تور مجازی پاریس | گشتی تصویری در شهر زیبایی‌ها

پاریس از زیباترین شهرهای جهان است. زیبایی این شهر به‌حدی‌ست که بسیاری از مردم جهان در جای‌جای کره‌ی زمین خواهان آن هستند که چند روزی را در این شهر زیبا سر کنند و از تماشای بهترین جاذبه‌های گردشگری آن لذت ببرند. با این حال، اغلب کسانی که علاقه‌مند به گردش در پاریس هستند به علل مختلف امکان آن‌که به این شهر سفر کنند را ندارند. برای این عزیزان در این نوشتار از مجله‌ی ساحل شنی امکان بازدید از پاریس را به‌واسطه‌ی تور مجازی پاریس فراهم آورده‌ایم. افرادی هم که مایل اند پیش از سفر به پاریس ابتدا به‌صورت مجازی در این شهر زیبا گردش داشته باشند می‌توانند از این نوشتار استفاده کنند.

تور پاریس + آمستردام == ۰۲۱۵۷۹۳۸

تور مجازی پاریس

تصویر اول: کافه دو فلو

کافه دو فلو
تور مجازی پاریس

کافه دو فلو [Café de Flore] مشهورترین کافه‌ی پاریس است. این کافه در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ محفل اصلی گردهمایی‌های فلسفی فیلسوفان اگزیستانسیالیست – خصوصاً ژان پل سارتر و دوبوار – بود. قبل از آن‌ها هم ژرژ باتای و پیکاسو مدت زیادی در این کافه نشست و برخاست داشتند. به پاریس اگر سفر کردید حتماً سری به این کافه‌ی زیبا بزنید.

بیشتر بخوانید: معروف‌ترین کافه‌های پاریس

تصویر دوم: برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل نماد پاریس و نماد کل فرانسه است. این برج در سال ۱۸۸۹ به‌مناسبت ۱۰۰ سالگی انقلاب فرانسه و توسط معمار مشهورِ آن زمان یعنی گوستاو ایفل ساخته شد. ایفل سال‌هاست که مشهورترین برج اروپاست و هرساله میلیون‌ها گردشگر را به خود فرامی‌خوانَد. این برج زیبا از ۳ طبقه برخوردار است و در هر طبقه چندین کافه و فروشگاه فعال هستند. در دو طبقه‌ی فوقانی، امکان تماشای پاریس با دوربین‌های مخصوص وجود دارد.

بیشتر بخوانید: گشتی در برج ایفل

تصویر سوم: خیابان شانزلیزه [Champs-Élysées]

تور مجازی پاریس
تور مجازی پاریس

شانزلیزه را می‌توان معروف‌ترین خیابان کل فرانسه معرفی کرد. این خیابان ۲ کیلومتری در اواخر قرن هجدهم رفته‌رفته اوج گرفت و امروز حدود ۱۵۰ سال است که محل زندگی اعیانِ پاریس و همچنین مکانی برای خرید محصولات برندهای لوکس از فروشگاه‌های لاکچری پاریس است.

بیشتر بخوانید: گشتی در خیابان شانزلیزه

تصویر چهارم: طاق نصرت [Arc de Triomphe]

تور مجازی پاریس

طاق نصرت یکی دیگر از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری پاریس است. چه در تور حقیقی و چه در تور مجازی پاریس حتماً باید از این بنای زیبا بازدید شود. طاق نصرت را به دستور ناپلئون و برای یادبود کشته‌شدگان وطن ساختند. این طاق در انتهای خیابان شانزلیزه قرار دارد. یک سوی دیگرِ خیابان شانزلیزه، میدان کنکورد واقع شده‌است.

تصویر پنجم: مونمارتر [Montmartre]

تور مجازی پاریس
تور مجازی پاریس

مونماتر منطقه‌ای از پاریس است. این منطقه در اواخر قرن نوزدهم و در اوایل قرن بیستم منطقه‌ی روشنفکران و هنرمندان پاریس بوده است. بسیاری از روشنفکران اروپا که در پاریس سکونت داشتند عمدتاً در این منطقه پیدا می‌شدند.

بیشتر بخوانید: گشتی در منطقه‌ی مونمارتر پاریس

تصویر ششم: رودخانه‌ی سن

رود سن به فرهنگ فرانسه گره خورده است. این رودخانه از وسط شهر پاریس می‌گذرد. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری پاریس در اطراف همین رودخانه قرار دارند از جمله برج ایفل. در کناره‌های رودخانه امکان پیاده‌روی و بر روی آب‌های رودخانه امکان قایق‌سواری وجود دارد.

تصویر هفتم: RER

RER یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در پاریس است و فکر می‌کنم در تور مجازی پاریس بد نیست با هم تصویری از این وسیله ببینیم. RER تقریباً مثل مترو است، اما در زیر زمین حرکت نمی‌کند. در کل شهر پاریس ۵ ایستگاه دارد.

تصویر هشتم: میز شام روی آب‌های رودخانه‌ی سن

رود سن پاریس

در برخی از شب‌های سال، بر روی آب‌های رودخانه‌ی سن کروزهایی قرار دارند که امکان خوردن شام دو نفره یا بیشتر بر روی آن‌ها وجود دارد. خوردن شام بر روی رودخانه‌ی سن قطعاً صفایی فراموش‌نشدنی دارد. سعی کنید به‌غیر از تور مجازی پاریس در سفر واقعی‌تان به این شهر زیبا، خوردن شام روی رودخانه‌ی سن را تجربه کنید.

تصویر نهم: گالری لافایت [galeries lafayette]

پاریس

گالری لافایت از قدیمی‌ترین دپارتمان‌استورهای پاریس است. این فروشگاه بزرگ چند شعبه در پاریس  و خارج از پاریس دارد، اما بهترین و اصلی‌ترینِ آن‌ها در بلوار Haussmann واقع است. به این فروشگاه که بروید هم امکان خرید دارید و هم البته گردش در مکانی زیبا که به‌نوعی می‌توان یکی از جاذبه‌های گردشگری پاریس معرفی‌اش کرد.

بیشتر بخوانید: معرفی گالری لافایت

تصویر دهم: Les Deux Magots

تور مجازی پاریس

Les Deux Magots نیز همچون کافه دو فلو از مشهورترین کافه‌های پاریس است و دیرزمانی محل تردد روشنفکران پاریس بوده‌است.

تصویر یازدهم: ورودیِ هرم‌مانند موزه‌ی لوور

موزه لوور
تور مجازی پاریس

موزه‌ی لوور در خیابان ریوولی پربازدیدترین موزه‌ی هنری جهان است. سالانه میلیون‌ها نفر از این موزه بازدید می‌کنند. بسیاری از آثار هنری برتر تاریخ جهان از پیشاتاریخ تا دوران معاصر، از غرب آمریکا تا شرقِ چین، در این موزه نگهداری می‌شوند – از جمله مونالیزا شاهکار داوینچی.

تصویر دوازدهم: کلیسای سکره‌کر در مونمارتر

تور مجازی پاریس
تور مجازی پاریس

سکره‌کر از معروف‌ترین کلیساهای پاریس است. سکره‌کر بر روی تپه‌ای در مون‌مارتر واقع شده و سالانه میلیون‌ها نفر گردشگر از آن بازدید می‌کنند. در تور مجازی پاریس یا در تور حقیقی پاریس اصلاً نباید بازدید از این کلیسای زیبا مغفول بماند.

تصویر سیزدهم: موزه‌ی اورسی

تور مجازی پاریس

موزه‌ی اورسی از بهترین و محبوب‌ترین موزه‌های پاریس است. این موزه در منطقه‌ی سن‌ژرمن قرار گرفته و موزه‌ای مخصوص نمایش آثار امپرسیونیسم و پست‌امپرسیونیسم است. آثاری از برترین نقاش‌های جهان از جمله دگاس، پیکاسو، ونگوگ، رنوار، مونه، مانه، ماتیس و … در آن نگهداری می‌شوند و قابل‌تماشا هستند.

تصویر چهاردهم: خیابان CRÉMIEUX

تور مجازی پاریس

CRÉMIEUX از زیباترین خیابان‌های پاریس است. حدود ۱۵۰ متر طول دارد در طی چند سال اخیر به یکی از پاتوق‌های گردشگرانی که به عکاسی در پاریس علاقه دارند تبدیل شده است. گفته می‌شود حضور گردشگران در این خیابان چنان زیاد شده که ساکنین خیابان به‌شدت شاکی شده‌اند.

سخن آخر

با هم نگاهی به برخی از زیباترین مناطق پاریس به‌عنوان تور مجازی پاریس داشتیم. سفر واقعی به پاریس بسیار لذت‌بخش است و هراندازه هم که در این شهر بگردید باز هم مکان‌های جدیدی برای گردش و گشت‌وگذار در دسترس خواهید داشت.

برای سفر به پاریس می‌توانید از تورهای متعدد آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. تور پاریس و آمستردام و همچنین تور پاریس و بارسلونا از تورهای اصلی پاریس هستند. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد انواع تور پاریس و اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان تورهای خارجی آژانس مسافرتی ساحل شنی تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

13 − 13 =