۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور سریلانکا

سریلانکا کشوری ست که سفر به آن می‌تواند یکی از بهترین سفرهای تمام زندگی باشد. این قضیه را گردشگران حرفه‌ای فهمیده‌اند و از همین روست که در دهه‌های اخیر درصد قابل توجهی از گردشگران این جزیره در جنوب کشور هند را به عنوان مقصد سفر توریستی خود برمی‌گزینند. چنانچه شما نیز جزو این افراد هستید و می‌خواهید به این کشور زیبا سفر کنید این امکان برای‌تان وجود دارد که از یکی از تورهای خارجی ما یعنی تور سریلانکا استفاده کنید و از خدمات ویژه‌ی ما بهره ببرید. سفر شما به سریلانکا به‌واسطه‌ی تور سریلانکا می‌تواند هم موجب کاهش هزینه‌های شما شود، هم آن که از امنیت سفر مطمئن باشید و هم آن که از راهنمایی‌های لیدر تور بهره ببرید.

تور سریلانکا

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تور سریلانکا و همچنین رزرو تور سری لانکا می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

خدمات ساحل شنی در راستای تور سریلانکا

چنان‌چه از تور سریلانکای شرکت ما جهت سفر به این جزیره‌ی فوف‌العاده استفاده کنید، می‌توانید از مزایای متعددی بهره‌مند شوید که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به وارد زیر اشاره داشت:

·        بیمه‌ی مسافرتی

·        بلیط رفت و برگشت به سریلانکا

·        لیدر تور فارسی‌زبان

·        هزینه‌های تردد در سریلانکا

·        رزرو هتل

هر هتلی که بخواهید در سریلانکا در آن اقامت داشته باشید در دسترس است و اینگونه نیست که صرفاً مجبور به اقامت در هتل‌های گران‌قیمت یا برعکس شوید. نوع هتلی که در آن اقامت می‌گزینید به شرایط مالی‌تان بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

مختصری در مورد سریلانکا

کشور سریلانکا تا همین ۵۰ – ۶۰ سال پیش مستعمره بود، اما حدود ۵ دهه است که استقلال یافته. این کشور جزیره‌ای ست در جنوب کشور هند و در اقیانوس هند قرار دارد. جزیره‌ای‌بودن این کشور موجب شده که اطراف آن سواحل زیادی وجود داشته باشند، سواحلی که برخی‌شان چنان زیبا و جذاب اند که آدم وقتی به آن سواحل می‌رود به سختی می‌تواند از آن‌ها دل بکند. ازآن‌جا که این جزیره در نزدیکی خط استوا هم واقع شده طبیعتی عالی دارد و در جای‌جای این کشور، و خصوصاً یک سری شهرها از جمله بنتونا، طبیعت به بهترین شکل خود وجود دارد.

سریلانکا حدود ۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و اکثر مردم آن پیرو دین بودیسم هستند و درصد کمتری هم از هندوییسم پیروی می‌کنند.

در ادامه که به معرفی جاذبه‌های گردشگری این کشور پرداختم خواهم گفت که این کشور چه کشور عالی و دل‌انگیزی برای سفر است.

دیدنی‌های سریلانکا

۱-  Ella

تور سریلانکا

الا تنگه‌ای ست فوق‌العاده در سریلانکا و یکی از بهترین مکان‌های سریلانکا برای گشت‌وگذار در طبیعت است. همانطور که در تصویر می‌بینید این مکان بسیار زیباست و واقعاً حیف است که در طی سفرتان به سریلانکا سری به این منطقه نزنید. در این منطقه جنگلی وسیع وجود دارد و در نزدیکی آن هم مزارع چای هستند.

۲- Nuwara Eliya

تور سریلانکا

این منطقه هم یکی دیگر از بهترین منطقه‌های سریلانکا است. در این منطقه هم جنگل و مزارع چای به زیباترین شکل وجود دارند و خبر خوب این است که در این منطقه می‌توان با قطار کاملاً گشت و گذار کرد و از پنجره‌های قطار به تماشای این مناظر زیبا مشغول شد. جز جنگل و مزارع چای می‌توان از آبشارها و کوه‌های زیبای این منطقه هم لذت برد.

همین دو منطقه از سریلانکا آنقدر زیبا و دل‌انگیز و چشم‌نواز اند که اگر سریلانکا صرفاً از این دو مکان طبیعی برای گردشگری برخروردار بود هم می‌شد آن را در زمره‌ی بهترین کشورهای توریستی جهان آورد. اما خب صرفاً این دو مکان عالی در سریلانکا نیستند بلکه جاهای دیدنی دیگری هم هستند که ارزش بازدید دارند، مکان‌هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهم پرداخت.

۳- معبد غار Dambulla

معبد غار

شرق و جنوب آسیا تحت سیطره‌ی ادیان بودیسم و هندوییسم هستند و در همین راستا در این مناطق معابد زیادی وجود دارند، معابدی که برخی‌شان مربوط به قرون پیشین اند و معماری‌هایی بسیار جالب دارند. در بالا گفتم که اکثر مردم سریلانکا بودایی هستند و در گذشته هم بوده‌اند. این امر به معنای آن است که در سطح کشور سریلانکا معابد بودایی زیادی وجود دارند. یکی از این معابد بودایی که قدیمی است و وضعیتی خاص دارد معابد غار Dambulla است. این معبد یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های گردشگری سریلانکا است و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای بازدید در طی تور سریلانکا باشد.

این معبد درون غار قرار دارد و وارد غار که شوید می‌توانید نقاشی‌های عجیبی را روی دیواره‌های غار ببینید. ضمناً بیش از ۱۵۰ مجسمه‌ی کوچک و بزرگ درونِ این معبد قرار دارند. قطعاً دیدن از این غار در طی سفرتان به سریلانکا می‌تواند ماجراجویی‌ای فراموش‌نشدنی باشد.

۴- Mirissa

Mirissa Mirissa

Mirissa یک مکان طبیعی فوق‌العاده‌ی دیگر در سریلانکا است. هر آن عنصری که در طبیعت هست و برای گشت و گذار انسان در طبیعت لازم است در این منطقه پیدا می‌شود. این منطقه یک منطقه‌ی ساحلی است و در جنوبی‌ترین نقطه‌ی کشور سریلانکا واقع شده، منطقه‌ای که چون به آن وارد شوید می‌توانید فارغ شوید از دنیای پُر دودمان، دنیای آهنی‌مان، و در عین حال غرق طبیعتی بکر و زیبا و هوایی دل‌انگیز شوید.

میریسا افزون بر آن که یک منطقه‌ی طبیعی است یک دهکده هم هست و در واقع یک منطقه‌ی مسکونی به شمار می‌رود. همین مسکونی‌بودن این منطقه هم خود از مزایای آن به شمار می‌رود، چراکه هم امکان آن هست که در این منطقه از طبیعت بکر لذت ببرید و هم آن که با فرهنگ سنتی آن منطقه از سریلانکا آشنا شوید. مردم آن منطقه عادت کرده‌اند به آن که در طی سال و خصوصاً در روزهای تعطیل کلی گردشگر به آن منطقه سرازیر شوند و اتفاقاً آن‌چنان که در منابع آمده بسیار هم مهمان‌نواز هستند.

اکثر مردم دهکده‌ی میریسا ماهیگیر هستند و اگر به ماهیگیری علاقه داشته باشید می‌توانید حتی همگام با مردم آن منطقه به ماهیگیری بپردازید. گفته می‌شود که در آب‌های آن منطقه نهنگ هم وجود دارد. خلاصه آن که میریسا یکی از بهشت‌های روی کره‌ی زمین است و قطعاً می‌تواند یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید و تفریح در طی تور سریلانکا باشد.

۵- کلمبو

کلمبو یکی از شهرهای بزرگ سریلانکا است و در دل خود از جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است. بد نیست که در طی سفرتان به این کشور لااقل یک روز را در کلمبو بگذرانید و به دیدن بازارهای آن و مناطق تاریخی‌اش بروید. این شهر با وجودی که پایتخت سیاسی کشور نیست، به نوعی پایتخت اقتصادی و گردشگری کشور است. کلمبو حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و پرجمعیت‌ترین شهر کل سریلانکا به شمار می‌رود. خوشبختانه این امکان وجود دارد که در تور سریلانکا و در طی مراجعه‌تان به شهر کلمبو یک توک‌توک [از آن سه‌چرخه‌های مشهور شرقی] کرایه کنید و به دیدن دیدنی‌های کلمبو بروید.

کلمبو در طی تاریخ خود جفاهای زیادی دیده و مشقت‌های بسیاری را مردم آن تجربه کرده‌اند. استعمارگران پرتغالی در قرن شانزدهم، استعمارگران هلندی در قرن هفدهم و پس از آن‌ها استعمارگران بریتانیایی در قرون هجدهم و نوزدهم و حتی اوایل قرن بیستم این شهر را در اختیار خود داشتند و منابع‌اش را به یغما بردند؛ با این حال کلمبو در حال حاضر شهری ست مدرن و به نوعی تلفیقی از ساختمان‌های مدرن و ساختمان‌های قدیمی به یادگار مانده از دورانی است که مستعمره‌ی این کشورهای استعمارگر بوده. در این شهر چند مرکز خرید هم وجود دارند که در آخر این نوشتار وقتی در مورد مراکز خرید سریلانکا صحبت کردم به چند تا از آن‌ها اشاره خواهم داشت.

برخی از معروف‌ترین دیدنی‌های کلمبو که بد نیست در طی تور سریلانکا و در طی گشت و گذارتان در این شهر به دیدن آن‌ها بروید به قرار زیر اند:

  • موزه‌ی ملی [این موزه بزرگ‌ترین موزه‌ی کل سریلانکا است و بسیاری از عناصر تاریخی و فرهنگی کشور سریلانکا در آن به نمایش گذاشته شده‌اند. جالب آن که این موزه تقریباً مربوط به ۱۴۰ سال پیش است و بنای آن هم از معماری‌ای بسیار خوب برخوردار است.]

تور سریلانکا

  •  کلیسای سنت آنتونی [در سریلانکا درصد بسیار کمی از مردم از مسیحیت پیروی می‌کنند، با این حال کلیسایی قدیمی در کلمبو وجود دارد که یکی از دیدنی‌های کلمبو به شمار می‌رود. این کلیسا با نام کلیسای آنتونی مقدس یا سنت آنتونی مشهور است [به سبب وجود مجسمه‌ی سنت آنتونی در آن] و چند قرن از ساخت آن می‌گذرد. البته که این کلیسا در این چند قرن چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته و هنوز هم پس از چندین قرن محل عبادت مسیحیان اندک کلمبو است.]
  • ساحل Galle Face Green [کلمبو در غرب سریلانکا واقع است و بنابراین غرب این شهر به اقیانوس می‌رسد. در همین منطقه یک ساحل که اطراف آن به منطقه‌ی ساحلی تبدیل شده وجود دارد که یکی از بهترین مکان‌ها برای تفریح در کلمبو است. منطقه‌ی ساحلی Galle Face Green تقریباً مربوط به ۱۶۰ سال پیش است ولی یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین مناطق کلمبو در نزد گردشگران و اهالی خود کلمبو است. در این منطقه می‌توانید از تفریحات ساحلی لذت ببرید. کلی فروشگاه و کافه هم در آن منطقه وجود دارند. این منطقه در واقع یک پارک است و از طبیعتی عالی هم برخوردار است. ضمناً امکان انجام بازی‌هایی همچون گلف و کریکت هم در آن وجود دارد.]

تور سریلانکا

  • دریاچه‌ی Beira [این دریاچه هم یکی از دیدنی‌های کلمبو است و از آبی سبزرنگ برخوردار است. اطراف این دریاچه بسیار زیباست و پس از خرید از مراکز خرید کلمبو می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خستگی‌درکردن باشد.]

۶- معبد دندان مقدس

تور سریلانکا

معبد دندان مقدس یا دندان یادگار یکی از بهترین معابد سریلانکا و از جاذبه‌های گردشگری این کشور است. در بالا در مورد معابد در سریلانکا و سایر کشورهای جنوبی و شرقی آسیایی توضیح دادم و این معبد هم در همان راستا یکی از بهترین‌شان است. این معبد در شهر Kandy واقع شده و محل نگهداری از دندان بودا است. در واقع این معبد هم بنایی تاریخی است و هم بنایی معنوی، و به سبب معماری عالی‌ای که دارد توانسته به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سریلانکا در میان گردشگران تبدیل شود.

۷- ساحل Unawatuna

Unawatuna Unawatuna

در بالا هم اشاره کردم که سواحل زیادی در سریلانکا وجود دارند و همه هم به نحوی زیبا هستند و از جذابیت‌های خاص خود برخوردار اند. ساحل Unawatuna یکی از بهترینِ آن‌هاست. این ساحل مقداری با سایر سواحل سریلانکا متفاوت است، در حالی که سایر سواحل سریلانکا مخصوص هیجان و انجام تفریحات ساحلی هستند در این ساحل عمدتاً آرامش وجود دارد و بنابراین این ساحل بهترین مکان برای گردشگرانی است که در تور سریلانکا به دنبال لذت‌بردن از آرامش ساحلی هستند.

البته گوشه‌ای از این ساحل مخصوص تفریحات ساحلی است و در واقع سخن بالا در راستای آن که این ساحل مکانی آرام است نشان از آن ندارد که در این مکان امکان هیچ تفریح ساحلی‌ای نیست. بلکه می‌توان در آب شیرجه زد و همچنین از رستوران‌ها و کافه‌های زیادی که در این منطقه وجود دارند استفاده برد. ضمناً تماشای غروب آفتاب در این ساحل یکی از بهترین کارهایی ست که می‌توانید در طی تور سریلانکا انجام دهید.

۸- بنتونا

بنتونا هم یکی از شهرهای سریلانکا است که بهتر است یک روز کامل را هم برای دیدن از آن کنار بگذارید. این شهر هم شهری ساحلی است و هر ساله توریست‌های بسیار زیادی را به خود می‌خوانَد. از جمله دیدنی‌های شهر بنتونا می‌توان از موارد زیر نام برد:

  • ساحل بنتونا [این ساحل از بهترین سواحل کل سریلانکا است. امکان انجام تفریحات ساحلی در این مکان هست و همچنین غروب آفتاب در این ساحل از بهترین مناظر کل جهان است. ساحل بنتونا صرفاً ۶۵ کیلومتر از کلمبو فاصله دارد و بنابراین می‌توانید دقیقاً یک روز بعد از دیدن از کلمبو و دیدنی‌های آن به بنتونا و ساحل آن بروید و از این منطقه لذت ببرید. ضمناً درختان نخل هم در این منطقه بر زیبایی‌های این ساحل افزوده‌اند.]

ساحل بنتوتا سریلانکا ساحل بنتوتا سریلانکا

  • معبد کاند ویهاری [این معبد هم یکی از بهترین معابد کل سریلانکا است که در بنتونا واقع شده. این معبد میزبان بزرگ‌ترین مجسمه‌ی بودا در کل کشور سریلانکا است و همچون معابدی که در بالا به آن‌ها اشاره کردم علاوه بر آن که یک مکان معنوی است، یک مکان تاریخی هم هست. این معبد مربوط به قرن هجدهم است و از آن زمان تا حال حاضر یکی از مهم‌ترین مراکز دینی در کل کشور سریلانکا است. مسجمه‌ای که در این معبد از بودا وجود دارد از ۴۸ متر ارتفاع برخوردار است و اصلاً یکی از بزرگترین مجسمه‌های بودا در کل شرق آسیا است.]

تور سریلانکا

  • باغ بریف [باغ بریف هم از بهترین مکان‌هایی ست که در طی سفرتان به بنتونا می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. این باغ البته در مرکز شهر بنتونا نیست و حدود ۱۰ کیلومتر با شهر فاصله دارد، اما دیدن از آن به دور شدن ۱۰ کیلومتر از شهر می‌ارزد. باغ بریف ۵ هکتار مساحت دارد و در دل خود از درختان و گیاهان بسیار زیادی برخوردار است.]

۹- قلعه‌ی سنگی Sigiriya

تور سریلانکا تور سریلانکا

Sigiriya در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و یکی از بهترین مکان‌های سریلانکا برای بازدید است. هم می‌توانید از خود این قلعه‌ی تاریخی بازدید کنید و هم آن که از گشت و گذار در مناطق اطراف آن لذت ببرید. طبیعت اطراف قلعه بسیار زیباست و مکانی عالی برای فارغ‌شدن از جنگل آهنی مدرنیته است. خود قلعه هم کاملاً از سنگ ساخته شده و به بالای آن که بروید می‌توانید چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از محیط اطراف خود داشته باشید.

خرید در سریلانکا

قطعاً کشور بزرگی همچون سریلانکا از مراکز خرید زیاد و بازارهای سنتی بسیاری برخوردار است و راه برای خرید در این کشور کاملاً هموار است. در میان این مراکز خرید و بازارهای سنتی اگر بخواهم به معرفی چندتا از بهترین‌ها و معروف‌ترین‌های‌شان که ارزش مراجعه در طی تور سریلانکا را داشته باشند بپردازم باید از موارد زیر نام ببرم:

۱- بازار کلمبو

تور سریلانکا

منظورم از بازار کلمبو بازاری است که در این شهر با نام بازار پتاه شناخته می‌شود. در این بازار دستفروش‌های زیادی مشغول فروش انواع و اقسام اجناس هستند و عمدتاً قیمت کالاها هم در آن‌جا پایین‌تر از جاهای دیگر است.

برای دسترسی به بازار کلمبو می‌توانید در طی سفرتان به کلمبو به خیابان Keyzer بروید.

۲- بازار بنتونا

در طی سفرتان هم به بنتونا می‌توانید به یکی از معروف‌ترین بازارهای سنتی کل کشور سریلانکا یعنی بازار بنتونا بروید. این بازار یک بازار بسیار بزرگ است که در آن غرفه‌های زیادی وجود دارند که همچون بازار کلمبو انواع کالاها را با قیمت‌هایی مناسب به فروش می‌رسانند.

۳- مرکز خرید مجستیک سیتی

مرکز خرید مجستیک سیتی

این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید سریلانکا است و خوشختانه در شهر کلمبو واقع شده و بنابراین در طی سفرتان در این شهر می‌توانید از این مرکز خرید هم بازدید کنید. این مرکز خرید بسیار بزرگ است و از چندین و چند فروشگاه در خود برخوردار است. در این مرکز خرید افزون بر فروشگاه، می‌توانید به کلی رستوران و کافه و همچنین چند مرکز سرگرمی برای کودکان دسترسی داشته باشید. ضمناً یک سالن سینمای بزرگ هم در این مرکز خرید وجود دارد. برای دسترسی به این مرکز خرید در شهر کلمبو باید به خیابان Station بروید.

۴- مرکز خرید هاوس او فشن [خانه‌ی مد]

مرکز خرید هاوس او فشن هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید در سریلانکا باشد. این مرکز خرید هم در کلمبو واقع است و در آن صرفاً می‌توانید به لباس دسترسی داشته باشید. خبر خوب این است که در این مرکز خرید با وجودی که اجناس کیفیت پایینی ندارند، قیمت‌ها بسیار مناسب و معقول اند و شاید یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید سوغاتی برای نزدیکان‌تان همین مکان باشد.

این مرکز خرید در خیابان D. S. Senanayake Mawatha واقع شده.

۵- مرکز خرید آرکید ایندیپندنس اسکوئر

مرکز خرید در سریلانکا

این مرکز خرید هم می‌تواند یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید در سریلانکا در طی تور سریلانکا باشد. همانطور که در تصویر می‌بینید این مرکز خرید بسیار زیباست و از معماری‌ای عالی برخوردار است. این مرکز خرید هم در کلمبو واقع است و برای دسترسی به آن باید به میدان استقلال کلمبو بروید.

تور سریلانکا

رزرو تور سریلانکا | تور سریلانکا ارزان

برای رزرو تور سریلانکا و سفر به این جزیره‌ی زیبا و لذت‌بردن از طبیعت و سواحل آن می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

چهار × 1 =