۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

اگر بدنبال سفر به یکی از مناطق محبوب گردشگران هستید، تور روسیه گزینه مناسبی برای شما است. روسیه دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی ست و در کنار آن می‌توانید از طبیعت زیبای روسیه نیز لذت ببرید. با خدمات تور خارجی شرکت ساحل شنی می‌توانید جهت تور روسیه اقدام کنید.

تور روسیه

جزییات تور روسیه

روسیه کشوری که مملو از آثار فرهنگی و هنری و جاذبه‌های طبیعی زیباست. در هر گوشه این کشور پهناور جنبه‌ای از فرهنگ روسی را می‌‌توانید بیابید. اگر از دیدن کاخ‌ها، موزه‌ها و کلیساهایی که از زیبایی نفس را بند می‌آورند لذت می‌برید، پس برای رفتن به این کشور وقت را تلف نکنید. امروزه سفر به این کشور به‌خصوص با تور روسیه کار را برای گردشگران ایرانی راحت‌تر کرده‌است. نزدیکی این کشور به ایران و تعداد زیاد پروازها باعث‌شده که سفر به این کشور طرفداران زیادی داشته‌باشد.

اطلاعات ضروری مورد نیاز در سفر به روسیه

 • اختلاف ساعت با تهران: یک ساعت ونیم عقب‌تر
  زبان رسمی: روسی (زبان رسمی) علاوه بر این 30 زبان دیگر نیز در بخش‌های مختلف رایج است.
  واحد پول: روبل (RUB)
  کد کشور: 7+
  شماره‌های اضطراری روسیه
  شماره اضطراری عمومی: ۱۱۲
  پلیس: ۱۰۲
  آمبولانس: ۱۰۳
  آتش‌نشانی: ۱۰۱

آب و هوای روسیه

وسعت این کشور مانع از آن می‌شود که برای کل آن یک آب و هوای یکسان در نظر گرفت. در بیشتر بخش‌های روسیه تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد است و بارش برف زیاد یکی از نشانه‌های زمستان سرد می‌باشد. اما درباره بارش باران، نواحی غربی نسبت به نواحی جنوبی بیشتر است.

در سفر به روسیه اگر در زمستان سفر کردید به‌همراه خود لباس‌های گرم و در فصل‌های تابستان نیز به‌دلیل امکان بارش، لباس‌های مناسب داشته‌باشید.

محل خروج و بازگشت

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

شامل هزینه‌های

 • بلیت هواپیما
 • اقامت در هتل
 • راهنمای تور
 • هزینه‌های ورودی
 • تمام حمل‌و‌نقل در محل مقصد

هزینه‌هایی که بر عهده‌ی شما هستند:

 • هزینه راهنمای خدمات
 • هزینه خدمات راننده
 • هرگونه هزینه شخصی
 • هزینه خدمات اتاق

مدارک لازم

 • حداقل ۶ ماه اعتبار پاسپورت و یا گذرنامه

سایر خدمات

 • حمل‌ونقل فرودگاهی
 • راهنمای تور فارسی‌زبان
 • بلیت رفت و برگشت
 • بیمه مسافرتی

سایر موارد

 • به دلیل اختلاف قیمت بلیت در تاریخ‌های متفاوت، تور روسیه را با کانتر مربوطه چک فرمایید.
 • تور چارتر و غیرقابل استرداد می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری روسیه

در تور روسیه همین که از جاذبه‌های گردشگری مسکو و سن پترزبورگ دیدن کنید کافی است. همین دو شهر می‌توانند به خوبی نیاز شما به تفریح در مکان‌های تفریحی و بازدید از مکان‌های دیدنی را برآورده سازند. در ادامه به معرفی جاذبه‌های دیدنی روسیه که عمدتاً در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ هستند پرداخته خواهد شد.

1- میدان سرخ مسکو

تور روسیه

قطعاً در تور مسکو به دیدن این میدان خواهید رفت. این میدان قلب شهر مسکو است و محال است کسی به مسکو برود و لااقل یک روز در آن بماند ولی این میدان را نبیند. این میدان از دیرباز در سیاست و فرهنگ روسیه اهمیت داشته و در حال حاضر هم همان اهمیت پیشین را داراست.

طول این میدان 330 متر است و عرض آن 70 متر. در دوران حکومت کمونیستی در شوروی سابق، لنین و استالین از این میدان بسیار برای سخنرانی و رژه استفاده کردند. آن سخنرانی مشهور لنین که بر روی یک کامیون انجام گرفت دقیقاً در همین میدان بود. بارها پس از آن رهبران شوروی در این میدان سخنرانی کردند و مردم بسیاری در آن گرد آمدند. ضمناً زمانی که صرفاً  هفت ماه از آغاز حکومت کمونیستی در شوروی می‌گذشت، جشن بزرگداشت کارگران در این میدان برگزار شد و توانست سر و صدای زیادی کند.

خود این میدان بسیار دیدنی است و مردم زیادی، چه مردم خود روسیه و چه گردشگران، درهر ساعت از روز در این میدان در حال پرسه‌زدن هستند، اما جز این مورد چند دیدنی مشهور مسکو هم در اطراف همین میدان قرار دارند از جمله:

الف) کلیسای سنت‌باسیل

تور روسیه

مشهورترین کلیسای روسیه که احتمالاً تاکنون تصویر آن را دیده‌اید، همین کلیسای سنت‌باسیل است. این کلیسا در سال‌های اولیه‌ی نیمه‌ی دوم قرن شانزدهم به دستور ایوانِ مخوف، شاهِ آن روزگار روسیه، ساخته شده. افسانه‌ای بسیار مشهور در مورد این کلیسا و ارتباط آن با ایوان مخوف وجود دارد و آن این است که پس از ساخته‌شدن این کلیسا، ایوان مخوف دستور می‌دهد که چشمانِ معمار آن را از جا خارج سازند تا دیگر نبیند و نتواند بنایی به زیبایی این کلیسا بسازد. البته شواهد نشان از آن دارند که این ماجرا یک افسانه است، اما صرفِ وجود این افسانه می‌تواند نشان از آن داشته باشد که در گذشته هم این کلیسا به عنوان یک بنای زیبا شناخته می‌شده است.

این کلیسا از 9 نمازخانه برخوردار است و همچنین هیچ‌یک از گنبدهای پیازی‌شکل آن به‌مانند یکدیگر نیستند و هر یک طراحی‌ای خاص دارند. درون کلیسا نیز بسیار زیباست و واقعاً باید دیدن از این کلیسا را در تور روسیه در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

ب) آرامگاه لنین

تور روسیه

آرامگاه لنین دیدنی‌ای دیگر در اطراف میدان سرخ مسکو است. در سال 1924 که او از دنیا رفت، استالین دستور داد جسد او را مومیایی کنند و در نزدیکی میدان سرخ قرار دهند. از آن زمان تا کنون جسد لنین مومیایی است و امروزه آرامگاه او به یکی از جاذبه‌های گردشگری مسکو تبدیل شده است.

جالب آن که در اطراف آرامگاه لنین قبر چندین تن از رهبران مشهور روسیه وجود دارد که یکی از آن‌ها قبر خودِ استالین است.

ج) کرملین

تور روسیه

مجموعه‌ی کرملین یا کاخ کرملین قطعاً مشهورترین بنای دیدنی اطراف میدان سرخ مسکو است. البته که در کل روسیه حدود 20 کرملین وجود دارند، اما کرملینِ موجود در شهر مسکو از همه‌شان معروف‌تر و البته مهم‌تر است.

گفته می‌شود ابتدا کرملینِ مسکو در قرن دوازدهم ساخته شده، اما کرملینِ حال حاضر کرملینی است که در قرن شاندزهم ساخته شده است.

درون این مجموعه ساختمان‌های زیادی از جمله کاخ کرملین، زرادخانه، چند کلیسا، ساختمان ریاست جمهوری و … قرار دارند.

قطعاً هر گردشگری که وارد این مجموعه شود حق ندارد به ساختمان ریاست جمهوری روسیه نزدیک شود چه رسد که آن را ببینید، اما جز این ساختمان و چند ساختمان اداری تمامی ساختمان‌های موجود در کرملین قابل دیدن هستند.

مثلاً کلیساهای کرملین که 4 تا هستند و کاملا در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و کاری کرده‌اند که حتی به آن منطقه میدان کلیسا گفته شود از دیدنی‌های کرملین هستند، یا مثلاً زرادخانه‌ی کرملین که در حال حاضر موزه است هم یکی دیگر از دیدنی‌های این مجموعه است.

قطعاً اگر با تور روسیه به مسکو بروید دیدن از این مجموعه را هم برای داشتن سفری پربارتر باید به لیست دیدنی‌هایی که باید در روسیه ببینید اضافه کنید.

د) موزه‌ی تاریخی دولت

موزه‌ی تاریخی دولت یک موزه‌ی قرمز رنگ است که در اطراف میدان سرخ مسکو قرار گرفته. این موزه در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و در آن می‌توان به بازدید اشیای تاریخی روسیه پرداخت. ضمناً یک موزه‌ی قرمزرنگ دیگر در کنار این موزه وجود دارد و بد نیست بازدیدی هم از آن داشته باشید.

ه) مرکز خرید Gum

تور روسیه

به میدان سرخ مسکو که بروید، می‌تواند گشت‌وگذاری هم در مرکز خرید گوم داشته باشید. این مرکز خرید بزرگ‌ترین مرکز خرید روسیه است و می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای گشت‌وگذار و خرید باشد. جالب است بدانید که این مرکز خرید بسیار قدیمی است و حول و حوش 130 سال از فعالیت آن می‌گذرد، اما همچنان پابرجاست و به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید کل روسیه میزبان هزاران گردشگر از جای‌جای جهان است.

ضمناً در نزدیکی میدان روسیه یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف روسیه با نام نقطه‌ی صفر وجود دارد. فاصله‌ی شهرهای دیگر را با مسکو دقیقاً با همین نقطه می‌سنجند. ضمناً یک ماجرای قدیمی و جالب در ارتباط با این نقطه وجود دارد و آن این است که اگر در این محوطه با حالت ایستاده قرار بگیرید و یک سکه را به بالا بیاندازید و سکه درست در نقطه‌ی مرکزی فرود آید، آرزوهای‌تان تماماً برآورده خواهند شد.  

2- خیابان آربات

تور روسیه

اگر به استانبول سفر کرده باشید، قطعاً سری هم به خیابان استقلال این شهر هم زده‌اید. دیده‌اید که در خیابان استقلال فروشگاه‌ها و کافه‌های زیادی وجود دارند و مردمان بسیاری در حال قدم‌زدن در آن هستند. همین وضعیت برای خیابان آربات مسکو هم وجود دارد، با این تفاوت که خیابان آربات قبلاً محل زندگی و پاتوق بسیاری از نویسندگان و نقاشان و آهنگسازان بوده. رستورانی قدیمی در این خیابان وجود داشته که تولستوی و چخوف و بسیاری دیگر به آن رفت و آمد داشته‌اند، یا مثلاًَ ساختمانی در گوشه‌ی خیابان آربات وجود دارد که محل گپ و گفت شاعران روسیه از جمله مایاکوفسکی و آندره بلی بوده است.

همچنین در ساختمان شماره‌ی 45 این خیابان هم مدتی ایوان تورگینف، رمان‌نویس مشهور روسی، زندگی می‌کرده است.

به هر صورت، علاوه بر آن که امکان دیدن این ساختمان‌های قدیمی در خیابان آربات وجود دارد، این امکان هم فراهم است که در این خیابان به تعداد زیادی فروشگاه و دست‌فروش دسترسی داشته باشید. ضمناً در این خیابان آثار هنری به وفور به فروش می‌رسند. در تور روسیه حتماَ به این خیابان هم سری بزنید و از صفا و جَو آن لذت ببرید.

3- کلیسای جامع مسیح منجی

تور روسیه

یکی دیگر از کلیساهای مشهور مسکو همین کلیسا است. زیبایی این کلیسا البته که به زیبایی کلیسای سنت باسیل نمی‌رسد، اما در نوع خود این کلیسا بسیار زیباست و در چند سال اخیر به یکی از جاذبه‌های گردشگری مسکو تبدیل شده. این کلیسا مرتفع‌ترین کلیسای ارتودوکس جهان است و بیش از 100 متر ارتفاع دارد. ساخت آن به دورانی بازمی‌گردد که ناپلئون به روسیه حمله کرد و از فتح آن ناتوان ماند.

4- هفت خواهران

تور روسیه

 

هفت خواهران نام چند تا از ساختمان‌های بلند یا به اصطلاح آسمان‌خراش‌های مسکو است که به سبب ارتفاع زیادشان و همچنین فاصله‌ی اندک‌شان از یکدیگر معروف هستند. این آسمان‌خراش‌ها در حال حاضر عمدتاً به عنوان هتل و ساختمان‌های مسکونی استفاده می‌شوند، هرچند که یکی از آن‌ها ساختمان وزارت خارجه‌ی روسیه است.

5- متروی مسکو

متروی مسکو

شاید برای‌تان جالب باشد که متروی پایتخت روسیه یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور است. ساختمان کلی متروی مسکو بسیار زیباست و درون آن از نقش و نگارهای زیاد و هنرهای معماری بسیار عالی استفاده شده است. گفته می‌شود درون این ساختمان عمدتاً بر پایه‌ی تاریخ و فرهنگ غنیِ روسیه ساخته شده است.

6- موزه‌ی داستایوفسکی

موزه‌ی داستایوفسکی

منظور از موزه‌ی داستایوفسکی، موزه‌ای ست که در شهر سن پترزبورگ قرار دارد. این موزه در اواخر زندگی داستایوفسکی محل زندگی او بوده و امروزه به عنوان موزه استفاده می‌شود. اگر به ادبیات و فرهنگ روسیه علاقه دارید حتماً به دیدن این موزه در سن پترزبورگ هم بروید.

7- موزه‌ی آرمیتاژ

موزه‌ی آرمیتاژ

موزه‌ی آرمیتاژ از بهترین و معروف‌ترین موزه‌های جهان است. این موزه بسیار بزرگ است و در واقع یک مجموعه به شمار می‌رود. در آن تعداد زیادی اثر هنری، چیزی نزدیک به سه میلیون، نگهداری می‌شوند. اگر به دنیای هنر علاقه دارید حتماً به دیدن این موزه بروید و تحت هیچ شرایطی بازدید از آن را از دست ندهید.

در این موزه، که در شهر سن پترزبورگ قرار دارد، آثاری از بهترین و ماندگارترین نقاشان و هنرمندان جهان از جمله ونگوگ، رافائل، میکل آنژ، پیکاسو، گوگن، سزان، مونه، مونش، رامبرانت و … وجود دارند. خود ساختمان هم بسیار زیباست و قطعاً از گشت و گذار در آن لذت خواهید برد.

این موزه در میدان کاخ قرار دارد و جالب آن که خود میدان کاخ هم از دیدنی‌های روسیه و شهر سن پترزبورگ به شمار می‌رود، بنابراین بد نیست برای مورد هشتم از دیدنی‌های روسیه که باید در تور روسیه به دیدن آن‌ها بروید، به معرفی این کاخ بپردازم.

8- میدان کاخ

میدان کاخ

میدان کاخ میدان اصلی شهر سن پترزبورگ است و همان نقشی را در سن پترزبورگ دارد که میدان سرخ در مسکو دارد. در اطراف این میدان هم چند بنای دیدنی وجود دارند که شاید مهم‌ترین و معروف‌ترینِ آن‌ها موزه‌ی ارمیتاژ باشد. خود این موزه‌ی ارمیتاژ یک ساختمان اصلی دارد که با نام کاخ زمستانی مشهور است. همانطور که در بالا هم گفتم، درون موزه که همین کاخ باشد بسیار زیباست و سوای آثار هنری‌ای که در این کاخ به نمایش گذاشته شده‌اند، می‌توان از معماری خود کاخ هم لذت برد.

وسط این میدان هم یک ستون با نام ستون الکساندر قرار دارد و نام آن برگرفته از نام یکی از شاهان روسیه در قدیم، دقیقاً ربع اول قرن نوزدهم، است. این ستون تقریباً 48 متر ارتفاع دارد و نام و تصویر آن در همه‌جا تداعی‌کننده‌ی نام سن پترزبورگ است. ضمناً نام این میدان، یعنی میدان کاخ، به سبب وجود کاخ زمستانی در اطراف این میدان روی آن گذاشته شده است.

9- خیابان نوسکی

خیابان نوسکی

خیابان نوسکی از خیابان آربات مسکو مشهورتر است و در سن پترزبورگ قرار دارد. خیابان نوسکی 4 کیلومتر درازا دارد و از باصفاترین خیابان‌های جهان به شمار می‌رود. قطعاً در غروب و شب اگر در این خیابان قدم بزنید و عکس بگیرید، آن غروب یا شب به یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین غروب‌ها یا شب‌های زندگی‌تان تبدیل خواهد شد.

این خیابان پر است از کافه و فروشگاه و همچنین معماری خاص آن بسیار جالب و جذاب است. با تور روسیه اگر به سن پترزبورگ رفتید حتماً به خیابان نوسکی هم بروید و سری به آن بزنید و قدم‌زدن در آن را تجربه کنید.

10- پل کاخ

پل کاخ

پل کاخ از زیباترین پل‌های روسیه و حتی جهان است. این پل خصوصاً در شب نمای بسیار زیبایی دارد و به میدان کاخ منتهی می‌شود. بسیاری از کسانی که به سن پترزبورگ می‌روند در کنار این پل عکسی به یادگار می‌اندازند.

رزرو تور روسیه | تور ارزان روسیه

بهترین روش برای سفر توریستی به روسیه از طریق تور روسیه است. با تور روسیه اگر به این کشور سفر کنید می‌توانید از راهنمای لیدر تور بهره ببرید و همچنین امنیتی بالا در طی سفر داشته باشید. مهم‌تر از این موارد آن که سفرتان به روسیه به همراه تور این کشور هزینه‌ای بسیار کمتر از هر نوع سفری دیگر به روسیه خواهد داشت.

تور روسیه مرکز ساحل شنی یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما جهت سفر به روسیه است. در بالا توضیحات لازم در مورد تور روسیه داده شدند، برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو تور روسیه می‌توانید از طریق شماره‌تلفن 02157938 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تصاویر

ارسال پاسخ

چهار × دو =