۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

اطلاعات کلی بالی

کد کشور: 62

شماره‌های اضطراری:
110
پلیس
113 آتش نشانی
118 آمبولانس

جهت رانندگی: چپ

بهترین زمان برای سفر به بالی

جزیره بالی در 890 کلومتری استوا قرار دارد و دارای آب‌و‌هوای استوایی است یعنی داغ و آفتابیبالی دو فصل متمایز دارد؛ یکی فصل خشک از مه تا سپتامبر و دیگری فصل مرطوب از اکتبر تا آوریل. حتی در فصل‌های بارانی، در این جزیره زیبا، ساعات زیادی از روز، آفتابی است.

بهترین زمان سفر به بالی با توجه به اهداف شما از سفر، دیدنی‌ها و تفریحاتی که به دنبال آن هستید، می‌تواند متغیر باشد. از نظر آب‌و‌هوا ماه‌های ژوئن، جولای و مه بهترین ماه‌های سال برای سفر به بالی است. در فصل خشک سال یعنی از ماه مه تا اکتبر، بخش غربی شبه جزیره، بهترین امواج دنیا را برای موج‌سواری دارد.

محل خروج و بازگشت

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

شامل هزینه‌های

 • بلیت هواپیما
 • اقامت در هتل
 • راهنمای تور
 • هزینه‌های ورودی
 • تمام حمل‌و‌نقل در محل مقصد

هزینه‌هایی که شامل می‌شوید

 • هزینه راهنمای خدمات
 • هزینه خدمات راننده
 • هرگونه هزینه شخصی
 • هزینه خدمات اتاق

مدارک لازم

 • حداقل ۶ ماه اعتبار پاسپورت و یا گذرنامه

جاذبه‌های گردشگری در تور بالی

بالی اندونزی از بهترین مکان‌های جهان برای توریست‌ها است و اگر این‌چنین نبود این همه گردشگر از نقاط مختلف جهان در طی فصول مختلف سال عزم سفر به بالی نمی‌کردند. در ادامه وقتی که به تک‌تک جاذبه‌های گردشگری بالی بپردازم، خواهیم دید که چرا این منطقه از کشور اندونزی یکی از محبوب‌ترین مناطق جهان در میان گردشگران است.

1- معبد تانالوت

معبد تانالوت

در شرق آسیا و خصوصاً در کشورهای تایلند و اندونزی معابد زیادی وجود دارند. اصلاً خاصیت مذاهب بودیستی و هندوییستی در همین ستایش پیروان این دو دین در معابد است. در میان این معابد پر شمار، برخی معابد توانسته‌اند در نزد گردشگران هم بسیار محبوب شوند. این معابد محبوب یا به سبب نوع معماری‌شان محبوب شده‌اند، یا به سبب موقعیت جغرافیایی‌شان و یا هر دو.

معبد تانالوت یکی از معروف‌ترین معابد جهان است که توانسته در میان گردشگران هم محبوبیت زیادی کسب کند. این معبد در دل آب واقع شده و حدود 30 متر با ساحل فاصله دارد. چنان‌که در تصویر می‌بینید این معبد بسیار زیبا و خاص است و البته گردشگران خارجی صرفاً می‌توانند از بیرون به این معبد بنگرند، تنها مردم خود بالی که برای ستایش خدا و عبادت به این معبد می‌روند حق ورود به آن را دارند. با این حال همین از بیرون نگاه‌کردن به معبد هم درچند سال اخیر در میان گردشگران خارجی به یکی از محبوب‌ترین کارها تبدیل شده، خصوصاً آن که در آن منطقه این تنها کاری نیست که می‌توان انجام داد بلکه تماشای غروب خورشید با چشم‌اندازی بسیار عالی، خوردن غذا در رستوران‌های آن اطراف و دیدن از آبشار آن منطقه از دیگر کارهایی اند که می‌توان در آن ناحیه از بالی انجام داد.

به سبب همین تماشای غروب خورشید است که در غروب بیش از هر زمانی گردشگر در مناطق اطراف معبد تانالوت وجود دارد. ضمناً به خاطر همین در درون آب قرار داشتن این معبد، همین چهل سال پیش مشکلات زیادی برای این معبد به وجود آمدند و با کمک دولت ژاپن بود که مقامات اندونزی توانستند استحکام معبد را افزایش دهند و آن را بازسازی کنند.

با تور بالی اگر به این شهر سفر کردید سعی کنید دیدن از معبد تانالوت را هم در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

2- اوبود

اوبود

اگر قرار بود صرفاً نام یکی از جاذبه‌های گردشگری بالی را می‌آوردم قطعاً از اوبود نام می‌بردم. اوبود منطقه‌ای از بالی است که از لحاظ طبیعت و زیبایی و صفا و خلاصه هرچه که به یک سفر عالی ارتباط داشته باشد در وضعیتی فوق‌العاده خوب قرار دارد. در این منطقه از بالی یک سری شالیزار وجود دارند که از آن‌ها با نام مزارع برنج تگالالانگ یاد می‌شود. چنانکه در تصویر زیر می‌بینید این مزارع برنج بسیار زیبا هستند و در میان‌شان مسیرهای زیادی برای پیاده‌روی گردشگران وجود دارد.

مزارع برنج تگالالانگ

در این مسیرها می‌توانید پیاده‌روی کنید و برای یک ساعتی هم که شده رها شوید از استرس و خفقان زندگی آهنی در عصر مدرن و درعین‌حال خود را غرق کنید در طبیعتی زیبا، هوایی پاک و آرامشی گران‌بها. در زمین‌های برنج تگالالانگ افزون بر قدم‌زدن، می‌توانید زیباترین عکس‌ها را بگیرید و با خود به‌عنوان یادگار به ایران آورید. ضمناً در آن منطقه، اهالی روستا صنایع دستی آن منطقه را بساط کرده‌‌اند و بنابراین امکان خرید هم برای‌تان فراهم است.

جز زمین‌های برج تگالالانگ، دیدنیِ دیگری که در منطقه‌ی اوبود بالی می‌توانید ببینید، و البته که باید ببینید، جنگل میمون است. در این جنگل، گونه‌های ماکاک [نوعی میمون] زندگی می‌کنند و برخی‌شان قدم‌به‌قدم با گردشگران همراه می‌شوند. مجسمه‌های قدیمی زیادی هم در این جنگل وجود دارد که دیدنِ آن‌ها هم خالی از فایده نیست. ضمناً در دل این جنگل هم چند معبد قدیمی وجود دارند و خلاصه در این جنگل راه بسیار هموار است برای لذت‌بردن از تجربه‌ای تازه.

جنگل میمون جنگل میمون

غار فیل یا گواگاجا یکی دیگر از دیدنی‌های منطقه‌ی اوبود بالی است. این غار تقریباً مربوط به 1000 سال پیش است و آن‌گونه که مورخان و باستان‌شناسان می‌گویند در ابتدا با قصد ساختن یک مکان آرام و بی‌تنش برای انجام مدیتیشن ساخته شده است. ضمناً درون این غار حکاکی‌های زیادی روی دیوارها وجود دارد و همچنین با ورودتان به غار می‌توانید از چند مجسمه هم دیدن کنید.

یک کاخ معروف در اوبود وجود دارد که در نزد گردشگران با نام کاخ سلطنتی مشهور است، اما خود اهالی آن منطقه آن را با «پوری سان» می‌شناسند. این کاخ در قرن نوزدهم در طی سلطنت Ida Tjokorda Putu Kande ساخته شده و در حال حاضر چند دهه است که از آن به عنوان مکانی برای برگزاری جشن‌های شبانه استفاده می‌شود. اگر با تور بالی به اوبود رفتید در طی روز می‌توانید ازاین کاخ دیدن کنید و همچنین شب‌ها منتظر برگزاری جشن شبانه باشید.

ضمناً در اوبود چند بازار هنری هم وجود دارند که مشهورترین‌شان بازار هنری اوبود نام دارد و در نزدیکی همین پوری سان یا کاخ اوبود واقع شده است. بسیاری از کسانی که در این بازار جنس خود را می‌فروشند، دلال نیستند بلکه خودشان سازنده و خالق آن اجناس یا آثار هنری هستند.

تور بالی

خلاصه آن که منطقه‌ی اوبود بالی از بهترین مکان‌ها برای گردش و تفریح در بالی است. حیف است که با تور بالی به شهر بالی سفر کنید و سری به منطقه‌ی اوبود نزنید. ضمناً جز بازارهای هنری چند بازار کوچک هم در آن منطقه هستند که امکان خرید صنایع دستی و محصولات متفرقه در آن‌ها وجود دارد. یکی از این بازارها در خیابانی است که به جنگل میمون ختم می‌شود.

3- Amed

تور بالی

یکی دیگر از دیدنی‌های بالی که باید در تور بالی به دیدن آن بروید، Amed است. منطقه‌ی Amed نیز همچون منطقه‌ی اوبود از بهترین و زیباترین مکان‌های بالی است، اما ازآن‌جا که هم خودش جمعیت کمتری دارد و هم آن که نسبت به اوبود در میان گردشگران ناشناخته‌تر است، عمدتاً جمعیت کمتری در آن پرسه می‌زنند و بنابراین این منطقه از بالی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای گردشگرانی باشد که به دنبال مکان‌ها و مناطق خلوت و ساکت و آرام هستند.

در این منطقه علاوه برآن که امکان لذت‌بردن از طبیعت وجود دارد گردشگران می‌توانند به اسنورکلینگ هم بپردازند. اگر به اسنورکلینگ علاقه دارید حتماً در سفرتان به بالی سری هم به این منطقه بزنید.

4- مزارع برنج تابانان

تور بالی

همچون مزارع برنج تاگالالانگ، مزارع برنج تابانان [Tabanan] هم بسیار سرسبز و سرزنده هستند و در میان آن‌ها هم مسیرهایی برای پیاده‌روی وجود دارد. در این مزارع می‌توانید بوی زندگی را استشمام کنید و برای دقایقی رها شوید از زندگی خشکِ مدرن. ضمناً برای کسانی که به کشاورزی علاقه دارند این امکان وجود دارد که در مزارع تابانان به کشاورزی بپردازند و از مردم آن منطقه کشاورزی یاد بگیرند.

5- معبد Uluwatu

تور بالی

یکی دیگر از معابد زیبای بالی معبد Uluwatu است که در موقعیتی خاص قرار گرفته است. این معبد، به عنوان یکی از معابدِ بسیارِ بالی، بر روی یک صخره در بالای دریا قرار گرفته. ارتفاع سطح دریا تا معبد Uluwatu 70 متر است و از آن به سطح دریا می‌توان چشم‌اندازی فوق‌العاده داشت. بدیهی است که در این منطقه هم تماشای غروب خورشید از صفایی خاص برخوردار است و به همین دلیل همانطور که گردشگران عمدتاً در غروب به دیدن معبد تانالوت می‌رفتند، برای دیدن این معبد نیز گردشگران در ساعات حوالی غروب اقدام می‌کنند. قطعاً در تور بالی اگر به دیدن این معبد بروید ضرر نکرده‌اید.

6- کوتاتور بالی

منطقه‌ای در بالی اندونزی وجود دارد که بی‌شباهت به مناطق پوکت و پاتایا برای زندگی شبانه نیست. این منطقه در بالی، کوتا نام دارد. منطقه‌ی کوتا منطقه‌ای بسیار عالی برای کسانی است که در تور بالی به دنبال زندگی شبانه هستند. در این منطقه بارها و فروشگاه‌ها و رستوران‌ها و باشگاه‌های شبانه‌ی زیادی وجود دارند که در طی ساعات بامداد فعالیت می‌کنند. گفتنی است که قسمت Jalan Legian در کوتا بهترین قسمت برای علاقه‌مندان به زندگی شبانه است.

ضمناً این منطقه از بالی از یک ساحل با نام ساحل کوتا برخوردار است. ساحل کوتا ساحلی شلوغ است و بیش‌تر برای کسانی که به دنبال هیجان و هیاهو و شلوغی هستند مناسب است.

تور بالی

در این ساحل انواع تفریحات آبی را می‌توان تجربه کرد، اما قطعاً مشهورترین تفریح ساحل کوتا موج‌سواری است. به این ساحل که بروید افراد زیادی را در حال موج‌سواری خواهید دید و البته این امکان برای خود شما هم وجود دارد که موج‌سواری را در محیطی شلوغ تجربه کنید.

7- پارک آبی واتربوم

تور بالی

پارک آبی واتربوم بالی یکی از بهترین پارک‌های آبی در کل آسیا است [هرچند که در برخی رده‌بندی‌ها از آن به عنوان بهترین پارک آبی کل آسیا یاد می‌شود] و در چند سال اخیر توانسته درصد عمده‌ای از گردشگرانی که وارد بالی می‌شوند را به خود بخواند.

در این پارک، که یبش از 3.5 هکتار مساحت دارد، انواع سرسره‌های عالی برای لذت‌بردن از فضایی فوق‌العاده وجود دارند، سرسره‌هایی که برخی‌شان برای بزرگ‌سالان مناسب اند و برخی‌شان برای کودکان. برخی از سرسره‌های بزرگسالان بیش از 25 متر طول دارند و سواری روی آن‌ها اوج هیجان را برای گردشگران به همراه خواهد داشت.

ضمناً کسانی که خواهان هیجان نیستند بلکه به دنبال آرامش هستند هم می‌توانند از پارک آبی واتربوم استفاده کنند. به عنوان مثال یک رودخانه‌ی مصنوعی در این پارک وجود دارد با نام Lazy River. این رودخانه بسیار آرام است و گردشگران و علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از تیوپ‌های مخصوص روی این رودخانه باشند و از آن فضا لذت ببرند و آرامش را تجربه کنند.

اگر با تور بالی مرکز ساحل شنی به بالی رفتید حتماً به پارک آبی واتربوم بروید و لذت گشت‌وگذار و تفریح در یکی از بهترین پارک‌های آبی جهان را تجربه کنید.

8- Sanur

تور بالی

یکی از شهرک‌های نزدیکِ بالی که مکانی عالی برای علاقه‌مندان به آرامش و فراغت است، همین Sanur است. سانور شهری ساحلی است ولی افراد زیادی در آن پرسه نمی‌زنند و بنابراین در چند سال اخیر به یکی از بهترین مکان‌ها برای کسب آرامش تبدیل شده. در ساحل این شهر می‌توان کنار اقیانوس دراز کشید و از آرامش لذت برد، بی‌آنکه مجبور به تحمل هیاهو و سر و صدای افراد پرانرژی بود.

ضمناً در سانور رستوران‌های دریایی زیادی وجود دارند و اصلاً یکی از علل شهرت این شهر ساحلی همین رستوران‌های دریایی است. به این شهر که بروید در کنار آب رستوران‌های زیادی را می‌بینید که هم موقعیتی بسیار خوب دارند و هم آن که انواع غذاهای دریایی را به بهترین شکل و با بهترین کیفیت ارائه می‌دهند.

9- باغ‌وحش بالی

تور بالی

باغ‌وحش بالی به همراه پارک آبی واتربوم دو تا از مکان‌های بالی هستند که در چند سال اخیر به طرزی بسیار قابل توجه گردشگران را به سمت خود کشانده‌اند. در باغ وحش بالی، حیوانات در قفس نیستند و مردم می‌توانند خیلی نزدیک با حیوانات تماس داشته باشند و حتی با آن‌ها قدم بزنند. البته منظورم از حیوانات صرفاً اسب و میمون و پرندگان نیست، بلکه ببر و پلنگ و شیر هم در این باغ وحش نگهداری می‌شوند.

اگر به دنیای حیوانات علاقه دارید بازدید از این باغ‌وحش را در تور بالی در برنامه‌های‌تان قرار دهید. گفتنی است که باغ‌وحش بالی در منطقه‌ی  Gianyar Regency قرار دارد.

سوغات بالی

قطعاً هر سفری به خارج از سرزمین مادری همراه است با خرید، اما یک سری خریدها صرفاً خریدهای مربوط به کالاهای مخصوص مقصد سفر هستند، کالاهایی که به آن‌ها سوغاتی می‌گویند.

در سفرتان به بالی هم می‌توانید به خرید سوغاتی بپردازید. معروف‌ترین سوغاتی‌های بالی عبارت اند از:

1- وسایل حصیری

در اکثر فروشگاه‌های صنایع دستی در بالی به وسایل حصیری زیادی برخورد می‌کنید. سبد، کلاه، زنبیل، جعبه و بسیاری موارد دیگر در بالی با استفاده از حصیر ساخته می‌شوند و به عنوان سوغات بالی به گردشگرانی که وارد این استان از اندونزی می‌شوند فروخته می‌شوند. در بالی و در کل اندونزی جنگل‌ها و در کل درختان زیادی وجود دارند و بنابراین مردم اندونزی رابطه‌ی نزدیکی با چوب و فرآورده‌های چوبی دارند، همین قضیه است که موجب شده حصیر و وسایل حصیری در بالی نقشی اساسی در کالاهای اختصاصی داشته باشد.

2- قهوه

سوغات بالی

قطعاً نمی‌توان سخنی از سوغات بالی به میان آورد و حرفی از قهوه‌ی بالی نزد. موقعیت جغرافیایی بالی ایجاب می‌کند که در این کشور بهترین قهوه وجود داشته باشد. به فروشگاه‌های کوچکِ بالی هم که بروید می‌بینید که انواع قهوه را، آن هم با قیمتی کم، برای فروش گذاشته‌اند. اگر با تور بالی به این استان سفر کردید سعی کنید مقداری هم قهوه بخرید و با خود به ایران بیاورید.

3- نقاشی

همانطور که در بحث در مورد اوبود بالی گفتم، در آن منطقه از بالی بازارهای هنری زیادی وجود دارند که مردمان آن منطقه هنرهای دستی خودشان که اکثراً نقاشی باشند را می‌آورند و با قیمت‌هایی نه‌چندان زیاد می‌فروشند. قطعاً اگر به دنیای هنر علاقه داشته باشید باید از گشت و گذار در این بازارها لذت ببرید و لااقل یکی دوتا از نقاشی‌های خوب آن‌ها را بخرید و با خود به ایران بیاورید.

نکات سفر به بالی

با تور بالی مرکز ساحل شنی که به بالی بروید، راهنمای تور و همچنین کارشناسان ما نکات لازم و ضروری برای داشتن سفری بهتر را خدمت شما خواهند گفت، با این حال بد نیست در اینجا هم به همراه یکدیگر مروری بر برخی از نکات ضروری مربوط به سفر به بالی داشته باشیم:

 • اکثر سواحل و بازارها و مناطق دیدنی بالی شلوغ هستند و البته این امر مورد عجیبی نیست، چراکه بالی یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها و مناطق گردشگری جهان است و گردشگران بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان به این جزیره می‌روند. البته من در بالا به یک سری از مکان‌های نسبتاً خلوت برای علاقه‌مندان به آرامش اشاره داشتم و اگر جزو این افراد هستید حتماً رفتن به آن مکان‌ها از جمله Sanur را در برنامه‌های‌تان قرار دهید.
 • به مذهب مردم بالی احترام بگذارید و سعی کنید به طور علنی به عناصر مذهبی این جزیره‌ی اندونزی و خصوصاً معابد بی‌احترامی نکنید. بسیاری از مردم بالی مذهبی هستند و بسیار هم روی مذهب و عناصر مربوط به مذهب‌شان حساسیت دارند. جالب آن که اکثر مردم کشور اندونزی مسلمان هستند، اما در بالی اینگونه نیست و اکثراً از مذاهب بودیستی پیروی می‌کنند.
 • حمل و نقل در بالی وضعیت خوبی دارد، اما تا جای امکان سعی کنید از تاکسی‌ها برای تردد در سطح شهر استفاده نکنید. اتوبوس بهترین وسیله‌ی حمل و نقل عمومی در بالی است، هم هزینه‌ی کمی دارد و هم آن امنیت‌اش زیاد است.
 • گفته می‌شود در روستاها و شهرهای استان بالی و کل اندونزی حیوانات ولگرد زیادی هستند. سعی کنید با آن‌ها سر و کله نزنید و لمس‌شان نکنید چراکه برخی از آن‌ها ممکن است بیمار باشند.
 • در هر کجای بالی که قصد خرید داشتید، چه در فروشگاه‌های بزرگ و چه در بازارچه‌های سنتی، اگر نمی‌خواهید که بیهوده پول خرج کنید، حتماً با فروشنده یا فروشنده‌ها چانه بزنید. اکثر فروشندگان بالی چون می‌بینند شما گردشگر هستید و خیلی با قیمت کالاها آشنا نیستید، قیمتی بالاتر از آن‌چه که باید به شما پیشنهاد می‌دهند.

تور بالی | رزرو تور ارزان بالی

برای سفر به بالی می‌توانید از تور بالی مرکز ساحل شنی استفاده کنید. در ابتدای این نوشتار به نکات مربوط به تور بالی در مرکز ما اشاره شد، اما برای کسب اطلاعات بیش‌تر و همچنین رزرو تور بالی می‌توانید با شماره‌تلفن 02157938 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

تصاویر

ارسال پاسخ

13 − 8 =