۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور شیراز | تور لحظه آخری شیراز

اگر یک توریست خارجی از من نام سه شهر از زیباترین شهرهای ایران را بخواهد، بی هیچ شکی یکی از شهرهایی که به او معرفی می‌کنم شیراز خواهد بود. شیراز برابر است با شور و شعر، با تاریخ و فرهنگ، با زیبایی و شکوه. حیف است که در ایران زندگی کنیم و حتی یک بار هم که شده به شیراز نرویم. گشت و گذار در جاذبه‌های گردشگری شیراز روح‌مان را جلا می‌بخشد و موجب می‌گردد که خستگی از تن‌مان برود؛ خستگی زندگی روزمره، خستگی ناشی از نگرانی‌های زندگی هرروزه. بنابراین اگر تا کنون به شیراز سفر نکرده‌اید و در فکر سفر به یکی از شهرهای ایران هستید، وقت آن رسیده که چمدان را ببندید و راهی شیراز شوید. اگر هم تا کنون به این شهر سفر کرده‌اید که حتماً زیبایی‌های‌اش را دیده‌اید و می‌دانید که هر بار رفتن به شیراز ارزش‌اش را دارد. تور شیراز ساحل شنی جهت سفری امن و کم‌هزینه به شیراز در اختیار شماست.

برای رزرو تور شیراز مرکز ساحل شنی درخشان و یا کسب اطلاعات لازم در ارتباط با تور شیراز، می‌توانید تلفن را بردارید و با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ساحل شنی درخشان آماده‌ی دریافت تماس‌های شما هستند تا توضیحات لازم را خدمت‌تان ارائه دهند و سپس – پس از آگاهی کامل از جزئیات تور شیراز – نسبت به رزرو تور شیراز اقدام کنید.

مختصری در باب شیراز

شیراز از شهرهای پرجمعیت کشور با جمعیتی حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است. این شهر مرکز استان فارس بوده و بزرگ‌ترین شهر این استان به حساب می‌آید. شیراز تاریخی غنی دارد و نام آن حتی در اسناد ایلامی مربوط به ۲ هزار سال پیش از میلاد مسیح نیز دیده می‎شود.

این شهر تاریخی، به‌سبب اماکن تاریخی خود و دیدنی‌های طبیعی و غیرتاریخی‌ای که دارد توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند، گردشگرانی از خارج از ایران و یا شهرهای خود ایران.

به شهر شیراز اگر سفر کنید، به هیچ وجه ناراضی بازنخواهید گشت. هم طبیعت این شهر زیباست، هم تاریخ و فرهنگ‌اش غنی اند و سرشار است از اماکن دیدنی و تماشایی. اگر با دیدنی‌های شیراز آشنایی دارید که عالی ست و همین‌ها خود می‌توانند انگیزه‌ای شوند برای سفرتان به این شهر؛ اما اگر آشنایی ندارید با ادامه‌ی این نوشتار همراه باشید تا به همراه یک‌دیگر ببینیم که چه مکان‌های دیدنی‌ای در این شهر انتظار کسی را می‌کشند که به شیراز سفر کند و به دیدن آن‌ها برود.

جاذبه‌های گردشگری شیراز

۱- باغ ارم

باغ ارم شیراز
باغ ارم شیراز

باغ ارم شیراز از زیباترین باغ‌های کشور و یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری شیراز است. این باغ از چندین قرن پیش به یادگار مانده، اما متأسفانه دقیقاً مشخص نیست که چه زمان ساخته شده و معمار زبردست آن که بوده. این باغ به شکل مستطیل بوده و معماری آن بسیار زیباست. در حال حاضر امکانات متعددی برای این باغ فراهم است و مسئولان آن سعی کرده‌اند باغ را برای کسانی که به دیدن آن می‌آیند به مکانی مناسب برای تفریح تبدیل کنند.

درون باغ هم می‌توان از قدم‌زدن در محیطی جذاب لذت برد، هم از فروشگاه صنایع دستی خرید کرد و هم آن که لباس‌های سنتی شیراز را پوشید و با آن‌ها عکس گرفت. ضمناً درون این باغ می‌توان از باغ گیاه‌شناسی نیز دیدن کنید.

آدرس: شیراز، خیابان ارم

۲- دروازه قرآن

دروازه قرآن
دروازه قرآن

دروازه قرآن شیراز یکی دیگر از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری شیراز است. نمی‌توان با تور شیراز به این شهر سفر کرد و به دیدن دروازه قرآن نرفت. دروازه قرآن از قدیمی‌ترین دروازه‌های شیراز است و در قسمت شمالی این شهر واقع شده. در قدیم، شیراز چند دروازه برای ورودی به شهر داشته که از میان آن‌ها صرفاً همین دروازه باقی مانده؛ دروازه‌ای که در طول تاریخ بارها آسیب دیده و ترمیم شده تا جایی که حتی در اوایل سده‌ی ۱۳۰۰ توسط شهردار شیراز ویران می‌گردد و از نو ساخته می‌شود.

این دروازه هم خود زیباست و دیدن از آن می‌تواند صفا داشته باشد و هم آن که اطراف‌اش بوستانی سبز وجود دارد و می‌توان چند ساعتی در آن ماند و از چای‌نوشیدن و شنیدن موزیکِ آب‌نمای موزیکال لذت برد. این بوستان به سبب وجود مقبره‌ی خواجوی کرمانی با نام «بوستان خواجوی کرمانی» مشهور است.

آدرس: شیراز، ورودی شهر شیراز، اتوبان مرودشت

۳- حافظیه

حافظیه

حافظیه یا آرامگاه حافظ از مشهورترین مکان‌های شیراز است. واقعاً نمی‌توان به شیراز سفر کرد و به آرامگاه حافظ نرفت. این مکان جوی معنوی و فضایی ادبی دارد. آرامش خاصی را می‌توان در حافظیه تجربه کرد، آرامشی که واقعاً در کم‌تر جایی از ایران می‌توان تجربه‌اش کرد. در این مکان می‌توان اشعاری زیبا از حافظ خواند و فارغ شد از جهان زمینی. خلاصه آن که جو این مکان بسیار صفابخش و دل‌انگیز است و باید حتماً در آنجا باشید تا بتوانید کاملاً و به طور محسوس و ملموس صفای این مکان را تجربه کنید.

گفتنی است که آرامگاه حافظ به شکل کنونی مربوط به اوایل سده‌ی ۱۳۰۰ است، پیش از این معماری آرامگاه حافظ به گونه‌ای دیگر بوده.

آدرس: شیراز، بین چهارراه حافظیه و چهارراه ادبیات.

۴- سعدیه

سعدیه شیراز
سعدیه شیراز

حافظ و سعدی از بزرگان شیراز اند و مقبره‌ی هردوی این شاعران از صفا و شور و حال خاص خود برخوردار است. مکانی که آرامگاه سعدی در آن قرار دارد، مکانی ست که سعدی در اواخر عمرش در آن بوده و بعدها که در همین مکان آرامگاه سعدی بنا نهاده شده، یعنی حول و خوش ۵۰ سال پس از مرگ سعدی، مردم شیراز از آب‌های حوض‌های اطراف این منطقه به مثابه‌ی آب‌های شفادهنده استفاده می‌کرده‌اند.

در طی قرون متمادی، بناهای مختلفی بر روی قبر سعدی ساخته شده‌اند، اما آن‌چه که امروز می‌بینیم مربوط است به اوایل سده‌ی ۱۳۰۰ و دوران رضاشاه پهلوی. ضمناً این بنا توسط معمار معروف، محسن فروغی، بنا نهاده شده است.

حضورتان در این مکان می‌تواند همراه باشد با آرامشی خالص از جنس آرامش غزلیات سعدی.

آدرس:

۵- باغ دلگشا

باغ دلگشا
باغ دلگشا

باغ دلگشا، همچون نام‌اش، باغی ست دلگشا و دل‌انگیز. این باغ قدیمی – که قدمت آن حتی به پیش از اسلام می‌رسد – در نزدیکی آرامگاه سعدی واقع شده و بنابراین می‌توان پس از دیدن از سعدیه شیراز به دیدن از این باغ آمد. باغ دلگشا در طول تاریخ بسیار مورد آسیب واقع شده و هر بار نیز مرمت گردیده است. کریم خان زند، از جمله شاه‌هایی ست که دستوری جدی برای مرمت این باغ داد و از این رو در آن دوران، باغ را مورد بازسازی اساسی قرار دادند. قدم‌زدن در این باغ همراه با صدای فواره‌های آب و دیدن از سرسبزی زیبای اطراف می‌تواند آرامشی خاص به همراه داشته باشد.

درون باغ نیز موزه‌ای وجود دارد برای غرق‌شدن در دنیای ایران قدیم. در این موزه اشیایی نگهداری می‌شوند که قدت برخی‌شان به دوران هخامنشی می‌رسد.

آدرس: شیراز، محله سعدیه جنوبی

۶- بازار وکیل

بازار وکیل
بازار وکیل

ایران بازار سنتی و قدیمی زیاد دارد، اما بازار وکیل از بهترین‌های بازارهای سنتی ایران است. تقریباً ۲۴۰ سال پیش این بازار بنا نهاده شده – به دستور کریم‌خان زند – و از آن زمان تا همین زمان حاضر جزو بهترین بازارهای ایران است. در این بازار، که هنوز هم حال و هوایی خاص دارد، می‌توان انواع کالاها را خریداری کرد و بازارگردی‌ای با صفایی متفاوت و شوری جالب تجربه نمود.

با تور شیراز اگر به این شهر سفر کردید، به هیچ وجه دیدن از بازار وکیل را از دست ندهید. بخشی از خریدتان از شیراز را می‌توانید در همین بازار سنتی با حال و هوایی فراموش‌نشدنی انجام دهید. نکته‌ی مثبت دیگری که در ارتباط با حضورتان در بازار وکیل وجود دارد این است که می‌توانید در چند قدمی بازار وکیل، سری هم به حمام وکیل بزنید و از دیدنی‌های این حمام قدیمی و مشهور ایران لذت ببرید.

آدرس: شیراز، خیابان طالقانی

۷- ارگ کریم‌خان

بسیاری از آثار دیدنی شیراز مربوط به توجه زیاد سلسله‌ی زندیه به شیراز هستند. افزون بر برخی از موارد فوق، ارگ کریم خان نیز یکی از آثار به‌جای‌مانده از دوران زندیه است. نمای بیرونی و درونی این ارگ هر دو بسیار زیبا هستند و نشان از آن دارند که کریم خان در ساخت این ارگ از فن و تخصص بهترین معماران زمان خود استفاده کرده است.

این ارگ در حال حاضر حدود ۲۵۰ سال از عمرش می‌گذرد، هر چند که آسیب‌هایی به آن وارد آمده و در حال حاضر در حال مرمت است، اما در کل شکل و شمایل قدیمی و کلی‌اش را حفظ کرده. درون ارگ نیز موزه وجود دارد و دیدن از دیدنی‌های این موزه نیز لذتی خاص دارد. گفتنی است که ارگ کریم‌خان بسیار نزدیک به بازار وکیل است.

آدرس: شیراز، میدان شهدا

۸- باغ نارنجستان قوام

باغ قوام شیراز
باغ قوام شیراز

در باغ قوام یا به عبارتی باغ نارنجستان قوام، انواع هنرهای ایرانی، یا همان هفت هنر ایرانی، به زیبایی به کار گرفته شده‌اند. این باغ نه به دوران زندیه، بلکه به دوران قاجاریه مربوط است. در زمان ناصرالدین شاه، خاندان قوام بر شیراز و کل فارس حکومت می‌کردند و این باغ و باغ دلگشا به دستور آن‌ها ساخته شده است.

درون و بیرون این باغ بسیار زیبا هستند و می‌توان از لحاظ زیبایی آن را با باغ دلگشا مقایسه کرد. حتماً اگر به شیراز رفتید به این مکان نیز سَر بزنید و از زیبایی‌ها و آرامش آن لذت ببرید.

آدرس: شیراز، خیابان لطفعلی خان زند

۹- مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک
مسجد نصیرالملک

یکی از زیباترین مسجدهای ایران و حتی جهان، همین مسجد نصیرالملک است. کاشی‌کاری این مسجد در کنار شیشه‌های رنگی آن موجب جلوه‌ای بسیار زیبا و متفاوت در این مسجد شده‌اند. به این مسجد که وارد شوید، خواهید دید که معماری آن بسیار متفاوت از سایر مسجدهای بزرگ ایران است. ترکیب رنگ‌ها در این مسجد، چه از لحاظ نمای بیرونی و چه از نمای درونی، خارق‌العاده است و هر روح حساسی را به وجد می‌آورد.

این مسجد در دوران قاجار و به دستور یکی از اشراف شیراز به نام نصیرالملک ساخته شده و از آن دوران به یادگار مانده است. به دیدن باغ قوام که رفتید، ۳۰۰ متر این‌طرف‌تر هم بیایید و از این مسجد زیبا دیدن کنید.

آدرس: شیراز، خیابان لطفعلی‌خان زند

۱۰- تخت جمشید

تخت جمشید
تخت جمشید

دهمین جاذبه‌ی گردشگری فهرست ما اختصاص دارد به یکی از مشهورترین مکان‌های دنیا. تخت جمشید از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شیراز و ایران است و یادگاری‌ست از دوران با شکوه هخامنشیان. تخت جمشید یا پرسپولیس امروزی در واقع نسخه‌ی ویران‌شده و سوخته‌ی تخت جمشید است؛ نسخه‌ای از این شهر باستانی که بسیاری از مورخان باور دارند پس از حمله‌ی اسکندر مقدونی به ویرانه تبدیل شد.

با این حال، هنوز هم با حدود گذر ۲۵۰۰ سال از بنای تخت جمشید به دستور داریوش هخامنشی، شکوه این منطقه باقی‌مانده و دیدن از آن می‌تواند حس و حالی فوق‌العاده به همراه داشته باشد.

آدرس: استان فارس، شهرستان مرودشت [حدود ۵۰ کیلومتر با مرکز شهر شیراز فاصله دارد]

********

جز این موارد، شیراز از دیدنی‌های بسیارِ دیگری برخوردار است که ذکر آن‌ها در این مقاله، از حوصله‌ی بحث خارج است، از پاسارگاد و حرم شاه‌چراغ گرفته تا باغ عفیف‌آباد. در این نوشتار صرفاً به ۱۰ مورد از دیدنی‌های شیراز اشاره شد تا بتوانند انگیزه‌ای شوند برای سفر به این شهر. شیراز پر از مکان‌های طبیعی دیدنی نیز هست و برای آن که بتوانید از آن‌ها لذت ببرید کافی ست از خدمات تور شیراز مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید.

برای رزرو تور شیراز و یا کسب اطلاعات لازم در ارتباط با تور شیراز می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

مراکز خرید شیراز

سفر به شیراز، علاوه بر گشت و گذار در مکان‌های دیدنی این شهر، همواره همراه است با خرید از بهترین مراکز خرید شیراز و البته بازارهای این شهر دیدنی. برخی از بهترین جاهایی که در شیراز می‌توانید بازارگردی کنید و به خرید بپردازید عبارت اند از:

۱- بازار وکیل شیراز

در بالا در باب بازار وکیل شیراز سخن گفته شد. گفتم که این بازار از حدود ۲۵۰ سال پیش تا کنون فعال است و یکی از بهترین بازارهای شیراز به حساب می‌آید. تِمِ سنتی این بازار و دالان‌های بسیار زیبای‌اش به همراه عرضه‌ی انواع کالا در آن از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های بازار وکیل هستند.

۲- سرای مشیر

این بازار نیز همچون بازار وکیل در زمره‌ی بازارهای سنتی شیراز قرار دارد، اما با این حال تنوع جنس در آن بالاست و قیمت‌های معقولی هم دارد. عمده‌ی اجناسی که در این بازار به فروش می‌رسند از صنایع دستی شیراز هستند. بوی ادویه و رنگ‌های خوش‌رنگ صنایع دستی از جمله ویژگی‌های اصلی بازار سرای مشیر هستند. ضمناً این بازار در نزدیکی بازار وکیل است و اگر به بازار وکیل رفتید بد نیست سَری هم به سرای مشیر بزنید.

*****

اما جز این موارد که جزو بازارهای سنتی شیراز هستند، چند مرکز خرید بزرگ و مدرن در شیراز وجود دارند که می‌توانند میزبان گشت و گذار شما برای خرید باشند از جمله:

  • مرکز خرید خلیج فارس [یکی از بهترین مراکز خرید شیراز و جزو ۲۰ مرکز خرید بزرگ دنیا. آدرس: ابتدای شهر جدید صدرا]
  • مرکز خرید ستاره فارس [خیابان عفیف‌آباد]
  • مرکز خرید پی سی سنتر [خیابان ملاصدرا]
  • مرکز خرید هامون [نزدیک چهارراه عفیف‌آباد]
  • مرکز خرید پارس [خیابان لطفعلی‌خان زند]
  • مرکز خرید الماس [چهارراه ملاصدرا]
  • مرکز خرید نگین فارس [فلکه احسان]
  • مرکز خرید زیتون [چهارراه پارامونت]

بهترین زمان سفر به شیراز

شیراز شهری زیباست و هر زمان که به این شهر سفر کنید، زیبایی‌های آن را می‌توانید به طور محسوس و ملموس ببینید و از آن‌ها لذت ببرید؛ اما شیراز شهری نسبتاً گرم است و در ماه‌های تابستان ممکن است گشت و گذار در آن مقداری آزاردهنده باشد. اسفندماه تا اواسط خردادماه را می‌توان بهترین زمان سفر به شیراز دانست. ضمناً در اردیبهشت‌ماه نیز جشنواره‌هایی در این شهر برگزار می‌گردند و احتمالاً حضور در این جشنواره‌ها بتواند بر لذت سفر به شیراز بیفزاید.

جاذبه‌های گردشگری شیراز | تور شیراز

تور شیراز | تور لحظه آخری شیراز

اگر تصمیم دارید که به شهر شیراز، شهر شعر و ادب و تاریخ و فرهنگ، سفر کنید یکی از بهترین راه‌های پیش‌روی‌تان استفاده از تور شیراز است. با تور شیراز می‌توانید در کمال امنیت و با هزینه‌ای کم‌تر نسبت به سفر شخصی به شیراز سفر کنید و در بهترین هتل‌های شیراز اقامت گزینید. لیدر تور تمامی جزئیات سفر به شیراز را برای شما توضیح خواهد داد و می‌تواند به بهترین شکل، بهترین مکان‌های دیدنی شیراز را به شما معرفی کند و شما را به دیدن این مکان‌ها ببرد.

برای رزرو تور شیراز – در هر برهه‌ی زمانی – می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان استفاده کنید. کافی‌ست تلفن را بردارید و با کارشناسان ساحل شنی درخشان تماس بگیرید. ضمناً هر سوالی هم که داشته باشید کارشناسان ساحل شنی با حوصله‌ی تمام و به‌صورت جامع و کامل به آن پاسخ خواهند داد.

شماره‌تماس ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست. در ۴ فصل سال و در تمامی روزهای ماه می‌توانید با کارشناسان مرکز ساحل شنی درخشان تماس بگیرید و نسبت به رزرو تور شیراز و سایر تورهای داخلی اقدام کنید.

ارسال پاسخ

یک × یک =