021-57938 info@sahelsheni.com

ثبت‌نام ویزای کانادا

ثبت‌نام ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز آن

ثبت‌نام ویزای کانادا یا ثبت‌نام سفارت کانادا برای هموطنان عزیز از هر شهری که کانادا در آن سفارت، کنسولگری، کارگزار و یا نماینده داشته باشد، امکان‌پذیر می‌باشد اما معمولاً متقاضیان بیشتر از شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، ابوظبی و ایروان جهت تحویل مدارک مورد نیاز و انگشت‌نگاری معرفی استفاده و اقدام می‌نمایند که در این بخش به توضیحات لازمی‌ که متقاضیان محترم باید اطلاع داشته باشند می‌پردازیم.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشور کانادا یکی از مقاصد پُرطرفدار متقاضیان مهاجرت می‌باشد. کشور کانادا دارای بیش از ۶۰ برنامه جهت مهاجرت می‌باشد که هر کدام از این برنامه‌ها، معیارهای خاصی جهت پذیرش مهاجرین دارند. برای مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت از طریق حرفه، مهاجرت از طریق تخصص، مهاجرت از طریق مهارت در کار برای استان کبک و مهاجرت از طریق تحصیلات در کانادا اشاره نمود.

انواع اقامت و مهاجرت به کانادا

اقامت در کانادا شامل اقامت موقت کانادا و اقامت دائم کانادا می‌باشد. موارد دیگر اقامت و مهاجرت به کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی (اقامت موقت)
 • مهاجرت به کانادا با مجوز تحصیلی (اقامت موقت)
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های اقتصادی (اقامت دائم)
 • مهاجرت به کانادا از طریق نزدیکی اعضای خانواده (اقامت دائم)

به مهاجرانی که موفق به کسب اجازه اقامت دائم در کانادا شوند، کارت اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود.

ثبت‌نام ویزای کانادا

در حال حاضر ثبت‌نام ویزای کانادا به دو صورت حضوری و آنلاین امکان‌پذیر می‌باشد که در این بخش در مورد تفاوت بین این دو نوع درخواست می‌پردازیم.

درخواست حضوری ثبت‌نام ویزای کانادا

در این نوع درخواست متقاضی پس از پُرکردن فرم‌های (Family Information و Application Form) و آماده‌کردن سایر مدارک لازم برای ثبت‌نام می‌تواند به یکی از شعب مجاز کارگزار سفارت کانادا (VAC) برای ایرانیان (آنکارا، استانبول و ابوظبی) مراجعه‌کرده و مدارک خود را جهت ثبت‌نام تحویل دهد. در این روش ثبت‌نام وجه واریزی سفارت باید از طریق یکی از شعب بانک گارانتی در ترکیه واریز شود و فیش واریزی ضمیمه مدارک باشد. پس از انجام امور ثبت‌نام و انگشت‌نگاری، متقاضی یک شماره پیگیری (Tracking Number) از کارگزاری سفارت دریافت می‌کند و پیگیری‌های بعدی از طریق همین شماره پیگیری صورت می‌گیرد. در این حالت جواب ویزای متقاضی از طریق رایانامه (ایمیل) برای او ارسال می‌گردد.

جهت درخواست وقت سفارت کانادا به صورت حضوری، شخص باید برای انجام انگشت‌نگاری و تحویل مدارک خود به کارگزاری سفارت کانادا (شرکت VAC) مراجعه کند و امکان ارسال مدارک وجود ندارد. لازم است بدانید که انجام این کار حداکثر ۱ ساعت طول می‌کشد. پس از تحویل مدارک، سفارت پاسپورت را به شما بازگردانده و تا آماده شدن جواب ویزا می‌توانید به ایران بازگردید.

درخواست آنلاین ثبت‌نام ویزای کانادا

درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا هم کاملاً شبیه به درخواست حضوری می‌باشد و تنها فرقشان این است که در درخواست‌های آنلاین به جای این‌که متقاضی مدارک خود را به صورت دستی تحویل سفارت دهد، به صورت آنلاین آن‌ها را در سایت رسمی‌ سفارت کانادا بارگذاری می‌کند. پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام به صورت آنلاین، شخص تا ۳۰ روز زمان دارد که برای انجام انگشت‌نگاری به یکی از مراکز مراجعه کند و مراحل ثبت‌نام را به پایان برساند و منتظر جواب بررسی درخواست ویزای کانادا بماند. جواب ویزا در درخواست‌های آنلاین معمولاً سریعتر از درخواست‌های حضوری آماده می‌شود و پیگیری آن نیز راحت‌تر است، لذا ما به شما درخواست آنلاین را پیشنهاد می‌کنیم. طبق آخرین اطلاعیه سفارت کانادا، پروسه درخواست ویزا حداکثر ۶۲ روز کاری از زمان انگشت‌نگاری طول می‌کشد.

مزایای درخواست آنلاین ثبت‌نام ویزای کانادا نسبت به درخواست حضوری

 • با توجه به این‌که در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل می‌باشد، پیگیری آنلاین مراحل ثبت‌نام برای متقاضیان ایرانی در حال حاضر بهترین و راحترین شیوه می‌باشد.
 • پاسخ‌دهی بهتر و سریعتر به درخواست ویزای متقاضی
 • پیگیری پرونده ثبت‌نام ویزای کانادا از طریق کد پیگیری که منجر به این می‌شود که متقاضی در جریان مراحل اخذ ویزای کانادا قرار بگیرد.
 • امکان پرداخت آنلاین هزینه ویزا و انگشت‌نگاری

نکات و موارد مهم جهت ثبت‌نام ویزای کانادا

 • کودکان زیر ۱۴ سال و افراد بالای ۸۰ سال نیازی به انجام انگشت‌نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم می‌تواند به  کارگزار سفارت کانادا (VAC) تحویل دهد و این افراد نیازی به پرداخت هزینه انگشت‌نگاری ندارند.
 • از این پس نیازی به گرفتن وقت قبلی جهت ارائه مدارک و انجام انگشت‌نگاری در آنکارا، استانبول و ابوظبی نیست و متقاضیان بدون وقت قبلی می‌توانند درخواست خود را به سفارت ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام ویزای سفارت کانادا (دریافت وقت سفارت کانادا)

۱. اسکن صفحه اول پاسپورت یا گذرنامه

۲. تکمیل‌شده فرم فارسی مشخصات فردی [بارگیری فرم مشخصات فردی برای سفارت کانادا]

۳. تکمیل‌شده فرم فارسی مشخصات خانوادگی [بارگیری فرم مشخصات خانوادگی (Family information) برای سفارت کانادا]

۴. اسکن تمامی‌ مدارک خواسته‌شده [بارگیری چک‌لیست (Checklist) توریستی سفارت کانادا]

ثبت‌نام ویزای کانادا

تعرفه‌ها و هزینه‌ها جهت ثبت‌نام ویزای کانادا

جهت اطلاع از جدیدترین و بروزترین هزینه‌های ثبت‌نام ویزای کانادا، واریزی سفارت کانادا برای ویزاهای مختلف و هزینه انگشت‌نگاری سفارت کانادا با کارشناسان و متخصصین ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان تماس حاصل فرمایید.

مشاوره اختصاصی ساحل شنی درخشان

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره با مشاوران شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان از طریق شماره تلفن 57938-021 تماس حاصل فرمایید.

4 پاسخ
 1. الهه روحی زادهدکلر

  باسلام لطفا این فرم من روجدی بگیرید من در کشور ایران امنیت شغلی واینده ای که بشه امنیت خاطر رو ندارم

 2. الهه روحی زادهدکلر

  لطفا لطفا لطفا………
  با سلام از این جهت که من الهه روحی زاده کلر شرایط مناسب
  زندگی کردن ندارم امنیت شغلی
  ندارم اگه امکانش هست من کلی جستجو کردم شنیده ام کانادا پناهنده هارو تنها رها نمیکنه از دولت شریف کانادا این درخواست رو دارم.

ارسال پاسخ

نوزده − 14 =