۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور کایسری ترکیه [تور قیصریه]

کایسری [یا قیصریه] یکی از شهرهای ترکیه است که در چند سال اخیر به شهری توریستی تبدیل شده، هرچند که درصد کمی از گردشگران ایرانی از توریستی‌بودن این شهر خبر دارند. کایسری شهری ست تاریخی اما از چند مکان طبیعی عالی هم برخوردار است. اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که به مکان‌های خاص سفر می‌کنند کایسری ترکیه می‌تواند مقصد مناسبی برای شما باشد. برای سفر به این شهر تاریخی این امکان فراهم است که از تور کایسری ترکیه مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تور و رزرو تور کایسری [یا تور قیصریه] با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما موارد لازم را خدمت شما توضیح خواهند داد.

رزرو تور کایسری ترکیه

مختصری در مورد شهر کایسری 

کایسری ترکیه یا قیصریه شهری بزرگ و البته صنعتی در آناتولی مرکزی است. این شهر مرکز استان کایسری یا قیصریه است و از ۵ ناحیه‌ی اصلی با نام‌های Kocasinan، Melikgazi، Incesu، Hacilar و Talas برخوردار است. جمعیت استان کایسری حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و جمعیت شهر کایسری حدود ۹۰۰ هزار نفر است. شهر کایسری از تاریخی غنی هم برخوردار است و در گذشته، خصوصاً در دوران سلجوقی، از اهمیتی بالا نزد حاکمان برخوردار بوده است. از همین رو اکثر جاذبه‌های گردشگری این شهر بناهای تاریخی هستند. فرودگاه بین‌المللی کایسری Erkilet نام دارد و همچنین یک دانشگاه بزرگ با نام Erciyes  هم در این شهر وجود دارد.

نقشه کایسری ترکیه
ناحیه‌ی قرمزرنگ، موقعیت کایسری در کشور ترکیه است.

آب و هوای کایسری ترکیه

این شهر از آن شهرهای ترکیه است که در فصل زمستان بسیار سرد می‌شوند. دمای هوا از ماه دسامبر تا مارس در کایسری به طور میانگین زیر صفر درجه است و در شب‌ها این دما حتی تا منفی ۳۰ درجه هم می‌رسد. این به معنای آن است که تا جای امکان نباید در ماه‌های سرد سال برای گردشگری به این شهر سفر کنید. بهترین زمان برای سفر به کایسری ترکیه فصل بهار و فصل پاییز است.

دیدنی‌های کایسری ترکیه

شهر کایسری یا قیصریه به سبب جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی‌ای که در خود دارد یکی از شهرهای خوب ترکیه برای گردشگران است. نکته‌ای که در باب کایسری ترکیه وجود دارد این است که کمتر گردشگری از خوبی‌ها و زیبایی‌های این شهر چیزی می‌داند و بنابراین این شهر نسبت به سایر شهرهای توریستی ترکیه مثل کوش آداسی، آنتالیا، مارماریس، وان، بدروم، ازمیر، آنکارا و استانبول گردشگری کمتری می‌پذیرد و همین امر خود موجب شده که در بناهای دیدنی این شهر جمعیت کمتری وجود داشته باشد. بنابراین اگر جزو کسانی هستید که خیلی شلوغی را برنمی‌تابند تورکایسری ترکیه می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

به این شهر که سفر کنید می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری کایسری که در ادامه می‌آیند بازدید کنید:

۱- بیمارستان قدیمی گوهر نصیبه [GEVHER NESIBE]

تور قیصریه

تور قیصریه

این بیمارستان در دوران سلجوقی و در قرن سیزدهم از رونق زیادی برخوردار بوده و گفته می‌شود در گذشته با استفاده از روش‌هایی خاص از جمله استفاده از نور در این بیمارستان بیماران را درمان می‌کرده‌اند. البته که این بیمارستان سال‌های بسیاری است که تعطیل است و از آن صرفاً به عنوان موزه استفاده می‌شود. دیدن از یک مکان تاریخی در طی تور کایسری ترکیه ممکن است تفریح مناسبی باشد. بد نیست که در طی سفر به کایسری ترکیه سری به این موزه بزنید.

۲- مجموعه‌ی هونات حاتون [HUNAT HATUN COMPLEX]

HUNAT HATUN COMPLEX

HUNAT HATUN COMPLEX

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کایسری هم مکانی تاریخی است. مجموعه‌ی هونات حاتون مجموعه‌ای ست که همچون بیمارستان گوهر نصیبه در قرن سیزدهم میلادی رونق داشته است. نام این مجموعه برگرفته از همسر یکی از سلاطین سلجوقی در آن زمان است و گفته می‌شود اصلاً این مجموعه به دستور او ساخته شده. در این مجموعه مدرسه وجود داشته، فروشگاه وجود داشته و کلی امکانات در آن بوده که البته امروزه بخشی از آنها قابل بازدید هستند. در بخشی از این مجموعه در حال حاضر امکان خرید صنایع دستی و سوغات کایسری وجود دارد.

۳- ارگ کایسری

ارگ کایسری | ارگ قیصریه

ارگ کایسری یا ارگ قیصریه یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری تاریخی شهر کایسری در ترکیه است که می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای بازدید در طی تور کایسری ترکیه باشد. این ارگ در دوران روم باستان ساخته شد اما تکمیل و استفاده‌ی کامل آن هم مربوط به قرن سیزدهم است. ارگ کایسری از سنگ بازالت ساخته شده و از نمایی عالی برای عکس‌گرفتن برخوردار است. درون آن بسیار بزرگ است و حدود ۲۰ برج در آن قرار دارد. در حال حاضر هم چند فروشگاه مخصوص خرید سوغاتی و صنایع دستی آن منطقه در این ارگ مشغول فعالیت هستند.

ضمناً گفته می‌شود که این ارگ در حال بازسازی است و در صورت پایان‌یافتن بازسازی آن قرار است بخشی از درون ارگ به عنوان موزه‌ی باستان‌شناسی مورد استفاده قرار گیرد.

۴- برج ساعت

تور کایسری ترکیه

چهارمین جاذبه‌ی گردشگری کایسری هم یک بنای تاریخی است، اما تاریخ آن به دوران سلجوقی بازنمی‌گردد. برج ساعت در سال ۱۹۰۶ ساخته شده و گفته می‌شود به دستور و تحت حمایت مالی فرماندار وقت کایسری ساخته شده. این برج نمای زیبایی دارد و به نوعی یکی از نمادهای شهر کایسری ترکیه به شمار می‌رود.

۵- شهر زیرزمینی داگی علی

تور کایسری ترکیه

پنجمین جاذبه‌ی گردشگری کایسری در فهرست ما هم یک بنای تاریخی است. شهر زیرزمینی داگی علی قدمت‌اش به قرن سیزدهم و به دوران سلجوقی می‌رسد. این شهر در زیر زمین واقع شده و در ورودی آن بر فراز یک کوه است. وارد این شهر زیرزمینی که شوید از معماری بسیار عالی آن حظ خواهید برد. در این شهر راهروها و اتاق‌های زیادی برای دیدن وجود دارند. سعی کنید در طی تور کایسری ترکیه از این شهر زیرزمینی هم بازدید کنید.

۶- موزه‌ی تمدن سلجوقی

موزه تمدن قیصریه

تور کایسری ترکیه

ششمین جایی که می‌توانید در طی تور کایسری ترکیه به دیدن آن بروید موزه‌ی تمدن سلجوقی است. این موزه در گذشته بیمارستان بوده و حتی گفته می‌شود که این مکان یکی از نخستین مکان‌های مخصوص آموزش پزشکی در جهان بوده است. در این موزه عناصری از تمدن سلجوقی به نمایش گذاشته شده‌اند. علاقه‌مندان به تاریخ می‌توانند در طی تور کایسری ترکیه سری به این مکان بزنند و از آن استفاده کنند.

۷- موزه‌ی باستان‌شناسی

جز موزه‌ی تمدن سلجوقی یک موزه‌ی خوب دیگر در کایسری ترکیه وجود دارد. این موزه با نام موزه‌ی باستان‌شناسی شناخته می‌شود. این موزه محل نمایش اشیایی است که تاریخ وجودشان بسیار قدیمی‌تر از تاریخ اشیایی است که در موزه‌ی تمدن سلجوقی به نمایش گذاشته شده‌اند. اکثر عناصر نمایشی در موزه‌ی باستان‌شناسی مربوط به دوران روم و بیزانس هستند.

۸- کوه ارجیس

تور کایسری ترکیه

دیدنی‌هایی که در بالا معرفی شدند تماماً تاریخی بودند، اما کوه ارجیس یکی از بهترین مکان‌های طبیعی کایسری است. این کوه کوهی آتشفشانی است و از ۳۹۰۰ متر ارتفاع برخوردار است. علاقه‌مندان به کوهنوردی در طی تور کایسری می‌توانند به این کوه بروند و از بالا رفتن از آن لذت ببرند.

نکته‌ی مثبتی که در ارتباط با این کوه وجود دارد این است که یک پیست اسکی عالی در دامنه‌های آن قرار دارد، پیستی که محل اسکی‌سواری افراد زیادی از شهرهای دیگرِ ترکیه و حتی سایر کشورها شده است.

تور کایسری ترکیه

این پیست بسیار طولانی است و همچنین از کلی رستوران و فروشگاه هم برخوردار است. یکی از بهترین کارهایی که در تور کایسری می‌توانید انجام دهید رفتن به کوه ارجیس و پیست اسکی آن است.

۹- آبشارهای کاپوزباشی

آبشارهای کاپوزباشی

منطقه‌ی طبیعی دیگری که در نزدیکی شهر کایسری وجود دارد منطقه‌ای ست که دارای آبشارهای متعددی با نام آبشارهای کاپوزباشی است. این منطقه یک منطقه‌ی حفاظت‌شده است و از طبیعتی بسیار خوب برخوردار است. اگر خواهان غرق‌شدن در طبیعتی عالی هستید می‌توانید به این منطقه بروید. آدرس آن به قرار زیر است:

kapuzbaşı Mahallesi, Kapuzbaşı Falls, Yahyalı/Kayseri Province

خرید در کایسری ترکیه

همچون سایر شهرهای توریستی ترکیه در کایسری هم امکان خرید وجود دارد. اگر در طی تور کایسری ترکیه خواهان خرید کردن بودید می‌توانید مکان‌های زیر بروید:

۱- مرکز خرید کایسری پارک

مرکز خرید کایسری پارک

عمده‌ی کسانی که به کایسری سفر می‌کنند برای خرید به این مرکز خرید می‌روند. مرکز خرید کایسری پارک تقریباً ۱۲ سال پیش آغاز به کار کرد و در طی این ۱۲ سال توانست محبوبیت زیادی در میان گردشگران کایسری و حتی مردم خود کایسری پیدا کند. این مرکز خرید دارای فروشگاه‌های بسیاری ست و در دل خود از چند رستوران و کافه هم برخوردار است. چند مرکز سرگرمی، چند اتاق بازی کودکان و یک سینمای عالی هم در آن هستند. ضمناً پارکینگ این مرکز خرید بیش از ۲ هزار خودرو را در خود جای می‌دهد.

این مرکز خرید در یکی از ناحیه‌های اصلی کایسری یعنی ناحیه‌ی Melikgazi قرار دارد و آدرس دقیق آن به قرارِ زیر است:

alparslan Mah., Kayseri Park Alışveriş Merkezi, Org. Eşref Bitlis Blv, Melikgaz

۲- مرکز خرید فروم کایسری

مرکز خرید فروم کایسری

این مرکز خرید هم در Melikgazi قرار دارد و گزینه‌ای مناسب برای خرید است. بسیاری از برندهای برتر اروپا در این مرکز خرید نماینده دارند، هرچند که برطبق گفته‌های کسانی که به این مرکز خرید رفته‌اند برندهای ناشناس ترکی زیادی هم در آن فعالیت می‌کنند. در کل در طی تور کایسری ترکیه بد نیست همزمان هم از مرکز خرید کایسری پارک دیدن کنید و هم از این مرکز خرید. آدرس دقیق آن عبارت است از:

Hunat Mah. Sivas Cad. No:1 | Kilicaslan

رزرو تور کایسری ترکیه

رزرو تور کایسری | تور کایسری ترکیه ارزان

برای سفر به کایسری و گشت‌وگذار در این شهر تاریخی می‌توانید از تور کایسری مرکز ساحل شنی استفاده کنید. با سفر به کایسری از طریق تور کایسری ساحل شنی می‌توانید از خدماتی نظیر خدمات زیر بهره ببرید:

  • بلیط رفت و برگشت به کایسری
  • رزرو هتل در کایسری
  • بیمه مسافرتی
  • لیدر تور فارسی‌زبان
  • هزینه‌های تردد در سطح شهر کایسری

به خاطر داشته باشید که سفر به هر شهری با استفاده از تور لااقل ۴ مزیت به همراه دارد: نخست آن که هزینه‌های‌تان بسیار کمتر از زمانی که خود به تنهایی به آن شهر سفر کنید خواهند بود، دوم آن که امنیت بیشتری در طی سفر خواهید داشت، سوم آن که زحمات کمتری متحمل می‌شوید [مثلاً نیازی نخواهد بود که به دنبال رزرو هتل باشید] و چهارم آن که می‌توانید از تجربیات راهنمای تور بهره ببرید. این موارد برای تور کایسری هم صادق هستند.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد این تور و همچنین رزرو تور کایسری ترکیه می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

یک × یک =