۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور سن پترزبورگ | تور سنت پترزبورگ

چه علاقه به طبیعت داشته باشید، چه علاقه به فرهنگ کشورهای مختلف و چه علاقه به تاریخ کشورهای گوناگون، سن پترزبورگِ روسیه می‌تواند گزینه‌ای عالی برای سفر شما باشد. شهر سن پترزبورگ شهری با طبیعتی عالی، فرهنگی فوق‌العاده، تاریخی غنی و صد البته وضعیتی بسیار عالی و دلچسب از لحاظ ادبیات و فلسفه است. در این شهر می‌توانید به دیدن مکان‌های تاریخی بروید، از خیابان‌های با صفا همچون خیابان نوسکی دیدن کنید، به موزه‌های مربوط به تاریخ ادبیات سن پترزبورگ [شهری که پر است از کتاب‌ها و آثار نویسندگان اهل سن‌پترزبورگ، یا لااقل نویسندگانی که مدتی در آن زندگی کرده‌اند] بروید و بسیاری تفریحات دیگر را تجربه کنید، تفریحاتی که در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی آن‌ها خواهم پرداخت. بهترین راه برای سفر به سن پترزبورگ، چه از لحاظ هزینه‌ی پایین و چه از لحاظ امنیت بالا، استفاده از تور سن پترزبورگ مرکز ساحل شنی است.

از تور سن پترزبورگ ما که برای سفر به سن پترزبورگ استفاده کنید می‌توانید در هزینه‌های‌تان صرفه‌جویی کنید، از امنیت سفرتان خاطرجمع باشید، زحمت رزرو بلیط و رزرو هتل و جست‌وجو برای یافتن جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید سن پترزبورگ را از دوش خود بردارید و کلی امتیاز دیگر نیز به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تور سن پترزبورگ و همچنین رزرو تور سن پترزبورگ یا تور سنت پترزبورگ می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

تور سن پترزبورگ

قابل ذکر است که متقاضیان تور سن پترزبورگ ارزان و همچنین تور سن پترزبورگ لحظه آخری هم می‌توانند از خدمات ما برای سفر به سن پترزبورگ استفاده کنند. برای کسب اطلاعات لازم در مورد این تورها هم می‌توانید با تماس با شماره‌تلفن ذکر شده از راهنمایی‌های کارشناسان ما استفاده کنید.

مختصری در مورد سن پترزبورگ

سن پترزبورگ از لحاظ وسعت دومین شهر روسیه است [اولی مسکو است] و از بیش از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت برخوردار است. این شهر از غربی‌ترین شهرهای روسیه است و به نوعی متصل‌کننده‌ی روسیه به سایر کشورهای اروپایی است، از همین روست که در جنگ‌های مهمی که گریبان روسیه را گرفته‌اند، مثلاً جنگ روسیه با ناپلئون، جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم، نقش مهمی داشته است. در انقلاب اکتبر روسیه هم می‌توان گفت که اصلی‌ترین نقش را همین سن پترزبورگ ایفا کرد.

سن پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ با دستور شاه آن زمان روسیه، یعنی پتر کبیر، بنیان نهاده شد و از آن زمان تا قبل از آن که حکومت کمونیستی در روسیه سرکار بیاید پایتخت روسیه بود. اما پس از پیروزی کمونیست‌ها و آغاز حکومت کمونیستی نام این شهر از پترزبورگ به لنینگراد تغییر داده شده و همچنین این شهر از پایتخت‌بودن کنار گذاشته شده و مسکو به پایتخت کشور روسیه تبدیل گشت.

سن پترزبورگ در بسیاری از داستان‌های روسی، آثار نقاشی روسی و آهنگ‌هایی که آهنگ‌سازان شهیر روسی ساخته‌اند حضور داشته و همواره از مهم‌ترین شهرهای روسیه بوده است. در این شهر پر است از جاذبه‌های گردشگری و قطعاً اگر به قصد گردشگری وارد این شهر شوید پشیمان بازنخواهید گشت. در ادامه به معرفی جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ خواهم پرداخت و به همراه هم خواهیم دید که در طول تور سن پترزبورگ می‌توانید از چه جاهایی بازدید کنید و چه تفریحاتی در این شهر تجربه کنید.

جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ

۱- میدان کاخ

میدان کاخ سن پترزبورگ

میدان کاخ معروف‌ترین میدان سن پترزبورگ است و یکی از مکان‌هایی است که هر کسی که حتی یک بار به سن پترزبورگ سفر کرده باشد به دیدن آن رفته است. این میدان در قرن نوزدهم از اهمیتی بسیار برخوردار بود و هنوز هم اصلی‌ترین میدان شهر سن پترزبورگ است. زمانی که در اواسط قرن هجدهم تزار کاترین کبیر از یک کاخ زیبا با نام کاخ زمستانی برخوردار شد دستور داد که محیط اطراف این کاخ را که محیطی ناسازگار با زیبایی این کاخ بود زیباتر کنند و اینگونه شد که یک ساختمان زیبا در رو به روی این کاخ بنا شد و بنای یادبودی در مرکز آن‌ها قرار داده شد و رفته‌رفته میدان کاخ به وجود آمد.

به میدان کاخ که بروید می‌توانید ۴ کار انجام دهید:

 • نخست آن که از کاخ زمستانی دیدن کنید. کاخ زمستانی همان کاخی است که کاترین کبیر در آن سکونت داشت و تا اواخر قرن نوزدهم محل زندگی تزارهای روسی و خانواده‌شان بود. این کاخ بسیار زیباست و  خوشبختانه در حال حاضر گردشگران می‌توانند از تمامی بخش‌های آن بازدید کنند. ضمناً کاخ زمستانی در چند دهه‌ی اخیر بخشی از موزه‌ی معروف ارمیتاژ شده، موزه‌ای که محل نگهداری ماندگارترین آثار هنری است. در این موزه‌ی بزرگ آثار هنری نابغه‌هایی همچون پل سزان، گوگن، ون گوگ، دالی، کالو، شیشکین، کاندینسکی، مونک و بسیاری دیگر به نمایش گذاشته شده‌اند. حتی اگر مقدار بسیار کمی اهل هنر باشید یا لااقل ذوق هنری داشته باشید نباید در طی تور سن پترزبورگ به موزه‌ی ارمیتاژ نروید.

میدان کاخ سن پترزبورگ میدان کاخ سن پترزبورگ

 • دومین کاری که می‌توانید انجام دهید دیدن از ساختمان اداره‌ی کل است. توضیح آن که ساختمان دیگری که در رو به روی کاخ زمستانی قرار دارد و به دستور کاترین کبیر ساخته شد ساختمان «اداره‌ی کل» نام دارد. قرار بر آن شد که این ساختمان کم از زیبایی و شکوه کاخ نداشته باشد و اینگونه هم شد. اداره‌ی کل ساختمانی بسیار بزرگ و عریض شد، و در واقع دو ساختمان شد که از طریق یک طاق معروف به هم متصل شدند. به میدان کاخ که بروید می‌بینید که یک ساختمان سبز و سفید که همان کاخ زمستانی باشد در یک سو قرار دارد و یک ساختمان عریض و سفید که همان ساختمان اداره‌ی کل باشد در سویی دیگر.

میدان کاخ سن پترزبورگ میدان کاخ روسیه میدان کاخ روسیه

 • البته در این میان یک ساختمانِ کوچک‌تر دیگر هم در این میدان وجود دارد که ساختمان سپاه نام دارد. این ساختمان هم زیباست و اصلاً برای ساخت آن معماران زیادی طرح‌های خود را تحویل مسئولین دادند تا آن که یکی از طرح‌ها برگزیده شد. سومین کاری که می‌توانید در اطراف میدان کاخ انجام دهید بازدید ازا ین ساختمان است.
 • در مرکز میدان کاخ هم یک بنای یادبود وجود دارد، بنای یادبودی که در واقع ستونی ست از الکساندر مشهور، شاه قرون پیشین روسیه. این ستون ۴۸ متر ارتفاع دارد و در بالای آن الکساندر صلیبی را در دست گرفته است. چهارمین کارتان می‌تواند قدم‌زدن در اطراف این ستون و گرفتن عکس در آن محیط زیبا باشد.

میدان کاخ سن پترزبورگ

۲- خیابان نوسکی

خیابان نوسکی نه تنها معروف‌ترین خیابان سن پترزبورگ است بلکه معروف‌ترین خیابان کل روسیه هم هست. این خیابان ۴ کیلومتری یکی از بهترین مکان‌ها در روسیه برای قدم‌زدن و خرید و غرق‌شدن در حال و هوایی روسی است. در غروب هر روز که به این خیابان بروید می‌توانید فضایی فوق‌العاده را تجربه کنید، فضایی که احتمالاً هیچ زمان از ذهن‌تان پاک نخواهد شد.

خیابان نوسکی

این خیابان دست‌آخر به میدان کاخ می‌رسد و در دل خود از چند دیدنی تاریخی هم برخوردار است. ضمناً فروشگاه‌ها و کافه‌ها و رستوران‌های زیادی در این خیابان وجود دارند. در طی گشت‌وگذارتان در خیابان نوسکی می‌توانید از دیدنی‌های زیر بازدید کنید:

 • کاخ Stroganov [خانواده‌ی اشرافی استروگانوف در گذشته در این کاخ در خیابان نوسکی زندگی می‌کرده‌اند و امروزه این کاخ یکی از دیدنی‌های خیابان نوسکی است. ضمناً گوشه‌ای از این کاخ به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته و بنابراین به‌واسطه‌ی دیدن موزه هم که شده می‌توانید وارد کاخ شوید و درون آن را هم ببینید.]

کاخ Stroganov

 • صومعه‌ی Alexander Nevsky [نام خیابان نوسکی از روی نام همین صومعه گرفته شده. خود الکساندر نوسکی هم یکی از شاهزاده‌های روسی در قرن سیزدهم بوده. این صومعه حدود ۳۰۰ سال است که ساخته شده و چند کلیسا و قبرستان در آن قرار دارند. گفتنی است که قبر چندین تن از مشهورترین افراد روسی در این صومعه است. فی‌المثل چایکوفسکی آهنگساز بزرگ روسی و داستایوفسکی رمان‌نوسی شهیر روسی در این صومعه دفن شده‌اند.]

Alexander Nevsky Monastery

 • کلیسای کازان [کلیسای جامع کازان یکی دیگر از دیدنی‌های خیابان نوسکی است. البته که کلیسای کازان از مهم‌ترین کلیساهای کل روسیه است و در گذشته هم همینطور بود. این کلیسا از بزرگ‌ترین کلیساهای ارتدوکس در شرق اروپا است و در حال حاضر هم در سال فستیوال‌ها و مراسم‌های زیادی درون و یا در اطراف آن برگزار می‌شوند. بازدید از این کلیسای بزرگ هم می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در طی تور سن پترزبورگ انجام می‌دهید.]

کلیسای کازان کلیسای کازان

 • کاخ Vorontsov [این کاخ هم کاخی ست که در طی قدم‌زدن در خیابان نوسکی ممکن است چشم‌تان را بگیرد. این کاخ در گذشته کاخ خیلی مهمی نبوده اما در حال حاضر یک ساختمان نظامی است و این به معنای آن است که نمی‌توانید وارد آن شوید.]
 • مرکز خرید Great Gostiny Dvor [ساختمان جالب دیگری که در خیابان نوسکی خواهید دید همین مرکز خرید است. این مرکز خرید از بهترین و لوکس‌ترین مراکز خرید کل سن پترزبورگ است و قطعاً برای خرید در سن پترزبورگ می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.]

خیابان نوسکی

۴- کاخ‌های سن پترزبورگ

سن پترزبورگ برای مدتی محل زندگی اشراف بوده و حدود ۲۰۰ سال هم پایتخت کشور روسیه بوده، از همین رو کاخ‌های زیادی از گذشته در این شهر باقی مانده‌اند و برخی‌شان هم به جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ تبدیل شده‌اند. از میان این کاخ‌ها به چند تا از آن‌ها در بالا اشاره شد، چند مورد دیگر از این کاخ‌ها که ارزش دیدن دارند عبارت اند از:

 • کاخ شرمتیوسکی [این کاخ نزدیک رود فونتانکا واقع شده و درون آن هم موزه وجود دارد. می‌توانید هم از نمای بیرونی این کاخ، که بسیار زیباست، لذت ببرید و در کنار آن عکس بگیرید و هم آن که به داخل کاخ بروید و از موزه دیدن کنید.]

تور سن پترزبورگ

 • کاخ مرمر [این کاخ هم یکی از بهترین کاخ‌های سن پترزبورگ است و همچون بسیاری از کاخ‌های این شهر در قرن هجدهم ساخته شده. این کاخ هم در نمای بیرونی و هم در نمای درونی از وضعیتی عالی برخوردار است. پس از انقلاب اکتبر روسیه این کاخ به عنوان ساختمان وزارت کار استفاده شد، اما بعدها از آن صرفاً به عنوان میزبانی برای برخی از نمایشگاه‌های سالانه‌ی روسیه استفاده گردید. در طی تور سن پترزبورگ این امکان برای‌تان وجود دارد که به این کاخ بروید و از محیط درونی آن بازدید کنید. آدرس کاخ:
  Millionnaya St, 5/1, Sankt-Peterburg]
 •  کاخ گاتچینا [این کاخ هم مربوط به قرن هجدهم است و معماری بسیار عالی‌ای دارد. اگر عناصر معماری ایتالیایی را در این کاخ می‌بینید به سبب آن است که معمار این کاخ یک ایتالیایی بوده. این کاخ هم پس از انقلاب اکتبر روسیه به عنوان موزه مورد استفاده واقع شد. آدرس کاخ: ۱ Krasnoarmeiskyi Prospect, Gatchina, 50 kms south from St Petersburg | 45 km SW of St. Petersburg, St. Petersburg]
 • کاخ پرایری [این کاخ هم از بهترین کاخ‌های سن پترزبورگ است و به سبب رنگ بسیار خاصی که دارد معروف است. این کاخ در سال‌های اخیر به میزبان برخی کنسرت‌ها در سن پترزبورگ تبدیل شده. آدرس کاخ: Chkalova St., 22A, Gatchina 188304]

تور سن پترزبورگ

 • کاخ پیترهف [یکی دیگر از کاخ‌هایی که در طی تور سن پترزبورگ بد نیست به دیدن آن بروید کاخ پیترهف است. این کاخ بسیار مجلل و باشکوه و بزرگ است و محیط اطراف آن هم بسیار زیباست. در اطراف این کاخ و درون حیاط کاخ بیش از ۱۵۰ فواره وجود دارند که در روزهای نزدیک به سالروز انقلاب منظره‌ای زیبا پدید می‌آورند.]

۵- خیابان Rubinshteyna

تور سنت پترزبورگ

این خیابان یکی دیگر از خیابان‌های باصفای سن پترزبورگ است. به این خیابان که وارد شوید می‌توانید از معماری ساختمان‌های آن لذت ببرید و قدم‌زدن در یک محیط عالی را تجربه کنید. ضمناً این خیابان میزبان کسانی است که به دنبال رستوران و کافه هستند. در این خیابان کلی کافه و رستوران وجود دارند که همین کافه‌ها و رستوران‌ها در کنار کسانی که در این خیابان پرسه می‌زنند جو جالبی در این خیابان به وجود آورده‌اند. حتماً باید به این خیابان بروید تا بتوانید صفای آن را به طور ملموس احساس کنید، وگرنه با کلمات نمی‌توان جو و فضای این خیابان را به خوبی منتقل کرد.

۶- باغ سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ

این باغ را گاه با نام باغ تابستانی هم می‌شناسند. این باغ یکی از بهترین جاهایی ست که در طی سفرتان به سن پترزبورگ می‌توانید از دیدن آن‌ها و گشت‌وگذار در آن‌ها استفاده کنید. در این باغ زیبا می‌توانید به گشت و گذار بپردازید و از مناطق مختلف آن بهترین بهره را ببرید. بسیاری از مناطق این باغ خوراک عکاسی هستند. گفتنی است که ورودی این باغ تابستانی رایگان است. برای دسترسی به این باغ باید به آدرس زیر بروید:

Summer Garden, Kutuzov embankment, Saint Petersburg

۷- موزه‌های سن پترزبورگ

سن پترزبورگ به مثابه‌ی شهری تاریخی و با فرهنگی غنی پر است از موزه‌های مختلف، موزه‌هایی که واقعاً هر یک ارزش آن را دارند که لااقل یک ساعت برای دیدن از آن‌ها وقت بگذارید. از بهترین موزه‌های این شهر می‌توانم به موارد زیر اشاره کنم:

 • موزه‌ی داستایوفسکی [داستایوفسکی سال‌هایی از زندگی خود را در سن پترزبورگ گذرانده و در بسیاری از آثارش سن پترزبورگ و مکان‌های این شهر حضور دارند. به عنوان مثال خیابان نوسکی در رمان جنایت و مکافات نقش دارد یا اصلاً یکی از پدیده‌های خاص شهر سن پترزبورگ، یعنی پدیده‌ی شب‌های روشن دستمایه‌ی یکی از رمان‌های کوتاه داستایوفسکی با همین نام است. خانه‌ای که داستایوفسکی در سال‌های پایانی عمر خود در آن زندگی می‌کرده در چند دهه‌ی اخیر به موزه تبدیل شده. اگر به ادبیات روسیه و اصلاً کل فرهنگ روسیه علاقه دارید می‌توانید در طی تور سن پترزبورگ به دیدن این موزه بروید. در این موزه اتاق شخصی داستایوفسکی، اتاق کودکان، اتاق غذاخوری و بسیاری عناصر دیگر قابل بازدید هستند. ضمناً در طی سال مراسم‌هایی هم در این موزه برگزار می‌شوند.

موزه داستایوفسکی در سن‌پترزبورگ موزه‌ی داستایوفسکی

آدرس موزه داستایوفسکی: ۱۹۱۰۰۲, Saint Petersburg, Kuznechny Lane, 5/2

 • موزه‌ی آراتا [درست است که موزه‌ی ارمیتاژ می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای دیدن از بهترین آثار هنری تاریخ باشد، اما موزه‌ی آراتا هم موزه‌ای عالی برای بازدید از بهترین آثار هنری معاصر است. این موزه در واقع یک مجموعه است و از بهترین مکان‌ها در کل روسیه برای علاقه‌مندان به هنر به شمار می‌رود. این موزه را در زمره‌ی مکان‌های دیدنی سن پترزبورگ آوردم تا علاقه‌مندان به هنر که با تور سن پترزبورگ به این شهر سفر می‌کنند گزینه‌های بیش‌تری برای بازدید داشته باشند. برای بازدید از این موزه به آدرس زیر بروید:

۲۹ Liniya Vasil’yevskogo Ostrova, 2, Sankt-Peterburg]

 • موزه‌ی تئاتر و موسیقی [باز هم موزه‌ای دیگر در راستای هنر و فرهنگ والای سن پترزبورگ. این موزه هم یکی از بهترین موزه‌های سن پترزبورگ است و گزینه‌ای عالی برای علاقه‌مندان به موسیقی، سینما و تئاتر است. این موزه در ساختمانی قرار دارد که یکی از معماران بزرگ قرن هجدهم آن را ساخته: یعنی کارلو روسی. کارلو روسی معماری بود که در قرن هجدهم بسیار مشهور بود و بسیاری از کاربلدهای معماری کار او را قبول داشتند. این شخص همان کسی است که کاترین کبیر پس از سکونت در کاخ زمستانی از او خواست که ساختمانی زیبا رو به روی کاخ زمستانی بسازد و او هم طرح ساخت ساختمان اداره‌ی کل، که در بالا تصاویر آن را به همراه یکدیگر دیدیم، را ریخت و ساختمان به بهترین شکل ساخته شد. موزه‌ی تئاتر و موسیقی میزبان عناصر مختلفی از تئاتر روسیه در یک و نیم قرن اخیر است. البته که عناصری از موسیقی روسی هم در این موزه قابل بازدید اند. آدرس موزه‌ی تئاتر و موسیقی سن پترزبورگ: Ostrovskogo Square, 6, Sankt-Peterburg]

تور سن پترزبورگ

 • موزه‌ی ناو آئورورا [ناو آئورورا یکی از مهم‌ترین ناوهای جنگی روسیه در ۱۵۰ سال اخیر است. این ناو در جنگ روسیه و ژاپن هم از اهمیتی بالا برخوردار بوده. در چند سال اخیر یک موزه‌ی نظامی درون این ناو دایر شده، موزه‌ای که بازدید از آن می‌تواند برای علاقه‌مندان به عناصر نظامی و جنگی جالب باشد. آدرس: petrogradskaya embankment, Sankt-Peterburg]
 • موزه‌ی شالیاپین [این موزه هم ارزش آن را دارد که در طی تور سن پترزبورگ به دیدن آن بروید. شالیاپین خواننده‌ی اپرای روسی بسیار مشهوری بود که در ده دهه‌ی نخست قرن بیستم در روسیه و در شرق اروپا به یک غول در عرصه‌ی اپرا تبدیل شده بود. خانه‌ی او پس از مرگ‌اش به عنوان موزه استفاده شد و بسیاری از عناصر زندگی او در این موزه به نمایش گذاشته شدند. علاقه‌مندان به هنر می‌توانند از این موزه هم بازدید کنند. آدرس: Graftio St., 2B | metro Petrogradskaya, St. Petersburg 197022]

تور سن پترزبورگ

 • موزه‌ی پوشکین [علاقه‌مندان به ادبیات روسیه افزون بر بازدید از موزه‌ی داستایوفسکی می‌توانند از موزه‌ی پوشکین هم بازدید کنند. پوشکین از برترین شاعران تاریخ روسیه است و در ادبیات روسیه بسیار به او اهمیت می‌دهند. به نوعی می‌توان گفت که نقش پوشکین در ادبیات روسیه برابری می‌کند با نقش سعدی و حافظ در ادبیات فارسی. موزه‌ی پوشکین یک خانه‌ی بسیار زیبا و شیک است، خانه‌ای که خود پوشکین در آن زندگی می‌کرده است. در این موزه هم همچون موزه‌ی داستایوفسکی می‌توانید به بازدید بسیاری از عناصر زندگی پوشکین و البته عناصری از روسیه‌ی آن زمان مشغول شوید. آدرس: Russian Museum of AS Pushkin, embankment river Moyka, Saint Petersburg]

تور سن پترزبورگ

 • موزه‌ی آنا آخماتووا [آنا آخماتووا هم یکی از بهترین شاعران تاریخ روسیه است، کسی که صاحب سبک خاص خود در شعر سرودن بود. این خانم خوش‌ذوق در اوایل قرن بیستم تا زمانی که از دنیا رفت شهرتی بسیار برای خود دست و پا کرده بود و بسیاری از اهالی ادبیات روسیه او را قبول داشتند. هم همسر آخماتووا و هم بعدها پسرش، یعنی لف گومیلوف، از سرآمدان ادبیات روسیه بودند. چند تا از آثار آخماتووا هم به فارسی برگردانده شده‌اند. موزه‌ی آنا آخماتووا هم موزه‌ای ست که شامل چندین عنصر از زندگی شخصی و زندگی ادبی این شاعر است. قطعاً بازدید از این موزه هم برای علاقه‌مندان به ادبیات روسیه می‌تواند یکی از بهترین کارها در طی تور سن پترزبورگ باشد. گفتنی است که این موزه درون کاخ شرمیوتسکی قرار دارد و بنابراین با مراجعه به این مکان می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. آدرس: Liteyniy avenue, 53, Sankt-Peterburg, Russia]
 • موزه‌ی هنر بادبزن [یکی دیگر از بهترین موزه‌های سن پترزبورگ که در طی تور سن پترزبورگ ارزش بازدید دارد موزه‌ی هنر بادبزن است. همانطور که در بالا هم گفتم هنر و فرهنگ سن پترزبورگ بسیار والا هستند و در همین راستا طبیعی است که موزه‌های هنری در این شهر زیاد باشند. این موزه در قرن هجدهم ساخته شده و در آن صدها بادبزن خاص از سرتاسر جهان گرد آورده شده و به نمایش گذاشته شده‌اند. درون موزه بسیار زیبا و لوکس است. آدرس: Kamennoostrovskiy Ave., 73-75, St. Petersburg 197022]
 • موزه‌ی تاریخ ادیان [یکی دیگر از موزه‌های خوب روسیه همین موزه است. این موزه بسیار بزرگ است و از بزرگ‌ترین و معتبرترین موزه‌های جهان در زمینه‌ی دین به شمار می‌رود. در این موزه عناصر بسیار زیادی از ادیان مختلف جهان به نمایش گذاشته شده‌اند، عناصری که گاه حتی قدمت‌شان به ۵ هزار سال پیش بازمی‌گردد. آدرس: Pochtamtskaya Ulitsa, 14, Sankt-Peterburg, Ленинградская область, Russia]

این موارد صرفاً چند تا از موزه‌های بسیار زیادِ سن پترزبورگ هستند. اگر علاقه مند به دیدن از سایر موزه‌های سن پترزبورگ هستید می‌توانید نام و آدرس آن‌ها را از راهنمای تور سن پترزبورگ مرکز ساحل شنی جویا شوید.

خرید در سن پترزبورگ

هر سفری با خرید همراه است، خصوصاً اگر آن سفر، سفر به یکی از بهترین شهرهای جهان باشد. در سن پترزبورگ مراکز خرید بسیار زیادی وجود دارند و جز آن‌ها فروشگاه‌های کوچک زیادی هم هستند که انواع و اقسام اجناس را به فروش می‌رسانند.

بهترین مکان‌ها برای خرید در سن پترزبورگ به قرار زیر اند:

۱- خیابان نوسکی

خیابان نوسکی نوسکی پراسپکت

همانطور که در بالا هم گفتم در خیابان نوسکی کلی فروشگاه وجود دارند و قطعاً اولین اولویت و اولین انتخاب‌تان برای خرید باید همین خیابان نوسکی باشد. هر آن چه که قصد خرید آن را داشته باشید، به احتمال بسیار زیاد، در این خیابان قابل تهیه خواهد بود. ضمناً یکی از بهترین مراکز خرید کل روسیه یعنی مرکز خرید Great Gostiny Dvor هم در همین خیابان واقع است و بنابراین می‌توانید یک بعدازظهرِ کامل را به خرید در خیابان نوسکی و مراکز خرید آن اختصاص دهید. این مرکز خرید یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید سن پترزبورگ است. قدمت آن به قرن هجدهم می‌رسد اما هنوز هم یکی از بهترین مراکز خرید این شهر است. این مرکز خرید افزون بر آن که کلی فروشگاه در خود دارد از یک رستوران هم برخوردار است. ضمناً علاقه‌مندان به دنیای موسیقی می‌توانند به این مرکز خرید بروند و از یکی از بهترین فروشگاه‌های لوازم موسیقی در سنت پترزبورگ بازدید کنند.

معماری این مرکز خرید کلاسیک است و گشت و گذار در آن حال و هوای خاص خود را دارد.

۲- مرکز خرید گالریا

تور سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ

این مرکز خرید جزو ۳ مرکز خرید معروف کل روسیه است. این مرکز خرید بسیار بزرگ است و در آن می‌توان گستره‌ی وسیعی از کالاها را تهیه کرد، از عطر و ادکلن و لوازم آرایشی و لباس گرفته تا لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی. ضمناً جز فروشگاه، در این مرکز خرید بسیار بزرگ می‌توان به مراکز سرگرمی زیادی هم دسترسی داشت. باغ پروانه، شهربازی و سینما از جمله مراکز سرگرمی این مرکز خرید هستند. گفتنی است که در این مرکز خرید بیش از ۳۰ رستوران و کافه هم وجود دارند. خلاصه آن که بعد از خیابان نوسکی و مرکز خرید معروف آن بهترین مرکز خریدی که می‌توانید در سن پترزبورگ به آن دسترسی داشته باشید همین مرکز خرید است.

خبر خوب این است که این مرکز خرید به خیابان نوسکی بسیار نزدیک است و اصلاً در یکی از تقاطع‌های مهم شهر یعنی تقاطع خیابان نوسکی و خیابان لیگوسکی واقع شده. بنابراین پس از گشت و گذارتان در خیابان نوسکی می‌توانید با چند دقیقه پیاده‌روی به این مرکز خرید بزرگ بروید.

۳- مرکز خرید گرند کانیون

مرکز خرید گرند کانیون هم می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای خرید در سن پترزبورگ در طی تور سن پترزبورگ باشد. این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید مدرن سن پترزبورگ است و صرفاً حول و حوش ۱۲ سال از آغاز به کار آن می‌گذرد. در این مرکز خرید می‌توانید به کلی فروشگاه که انواع و اقسام اجناس را عرضه می‌کنند دسترسی داشته باشید. همچنین ۹ سینما در این مرکز خرید هستند، به علاوه‌ی آن که یک مرکز تفریحی بزرگ هم با نام کریزی‌پارک در این مرکز خرید هست. این مرکز خرید ۷۵ هزار متر مربع مساحت دارد و افزون بر کلی سینما و فروشگاه و مرکز تفریحی، چندین و چند رستوران و کافه هم در آن هستند. به احتمال بسیار زیاد با رفتن‌تان به این مرکز خرید از گشت و گذار در آن پشیمان نخواهید شد.

آدرس: Engelsa Ave., 154, St. Petersburg 194358

۴- مرکز خرید الیسیِف

این مرکز خرید هم از قدیمی‌ترین مراکز خرید سن پترزبورگ است که مدتی تعطیل بود ولی در سال‌های اخیر با بازسازی‌ای که در آن کرده‌اند توانسته باری دیگر با قدرت به کار خود ادامه دهد. در این مرکز خرید بیش‌تر می‌توانید به خرید سوغات روسیه و خصوصاً سوغات سن پترزبورگ مشغول شوید.

۵- مرکز خرید یوروپولیس

تور سن پترزبورگ

این مرکز خرید صرفاً ۴ سال است که ساخته شده اما در این ۴ سال به سبب بزرگ‌بودن و همچنین داشتن امکانات عالی توانسته در میان اهالی سن پترزبورگ و گردشگرانی که وارد آن می‌شوند بسیار محبوب شود. این مرکز خرید بزرگ بیش از ۱۴۰ هزار متر مربع مساحت دارد و در کنار ایستگاه متروی لسنایا واقع شده. در این مرکز خرید هم کلی مرکز تفریحی و رستوران و کافه و سینما وجود دارند. ضمناً بسیاری از برندهای برتر جهان هم در این مرکز خرید از نمایندگی برخوردار هستند.

برای دسترسی به این مرکز خرید باید به خیابان Polyustrovskiy بروید.

حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ

در بالا سعی بر آن بود که برای متقاضیان تور سن پترزبورگ اطلاعاتی ارائه شود که در طی سفرشان کاربردی باشند. مختصری در مورد سن پترزبورگ، دیدنی‌های سن پترزبورگ و همچنین مراکز خرید برتر آن در راستای همین امر معرفی شدند. حال در ادامه‌ی بحث‌مان بد نیست به همراه یکدیگر مروری بر سیستم حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ هم داشته باشیم.

متروی سن پترزبورگ بیش از ۶۰ سال است که فعالیت می‌کند و اتفاقاً یکی از بهترین متروهای جهان است. محیط خود مترو آنقدر زیباست که در برخی منابع آن هنگام که در مورد دیدنی‌های سن پترزبورگ صحبت می‌شود از متروی این شهر هم نام می‌برند. همانطور که در تصاویر می‌بینید محیط مترو بسیار زیبا و شیک است و حتی در برخی ایستگاه‌ها شکل و شمایل ایستگاه را مطابق با فرهنگ سن پترزبورگ ساخته‌اند.

حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ

فعالیت متروی سن پترزبورگ در اواسط قرن پیشین آغاز شده و در حال حاضر  دارای ۵ خط، ۶۷ ایستگاه و ۳۵۰۰ قطار است و نزدیک به ۱۲ هزار نفر در آن کار می‌کنند. سیستم متروی سن پترزبورگ دوازدهمین سیستم متروی شلوغ جهان است و در هر روز نزدیک به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از آن استفاده می‌کنند. گفتنی است که متروی این شهر هر روبببز  از ساعت ۵:۴۵ تا نیمه شب فعالیت دارد. در واقع به طور دقیق آخرین قطار هر مسیر در ساعت ۱۲ نیمه‌شب شروع به حرکت می‌کند و از ساعت ۱۲:۱۵ دقیقه به بعد درب‌های ایستگاه‌ها بسته می‌شوند. در زیر می‌توانید ویدئویی کوتاه از وضعیت مترو در سن پترزبورگ ببینید:

سن پترزبورگ جز مترو از تراموا هم برخوردار است و اصلاً تراموا یکی از اصلی‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ است. بسیاری از جاهای شهر سن پترزبورگ از طریق تراموا قابل دسترسی هستند.

حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ

اتوبوس، ون [که در پترزبورگ به آن مارشروتکا می‌گویند] و تاکسی از جمله دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در سن پترزبورگ هستند. خبر خوبی که در ارتباط با تردد در سطح شهر سنت پترزبورگ وجود دارد این است که اگر از تور سنت پترزبورگ مرکز ساحل شنی استفاده کنید تمامی هزینه‌های تردد شما در سطح شهر را شرکت ما پرداخت خواهد کرد.

تور سن پترزبورگ

رزرو تور سن پترزبورگ | تور سنت پترزبورگ ارزان

برای سفر به سن پترزبورگ و بازدید از بهترین دیدنی‌های این شهر و انجام تفریحات در این شهر تاریخی – فرهنگی می‌توانید از تور سن پترزبورگ یا تور سنت پترزبورگ مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو تور سن پترزبورگ یا تور روسیه با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

17 + هشت =