۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

تور کوالالامپور لنکاوی

تور کوالالامپور لنکاوی این امکان را برای شما فراهم می‌سازد که در طی یک سفر هم از پایتخت کشور مالزی بازدید کنید و هم آن که به یکی از بهترین مکان‌های جهان یعنی جزایر لنکاوی بروید، چه چیزی از این بهتر؟ در این سفر می‌توانید از دیدنی‌های مدرن شهر کوالالامپور بازدید کنید و در کنار برج‌های معروف پتروناس عکس بگیرید، مراکز خرید مدرن کوالالامپور را بگردید و پس از آن به لنکاوی بروید و از سواحل آن لذت ببرید، جنگل‌گردی کرده و فراموش‌نشدنی‌ترین روزهای‌تان را سپری کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد تور کوالالامپور لنکاوی و رزرو این تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی مرکز ساحل شنی تمامی راهنمایی‌های لازم را در مورد تور کوالالامپور لنکاوی به شما ارائه خواهند داد.

ضمناً در این نوشتار به معرفی نکات و مطالب راهنما و مفید برای سفر به کوالالامپور و لنکاوی خواهم پرداخت، نکاتی که در طی سفر به این قسمت از کره‌ی زمین می‌توانند به کار آیند.

تور کوالالامپور لنکاوی

مختصری در مورد کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت کشور مالزی ست و از مدرن‌ترین شهرهای آسیا به شمار می‌رود. این شهر در ایالت سلانگورِ مالزی واقع شده و در چند سال اخیر در جنوب آن یک شهر جدید با نام پوتراجایا تأسیس کرده‌اند که این شهر جدید تبدیل به میزبان ادارات و مراکز مهم کشور مالزی تبدیل شده.

کوالالامپور در چند سال اخیر به یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان تبدیل شده و هرساله میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر کشورهای جهان است. در ادامه‌ی این نوشتار که به معرفی جاذبه‌های گردشگری پرداختم خواهید دید که چرا کوالالامپور به یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان تبدیل شده.

مختصری در مورد لنکاوی

لنکاوی یک جزیره نیست بلکه ۹۹ جزیره است [به علاوه‌ی ۵ جزیره‌ی کوچک که صرفاً در جزر و مد قابل مشاهده می‌شوند] و در قسمت شمال غربی کشور مالزی واقع شده. لنکاوی از بهترین و زیباترین مناطق جهان است و واقعاً از بهترین مکان‌هایی است که گردشگران می‌توانند به آن‌ها سفر کنند. در لنکاوی می‌توان در دل طبیعت و در کنار سواحل زیبا بهترین روزها و شب‌ها را سپری کرد و به حال کسانی که در این منطقه زندگی می‌کنند غبطه خورد.

البته در میان این ۹۹ جزیره، یا عبارت دقیق‌تر ۱۰۴ جزیره، صرفاً دو جزیره مسکونی هستند. یکی از این جزیره‌های مسکونی، جزیره‌ی Pulau Langkawi است که گاه به تنهایی با نام جزیره‌ی لنکاوی شناخته می‌شود و دیگری جزیره‌ای ست با نام Tuba. این دو جزیره تقریباً روی هم رفته از ۹۰ هزار نفر جمعیت برخوردار اند.

در لنکاوی خیلی خبری از زمستان نیست بلکه اکثر ماه‌های سال در این جزایر گرم اند و هر ماه بهترین فرصت برای استفاده از هوای ساحلی در این منطقه است.

دیدنی‌های لنکاوی

اجازه دهید ابتدا به معرفی دیدنی‌های لنکاوی بپردازم و پس از آن دیدنی‌های کوالالامپور را معرفی کنم. همانطور که در بالا گفتم در لنکاوی دیدنی‌های زیادی وجود دارند و تفریحات بسیاری را می‌توانید تجربه کنید. از بین دیدنی‌های لنکاوی می‌توان به بهترین‌های‌شان که موارد زیر باشند پرداخت:

۱- پل آسمان لنکاوی

تور کوالالامپور لنکاوی تور کوالالامپور لنکاوی

پل آسمان یک پل ۱۲۴ متری است که در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح دریا واقع شده. بر روی این پل می‌توان چشم‌اندازی عالی از جزایر لنکاوی و زیبایی‌های‌شان در نظر داشت. در آن منطقه می‌توان نسیم خنک آن منطقه را احساس کرد از فراز این پل به زیبایی‌های جزایر لنکاوی نگریست. این پل فقط از طریق تله‌کابین قابل دسترسی است و همزمان می‌تواند ۲۵۰ نفر را روی خود نگاه دارد.

ساعات دسترسی به پل آسمان:

 • دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه: ۱۰ صبح تا ۷ شب
 • چهارشنبه: ۱۲ ظهر تا ۷ شب
 • جمعه و شنبه: ۹:۳۰ تا ۷ شب
 • یکشنبه: تعطیل

آدرس: Jalan Telaga Tujuh Teluk Burau, Langkawi

۲- تله کابین لنکاوی

تور کوالالامپور لنکاوی

سواری روی این تله کابین می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در لنکاوی انجام می‌دهید. ۱۵ دقیقه سواری در این تله کابین امکان تماشای جنگل و دریا و آبشار و بسیاری مناظر زیبا در لنکاوی فراهم است. مهم‌ترین خوبی‌ای که این تله کابین دارد این است که در آن می‌توانید دیدی ۳۶۰ درجه از محیط اطراف داشته باشید.

ساعات فعالیت:

 • دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه:  ۱۰ صبح تا ۷ شب
 • چهارشنبه: ۱۲ ظهر تا ۷ شب
 • جمعه و شنبه: ۹:۳۰ تا ۷ شب
 • یکشنبه: تعطیل

۳- پارک حیات وحش و بهشتِ پرندگان

تور کوالالامپور لنکاوی

این منطقه هم یکی از بهترین مناطق لنکاوی است و دوستداران حیات وحش و پرندگان می‌توانند از آن بازدید کنند. در این منطقه بیش از ۲۵۰۰ پرنده از ۱۵۰ گونه‌ی عجیب و غریب نگهداری می‎شوند. در قسمت حیات وحش هم می‌توانید حیوانات مختلفی را تماشا کنید. یک آبشار ۱۵ متری هم در این منطقه وجود دارد که دیدن از آن می‌تواند مفید باشد.

ساعات بازدید: ۶ صبح تا ۸ غروب

آدرس: Lot 1485, Jalan Ayer Hangat, Kampung Belanga Pecah

۴- موزه‌ی سه‌بعدی بهشت

تور کوالالامپور لنکاوی

این موزه یکی از بهترین مکان‌های لنکاوی است. در آن می‌توان به بهترین شکل به تماشای قلعه‌ها و مراکز دیدنی مالزی و سایر جاهای جهان به صورت سه بعدی بنشینید.

ازآن‌جا که این موزه در نزدیکی تله کابین لنکاوی قرار دارد می‌توانید بازدید از آن‌ها را به یک روز یا یک ساعت مشخص موکول کنید.

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب

آدرس: Oriental Village, Burau Bay, Langkawi

۵- آبشارهای Telaga Tujuh

langkawi Telaga Tujuh

آبشارهای Telaga Tujuh هم از بهترین دیدنی‌های لنکاوی هستند که ارزش آن را دارند که در تور کوالالامپور لنکاوی به دیدن آن‌ها بروید. به این منطقه خانه‌ی پری‌ها هم گفته می‌شود و یکی از بهترین و دل‌انگیزترین مکان‌های لنکاوی است. این آبشارها ۷ آبشار هستند و اطراف‌شان هم بسیار زیباست. می‌توانید یک وعده غذایی را در این منطقه به همراه خانواده صرف کنید و لحظاتی عالی را در آن‌جا بگذرانید.‌

آدرس: Gunung Mat Cincang, Langkawi

۶- دنیای زیر آب

تور کوالالامپور لنکاوی

برای دیدن دنیای زیر آب در لنکاوی نیاز نیست که به دریا و اقیانوس بروید و غواصی کنید، بلکه یک منطقه با همین نام وجود دارد که در آن منطقه می‌توانید ۱۵ متر زیر زمین بروید و به تماشای کوسه‌ها و حیوانات دیگر، در ابعادی بسیار بزرگ، در زیر آب بنشینید. در کل بیش از ۵۰۰ گونه موجود دریایی در این منطقه قابل بازدید هستند. این منطقه با نام دنیای زیر آب [Underwater World] در نزدیکی فرودگاه لنکاوی قرار دارد و شاید بتواند به سبب همین نزدیکی به فرودگاه، اولین مکانی باشد که در طی تور کوالالامپور لنکاوی و پس از رسیدن‌تان به لنکاوی از آن بازدید کنید. آدرس دقیق این دنیای زیر آب به قرار زیر است:

Zon Pantai Cenang, Mukim Kedawang

ساعات بازدید:

 • دوشنبه تا پنجشنبه: ۹:۳۰ تا ۶:۳۰ بعدازظهر
 • جمعه تا یکشنبه: ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ شب

۷- سواحل لنکاوی

اصلی‌ترین و محبوب‌ترین مکانی که در لنکاوی و در طی تور کوالالامپور لنکاوی می‌توانید به دیدن آن بروید در واقع یک مکان نیست بلکه چندین مکان هستند که می‌توان آن‌ها را تحت یک نام معرفی کرد: سواحل لنکاوی.

سواحل لنکاوی از بهترین و زیباترین سواحل کل جهان هستند. در لنکاوی چند ساحل وجود دارند که بهترین آن‌ها عبارت اند از:

 • ساحل خلیج Datai [این خلیج صرفاً برای ساحل آن مشهور است. یکی از زیباترین سواحل لنکاوی را می‌توانید در این منطقه ببینید. درصد قابل توجهی از گردشگران لنکاوی برای استفاده از زیبایی‌های ساحل و تفریحات ساحلی به ساحل این خلیج می‌آیند. شاید این ساحل بتواند گزینه‌ای مناسب برای شما هم باشد.]

تور کوالالامپور لنکاوی

 • ساحل Tanjung Rhu [ساحل تانجانگ رو را شاید بتوان بهترین ساحل لنکاوی دانست. در طی سفرتان به لنکاوی از طریق تور کوالالامپور لنکاوی این مکان یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید آرامش و لذت در یک محیط طبیعی فوق‌العاده را در آن تجربه کنید. ساحل تانجانگ رو از آرام‌ترین سواحل شرق آسیا است و از همین رو است که گفتم می‌توانید آرامش را در آن تجربه کنید. البته آرام‎بودن این ساحل به معنای آن نیست که نتوان در این منطقه هیچ ورزش آبی‌ای انجام داد، بلکه اتفاقاً یکی از بهترین و رایج‌ترین کارهایی که امکان انجام آن در این منطقه وجود دارد کایاک‌سواری است. آب‌های بسیار شفاف و نیلگون این منطقه، درختان بسیار و همچنین شن‌های درخشان ساحل از جمله مواردی اند که ساحل تانجانگ رو را به یکی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی تبدیل کرده‌اند.]

لنکاوی Tanjung Rhu

 •  Pantai Kok [ساحل کوک هم یکی دیگر از بهترین سواحل لنکاوی است و بازدید از آن در طی تور کوالالامپور لنکاوی توصیه می‎شود. این ساحل به آبشارهای تلگا توجو که در بالا به معرفی آن‌ها پرداختم هم نسبتاً نزدیک است و بنابراین می‌توانید بازدید از آن‌ها را به یک زمان موکول کنید. در ساحل کوک استراحت‌گاه‌ها و رستوران‌ها و کافه‌های زیادی وجود دارند و خلاصه یکی از بهترین مکان‌ها برای تفریح در لنکاوی همین ساحل است.]

تور کوالالامپور لنکاوی

دیدنی‌های کوالالامپور

حال که به همراه یکدیگر مروری بر دیدنی‌های لنکاوی داشتیم بد نیست مروری هم بر دیدنی‌های کوالالامپور داشته باشیم. قطعاً کوالالامپور با وجودی که شهری ساحلی و بندری نیست آنقدر در خود از جاذبه‌های گردشگری برخوردار است که حیف است در طی تور کوالالامپور لنکاوی زمان کمی را برای بازدید از آن اختصاص دهید. از بهترین دیدنی‌های پایتخت مالزی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

۱- برج منارا

برج منارا کوالالامپور

این برج یک برج مخابراتی معروف در کوالالامپور است  و حدود ۲۳ سال پیش ساخته شده. در این چند سال برج منارا به یکی از نمادهای مالزی تبدیل شده و توانسته در میان گردشگران هم از محبوبیت زیادی برخوردار شود. برج منارا از سه سکوی مشاهده برخوردار است که در ارتفاعات بیش از ۲۷۰ متری واقع شده‌اند. یک سکوی مشاهده‌ی این برج در ارتفاع ۲۷۶ متری واقع شده و شبیه سکوهای مشاهده‌ی سایر برج‌های جهان است.

برج منارا کوالالامپور

یکی دیگر در ارتفاع ۳۰۰ متری  قرار دارد و این یکی بدون شیشه و سقف است و خیلی راحت از طریق آن می‌توان چشم‌اندازی عالی از سطح شهر کوالالامپور داشت.

برج منارا کوالالامپور

سومین سکوی مشاهده در واقع یک جعبه‌ی شیشه‌ای است و به همین سبب هیجانی‌ترین سکوی مشاهده‌ی این برج است. تصاویر این جعبه را می‌توانید در زیر ببینید:

برج منارا کوالالامپور برج منارا کوالالامپور

یک باغ وحش کوچک به همراه یک آکواریوم بزرگ هم در این برج قرار دارد و از دیدنی‌های این برج به شمار می‌روند. گفتنی است که چند فروشگاه کوچک سوغاتی هم در برج منارا هستند. در طی تور کوالالامپور لنکاوی بازدید از این برج و دیدنی‌های آن را هم در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

۲- پارک ملی مالزی

پارک تامان نگارا مالزی

تامان نگارا مالزی یا پارک ملی مالزی یکی از بهترین مناطق طبیعی مالزی است که در طی سفر به کوالالامپور به هیچ وجه نباید گشت و گذار در آن را از دست دهید. یک روز کامل را اگر در این پارک ملی بگذرانید هیچ وقت پشیمان نخواهید شد. این پارک ملی البته حدود ۳ ساعت از کوالالامپور فاصله دارد اما تفریحات آن آنقدر خواستنی و خوب هستند که این پارک ارزش سه ساعت دور شدن از کوالالامپور را داشته باشد.

این منطقه از مالزی از قدیم، از صدها هزار سال پیش، طبیعتی بکر و عالی داشته اما رسماً در سال ۱۹۳۸ بود که با نام پارک ملی مالزی یا تامان نگارا مالزی شناخته شد. تامان نگارا مالزی مساحتی ۴۳۴۳ کیلومتر مربعی دارد و حتی سه ایالت از ایالات مالزی را شامل می‌شود. این پارک میزبان کارهای تفریحی زیادی است، اقامت‌گاه‌های قابل‌توجهی هم در آن هستند و همچنین رستوران و کافه و چند آپشن سرگرم‌کننده هم در این پارک وجود دارند و در کل تامان نگارا از امکاناتی عالی برای سر کردن لااقل یک روز خاطره‌انگیز برخوردار است. برخی از تفریحاتی که می‌توانید در طی گشت و گذارتان در تامان نگارا تجربه کنید عبارت اند از:

 • پیاده‌روی [قطعاً پیاده‌روی در این پارک در مسیرهای طبیعی و در میان طبیعتی بکر و فوق‌العاده یکی از بهترین تفریحات پارک است. در این پارک چندین مسیر برای پیاده‌روی وجود دارند که بهترین‌های آن‌ها یکی مسیری است که به Bukit Teresek می‌رسد و دیگری مسیری است که Gunung Tahan مقصد آن است. بخشی از پارک با نام کوالا تاهان بهترین مسیرهای پیاده‌روی را دارد و چه به دنبال مسیرهای کوتاه و چه به دنبال مسیرهای طولانی باشید می‌توانید از این منطقه برای پیاده‌روی استفاده کنید. یک پل معلق هم با نام پل معلق کانوپی در این پارک وجود دارد که پیاده‌روی روی آن و داشتن منظره‌ای عالی در پیش چشم در طی این پیاده‌روی هم تفریحی عالی در تامان نگارا مالزی به شمار می‌رود.

پارک تامان نگارا مالزی

 • مشاهده‌ی حیوانات [پارک ملی مالزی محل زندگی حیوانات مختلفی است. برای آن که گردشگران بتوانند این حیوانات را مشاهده کنند یک سری محل با نام Hide در نظر گرفته شده‌اند. گردشگران می‌توانند در این مکان‌ها پنهان شوند و به دیدن حیوانات مختلف از جمله خرس و روباه بپردازند.]

taman negara park

 • قایق سواری [رودخانه‌ای عالی با طبیعتی فوق‌العاده در اطراف آن در این پارک وجود دارد که می‌توان روی این رود خانه به قایق‌سواری پرداخت. اگر قایق‌سواری جزو ورزش‌ها و تفریحات مورد علاقه‌ی شماست قطعاً در این پارک می‌توانید یکی از بهترین قایق‌سواری‌های عمرتان را تجربه کنید.]
 • خوردن [در این پارک چند رستوران وجود دارند که بهترین غذاهای شرقی را ارائه می‌دهند. از این رستوران‌ها هم می‌توانید برای خوردن استفاده کنید.]

خلاصه آن گذراندن یک روز کامل در این پارک ملی می‌تواند یکی از بهترین روزهای زندگی شما را رقم بزند. در طی تور کوالالامپور لنکاوی این فرصت را از دست ندهید.

۳- باغ دریاچه کوالالامپور

باغ دریاچه کوالالامپور

یکی دیگر از مکان‌های تفریحی عالی در کوالالامپور که از دیدنی‌های مشهور این شهر است، باغ دریاچه است. باغ دریاچه کوالالامپور، که عمدتاً به نام  پارک میراث تون عبدالرزاق هم از آن یاد می‌کنند، در سال‌های اخیر توانسته درصد عمده‌ای از گردشگران مالزی را به سمت خود جذب کند. در این باغ هم می‌توانید از دیدنی‌های متعددی بازدید کنید از جمله:

 • باغ گیاه‌شناسی [در باغ گیاه‌شناسی انواع گونه‌های گیاهان نگهداری می‌شوند و برای عموم قابل بازدید هستند.]
 • مسجد ملی مالزی [یکی از بزرگ‌ترین مساجد کشور اسلامی مالزی در همین باغ دریاچه واقع شده. در این مسجد بیش از ۴۰ گنبد کوچک وجود دارند و در کل معماری آن بسیار خاص است. بد نیست در طی سفرتان به باغ دریاچه از این مسجد هم بازدید کنید.]

مسجد ملی مالزی

 • موزه‌ی ملی مالزی [در این موزه عناصر مختلفی از فرهنگ و تاریخ مالزی به نمایش گذاشته شده‌اند.]
 • پارک پرنده [در این پارک هم همچون باغ گیاه‌شناسی، گونه‌های مختلف پرندگان نگهداری می‎شوند و برای عموم قابل بازدید هستند.]

باغ دریاچه کوالالامپور

 • پارک پروانه [در پارک پروانه هم می‌توانید از گونه‌های مختلف پروانه بازدید کنید. قطعاً این منطقه، یعنی پارک پروانه، به سبب زیبایی‌های بسیارِ پروانه‌ها، یکی از بهترین منطقه‌های باغ دریاچه کوالالامپور برای بازدید است.]

باغ دریاچه در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده و هیچ مشکلی از بابت دسترسی به آن وجود ندارد و به آسانی می‌توانید از طریق اتوبوس‌های B101 ،B112 و B115 به نقطه‌ای رسید که تا باغ دریاچه فقط ۵ دقیقه پیاده فاصله دارد. در کل هر جای کوالالامپور که باشید، این امکان برای‌تان وجود دارد که از طریق اتوبوس‌های ذکر شده خود را به باغ دریاچه برسانید. بنابراین بازدید از این مکان به خاطر دسترسی ساده‌اش هم که شده نباید در زمره‌ی کارهای مغفول شما در تور کوالالامپور لنکاوی باشد.

۴- آکواریوم کوالالامپور

تور کوالالامپور لنکاوی

در طی تور کوالالامپور لنکاوی جز آن دنیای زیر آبی که در لنکاوی وجود دارد و جز آن آکواریومی که در برج منارا هست، می‌توانید از یک آکواریوم بزرگ که یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های آسیا و جهان است هم بازدید کنید. این آکواریوم محل زندگی بیش از ۵ هزار موجود دریایی از گونه‌های مختلف است. این آکواریوم یک آکواریومِ تونلی است و خود تونل هم حدود ۱۰۰ متر طول دارد. می‌توانید در این تونل قدم بزنید و از زیر و از کنار به تماشای موجودات آبی در آکواریوم مشغول شوید.

برای دیدن از این آکواریوم باید به آدرس Aquaria KLCC Kuala Lumpur Federal Territory of Kuala Lumpur  بروید.

۵- برج‌های دوقلوی پتروناس

تور مالزی | تور کوالالامپور لنکاوی

احتمالاً تا کنون در تصاویر یا ویدئوهای مختلف چشم‌تان به این برج‌های دوقلو افتاده. این برج‌ها معروف‌ترین برج‌های کل کشور مالزی اند و از بهترین و شیک‌ترین برج‌های دوقلوی جهان به شمار می‌روند. برج‌های دوقلوی پتروناس ۴۵۰ متر ارتفاع دارند و در طبقات میانی، یعنی ۴۱ و ۴۲، پلی میان آن‌ها زده شده، پلی که بسیار زیبا و حیرت‌انگیز است. ضمناً این برج‌ها از یک مرکز خرید بزرگ در خود برخوردار اند، مرکز خریدی لوکس که البته قیمت‌ها در آن بسیار بالا هستند.

کم‌ترین کاری که در ارتباط با این برج‌ها در کوالالامپور می‌توانید انجام دهید این است که در کنار آن‌ها چند عکس یادگاری بگیرید.

۶- ارتفاعات گنتینگ

ارتفاعات گنتینگ مالزی

گنتینگ هایلندز یا ارتفاعات گنتینگ از بهترین مکان‌های طبیعی در کوالالامپور هستند. این منطقه در چند سال اخیر به یکی از شلوغ‌ترین مناطق کوالالامپور تبدیل شده و توانسته درصد عمده‌ای از گردشگرانی که به کوالالامپور سفر می‌کنند را به خود بخواند. در این منطقه می‌توانید تفریحات زیادی را تجربه کنید، از غرق‎شدن در طبیعتی عالی گرفته تا استفاده از شهربازی‌های مدرن آن. چند تا از بهترین تفریحاتی که می‌توانید در این منطقه از آن‌ها لذت ببرید به قرار زیر هستند:

 • تله‌کابین‌سواری [دو سیستم تله‌کابین در ارتفاعات گنتینگ وجود دارند. یکی از این تله‌کابین‌ها با نام Genting  Skyway  از بهترین تله‌کابین‌های جهان است چراکه در آن این امکان وجود دارد که گردشگران از ارتفاع و با چشم‌اندازی فوق‌العاده به مناظر ییلاقی آن منطقه بنگرند و از تماشای زیبایی‌های آن‌ها لذت ببرند .این تله‌کابین مابین Gohtong Jaya و قله‌ی ارتفاعات در رفت‌وآمد است و صرفاً برای تفریح ساخته شده است. قطعاً تله‌کابین‌سواری در ارتفاعات گنتینگ یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.]
 • بازی در کازینوی گنتینگ [کازینوی گنتینگ تنها کازینوی قانونی در کل کشور مالزی است و البته بسیار بزرگ و عالی است. در این کازینو بیش از ۴۰۰ میز وجود دارند و فضا برای سرگرم‌بودن و تجربه‌ی بازی‌های کازینویی به بهترین شکل فراهم است.]

ارتفاعات گنتینگ

 • بازدید از دنیای برف [شاید نام این مکان در ارتفاعات گنتینگ برای شما تعجب‌آور باشد که چطور در کشوری مثل مالزی که بر روی خط استوا قرار گرفته برف وجود دارد. البته که در مالزی برف نمی‌باید اما واقعاً در این مکان اجسام یخی وجود دارند. توضیح آن که دنیای برف یک شهربازی است و از چند وسیله‌ی بازی یخی برخوردار است. کودکان حتماً از این منطقه خوش‎شان می‌آید، بنابراین اگر با کودکان‌تان به ارتفاعات گنتینگ رفتید حتماً آن‌ها را به دنیای برف ببرید. یک سرسره‌ی یخی مشهور در این منطقه وجود دارد با نام Cresta Run شناخته می‌شود و در میان کودکانی که به این شهر بازی می‌روند بسیار محبوب است. حتماً اگر با کودک‌تان به این شهر بازی رفتید اجازه دهید او هم سواری روی این سرسره را تجربه کند.]

گنتینگ هایلندز مالزی

 • بازدید از پارک بازی‌های ویدئویی [البته که اصلی‌ترین شهربازی ارتفاعات گنتینگ همین شهربازی است. در این مکان بازی‌های زیادی هم برای بزرگسالان وجود دارند و هم برای کودکان. پارک بازی‌های ویدئویی یک مکان سرپوشیده است که در آن بیش از ۴۰۰ گزینه برای سرگرمی و بیش از ۳۰۰ دستگاه بازی که عمدتاً هم ساخت ژاپن هستند وجود دارند. صرفاً باید به این پارک بروید تا ببینید درون آن چه خبر است و چه تفریحاتی می‌توان در آن انجام داد. من در این چند خط نمی‌توانم کلیه‌ی تفریحاتی که در این پارک ویدئویی وجود دارند را فهرست کنم.]

گنتینگ هایلندز مالزی

جز این موارد چند مکان دیگر هم در ارتفاعات گنتینگ مالزی برای بازدید وجود دارند. ضمناً در آن منطقه چند مرکز خرید خوب هم هستند که بهترین‌شان مرکز خرید پلازا ورلد است. چند رستوران هم در این ارتفاعات به فعالیت مشغول اند و هر  نوع غذایی که بخواهید از طریق آن‌ها قابل تهیه است، چراکه گسترده اند و انواع غذاهای شرقی و آسیایی و غربی را ارائه می‌دهند.

۷- بازار غذای خیابان الور

تور کوالالامپور لنکاوی

خیابان الور یک مکان خاص در کوالالامپور است. همانطور که در تصاویر می‌بینید این منطقه میزبان رستوران‌ها و تهیه‌غذاهای متعددی است و در آن مردم زیادی، چه اهل کوالالامپور و چه گردشگران، هستند و به خوردن غذاهای مختلف مشغول اند. به این خیابان که قدم بگذارید نخستین چیزی که احساس می‌کنید بوی غذاهای مختلف است. حتماً در سفرتان به مالزی سری هم به این خیابان بزنید. به خاطر داشته باشید که بهترین موقع برای رفتن به این خیابان پس از غروب آفتاب است.

خرید در کوالالامپور

در طی تور کوالالامپور لنکاوی اگر بخواهید هیچ کاری در کوالالامپور نکنید و به بازدید دیدنی‌های آن نروید و صرفاً زمان‌تان را در لنکاوی سر کنید، لااقل باید یک روز را به خرید در کوالالامپور اختصاص دهید. کوالالامپور از مراکز خرید بسیار خوبی برخوردار است و یکی از بهترین شهرهای مالزی برای خرید است. حیف است که به کشور مالزی بروید و خرید در کوالالامپور را تجربه نکنید. از میان مراکز خرید متعدد کوالالامپور اگر بخواهم فقط به چند تا از بهترین‌های آن‌ها اشاره کنم باید از موارد زیر نام ببرم:

۱- بازار مرکزی کوالالامپور

بازار مرکزی کوالالامپور از مراکز خرید مدرن این شهر نیست، اما به سبب کلاسیک‌بودن‌اش و همچنین جو و صفای خوبی که دارد می‌تواند گزینه‌ای مناسب لااقل برای گردش باشد. در این بازار انواع سوغاتی‌های کوالالامپور عرضه شده‌اند و ازآن‌جا که قیمت کالاها هم در آن خیلی زیاد نیستند شاید بتوان گفت این منطقه بهترین منطقه‌ی کوالالامپور برای خرید سوغاتی است.

۲- مرکز خرید پلازا لو یات

تور کوالالامپور لنکاوی

این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید کل کوالالامپور است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای خرید در طی تور کوالالامپور لنکاوی باشد. پلازا لو یات بسیار بزرگ بوده و مجموعه‌ای ۱۲ طبقه از کلی فروشگاه است. اکثر فروشگاه‌هایی که در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند در کار فروش لوازم تکنولوژی هستند. خوشبختانه قیمت کالاهای تکنولوژی در این مرکز خرید بالا نیست و بنابراین بد نیست گشتی در آن داشته باشید و لوازم الکترونیکی مدنظرتان را با قیمتی بهتر از قیمت‌های ایران بخرید. برای دسترسی به این مرکز خرید باید به آدرس زیر بروید:

۷, Jalan Bintang, Bukit Bintang, 55100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

۳- مرکز خرید فارنهایت ۸۸

تور کوالالامپور لنکاوی

این مرکز خرید هم از مراکز خرید عالی و مدرن کوالالامپور است. ساختمانی است بزرگ و شیک و در آن کلی فروشگاه وجود دارند که البته اکثرشان در کار فروش پوشاک و کیف و کفش هستند. چند رستوران و کافه هم در این مرکز خرید وجود دارند. بد نیست در طی سفرتان به کوالالامپور از این مرکز خرید هم بازدید کنید و گردشی در آن داشته باشید.

آدرس: ۱۷۹, Bukit Bintang Street, Bukit Bintang, 55100 Kuala Lumpur, Federal Territory of Kuala Lumpur

۴- مرکز خرید برجایا تایمز

تور کوالالامپور لنکاوی

مرکز خرید برجایا تایمز، با نام دقیق برجایا تایمز اسکوئر، مرکز خریدی ست بسیار بزرگ و بیش از ۳۰ طبقه است. این مرکز خرید میزبان نزدیک به ۱۰۰۰ فروشگاه است و خود به تنهایی می‌تواند گزینه‌ای کامل و جامع برای خریدی عالی در کوالالامپور باشد. درون این مرکز خرید می‌توانید به فروشگاه‌های متعددی دسترسی داشته باشید و هر کالایی که بخواهید را در آن تهیه کنید. ضمناً در این مرکز خرید بزرگ، چند رستوران و کافه و سینما و مرکز بازی کودکان هم وجود دارند. این مرکز خرید در محله‌ی مشهور بوکیت بینتانگ و در خیابان Imbi واقع شده.

۵- سونگی وانگ پلازا

تور کوالالامپور لنکاوی

مرکز خرید سونگی وانگ مرکز خریدی قدیمی ست و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسانی باشد که به دنبال خریدی ارزان در کوالالامپور هستند. این مرکز خرید چند طبقه میزبان مغازه‌های مختلفی است و اجناس گوناگونی در آن قابل تهیه هستند. سونگی وانگ نیز همچون مرکز خرید برجایا تایمز در محله‌ی بوکیت بینتانگ واقع شده.

۶- مرکز خرید سانوی پوترا

تور کوالالامپور لنکاوی

از بزرگ‌ترین و جامع‌ترین مراکز خرید کوالالامپور یکی همین مرکز خرید سانوی پوترا است. انواع کالاها در قسمت‌های مختلف این مرکز خرید قابل تهیه هستند، از پوشاک و لوازم خانه گرفته تا لوازم تکنولوژی و لوازم آرایشی بهداشتی.

آدرس: Sunway Putra Mall, 100, Jalan Putra, Chow Kit, 50350 Kuala Lumpur

۷- مرکز خرید پاویلیون

تور کوالالامپور لنکاوی

این مرکز خرید از لوکس‌ترین مراکز خرید کوالالامپور است و اگر در طی تور کوالالامپور لنکاوی به دنبال خرید از یک مرکز خرید لوکس هستید و می‌خواهید اجناسی گران‌قیمت خریداری کنید این مرکز خرید می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. حدود ۵۰۰ فروشگاه در این مرکز خرید هستند و بسیاری از برندهای برتر جهان در آن نماینده دارند. ضمناً چند مرکز اسپا و سینما و رستوران و کافه هم در این مرکز خرید واقع شده‌اند. آدرس: ۱۶۸, Bukit Bintang Street, Bukit Bintang, 55100 Kuala Lumpur, Federal Territory of Kuala Lumpur

۷- بازارهای محلی

چند بازار مشهور در کوالالامپور هستند که در آن‌ها غرفه‌های زیادی برای خرید وجود دارند. این بازارها عمدتاً در شب هم فعالیت می‌کنند و شاید اصلاً بهتر باشد در شب به خرید و گردش در آن‌ها بپردازید از جمله:

 • جالان پتالینگ [خیابان پتالینگ یکی از بهترین خیابان‌های کوالالامپور برای خرید است. در این خیابان خبری از خودرو نیست و عابران پیاده می‌توانند به بهترین شکل به کلی غرفه دسترسی داشته باشند. دستفروش‌های زیادی در این خیابان حضور دارند و انواع کالاها با قیمت‌هایی مناسب در آن قابل تهیه هستند.]

تور کوالالامپور لنکاوی

 • بازار کامپونگ بارو [این بازار مختص شب است و در شب کلی غرفه در آن هستند و گردشگران زیادی به این منطقه می‌روند و به گردش و خرید می‌پردازند. در این بازار انواع کالاها در گستره‌ی گسترده‌ای عرضه می‌شوند و خوشبختانه قیمت‌ها هم بسیار عالی اند.]

رزرو تور کوالالامپور لنکاوی

تور کوالالامپور لنکاوی

برای گشت و گذار در کوالالامپور و همچنین بازدید از بهترین دیدنی‌های لنکاوی و لذت‌بردن از سواحل لنکاوی می‌توانید با استفاده از تور کوالالامپور لنکاوی مرکز ساحل شنی به این مناطق سفر کنید. از جمله خدمات تور کوالالامپور لنکاوی مرکز ما می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بلیط هواپیمای رفت و برگشت
 • ویزای مالزی
 • رزرو هتل
 • بیمه‌ی مسافرتی
 • هزینه‌های تردد در سطح شهرهای کوالالامپور و لنکاوی

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این مورد و رزرو تور کوالالامپور لنکاوی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

پانزده + 2 =