج، با نام برج الفبا شناخته می‌شود و یکی از نمادهای شهر باتومی است. در قسمت‌های بالایی این برج یک رستوران گردان عالی و البته گران وجود دارد و همچنین همچون اکثر برج‌های دنیا یک سکوی مشاهده در طبقات بالایی برج هست که از آن‌جا می‌توان چشم‌اندازی عالی از سطح شهر باتومی و دریای سیاه داشت. دیدن از این برج هم یکی دیگر از کارهایی است که حتماً باید در طی تور باتومی گرجستان انجام دهید.

۹- میدان پیازا

تور باتومی

همچون میدان اروپا که جو و فضا و صفایی خاص دارد در میدان پیازا هم جنب و جوش زندگی و صفایی خاص برقرار است. در این میدان گردشگران زیادی را می‌بینید که در گشت و گذار هستند و از فروشگاه‌های مختلف دیدن می‌کنند. در ضمن خیلی از گردشگران در اطراف این میدان که ساختمان‌ها از معماری‌ای عالی برخوردار اند مشغول عکاسی می‌شوند. شما نیز در طی سفرتان به باتومی می‌توانید به خوبی از پتانسیل‌های این میدان برای تفریح استفاده کنید.

۱۰- پارک آبی

پارک آبی دریای سیاه

این که یک پارک آبی در کنار ساحل باشد به معنای آن است که لذت از پارک آبی لذتی مضاعف خواهد بود. پارک آبی باتومی دقیقاً چنین وضعیتی دارد. این پارک در کنار ساحل واقع شده و از انواع سرسره برخوردار است. دو استخر هم در این پارک آبی هستند که مخصوص بزرگسالان اند. در این پارک آبی و در کنار ساحل دریای سیاه می‌توانید ساعات خوشی را سپری کنید.

برای دسترسی به این پارک آبی باید خیابان Khimshiashvili را به سمت ساحل طی کنید.

خرید در باتومی

قطعاً شهری توریستی همچون باتومی از مراکز خرید و بازارهای مختلفی برای خرید برخوردار است و بنابراین اگر در تور باتومی و در این شهر قصد خرید داشته باشید، که حتماً خواهید داشت، گزینه‌های مختلفی پیش روی‌تان خواهند بود. از بهترین جاهایی که در باتومی می‌توانید خرید کنید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

۱- هوپا بازار

batumi georgia hopa bazar

حدود ۳۰۰ متر آن طرف دریاچه‌ی نوریگلی یک بازار سنتی وجود دارد که در باتومی با نام هوپا بازار معروف است. این بازار مکان مناسبی برای خرید صنایع دستی، سوغات باتومی و موارد این قبیل است. گشت و گذار در این بازار سنتی می‌تواند صفای خاص خود را داشته باشد. قطعاً که این بازار برای کسانی که به دنبال خریدهای لاکچری هستند نیست، اما به هر حال مکان مناسبی برای خرید و در عین حال آشنایی با فرهنگ سنتی باتومی است.

هوپا بازار در خیابان Zurab Gorgiladze واقع شده.

۲- باتومی مال

batumi mall

 

batumi mallباتومی مال بهترین مرکز خرید در کل باتومی است. این مرکز خرید بسیار بزرگ است و فروشگاه‌های متعدد و مختلفی در آن فعالیت می‌کنند. باتومی مال همچنین مدرن‌ترین مرکز خرید باتومی است و هم معماری و سبک فروشگاه‌های آن مدرن است و هم آن که اجناس و کالاهای مدرن در آن به فروش می‌رسند.

اگر به دنبال یک مرکز خرید بزرگ و مدرن و لوکس در باتومی هستید قطعاً این مرکز خرید بهترین گزینه‌ای ست که در پیش رو دارید.

ضمناً این مرکز خرید فاصله‌ی بسیار کمی از هوپا بازار دارد.

۳- باتومی پلازا

باتومی پلازا

این مرکز خرید هم یک مرکز خرید مدرن در باتومی است که خوشبختانه نزدیک کلیسای مادر مقدس و میدان پیازا واقع است و بنابراین می‌توانید بازدید از این سه مکان را به یک زمان موکول کنید. مرکز خرید باتومی پلازا مجموعه‌ای چند طبقه است که انواع فروشگاه در آن فعالیت می‌کنند. البته که فروشگاه‌های باتومی مال مدرن‌تر هستند. ضمناً در این مرکز خرید هم همچون مرکز خرید باتومی مال چند رستوران وجود دارند.

باتومی پلازا در خیابان Chavchavadze واقع شده.

آب و هوا در باتومی

حال که به همراه یکدیگر مروری بر دیدنی‌های باتومی و مراکز خرید آن داشتیم، در راستای معرفی اطلاعات کاربردی به متقاضیان تور باتومی نوبت به معرفی وضعیت آب و هوا در باتومی رسیده. در باتومی معمولاً زیاد باران می‌بارد و این امر با توجه به آن که باتومی کاملاً در نزدیکی دریای سیاه واقع شده طبیعی است. هوای این منطقه در تابستان‌ها شرجی و تا حدودی گرم است. اما در کل هوای باتومی مناسب است و نه تابستان‌های خیلی گرمی دارد و نه زمستان‌های خیلی سردی. در هر فصلی که بخواهید به باتومی سفر کنید چیزی در آب و هوای این شهر وجود ندارد که مانع از سفر شما شود. این که کدام فصل می‌تواند بهترین زمان برای سفر به باتومی باشد کاملاً به علایق خودتان بستگی دارد.

حمل و نقل عمومی در باتومی

باتومی گرجستان شهر بزرگی نیست و بنابراین خبری از مترو و تراموا و قطار شهری در آن نیست. در این شهر عمدتاً به واسطه‌ی تاکسی و اتوبوس در سطح شهر تردد می‌شود. ضمناً در برخی از مکان‌های شهر امکان کرایه‌ی دوچرخه هم وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که در صورت استفاده از تور باتومی مرکز ساحل شنی برای سفر به این شهر ساحلی تمامی هزینه‌های تردد شما در سطح شهر باتومی بر عهده‌ی ما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

تور باتومی گرجستان

رزرو تور باتومی | تور باتومی ارزان | تور باتومی لحظه آخری

اگر به دنبال تور باتومی ارزان، تور باتومی لحظه آخری و یا به دنبال تور باتومی به همراه اقامت در هتل‌های لوکس هستید در هر حالت می‌توانید روی خدمات تور باتومی ما حساب کنید. برای رزرو تور باتومی و کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

1 × یک =