۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)

ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)

آیا قصد گرفتن ویزای کانادا را دارید؟ بدنبال ثبت‌نام ویزای کانادا هستید؟ قصد گرفتن ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول) را دارید؟ این مطلب به شما کمک می‌کند که اطلاعات بیشتری در این موارد کسب کنید.

ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه و مدارک مورد نیاز آن

ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه یا ثبت‌نام سفارت کانادا در ترکیه برای هموطنان عزیز از هر شهری که کانادا در آن سفارت، کنسولگری، کارگزار و یا نماینده داشته‌باشد، امکان‌پذیر می‌باشد اما برخی از متقاضیان از شهرهای آنکارا (Ankara) و استانبول (Istanbul) جهت تحویل مدارک مورد نیاز و انگشت‌نگاری معرفی، استفاده و اقدام می‌نمایند که در این بخش به توضیحات لازمی‌ که متقاضیان محترم باید جهت ثبت‌نام ویزای کانادا یا روادید کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)، اطلاع داشته باشند، می‌پردازیم.

ثبت‌نام ویزای کانادا در ترکیه

کارگزار سفارت کانادا در ترکیه (Embassy of Canada to Turkey in Ankara) شرکت VAC یا Visa Application Center یا Canada Visa Application Center (CVAC) می‌باشد. ایرانیان متقاضی ویزای کانادا در ترکیه باید مدارک خود را به دفاتر این شرکت در ترکیه تحویل دهند. لازم است بدانید از نظر بهتر ویزا دادن هیچ فرقی بین درخواست‌های آنکارا و استانبول نیست، زیرا تنها یک کنسولگری در مورد درخواست‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

تفاوت ثبت‌نام ویزای کانادا در ترکیه بین دو شهر آنکارا و استانبول

هیچ فرقی بین درخواست روادید کانادا از آنکارا و استانبول وجود ندارد ولی بدلیل نبود پرواز روزانه برای آنکارا، متقاضیان حداقل ۲ شب و ۳ روز باید در آنکارا اقامت داشته‌باشند، در صورتی‌که انجام کارهای درخواست روادید شما حداکثر در یک ساعت تمام می‌شود. لازم به ذکر است که پرواز تهران به استانبول و استانبول به تهران در یک روز وجود دارد و متقاضیان صبح وارد استانبول می‌شوند و همان شب می‌توانند به ایران بازگردند. پس انتخاب استانبول گزینه هوشمندانه‌تری نسبت به آنکارا می‌باشد.

ثبت‌نام ویزا و یا روادید کانادا از طریق کارگزاری سفارت کانادا [VAC یا Visa Application Center یا Canada Visa Application Centre (CVAC)] انجام می‌شود و متقاضیان باید پس از ثبت‌نام، بین روزهای دوشنبه تا جمعه بین ساعات ۰۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ با مدارک کامل خود به آدرس‌هایی که در ادامه ذکر شده‌است، مراجعه کنند.

نکته: کودکان زیر ۱۴ سال و افراد بالای ۸۰ سال نیازی انجام انگشت‌نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم می‌تواند به کارگزاری سفارت (VAC یا Visa Application Center) تحویل دهد و این افراد نیازی به پرداخت هزینه انگشت‌نگاری ندارند.

آدرس کارگزاری‌های سفارت کانادا در ترکیه

آدرس کارگزار سفارت کانادا (VAC یا Visa Application Center) در آنکارا:

Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 154 Çankaya / Ankara, Turkey

آدرس کارگزار سفارت کانادا (VAC یا Visa Application Center) در استانبول:

Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193 Sisli / Istanbul, Turkey

همچنین لازم است بدانید که کشور کانادا در ترکیه و شهر آنکارا دارای سفارت و در شهر استانبول دارای سرکنسولگری یا کنسولگری می‌باشد. و شرکت VAC کارگزار سفارت کانادا در ترکیه می‌باشد که در هر دو شهر آنکارا و استانبول دارای شعبه می‌باشد. شرکت VAC بعضی از کارهای مربوط به سفارت‌خانه کانادا مثل جمع‌آوری مدارک مربوط به صدور گذرنامه یا روادید را انجام می‌دهد. به این مرکز همچنین وی‌اف‌اس گلوبال یا VFS Global نیز گفته می‌شود.

انگشت‌نگاری سفارت کانادا

در حال حاضر تمام متقاضیان ایرانی (و برخی کشورهای دیگر) که بالای ۱۴ سال و زیر ۸۰ سال سن دارند می‌بایست جهت انگشت‌نگاری اقدام نمایند. برای دریافت ویزای دانشجویی (یا تحصیلی) کانادا، ویزای کار کانادا و ویزای توریستی کانادا باید در فاصله کمتر از ۳۰ روز پس از درخواست ویزای کانادا، انگشت‌نگاری صورت پذیرد.

نکاتی درخصوص درخواست ویزای کانادا در ترکیه

  • جهت انگشت‌نگاری تفاوتی بین شهرهای آنکارا و استانبول در ترکیه نمی‌باشد.
  • پیکاپ پاسپورت (پیکاپ ویزا) کانادا از آنکارا انجام می‌شود. ولی اگر در ایمیل سفارت کانادا به شهر دیگری اشاره شده باشد، باید به آن شهر مراجعه کنید.
  • برای ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه (آنکارا و استانبول)، نیاز به اخذ وقت سفارت کانادا نمی‌باشد و متقاضیان بعد از ثبت‌نام آنلاین و گرفتن فرم‌های مربوطه از سایت به مدت یک ماه زمان دارند تا جهت انگشت‌نگاری به سفارت مراجعه‌کنند.
  • متقاضیان ویزای کانادا در ترکیه پس از مراحل انگشت‌نگاری، پاسپورت و یا گذرنامه خود را دریافت می‌کنند و می‌توانند در همان روز به ایران بازگردند.
  • متقاضیان ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه (ثبت‌نام روادید کانادا از ترکیه) بعد از مراجعه در روز انگشت‌نگاری، فقط انگشت‌نگاری می‌شوند. آن دسته از متقاضیان که تحویل دستی هستند، مدارک خود را نیز به صورت دستی تحویل می‌دهند. ولی کسانی که به‌صورت آنلاین ثبت‌نام کرده‌اند برگه ثبت‌نام و بیومتریک (Biometrics) را تحویل سفارت می‌دهند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام ویزای سفارت کانادا در ترکیه (دریافت وقت سفارت کانادا)

۱٫ اسکن صفحه اول پاسپورت یا گذرنامه

۲٫ تکمیل‌شده فرم فارسی مشخصات فردی [بارگیری فرم مشخصات فردی برای سفارت کانادا]

۳٫ تکمیل‌شده فرم فارسی مشخصات خانوادگی [بارگیری فرم مشخصات خانوادگی (Family information) برای سفارت کانادا]

۴٫ اسکن تمامی‌ مدارک خواسته‌شده [بارگیری چک‌لیست (Checklist) توریستی سفارت کانادا]

ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه

تعرفه‌ها و هزینه‌ها جهت ثبت‌نام ویزای کانادا از ترکیه

جهت اطلاع از جدیدترین و بروزترین هزینه‌های ثبت‌نام ویزای کانادا در ترکیه (آنکارا و استانبول)، واریزی سفارت کانادا برای ویزاهای مختلف در ترکیه (آنکارا و استانبول) و هزینه انگشت‌نگاری سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا و استانبول) با کارشناسان و متخصصین ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان تماس حاصل فرمایید.

مشاوره اختصاصی ساحل شنی درخشان

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان از طریق شماره تلفن 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

1 پاسخ
  1. رضا پیری زاده

    سلام وقت بخیر هزینه دریافت ویزا کانادا چقدر هست ؟وچند ماه زمان میبره تا ویزا بیاد ؟چقدر هزینه داره؟

ارسال پاسخ

دو + 17 =