تور مجازی دبی | گشتی مجازی در ثروتمندترین امیرنشین امارات

چند روز قبل، پس از حدود ۵ ماه مرزهای دبی برای گردشگران ایرانی باز شدند و به این ترتیب دوباره این فرصت به گردشگران ایرانی داده شد تا بتوانند گشتی در دبی بزنند و از زیبایی‌های آن بازدید کنند. اگر تاکنون فرصت سفر به دبی را پیدا نکرده‌اید، می‌توانید در ادامه‌ی این نوشتار به‌صورت مجازی از بهترین جاذبه‌های گردشگری دبی و برخی مکان‌های خاصِ آن بازدید کنید. اگر هم تجربه‌ی سفر به این امیرنشین را دارید پیشنهاد می‌کنم باز هم در ادامه از تور مجازی دبی لذت ببرید.

عزیزانی هم که به‌دنبال سفر به دبی هستند می‌توانند از تور دبی آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تور دبی آژانس مسافرتی ساحل شنی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

تور مجازی دبی

تصویر اول: برج خلیفه از نمای پایین

تور مجازی دبی

برج خلیفه را می‌توان درحال‌حاضر مشهورترین سازه‌ی کل دبی دانست. تا پیش از آن‌که برج خلیفه ساخته شود، برج العرب سازه‌ی شاخص دبی بود، اما برج خلیفه با ارتفاعی بیش از ۸۲۹ متر توانست نه‌تنها بلندترین سازه‌ی ساخته‌شده به دست بشر در امارات باشد، بلکه به‌ مرتفع‌ترین سازه‌ای که بشر در طی تاریخ ساخته است تبدیل شد.

اطلاعات بیشتر در مورد برج خلیفه

تصویر دوم: مرتفع‌ترین رستوران جهان

تور مجازی دبی
تور مجازی دبی

رستورانی در برج خلیفه در طبقه‌ی ۱۲۲ وجود دارد که از آن با عنوان مرتفع‌ترین رستوران جهان یاد می‌کنند. این رستوران در ارتفاع ۴۱۱ متری قرار دارد و با نام رستوران اتمسفر مشهور است. خوردن یا نوشیدن انواع استارترها، غذاها، چای‌ها، نوشیدنی‌ها و دسرها مربوط به کشورهای مختلف در ارتفاع ۴۱۱ متری از سطح زمین، خود می‌تواند لذتی ویژه و منحصر به فرد باشد که البته فقط در دبی و در طبقه‌ی ۱۲۲ برج خلیفه قابل‌تجربه است.

تصویر سوم: آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

دبی مال یکی از مشهورترین مراکز خرید جهان است و در نزدیکی برج خلیفه واقع شده. در درون این مرکز خرید، آکواریومی تونلی قرار دارد. این آکواریوم در زیر خود از یک باغ‌وحش زیرزمینی هم برخوردار است. بیش از ۲۰۰ گونه آبزی درون آکواریوم زندگی می‌کنند و امکان بازدید آن‌ها از کمترین فاصله وجود دارد. چه در تور مجازی دبی و چه در تور حقیقی دبی نباید از دیدن آکواریوم دبی محروم ماند.

تصویر چهارم: خانه‌ی سعید آل مکتوم

تور مجازی دبی

آل مکتوم از حاکمان قدیمی امارات است. خانه‌ی او که مربوط به قرن نوزدهم است در دبی قرار دارد و امروز به‌سبب معماری جالب‌اش و همچنین از آن‌جا که یادگاری از دوران پیشامدرن دبی است، به‌عنوان یکی از جاذبه‌های مسافرتی و گردشگری دبی توسط گردشگران دیده می‌شود.

البته این خانه در حال حاضر به‌عنوان موزه نگهداری می‌شود و بنابراین با رفتن به این خانه هم می‌توان از تماشای معماری سنتی آن لذت برد و هم از لوازمی که مربوط به تاریخ دبی هستند و در این خانه به نمایش گذاشته شده‌اند.

تصویر پنجم: محله‌ی بستکیه

بستکیه دبی

بستکیه یکی از محله‌های قدیمی دبی است. در تور مجازی دبی و تور واقعی دبی می‌توان به این منطقه رفت و تضاد سنت و مدرنیته‌ی دبی را به‌عینه تماشا کرد. این منطقه چندین عنصر گردشگری از جمله یکی از موزه‌های مشهور امارات را در خود جای داده است. مساحت بستکیه ۳۸ هزار متر مربع است و حدود ۵۰ خانه‌ی مسکونی بسیار قدیمی در خود دارد. این منطقه را با نام «الفهیدی» هم می‌شناسند. موزه‌ای هم که در آن است با همین نام مشهور است.

تصویر ششم: دبی مارینا

دبی مارینا تفرجگاهی مشهور در دبی است. در این منطقه آسمان‌خراش‌هایی متعدد ساخته شده و در هر یک از واحدهای آن تاجران و ثروتمندان دبی ساکن شده‌اند. کانال آبی که در تور مجازی دبی در میان آسمان‌خراش‌های این منطقه می‌بینید یک کانال آبی مصنوعی است. یعنی این کانال آب از ابتدا آن‌جا نبوده، بلکه آب را از خلیج فارس آورده‌اند و این کانال آب را اینجا ساخته‌اند. یکی از معروف‎ترین مراکز خرید دبی یعنی مرکز خرید دبی مارینا مال در همین منطقه قرار دارد. در سفر واقعی به دبی سعی کنید سری به این دبی مارینا بزنید و در مسیرهای پیاده‌روی این منطقه که از کنار فروشگاه‌ها می‌گذرند به پیاده‌روی مشغول شوید. همچنین امکان عکاسی و یات‌سواری را هم در این منطقه‌ی زیبا دارید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دبی مارینا روی لینک کلیک کنید.

تصویر هفتم: مترو دبی

مترو دبی
تور مجازی دبی

تصویر هفتم از تور مجازی دبی تصویری از متروی دبی است. مترو دبی ۴ لاین دارد و از سال ۲۰۰۹ تا کنون مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. البته دبی جز مترو چند وسیله‌ی دیگر برای حمل و نقل عمومی دارد. ما در نوشتاری مجزا به طور کامل در مورد راهنمای حمل و نقل عمومی در دبی صحبت کرده‌ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل عمومی در دبی روی لینک کلیک کنید.

تصویر هشتم: گذرگاه قلب در باغ معجزه دبی

تور مجازی دبی

باغ گل معجزه، یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی است. حیف است که تور مجازی دبی داشته باشیم و اثری از باغ گل معجزه دبی در آن نباشد. این باغ گل در دل منطقه‌ی بیابانی دبی واقع شده، ولی از زیباترین و سرزنده‌ترین مناطق جهان است. وجود چنین باغ گل سرزنده‌ای در دل بیابان دبی موجب شده که نام این باغ گل را «معجزه» بگذارند.

دریافت اطلاعات بیشتر در مورد باغ گل معجزه

تصویر نهم: دبی مال

دبی مال

دبی مال از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان است. تور مجازی دبی همواره هم برخوردار از بازدید از برج خلیفه و هم برخوردار از بازدید از دبی مال است، اما درعین‌حال این دو یکی هستند. دبی مال و برج خلیفه هر دو مربوط به یک پروژه اند، پروژه‌ای که بیش از ۲۰ میلیارد دلار خرج برداشته است. از درون دبی مال می‌توان به سمت برج خلیفه رفت. فاصله‌ی این دو فقط چند قدم است.

در دبی مال بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه فعالیت می‌کنند و همانطور که در بالا هم دیدیم بزرگ‌ترین آکواریوم دبی درون همین دبی مال قرار دارد. دبی مال، افزون بر مراکز خرید متعدد از چندین رستوران و فست‌فود و همچنین چند مرکز سرگرمی نیز برخوردار است.

اطلاعات بیشتر در مورد دبی مال

تصویر دهم: مرکز خرید مرکاتو

مرکز خرید مرکاتو

مرکاتو یکی از خاص‌ترین مراکز خرید خاورمیانه است. این مرکز خرید را با معماری قرون‌وسطایی ایتالیا ساخته‌اند و همانطور که می‌بینید در درون بسیار زیباست. مرکاتو در نزدیکی ساحل جمیرا قرار دارد. حدود ۱۵۰ فروشگاه در آن فعالیت می‌کنند. چندین رستوران و مرکز سرگرمی از جمله سینما وکس هم در آن فعال هستند.

تصویر یازدهم: سالن چین در مرکز خرید ابن بطوطه

تور مجازی دبی
تور مجازی دبی

ابن بطوطه از بهترین مراکز خرید دبی و می‌توان گفت جهان است. این مرکز خرید بسیار زیباست و حتی اگر نخواهید در آن خرید کنید می‌توانید صرفاً از گردش در آن و تماشای معماری زیبای‌اش لذت ببرید. از همین رو در تور مجازی دبی واقعاً شایسته است که تصویری از این مرکز خرید زیبا هم وجود داشته باشد. مرکز خرید ابن بطوطه سال ۲۰۰۵ افتتاح شد. نام آن برگرفته از نام یکی از مشهورترین افراد دنیای عرب یعنی ابن بطوطه است. ابن بطوطه قرن‌ها پیش جهانگردی می‌کرد و چندین کشور عرب و غیرعرب را رفت. این مرکز خرید به یاد سفرهای ابن بطوطه ساخته شده و از چند سالن برخوردار است. هر سالن مربوط به گذشته و تاریخ یک کشور خاص است. تصویری که می‌بینید بخشی از سالن کشور چین است. ایران هم در این مرکز خرید سالنی مخصوص به خود دارد.

ما پیش‌تر در نوشتاری مجزا به‌طور کامل گشتی در درون مرکز خرید ابن بطوطه داشته‌ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید روی لینک مرکز خرید ابن بطوطه کلیک کنید.

سخن آخر

با هم در این نوشتار تحت عنوان تور مجازی دبی سری به برخی از مهم‌ترین و معروف‌ترین منطقه‌ها و سازه‌های دبی زدیم. دبی پر از جاذبه‌ی گردشگری است و از همین رو است که در سال‌های اخیر به قطب گردشگری خاورمیانه تبدیل شده و سالانه میلیون‌ها گردشگر را در خود جای می‌دهد.

در آخر آن‌که برای سفر به دبی می‌توانید از تور دبی آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. ضمناً خدمات دریافت ویزای امارات هم از جمله خدمات پرکاربرد اژانس مسافرتی ساحل شنی برای سفر به دبی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور دبی و همچنین ویزای امارات متحده‌ی عربی می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان تورهای خارجی ما صحبت کنید.

ارسال پاسخ

چهارده + بیست =