۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

روسیه کشوری خاص است. هم جغرافیایی جالب دارد، هم از تاریخی غنی برخوردار است، هم بسیار مدرن است و هم آن که جاهای سنتی که عیان‌گر فرهنگ غنی این کشور هستند در آن کم پیدا نمی‌شوند. مسکو، سن پترزبورگ و کازان سه شهر بزرگ این کشور هر سه از بهترین شهرهای توریستی جهان هستند و هر ساله گردشگران زیادی را به خود می‌خوانند. در ایران هم درصدی از گردشگران، روسیه و شهرهای آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. شما عزیزان نیز اگر جزو کسانی هستید که خواهان سفر به روسیه هستند، می‌توانید از تور روسیه، تور سن پترزبورگ، تور مسکو و تور کازان استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد هر یک از تورها می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

از میان این تورها در این نوشتار اختصاصاً به تور مسکو پرداخته خواهد شد.

رزرو تور مسکو

جزئیات تور مسکو

سفر به مسکو به‌واسطه‌ی تور مسکو می‌تواند مزایای زیادی برای گردشگران به همراه داشته باشد. بهترین و اصلی‌ترین مزیت ایمنی است. با تور مسکوی مرکز ما اگر به این شهر زیبا سفر کنید، اولاً راهنمای فارسی‌زبان به همراه تور خواهد بود و ثانیاً پیش از سفر مشمول بیمه‌ی مسافرتی خواهید شد. سفر با تور ما به مسکو، به سبب آن که راهنمای تور تمامی چم و خم کار را بلد است و سایر کارشناسان تورهای ما نیز به بهترین شکل درصدد تهیه‌ی شرایط سفر می‌شوند، ایمنی بسیار را به همراه خواهد داشت.

جز ایمنی و همچنین امنیت، مزیت دیگری که سفر به مسکو از طریق تور مسکو به همراه دارد صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. قطعاً هزینه‌های شما بسیار بیش‌تر خواهند بود اگر خود به تنهایی به مسکو سفر کنید، اما تور مسکو به سبب جمعی‌بودن سفر و همچنین هماهنگی‌هایی که مرکز ساحل شنی با هتل‌ها و آژانس‌های هواپیمایی می‌کند هزینه‌ی بسیار کمتری در پی خواهد داشت.

ضمناً در طی تور مسکو تمامی هزینه‌های تردد شما در سطح شهر مسکو توسط ساحل شنی پرداخت خواهد شد. در کل از موارد زیر می‌توان به عنوان مزایا و خدمات تور مسکو در مرکز گردشگری ساحل شنی نام برد:

 • بیمه‌ی مسافرتی
 • پرداخت هزینه‌های تردد در مقصد
 • پرداخت هزینه‌های ورودی
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت
 • رزرو هتل
 • لیدر تور فارسی‎زبان

برای رزرو تور مسکو و کسب اطلاعات کامل در مورد این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

نکات مفید در مورد شهر مسکو

برای عزیزانی که قصد سفر به مسکو را دارند سعی می‌کنم به معرفی مواردی در ارتباط با مسکو که می‌توانند برای سفر به مسکو مفید باشند بپردازم. ابتدا یک معرفی کلی از شهر مسکو خواهم داشت، پس از آن چند تا از دیدنی‌های این شهر زیبا را معرفی خواهم کرد، در مرحله‌ی بعد خواهیم دید که در مسکو از چه مکان‌هایی می‌توان خرید کرد و در مرحله‌ی آخر مروری خلاصه بر وضعیت حمل و نقل در مسکو خواهیم داشت.

الف| مختصری در مورد شهر مسکو

مسکو پایتخت کشور روسیه و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور با تقریباً ۱۳ میلیون جمعیت است. وجود ۱۳ میلیون جمعیت در شهر مسکو موجب شده که مسکو علاوه بر آن که پرجمعیت‌ترین شهر کشور روسیه باشد به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر کل قاره‌ی اروپا هم شناخته شود. بسیاری از عناصر فرهنگی، سیاسی و تجاری روسیه در همین شهر مسکو قرار دارند، اما جالب آن که پایتخت سنتی کشور روسیه نه شهر مسکو بلکه شهر سن پترزبورگ است و شهر مسکو پس از روی کار آمدن حکومت سوسیالیستی در سال ۱۹۱۷ به عنوان پایتخت کشور روسیه شناخته شد و از آن زمان تا کنون مقام خود را حفظ کرده است.

رزرو تور مسکو

مسکو در غرب کشور روسیه واقع است، جایی که تراکم جمعیتی بسیار بیش‌تر از مرکز و شرق است. در مسکو کلی جاذبه‌ی گردشگری وجود دارد، از موزه‌های بسیار خاص و اماکن بسیار زیبای طبیعی گرفته تا کلیساهای ارتدوکس با معماری‌های خارق‌العاده. در ادامه‌ی این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر این جاذبه‌های گردشگری خواهیم داشت و خواهیم دید که گردشگرانی که با تور مسکو به این شهر سفر می‌کنند می‌توانند از کدام مکان‌ها بازدید کنند.

ب| جاذبه‌های گردشگری مسکو | دیدنی‌های مسکو

۱- میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو اصلی‌ترین میدان مسکو و به‌نوعی به همراه میدان کاخ در سن‌پترزبورگ اصلی‌ترین میدان کل کشور روسیه است. این میدان، یعنی میدان سرخ، از دو سده‌ی پیش تا کنون نقشی مهم در سیاست، فرهنگ و جامعه‌ی مسکو و کل روسیه داشته است. در دوران شوروی، بسیاری از سخنرانی‌ها و رژه‌های با شکوه در اطراف همین میدان انجام گرفتند. چند تا از جاذبه‌های گردشگری مسکو نیز در اطراف همین میدان واقع هستند که از معروف‌ترینِ آن‌ها می‌توان به مقبره‌ی لنین، کلیسای سنت‌باسیل، نقطه‌ی صفر، کرملین، موزه‌ی تاریخی دولت و مرکز خرید گوم اشاره داشت؛ مواردی که در ادامه به طور مختصر به معرفی آن‌ها خواهم پرداخت.

 • کلیسای سنت‌باسیل

کلیسای سنت باسیل | تور مسکو

این کلیسا بیش از ۵ قرن پیش به دستور ایوان مخوف، شاه آن زمانِ روسیه، ساخته شده و چنان‌که در تصویر می‌بینید بسیار زیبا و معماری آن بسیار خاص است. در مورد زیبایی و شکیل‌بودن این کلیسا افسانه‌ای معروف وجود دارد و آن این است که ایوان مخوف پس از ساخت این کلیسا زمانی که آن را دید دستور داد چشمان معمار این کلیسا را از حدقه خارج کنند تا دیگر نتواند کلیسایی به این زیبایی بسازد و رقیبی برای زیبایی این کلیسا بتراشد. البته ازآن‌جا که نام معمار این کلیسا در کتاب‌های مختلف در زیر نام بناهای دیگری هم آورده شده، به احتمال قریب به یقین این ماجرا فقط افسانه است و حقیقت ندارد، اما به هر حال برای تأکید بر زیبایی این کلیسا عمدتاً آن را نقل می‌کنند.

البته کلیسای سنت‌باسیل در گذشته این‌چنین رنگین نبوده و در طی این چند قرن چندین بار مورد بازسازی و مرمت واقع شده تا به شکل کنونی رسیده است. گنبدهای پیازی‎شکل آن اما از همان روز اول به همین گونه بوده‌اند و موجب خاص شدن این کلیسا شده‌اند. درون کلیسا ۹ نمازخانه وجود دارند که هر یک از گنبدهای پیازی‌شکل به عنوان سقف آن نمازخانه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در طی تور مسکو و در مراجعه‌تان به میدان سرخ حتماً از کلیسای سنت‌باسیل بازدید کنید.

 • کرملین

The Kremlin

کل روسیه چندین کرملین در خود دارد، اما مجموعه‌ی کرملینِ مسکو از همه مشهورتر و البته مهم‌تر است. کرملین مجموعه‌ای از چندین ساختمان است که یکی از آن‌ها کاخ کرملین، مقر ریاست جمهوری روسیه، است. البته این کاخ کرملین که دفتر ریاست جمهوری روسیه است برای گردشگران قابل بازدید نیست و حتی هیچ گردشگری نمی‌تواند به آن نزدیک شود، اما سایر ساختمان‌های مجموعه‌ی کرملین برای گردشگران قابل بازدید اند. از جمله‌ی این ساختمان‌ها می‌توان به باغ الکساندر، زرادخانه و کلیساهایی که در اطراف میدانی با نام میدان کلیسا گرد هم هستند اشاره کرد. قطعاً بازدید از کرملین می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در طی سفر به مسکو می‌توان انجام داد. این نکته هم قابل ذکر است که در داخل محوطه‌ی مجموعه‌ی کرملین یک توپ معروف با نام توپ تزار که وزنی معادل ۳۸ تن دارد و همچنین یک زنگوله‌ی بزرگ با وزنی معادل ۲۱۶ تن قابل بازدید هستند.

 • موزه‌ی دولت

red square moscow (2)

یکی از ساختمان‌های قرمز اطراف میدان سرخ که بسیار معماری زیبایی دارد موزه‌ی دولت یا به عبارت دقیق‌تر موزه تاریخی دولت است. این موزه در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و میزبان اشیای بسیاری از تاریخ روسیه است. در نزدیکی همین موزه یک موزه‌ی دیگر با نام موزه‌ی ناپلئون وجود دارد و آن هم قابل بازدید است.

 • آرامگاه لنین

red square moscow

آرامگاه لنین از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری مسکو است که در اطراف میدان سرخ واقع شده. نزدیکی این همه جاذبه‌ی گردشگری در کنار هم و در اطراف یک میدان یک نکته‌ی مثبت برای گردشگران است، چراکه دیگر اجباری برای رفتن به مناطق مختلف مسکو برای بازدید از این جاذبه‌ها نیست. در این آرامگاه پیکر مومیایی‌شده‌ی رهبر انقلاب اکتبر روسیه وجود دارد. در اطراف این آرامگاه هم مقبره‌ی مردان سیاسی دیگری وجود دارد که قطعاً مهم‌ترینِ آن‌ها استالین است. ضمناً با پیشنهاد یا بهتر است بگویم با دستور استالین بود که پیکر لنین مومیایی شد و مقبره‌ای بزرگ برای او ساخته شد. بازدید از این مقبره هم در طی تور مسکو و در جریان گشت‌وگذار در اطراف میدان سرخ می‌تواند از کارهای جالب باشد.

 • کلیسای کازان

red square moscow (2)

کلیسای کازان کلیسایی بزرگ و محبوب در میان مسیحیان ارتدوکس روسیه است. نسخه‌ی اصلی این کلیسا در قرن هفدهم ساخته شده که متأسفانه آن نسخه در میانه‌ی قرن بیستم به دستور استالین تخریب شده است، اما بعدها در آخرین دهه‌ی قرن بیستم باری دیگر در همان مکان و با همان معماری یک کلیسای دیگر ساخته شده و همین کلیسایی است که در تصویر می‌بینید. این کلیسا هم از رنگ نزدیک به قرمز برخوردار است و با چند ساختمان قرمز دیگر در اطراف میدان سرخ در تطابق است.

***********

این موارد صرفاً بخشی از دیدنی‌های اطراف میدان سرخ هستند، حتماً باید به این میدان سر بزنید تا ببینید که تا به چه اندازه جذاب است. جو و فضایی که در اطراف این میدان وجود دارد را نمی‌توان از طریق چند کلمه توضیح داد، بلکه باید به طور ملموس ادراک شود و این امر صرفاً از طریق بازدید حضوری از این میدان میسر خواهد شد. ویدئوی زیر هم می‌تواند مقداری بیش‌تر شما را با میدان سرخ مسکو آشنا سازد:

۲- خیابان آربات

moscow arbat street

همانقدر که میدان سرخ به عنوان یک میدان در خارج از کشور روسیه مشهور است، خیابان آربات هم به عنوان یک خیابان در خارج از روسیه شهرت دارد. خیابان آربات حدود ۵ قرن پیش ساخته شده و همواره از مهم‌ترین خیابان‌های کل روسیه و اروپا بوده است. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم این خیابان و برخی از ساختمان‌ها و کافه‌های آن محل گرد آمدن هنرمندان بسیار روسیه بودند. تولستوی، چایکوفسکی، چخوف، مایاکوسفکی، بلوک، ایزادورا دانکن و بسیاری از هنرمندان دیگر روس به بهانه‌های مختلف در این خیابان تردد داشته‌اند و حتی برخی‌شان برای مدتی در این خیابان زندگی کرده‌اند. به عنوان مثال الکسی خومیاکف یکی از مشهورترین فلاسفه‌ی قرن هجدهمی روسی و یا ایوان تورگینف، رمان‌نویس شهر روسی در قرن نوزدهم، برای مدتی در این خیابان زندگی کرده‌اند و در حال حاضر محل زندگی آن‌ها یکی از جاذبه‌های اصلی این خیابان اند. جالب است بدانید که در قرن هجدهم یکی از سه شاعر برتر تاریخ روسیه یعنی پوشکین هم در خیابان آربات زندگی کرده و خانه‌ی آبی‌رنگ او نیز یکی از جاذبه‌های اصلی این خیابان است، خانه‌ای که می‌توانید تصویر آن را در زیر ببینید:

خیابان آربات مسکو | تور مسکو

خیابان آربات در حال حاضر به سبب ساختمان‌های قدیمی و زیبایی که دارد و همچنین به دلیل فروشگاه‌های هنری زیادی که چه به صورت مغازه و چه به صورت دستفروش در آن هستند مشهور است. فضای این خیابان بسیار خاص و دوست‌داشتنی است و خصوصاً اهالی هنر در طی تور مسکو به هیچ وجه نباید قدم‌زدن در این خیابان کلاسیک را از دست بدهند. ویدئوی کوتاه زیر از خیابان آربات می‌تواند بهتر شما را با جو عالی این خیابان آشنا سازد:

۳- ساختمان تئاتر Bolshoi

رزرو تور مسکو رزرو تور مسکو

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری روسیه هم یک ساختمان زیبا و شیک است که درست در سال ۱۸۵۶ افتتاح شده است. این ساختمان در گذشته محل اجرای تئاترها و اپراهای بسیاری بوده و قطعاً لیاقت آن که در طی تور مسکو به دیدن آن بروید را دارد. آدرس این ساختمان تئاتر به قرار زیر است:

۱ Theatre Square, Tsentralnyy administrativnyy okrug Moskva, 125009, Russia

۴- برج‌های هفت‌خواهران

تور روسیه | تور مسکو

یک سری آسمان‌خراش قدیمی در مسکو وجود دارند که با نام هفت‌خواهران و گاه با نام آسمان‌خراش‌های استالین شناخته می‌شوند. این ساختمان‌های مرتفع، که میان سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۳ ساخته شده‌اند، زیبایی قابل توجهی به آن منطقه‌ها بخشیده‌اند. در حال حاضر این ساختمان‌ها به عنوان هتل، دانشگاه، ساختمان وزارت خارجه و مجتمع مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بازدید از این ساختمان‌های جالب هم می‌تواند یکی از تفریحات عالی در طی تور مسکو باشد.

۵- گالری هنر Tretyakov 

Tretyakov Gallery

نقاشی روسی در دنیا معروف است و چند تا از بهترین نقاشان تاریخْ روسی هستند، از همین رو اگر یک گالری هنر در روسیه وجود داشته باشد و در آن نقاشی‌های روسیه به نمایش گذاشته شده باشند، بدترین کار این است که کسی به روسیه سفر کند و به دیدن این گالری نرود.

گالری هنر Tretyakov گالری‌ای در مسکو است که در آن بهترین نقاشی‌های بهترین نقاشان روسی به نمایش گذاشته شده‌اند. این گالری در ابتدا مال برادران Tretyakov بود، اما پس از مرگ این برادران این گالری به دولت داده شد و از آن زمان دولت روسیه مالک این گالری است.

آدرس: Lavrushinsky Ln, 10, Moscow, Russia, 119017

۶- کلیسای جامع مسیح منجی

تور روسیه

در مسکو کلیساهای زیادی وجود دارند چراکه مسیحیت، خصوصاً مسیحیت ارتدوکس، در روسیه، از دیرباز تا کنون، نفوذ بسیاری داشته است. یکی از بهترین کلیساهای این شهر یعنی کلیسای سنت باسیل را در بالا دیدیم و جز این کلیسا گفتم که یک میدان کلیسا درون کرملین وجود دارد که چند کلیسا در اطراف آن هستند، کلیسای کازان را هم که در اطراف میدان مسکو واقع است مرور کردیم، اما جز این کلیساها یک کلیسای زیبای دیگر با نام کلیسای جامع مسیح منجی جزو جاذبه‌های گردشگری مسکو به شمار می‌رود. این کلیسا معماری‌ای بسیار زیبا دارد و ارتفاع ۱۰۳ متری آن موجب شده که لقب مرتفع‌ترین کلیسای ارتدوکس جهان را از آنِ خود کند.

کلیسای مسیح منجی هم ظاهری بسیار زیبا و باشکوه دارد و هم آن که در درون از زیبایی‌هایی چشم‌گیر برخوردار است. قطعاً بازدید از این کلیسا در طی تور مسکو می‌تواند یکی از بهترین کارهای گردشگران باشد.

آدرس: Ulitsa Volkhonka, 15, Moscow, Russia, 119019

۷- صومعه‌ی Novodevichy

رزرو تور مسکو

صومعه‌ی Novodevichy صومعه‌ای زیباست که در اواسط قرن شانزدهم ساخته شده. در پشت دیواری از این صومعه که زمانی قلعه بود، ۴ کلیسا وجود دارند که هر چهارتای این کلیساها از معماری‌ای عالی و نقوش و حکاکی‌هایی زیبا برخوردار اند. یک گورستان قدیمی هم در آن حیطه وجود دارد.

در گذشته رسم بر این بوده که برخی از زنان نجبا در این صومعه طریقه‌ی انزوا پیش گیرند. از معروف‌ترین نجبایی که این کار را در این صومعه کرده‌اند می‌توان به Sophia و Eudoxia Lopukhina که هر دو با پیتر کبیر مرتبط بودند اشاره کرد. اولی خواهر ناتنی پیتر بود که بعدها مدعی تاج و تحت شد و دومی هم همسر نخست او بود، و جالب آن که پیتر کبیر هر دوی این زنان را زندانی کرد.

بازدید از این صومعه هم می‌تواند کاری جذاب در طی تور مسکو باشد.

آدرس: ۱ Novodevichy Passage, Moscow, 119435, Russia

ج| خرید در مسکو

با هم نگاهی به چند تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری مسکو داشتیم. قطعاً این موارد صرفاً مشتی نمونه‌ی خروار بودند و نمی‌توان و نباید آن‌ها را تمامی جاذبه‌های گردشگری مسکو انگاشت. فقط باید به مسکو سفر کنید تا بتوانید در طی چندین روز و شب به بازدید از بهترین دیدنی‌های این شهر زیبا بپردازید. اما جز بازدید از دیدنی‌های مسکو، کار رایج دیگری که گردشگران در طی تور مسکو انجام می‌دهند خرید است، بنابراین بد نیست بحثی کلی در باب خرید در مسکو هم داشته باشم.

در مسکو مراکز خرید مدرن زیادی وجود دارند، همچنین کلی خیابان در این شهر هست که در آن خیابان‌ها غرفه‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی بسیاری مشغول فروش انواع کالا هستند. خیابان آربات اصلی‌ترینِ این خیابان‌ها است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای خرید سوغات مسکو باشد؛ جز این خیابان می‌توان به خیابان تورسکایا هم اشاره کرد. این خیابان هم از زیباترین خیابان‌های مسکو است و میزبان مراکز خرید و فروشگاه‌های زیادی است. هم به قصد خرید و هم به قصد قدم‌زدن در محیطی زیبا می‌توانید به این خیابان زیبا و باصفا بروید؛ اما تمرکز من روی خیابان‌های تجاری مسکو نیست و در این جا فقط به معرفی بهترین مراکز خرید مسکو می‌پردازم و از بازارهای سنتی و خرده‌فروشی در مسکو می‌گذرم:

۱- مرکز خرید GUM

تور مسکو

این مرکز خرید یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید لوکس در جهان است که هنوز هم با اقتدار فعالیت می‌کند. مرکز خرید GUM در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و با معماری فوق‌العاده‌ی خود در چندین دهه‌ی گذشته همواره میزبان درصد عمده‌ای از گردشگرانی بوده که به مسکو سفر کرده‌اند. مرکز خرید GUM در میدان سرخ مسکو قرار دارد و بنابراین مراجعه به آن و گردش در آن می‌تواند مقارن با مراجعه‌تان به میدان سرخ و بازدیدتان از دیدنی‌های اطراف این میدان باشد.

به جرأت می‌توان گفت که حتی کسانی که قصد خرید ندارند نباید بازدید از این مرکز خرید و گشت و گذار در آن را از دست بدهند. چنان‌که در تصویر می‌بینید این مرکز خرید بسیار زیبا و البته بسیار بزرگ است. قطعاً گشت و گذار در آن می‌تواند از بهترین کارها در طی تور مسکو باشد.

۲- مرکز خرید Aviapark

Aviapark

یکی دیگر از مراکز خرید مناسب در مسکو همین مرکز خرید است. این مرکز خرید برخلاف مرکز خرید قبلی از جدیدترین مراکز خرید مسکو است و معماری آن هم بسیار لوکس است. مساحت این مرکز خرید زیاد است و به لطف این مساحت زیاد، اولاً لقب بزرگ‌ترین مرکز خرید روسیه را از آنِ خود کرده و ثانیاً بیش از ۷۰ رستوران، ۲۰ سینما و بیش از ۳۰۰ فروشگاه در این مرکز خرید جای گرفته‌اند. قطعاً با این شرایط این مرکز خرید می‌تواند مقصدی مناسب برای خرید باشد؛ اما حتماً باید در نظر داشته باشید که مرکز خرید aviapark مرکز خریدی لوکس و گران محسوب می‎شود و بنابراین برای کسانی که محدودیت در خرج‌کردن دارند ممکن است خیلی گزینه‌ی مناسبی برای خرید نباشد، اما قطعاً برای تفریح گزینه‌ای مناسب است.

آدرس: Khodynskiy blvd, 4, Moscow 125167, Russia

۳- مرکز خرید Izmailovo

این مرکز خرید مدرن نیست، اما قطعاً مکانی خاص برای خرید است. بسیاری از اجناس خاصی که مدنظر دارید را احتمالاً بتوانید در این مرکز خرید پیدا کنید. سر زدن به ایستگاه متروی Partizanskaya و پیدا کردن این مرکز خرید در کنار آن در طی تور مسکو کاری است که بهتر است آن را انجام دهید. مطمئن باشید از گشت و گذار در این مرکز خرید پشیمان نخواهید شد.

۴- مرکز خرید Evropeysky

رزرو تور مسکو

مرکز خرید evropeysky یک مرکز خرید بزرگ و بسیار زیباست و می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید در مسکو در طی تور مسکو باشد. همانطور که در تصویر می‌بینید درون این مرکز خرید بسیار زیبا و شیک است و گردش در آن به تنهایی می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد، چه رسد خرید از فروشگاه‌های این مرکز خرید که تعدادشان به بیش از ۵۰۰ تا می‌رسد.

آدرس: Kiyevskogo Vokzala Sq., 2, Moscow 121059, Russia

د| حمل و نقل عمومی در مسکو

نوبت به معرفی وضعیت حمل و نقل عمومی در مسکو رسیده است، موردی که آگاهی از آن می‌تواند برای متقاضیان تور مسکو مفید باشد. خوشبختانه مسکو از سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوبی برخوردار است و وسایل نقلیه‌ی عمومی زیادی در این شهر برای تردد در سطح شهر در دسترس هستند. مترو یکی از این وسایل است. متروی مسکو ایستگاه‌های زیادی دارد و بخش عمده‌ای از سطح شهر را دربرمی‌گیرد. نکته‌ای که در مورد متروی مسکو وجود دارد و باید حتماً گفته شود این است که اکثر ایستگاه‌های متروی مسکو بسیار زیبا هستند و گاه در برخی منابع هنگامی که صحبت از بهترین دیدنی‌های مسکو می‌شود نام ایستگاه‌های متروی این شهر هم آورده می‌شود.

راهنمای حمل و نقل عمومی در مسکو

به هر حال، متروی مسکو می‌تواند یکی از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر باشد، چراکه همانطور که گفتم بخش عمده‌ای از شهر را دربرمی‌گیرد و همچنین قیمت بلیط آن بسیار پایین است، البته نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی.

وسیله‌ی دیگری که می‌تواند برای تردد در سطح شهر مسکو مفید باشد تراموا است. تراموای مسکو از قدیمی‌ترین سیستم‌های تراموای جهان است و در سال ۱۸۸۱ آغاز به فعالیت کرده است. این تراموا در حال حاضر ۱۸۱ کیلومتر مسیر در مسکو دارد و به‌واسطه‌ی آن می‌توان به بسیاری از نقاط شهر رسید. پوشش عالی تراموا در سطح شهر و قیمت پایین بلیط این وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی موجب شده‌اند که تراموا هم از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی در مسکو باشد و بنابراین در طی تور مسکو بهتر است برای تردد در سطح شهر مترو و تراموا را در اولویت‌های نخست‌تان قرار دهید.

راهنمای حمل و نقل عمومی در مسکو

اتوبوس‌رانی مسکو هم وضعیتی عالی دارد و اکثر قریب‌به‌اتفاق نقاط شهر مسکو را پوشش می‌دهد. استفاده از اتوبوس هم برای تردد در سطح شهر مسکو می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

جز مترو و تراموا و اتوبوس، وسایل دیگری هم در مسکو برای حمل و نقل عمومی قابل استفاده اند از جمله اتوبوس برقی، مارشروتکا [نوعی وَن]، تاکسی عمومی و لاستوچکا [نوعی قطار سریع].

قابل ذکر است که اگر با تور مسکو مرکز ساحل شنی به مسکو سفر کنید تمامی هزینه‌های تردد شما در سطح شهر مسکو بر عهده‌ی ساحل شنی خواهد بود. کسب اطلاعات کامل در این باب از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

رزرو تور مسکو

رزرو تور مسکو | تور مسکو ارزان

عزیزانی که به‌دنبال سفر به یکی از بهترین و زیباترین و فرهنگی‌ترین شهرهای جهان یعنی مسکو هستند می‌توانند از تور مسکوی مرکز ساحل شنی استفاده کنند. برای رزرو تور مسکو و کسب اطلاعات کامل در مورد جزئیات تور مسکو می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

15 + 16 =