۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور کازان روسیه

کازان یا قازان یکی از شهرهای بزرگ روسیه است که عمده‌ی جمعیت آن را تاتارها تشکیل می‌دهند. این شهر نیز همچون مسکو و سن‌پترزبورگ یکی از شهرهای توریستی روسیه است و سالانه جمعیت زیادی از گردشگران را به خود می‌خواند. برای گردشگران ایرانی‌ای که خواستار سفر به کازان هستند این نوید را دارم که می‌توانند سفری امن و ارزان را به این شهر زیبا از طریق تور کازان مرکز ساحل شنی تجربه کنند. کسب اطلاعات کامل در مورد تور کازان و رزرو این تور از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

در ادامه‌ی این نوشتار ابتدا به مزایای استفاده از تور کازان و پس از آن به مواردی کاربردی که می‌توانند برای متقاضیان تور کازان مفید باشند پرداخته خواهد شد.

خدمات تور کازان

سفری امن و ارزان را می‌توانید به کازان، این شهر توریستی کشور روسیه، داشته باشید اگر از تور کازان مرکز ساحل شنی استفاده کنید. از مزایا و خدماتی که پس از رزرو تور کازان مرکز ساحل شنی از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • رزرو هتل [بسته به شرایط و سلیقه‌ی متقاضی تور]
  • بیمه‌ی مسافرتی
  • لیدر تور فارسی‌زبان
  • هزینه‌های ورودی
  • هزینه‌های تردد در سطح شهر کازان

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تور کازان و خدماتی که در این تور از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

رزرو تور کازان

مختصری در مورد شهر کازان

کازان شهری ست در ایالت ولگا و تقریباً در غرب کشور روسیه قرار دارد. اکثر جمعیت این شهر را تاتارها تشکیل می‌دهند و پس از تاتارها این روس‌ها هستند که بیش‌ترین درصد جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند. به سبب جمعیت زیاد و همچنین موقعیت جغرفیایی خاص این شهر، که در محل تلاقی دو قاره‌ی اروپا و آسیا واقع شده، کازان یکی از مهم‌ترین شهرهای روسیه است و نقشی مهم در فرهنگ این کشور ایفا می‌کند.

دیدنی‌های کازان نیز درست است که به نسبت دیدنی‌های سن پترزبورگ و مسکو کم‌تر هستند، اما در کل تعدادشان به خودی خود کم نیست و اصلاً  به همین دلیل است که سالانه گردشگران زیادی راهی این شهر زیبا از روسیه می‌شوند. در ادامه در مورد دیدنی‌های کازان بیش‌تر سخن خواهم گفت.

کازان بیش‌تر از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و جزو ۱۰ شهر پرجمعیت کل کشور روسیه است. این شهر تا مسکو تقریباً ۷۰۰ کیلومتر فاصله دارد و از لحاظ پیشرفته‌بودن هم در وضعیتی مناسب قرار دارد.

دیدنی‌های کازان | جاذبه‌های گردشگری کازان

۱- مسجد قل‌شریف

تور کازان روسیه

این مسجد بزرگ‌ترین مسجد کازان است و چنان‌که در تصویر می‌بینید بسیار زیباست. این مسجد از قدیمی‌ترین مساجد کازان است، اما نه دقیقاً این مسجدی که در تصویر می‌بینید. توضیح آن که مسجدی قدیمی با همین نام و در همین محل در کازان وجود داشته که در سال ۱۵۵۲ هنگام تصرف کازان توسط روس‌ها، مسجد قل‌شریف ویران می‌شود. از آن زمان تا همین سال ۲۰۰۵ مسجد بازسازی نمی‎‌شود، اما در سال ۱۹۹۶ است ک تصمیم بر آن می‌شود که این مسجد قدیمی را از سر بسازند و این‌گونه می‌شود که مسجدی زیبا با معماری‌ای باشکوه در کازان در سال ۲۰۰۵ با همان نام قدیمی ساخته می‌شود.

بازدید از این مسجد زیبا می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در طی تور کازان انجام می‌دهید.

آدرس: Ulitsa Sheynkmana, Kazan, Respublika Tatarstan, Russia, 420014

۲- پل هزاره

تور کازان روسیه

در اطراف کازان دو رودخانه‌ی بزرگ با نام‌های ولگا و کازانکا وجود دارند. بر روی یکی از این رودها یعنی رود کازانکا یک پل طولانی که طولانی‌ترین پل کل ایالت ولگا است کشیده شده که با نام پل هزاره شناخته می‌شود. نام این پل به سبب آن است که در سال ۲۰۰۵ و به هنگام جشن هزار سالگی شهر کازان این پل ساخته شده. چنان‌که در تصویر می‌بینید این پل بسیار زیبا و خاص است. ضمناً دکل M مانندی که روی این پل ساخته شده بسیار مشهور است و تشخص به این پل داده. گفتنی است که هدف از ساخت این پل طولانی متصل‌کردن خیابان‌های ویشونوکی و امیر خان است.

۳- کلیسای سن پیتر

تور کازان روسیه

در روسیه مسیحیت از دیرباز نفوذی بسیار داشته و این امر را می‌توان در موسیقی، نقاشی، رمان و فلسفه‌ی روسی دید. در همین راستا در مسکو و سن پترزبورگ کلیساهای بسیار زیادی وجود دارند که برخی‌شان بسیار زیبا هستند و از قرون پیشین به یادگار مانده‌اند، در کازان نیز اوضاع همین است. همین کلیسای سن پیتر که دقیقاً با نام کلیسای سن پیتر و پائول شناخته می‌شود کلیسایی است که از قرن هجدهم به یادگار مانده اما همانطور که می‌بینید معماری‌ای عالی دارد و به‌واسطه‌ی همین معماری عالی است که توانسته به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کازان تبدیل شود. این کلیسا مربوط به مسیحیت ارتدوکس است و در ساخت آن از عناصر معماری باروک استفاده شده است.

بازدید از این کلیسا هم می‌تواند از جمله بهترین کارهایی باشد که در طی تور کازان می‌توان انجام داد.

آدرس دقیق این کلیسا به این قرار است: Ulitsa Musy Dzhalilya, 21, Kazan, Tatarstan, Russia, 420111

۴- کلیسای بشارت

تور کازان روسیه

در سال ۲۰۰۵، وقتی که مسجد قل‌شریف کار بازسازی‌اش تمام شد، کار بازسازی این کلیسای قرن شانزدهمی هم به اتمام رسید. نکته‌ی جالبی که در مورد کلیسای بشارت وجود دارد این است که معمار آن همان معمار کلیسای سنت باسیل است و بسیاری از روی همین امر عنوان می‌کنند که افسانه‌ای که در مورد کلیسای سنت باسیل وجود دارد صرفاً افسانه است و واقعیت ندارد. توضیح آن که در طی تاریخ یک افسانه وجود داشته مبنی بر این که ایوان مخوف وقتی کار ساخت کلیسای سنت باسیل به اتمام رسید، دستور داد که معمار این کلیسا را کور کنند تا دیگر نتواند چنین کلیسایی بسازد و رقیبی برای این کلیسای زیبا بتراشد، اما وقتی می‌بینیم که معمار آن کلیسا، یعنی Postnik Yakovlev، پس از ساخت آن کلیسا این کلیسا را هم ساخته متوجه می‌شویم که این ماجرا صرفاً افسانه است.

به هر صورت، کلیسای بشارت از زیباترین کلیساهای ارتدوکس شرق اروپا است و آن‌قدر زیبایی دارد که لیاقت بازدید در طی تور کازان را داشته باشد. این کلیسا در کرملینِ کازان قرار دارد، کرملینی که در ادامه به معرفی آن به عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری کازان خواهم پرداخت.

آدرس: Ulitsa Sheynkmana, Kazan, Tatarstan, Russia, 420111

۵- کرملین

kazan kremlin

یک مجموعه‌ی کرملین معروف در مسکو قرار دارد که کاخ ریاست جمهوری در آن واقع است. اما جز آن کرملین چند کرملین دیگر در کل کشور روسیه هستند که یکی از زیباترینِ آن‌ها در همین شهر کازان واقع است.

کرملین کازان در واقع یک ارگ است که در قرن شانزدهم به دستور ایوان مخوف ساخته شده. درون این ارگ چند بنای دیدنی وجود دارند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مسجد قل‌شریف و کلیسای بشارت اشاره داشت.

آدرس: Ulitsa Sheynkmana, Kazan, Tatarstan, Russia, 420111

۶- برج سویمبیکا

برج سویمبیکا

این برج در ارگ کرملین قرار دارد. چنان‌که در تصویر می‌بینید این برج شیب دارد و حتی گفته می‌شود شیب آن نزدیک به دو متر است. عکس‌گرفتن در کنار این برج زیبا و خاص هم می‌تواند یکی از کارهای جالب در طی تور کازان باشد.

۷- موزه‌ی سبک زیستن شوروی

برج سویمبیکا

در روسیه موزه‌های بسیار زیادی وجود دارند، چراکه این کشور هم تاریخی غنی دارد و هم از فرهنگی والا برخوردار است و باید هم موزه‌های زیادی از عناصر تاریخی و فرهنگی در این کشور وجود داشته باشند. کشوری که چند انقلاب را در سده‌های اخیر پشت سر گذاشته، چندین نویسنده‌ی ادبی و فلسفی و چندین نقاش و موسیقی‌دان تراز اول به جهان معرفی کرده باید از موزه‌های زیادی برخوردار باشد. بسیاری از این موزه‌ها در شهرهای مسکو و سن‌پترزبورگ هستند، اما یک موزه‌ی عالی هم در کازان وجود دارد که با نام موزه‌ی نحوه‌ی زیستن شوروی شناخته می‌شود. این موزه مربوط به نمایش اشیای گوناگونی از دوران شوروی است. در نمایش این اشیا به هیچ محدودیتی قائل نبوده‌اند و حتی عروسک‌های آن زمان را هم برای مشاهده در دسترس قرار داده‌اند.

بد نیست در طی تور کازان سری هم به این موزه‌ی زیبا بزنید.

آدرس: Ostrovskogo, 39, Kazan 420111, Russia

خرید در کازان

بازدید از جاهای دیدنی کازان صرفاً یکی از کارهایی است که گردشگران می‌توانند در طی تور کازان انجام دهند، افزون بر آن خرید نیز یکی از اصلی‌ترین تفریحات کازان است. خوشبختانه وضعیت مراکز خرید و بازارهای کازان مناسب است و بنابراین گردشگران می‌توانند خریدی عالی را در این شهر تجربه کنند.

در طی تور کازان می‌توان از مکان‌های زیر خرید کرد:

۱- مرکز خرید Suvar Plaza

kazan suvar plaza

این مرکز خرید یکی از مدرن‌ترین مراکز خرید کازان است و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسانی باشد که در طی تور کازان محدودیتی در خرج‌کردن ندارند، چراکه عمده‌ی کالاهایی که در این مرکز خرید به فروش می‌رسند قیمتی بالا دارند. در این مرکز خرید بیش از ۱۰۰ فروشگاه و چندین کافه و رستوران و سینما قرار گرفته‌اند.

آدرس: Spartakovskaya Ulitsa, 6, Kazan, Respublika Tatarstan, Russia, 420107

۲- مرکز خرید TSUM

kazan TSUM mall

این مرکز خرید از مشهورترین مراکز خرید کازان است و اصلی‌ترین علت شهرت بالای آن هم قدمتی است که دارد. این مرکز خرید در سال ۱۹۴۰، یعنی تقریباً ۸۰ سال پیش، ساخته شده و از آن زمان تا کنون فعالیت کرده است. در این مرکز خرید هم کالاهای مختلفی ارائه می‌شوند اما نکته‌ای که در باب آن وجود دارد این است که قیمت کالاها در این مرکز خرید نیز مانند مرکز خرید قبلی زیاد است و بنابراین این مرکز خرید برای کسانی که محدودیتی در خرج‌کردن ندارند مناسب است و نه کسانی که به دنبال خریدی مقرون به صرفه هستند.

آدرس: Moskovskaya St., 2, Kazan, Russia

۳- مرکز خرید Koltso

رزرو تور کازان | تور کازان روسیه ارزان

این مرکز خرید برخلاف دو مرکز خرید قبلی گزینه‌ای مناسب برای اکثر کسانی است که به کازان سفر می‌کنند. در این مرکز خرید اجناس با قیمت‌هایی متناسب به فروش می‌رسند و خوشبختانه گستره‌ی وسیعی از کالاها در میان فروشگاه‌های بسیار زیاد این مرکز خرید عرضه می‌شوند. بسیاری از برندهای برتر جهان هم در این مرکز خرید نماینده دارند و خلاصه راه باز است که در این مرکز خرید در کازان خریدی عالی را تجربه کنید.

ضمناً همچون بسیاری از مراکز خرید جدید در این مرکز خرید هم سینما، کافه، رستوران و فودکورت وجود دارند.

آدرس: Peterburgskaya St, 1, Kazan, Respublika Tatarstan, Russia, 420107

***********

جز این مراکز خرید، مکان‌های دیگری هم در کازان هستند که در آن مکان‌ها کلی فروشگاه و دستفروش در کنار یکدیگر قرار دارند و کالاهایی که می‌فروشند قیمت کمتری نسبت به قیمت کالاها در مراکز خرید فوق دارند. خیابان bauman یکی از این مکان‌ها است. در این خیابان فقط عابرهای پیاده حق تردد دارند و به نوعی وضع آن شبیه به وضع خیابان آربات در مسکو و خیابان استقلال در استانبول است.

kazan bauman street

در این خیابان کلی فروشنده آثار هنری می‌فروشند، چندین رستوران خاص وجود دارند، بیش از ۵۰ فروشگاه متعدد در کنار یکدیگر اند و ساختمان‌هایی با معماری‌های فوق‌العاده در آن هستند. قطعاً در سفرتان به کازان باید حداقل یک بعدازظهر کامل را به قدم‌زدن و گشتن در این خیابان اختصاص دهید، مطمئن باشید از گشت و گذار در آن پشیمان نخواهید شد.

چند نکته در مورد شهر کازان در روسیه

۱- در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ که در روسیه برگزار شد، ورزشگاه کازان میزبان برخی از بازی‌ها بود و به همین علت در تابستان ۲۰۱۸ گردشگران بسیار زیادی از کازان بازدید کردند و همین امر موجب رونق بیش‌تر صنعت گردشگری در این شهر شد.

۲- کازان در ابتدا شهری در روسیه نبود، بلکه در اواسط قرن شانزدهم بود که ایوان مخوف این شهر از سرزمین تاتارستان را تصرف کرد و در همین زمان بود که بسیاری از مساجد و کلیساها ویران شدند. مسجد قل شریف هم که در بالا به آن اشاره کردم و گفتم که یک بار ویران شده دقیقاً در همین زمان بوده که توسط لشکر ایوان مخوف ویران شده است.

۳- ایستگاه‌های متروی کازان هم مانند ایستگاه‌های مترو در سن پترزبورگ و مسکو بسیار زیبا و مجلل هستند. نکته‌ی جالب دیگری که در مورد متروی کازان وجود دارد این است که مترو در این شهر صرفاً از یک لاین برخوردار است و این لاین هم ۱۰ ایستگاه دارد. کل این لاین ۱۵ کیلومتر است.

رزرو تور کازان

رزرو تور کازان | تور کازان روسیه ارزان

علاقه‌مندان به سفر به کازان می‌توانند از تور کازان مرکز ساحل شنی استفاده کنند. برای کسب اطلاعات کامل و دقیق در مورد تور کازان و همچنین رزرو این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

دو × یک =