۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور بانکوک و پوکت

بانکوک و پوکت دو تا از بهترین شهرهای تایلند هستند و از همین رو تعداد زیادی از گردشگرانی که به تایلند سفر می‌کنند، مقصدشان یکی از این دو شهر است. افزون بر آن که امکان رزرو تور بانکوک و تور پوکت به صورت جداگانه در ساحل شنی وجود دارد، این امکان هم مهیا است که کسانی که خواهان گشت‌وگذار در هر دوی این شهرها هستند بتوانند تور بانکوک و پوکت مرکز ساحل شنی را رزرو کنند. در تور بانکوک و پوکت مرکز ساحل شنی، می‌توانید در هر دو شهر گشت‌وگذار کنید و به دیدنِ دیدنی‌های هر دوی این شهرها بروید. در این نوشتار در مورد تور بانکوک و پوکت صحبت خواهم کرد و عمدتاً بر روی دیدنی‌های این شهرهای تایلند تمرکز خواهم داشت. برای کسب اطلاعات لازم در مورد تور بانکوک و پوکت مرکز ساحل شنی می‌توانید تلفن را بردارید و با ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما راهنمایی‌های لازم را خدمت شما ارائه خواهند کرد.

مختصری در مورد شهر بانکوک

 بانکوک [Bangkok] پایتخت کشور تایلند است و بنا بر برخی آمارها، توریستی‎ترین شهر جهان محسوب می‎شود. بانکوک حول و حوش ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و سالانه تقریباً ۲۰ میلیون نفر توریست وارد آن می‌شوند. این شهر در چند دهه‌ی اخیر پیشرفت‌های زیادی را تجربه کرده و به همین دلیل در حال حاضر یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان است.

خوشبختانه این امکان وجود دارد که هم از تور اختصاصی بانکوک برای گشت‌وگذار در آن استفاده کنید و هم از تورهای ترکیبی ساحل شنی: یکی تور بانکوک و پاتایا و دیگری تور بانکوک و پوکت.

تور بانکوک و پوکت

دیدنی‌های بانکوک

بانکوک به نسبت پاتایا و پوکت از دیدنی‌های کمتری برخوردار است، اما با این حال یک شهر توریستی است و پر است از مراکز خرید مدرن، معابد مشهور و … . از دیدنی‌های بانکوک اگر بخواهم صرفاً به چند مورد اشاره داشته باشم باید از موارد زیر نام ببرم:

۱- معبد وات آرون

تور بانکوک و پوکت

این معبد از مشهورترین معابد بانکوک است و بر لبه‌ی رود چائوفرایا، که از مرکز شهر بانکوک می‌گذرد، قرار دارد. معبد وات آرون معبدی بلند و زیباست که از بسیاری از مناطق بانکوک قابل مشاهده است. نمی‌توان واقعاً به بانکوک سفر کرد و به دیدن معبد وات آرون نرفت.

۲- معبد وات فو

تور بانکوک و پوکت

در آن سوی رود چائوفرایا، یک معبد مشهور دیگر با نام معبد وات فو وجود دارد. این معبد به سبب حضور یک مجسمه‌ی بزرگ بودا در آن که به شکل خوابیده است، با نام معبد بودای خوابیده هم شناخته می‌شود. اگر قرار باشد در میان معابد بسیار زیاد بانکوک صرفاً به دو معبد اشاره شود یکی معبد وات آرون است و دیگری معبد وات فو. خوشبختانه اگر به دیدن معبد وات آرون بروید خیلی راحت می‌توانید از طریق قایق‌هایی که در نزدیکی معبد وات آرون قرار دارند به دیدن معبد وات فو هم بروید.

هر دوی این معابد از زیبایی‌های زیادی برخوردار هستند و ارزش آن که یک بار به دیدن آن‌ها بروید را دارند. گفتنی است که برای ورود به این معابد باید لباس‌هایی پوشیده به تن داشته باشید. برای کسانی که امکان پوشیدن لباس پوشیده ندارند در جلوی معبد لباس‌های پوشیده اجاره داده می‌شوند.

۳- کاخ بزرگ بانکوک

تور بانکوک و پوکت

گرند پالاس بانکوک یا کاخ بزرگ بانکوک کاخی است مربوط به قرن هجدهم و از آن زمان تا همین اوایل قرن بیستم همواره مکانی برای زندگی شاه تایلند و درباریان او بوده است. از چند دهه پیش هم این کاخ میزبان برخی دفاتر اداری تایلند است، اما برخی بناهای درون آن در حال حاضر برای گردشگران قابل بازدید هستند. ضمناً یک معبد معروف درون این کاخ وجود دارد که از اصلی‌ترین علل بازدید گردشگران از کاخ بزرگ بانکوک است: معبد وات فراکائو. وات فراکائو، معبدی بزرگ است که یکی از دلایل شهرت آن حضور مجسمه‌ی بودای زمردین در آن است و از همین رو این معبد را با نام معبد بودای زمردین هم می‌شناسند. در تور بانکوک و پوکت حتماً سری هم به کاخ بزرگ بانکوک و معبد وات فراکائو در آن بزنید.

۴- محله‌ی چینی‌ها

تور بانکوک و پوکت

در بانکوک یک محله‌ی جالب با نام محله‌ی چینی‌ها وجود دارد که تمامی عناصر آن چینی اند. در این محله می‌توان به فروشگاه‌های زیادی دسترسی داشت و از همین رو بسیاری از گردشگرانی که به محله‌ی چینی‌ها می‌روند قصد اصلی‌شان خرید است. این محله از رستوران‌های چینی متعددی هم برخوردار است. در تور بانکوک و پوکت سعی کنید به محله‌ی چینی‌ها هم سری بزنید. این محله کاملاً رنگارنگ است و در طی سال گاه میزبان برخی فستیوال‌ها هم هست.

۵- بازارهای شناور

تور بانکوک و پوکت

بازارهای شناور تایلند مشهور هستند. در این بازارها می‌توانید به فروشندگان زیادی که بر روی قایق سوار اند و در حال فروش میوه و سبزی و بسیاری موارد دیگر هستند دسترسی داشته باشید. حضور در این بازارهای شناور صفای خاصی دارد و حتماً این صفای خاص را در سفرتان به بانکوک تجربه کنید.

۶- جاده‌ی خائوسان

khao san road

جاده‌ی خائوسان از بهترین خیابان‌های بانکوک است. در این خیابان هم می‌توان به کلی دستفروش و همچنین فروشگاه دسترسی داشت. زندگی شبانه هم در این خیابان برقرار است و بنابراین اگر در تور بانکوک و پوکت بخواهید جَوی نزدیک به واکینگ استریت پاتایا را ببینید، بهترین مکان برای این امر جاده‌ی خائوسان است.

۷- خرید شبانه

در بانکوک، زندگی شبانه برقرار است. یعنی می‌توانید در چند نقطه از شهر بانکوک در طی ساعات بامداد به فروشگاه‌ها، باشگاه‌ها، بارها، کافه‌ها و بسیاری موارد دیگر دسترسی داشته باشید. اگر جزو کسانی هستید که گشت‌وگذار در شب را دوست دارند می‌توانید در تور بانکوک و پوکت به فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، بارها و دستفروش‌های زیادی در شب دسترسی داشته باشید.

مختصری در مورد پوکت

حال که به همراه یکدیگر مروری مختصر به دیدنی‌های بانکوک داشتیم، ازآن‌جا که تور بانکوک و پوکت به مقصد پوکت هم انجام می‌‎شود، بد نیست مروری هم بر کلیت پوکت داشته باشیم.

پوکت استانی جنوبی در تایلند است و یکی از مقاصد گردشگری برتر این کشور به شمار می‌رود. مرکز استان پوکت، شهر پوکت است و این استان به سبب ساحلی‌بودن و نزدیک بودن به دریا از طبیعتی فوق‌العاده برخوردار است. زندگی شبانه هم در پوکت خصوصاً در منطقه‌ی پاتونگ در خیابان بنگلا برقرار است و خلاصه می‌توان در سفر به پوکت روزها و شب‌های فراموش‌نشدنی‌ای را تجربه کرد.

دیدنی‌های پوکت

پوکت دیدنی‌های زیادی دارد، اما اگر بخواهم صرفاً به چند مورد از آن‌ها اشاره داشته باشم باید از موارد زیر نام ببرم:

۱- جزایر فی فی

koh phi phi

شاید بتوان معروف‌ترین دیدنی پوکت را جزایر فی فی دانست. جزایر فی فی در واقع ۶ جزیره هستند ولی بزرگ‌ترین و توریستی‌ترین‌شان جزیره‌ی دون فی فی است. در جزایر فی فی می‌توان به چند خلیج و چند ساحل دسترسی داشت و از طبیعتی بسیار بسیار زیبا حظ برد. با قاطعیت می‌توان گفت که کسی که به قصد گردش و گشت‌وگذار به پوکت برود و به جزایر فی فی نرود قطعاً سفری ناقص خواهد داشت. جزایر فی فی از زیباترین مناطق جهان هستند و همین زیبایی موجب شده که از آن‌ها برای فیلم‌های مختلفی استفاده شود.

این جزایر با کشتی تقریباً یک ساعت از پوکت فاصله دارند و به راحتی می‌توان از پوکت به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. در این منطقه می‌توان به قایقرانی، ماهیگیری، صخره‌نوردی و کمپینگ پرداخت؛ هرچند که باید برای انجام هر یک از آن‌ها بسیار هزینه کرد.

۲- ساحل پاتونگ

patong beach

یک منطقه در پوکت وجود دارد با نام منطقه‌ی پاتونگ. این منطقه از مشهورترین مناطق پوکت است. چند ساحل در آن هستند از ساحل پاتونگ گرفته تا ساحل بهشت و ساحل آزادی؛ اما ساحل پاتونگ بهترین و معروف‌ترین ساحل آن است. درصد بسیاری از گردشگرانی که وارد پوکت می‎شوند به این ساحل می‌روند و از تفریحات آن از قایق‌سواری گرفته تا پاراسیلینگ لذت می‌برند. با تور بانکوک و پوکت اگر به پوکت سفر کردید حتماً سری هم به یکی از بهترین سواحل پوکت یعنی ساحل پاتونگ بزنید.

۳- خیابان بنگلا

patong beach

این خیابان در کنار ساحل پاتونگ قرار دارد و ازشلوغ‌ترین خیابان‌های تایلند است. این خیابان هم همچون واکینگ استریت خالی از خودرو است و در طول شب جمعیت زیادی در آن پرسه می‌زنند. فروشگاه‌های زیاد، بارهای متعدد، باشگاه‌های شبانه‌ی چندگانه و بسیاری موارد دیگر در این خیابان وجود دارند و موجب شده‌اند که این خیابان به یکی از محبوب‌ترین خیابان‌ها برای گردشگران تبدیل شود.

۴- منطقه قدیمی پوکت

phuket old town

یکی از مناطق پوکت جوی سنتی دارد و از آن با عنوان منطقه قدیمی پوکت یاد می‌شود. این منطقه بسیار زیباست و جو و صفایی منحصربه‌فرد دارد. در آن می‌توان به چندین فروشگاه و رستوران هم دسترسی داشت. در تور بانکوک و پوکت سری هم به منطقه قدیمی پوکت بزنید و از جو این منطقه لذت ببرید.

چند نکته در ارتباط با پوکت و بانکوک

 • اختلاف ساعت بانکوک و پوکت با ایران، +۳:۳۰ است.
 • برای سفر به بانکوک و پوکت به ویزا نیاز است. نگران نباشید در تور بانکوک و پوکت تمامی مراحل اخذ ویزای تایلند توسط تیم ساحل شنی طی خواهند شد.
 • در بانکوک و پوکت برای خرید بسیار چانه بزنید. قیمتی که آن‌ها به شما می‌دهند، در اکثر مواقع، واقعی نیستند.
 • در بانکوک و خصوصاً پوکت رطوبت زیاد است و بسیاری از روزها باران می‌بارد.
 • در بانکوک و پوکت از آب لوله‌کشی مصرف نکنید بلکه آب آشامیدنی را از فروشگاه‌ها تهیه کنید.
 • هم در پوکت و هم در بانکوک، واحد پولی «بات» است.
 • مردم تایلند، لااقل اکثرشان، مذهبی هستند و بنابراین به هیچ وجه نباید به مذهب آن‌ها از هر طریقی توهین کنید.

تور بانکوک و پوکت ساحل شنی

با ساحل شنی می‌توانید سفری چند روزه به بانکوک و پوکت داشته باشید. سعی تیم ساحل شنی این است که در تورهای داخلی و خارجی، گردشگران سفری فوق‌العاده تجربه کنند و بدون دغدغه به کشورهای مقصد سفر کنند.

برای سفر به بانکوک و پوکت با استفاده از تور بانکوک و پوکت مرکز ساحل شنی می‌توانید از خدمات زیر بهره‌مند شوید:

 • اقامت در انواع هتل‌ها [ّبسته به بودجه]
 • راهنمای تور فارسی‌زبان
 • پرداخت هزینه‌های ورودی
 • پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل
 • تهیه‌ی بلیط هواپیما

تور بانکوک و پوکت ساحل شنی

برای کسب اطلاعات لازم در مورد تور بانکوک و پوکت می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

ارسال پاسخ

نوزده − هشت =