۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور فتحیه ترکیه

بسیاری از شهرهای ترکیه از جمله شهرهای توریستی هستند و پر اند از جاذبه‌های گردشگری مختلف. شهرهای غربی و جنوبی این کشور علاوه بر آن که جاذبه‌های گردشگری تاریخی و شهری بسیاری دارند، شهرهایی ساحلی اند و به سبب همین ساحلی‌بودن در نزد گردشگران خارجی از محبوبیتی فوق‌العاده برخوردار اند. یکی از این شهرهای جنوبی شهر فتحیه است. فتحیه در نزد گردشگران ایرانی از محبوبیتی بالا برخوردار است و سالانه تعداد زیادی از ایرانیان این شهر را در ترکیه به عنوان مقصد سفر توریستی خود انتخاب می‌کنند. اگر شما نیز جزو این دسته هستید خبر خوب این است که می‌توانید سفری امن و ارزان را با استفاده از تور فتحیه مرکز ساحل شنی تجربه کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل مربوط به تور فتحیه و همچنین رزرو این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

با استفاده از تور فتحیه مرکز ساحل شنی بلیط رفت و برگشت به این شهر و هتل شما در این شهر بر طبق سلیقه‌ی خودتان رزرو خواهد شد. همچنین برای امنیت بیش‌تر پیش از سفر به فتحیه از بیمه‌ی مسافرتی برخوردار خواهید شد. افزون بر این موارد، تمامی هزینه‌های تردد شما در سطح شهر و هزینه‌های ورودی را مرکز ساحل شنی پرداخت خواهد کرد و از همه مهم‌تر همراه با راهنمای تور به این شهر سفر خواهید کرد و بنابراین می‌توانید با اطمینان کامل به بازدید از دیدنی‌های این شهر مشغول شوید.

تور فتحیه ترکیه

مختصری در مورد شهر فتحیه در ترکیه

شهر فتحیه در جنوب غربی ترکیه و در استان موغله قرار دارد. استان موغله در منطقه‌ی اژه واقع است و همان استانی است که شهرهای ساحلی و مشهور دیگری از جمله مارماریس و بدروم در آن هستند. این استان استانی ست در جنوب غربی ترکیه و بخش اعظم آن ساحلی است. اکثر شهرهای این استان شهرهایی توریستی و زیبا هستند و خبر خوبی که در این بین وجود دارد این است که این استان در گذشته جزئی از تمدن یونان باستان و روم بوده و از همین رو بناهای تاریخی زیادی هم در شهرهای این استان از جمله فتحیه، بدروم و مارماریس وجود دارند؛ بنابراین با سفر به فتحیه هم می‌توان از تفریحات ساحلی لذت برد و هم امکان بازدید از کلی مکان تاریخی وجود دارد.

در آخر گفتنی است که شهر فتحیه بر طبق آمار سال ۲۰۱۶ از حدود ۱۴۷ هزار نفر جمعیت برخوردار بوده‌است.

در ادامه‌ی این نوشتار برای متقاضیان تور فتحیه به معرفی بهترین تفریحات فتحیه خواهم پرداخت. می‌خواهم به همراه یکدیگر ببینیم که گردشگرانی که وارد شهر فتحیه می‌شوند می‌توانند چه تفریحاتی را تجربه کنند. خوشبختانه فتحیه هم شهری تاریخی است و هم شهری ساحلی، از همین رو امکان لذت‌بردن از تفریحات زیادی در آن هست از جمله:

۱- بازدید از منطقه‌ی باستانی لیکیه

تور فتحیه ارزان

لیکیه یکی از قدیمی‌ترین مناطق مهم در ترکیه است. قرن‌ها پیش از میلاد این منطقه یک شهر متمدن بوده و پس از آن هم در دوران روم باستان استانی بزرگ از این امپراتوری به شمار می‌رفته است. پیش از آن که رومی‌ها بر لیکیه مسلط شوند، حکومت لیکیان در این منطقه وجود داشته و افزون بر آن که بناهای تاریخی زیادی از دوران روم، البته خرابه‌های آن بناها، به یادگار مانده چندین بنا هم از دوران لیکیان مانده که قطعاً معروف‌ترینِ آن‌ها مقبره‌ی Amyntas است. این مقبره، که با نام مقبره‌ی فتحیه هم شناخته می‌شود، بر طبق تحقیقات باستان‌شناسان مربوط به ۳۵۰ سال پیش از میلاد مسیح است. این مقبره در ضلع جنوبی شهر فتحیه و در پایه‌ی یک کوه واقع شده و در کنار آن یک کتیبه وجود دارد که بر روی آن عبارت Amyntou tou Ermagiou نوشته شده و ترجمه‌ی فارسی آن می‌شود Amyntas پسر Ermagiou.

معماری این مقبره به سبب آن که مربوط به تقریباً ۲۳۰۰ سال پیش است می‌تواند برای علاقه‌مندان به مکان‌های تاریخی جالب باشد.

اگر به تاریخ و فرهنگ و معماری علاقه دارید قطعاً بازدید از این مقبره و کلیه‌ی خرابه‌های باقی‌مانده از دوران لیکی‌ها می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در طی تور فتحیه انجام می‌دهید.

۲- تفریحات ساحلی در فتحیه

تور فتحیه ارزان

در بالا چند بار اشاره کردم که هم استان موغله و هم شهر فتحیه ساحلی هستند و در کنار دریا قرار دارند. ساحل Ölüdeniz بهترین و معروف‌ترین ساحل در فتحیه است و یکی از بهترین سواحل کل ترکیه به شمار می‌رود. این ساحل بسیار زیبا و دل‌نشین است و امکان انجام تفریحات ساحلی در آن وجود دارد.

ساحل Ölüdeniz 15 کیلومتر از مرکز شهر فتحیه فاصله دارد اما این ساحل آنقدر زیبا و جذاب است که ۱۵ کیلومتر که هیچ ۱۵۰ کیلومتر هم اگر دورتر بود باز ارزش آن را داشت که از مرکز شهر فاصله گیرید و به تجربه‌ی تفریحات این ساحل بپردازید. در وهله‌ی نخست، بهترین کار کسب آرامش در کنار مناظر طبیعی این ساحل است. می‌توان به آب‌های نیلگون دریا نگریست و نسیم دریا را حس کرد و غرق سکوت آن منطقه شد. همچنین شن‌های نرم و درخشان ساحل جان می‌دهند برای پیاده‌روی در کنار آب‌های خوش‌رنگ دریا و فارغ‌شدن از زندگی آهنی مدرن.

تور فتحیه ارزان

مطمئن نیستم که بتوان در آب‌های این ساحل، که مرز میان دریای اژه و مدیترانه است، شنا کرد و یا به قایق‌سواری پرداخت، چون در هیچ منبعی ندیده‌ام، اما این نوید را دارم که در این ساحل امکان پاراگلایدینگ وجود دارد و علاقه‌مندان به پاراگلایدینگ می‌توانند به بهترین شکل این تفریح را تجربه کنند و از آن لذت ببرند.

ضمناً امکان اسنورکلینگ و غواصی اسکوبا هم در آب‌های این ساحل فراهم است. در زیر آب‌های این ساحل غارهایی وجود دارند که کشف آن‌ها می‌تواند به‌هنگام غواصی اسکوبا بسیار هیجان‌انگیز باشد.

بنا بر آن‌چه که گفته شد، در ساحل Ölüdeniz می‌توان چند تفریح لذت‌بخش انجام داد که به قرار زیر هستند:

  • دراز کشیدن در ساحل و تجربه‌ی آرامش در مکانی فوق‌العاده زیبا و آرام
  • پاراگلایدینگ در یکی از بهترین مکان‌های مخصوص پاراگلایدینگ
  • غواصی اسکوبا و کشف عناصر و بناهای تاریخی در زیر آب
  • اسنورکلینگ

تفریح دیگری که می‌توان به این فهرست اضافه کرد، تماشای غروب خورشید است. در ساحل Ölüdeniz غروب خورشید بسیار زیباست و اگر در زمان غروب خورشید در این ساحل حضور داشته باشید می‌توانید منظره‌ای عالی از غروب خورشید در پیش چشم داشته باشید.

۳- بازدید از Kayaköy

تور فتحیه ارزان

Kayaköy  یکی از جاذبه‌های گردشگری فتحیه بوده و از همین رو بازدید از Kayaköy یکی دیگر از بهترین تفریحات فتحیه در ترکیه است و حیف است که کسی به فتحیه سفر کند و سری به Kayaköy نزند. Kayaköy دهکده‌ای زیباست که ماجرا و تاریخی غنی دارد. جنگ‌های بسیاری را در اوایل قرن بیستم به سبب آن که در این منطقه هم یونانی‌ها و هم ترک‌ها زندگی می‌کرده‌اند و می‌بایست تبادل جمعیت در آن صورت می‌گرفته تجربه کرده. توضیح آن که در اوایل قرن بیستم پس از کش و قوس فراوان یونانی‌هایی که در این منطقه زندگی می‌کرده‌اند به یونان رفته‌اند و ترک‌ها هم به سایر مناطق ترکیه و از همین رو این منطقه در حال حاضر به منطقه‌ای متروکه تبدیل شده و هیچ‌کس در آن زندگی نمی‌کند؛ اما قدم‌زدن در آن می‌تواند برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ملل یکی از بهترین تفریحات فتحیه باشد. ضمناً همان‌طور که در بالا هم گفتم Kayaköy در نزدیکی فتحیه واقع شده و برای دسترسی به آن دشواری و مشکل خاصی وجود ندارد.

۴- بازدید از دره‌ی Saklikent

تور فتحیه ارزان

این دره در ۳۰ کیلومتری فتحیه در کوه‌هایAkdaglar  واقع شده. دره بسیار زیباست و در اطراف آن فضا برای تپه‌نوردی و کوه‌نوردی فراهم است. اگر در سفر به فتحیه به دنبال هیجان هستید قطعاً بازدید از این دره و قدم‌زدن و کوهنوردی در اطراف آن می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که می‌توانید در سفر به فتحیه ترکیه انجام دهید.

در نزدیکی همین منطقه هم یک رودخانه‌‌ی عالی وجود دارد که می‌توان در کنار آن و در طبیعتی عالی یک وعده غذا خورد. خبر خوب این است که بر روی آب‌های این رودخانه امکان قایق‌سواری هم وجود دارد و اگر خوش‌شانس باشید و در روزهایی که قایق‌های کرایه‌ای در آن اطراف هستند به این منطقه بروید می‌توانید قایق‌سواری روی این رودخانه را تجربه کنید.

۵- بازدید از دره‌ی پروانه [Butterfly Valley]

تور فتحیه ارزان

دره‌ی پروانه یکی از بهترین مکان‌های طبیعی فتحیه است و همواره نام آن را در زمره‌ی بهترین جاذبه‌های گردشگری فتحیه می‌آورند. این منطقه آن‌قدر زیباست که جای آن دارد که حتی یک روز کامل را در آن به سر ببرید. این دره از یک ساحل عالی با همین نام برخوردار است و ضمناً در اطراف آن مناطقی جنگل‌مانند وجود دارند که می‌توان در آن‌ها به پیاده‌روی پرداخت و غرق طبیعت شد.

برای رسیدن دره‌ی پروانه مسیر خودرو وجود ندارد بلکه از دو راه می‌بایست به این منطقه رسید: یا باید خودتان را با خودرو به روستای Faralya برسانید و سپس از این روستا به صورت پیاده به دره‌ی پروانه بروید و یا آن که در ساحل Ölüdeniz از طریق قایق به دره‌ی پروانه برسید. در هر روز در ساعات ۱۱، ۱۲:۳۰، ۱۴ و ۱۵ قایق‌هایی از  Ölüdeniz به سمت دره‌ی پروانه حرکت می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها برای رسیدن به این دره استفاده کنید. در نظر داشته باشید که پیاده‌روی از روستای Faralya تا دره‌ی پروانه مقداری دشوار است و بنابراین اگر از لحاظ بدنی سرحال نیستید بهتر است از طریق قایق به این دره بروید.

تور فتحیه ارزان

این منطقه، چنان‌که می‌توانید در تصاویر ببینید، بسیار زیباست و کلی عنصر طبیعی از جمله دریا، کوه، دره، جنگل، ساحل و موارد این قبیل در خود دارد. با وجودی که این دره دسترسی دشواری دارد، در طی هر فصل گردشگران زیادی به آن‌جا می‌روند و از محیط زیبای‌اش لذت می‌برند.

۶- بازدید از منطقه‌ی تاریخی تلوس [Tlos]

Tlos

تلوس از بهترین مکان‌های این شهر برای بازدید در طی تور فتحیه است. در تلوس هم بناهای تاریخی زیادی وجود دارند که البته خیلی از این بناها صرفاً ویرانه‌های‌شان باقی مانده‌اند. بقایای بناهایی همچون سالن تئاتر، بازار سرپوشیده، نکروپولیس، دیوارهای مرزی، قلعه، مقبره‌های سنگی و … در این منطقه قابل بازدید هستند. در گذشته این مکان‌های تاریخی در دوران روم و خصوصاً یونان اهمیتی بسیار داشته‌اند و جزو اولین شهرهای متمدن دنیا بوده‌اند و قطعاً بازدید از آن‌ها تجربه‌ای خاص است و نباید گردشگران تور فتحیه بازدید از این مکان‌های تاریخی را از دست بدهند.

واقعاً برای استان‌های جنوب غربی ترکیه از جمله همین استا موغله همزمان ساحلی‌بودن و تاریخی‌بودن یک مزیت عالی به حساب می‌آید. می‌بینید که در همین شهر فتحیه هم امکان لذت‌بردن از تفریحات ساحلی وجود دارد و هم امکان لذت‌بردن از بازدید از مکان‌های تاریخی و همین امر موجب آن شده که گردشگران زیادی از جای‌جای خاورمیانه و اروپا راهی این منطقه از کشور ترکیه شوند.

۷- شنا کردن در خلیج فتحیه

خبر خوب برای علاقه‌مندان به شنا این است که می‌توانند در طی تور فتحیه از لذت شنا هم برخوردار شوند. در خلیج فتحیه، که می‌توان با قایق به آن‌جا رفت، می‌توان به شنا کردن پرداخت و لذتی عالی را تجربه کرد. یکی از کسانی که به فتحیه سفر کرده و در این منطقه به شنا پرداخته می‌گوید:

Trust me when I say that this was hands down one of the best days of my life

به من اعتماد کن وقتی که می‌گویم این [یعنی شنا کردن در خلیج فتحیه]، به سادگی، یکی از بهترین روزهای زندگی من بود.

شما نیز در طی سفرتان به فتحیه از طریق تور فتحیه بد نیست شنا در این خلیج زیبا را تجربه کنید.

۸- کوهنوردی در کوه Babadağ

کوه Babadağ

این کوه در نزدیکی ساحل Ölüdeniz واقع شده و بالا رفتن از آن می‌تواند یکی از بهترین کارها در طی تور فتحیه باشد. کوه Babadağ کوهی بسیار زیباست و به بالای آن که بروید می‌توانید منظره‌ای عالی در پیش چشم داشته باشید. ضمناً پاراگلایدرهای اطراف ساحل Ölüdeniz هم عمدتاً پروازشان را از همین کوه آغاز می‌کنند.

حتی اگر پاراگلایدینگ و کوهنوردی تفریحات مورد علاقه‌ی شما نباشند، برای نوشیدن نوشیدنی و خوردن غذاهای عالی در بار و رستوران Zirve هم که شده بد نیست به کوه Babadağ بروید. بنابراین اگر غروب به این کوه بروید می‌توانید هم به تماشای غروب خورشید بنشینید و هم آن که یک شام عالی از این رستوران بخورید.

۹- بازدید از پاتارا [Patara]

Patara

پاتارا یکی از بهترین مکان‌های فتحیه برای بازدید و گردش است. این منطقه هم تلفیقی از یک منطقه‌ی ساحلی و یک منطقه‌ی تاریخی است. در گذشته، یعنی حدود ۲۰۰۰ سال پیش، پاتارا یک شهر بوده و جنب و جوش زندگی در آن برقرار بوده است، اما در حال حاضر محل طولانی‌ترین ساحل کل ترکیه و میزبان کلی بنای تاریخی مربوط به قرون پیشین است. در این منطقه خرابه‌های یک سالن تئاتر بزرگ، مجموعه‌حمام، خانه‌ها، مقبره‌های قدیمی و چند دروازه به یادگار مانده‌اند که اکثرشان در نزدیکی ساحل قرار دارند. خود ساحل هم که بسیار زیباست و قطعاً باید در طی تور فتحیه سری به آن بزنید.

ضمناً یکی دیگر از علل شهرت پاتارا این است که این منطقه، محل تولد یکی از اسقف‌های بزرگ قرن چهارم میلادی یعنی St. Nicholas of Myra بوده، کسی که گفته می‌شود بعدها بابانوئل شده است.

تور فتحیه ترکیه

رزرو تور فتحیه | تور فتحیه ارزان

برای سفر به فتحیه و بازدید از دیدنی‌های این منطقه از ترکیه می‌توانید از طریق تور فتحیه مرکز ساحل شنی اقدام کنید. از جمله مزایایی که با رزرو تور فتحیه از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • رزرو هتل
  • پرداخت هزینه‌های تردد در سطح شهر فتحیه
  • پرداخت هزینه‌های ورودی
  • بیمه‌ی مسافرتی
  • لیدر تور فارسی‌زبان

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تور فتحیه ترکیه و رزرو این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما تمامی راهنمایی‌های لازم را خدمت شما ارائه خواهند کرد.

ارسال پاسخ

20 + 16 =